یکشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۲:۳۳Apr 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتاق اصناف ایران»

دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: ما در کشور سالانه فقط 31 میلیون حلقه لاستیک نیاز داریم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۰۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران رییس کمیسیون تولید و صادرات اتاق اصناف ایران با اشاره به انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری باعنوان جهش تولید با مشارکت مردم ، گفت: اثرگذاری شعار سال به زعم بنده، می تواند باکمک اثرگذار اصناف و بازاریان باشد، از یک منظر می توان از شعار سال با عنوان مردمی کردن اقتصاد نیز یاد کرد.
روند بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
طبق اعلام اتاق اصناف ایران افزایش یک واحد درصدی مالیات بر ارزش افزوده، صرفاً ناظر به نرخ عمومی موضوع ماده (7) بوده و به نرخ های خاص (طلا و جواهر و پلاتین) موضوع ماده (26) قانون مالیات بر ارزش افزوده مربوط نیست. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز، طبق اطلاعیه اتاق اصناف ایران، نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا و جواهر 9 درصد باقی ماند. اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: به موجب بند (ر) تبصره (6) قانون بودجه سال 1403 ...
سیتنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمسیون تخصصی طلا، جواهر و نقره اتاق اصناف ایران با اشاره با کارایی نداشتن سامانه جامع تجارت در این صنف و مشکلات عدیده ای که برای فعالان صنفی ایجاد می کند، خواستار حذف این سامانه در صنف طلا، جواهر و نقره شد.
سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: طبق قانون بودجه سال 1403 هیچ نرخ مالیات بر ارزش افزوده جدیدی مشمول طلا، جواهر و پلاتین نمی شود.
اقتصاد آنلاین / ایران جیب   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۱:۲۶   + ۴۴ سایت دیگر  
طبق اعلام اتاق اصناف ایران نرخ مالیات بر ارزش افزوده اجرت ساخت، حق العمل و سود فروشندگان طلا، جواهر و پلاتین بدون تغییر باقی مانده و همچون گذشته 9 درصد است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۰:۵۴   + ۵۵ سایت دیگر  
طبق اعلام اتاق اصناف ایران افزایش یک واحد درصدی مالیات بر ارزش افزوده، صرفاً ناظر به نرخ عمومی موضوع ماده (7) بوده و به نرخ های خاص (طلا و جواهر و پلاتین) موضوع ماده (26) قانون مالیات بر ارزش افزوده مربوط نیست.
سامانه کالا به فی سامانه ای برای نظارت بر بازار، حمایت از مصرف کنندگان و دریافت نظرات و شکایات در خصوص نمایشگاه های بهاری و فروشگاه های منتخب طرح عید تا عید راه اندازی شد.
کاماپرس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۷:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
بانک تجارت به منظور افزایش قدرت خرید مردم، طرح تسهیلاتی به نام باجت را ارائه داده که سقف آن 20 میلیون تومان است. این طرح با همکاری اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت تدارک دیده شده و دوره بازپرداخت آن به 65 روز می رسد. ...
مازند اصناف   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمسیون تخصصی طلا، جواهر و نقره اتاق اصناف ایران گفت: خریداران طلا به هیچ عنوان به فضای مجازی و مغازه های بدون آدرس و مجوز اعتماد نکنند و از خرید طلای دست دوم که اغلب یا تقلبی بوده و یا عیار مشخصی ندارند، پرهیز کنند.
سلام نو / تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۰۱:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
رییس سابق اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: خودرو کالای مصرفی است، اگر به اندازه کافی تولید شود که جوابگوی نیاز بازار باشد، هیچ موقع چنین فاصله قیمتی ایجاد نمی شود و از نوسانات ارزی و نرخ تورم هم تاثیر نمی پذیرد؛ چون خودرو کالای سرمایه ای شده نرخ تورم روی آن اثر می گذارد.
مازند اصناف   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۲۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران با اشاره به وضعیت بازار مسکن و اجاره در سال گذشته، اظهار کرد: بازار اجاره در سال 1402 با شرایط سختی مواجه شد.
می متالز - نماینده کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران گفت: در حال حاضر حباب سکه بیش از 8 میلیون تومان است و قیمت سکه برای نخستین بار به 42 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.
رئیس سابق اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه وعده های وزارت صمت در مورد میزان تولید خودروهای داخلی و واردات خودرو اجرایی نشد ...
مازند اصناف   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۰۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده وزیر صمت و دبیر هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: در سالی که به نام جهش تولید با مشارکت مردم نام گذاری شده است، اعتماد و حمایت دولت از بخش خصوصی الزامی و ضروری است.
سلام نو / جهت پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۰۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
کشتی آرای در رابطه با تأثیر افزایش مالیات ها بر روی سرمایه گذاری در حوزه طلا گفت: در حال حاضر هر طلا فروشی معامله کند باید کدملی دریافت کند؛ بنابراین مالیات نمی تواند باعث افزایش سرمایه گذاری روی طلا شود. برخی شایعات در بازار طلا باعث ایجاد تنش می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۰۴:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون کسب وکار اتاق اصناف ایران گفت: در برنامه است که تا قبل از رسیدن به تیرماه 1403 بتوانیم عمده مشکلات مربوط به مالیات بر ارزش افزوده اصناف را حل کنیم.
سیتنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سخنگو و عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: جهش تولید با مشارکت مردم که به عنوان شعار سال و راهنمای فعالان اقتصادی کشور در سال 1403 تعیین شده است، نیازمند مشارکت رسانه ها و تولیدکنندگان موفق و سیاستگذاری های درست در دولت است.
مازند اصناف   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۲۲:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران از ادامه روند بازرسی ها و نظارت مستمر بر فعالیت واحد های صنفی در سطح بازار و اماکن تجاری بصورت مستمر و همچنین نظارت جدی بر قیمت کالاها و خدمات عرضه شده در تعطیلات نوروزی خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۲۲:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اجرای قانون بودجه بدون اطلاع رسانی کافی و بدون توجه به شرایط بازار، اصناف را با چالش مواجه می کند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۴:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به شعار امسال که سال جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری شده است، گفت: برای هجدهمین سال پیاپی شعار سال که در واقع چشم اندازی است برای جهت گیری کشور در ابعاد مختلف، شعاری بر پایه اقتصاد انتخاب شده که دو نکته مهم را یادآور می شود.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۶:۱۵   + ۲۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تخصصی خودروی اتاق اصناف ایران از عملکردها انتقاد کرد و گفت: نباید قیمت خودرو افزایش می یافت.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۰۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تخصصی خودرو اتاق اصناف ایران درباره قیمت خودرو در سال آینده می گوید: متأسفانه خودرو در کشور ما کالای سرمایه ای است و وقتی کالایی سرمایه ای می شود به نرخ تورم وابسته است
اقتصاد آنلاین / شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۳:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
با عنایت به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان با ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز 1403 و در راستای حفظ منزلت و شأن ماه نزول قرآن، رعایت شئونات اسلامی، مراعات حال مسافران و متعذرین از روزه داری، ضروری است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۸:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
اکوایران: اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای ضوابط 9 گانه کار اصناف در کل کشور را اعلام کرد.
اقتصاد آنلاین / فرادید   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۰۸:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
جالب است بدانید بازار بزرگ تهران علاوه بر آنکه محلی برای کسب و تامین رزق و روزی اهالی آن است، قهرمانان خود را نیز دارد.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۳:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگو و عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران با تقدیر از همراهی ویژه فرماندهی پلیس نظارت بر اماکن کشور در ارائه خدمات واحدهای صنفی به مسافران در ماه مبارک رمضان، خواستار برخورد قاطع با معدود واحدهای صنفی متخلف در این زمینه شد.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۰:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تخصصی خودرو اتاق اصناف ایران می گوید: وقتی قیمت ها بالا می رود نباید انتظار کاهش زیاد قیمت ها را داشت. بر این اساس شاید در روزهای اخیر قیمت بعضی خودروهایی که فاکتور می شوند حدود 5 میلیون تومان بالا یا پایین شوند اما تاثیر آنچنانی بر روند کلی بازار ندارد.
رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران خودروی اتاق اصناف ایران با اشاره به تبعات قانونی رواج اجاره کارت ملی برای واردات خودرو و ثبت نام خودروهای داخلی، بر ضرورت مقابله با سوداگران و سودجویان در این حوزه تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۸:۱۶   + ۲۳ سایت دیگر  
پس از هشدار وزارت صمت نسبت به خرید و فروش کد ملی اشخاص برای موضوعاتی نظیر واردات و ثبت نام خودرو، رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران خودروی اتاق اصناف ایران بر ضرورت مقابله با اقدام در جهت اجاره کارت ملی برای واردات خودرو و ثبت نام خودروهای داخلی تاکید کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۵:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه بیش از 6 میلیون اجاره نشین در کشور داریم، اظهار کرد: از اواسط بهمن ماه سال جاری، سامانه خودنویس برای اجاره بین مالک و موجر فعال شده که در این راستا ایجاد و ثبت قراردادهای اجاره بدون نظارت و به صورت اینترنتی انجام می شود که این بستر ...
مازند اصناف   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۲۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تخصصی بیمه و مالیات اتاق اصناف ایران با اشاره به لزوم حمایت از فعالان صنفی در برخی واحدهای خدماتی، بر لزوم اعمال بیمه ارزان قیمت این دسته ازط مشاغل از سوی سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد.
مازند اصناف   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۲۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی رئیس اتاق اصناف ایران، مظفر علی تبار به عنوان رئیس کارگروه محصولات فرهنگی اتاق اصناف ایران معرفی شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۴:۳۷   + ۵۰ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران اظهار کرد: دستورالعمل طرح تشدید نظارت ویژه ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان به اتاق های اصناف سراسر کشور ابلاغ شده است و این طرح از 20 بهمن 1402 آغاز و تا 24 فروردین 1403 ادامه دارد.
مازند اصناف   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق اصناف ایران با ابراز خرسندی از مصوبات امروز در مجلس شورای اسلامی پیرامون طرح اصلاح قانون نظام صنفی، این موفقیت بزرگ را به جامعه اصناف تبریک گفت.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- به گفته معاون اتاق اصناف ایران در نمایشگاه های بهاره انواع کالاها با تخفیف و کالاهای اساسی با نرخ مصوب عرضه می شود.
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۰:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
براساس اصلاحیه قانون نظام صنفی و طبق تبصره 2 ماده 20 مکرر کلیه پرداخت های انجام گرفته توسط واحد های صنفی اعم از وجوه قانونی و سایر کمک های دریافتی صرفا از طریق سامانه ای که توسط اتاق اصناف ایران با تائید دبیرخانه هیات عالی نظارت تعیین می شود.
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۳:۰۲   + ۲۰ سایت دیگر  
دبیرکل اتاق اصناف ایران اعلام کرد:تصمیم گرفته شد که نوبت دهی اینترنتی فراهم شود تا پیش از خرید مشتری، ثبت نام انجام و اطلاعات خود را در سامانه ثبت کنند؛این موضوع نیاز به بسترسازی از سوی وزارت صمت دارد، اما متاسفانه هنوز اقدامی برای بسترسازی نشده است.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۲:۵۲   + ۴۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی عصر قانون نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 20 اسفند ماه) و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور، با حذف ماده 6 این طرح موافقت کردند. در این ماده آمده بود: تبصره (3) ماده (37) قانون به شرح زیر اصلاح می شود: ...
مازند اصناف   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تولید و صادرات اتاق اصناف ایران بر ظرفیت اتاق اصناف ایران در برنامه ریزی های صادراتی تاکید کرد و گفت: لازم است که دولت و نهادهای مربوطه در تدوین استراتژی صادرات با اتاق اصناف ایران در ارتباط مستقیم باشند.
مازند اصناف   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران اظهار کرد: با توجه به هم زمانی بازار پایان سال و بازار ماه مبارک رمضان، حجم کاری بازرسان اتاق های اصناف افزایش یافته است.
می متالز - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور اتحادیه ها موظف هستند درآمد های عملیاتی و غیرعملیاتی و هزینه های خود را در نرم افزار ها متحدالشکلی که اتاق اصناف ایران با هماهنگی هیات عالی نظارت تعیین می کنند، ثبت کنند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۷:۳۱    
به گزارش گروه اقتصادی ایران آنلاین، تأمین مایحتاج سفره عید، یکی از دغدغه های اصلی خانوارهای ایرانی در اسفند ماه است، براین اساس امسال دولت وظیفه برگزاری نمایشگاه های بهاره را به طور کامل به اتاق اصناف ایران محول کرد تا سازماندهی مناسبی در این بخش شکل بگیرد. نمایشگاهی به وسعت ایران ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی اتاق اصناف ایران گفت: سیاست دولت و اتاق اصناف بر این است که اتاق اصناف در اعمال بازرسی هرچه قوی تر شود زیرا وقتی خود بازرس صنفی که اطلاعات کامل از وضعیت صنف دارد وارد بازار می شود، بهتر می تواند امر بازرسی را مدیریت کند.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۰:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
عضو و سخنگوی هیات رئیسه اتاق اصناف ایران از ارائه 100 هزار کارت اعتباری در طرح عیدنوروز تا عیدسعید فطر خبر داد.
مسئولان اتاق اصناف ایران به عنوان تنها متولی برگزاری نمایشگاه های پایان سال، از حضور 380 هزار غرفه در طرح های مختلف این مجموعه خبر می دهند. امسال برای نخستین بار محصولات اساسی هم در این نمایشگاه ها عرضه می شود.
موج   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۶:۳۹   + ۴۸ سایت دیگر  
عضو و سخنگوی هیات رئیسه اتاق اصناف ایران، جزئیات تازه از فروش فوق العاده عید تا عید و نمایشگاه های عرضه مستقیم کالای بهاره را تشریح کرد.
مازند اصناف   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۷:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی مجتبی صفایی، رئیس اتاق اصناف ایران، عبدالله توانگر به سمت مشاور هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران منصوب شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان با اشاره افزایش فعالیت بانوان در صنف های مختلف در سال های اخیر، بر ضرورت تشکیل کمیسیون تخصصی بانوان در اتاق اصناف ایران با هدف رسیدگی و رفع چالش های صنفی بانوان تأکید کرد.