دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۱۶:۰۸Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تخصیص ارز»

بهروز محبی گفت: بانک مرکزی با افزایش اختیارات نیاز واقعی و کاذب را از هم منفک می کند و راحت تر می تواند تخصیص ارز را مدیریت کند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۴:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
با رشته اتفاقاتی که از سال گذشته در تجارت و تولید چای رخ داد، پیش بینی این روز ها برای مسئولان نباید چندان سخت می بود. حال سوال این است؛ چرا به رغم اطلاع از اتفاقات برای جلوگیری از افزایش قیمت چای تدبیر نشده است؟
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
درست در زمانی که بازار روند کاهش داشت، علیمردان عظیمی مدیرعامل ایران خودرو نامه ای به سرپرست وزارت صمت ارسال کرد و در این نامه، به دلیل آنچه وی آن را عدم تخصیص ارز نامید، اعلام کرد که ایران خودرو نمی تواند به تعهدات خود عمل نمایید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۶:۳۶   + ۳۹ سایت دیگر  
دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی با بیان اینکه امسال واردکنندگان می توانند به اندازه میانگین دو سال قبل موبایل وارد کنند، گفت: با توجه به تخصیص مدیریت شده ارز برای واردات تلفن همراه، لازم است در روند تامین آن تسریع شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۳۲    
در جلسه هشتادونهم شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اخذ وثیقه جایگزین به جای سپرده نقدی برای تخصیص ارز به تولیدکنندگانی که قصد واردات مواد اولیه و تجهیزات تولید را دارند، موافقت شد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۱۰    
توقف سه ماهه بانک مرکزی در تخصیص ارز به صنعت تایر، بزرگ ترین تولیدکننده تایر در کشور را در آستانه توقف تولید قرار داد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به وزیر کار اظهارات اخیر ایشان در مورد کالابرگ الکترونیک و حذف ارز 4200 را موجب تعجب کارشناسان اقتصادی و ناظران سیاسی دانست و تاکید کرد که ارایه اطلاعات نادرست به مردم، از سوی شما به عنوان یک مدیر بلندپایه دولتی ...
هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۳:۴۱   + ۲۶ سایت دیگر  
یه گزارش خبرگزاری تسنیم فرهاد آگاهی رئیس هیات مدیره فدراسیون واردات ایران در نامه ای به علیرضا پیمان پاک قائم مقام محترم وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی نوشت: به دنبال اقدام سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی در تخصیص ارز به یک مجموعه خاص برای واردات چای ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
فدراسیون واردات ایران در نامه ای به قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی نوشت: به دنبال اقدام سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی در تخصیص ارز به یک مجموعه خاص برای واردات چای ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه به نقل از اکوایران، در شرایطی که خودروسازها از نحوه تخصیص ارز گله دارند بانک ها شرایط بهتری را تجربه می کنند و گزارشات سالانه آن ها حاکی از بهبود وضعیت سودآوری است ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۲:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
طی دو روز گذشته وصول دو نامه به وزارت صمت از پیش لرزه تعهدات خودروسازی حکایت داشت. محتوای هر دو نامه هشداری بود برای توقف تولید خودرو با چاشنی کمبود ارز. در یک نامه بر توقف قریب الوقوع خطوط تولید تاکید شده بود و نامه ای دیگر منعکس کننده افزایش ریسک الزام به فروش خودرو در سامانه یکپارچه ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
فکر نمی کنم مسائلی که خودروسازان و قطعه سازان در مورد تامین ارز مطرح می کنند، صحیح باشد. شرایط تولید مانند گذشته است تغییری در این خصوص نداشته ایم. خودروسازی ها مانند گذشته ارز دریافت کرده و برای تولید تلاش می کنند. خودروهای تولیدی هم چندان ارزبری بالایی ندارند
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
مشکل تامین ارز برای صنعت خودرو روز گذشته با انتشار نامه منوچهر منطقی به سازمان توسعه تجارت رونمایی شد و منطقی در این نامه ضمن هشدار در مورد توقف قریب الوقوع خطوط تولید خودروسازان؛ خواستار لغو محدودیت سیستمی تخصیص ارز برای صنعت خودرو شد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
یک فعال اقتصادی با اشاره به گشایش های ارزی اخیر در خصوص تخصیص ارز برای کالا های اساسی، سفر همزمان سلطان عمان و مشاور امنیت ملی عراق به ایران را نشانه ای مهم برای بازار ارز دانست که منجر به نزولی شدن قیمت دلار شده است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۷:۵۹    
معاون صنایع حمل ونقل وزارت صمت در نامه ای به رئیس سازمان توسعه تجارت نسبت به توقف قریب الوقوع خطوط تولید خودروسازان هشدار داد و خواستار لغو محدودیت سیستمی تخصیص ارز برای صنعت خودرو شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
علی بابایی کارنامی گفت: کسانی که به دنبال حذف تخصیص ارز توسط دولت هستند هیچ چیزی از حکمرانی و مدیریت اقتصاد در صحنه عمل نمی دانند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
علی شریعتی عضو اتاق بازرگانی در گفت وگو با ایلنا، با بیان اینکه فعالان اقتصادی و مصرف کنندگان ارز نمی توانند درباره گشایش های ارزی صحبت کنند، گفت: دولتمردان باید اخبار در زمینه تعاملات و گشایش های ارزی را رسانه ای کنند و من به عنوان فعال اقتصادی چندان نمی توانم در این زمینه سخن بگویم ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، منوچهر منطقی در نامه ای خطاب به رئیس سازمان توسعه تجارت، ضمن هشدار نسبت به توقف تولید و بحران ناشی از آن، خواستار لغو محدودیت های سیستمی در تخصیص ارز شد و به تشریح تبعات ناشی پرداخت. در این نامه آمده است: ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۵۲   + ۳۵ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت ضمن هشدار در مورد توقف قریب الوقوع خطوط تولید خودروسازان؛ خواستار لغو محدودیت سیستمی تخصیص ارز برای صنعت خودرو شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، جلسه شورای اقتصاد امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. محمد مخبر در این جلسه بر ضرورت مدیریت دقیق منابع و مصارف ارزی کشور از سوی بانک مرکزی تاکید کرد و گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
3 پروژه وزارت نفت امروز در سومین جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رییس جمهور مورد تایید قرار گرفت و بر ضرورت مدیریت و نظارت بر ثبت سفارش ها و تخصیص ارز برای ساماندهی بازار تاکید شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۱:۲۳    
اقتصاد ایران: دولت پیشنهاد داد کمیته تخصیص ارز و کمیته تأمین ارز به دلیل ناکارآمدی ادغام شود و ریاست کمیته جدید به عهده بانک مرکزی قرار بگیرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- چالش ها و مشکلات تاخیر در تخصیص ارز نیمایی به واحدهای تولیدی و تجاری با حضور نمایندگانی از بخش خصوصی و دولتی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز بررسی شد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۷   + ۲۴ سایت دیگر  
دولت پیشنهاد کرده تا کمیته تخصیص ارز و کمیته تامین ارز به دلیل ناکارآمدی ادغام شده و ریاست کمیته جدید برعهده بانک مرکزی قرار بگیرد.به نظر می رسد این تغییر به دلیل مشکلات در تخصیص ارز واردات و تداوم رویه واردات از محل صادرات خود بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : صدوسومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی به بررسی موضوع مسدودسازی منابع مالی بنگاه های اقتصادی در بانک ها به بهانه تخصیص ارز لازم برای واردات مواد اولیه، کالاهای واسطه ای و ماشین آلات اختصاص داشت ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
پس از بازدید از خطوط تولید شرکت پاکسان و نشست خبری با مدیریت مجموعه که به همت روابط عمومی سازمان بورس اتفاق افتاد، مسائل مهمی در ارتباط با مسیر و آینده شرکت، نحوه مدیریت، مشکلات تخصیص ارز و... مطرح شد که اهم آنرا با هم میخوانیم.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت از افزایش تخصیص ارز برای تامین کالا توسط بانک مرکزی خبر داد و همچنین اعلام کرد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال تدارک اصلاحیه ای روی بسته یارانه سال گذشته است که هر وقت نهایی شود توسط وزیر تعاون یا بنده اعلام خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۰۲   + ۷۱ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت از افزایش تخصیص ارز برای تامین کالا توسط بانک مرکزی خبر داد و همچنین اعلام کرد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال تدارک اصلاحیه ای روی بسته یارانه سال گذشته است که هر وقت نهایی شود توسط وزیر تعاون یا بنده اعلام خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
رویه ترخیص کالا با استفاده از پته گمرکی بدون ثبت سفارش و بدون تخصیص ارز (از محل بند یک ماده 38 آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات) علاوه بر ایجاد التهاب در بازار غیر رسمی ارز، امکان پولشویی را هم تسهیل می کند.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۲    
اقتصاد غذا - دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران از همکاری نزدیک این انجمن با وزارت جهاد کشاورزی به منظور حل مشکل تخصیص ارز واردکنندگان خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۸:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: الزام تولیدکنندگان به سپرده گذاری برای تخصیص ارز واردات مواد اولیه، به معنای حبس سرمایه در گردش بخش تولید در بانک هاست، آن هم در بزنگاهی که تامین مالی بنگاه های اقتصادی به یک چالش برای فعالان این حوزه تبدیل شده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
پیش تر در سال های گذشته فرآیند تخصیص ارز سهمیه ای با مشکلاتی نظیر فعالیت های سودجویانه همراه بود، اما به مرور با افزایش سطح قوانین محدود کننده این مشکلات برطرف شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور دستور رسیدگی به مسئله تخصیص ارز را سال گذشته صادر کرد و بانک مرکزی از یک ماه گذشته، سیاست تخصیص مستقیم ارز را در دستور کار قرار داد، اما هنوز ارز کالا های اساسی نرسیده است. ...
فود پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۷:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
اقتصاد غذا - دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران از همکاری نزدیک این انجمن با وزارت جهاد کشاورزی به منظور حل مشکل تخصیص ارز واردکنندگان خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین کنندگان برنج ایران گفت: ما در مقایسه با سال قبل شاید هم بیشتر از 50 درصد کاهش واردات داشتیم که از نظر ما یک تهدید خارجی و داخلی است که این موضوع را به دولت و جهادکشاورزی اعلام کردیم و منتظر تخصیص ارز برای واردات هستیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای هماهنگی بانک های خراسان رضوی گفت: تعداد درخواست تخصیص ارز بسیار زیاد است و محدودیت ارز نیز وجود دارد. بانک مرکزی قبلا 20 روزه درباره تخصیص ارز پاسخگو بود که اکنون مدت پاسخگویی دو برابر شده است و علت این مساله نیز افزایش ثبت سفارش است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس انجمن قطعه سازان خودرو خراسان رضوی گفت: پیشنهاد واحدهای تولیدی قطعه سازی استان لغو بخشنامه شماره 261654/01 بانک مرکزی برای جلوگیری از ایجاد درخواست های غیرواقعی ارز است.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۳    
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو کشور تامین ارز را از بزرگترین چالش های تولیدکنندگان داخل برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه بانک های عامل همکاری لازم با تولیدکننده برای تامین ارز را ندارند و بانک مرکزی نیز پس از تخصیص ارز شرایط اجرایی لازم برای تامین را فراهم نمی کند.
خبرگزاری نمایشگاهی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۴۶    
به گزارش ایفنا، سرپرست وزارت صمت در این زمینه گفت: نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امسال در ابعاد گسترده تر و با کیفیت بهتری برگزار شد و با استقبال خوب واحدهای تولیدی و صنعتگران مواجه شده است ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صمت در مورد مشکل تخصیص ارز گفت: مذاکرات و نشست های بسیاری را با بانک مرکزی انجام دادیم و برخی از اولویت های تخصیص ارز را به نفع تولید تغییر داده ایم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سرپرست وزارت صمت گفت: نمایشگاه نفت امسال با ابعاد وسیع تری برگزار و با استقبال خوب واحدهای تولید و صنعتگران روبه رو شد که نشان دهنده آن است که تولید داخلی به لحاظ فنی و زیرساختی، آمادگی کامل را برای تامین نیازهای کشور در حوزه های مختلف دارد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اصرار دولت و بانک مرکزی بر رانت پاشی ارزی مانع از ترخیص خودروهای اندک وارداتی شده است! زیرا برخی شرکت های واردکننده خودرو، اقدام به خرید خودرو از بازارهای بین المللی و انتقال آن به گمرک کرده اند، اما اصرار دولت و بانک مرکزی بر تخصیص ارز دولتی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۵:۱۱   + ۲۶ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صمت با اشاره به اینکه با مذاکرات صورت گرفته توانستیم برخی از اولویت ها در تخصیص ارز به واحدهای تولیدی را تغییر دهیم، گفت: به دنبال این هستیم تا از روش های ساده تری در تأمین ارز مورد نیاز واحدهای تولید داخلی بهره ببریم تا عموما صنعت گران و تولیدکننده گان داخلی بتوانند مواد اولیه واحدهای ...
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۱:۱۲   + ۲۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 2.5 میلیارد دلار بابت واردات گندم، ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه های روغنی و روغن، برنج و کود تامین ارز با نرخ مصوب انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون مدیر کل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در جلسات متعدد مسائل مختلفی در زمینه تخصیص ارز برای واحدهای قطعه ساز مطرح می شود که کارشناسان این موارد را پیگیری می کنند امیدواریم این موارد به زودی حل شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۴۰   + ۴۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد، در راستای تامین کالاهای اساسی موردنیاز کشور در سال جاری، با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و تحت توافقات به عمل آمده، از ابتدای سال تا کنون بالغ بر 5/ 2میلیارد دلار بابت واردات گندم، ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه های روغنی و روغن، برنج، کود و .. ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۹:۰۰   + ۳۱ سایت دیگر  
معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی جدیدترین لیست نتیجه بررسی تمام ثبت سفارش های دارای درخواست فیش فعال تا انتهای روز 17 اردیبهشت ماه که از سامانه بانک مرکزی دریافت شده است از نظر احراز شرایط مندرج در شیوه نامه اولویت دهی تخصیص ارز کالاهای کشاورزی قرار داده شده است را در راستای شفاف سازی ارزی ...
می متالز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۵:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
می متالز - از اردیبهشت ماه سال 1397، دولت قبل تصمیم گرفت تا با طرحی به نام تخصیص ارز ترجیحی به کالا های اساسی و مورد نیاز مردم، جلوی افزایش قیمت و تورم را گرفته و بازار را کنترل کند، اما ارز 4200 تومانی در تخصیص، اجرا و نظارت کارایی لازم را نداشت و نهایتا حذف شد.