جمعه ۰۷ آذرساعت ۱۰:۴۹Nov 2020 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان توسعه تجارت»

پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۹:۳۱    
محمود بندرچی گفت: درباره این که متولی اصلی صنعت نمایشگاهی سازمان توسعه تجارت است یا نمایشگاه های بین المللی، هنوز به نتیجه مشخص نرسیدیم
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
عطایی، دبیر میز محصولات شیمیایی و سلولزی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به ضرورت توجه به صادرات محصولات نهایی و با ارزش افزوده بالا گفت: براساس آمارهای رسمی گمرک ایران ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت اظهار کرد: اگر امروز آقای بایدن تحریم های وضع شده را لغو کند، تا مشکلات نظام بانکی حل نشود توفیق چندانی نخواهیم داشت.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان توسعه تجارت در حاشیه جلسه کارگروه توسعه استان اصفهان از پیگیری این سازمان به منظور اخذ مجوز از ستاد مقابله با کرونا در راستای شروع مجدد فعالیت های صنعت نمایشگاهی خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جمع فعالان اقتصادی در اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت صادرات کشور گفت: با وجود تحریم ها و شیوع ویروس کرونا روند صادرات کشور نسبت به ماه های گذشته رو به بهبود است و امیدواریم این روند طی ماه های پیش رو ادامه داشته باشد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام شاتا، حمید زادبوم در دیدار با علی بن احمد الکواری ، وزیر تجارت و صنایع قطر و رئیس قطری کمیسیون مشترک، ضمن تأکید بر توسعه همکاری های تجاری دو جانبه، در خصوص ایجاد دفتر کارگو قطر ایرویز در پایانه صادراتی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۰:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه صادرکنندگان با توجه به شرایط کنونی نیاز چندانی به مُشوق ندارند، گفت: امروز کاهش ارزش پول ملی بهترین مُشوق صادرکنندگان است .
رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران گفت: بنا بر ابلاغ سازمان توسعه تجارت قرار است گمرک خدمات نیز راه اندازی شود.
اتاق نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مهم ترین رویداد کاربردی و آموزشی کشور با موضوع بازارهای تجاری شمال و شرق کشور در دی ماه 1399 به صورت حضوری و آنلاین با همکاری و نظارت سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت، معدن و تجارت با عنوان " نشست ملی جاده ابریشم" برگزار خواهد شد. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۹:۲۵    
سازمان توسعه تجارت در جدیدترین گزارش خود، جزییاتی از تجارت ایران با کشورهای شرق اروپا و آسیای میانه را منتشر کرده است.
سازمان توسعه تجارت در جدیدترین گزارش خود، جزییاتی از تجارت ایران با کشورهای شرق اروپا و آسیای میانه را منتشر کرده است.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۷:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت در جدیدترین گزارش خود، جزییاتی از تجارت ایران با کشورهای شرق اروپا و آسیای میانه را منتشر کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به بسته بودن مرزهای تجاری در ماه های نخست امسال، گفت: با افزایش ارتباط با جهان میزان افت صادرات کاهش یافته و سبب بهبود آن می شود.
اقتصاد آنلاین / شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
طی روزها و هفته های اخیر تحولات جدیدی در عرصه تجارت خارجی رقم خورده است که شرایط را برای تجار نسبت به قبل تسهیل کرده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۱۰   + ۴۸ سایت دیگر  
الفت، مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس آمارها در شش ماهه نخست سال جاری صادرات ایران به 13 میلیارد و 566 میلیون دلار رسید که از این میزان، 692 میلیون دلار به کشورهای مشترک المنافع صادر شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۵۸   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: سازمان توسعه تجارت ایران تلاش خواهد کرد که از طریق برقراری و ایجاد اتاق تهاتر واردکننده و صادرکننده را به یکدیگر متصل کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن غرفه سازان با ارسال نامه ای به رئیس سازمان توسعه تجارت نسبت به تصمیم اخیر ستاد مقابله با کرونا اعتراض کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۶:۲۲    
اصفهان - قمری؛ مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات تا به امروز دو هزار و 371 صادرکننده با بیش از 17 میلیارد یورو صادرات نسبت به ایفای 100 در صدی تعهدات ارزی خود اقدام کردند و 15.3 میلیارد یورو را به چرخه اقتصادی کشور بازگرداندند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۳:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت از برگزاری همایش مشترک اقتصادی ایران و اروپا خبر داده است.
سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز تجارت بین الملل با حمایت اتاق فکر اروپایی آمبروزتی و اتاق بازرگانی تهران، نخستین نشست تجاری ایران- اروپا را از تاریخ 24 تا 26 آذرماه 1399 به صورت مجازی و با حضور و سخنرانی سفرا و نمایندگان سازمان های داخلی و خارجی و فعالان اقتصادی برگزار می کنند.
راه امروز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۵۶    
سازمان توسعه تجارت ایران در همکاری با مرکز بین المللی تجارت ) نهاد وابسته به سازمان ملل- آنکتاد - و سازمان جهانی تجارت( رویداد بزرگ تجاری ایران و اروپا را( 24 الی 16 آذرماه) برگزار می کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بازاری، مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش صادرات محصولات گل و گیاهان دارویی، خوراکی، تزئینی و صنعتی در هفت ماهه نخست سال 1399 خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
دکتر سید مهرداد سیادت نسب/ مشاور معاونت توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت یکی از مهم ترین مباحث اقتصاد ایران در دهه اخیر بحث صادرات غیرنفتی و نقش آن در اقتصاد، اشتغال ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۸:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشاور امور بین الملل و توافق های تجاری سازمان توسعه تجارت گفت: توافق نامه با اوراسیا مفصل ترین توافق نامه ای است که ایران تاکنون داشته است. به همین دلیل تجار باید از فرصت پیش آمده برای مراودات تجاری و توسعه صادرات با این حوزه استفاده کرده و بازاریابی دقیق داشته باشند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران، با تشریح وضعیت عملکرد صادرات محصولات آبزیان طی 7 ماهه سال جاری گفت: میزان صادرات محصولات آبزیان کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 10 درصدی در ارزش و رشد 4 درصدی در وزن را نشان می دهد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
مشاور امور بین الملل و توافق نامه های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران گفت: سازمان توسعه تجارت ایران در همکاری با مرکز بین المللی (ITC) و با حمایت اتحادیه اروپا، همایش بزرگ تجاری ایران-اروپا (Iran-Europe Business Forum) را با هدف ایجاد بستر لازم برای همکاری های تجاری ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن نمایشگاه های بین المللی ایران با ارسال نامه ای به رئیس سازمان توسعه تجارت نسبت به مصوبه جدید ستاد مقابله با کرونا واکنش نشان داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۹:۳۱   + ۳۲ سایت دیگر  
مشاور امور بین الملل و توافقنامه های تجاری گفت: سازمان توسعه تجارت ایران در همکاری با مرکز بین المللی (ITC) و با حمایت اتحادیه اروپا، همایش بزرگ تجاری ایران -اروپا ( Iran-Europe Business Forum ) را با هدف ایجاد بستر لازم برای همکاری های تجاری ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۳:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه بازار اوراسیا، فرصتی برای توسعه صادرات است گفت: صادرکنندگان باید با قواعد بین الملل تجارت آشنا شوند. تهران – اقتصادبرتر – 30 آبان ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۰:۳۴   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: مذاکرات موافقت نامه تجارت آزاد با اتحادیه اورسیا تا پایان سال میلادی انجام می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۵:۴۴    
گروه استان ها- معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: پروژه ساخت پایانه صادراتی محصولات کشاورزی استان قزوین 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و موافقت اولیه تاسیس این پایانه توسط سازمان توسعه تجارت ایران یک سال تمدید شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۴:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: طی یک تا دو ماه آینده شش رایزن بازرگانی به کشورهای هدف اعزام خواهند شد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۵:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
دکتر حسن زمانی رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی تهران شد. مدیرعامل جدید نمایشگاه های تهران، با تأکید بر اجرای منویات وزیر صمت، با اشاره به سوابق حقوقی و اجرایی و اشراف کامل خود نسبت به مسائل کشور ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران و احمد مسعود، رایزن بازرگانی پاکستان به منظور انجام هماهنگی های لازم پیش از برگزاری نهمین اجلاس کمیته مشترک تجاری ایران و پاکستان با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: انجام مبادلات تهاتری میان ایران و کشورهای آفریقایی و همچنین همکاری در قالب کشت فراسرزمینی و صدور خدمات فنی و مهندسی از دیگر زمینه های همکاری میان ایران و قاره آفریقا محسوب می شود.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۶:۲۶   + ۲۵ سایت دیگر  
ایسنا: نامه جدیدی که سازمان توسعه تجارت به رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق ارسال کرده نشان می دهد که محدودیت های جدیدی در مسیر صادرات کالا به عراق به وجود آمده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۸:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشاور توافقنامه های تجاری سازمان توسعه تجارت با تاکید بر تدوین راهبرد توسعه صادرات با محوریت اتحادیه اوراسیا، گفت: بالا بودن هزینه حمل ونقل کالا، نبود کامیون یخچال دار، هزینه بالای تولید کالا در ایران، فقدان برندسازی محصول و شناسایی نشدن بازار هدف از مهمترین مشکلات صادرات کالا است.
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 25 درصد از شکایت های بررسی شده در اتحادیه کسب و کارهای مجازی در 3 ماهه تابستان مربوط به کسب و کارهایی بوده است که عضو اتحادیه نبوه و 17 درصد از شکایت ها را سازمان توسعه تجارت الکترونیکی برای بررسی به اتحادیه ارجاع داده است ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۰:۳۴   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت گفت: صادرات محصولات عمده شیرینی، شکلات و فرآورده های غلات در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی پنج درصد و به لحاظ وزنی 13 درصد افزایش داشته است.
ممنوعیت های صادراتی و شرایط خاص ورود برخی کالاها به عراق توسط مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت به تشکل های مربوطه اعلام شد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - قزوین از نظر رفع تعهدات ارزی واحدهای تولیدی طی امسال در زمره برترین های کشور قرار دارد و به همین دلیل، مورد تشویق سازمان توسعه تجارت قرار گرفته است.
سازمان توسعه تجارت در جدیدترین آماری که از وضعیت تجارت ایران در ماه های گذشته ارائه کرده خبر از تداوم روند رو به رشد صادرات غیر نفتی کشور در مهر ماه داده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
پیلتن، مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس آمارهای گمرک ایران در هفت ماهه سال 1399 صادرات غیر نفتی ایران حدود 18 میلیارد و 200 میلیون دلار برآورد شده که نشان می دهد صادرات غیر نفتی کشور از مهر ماه سال جاری در مسیر افزایشی قرار گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۵:۵۵    
زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با سفیر جمهوری مردمی بنگلادش ایران با اشاره به اهمیت بازار بنگلادش به عنوان یک کشور مسلمان و عضو فعال دی 8، بر گسترش همکاری های دوجانبه و ضرورت برقراری روابط کارگزاری بین بانک های دو کشور تاکید کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
قمری، مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از آمادگی این سازمان جهت پرداخت مشوق های صادراتی در قالب کارگروه مشوق های صادراتی خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۳۰   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در هشتمین نشست کمیته اقدام ارزی از عزم جدی این کمیته جهت رفع مشکلات در حوزه ایفای تعهدات ارزی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۸:۲۷    
قزوین – ایرنا –استان قزوین از نظر رفع تعهدات ارزی واحدهای تولیدی طی سال جاری در زمره برترین های کشور قرار دارد و به همین دلیل، مورد تشویق سازمان توسعه تجارت قرار گرفته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۶:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: براساس آمارهای عملکرد صادرات 7ماهه منتهی به آبان ماه سال جاری، مجموع صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به لحاظ ارزشی 11 درصد و از نظر وزنی 21 درصد رشد داشته است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۷:۴۹   + ۲۶ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: فهرست کالاهای وارداتی ممنوعه به عراق که از سوی دولت این کشور مصوب شده است، از سوی سازمان توسعه تجارت به تولیدکنندگان و صادرکنندگان اطلاع رسانی شده است.
حمید زادبوم گفت: اتاق تهاتر واردات در قبال صادرات فعلا بصورت دستی فعال است و اگر حجم کارها بیشتر شود این کار سیستمی خواهد شد.