یکشنبه ۱۶ بهمنساعت ۱۵:۲۶Feb 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «همکاری های اقتصادی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گسترش همکاری های اقتصادی بین ایران و روسیه، به چالش طلبیدن تحریم های غربیهاست که از آن برای اعمال فشار بر این دو کشور استفاده می کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۵:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس نمایندگان نیکاراگوئه و وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با یکدیگر بر ضرورت ارتقای همکاری های همه جانبه دو کشور در ابعاد مختلف اقتصادی و پارلمانی تاکید کردند.
نهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری زیمبابوه به میزبانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۰:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
سفیر بلاروس : با استفاده از امکانات بندری، ریلی و خطوط زمینی گیلان به ویژه آستارا مبادلات اقتصادی بین دو طرف افزایش می یابد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۷:۵۷   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر خارجه جدید چین در تماس تلفنی با همتای عربستانی خود بر تقویت همکاری های اقتصادی دو کشور و لزوم ایجاد منطقه آزاد تجاری چین- خلیج (فارس) در اسرع وقت تاکید کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
کرمانشاه- استاندار کرمانشاه در دیدار با سرکنسول عراق در استان کرمانشاه با تاکید بر اشتراکات ملت ایران و عراق، گفت: گسترش همکاری های اقتصادی با عراق در اولویت قرار دارد.
آنا / خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۴۵   + ۴۵ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس مجلس ملی مردم الجزایر با اشاره به لزوم گسترش همکاری ها و مراودات دو کشور به حوزه همکاری های اقتصادی و تجاری، بر تشکیل و فعال شدن گروه های دوستی پارلمانی تاکید کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۴۱   + ۳۰ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای قطری خود بر توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی در بخش های دولتی و خصوصی تاکید کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
توسعه همکاری های اقتصادی ایران و ازبکستان بستری مناسب برای سوق دادن کشوهای آسیای مرکزی به سمت مراودت تجاری بیش تر با ایران است و ازبکستان می تواند پلی برای حضور عمیق تر ایران در آسیای میانه باشد.
روز نو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
اقدامات امریکا تنها به فشار آوردن به چین محدود نمی شود. بر اساس گزارش اختصاصی رویترز، یک هیات امریکایی به ریاست معاون وزارت خزانه داری این کشور قرار بود در هفته جاری به کشورهای منطقه سفر کرده و به آنها درخصوص همکاری های اقتصادی با ایران هشدار دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۲۷    
تصمیم ایران و نیجر برای گسترش روابط تجاری و برگزاری سومین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی مسیر را برای حضور گسترده تر ایران در بازارهای گسترده افریقایی و کاهش اثر تحریم های غربی هموار می کند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ناصر بوریطه وزیر خارجه مغرب در مسقط با بدر البوسعیدی همتای عمانی خود دیدار و درباره همکاری های اقتصادی بین دو کشور گفت وگو کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۵۸    
عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان با برونو لومر وزیر اقتصاد، دارایی، صنعت فرانسه، چشم انداز همکاری در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی و فرصت های آینده در زمینه های مختلف انرژی را بررسی کرد.
افق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
در دیدار افشار فتح الهی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و ابراهیم بن سعید ابوسعیدی، وزیر مشاور و استاندار مسندم عمان و هیات اقتصادی همراه از این استان، بر ضرورت توسعه روابط و همکاری های میان دو منطقه در حوزه های اقتصادی و گردشگری تاکید شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه عزم دولت و دستگاه دیپلماسی بر بهبود روابط با همسایگان است، گفت: آمار و ارقام همکاری های اقتصادی و میزان صادرات و واردات کشور نشان می دهد که سفرها و نشست های رئیس جمهور و وزیر خارجه موثر بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۸:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
در دیدار مدیرعامل منطقه آزاد قشم و استاندار مسندم عمان بر توسعه همکاری های اقتصادی و گردشگری قشم و عمان تاکید شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۶:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در تشریح نشست کمیته سیاسی کنفرانس اتحادثه پارلمانی سازمان همکاری اسلامی، اثرات جنگ اوکراین بر جوامع مسلمان را یکی از موارد مطروحه در این نشست دانست و گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: طبق تفاهمنامه هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و قزاقستان 30 درصد مبادلات تجاری دو کشور در زمینه محصولات کشاورزی است.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی در افتتاح هجدهمین اجلاس همکاری های اقتصادی ایران و قزاقستان به تشریح برنامه های این اجلاس پرداخت.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۴۱    
شفقنا افغانستان- نشست سازمان اکو بدون حضور نماینده طالبان در ازبکستان برگزار شد. به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان، بیست و ششمین نشست شورای وزیران سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) روز گذشته (سه شنبه، 4 بهمن)، بدون حضور نماینده حکومت طالبان، در ازبکستان برگزار شد. ...
آنا / وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۱   + ۲۲ سایت دیگر  
هوشنگ محمدی گفت: ایران و قزاقستان تقویت روابط دوجانبه و استفاده از ظرفیت های دو کشور را با جدیت دنبال می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۰:۰۳   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور ازبکستان در دیدار امیرعبداللهیان از دعوت رسمی برای سفر به تهران استقبال کرد و خواستار تشکیل کمیته مشترک وزارتخانه های امور خارجه برای آماده سازی نقشه راه همکاری های اقتصادی دو کشور شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه با دبیرکل سازمان همکاری های اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی 8) دیدار کرد.
آنا / ریاست جمهوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۲۷   + ۱۰۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران، دوست واقعی ملت سوریه است چرا که همانگونه که در دوران مقاومت در برابر تروریسم در کنار ملت و دولت سوریه ایستاد، در دوران بازسازی نیز آماده است با تقویت همکاری های همه جانبه اقتصادی در کنار آنان باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۷:۰۷    
اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت ها و شاخص های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با اقتصاد ایران ارتباط پیدا می کنند.شرایط فعلی اقتصادی ارتباط مستقیمی با گذشته آن دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۱:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه برای شرکت در بیست و ششمین نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اقتصادی اکو به تاشکند رفت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۵:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس انجمن نمایشگاه های بین المللی ایران با اشاره به برگزاری چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران همزمان با هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی کشورهای ایران و ترکمنستان گفت: از 26 بهمن امسال 2 رویداد مهم اقتصادی به میزبانی عشق آباد، پایتخت ترکمنستان ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص دروغ پردازی برخی رسانه ها در خصوص سفر رئیس دومای دولتی مجلس فدراسیون روسیه برای امضای کنوانسیون کاسپین گفت ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
تقویت همکاری های اقتصادی و امنیتی و مقابله با فتنه انگیزی دشمنان مشترک دو کشور ایران و افغانستان در دیدار کاظمی قمی با نمایندگان نهادهای ایرانی مقیم کابل مورد تاکید قرار گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در حاشیه نشست ستاد همکاری های اقتصادی اظهار داشت هیئت ایرانی به ریاست وزیر جهاد کشاورزی در این هفته به قزاقستان سفر می کند تا در این اجلاس شرکت کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۷:۰۸   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در ادامه دیدار مقامات شرکت کننده در اولین کنگره بین المللی زنان تاثیرگذار با وی، روز گذشته به طور جداگانه با روسای هیأت های 7 کشور آفریقایی شرکت کننده در این کنگره شامل وزیر صنایع و تجارت زیمبابوه، وزیر زنان و خانواده از کشورهای سنگال، گینه بیسائو، بورکینوفاسو ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در کشور ترکمنستان در تاریخ 26 الی 28 بهمن ماه سال جاری برگزار می گردد. نمایشگاه بین المللی مشهد در راستای توسعه ملی و ارتقای سطح همکاری های اقتصادی با جمهوری ترکمنستان اقدام به برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در شهر عشق آباد می نماید ...
حیات   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۴:۰۷   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران،در دیدار شهردار ایروان با بیان اینکه بهبود وضعیت اقتصاد شهری بدون وجود سرمایه گذاران امکان پذیر نیست گفت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای پیشبرد اهداف مدیریت شهری و سرمایه گذاری در پروژه های مختلف مد نظر قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۰:۲۸   + ۲۹ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر امور خارجه در سفر به نیامی با وزیر خارجه نیجر دیدار کرد و دو طرف توافق کردند که سومین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی در نیمه اول سال جاری میلادی برگزار شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۳:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه و وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اورآسیا چشم انداز همکاری های اقتصادی متقابل را مورد تبادل نظر قرار دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه دیدارش با اردوغان و وزیر خارجه ترکیه را سودمند و مبتنی بر گسترش هر چه بیشتر همکاری های اقتصادی و بازرگانی بین 2 کشور خواند.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
با آقایان اردوغان رییس جمهور و چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه، دیداری سودمند و ناظر بر گسترش هر چه بیشتر همکاری های اقتصادی و بازرگانی بین دو کشور داشتم. ...
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۰:۵۷    
تهران-ایران پرس: ایگورلویتین دستیار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدارسیون روسیه با دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون همکاری های اقتصادی دو و چند جانبه با وی گفتگو کرد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار دستیار رئیس جمهور روسیه گفت: خوشبختانه با اراده جدی و تلاش مستمر مسؤولان دو کشور، همکاری های اقتصادی ایران و روسیه در مسیر توافقات راهبردی است. ...
ایفنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – ماتیاس کورمان، دبیر کل گروه توسعه و همکاری های اقتصادی روز دوشنبه گفت که بازگشایی چین در مبارزه جهانی برای مقابله با تورم فزاینده "به شدت مثبت" است. کورمان در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت: "ما قطعاً از کاهش محدودیت های مربوط به کووید در چین بسیار استقبال می کنیم ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایگور لویتین دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه که به تهران سفر کرده است،سه شنبه با علی شمخانی دبیر شورایعالی امنیت ملی دیدار و گفت و گو کرد.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۲:۱۵   + ۶۱ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: خوشبختانه با اراده جدی و تلاش مستمر مسئولین دو کشور، همکاری های اقتصادی ایران و روسیه در مسیر توافقات راهبردی است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۸:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشورمان، با چالش ها و مشکلات عدیده ای رو به رو بوده است. چالش هایی که تا حد زیادی در فشار های سیاسی و ترجمه آن ها به تحریم های اقتصادی ریشه داشته و دارند ...
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
اتحادخبر: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: در جریان دیدار با مقامات سوریه در دمشق در مورد اهمیت گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور در بخش خصوصی و دولتی رایزنی و بر تحقق و پیشبرد آن تاکید کردیم.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۲۰:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: در جریان دیدار با مقامات سوریه در دمشق در مورد اهمیت گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور در بخش خصوصی و دولتی رایزنی و بر تحقق و پیشبرد آن تاکید کردیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۱:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
دستیار اقتصادی وزارت خارجه امارات بر ضرورت تقویت هماهنگی های متقابل و بررسی فرصت ها برای تبادلات اقتصادی بین کشورش با ایران تاکید کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۵:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
نمایندگان پارلمان های شرکت کننده در سیزدهمین نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی (APA) در بیانیه پایانی هر گونه تندروی،خشونت، تروریسم و جنگ به هر شکلی که تهدیدی علیه کشورها باشد را محکوم و همچنین بر ضرورت تقویت همکاری های اقتصادی با یکدیگر و استفاده از ظرفیت های جاده ای ...
ریاست جمهوری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۲۱:۳۹   + ۷۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت گسترش مستمر همکاری های اقتصادی ایران و روسیه بخصوص در حوزه ترانزیت و انرژی، این همکاری ها را موجب نهادینه کردن روابط سودمند برای ملت های دو طرف و همچنین کشورهای منطقه دانست.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۸:۱۶   + ۲۲ سایت دیگر  
در سفر هیأت بلندپایه اقتصادی ایران به امارات به ریاست معاون وزیر امور خارجه، ضمن بررسی روند همکاری ها، درباره حمل و نقل، ترانزیت کالا، کریدور شمال - جنوب، حمل و نقل ترکیبی، نفت، گاز و پتروشیمی گفت و گو شد.