شنبه ۰۳ آبانساعت ۰۲:۰۹Oct 2020 24

جدیدترین‌های «سازمان نقشه برداری»

برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۵۳   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: یک مقام مسئول گفت: در زلزله اخیر تهران در گسل مشا، یک زمین لرزه اصلی و سه پس لرزه در طول 4 ماه رخ داد که به مرور زمان باعث تخلیه انرژی این قسمت گسل شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان تویسرکان گفت: با تایید سازمان نقشه برداری کشور و فدراسیون کوهنوری, قله کوبری در تویسرکان به عنوان مرتفع ترین قله استان همدان ثبت شد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
قله کوبره در تویسرکان به عنوان بلندترین قله استان همدان ثبت شد. با استعلام صورت گرفته از سازمان نقشه برداری کشور مبنی بر تعیین مرتفع ترین قلل استان همدان، این سازمان طی نامه ای ارتفاع قلل یخچال به مختصات ́ ́21 ́28 48 را 3570 متر و کوبره به مختصات ́ ́39 ́51 32 را 3586 متر تعیین کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور: سطح آب دریاچه ارومیه در تابستان امسال به 25 سال پیش بازگشته است.
جهانی پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
آیین تفاهم نامه میان سازمان نقشه برداری و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ظهر امروز سه شنبه 22 مهرماه 99 با حضور معاون گردشگری، رئیس سازمان نقشه برداری کشور ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۵۴    
مدیر کل نقشه برداری هوایی و فضایی سازمان نقشه برداری کشور گفت: هر سال انجمنی که عهده دار برگزاری هفته جهانی فضا است، شعاری را برای آن انتخاب می کند و عنوان شعار امسال، "ماهواره ها زندگی را بهتر می کنند" است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیرکل نقشه برداری هوایی و فضایی سازمان نقشه برداری گفت: ماهواره ها در انتقال داده و خدمات پهن باند، خدمات سیار ماهواره ای، ویدیو و برودکست، خدمات ارزش افزوده، صنایع دفاعی، ارتباطات و اطلاعات، پست و حمل و نقل، سلامت و آموزش، بانک و تجارت و بلایا و خدمات اضطراری کاربرد دارند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
پایش ماهواره ای فرونشست و تخریب آثار تاریخی رئیس سازمان نقشه برداری کشور اعلام کرد: بررسی و پایش پوسته زمین و نرخ حرکت گسل ها ازجمله 14 گسل موجود در تهران جزو برنامه های سازمان نقشه برداری است ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۰:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس اداره ژئودزی و ژئودینامیک سازمان نقشه برداری کشور بیشترین نرخ حرکت مربوط به گسل "زندان-میناب" را 11میلی متر در سال دانست و گفت: پس از آن گسل تبریز با 7میلی متر در سال، عشق آباد با 6میلی متر در سال و مشا با 1.5تا 2میلی متر در سال قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری با اشاره به تجهیز ناوگان هوایی و دریایی توسط این سازمان برای تهیه نقشه های مورد نیاز، گفت: چارت های دریایی تولید شده در کشور در سطح جهانی عرضه شده و از این محل صادرات غیر نفتی داریم، به گونه ای که سالانه نیم میلیون دلار درآمد کسب کردیم.
برترین ها / هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۴۲   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری برنا: نماینده مردم رشت در مجلس دهم گفت: مگر اوایل انقلاب، نمایندگان در نمازخانه های مجلس نمی خوابیدند اگر ادعا دارند انقلابی اند، انقلابی در نمازخانه بخوابند و بهانه گیری نکنند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان نقشه برداری کشور در مطالعات گسترده بر گسل های فعال و نیمه کشور، نقاط مهمی را به صورت هشدار گونه معرفی کرده که چند نقطه از آن ها در تهران هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۸:۰۵    
تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در نشست با مسئولان سازمان نقشه برداری کشور در راستای ایجاد تفاهم نامه ی همکاری مشترک گفت: بهره گیری از اطلاعات متمرکز ابزار مهمی برای تصمیم گیری در بحران است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اداره ژئو دینامیک سازمان نقشه برداری گفت: زلزله با بزرگای 3.1 که در ساعت 09:58:42 امروز در عمق 5.7 کیلومتری رخ داد، مربوط به گسل فیروز کوه است.
برترین ها / بازتاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۰:۴۵   + ۴۷ سایت دیگر  
خبرآنلاین: یک مقام مسئول گفت: شب گذشته در ساعت 22:17 ، زمین لرزه ای با بزرگای 3 ریشتر، نزدیک دماوند رخ داد که گسل مشا مسبب آن زلزله بوده است. حمیدرضا نانکلی، رئیس اداره ژئودزی و ژئودینامیک سازمان نقشه برداری کشور، اعلام کرد: در ساعت 22:17 روز چهارشنبه، زمین لرزه ای با بزرگای 3 در مختصات 35 ...
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
جعفرزاده ایمن آبادی در دیدار با استاندار گیلان گفت: اولویت سازمان نقشه برداری کشور در استان گیلان، تسریع در اجرای طرح ملی کاداستر است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۱۱    
رییس سازمان نقشه برداری از آمادگی کامل برای همکاری آن سازمان با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در زمینه های فرونشست زمین، حرکت پوسته زمین و سیل، خبر داد.
رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و سازمان نقشه برداری را گامی موثر در جهت پایش گسل ها و اندازه گیری میزان جابه جایی آنها برشمرد.
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و سازمان نقشه برداری کشور با هدف همکاری در زمینه های مختلف علمی- پژوهشی و فنی- مهندسی با رویکرد مدیریت بحران تفاهم نامه همکاری مشترک منعقد کردند.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۲۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
براساس اطلاعات سازمان نقشه برداری کشور، تاکنون 44محدوده پرخطر فرونشست زمین در ایران شناسایی شده است. در این میان، وضعیت استان های تهران و اصفهان حادتر است. مطابق ارزیابی های 15سال اخیر، نرخ فرونشست در مناطقی از کشور همچون جنوب غرب پایتخت، به حدود 30سانتی متر در سال رسیده است.
شارا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۸:۲۱    
وی روابط عمومی یک دستگاه اجرایی را پل ارتباطی با عوامل درون و برون آن سازمان دانست و بر ضرورت انعکاس موضوعات و اخبار درون سازمانی به شکل سالم و واقعی، بدون هیچ بزرگنمایی تأکید کرد و این مهم را از جمله وظایف ذاتی این بخش برشمرد.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۱:۴۵    
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، نماینده مردم رشت در مجلس نهم و دهم که به تازگی به عنوان رئیس سازمان نقشه برداری کشور انتخاب شده اخیراً با خبرگزاری قرآنی ایکنا مصاحبه ای انجام داده و در این مصاحبه به ضرورت شفاف سازی در مورد کمک های مومنانه پرداخته است ...
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
حعفرزاده با اشاره به سامانه ثبت و املاک کشور و مبارزه جدی با پدیده زمین خواری بعنوان یکی از مهمترین اهداف حدنگار، گفت: این طرح از سال 1356 بعنوان طرح کاداستر در برنامه های کشور مورد توجه بوده، اما تا پایان سال 93 طرح مذکور فقط در حدود قریب به 7 درصد کشور آنهم در محدوده نقاط شهری، موفق بوده است.
رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۲:۴۹   + ۲۰ سایت دیگر  
دولت درحالی حضور نمایندگان مجلس قبلی در دستگاه های دولتی را محدود به بازگشت به کار کارکنان دولت می داند که بررسی ها نشان می دهد شماری از نمایندگان رد صلاحیت شده یا جامانده از انتخابات مجلس یازدهم بدون هرگونه سابقه، در برخی وزارتخانه ها و نهادهای دولتی به کارگیری شده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا-تهران- مراسم تکریم و معارفه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران برگزار شد . مسعود شفیعی که پیش از این به مدت 2 سال مسئولیت سازمان نقشه برداری کشور را بر عهده داشت ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
جعفرزاده امین آبادی نماینده مجلس پیشین از حوزه انتخابیه رشت را خیلی ها می شناسند. نماینده ای که از جمله خصوصیات بارز رفتاری وی، تغییر سریع مواضع آنهم بشکلی قطبی است. برخی از کارشناسان، علت احتمالی این گونه رفتار ها را در منافع می بینند ...
رشت 20   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 و به نقل از غیرمنتظره، معین حسن زاده: باید تیتر خبر را اینگونه نوشت: “یک گیلانی رئیس سازمان نقشه برداری کشور شد” کاری به نام این رئیس نداریم، همینکه گیلانی است یعنی کفایت می کند تا یک خواسته مشخص، به حق و با مستندات تاریخی از او داشته باشیم. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۲۱:۱۲    
زنجان-استاندار زنجان،گفت: در استان زنجان از یک میلیون هکتار مساحت، 600 هزار هکتار عکس برداری هوایی شده و 250 هزار هکتار هم موضوع کاداستر انجام و تحویل سازمان نقشه برداری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۲۳:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
با حکم رئیس سازمان برنامه و بودجه، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رئیس سازمان نقشه برداری کشور شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۶:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
غلامرضا جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده رشت و رئیس ستاد مردمی روحانی در انتخابات بود اما همواره خود را یک نماینده مستقل می دانست اما بعد از رد صلاحیت شدن با حکم نوبخت به سمت ریاست سازمان نقشه برداری منصوب شده است.
598   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۴:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
همان طور که پیش بینی می شد برخی وکیل الدوله های حاضر در مجلس دهم پس از ناکامی در انتخابات مجلس اعم از ردصلاحیت و یا ناکام در جلب نظر مردم، در حال مسئولیت گرفتن در دولت هستند.
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۱:۴۹    
کاشف اسرار-با حکم معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه،نماینده ادوار نهم و دهم رشت در مجلس شورای اسلامی به سمت ریاست سازمان نقشه برداری کشور منصوب شد.( کلیپ قدردانی ویژه نوبخت از جعفر زاده در سال 1394) ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۱:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
نماینده پیشین مجلس به عنوان رئیس جدید سازمان نقشه برداری منصوب شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۱:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
شنیده ها حاکی از آن است که رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای یکی از نمایندگان سابق مجلس حکم معاونت خود (ریاست سازمان نقشه برداری) را زده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۱:۲۲    
غلامعلی جعفر زاده نماینده سابق مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، رییس جدید سازمان نقشه برداری کشور شد.
گیل خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۸:۵۱   + ۱۶ سایت دیگر  
گیل خبر/ سرویس سیاسی: با حکم دکتر محمدباقر نوبخت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی به سمت ریاست سازمان نقشه برداری کشور منصوب شد. جعفرزاده جانباز هفتاد درصد جنگ تحمیلی، نماینده دو دوره رشت در مجالس نهم و دهم و عضو کمیسیون برنامه و بودجه این دو مجلس بود ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۵:۵۶    
سازمان نقشه برداری کشور، در اقدامی قابل تحسین و مورد نیاز جامعه ، اقدام به طراحی پایگاه با قابلیت دسترسی عمومی و اخذ خدماتی همانند نقشه معابر، تصاویر ماهواره ای، عکس های پوششی و غیر پوششی آنالوگ با مقیاس های مختلف، تصاویر هوائی رقومی مربوط به سال های مختلف، DEM ، اورتو فتو ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۶:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
رئیس ژئودینامیک سازمان نقشه برداری کشور گفت: اگر بروز زلزله 7 ریشتری در گسل مشا را هر 165 سال یکبار فرض کنیم از زمانی که باید این زلزله رخ می داده 25 سال گذشته است.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۲:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه سیاسی جهان نیوز : محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه در حکمی نسرین وزیری را به عنوان رییس مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان منصوب کرد. وزیری پیش از این انتصاب، رئیس حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نقشه برداری کشور بود. وزیری کیست؟ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل ژئودزی و نقشه برداری زمینی سازمان نقشه برداری کشور گفت: سالیانه در دشت های تهران 21 سانتی متر فرونشست زمین رخ می دهد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مهندس ابراهیمی در تاریخ نهم دیماه سال 1336 از واگذاری نظارت عملیات نقشه برداری حدود کنسرسیوم نفت به سازمان نقشه برداری کشور خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۰۷:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- برآیند گزارشهای ارایه شده از سوی سازمان نقشه برداری کشور، سازه های تاریخی اصفهان از جمله میدان نقش جهان و پل های تاریخی در معرض خطر فرونشست هستند، اتفاقی که در صورت بی توجهی می تواند خسارت های جبران ناپذیری ایجاد کند ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که فرهنگستان زبان و ادب فارسی به نام گذاری خودرو ایرانی کوییک که اخیرا رونمایی شده، انتقاد کرده و آوای آن را شبیه لفظ انگلیسی quick (به معنی تند و سریع) و یک واژه ای غیرایرانی و غیرفارسی خوانده است؛ با مراجعه به پایگاه ملی نام های جغرافیایی ایران درخواهید یافت که 9 روستا، 3 کوه ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۲۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
بنا به گزارش روابط عمومی سازمان نقشه برداری کشور، دکتر حمیدرضا نانکلی رییس اداره ژئودزی وژئودینامیک سازمان نقشه برداری کشور با بیان اینکه گسل فیروز کوه عامل زلزله های متوالی امروز است؛ گفت: محل زلزله روی مرکز خوشه های لرزه ائ امروز در جنوب مشا و در نزدیکی گسل فیروز کوه قرار دارد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
در هفته جاری، فرونشست زمین در پاکدشت ،27 خانواده را ناگزیر به ترک خانه هایشان کرد. این درحالی است که سازمان نقشه برداری 20 سال است که درباره فرونشست جنوب و جنوب غربی تهران هشدار می دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
در چند سال اخیر کارشناسان نسبت به فرونشست زمین در شهر تهران هشدار داده اند و بر اساس آخرین گزارش سازمان نقشه برداری کشور استان تهران و اصفهان از جمله حادترین مناطق از نظر فرونشست زمین معرفی شده اند و نرخ فرونشست در جنوب غربی تهران طی 15 سال اخیر، سالیانه حدود 30 سانتیمتر گزارش شده است ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
سازمان نقشه برداری کشور در طی یک گزارشی دو زلزله اردیبهشت و خردادماه در تهران را تحلیل کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در راستای همکاری مشترک سازمان نقشه برداری کشور و سازمان مدیریت بحران شهر تهران، ایستگاه ژئودینامیک و GNSS تهران واقع در محوطه سازمان نقشه برداری به سامانه پایش تغییرات پوسته سازمان مدیریت بحران شهر تهران متصل شد.