چهارشنبه ۱۰ خردادساعت ۲۰:۳۶May 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان نقشه برداری»

قم پرس   ۳ ساعت پیش   + ۳۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از سازمان نقشه برداری کشور، پس از پردازش تصاویر ماهواره ای، ادعای اخیر مطرح شده از سوی حکومت افغانستان در خصوص تأمین حق آبه کشور ایران از رودخانه هیرمند رد شد. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل دفتر برنامه ریزی، فن آوری و بودجه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی گفت این سازمان از ابتدای خرداد امسال به طور رسمی به سامانه اطلاعات مکانی کشور (SDI) متصل شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر با اشاره به حدنگاری و دریافت اسناد اراضی ملی گفت: با استفاده از دقیق ترین و به روزترین ابزارهای مدرن و با به کارگیری مشاوران متخصص و بومی مطابق با دستورالعمل های سازمان نقشه برداری کشور برای بیش از 360 هزار هکتار عکس ارتوفتو تهیه و تولید شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
علی جاودانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور: اطلس جمعیت یکی از 20 اطلسی ملی تهیه شده در سازمان نقشه برداری است
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سازمان نقشه برداری کشور با همکاری سازمان آمار ایران امروز دوم خرداد ماه از اطلس ملی جمعیت در محل سازمان نقشه برداری رو نمایی کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
اطلس ملی جمعیت با حضور مسئولان مرکز آمار ایران، سازمان نقشه برداری کشور و معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری رونمایی شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
آیین رونمایی از اطلس جمعیتی کشور که در راستای کمک به مسئولان کشور برای تصمیم گیری در حوزه جمعیتی از سوی سازمان نقشه برداری تهیه شده است، با حضور معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و سایر مسئولان برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به رونمایی اطلس ملی جمعیت گفت: این اطلس علاوه بر بررسی وضع موجود، رویکرد آینده محور دارد.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی صبح امروز در جلسه اطلس سرمایه گذاری به تشریح اهمیت سامانه اطلاعاتی مکان محور پرداخت و گفت : سامانه های اطلاعاتی مکان محور به عنوان یک تکلیف کشوری از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری سازمان نقشه برداری کشور درحال انجام است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بر ضرورت توسعه کشور با محوریت آب و همکاری دستگاه ها با سازمان نقشه برداری خصوصا در موضوع فرونشست زمین و اخذ استعلام بارگزاری مراکز جمعیتی تاکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بیست و هفتمین نمایشگاه ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی صبح امروز در محل سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور اعلام کرد: سکوهای آبنگاری ساحلی و فراساحلی در خلیج فارس را فعال کردیم، به گونه ای امروزه در تمامی پهنه های خلیج فارس امکان آبنگاری مهیا شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۳:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس اداره ترازیابی دقیق و تداخل سنجی راداری سازمان نقشه برداری کشور از درگیری 14 کلانشهر کشور با فرونشست زمین خبر داد و گفت: بالاترین نرخ فرونشست زمین مربوط به استان کرمان می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۰:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
سازمان نقشه برداری با برگزاری بیست و هفتمین همایش و نمایشگاه ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی ژئودینامیک از نقشه فرونشست زمین خود رونمایی می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۰۷:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
به مناسبت هفتادمین سال تاسیس سازمان نقشه برداری کشور، نمایشگاهی از دستاوردهای فناوران کشور در حوزه ژئوماتیک برپا می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۱:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
نمایشگاه ژئوماتیک محل تجمیع قابلیت های موجود و نتایج علومی است که در سالهای اخیر بدست متخصصین ایرانی طراحی و ساخته شده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از سازمان نقشه برداری کشور، معصومه آمیغ پی با اشاره به اینکه فرونشست در صورت عدم مدیریت صحیح، می تواند خسارات جبران ناپذیری را برای مناطق درگیر ایجاد کند، افزود: فرونشست می تواند سبب تغییر ناهمسان در سازه های انتقال آب و نیرو، شکست و یا بیرون زدگی لوله جدار چاه ها ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۱:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
رییس اداره ترازیابی دقیق و تداخل سنجی راداری سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به نتایج بررسی نرخ فرونشست مناطق شهری شهر تهران، گفت: نتایج نشان دهنده کاهش چشمگیر نرخ بیشینه فرونشست از 20.6 سانتی متر در سال در بازه زمانی 1395 تا 1397 به 13.2 سانتی متر در سال در بازه زمانی 1399 تا 1401 است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۵۹    
علی جاویدانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور به مدیران دستگاه های دولتی برای ایام نوروز مطالعه کتاب نفحات نفت را پیشنهاد کرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۳۱    
شفقنا- محمدرضا کاویان پور، رئیس موسسه تحقیقات آب اعلام کرد که به طور میانگین در هر سال تراز دریای خزر حدود 20 سانت کاهش می یابد. علی جاویدانه، رییس سازمان نقشه برداری کشور نیز گفته است تراز دریای خزر طی 15 سال اخیر بیش از 2 متر کاهش یافته است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
پروژه زیرساخت داده مکانی (SDI) به عنوان یکی از پروژه های مصوب توسعه دولت الکترونیک با مسئولیت سازمان نقشه برداری کشور و معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان به بهره برداری رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور از تشدید و ماندگاری ریزگرد ها در لرستان خبر داد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
علی جاویدانه رییس سازمان نقشه برداری کشور گفت: وضعیت فرونشست زمین در ایران نگران کننده است بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از آن در پهنه های مختلف ضروری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به خطر فرونشست زمین در اطراف برخی از شهرهای لرستان، از تشدید پدیده ریزگردها در این استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به اینکه وضعیت فرو نشست در کشور نگران کننده است، گفت: هر چند وضعیت لرستان نسبت به بعضی استان ها خیلی حاد نیست، اما شواهدی مبنی بر شروع فرو نشست در بعضی دشت های این استان وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور وضعیت فرونشست در ایران را نگران کننده توصیف کرد و گفت: شواهدی از نرخ بالای فرونشست در دشت های لرستان وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد سازمان نقشه برداری کشور طی اطلاعیه در برخی از رسانه های استان یزد مطلبی مبنی بر دستور توقیف ساخت 10 هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن یزد به دلیل قرار گرفتن در پهنه فرونشست را تکذیب کرد.
صدای زرند   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور با بیان اینکه برخلاف اخبار منتشره، تهران رکورددار بیشترین میزان فرونشست در کشور نیست، گفت: استان کرمان با 40 سانتیمتر فرونشست در سال از این حیث رکورددار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۸:۲۰    
رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: برخی جانمایی های نادرست در ایجاد صنایع و استفاده نکردن از اطلاعات تولید شده در سازمان نقشه برداری باعث نتایج نامطلوب برای کشور می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۳:۴۴    
مدیر جزر و مد سازمان نقشه برداری گفت: با توجه به پس لرزه در سواحل مکران، امکان وقوع زلزله و سونامی در این سواحل وجود دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور با بیان اینکه در مناطقی که دچار فرونشست می شوند اجازه ساخت و ساز داده نمی شود. گفت: طلاعات دقیق فرونشست زمین را به صورت محرمانه برای مسؤولان کشور ارائه می کنیم تا برای آن تدبیری بیندیشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: نوار جنوبی تهران بیشترین میزان فرونشست ها را داشته که البته در پایش های اخیر کاهش داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۳۳   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری با بیان اینکه 350 شهر کشور فاقد نقشه فرونشست هستند، گفت: با اعتبارات وصول شده قرار است با ظرفیت بخش خصوصی و پهپادها اقدام به تهیه نقشه ها شود.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - رییس سازمان نقشه برداری با بیان اینکه شاهد فرونشست زمین در نوار جنوبی تهران هستیم گفت: پهنه فرونشست در حال نزدیک شدن به مناطق شهری است و مناطقی در استان کرمان وضعیت خطرناک تری نسبت به تهران دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
محققان سازمان نقشه برداری کشور با پیاده سازی برنامه کاربردی پیش بینی جزر و مد و نمایش داده های تراز دریا با عنوان NCC Tide توانستند برای کاربردهای حوزه های دریانوردی و شیلات در اختیار کاربران قرار دهند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
رییس سازمان نقشه برداری اظهار داشت: وضعیت تهران در بحث فرونشست بسیار خطرناک است و نرخ فرونشست در تهران به 20 سانتی متر در سال رسیده است
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان نقشه برداری گفت: اولین نقشه فرونشست کشور تهیه شده است؛ در 10 کیلومتری 200 شهر ایران دچار فرونشست سالانه 5 سانتی متری هستیم؛ میانگین فرونشست زمین در ایران بالاتر از دنیا نیست و فرونشست خیلی از کشورها از ایران بالاتر است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
زنجان- رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: باید منابع اطلاعات مکانی برای اشتراک گذاری به پایگاه داده تبدیل شود و در اختیار جامعه هدف قرار گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: توسعه SDI (زیرساخت ملی داده های مکانی) مستلزم مشارکت همه دستگاه ها است و باید در این مسیر با یکدیگر همراه باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان نقشه برداری کشور: بهره برداری از تصاویر ماهواره خیام در حوزه نقشه برداری و اطلاعات مکانی کاربرد های وسیعی دارد. نمونه کاربرد های این تصاویر تهیه نقشه های فرونشست زمین بوده که تهیه این نقشه ها در دستور کار سازمان نقشه بردار ی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۷:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
رییس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به مذاکرات انجام شده با رییس سازمان فضایی در خصوص بهره برداری از تصاویر ماهواره خیام ، گفت: کارگروه مشترکی شکل گرفت تا جزئیات فنی و تولید محصولات ارزش افزوده در این کارگروه مشترک مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت انعقاد تفاهم نامه ای، مبنای این همکاری خواهد بود.
سیتنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۸:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان فضایی ایران، گفت: سازمان نقشه برداری اولین بهره بردار دولتی ماهواره خیام است و این گام بلندی در جهت استفاده از خدمات این ماهواره به شمار می آید.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۷:۲۵    
سخنگوی سازمان فضایی ایران گفت: تصاویر دریافتی از ماهواره خیام به زودی جهت بهره برداری در اختیار سازمان نقشه برداری قرار می گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
سازمان نقشه برداری کشور با امضای تفاهم نامه ای اولین بهره بردار از تصاویر ماهواره خیام شد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۳:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دومین نمایشگاه ایران ژئو در آستانه دهه فجر گفت: همکاری سازمان ثبت با شرکت های دانش بنیان حوزه ژئوماتیک موجب رشد تولیدات داخلی می شود. ...
روز نو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: تراز دریای خزر طی 15 سال اخیر بر اساس رصد ایستگاه های پایش سطح تراز دریابیش از 2 متر کاهش یافته است.
پیام فوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان نقشه برداری کشور گفت: تراز دریای خزر طی 15 سال اخیر براساس رصد ایستگاه های پایش سطح تراز دریا بیش از 2 متر کاهش یافته است. به گزارش سایت پیام فوری ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۲۳:۴۱   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: براساس آخرین اطلاعات تراز دریای خزر طی 15 سال بیش از 2 متر کاهش یافته است. کاهش قابل توجه تراز آب دریای خزر موضوع مهمی است و جای تامل بیشتری را دارد.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۹:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری ایران گفت: طی 15 سال گذشته تراز آب دریای خزر بیش از دو متر کاهش داشته است.