یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۱۰:۰۳May 2024 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان نقشه برداری»

ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۵:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از سازمان نقشه برداری کشور، علی جاویدانه در میزگردی مشارکت بین المللی در زمینه حمایت جغرافیایی و مکان مند از کشورها در پانزدهمین مجمع بین المللی اقتصادی روسیه - جهان اسلام به صورت برخط، اظهار داشت: زیرساخت داده های مکانی ...
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۸:۳۵    
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ در این جلسه دکتر جاویدانه رئیس سازمان نقشه برداری کشور گزارشی از وضعیت زیرساخت داده های مکانی (SDI) شبکه ملی ژئودینامیک و نقشه های فرونشست استان کرمانشاه را ارائه کرد . ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
رییس سازمان نقشه برداری کشور گفت: موضوع فرونشست عدد نرخ آن نیست و ممکن است نرخ دو سانت فرونشست در سال هم چالش ایجاد کند. مهم این است که نرخ فرونشست به مناطق شهری و تاسیسات زیرساختی کشور نزدیک شده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
در حکمی از سوی رئیس سازمان نقشه برداری کشور، علی صفایی به عنوان مدیرکل نظارت، کنترل فنی و استاندارد سازمان نقشه برداری کشور منصوب شد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت:نقشه و اطلاعات مکانی یکی از ابزارهای مهم در تأمین اهداف کلان ملی است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
بیست وهشتمین همایش و نمایشگاه ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی، ژئوماتیک 1403 در محل سازمان نقشه برداری کشور آغاز بکار کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۷:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دستگاه های دولتی میتوانند از طریق کارگروه تعامل پذیری دولت نقشه اراضی خود را از سازمان نقشه برداری و ثبت املاک و اسناد کشور دریافت کنند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بیست و هشتمین همایش و نمایشگاه ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی در سازمان نقشه برداری کشور آغاز شد.
بیست و هشتمین همایش و نمایشگاه ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی (ژئوماتیک 1403)، در روزهای 9 الی 12 اردیبهشت سال 1403 در محل سازمان نقشه برداری کشور برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: شواری عالی نقشه برداری بعد از 22 سال با مصوبه هیات وزیران در سال گذشته دوباره تشکیل خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۰:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان نقشه برداری با تاکید بر نقش اطلاعات مکانی و نقشه برداری در سرمایه گذاری، گفت: موضوع مهم این است اطلس سرمایه گذاری کشور بر پایه همین موضوع طراحی و برنامه ریزی شده و این مهم نشان دهنده این است که در کشورمان نیاز به اطلاعات مکانی بسیار اهمیت دارد و این اطلاعات یک فرصتی برای برنامه ریزی ...
نخستین جلسه گروه کاری نقشه و اطلاعات مکانی استان تهران، چهارم اردیبهشت با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو و متولیان نقشه و اطلاعات مکانی، به میزبانی سازمان نقشه برداری کشور برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیر آبنگاری و امور جزر و مدی سازمان نقشه برداری کشور از انتشار 10 چارت جدید از آب های خلیج فارس خبر داد و گفت:چارت های قدیمی تهیه شده توسط کشورهای بیگانه (انگلیس و روسیه) حذف شده و چارت های به روز جمهوری اسلامی ایران، جایگزین می شود.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۷:۵۳    
عکس های هوایی و تصاویر ماهواره ای، به مجموعه عکس ها و تصاویر پیوسته یا مجزا گفته می شود که به وسیله هواپیمای سازمان نقشه برداری یا سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و یا ماهواره های خاص و یا حتی پهپاد نقشه برداری که دوربین مخصوص روی آن سوار باشد، تهیه و گردآوری می شوند ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
با برگزاری نشست مشترکی میان دو سازمان نقشه برداری و راهداری خطر فرونشست زمین در شریان های حیاتی کشور مورد بررسی قرار گرفت.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که به نظر می رسد، افت نرخ فرونشست زمین در برخی مناطق کشور خبری مثبت باشد، اما رییس سازمان نقشه برداری کشور، احتمال می دهد، علت این کاهش رسیدن پهنه فرونشست به سطح سخت باشد که البته مورد مطلوبی نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: 350 شهر فاقد نقشه در کشور بودند که از این تعداد برای 150 شهر نقشه تهیه شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۳:۳۶   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سازمان نقشه برداری کشور گفت: تراز دریای خزر در حال کاهش است که عوامل مختلفی از جمله تغییر اقلیم در آن تاثیرگذار است، به طوری که نسبت به 10 سال گذشته بیش از یک متر کاهش داشته است.
موج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۳:۱۸    
رئیس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به کاهش بیش از یک متری تراز آب دریای خزر در دهه اخیر گفت: این کاهش تراز بیشتر خود را در سواحل شمالی نشان داد و یک خشکیدگی عمده در سواحل شمالی خواهیم داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: کاهش تراز دریای خزر به دلیل تغییر اقلیم به بیش از یک متر رسید.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۲:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به کاهش نرخ فرونشست زمین در برخی مناطق کشور گفت: ممکن است علت این کاهش رسیدن پهنه فرونشست به سطح سخت باشد که البته مورد مطلوبی نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: میزان فرونشست های زمین در برخی از شهرها به محدوده های مسکونی رسیده و در برخی از شهرها به بستر سخت زمین رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
سازمان نقشه برداری کشور از روز 8 اردیبهشت میزبان محققان و صاحبنظران در حوزه های ژئوماتیک خواهد بود.
سلام نو / جماران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۲۳:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
پردازش های صورت گرفته حاکی از برآورد مساحت دریاچه ارومیه در 16 اسفندماه 1401 و 3 اسفندماه 1402 به ترتیب برابر با 1819 و 2061 کیلومترمربع می باشد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۰۹:۳۷   + ۳۱ سایت دیگر  
سازمان نقشه برداری کشور با استفاده از پردازش تصاویر ماهواره ای لندست 8 ، مساحت دریاچه ارومیه را در بازه سال های 1402-1401 مورد پایش قرار داده است.
میزان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: بیش از 100 میلیون هکتار از اراضی کشور که فاقد تصاویر هندسی اصلاح شده بودند و تصاویر مربوط به دهه 40 بود را از سازمان نقشه برداری خریداری کردیم بنابراین در سال 1402 بیش از 100 میلیون هکتار را تبدیل به ارتوفتو کردیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل نقشه برداری هوایی و فضایی سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به جزئیات اجرای عملیات تصویربرداری هوایی در این سازمان گفت: این عملیات در 5 شهرستانی که فاقد نقشه بود اجرایی و طی آن توانستیم تصاویری با دقت بالا و ابعاد بزرگ تر نسبت به پهپادها تهیه کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
با استفاده از ظرفیت عملیات پرواز در بخش خصوصی و نیروی فنی و تجهیزات تخصصی مورد نیاز توسط سازمان نقشه برداری کشور پس از 5 سال، عملیات تصویربرداری هوایی از پنج شهرستان انجام شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بیست و هشتمین همایش و نمایشگاه ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی ژئوماتیک در تاریخ 9 تا 12 اردیبهشت ماه سال 1403 در محل سازمان نقشه برداری کشور برگزار می شود. ...
نشست مشترک اعضای کمیته مدیریت بحران سازمان نقشه برداری کشور، پیرامون موضوع تهیه نقشه خطر فرونشست زمین با حضور نمایندگان سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان زمین شناسی کشور و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، به میزبانی سازمان نقشه برداری کشور در سالن ابوریحان بیرونی، برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۷:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
سازمان نقشه برداری ایران در اعتراض به استفاده از نام مجعول خلیج فارس در بولتن شماره 66 گروه متخصصان نام های جغرافیایی سازمان ملل، طی مکاتبه دبیرخانه کمیته تخصصی نام نگاری و یکسان سازی نام های جغرافیایی ایران با این نهاد بین المللی، درخواست اصلاح بولتن را کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۰۹:۴۸   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون فنی سازمان نقشه برداری با بیان اینکه مناطق تحت تاثیر فرونشست در ایران با نرخ بالای 20سانتی متر در سال، 5برابر میانگین جهانی است، گفت: نباید فراموش کرد که عمده مساحت درگیر فرونشست یا مناطق شهری است و یا زمین های مناسب کشاورزی و باغداری.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سازمان نقشه برداری تلاش دارد تا با توسعه شبکه های دائمی GNSS در اطراف بعضی از گسل های فعال تاب آوری کشور در برابر رخدادهای لرزه ای را ارتقاء دهد.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۲۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
روز گذشته ایستگاه شبکه دائمی ژیودینامیک GNSS بجنورد با حضور مرتضی صدیقی معاون فنی و تولید اطلاعات مکانی سازمان نقشه برداری کشور، مرتضی بهزادفر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی و مدیران ارشد سازمان نقشه برداری کشور افتتاح شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون فنی و تولید اطلاعات مکانی سازمان نقشه برداری کشور گفت: وضعیت فرونشست زمین در کشور نامطلوب است و باید مصرف مدیریت منابع آب مدیریت شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل نقشه برداری زمینی و بنیادی سازمان نقشه برداری کشور از شناسایی 254 پهنه فرونشست زمین در کشور خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۶:۰۴   + ۲۱ سایت دیگر  
ایسنا : مدیرکل نقشه برداری زمینی و بنیادی سازمان نقشه برداری کشور از شناسایی 254 پهنه فرونشست زمین در کشور خبرداد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: آذربایجان شرقی جزو استان های برتر در زمینه اجرای پروژه های پنجره واحد زمین و اطلس سرمایه گذاری محسوب می شود.
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: اطلس سرمایه گذاری به این سوال پاسخ می دهد که کجا برای چه نوع سرمایه گذاری مناسب است؟ و نقشه هایی که اطلاعات مکانی دارد به این سوال پاسخ می دهد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، اطلس سرمایه گذاری کشور به عنوان ابزار کلیدی برای تسهیل، تشویق، هدایت و جایابی صحیح طرح های سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی در کشور با ابتکار و اقدامات محتوایی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۸:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
امروز از اطلس سرمایه گذاری کشور با هدف استفاده از آخرین فناوری های روز دنیا برای گردآوری و تحلیل داده های مکانی موثر بر سرمایه گذاری رونمایی شد. به گزارش ایسنا، بعدازظهر امروز با حضور خاندوزی – وزیر امور اقتصادی و دارایی -، جاویدانه – رئیس سازمان نقشه برداری -، فکری – رئیس سازمان سرمایه گذاری- ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۷:۳۳   + ۴۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، اطلس سرمایه گذاری کشور به عنوان ابزاری کلیدی برای تسهیل، تشویق، هدایت و جایابی صحیح طرح های سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی در کشور با ابتکار و اقدامات محتوایی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۶:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر آبنگاری و امور جزر و مدی سازمان نقشه برداری با اشاره به موفقیت ایران در تولید نقشه های دریایی اعلام کرد متخصصان داخلی توانسته اند با تولید نقشه های الکترونیک ناوبری سبب حذف چارت های انگلیسی از دیتابیس(پایگاه داده) سازمان های بین المللی شوند.
استانداری مرکزی   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۲:۰۶    
مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی گفت: براساس مطالعات سازمان نقشه برداری کشور با آغاز فرونشست در منطقه حدفاصل شهر آوه تا شهر جعفریه قم در شهرستان ساوه زنگ خطر این مساله نواخته شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۶:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس سازمان نقشه برداری کشور گفت: 5 درصد از پهنه کشور با فرونشست مواجه است.
صبح خرد   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۳:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
استفاده از اطلاعات و داده های مکانی برای برنامه ریزی های کلان و تصمیمات بزرگ بسیار کاربردی است. از طرفی مرکز آمار ایران در راستای فراهم نمودن بستر مناسب جهت تسهیل در اجرای سرشماری های ثبتی- مبنا، با هماهنگی با سازمان نقشه برداری کشور اقدام به تهیه و بروزرسانی نقشه پارسل در سطح کشور نموده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۱۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس سازمان نقشه برداری کشور گفت: نقشه جامع گسل های کشور و مدلسازی بر اساس رفتار گسل ها آماده شده است.
میزان   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با رئیس سازمان نقشه برداری کشور بر تبادل اطلاعات فی مابین ارگانها و تعاملات بیشتر ثبت و سازمان نقشه برداری در تثبیت مالکیت ها تاکید کرد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۰:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
مجید عبداللهی معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در مورد مقوله فرونشست و تاثیرات آن بر سازه های اماکن آموزشی و مدارس توضیح داد: ماده 14 در قانون مدیریت بحران تعیین تکلیف کرده است که چه کسی باید مطالعات فرونشست زمین را انجام دهد ...
صبح ابهر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۱    
سازمان نقشه برداری کشور به عنوان یک نهاد حاکمیتی، تولید استانداردهای مورد نیاز نقشه برداری را به عهده دارد. این استاندارد و دستورالعمل ها شامل استاندارد های ملی ، داخلی سازمان و نظام فنی اجرایی کشور می باشد ...