شنبه ۲۷ دیساعت ۱۶:۱۱Jan 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تراز آب»

ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۸:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - چاپ مقاله ای در نشریه نیچر نشان می دهد تا پایان قرن 21 تراز آب دریای خزر بین 9 تا 18 متر کاهش می یابد که می تواند تاثیر زیادی بر محیط زیست، ژئوپلتیک، اقتصاد، سیاست و مباحث اجتماعی کشورهای منطقه بگذارد، اما مساله مهم این است که کدام یک از کشورهای حاشیه خزر بیشترین ضرر را خواهند دید.
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای گلستان با اشاره به اینکه خلیج گرگان متولی خاص ندارد، هشدار داد که بی توجهی تنها خلیج خزر را به کانون ریزگرد تبدیل می کند. سیدمحسن حسینی اظهار کرد: حیات خلیج گرگان به شدت به تراز آب دریای خزر وابسته است؛ اگر تراز آب خزر بالا رود آب خلیج گرگان و کمیت آن هم افزایش می یابد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۲:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: وزیر نیرو از افزایش حدود یک متری تراز دریاچه ارومیه خبر داد.
نیروگاهیان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۶:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “اتابک جعفری”در گفت وگو با اعلام اینکه وسعت آب دریاچه ارومیه هم اکنون به بیش از 2 هزار و 785 کیلومتر مربع رسیده است، اظهار داشت: تلاش ها و فعالیت های عملیاتی برای احیای نگین آبی آذربایجان همچنان ادامه دارد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۴:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه، در حال حاضر یک هزار و 271 متر و 24 سانتی متر بوده که پیش بینی می شود با بارش های اخیر افزایش پیدا کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس امور آب مهاباد از کاهش 11 درصدی ترازآب سد مهاباد در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۶:۳۴   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد لار، گفت: مرحله شانزدهم پمپاژ آب شرب از این سد به تهران در نیمه آذرماه جاری آغاز شد، این امر همه ساله با کاهش تراز آب دریاچه انجام می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: بارش های پاییزی امسال موجب بالا آمدن تراز آب سد کوثر به میزان یک متر شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به افزایش 90 سانتی متری تراز آب دریاچه ارومیه در مقایسه با سال 97، گفت: تاکنون مجموع 10 هزار و 252 میلیارد ریال برای پروژه های ستاد احیاء دریاچه ارومیه هزینه شده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۶:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیر مرکز مطالعات دریای خزر موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو گفت: تداوم روند افزایش دمای هوا اثر منفی برسطح تراز آب دریای خزردارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۷:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر مرکز مطالعات دریای خزر گفت: روندکاهشی سطح تراز آب دریای خزر همچنان ادامه دارد که علت آن به کاهش ورودی آب رودخانه های اصلی مرتبط است
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۷:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی و عضو ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تراز آب دریاچه ارومیه 6 سانتی متر کاهش دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۰:۳۰    
وجود257 خانه ی ورزش روستایی در آذربایجان غربی،کشف 250 میلیون ریال کالای قاچاق در ارومیه، بازگشت تراز آب دریاچه به 25 سال گذشته،لغو 2 مراسم عروسی در حین برگزاری در اشنویه و افزایش 12 درصدی تولید سیب درختی در پیرانشهر اخبار کوتاه خبرگزاری فارس آذربایجان غربی در 24 ساعت گذشته بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان نقشه برداری کشور: سطح آب دریاچه ارومیه در تابستان امسال به 25 سال پیش بازگشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۷    
دنیای اقتصاد : سیستم های آب زیرزمینی در قرن بیستم، در نتیجه بهره برداری زیاد برای تامین آب شهری و کشاورزی آبی و تغییرات تمام عیار در کاربری اراضی در بسیاری از پهنه های تغذیه آب زیرزمینی از حالت طبیعی خود خارج شده اند ...
روز نو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۱:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
خالد بایزیدی، رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت در استان آذربایجان غربی، از تلف شدن بیش از یک هزار قطعه ماهی در حاشیه دریاچه سد سردشت خبر داد. به گزارش ایلنا، بایزیدی روز شنبه 19 مهرماه گفت ماهی های تلف شده از نوع سیم کپور بوده است. ...
گلستان 24   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۴۴    
سرپرست مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: تراز آب زیرزمینی شهریور ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه درازمدت در آبخوان عمیق استان بیش از دو متر و 70 سانتیمتر، کاهش یافته است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۸:۵۳    
سرپرست مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: تراز آب زیرزمینی شهریور ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه درازمدت در آبخوان عمیق استان بیش از دو متر و 70 سانتیمتر، کاهش یافته است.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: هر چند در پایان شهریور ماه سال جاری، حجم ذخیره آبخوان کم عمق استان نسبت به میانگین این ماه در دوره اماری موجود، حدود 13 میلیون متر مکعب افزایش یافته است اما ذخیره آبخوان عمیق استان نسبت به متوسط این ماه در دوره آماری موجود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
رییس دفتر استان های ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت:در حال حاضر تراز دریاچه ارومیه یک هزار و 271 متر و 27 سانتی متر بالاتر از آب های آزاد ثبت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
سرخوش گفت: از خردادماه امسال هیچ آبی وارد دریاچه ارومیه نشده و کاهش آب آن در این فصل طبیعی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان سرپرست دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: تراز آب زیرزمینی مردادماه سال جاری نسبت به ماه مشابه درازمدت در آبخوان عمیق استان بیش از 2 متر و پنجاه سانتیمتر کاهش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۵:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
یک کارشناس گفت: به دلیل کاهش سطح تراز آب دریا خزر طی یک دهه اخیر، خطر خشکسالی، آینده استان های شمال کشور را تهدید می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۱۲:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
سطح تراز آب دریاچه ارومیه در خرداد ماه سال جاری 0.9 سانتیمتر کاهش یافته است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۲۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ملک فاضلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به کاهش تراز آب تالاب هامون، گفت: بارندگی ماه های گذشته سیستان و بلوچستان موجب افزایش آب تالاب هامون و رونق کارکشاورزان و صیادان شد اما هم اکنون در اواخر تابستان تبخیر آب به اوج خود رسیده و تراز آب تالاب نیز تا حدی کاهش پیدا کرده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۰۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار اعلام شده از مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر تراز آب دریا یک و نیم متر کاهش داشته است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۹:۱۹    
تهران (پانا) - سیر کاهشی تراز دریای خزر با شیب ملایمی ادامه دارد و بر اساس اعلام مرکز ملی تحقیقات دریای خزر تراز بزرگترین دریاچه جهان نسبت به سال گذشته 15 سانتی متر کاهش داشته است. ...
مدیرکل مرکز علوم جو و اقیانوسی سازمان هواشناسی از پیش بینی کاهش 30 تا 100 سانتی متری تراز آب دریای خزر در دوره بلندمدت خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۲:۴۰    
بنی هاشمی سرپرست مرکز ملی مطالعات دریای خزر می گوید: در حال حاضر تراز آب حدود منفی 27 است در حالیکه در سال 56 سطح تراز آبی به منفی 28، رسیده بود. چیزی که ما در خلیج گرگان، تالاب میانکاله و انزلی می بینم، دلیلش متفاوت بودن کاربری ها و میزان بهره برداری ما در این دو دوره با هم است.
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۲:۳۴    
مدیر مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر: تراز آب دریای خزر از سال 1375 تاکنون یک و نیم متر کاهش داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر گفت: تراز آب دریای خزر از سال 1375 تاکنون یک و نیم متر کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۰۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با تاکید بر این که کلیه کشورهای حاشیه دریای خزر متاثر از کاهش تراز آب این حوضه آبی هستند، گفت: در مدت 40 سال اخیر حدود 2.5 متر تراز آب این دریا بالا رفته است و در مقطعی حدود 1 ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۰۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا نوشت : احمدرضا لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست می گوید که تراز آبی دریای خزر 130 سانتیمتر طی 25 سال گذشته کاهش پیدا کرده است و اینکه این روند کاهشی در آینده متوقف می شود یا خیر ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۲۰:۴۱    
گروه جامعه: به گفته معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی ایران، تراز آب دریای خزر امسال سه تا چهار سانتیمتر از سال پیش پایین تر است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۴:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست می گوید که تراز آبی دریای خزر 130 سانتیمتر طی 25 سال گذشته کاهش پیدا کرده است علاوه بر این مدیریت پسماندها در شمال کشور در مرز بحران است و این معضل جدی محیط زیست دریای خزر است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۰۳:۰۰   + ۳۰ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با اشاره به عوامل موثر در کاهش تراز آب در دریای خزر گفت: بر اساس آمارهای موجود میزان تراز آب این دریا در سال جاری حدود 3 تا 4 سانتی متر نسبت به سال گذشته پایین تر است و در شرایطی که با تغییر اقلیم مواجه هستیم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: با بهره برداری از سه سد مراش، مشمپا و بلوبین، تراز آب زیرزمینی بهبود می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تراز آب دریاچه ارومیه از تاریخ 31 خرداد تا 31 تیرماه 20 سانتی متر کاهش داشته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۳:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان سرپرست دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: تیرماه امسال تراز آب زیرزمینی نسبت به ماه مشابه درازمدت در آبخوان عمیق استان بیش از 2 متر و 90 سانتیمتر کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۷:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - خزر یکی از دریاهایی است که نوسانات سطح تراز آب آن نسبت به سایر دریاها و حوضه های اقیانوسی، بسیار قابل توجه است، کشفیات جدید در منطقه توق تپه نکا نشان می دهد که سطح تراز آب دریای خزر هم تراز با آب دریاها و اقیانوس ها بوده و 14 تا 18 هزار سال قبل بخش وسیعی از مناطق خشک امروزی در مسیر ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۰:۴۲    
از ابتدای تیرماه تاکنون تراز آب دریاچه ارومیه 16 سانتی متر کاهش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: با وجود تبخیر آب در روزهای گرم تابستان، همچنان حال دریاچه ارومیه مطلوب بوده و ورودی روان آب ها در حوضه آبریز به دریاچه ارومیه ادامه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۰۸:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سرپرست مرکز مطالعات و تحقیقات دریای خزر گفت: سطح تراز آب دریای خزر با افت شدید روبه رو شده که کاهش ورودی رود ولگا و افزایش دما از مهمترین عوامل این کاهش است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۹:۳۹    
اصفهان- ایرنا- فرماندار چادگان گفت: سالانه 44 سانتی متر سطح تراز آب های زیرزمینی این شهرستان کاهش می یابد از این رو روستاهایی در منطقه با تانکر آبرسانی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه از کاهش 10 سانتیمتری تراز دریاچه نسبت به زمان مشابه در سال قبل خبر داد و گفت: کم شدن تراز آب دریاچه ارومیه در این موقع از سال طبیعی است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۰:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : میانگین تراز آب دریای خزر در نیمه اول سال آبی جاری (مهرماه 98) معادل منفی 33/ 27 متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 15سانتی متر و در مقایسه با دو سال گذشته، 24 سانتی متر کاهش داشته است ...
اقتصاد آنلاین / اتاق نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۳:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، بر اساس اعلام موسسه تحقیقات آب، دامنه نوسانی تراز آب این دوره، در مقایسه با دوره های مشابه اخیر بسیارکم بوده است، این مسئله نشان می دهد شدت سیر کاهشی تراز آب در بهار و تابستان گذشته، با شیب کمتری در دو فصل پایانی سال 98 ادامه یافته و در پایان دیماه ...