پنجشنبه ۳۱ خردادساعت ۰۹:۱۳Jun 2024 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تراز آب»

رئیس سازمان محیط زیست از افزایش سطح تراز دریاچه ارومیه در سال جاری نسبت به خردادماه سال 1400 خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۷:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به بارش های اخیر و اقدامات صورت گرفته اکنون تراز آب دریاچه ارومیه در شرایط خوبی قرار دارد و امیدواریم شرایط بحرانی سال های 1399 و 1400 دوباره تکرار نشود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۲۱:۴۶    
با افزایش تراز آب دریاها، پاناما درحال برنامه ریزی برای تخلیه ی 300خانواده از جزیره ی Gardi Sugdub
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۵:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پارک ملی دریاچه ارومیه گفت: تراز آب دریاچه ارومیه در حال حاضر 80 سانتی متر نسبت به پاییز سال گذشته بیشتر است.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت منطقه ای البرز استان البرز اعلام کرد: طبق آخرین بررسی ها، تراز آبی سد طالقان نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد افزایش یافته و سد کرج پنج درصد منفی است. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرخس از احیاء دریاچه بزنگان سرخس خبر داد و گفت: بارندگی های اخیر باعث شد تراز آب دریاچه بزنگان 20 سانتی متر افزایش یابد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل- معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای اردبیل گفت: بارش های فصل بهار تراز آب سدهای استان اردبیل را افزایش خواهد داد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۰:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
رضا رستمی گفت: با این حال، حمل دریایی در بنادر شمالی با چالش لایروبی نشدن بنادر روبه رو است و این اتفاق به کاهش تراز آب در این بنادر انجامیده است؛ در سال 1402 دریا 30 متر عقب نشینی داشته و در پی این اتفاق اسکله ها باید لایروبی شود و اگر برای این مشکل چاره اندیشی نشود در سال های آینده مشکلات جدی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۸:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
افزایش 500 هزار بشکه ای صادرات نفت ایران،تراز دریاچه ارومیه از مرز 1270 متر عبور کرد و مصرف برق را کاهش دهید؛ جایزه ببرید از مهمترین اخبار آب و انرژی در هفته جاری بودند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۵:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
نوشهر- مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: دریای خزر کمتر از 20 سال اخیر حدود دو متر کاهش تراز آب داشته است.
اقتصاد آنلاین / نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۳:۵۷   + ۵۰ سایت دیگر  
سرپرست حوضه آبریز دریاچه ارومیه گفت: هم اکنون تراز دریاچه ارومیه به 1270.53 متر و وسعت آن 1790 کیلومترمربع و به حجم 2.34 میلیارد مترمکعب رسیده است.
صمت   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۸:۳۷    
نزدیک به 3000 سال گذشته که تمدن های انسانی در پیرامون خزر توسعه یافته اند تراز آب خزر تا حدود 5 متر پایین تر و 8 متر بالاتر از تراز امروزی نوسان داشته است ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تراز آب دریای خزر به کمترین میزان در قرن اخیر رسیده است این خبری بود که اواخر فروردین ماه امسال منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۲۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران استاندار مازندران پسروی و کاهش تراز آب دریای خزر را موجب اختلال در توان نیروگاهی دانست و گفت: برای افزایش تولید برق لایروبی حوضچه ها و نیروگاه دیگری آماده شده است که به زودی بهره برداری می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۵:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
دهدشت_ رییس امور آب کهگیلویه گفت: وضعیت منابع آب های زیرزمینی نسبت به فروردین ماه سال گذشته و شرایط نرمال کاهش و افت تراز داشته است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۵:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست می گوید تراز آب خزر و میزان پس روی آبان در محدوده طبیعی و ادواری تغییر تراز این بزرگ ترین دریاچه جهان است اما عوامل طبیعی و غیرطبیعی اثرگذار بر کاهش سطح آب آن باید با همکاری کشورهای ساحلی بررسی و درباره آن تدبیر شود.
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۷    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از عرشه، سخنگوی صنعت آب گفت: به دلیل بارندگی های اخیر 12 میلیارد مترمکعب ورودی به سدها وجود داشته یعنی 50 درصد ورودی ها مربوط به یک ماه اخیر است.فیروز قاسم زاده سخنگوی صنعت آب کشور در نشست خبری گفت: از ابتدای سال آبی جاری 25 ...
کیهان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۲۰:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب از افزایش 12 سانتیمتری تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: در سامانه بارشی اخیر از سمت افغانستان دوبار رهاسازی آب به سمت ایران صورت گرفت که در مجموع 40 میلیون مترمکعب از حق آبه هیرمند را دریافت کردیم. ...
سخنگوی صنعت آب گفت: به دلیل بارندگی های اخیر 12 میلیارد مترمکعب ورودی به سدها وجود داشته یعنی 50 درصد ورودی ها مربوط به یک ماه اخیر است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۲:۱۳   + ۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب از افزایش 12 سانتری متری تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: در سامانه بارشی اخیر از سمت افغانستان دوبار رهاسازی آب به سمت ایران صورت گرفت که در مجموع 40 میلیون مترمکعب از حق آبه هیرمند را دریافت کردیم.
موج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۳:۰۱    
رئیس سازمان محیط زیست گفت: اگر در طول تاریخ به نوسانات تراز آب دریای خزر نگاه کنیم مرتب نوسانات صعودی و نزولی را داشته است و حتی عقب نشینی بیش از امروز را نیز در طول تاریخ داشتیم.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۶:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس محیط زیست گفت: داده های ماهواره ای نشان می دهد که در سال جاری میلادی تراز خزر نسبت به سال گذشته 20 سانتیمتر کاهش داشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس محیط زیست گفت: در دریای خزر دو دهه اخیر 2 متر کاهش تراز آب ثبت شده است و اکنون به کمترین مقدار خود یک قرن اخیر در تراز دریای خزر رسیده است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۲۰:۲۷    
در متن اقتصاد ایران اتفاقاتی در حال ظهور و بروز است که برخی را مردم می بینند و برخی قرار است در آینده و با دستاوردها پیامدها، به چشم مردم بیاید. تنظیم ضوابط و مقررات فعالیت سکوها و شرکت های توزیع دارو و تایید کاهش تراز آبی دریای خزر از جمله این خبرهاست.
موج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۳:۱۸    
رئیس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به کاهش بیش از یک متری تراز آب دریای خزر در دهه اخیر گفت: این کاهش تراز بیشتر خود را در سواحل شمالی نشان داد و یک خشکیدگی عمده در سواحل شمالی خواهیم داشت.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۸:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - چند سالیست که شاهد نوسانات تراز آب دریای خزر هستیم و این مساله نگرانی هایی را بابت خشک شدن آن ایجاد کرده، اما کارشناسان معتقدند این نوسانات جزو رژیم طبیعی خزر است ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
خبر خوش برای طبیعت دوستان و دوستداران ایران! دریاچه ارومیه، بزرگترین دریاچه شور خاورمیانه که در سال های اخیر با بحران خشکسالی دست و پنجه نرم می کرد، این روز ها دوباره میزبان گردشگران است ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۲:۱۷   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز از کاهش 5 درصدی تراز ذخیره آبی سد کرج در فروردین ماه جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: امسال باید بیش از گذشته در مصرف آب صرفه جویی کنیم که دچار تنش آبی نباشیم.
دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه اعلام کرده است که تراز آب این دریاچه افزایش پیدا کرده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۱:۰۵   + ۳۴ سایت دیگر  
دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه گفت: تراز فعلی دریاچه ارومیه 1270.35 متر است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 سانتی متر افزایش داشته است.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۰۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
درحالی که سد کرخه اندیمشک در بدترین شرایط خود قرار داشت، بارندگی های روزهای آغازین سال نو این سد را از وضعیت بحرانی نجات داد. سد کرخه اندیمشک بعد از سیلاب سال 1398 در چند سال اخیر با خشکسالی های پیاپی مواجه و در بحرانی ترین وضعیت آبی خود قرار داشت ...
قم پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۷:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر، گروه استان ها؛ محمدرضا علی اشرفی؛ تراز آب دریاچه ارومیه در سال های اخیر، به کمترین میزان در دهه های اخیر رسیده بود و همین، زنگ هشدار را برای متولیان امر به صدا درآورد؛ چراکه خشکی کامل این دریاچه جان میلیون ها انسان را در شمال غرب و حتی مرکز کشور به خطر می انداخت. ...
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۱:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
با افزایش 50 درصدی بارش ها در حوزه آبریز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته و رهاسازی حق آبه این دریاچه از سد های بالادست، وضعیت این دریاچه رو به بهبود است. در این ویدیو دیده می شود که تراز آب دریاچۀ ارومیه به 47 سانتی متر رسیده و قایق های تفریحی دوباره به این دریاچه برگشته اند.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
در این ویدئو ، ببینید مقدار آب دریاچه ارومیه به مرز 50 سانتی متر رسیده است .
مسؤول حوضه آبریز دریاچه ارومیه اعلام کرد: تراز این دریاچه نسبت به اوایل سال جاری مقدار 47 سانتی متر افزایش یافته و اکنون میزان بالا آمدن آب چشمگیر است.
ماژین نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش مازین نیوز، ایمان خسروی اظهار کرد: با توجه به پیش بینی های هواشناسی و افزایش تراز آب ذخیره شده در دریاچه سد رودبار و افزایش دبی ورودی آب به دریاچه سد در پی بارندگی های اخیر، دریچه های سد به منظور مدیریت حجم مخزن از امروز تا پایان روز چهارشنبه یکم فروردین ماه 1403 بازگشایی می شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - پس روی و کاهش تراز آب دریای خزر که طی چند سال اخیر چشمگیر و قابل توجه شده علاوه بر این که پیامدهای زیست محیطی متعددی دارد، به گفته کارشناسان برای کشورهای همسایه این دریا به ویژه ایران از نظر اقتصادی هم با توجه به اثرگذاری بر تجارت دریایی و تبادلات اقتصادی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۵:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به تداوم پس روی و کاهش تراز آب دریای خزر گفت: تعطیلی بنادر شمال را تهدید می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان از افزایش تراز آب زیرزمینی در کوهدشت خبر داد.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۷:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
رشت- مدیرکل محیط زیست گیلان از ابتکار عمل محیط زیست گیلان از احیا و پر آب شدن مجدد تالاب بین المللی بوجاق خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر ، حمزه عشوری با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به کاهش سطح تراز آب دریای خزر در سال های اخیر ...
فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۶:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
علی ارواحی افزود: تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه 1274.1 متر است در چنین ترازی حجم مخزن دریاچه ارومیه برای اینکه در شرایط اکولوژیک قرار بگیرد نیازمند 14.5 میلیارد متر مکعب آب است، قبل از بارش های اخیر به نوعی می توانیم بگوییم دریاچه ارومیه به لحاظ افت شدید تراز آب ...
سلام نو / زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۲:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
بنا به گفته کارشناسان به علت تغییرات اقلیمی حدود 50 درصد پسروی دریای خزر به سرعت تبخیر آب در آن برمی گردد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۱:۱۶   + ۴۴ سایت دیگر  
به طور قطع کشورهای حاشیه شمال دریای خزر بیشترین آسیب را خواهند دید چون دریا در آن منطقه کمترین عمق را دارند ولی اعماق دریای خزر سمت ایران زیاد است بنابراین با تهدید کمتری از لحاظ کاهش تراز آب دریا روبروست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۲۲:۳۷    
بارش های سیل آسا طی چند روز گذشته باعث افزایش تراز آب سد چراغ ویس و زیر آب رفتن تعدادی از خانه های پایین دست این سد شد.
راضیه لک رییس پژوهشکده علوم زمین درباره دریاچه ارومیه اظهار کرد: مطالعات در دریاچه ارومیه از سال 86 آغاز شد. در آن سال شاهد کاهش تراز آب دریاچه بودیم که پایش های مداوم در دستور کار قرار گرفت.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار الیگودرز از بازگشایی دریچه های سد رودبار در این شهرستان خبر داد. سایت افق لرستان نوشت: ایمان خسروی در گفت و گو با رسانه ها، اظهار داشت: با توجه پیش بینی های هواشناسی در روزهای پنج شنبه و جمعه این هفته و افزایش تراز آب ذخیره شده در دریاچه سد رودبار و افزایش دبی ورودی آب به دریاچه سد در ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد-ایرنا- فرماندار الیگودرز گفت: با توجه به بارندگی های اخیر و افزایش تراز آب ذخیره شده در دریاچه سد رودبار به منظور مدیریت حجم مخزن ، دریچه های این سد فردا پنج شنبه باز می شود.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
با عنایت به اهمیت این کانال برای حمل و نقل دریایی، تمامی تصمیمات، برنامه ریزی ها، اقدامات و تعریف سناریو ها و تعیین استراتژی صنایع دریایی ایران در مواجهه با کاهش سطح تراز آب دریای مازندران ( دریای خزر ) باید منوط به رویکرد و عملکرد دولت روسیه بر بهره برداری و عملیات لایروبی کانال ولگا کسپی باشد.
سازمان بنادر و دریانوردی   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۲۱:۰۳    
در راستای بررسی چالش های ناشی از کاهش شدید سطح تراز آب دریا ، نشست بررسی آخرین وضعیت لایروبی حوضچه و کانال دسترسی بندر فریدونکنار با حضور مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.
اکو ایران تصویر اقتصاد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۹:۲۳    
اولین مطالعات در دریاچه ارومیه از سال 86 با شروع کاهش تراز آب دریاچه آغاز شد . شرایط نگران کننده بود و پایش های دریاچه آغاز شد.