سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۱۲:۵۷Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان حفاظت محیط زیست»

پانا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - هرچند هر ساله تعداد روزهای آلوده شهر تهران همزمان با سرد شدن هوا افزایش می یابد اما مهرماه امسال در حالی به پایان می رسد که به لحاظ تعداد روزهای آلوده در چند سال گذشته رکورد بی سابقه ای را ثبت کرده است. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
همشهری: حوضه آبریز دریاچه ارومیه امسال حدود 17 درصد کمتر از سال آبی گذشته شاهد بارش بود، ولی چیزی که نصیبش شد، توسعه کشاورزی در این حوضه به رغم وعده ها و برنامه ریزی های صورت گرفته در ستاد احیای دریاچه ارومیه و حقابه ای بود که از 640 میلیون مترمکعب به 160 میلیون مترمکعب رسید. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۸:۱۵    
نشست اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی امروز 26 مهر 1400 با علی سلاجقه، رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
وب سایت خبری اعتماد آنلاین: جمجمه 9 میلیون ساله فیل ماستودونت در موزه تنوع زیستی پارک پردیسان به نمایش گذاشته شد.مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: جمجمه و عاج ماموت (ماستودونت) 9 میلیون ساله در مرکز تحقیقات دیرینه شناسی مراغه بازسازی و به موزه تنوع زیستی پارک پردیسان منتقل شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بنا به گزارش سازمان محیط زیست نتایج مصاحبه هشتمین آزمون استخدامی سازمان حفاظت محیط زیست تا چند روز آینده اعلام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریای و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با تصویب پروتکل حفاظت از تنوع زیستی دریای خزر در مجلس شورای اسلامی شاهد رویکردهای روشنی خواهیم بود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۹:۰۰   + ۳۱ سایت دیگر  
علی خضریان در گفتگو با میزان، با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلسه امروز دو گزارش بررسی گزارش کارشناسی کمیسیون در خصوص قطع برق و خاموشی های مکرر و علل آن و همچنین تخلفات مسئولان سابق وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست در ارائه گزارش ناصحیح در خصوص بنزین ...
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
فکرشهر: اسماعیل کهرم، فعال محیط زیست و مشاور پیشین رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در امور محیط طبیعی اظهار داشت: در صورت گسترش کشاورزی، مقبره کوروش تا 40 سال آینده در فروچاله ها مدفون می شود. ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۲:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
امتداد: اسماعیل کهرم، فعال محیط زیست و مشاور پیشین رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در امور محیط طبیعی اظهار داشت: در صورت گسترش کشاورزی، مقبره کوروش تا 40 سال آینده در فروچاله ها مدفون می شود. در صورت توجه به ظرفیت های منطقه ای، مردم پاسارگاد با درآمد توریسم از کشاورزی بی نیاز می شوند ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا: علی سلاجقه اظهارکرد: ما حتما و با امید خدا وظیفه خودمان می دانیم این موضوع از جنبه حقوقی و دیگر جنبه هایی که لازم است، پیگیری کنیم. رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به این پرسش که آیا همچنان روند پیگیری درباره این موضوع در سازمان ادامه خواهد یافت یا خیر ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه تغییر اقلیم از مسائل جدی حاکم بر دنیای امروز است، گفت: تغییر اقلیم بحث حفاظت از آب و خاک را شدیدا تحت تاثیر قرار داده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: فعالیت های بیش از حد انسانی و بهره برداری های اقتصادی پرشتاب و کم ملاحظه، موجب تخریب اکوسیستم های طبیعی، آلودگی محیط زیست و کاهش کیفیت آب این دریا شده و حیات اکولوژیکی و اقتصادی زیست بوم خزر را متاثر کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
ابطال آیین نامه اجرایی ماده 8 قانون هوای پاک که ماده بسیار مهمی درباره سن فرسودگی انواع وسایل نقلیه به منظور اسقاط آن ها بود، طی دو سال اخیر به محل مناقشه جدی بین دستگاه ها و کارشناسان حوزه های مختلف در خصوص معضل آلودگی هوا تبدیل شده بود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
نزدیک به چهارماه از ماموریت مرگبار خبرنگاران به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست و ستاد احیای دریاچه ارومیه تحت ریاست عیسی کلانتری که منجر به جان باختن دو خبرنگار جوان شد، می گذرد و حالا رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست می گوید که این سازمان خودش را مکلف به پیگیری این موضوع می داند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید ضروری بودن تقویت تعامل درون و برون سازمان گفت: همکاران ضمن تقویت ارتباط و تعامل درون و برون سازمانی باید بتوانند مدیریتی جامع و کلان را در سایر حوزه ها به کار ببرند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۴۶    
فعالان محیط زیست استان اصفهان طی نامه ای به علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خواستار رسیدگی و نظارت ویژه بر وضعیت مدیریتی محیط زیست این استان شدند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت:در 6 ماهه نخست سال 1400، ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان هنگام گشت، کنترل و اجرای قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست که در مناطق و زیستگاه های حیات وحش منطقه به طور فیزیکی و شبانه روزی صورت گرفت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۴:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
درپی انتشار اخباری مبنی بر استفاده حداکثری از سوخت مایع و مازوت در برخی نیروگاه های کشور طی فصل زمستان، رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت ...
دولت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۳:۲۳    
علی سلاجقه، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه، اصغر دانشیان معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس و هیات همراه روز گذشته به بازدید از صندوق ملی محیط زیست و دیدار و گفت وگو با اعضای هیئت مدیره این صندوق پرداختند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان حفاظت محیط زیست به منظور تدقیق اجرای آیین نامه ماده (8) قانون هوای پاک موضوع تعیین سن فرسودگی برای انواع وسایل نقلیه موتوری و افزایش تعداد دفعات معاینه فنی سالانه خودرو پس از رسیدن به سن مرز فرسودگی، پیشنهاد اصلاح آیین نامه مذکور را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایجاد درآمد پایدار را امری لازم عنوان کرد و بر ضرورت اجرای این امر تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تخصصی بودن موضوعات محیط زیستی بر ضرورت فاصله گرفتن از سیاسی کاری در این مسائل تاکید کرد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۱    
موضوع ادغام سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها و تبدیل آنها به یک وزارتخانه با هدف حل معضلات زیست محیطی از جمله آلودگی، خاک و آب از طریق مدیریتی با قدرت اجرایی بیشتر و تقویت اثرگذاری موضوعی است اخیرا مطرح شده است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۱    
به گفته لاهیجان زاده، بر اساس قانون مصوب مجلس، سازمان حفاظت محیط زیست مکلف است که میزان نیاز تالاب ها را تعیین و وزارت نیرو نیز مکلف به تامین حق آبه تعیین شده از سوی محیط زیست است.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۹:۱۶    
جانشین یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: با فرض فعالیت 2 هزار محیط بان به صورت همزمان، هر محیط بان ایرانی بیش از 16 هزار هکتار (16 برابر استاندارد جهانی) را پوشش می دهد!
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز :حکایت آلودگی هوا در ایران حکایت موج های کرونا ست. هر بار که خیز برمی دارد، نگرانی ها و واکنش های تکراری خود را دارد. اما به محض فرونشست، انگار از یاد همه می رود که چه بحرانی بوده و تا موج بعدی همه نگرانی ها فروکش می کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۸:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر استفاده از ظرفیت های رسانه گفت: اطلاع رسانی فعالیت های شاخص و مهم سازمان محیط زیست ضرورت دارد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس حراست سازمان حفاظت محیط زیست درباره تصادف یک ورزشکار دونده در پارک پردیسان تهران و ادعای مربی او توضیح داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه انتظار جامعه علمی کشور از سازمان بیش از پیش است، گفت: شناسایی نقاط ضعف و قوت و تلاش برای رفع آسیب ها و تقویت سازمان باید در دستور کار قرار گیرد. راهنمایی و کمک های علمی و فنی پژوهشکده به دفاتر تخصصی سازمان نیز باید در اولویت کارها قرار گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
ساری- معاون سابق امور دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به مرگ سالانه 60 تا 70 قلاده فک خزری در سواحل کشور، حفاظت و جلوگیری از انقراض آن را امری مهم دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۱۶   + ۱۵ سایت دیگر  
سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام شناسایی عامل حادثه منجر به مصدومیت یک ورزشکار در پارک پردیسان، اعلام کرد که این راننده از کارکنان این سازمان نبوده است.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۰:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک جثه که طی دو روز اخیر در استان البرز و مازندران و خراسان شمالی تایید شده، نگرانی هایی را بابت سرایت آن به سایر مناطق و استان های کشور به وجود آورده است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۸:۱۰    
رکنا: یک وکیل دادگستری از صدور رای (قرار نهایی) دادسرای کارکنان دولت در پرونده شکایت از عیسی کلانتری، رئیس سابق سازمان حفاظت محیط زیست خبر داده است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۷:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
همشهری آنلاین: این اولین بار نیست که در مسیر ورزش و دویدن پارک پردیسان، ورزشکاران با راننده های بی احتیاط برخورد می کنند. شرایط به گونه ای است که تعدادی از ورزشکاران چند ماه پیش از رئیس وقت سازمان حفاظت محیط زیست خواسته بودند این مسیر را خالی از خودرو کند ولی به نتیجه نرسیدند. ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۷:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
راننده خاطی تصادف در پارک پردیسان که باعث مصدوم شدن امین تقی وند از دونده های ماراتن شده بود، شناسایی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه طاعون نشخوارکنندگان کوچک برای انسان خطری ندارد، گفت: دستورالعمل های کنترل این بیماری تدوین و ابلاغ شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: استفاده از ظرفیت و نظرات کارشناسی کارساز در تصمیم گیری های سازمان یکی از مولفه های اصلی به شمار می آید که در دستور کار قرار خواهد گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس خطاب به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هر چه سریع تر به فاجعه گسترش روزافزون تراریخته ها ورود کنید و این موضوع به سرعت و دقت رسیدگی شود.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از تدوین دستورالعمل بازیافت کشتی ها در ایران با مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست و تدوین طرح جامع کنترل و بازرسی کشتی ها خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۲۸    
طرح ادغام سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و تبدیل آن ها به یک وزارتخانه با امضای 28 نماینده مجلس یازدهم کلید خورده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۷:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمام تلاش خود را برای حمایت از محیط بانان، ارتقای حقوق و سایر موضوعاتی که می تواند محیط بانی را به جایگاه مناسب و شایسته ای برساند، به کار خواهم بست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۶:۱۵    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر استفاده از ظرفیت این سازمان برای اجرای بهتر و درست قانون هوای پاک تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در مسیر تحول سازمان جزو برنامه های مهم سازمان است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۰:۲۲    
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس طرح تبدیل سازمان حفاظت محیط زیست به وزارتخانه را مفید ندانست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سه ماه است که مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی – خبرنگاران محیط زیست - را به خاطر کوتاهی برخی مسوولان از دست داده ایم و کمترین انتظاری که از علی سلاجقه - رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست – داریم، دلجویی از خانواده های این دو خبرنگار جوان و رسانه های داغدار است.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
پتروشیمی بندرامام با اقدامات متعددی که در راستای حفاظت و صیانت از محیط زیست داشته بارها و بارها از سوی سازمان حفاظت محیط زیست مورد تقدیر و تمجید قرار گرفته است.
اخبار بانک   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۰:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
کمپین میرآب درآغاز تابستان سال 1398، مصادف با هفته ی اصلاح الگوی مصرف آب، سازمان حفاظت محیط زیست با مشارکت بانک ایران زمین آغاز شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۷:۰۲    
معصومه ابتکار متولد سال 1339 در تهران رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده دولت روحانی بود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۲۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : انزوای محیط زیست ایران پس از چهار سال شکسته شد و حضور در مجامع بین المللی و تعامل با جهان برای حل بحران های زیستی از سر گرفته شد. در حالی که عیسی کلانتری علاقه ای به شرکت در نشست ها و مجامع جهانی نشان نمی داد و رویکردی تک روانه در پیش گرفته بود ...