دوشنبه ۰۷ آذرساعت ۰۵:۵۰Nov 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان حفاظت محیط زیست»

سلام نو / ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، کرج همچنان آلوده ترین کلانشهر کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۵:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تائید علی سلاجقه جهت صدور مجوز برای احداث سد تنگ سرخ صحت ندارد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۱    
علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره این که بیان می شود پیروز خوی وحشی گری ندارد، عنوان کرد: تکثیر در اسارت همین است هیچ وقت آن انتظار خوی طبیعی را نباید داشته باشیم حتی اگر هم رهایش کنیم در منطقه توران باید فضای محدودتری داشته باشیم ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره این که بیان می شود پیروز خوی وحشی گری ندارد، عنوان کرد: تکثیر در اسارت همین است هیچ وقت آن انتظار خوی طبیعی را نباید داشته باشیم حتی اگر هم رهایش کنیم در منطقه توران باید فضای محدودتری داشته باشیم.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
طرح انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه بزرگ ترین طرح احیای دریاچه ارومیه به شمار می آید که از سال92 آغازشده و تاکنون برای اجرای آن 3000 میلیارد تومان هزینه شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۸:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از برگزاری نشست ویژه ستاد هوای پاک طی هفته جاری خبر داد و گفت: 3 میلیارد دلار برای مقابله با آلودگی هوا در نظر گرفته می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۸:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
علی سلاجقه در گفت و گو با خبرنگار محیط زیست ایران اکونومیست افزود: برای اجرای بندهای قانون هوای پاک دستگاه ها و وظایف آنها مشخص شده است، بر اساس آن در نشست های مشترکی که با هدف بررسی این وظایف و چگونگی اجرای آنها با سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۷:۰۱   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در جدیدترین اظهارنظر خود درباره ادغام این سازمان با منابع طبیعی گفت: موضوع ادغام دو سازمان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی فعلا از دستور خارج شده است.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۳:۴۴    
بیشتر خودروهای محیط بانان فرسوده هستند رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بابیان اینکه بیشتر تجهیزات به خصوص وسایل نقلیه محیط بانان وضعیت خوبی ندارند و طول عمر آن ها بیش از 10 سال است ...
شهر فردا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۲۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هفت کلانشهر کشور امروز(5 آذرماه) آلوده ترین هوا را اهالی کرج تنفس کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۸:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/قم معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور از تالاب شکار ممنوع مره در جاده قم گرمسار بازدید کرد و گفت: حقیقتا حضور دسته های بزرگ پرندگان مهاجر در این تالاب در دل کویر، بسیار ارزشمند بوده و با توجه به ظرفیت های عظیم زیست محیطی در این منطقه ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۳۰   + ۵۲ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هفت کلانشهر کشور امروز(5 آذرماه) آلوده ترین هوا را اهالی کرج تنفس کرده اند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رکنا: مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: امروز شنبه هوای چهار کلانشهر ناسالم و سه کلانشهر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رونمایی از تجهیزات استحقاقی سالیانه محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست کشور با حضور علی سلاجقه معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پارک پردیسان (سالن سبز) برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۱۶    
معاون دفتر آب وخاک سازمان حفاظت محیط زیست ایران گفت: در معدن کاری طلا در مدت فناوری و فرآیند کانه آرایی به وفور از سیانور استفاده می شود و برای تبدیل طلا به محلول و جداسازی از بافت سنگ با اسیدشویی از الکترولیت طلا را استخراج می کنند که در نتیجه این فرآیندها، با آلودگی های به شدت خطرناکی مواجه هستیم.
سلام نو / راه دانا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۲:۵۱   + ۲۹ سایت دیگر  
به گفته معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، هوای آلوده تهران برای پیروز 6 ماهه خوب نیست و از دیدگاه دیگر هم سازمان ضعف اعتباری دارد و موجودات دیگر هم باید حفظ شوند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۱۱    
تهران (پانا) - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد اکنون یکی از اقداماتی که در دست انجام است، راه اندازی تصفیه خانه تبریز است که تامین اعتبار انجام شده است و با راه اندازی این تصفیه خانه، 120 میلیون متر مکعب آب تصفیه شده وارد دریاچه می شود. ...
سلامت نیوز / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۲:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برداشت بی رویه از مخازن آب زیرزمینی منجر به شکل گیری پدیده فرونشست در بسیاری از دشت های کشور شده است به طوری که میانگین آن در این دشت ها به 25 سانتی متر می رسد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بیشتر تجهیزات به خصوص وسایل نقلیه محیط بانان وضعیت خوبی ندارند و طول عمر آن ها بیش از 10 سال است، گفت: این وضعیت برای سازمان حاکمیتی و نظارتی که باید در زمینه اجرای قانون هوای پاک الگو باشد جای تاسف دارد بنابراین طی برنامه سه ساله 3000 وسیله نقلیه در اختیار ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست معاونت انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در جلساتی که با دستگاه های مکلف در اجرای قانون هوای پاک داشتیم، تکالیفی برای سال 1402 احصا شد که انجام آن ها به مبلغی بالغ بر 100 هزار میلیارد تومان نیاز دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - تجهیزات محیط بانی برای چهار هزار محیط بان 31 استان به مبلغ 22 میلیارد تومان شامل 17 قلم با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست رونمایی شد.
آنا / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از توزیع 17 قلم کالای استحقاقی برای 4 هزار محیط بان از روز جاری با اعتبار 22 میلیارد تومان خبر داد.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۹   + ۱۵ سایت دیگر  
شرکت فولاد مبارکه در بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، میزبان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، سخنگوی دولت، رئیس سازمان انرژی اتمی، معاون وزیر نیرو و مدیرعامل سازمان انرژی های تجدیدپذیر، معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه ایران اکونومیست از سازمان حفاظت محیط زیست، دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست به منظور رسیدن به اهداف کنوانسیون تنوع زیستی(Aichi9) با هدف شناسایی و اولویت بندی گونه های بیگانه مهاجم و مسیرهای ورود آنها ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
با وجود تمامی مخالفت ها با تعجیل در آبگیری سد چم شیر، حدود یک ماه دیگر قرار است این سد آبگیری شود. حال رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرده است، تنها درصورتی که مطالعات این سد مشکل نداشته باشد، مجوز آبگیری سد چم شیر گچساران داده می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان اردبیل از تلاش برای ثبت تالاب مبل مغان در کنوانسیون رامسر خبر داد و گفت: سعی داریم این موضوع مهم را در سالجاری و نهایتا سال آینده نهایی کنیم.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست قصد دارد تا با ایجاد یک استاندارد برای نظارت سیستماتیک گونه های مهاجم بیگانه به کاهش سرعت گسترش این گونه ها، چون لاک پشت گوش قرمز و لاک پشت لاک نرم چینی و حذف آنها از طبیعت ایران اقدام کند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست از ورود شرکت های دانش بنیان داخلی به موضوع ساخت تجهیزات مورد نیاز ایستگاه های پایش کیفیت هوا خبر داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۷:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پرهیز از صرف هزینه و زمان بیشتر برای نگهداری از توله یوزپلنگ ایران کذب و دروغ است.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۵:۰۵    
به گزارش جام جم آنلاین ، شرایط محیط زیست کشور مناسب نیست، دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف به قول معروف برای نظرات سازمان حفاظت محیط زیست کشور تره هم خرد نمی کنند و بسیاری از پروژه ها بدون نظر کارشناسی این سازمان اجرا می شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۴:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمام بودجه ای که برای حفاظت از حیات وحش کشور در سال 1401 اختصاص داده شده تنها 12 میلیارد تومان بود که این مبلغ جوابگوی تنها 10 درصد از نیازهای محیط زیست کشورمان است.
دولت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور بر ضرورت استفاده از دانش و فناوری به منظور غلبه بر چالش های محیط زیستی تاکید کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت از زیست بوم ها و سواحل دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: "دیواره ساحلی کنارک" باید تخریب شود و امیدواریم که دستگاه های نظارتی در این موضوع ورود جدی و موثر داشته و در این امر به سازمان حفاظت محیط زیست کمک کنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به اظهار نظرهایی که این روزها پیرامون پیامدهای منفی آبگیری سد چمشیر گچساران وجود دارد ، گفت : در موضوع آبگیری این سد نگاه کارشناسی لحاظ خواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۸:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، در روزهای اخیر و در پی برگزاری جلسه شورای عالی اداری کشور در اولین روز آذرماه، بار دیگر ادغام سازمان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی سر زبان ها افتاده است. ...
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه اولویت هزینه کرد در محیط زیست برای یوزپلنگ هایی است که در طبیعت زندگی می کنند، اظهار کرد: ولی این اولویت بندی به این معنا نیست که ما برای پیروز کم هزینه خواهیم کرد ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز: علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر به "کهکیلویه وبویراحمد" درباره مجوز آبگیری سد چمشیر گفت: اجازه نمی دهم "گتوند" دیگری در کشور تکرار شود؛ حساس ترین سازندهای زمین شناسی را در استان کهگیلویه و بویراحمد داریم ...
می متالز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - دکتر ایرج حشمتی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور به اتفاق جمعی از مدیران این سازمان در غرفه فولاد خوزستان حاضر شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۰:۵۹    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با تاکید بر اینکه سد تنگ سرخ بویراحمد هیچ مشکل زیست محیطی ندارد، گفت: دیگر تجربه گتوند در کشور تکرار نمی شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۷:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:هیچگاه دنبال تکرار گتوند دیگری در کشور نیستم و اجازه نخواهم داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۴:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ، سیستم پایش هوشمند تصویری اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه دیگر زمان خسارت زدن به محیط زیست و فرار از پرداخت خسارت گذشته است،گفت: اگر کسی کوچک ترین خسارتی به محیط زیست وارد کند باید هزینه های آن را بپردازد و خسارت زیادی متحمل شود
این نمایشگاه با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تقدیر از شرکت های دانش بنیان و فناور این حوزه پایان یافت.
بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تقدیر از شرکت های دانش بنیان و فناور این حوزه پایان یافت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۷:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط زیست کشور بسیار شکننده است بنابراین تخریب کنندگان آن باید تاوان پرداخت کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۷:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از امکان رفع مشکلات خشکسالی، آلودگی هوا و کمبود آب و گرد و غبار با استفاده از اقدامات فناورانه خبر داد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۲:۳۷    
سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری متولی 150 میلیون هکتار از اراضی کشور است، این در حالی است که 11 درصد از مساحت ایران نیز در قالب مناطق چهارگانه توسط سازمان حفاظت محیط زیست اداره می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اعتبار حوزه طبیعی و تنوع زیستی کشور در سال 1401 حدود 339 میلیارد تومان بود در حالی که با توجه به گستردگی تنوع زیستی کشور این حوزه حداقل هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار در سال 1402 نیاز دارد.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۴۶    
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از سفر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و معاون رئیس جمهور دولت سیزدهم به این استان خبر داد.