جمعه ۰۴ مهرساعت ۲۱:۰۸Sep 2020 25

جدیدترین‌های «سازمان حفاظت محیط زیست»

 
هشدار نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ، حسن عباس نژاد اظهار کرد: غار قلعه کرد استان قزوین سومین زایشگاه دو گونه خفاش بال خمیده کمرنگ و خفاش گوش موشی در ایران، با تصویب کارگروه غارشناسی استان قزوین، به عنوان اثر طبیعی ملی به سازمان حفاظت محیط زیست کشور جهت طرح در شورای عالی محیط زیست پیشنهاد شد. ...
برترین ها / میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
میزان نوشت: فعالان محیط زیست برای مهار نسل کشی پرندگان مهاجر در تالاب های مازندران پیشنهاد می کنند روزانه تعدادی محیط بان در بازار پرنده فریدونکنار مستقر شده و از عرضه پرندگانی که صید و فروششان غیرقانونی است جلوگیری کنند. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۱    
زهرا رفیعی- خبرنگار با آغاز فصل سرما و شروع یخبندان در سیبری و روسیه، پرندگان مهاجر برای زمستان گذرانی و دستیابی به غذا برای بقا به مناطق گرم تر مهاجرت می کنند. هفته گذشته هم ورود نخستین گروه از پرندگان مهاجر به تالاب های ایران در خوزستان، مازندران و همدان گزارش شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای اصفهان با شاخص 104، زابل 142 و اهواز 148 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۳۵    
خبرگزاری میزان - ایرنا نوشت: محمد مدادی درباره تعداد غار های کشور گفت: آمار دقیقی از تعداد غار های کشور وجود ندارد، اما پیش بینی می شود حدود سه هزار و 500 غار در کشور وجود داشته باشد، البته اکنون حدود 650 غار در سامانه اطلاعات غار ها که در سال 1397 راه اندازی شده، ثبت شده است. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۲۴    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بهترین گزینه برای انتقال زباله های شهر تهران 50 تا 60 کیلومتری جنوب شرق تهران در میان کویر است که زباله های آرادکوه هم باید به آنجا منتقل شده و هم در آنجا تبدیل به انرژی شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با بیان اینکه برای مقابله با آلودگی هوا باید به سراغ اگزوزها رفت، تاکید کرد: انجام معاینه فنی سخت گیرانه تر و اعمال کنترل دقیق سازمان حفاظت محیط زیست بر صنعت خودروسازی ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شاید نام اسدالله تقی زاده را که یک محیط بان است بارها از رسانه ها شنیده اید. داستان اسدالله مربوط به سال های گذشته است؛ یعنی زمانی که به صورت قراردادی در استخدام سازمان حفاظت محیط زیست ایران فعالیت داشته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست مخالفت خود را با احداث محور بشرویه – بجستان به دلیل تداخل با مناطق حفاظت شده افتخاری خراسان رضوی و مظفری خراسان جنوبی اعلام کرده، بنابراین پرونده ساخت این محور منتفی است.
آنا / پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر زیستگاه ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست می گوید که این سازمان با ساخت محور بشرویه - بجستان که از دو منطقه حفاظت شده محیط زیستی و کوریدورهای حفاظتی یوزپلنگ آسیایی عبور می کند، مخالفت کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۵:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مرکز تحقیقات، تکثیر و معرفی مجدد گورخر ایرانی روز سه شنبه با حضور معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در پارک ملی کویر گرمسار استان سمنان افتتاح شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۰۰    
تهران - ایرنا - رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای زابل با شاخص 188 ناسالم برای همه گروه ها، مشهد 102 و کرج 108 ناسالم برای گروه های حساس است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر زیستگاهها و امور مناطق محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در آستانه روز ملی غار پاک با شعار حفاظت از تنوع زیستی غارها گفت:غارهای منحصر به فرد و حساس را به عنوان اثر طبیعی و ملی ثبت می کنیم.
خبر روز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۳۰    
صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین ناصری نژاد نماینده مردم شادگان به دیدار دکتر کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و پیرامون مسائل مرتبط به بحث و گفتگو پرداخت.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۱:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه برنامه مدیریت زیست بومی تالاب هامون آماده شده است، گفت:مجامع بین المللی از جمله اتحادیه اروپا حدود 10 میلیون یورو برای اجرای این برنامه به ما کمک خواهند کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۷:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
مهر نوشت: آزار حیوانات در ایران برخلاف بسیاری از کشورهای دنیا همچنان به صورت قانونی جرم محسوب نمی شود و به همین دلیل کارزاری به راه افتاده که خواستار تصویب قانونی برای جرم انگاری آزار حیوانات است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۴:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: غارها گنجینه های طبیعی زیستگاه ها هستند و باید در کنار آموزش ها با رعایت دستورالعمل ها و استانداردهای مربوط از این اکوسیستم طبیعی حفاظت کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۴:۰۲    
تهران - ایرنا - رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای رشت با شاخص 191، ناسالم برای همه گروه ها، اهواز 101، زابل 106، بوشهر 108 و مشهد 110 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۱    
زهرا رفیعی خبرنگار مطالعات ارزیابی اثرات محیط زیستی تونل انتقال آب طالقان به تهران انجام شده و وزارت نیرو برای احداث آن پیگیر اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست است. این در حالی است که به گفته کارشناسان حوزه آب، انتقال آب بین حوضه ای اثرات مخرب محیط زیستی دارد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۶:۵۵    
رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای کرج، شهرکرد و کرج در 24 ساعت گذشته در شرایط "ناسالم" برای گروه های حساس قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۱۶    
تهران - ایرنا - رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای شهرکرد با شاخص 102، اصفهان 107 و کرج 107 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به علت شیوع ویروس کرونا، نخستین همایش ملی تنوع زیستی، هفته سوم مهره ماه به صورت مجازی برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه با وجود بارش های خوب دو سال اخیر تالاب گاو خونی همچنان در وضعیت خوبی نیست، گفت: به دلیل حجم بارگذاری ها در بالادست تالاب اگر سه برابر میانگین بارش سالانه، بارندگی داشته باشیم باز هم آب به تالاب گاوخونی نمی رسد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: یک وجب از زمین های تحت نظارت محیط زیست، بدون مصوبه شورای عالی محیط زیست قابل واگذاری نیست و هیچ بخشی از 18 هزار هکتار اراضی که به بانک زمین تعلق گرفته در پناهگاه حیات وحش میانکاله نبوده است.
هاژه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: شش اخطاریه زیست محیطی برای تعدادی از واحدهای مستقر در شهرک صنعتی مهاباد صادر و ارسال شد. ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان خوزستان: با خاطر جمع می توانیم از عملکرد محیط زیستی شرکت فولاد اکسین دفاع کنیم
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
روابط عمومی حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، اجرای کامل تعهدات را شرط اساسی تمدید مجوز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور عنوان کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس تحقیقات دفتر حفاظت از لایه ازن سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه دو دسته عوامل باعث تخریب لایه ازن می شود، اظهار کرد: برخی از این عوامل ناشی از فعالیت های طبیعی مانند فعالیت آتشفشان ها است چون باعث انتشار گازهایی می شود که می تواند صدماتی را به لایه ازن وارد کند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۰:۱۵    
بررسی آمار های سازمان حفاظت محیط زیست از کشف و مقابله با کارگاه های تولید غیرمجاز ذغال در کلانشهرها، حاکی از افزایش 20 درصدی این کارگاه های غیرمجاز در یکسال اخیر است. مهم ترین ماده اولیه این کارگاه ها چوب های قاچاق جنگل های زاگرس و باغ ها هستند. قهوه خانه ها هم مقصد اصلی این قاچاق ها هستند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
برنامه پاکسازی دریاچه آزادی با همکاری فدراسیون قایقرانی ، فدراسیون نجات غریق و غواصی و مجموعه ورزشی آزادی با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان ، کمیته ملی المپیک ، سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای اهواز با شاخص 152 در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دولت 40 میلیون دلار برای مدیریت پسماند با هدف پیشگیری از تولید پسماند با اولویت استان های ساحلی کشور تخصیص داده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس تحقیقات دفتر حفاظت از لایه ازون سازمان حفاظت محیط زیست کشور می گوید: تخریب لایه ازون، رابطه مستقیمی با افزایش آمار بیماری ها در جوامع دارد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۴    
علی رغم تلاش های سازمان حفاظت محیط زیست برای کمک به فرآیند درمان محیط بان هادی پور، این فرد که پای راست خود را در انجام مأموریت از دست داده برای تهیه پای مصنوعی خواسته ای فراتر از تعهد سازمان دارد.
روزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۲:۰۷    
دکتر آرش یوسفی رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان در واکنش به این خبر گفت: متاسفانه این جرح و تعدیل ها بدون هماهنگی با ما صورت گرفته است و در حال مکاتبه و رایزنی با وزارت آموزش و پرورش هستیم ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۷:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
عصرایران: در حالیکه هفته گذشته به واسطه حذف تصویر دختران از روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان با اعتراض های گسترده ای در فضای مجازی همراه شد که به عذرخواهی وزیر انجامید، بررسی ها نشان می دهد که جرح و تعدیل در کتاب تعلیمات اجتماعی پایه هفتم و نهم به محیط زیست هم کشیده شده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
16 سپتامبر هر سال روز جهانی لایه ازن است؛ لایه ای که با جذب پرتو فرابنفش خورشید موجب ادامه زندگی روی کره زمین می شود و نابودی آن به منزله نابودی حیات انسان ها است ...
روزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۰۲    
کاهش 84 درصدی آب های شیرین جهان مبارکی با بیان اینکه بر اساس شاخص کره حیات آب های شیرین در سطح زمین به طور متوسط 84 درصد کاهش یافته اند، گفت: بر اساس شاخص تنوع زیستی، آستانه تنوع زیستی 90 درصد برآورد شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۰:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
کارشناس تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نتایج گزارش اخیر صندوق حیات وحش گفت: بر اساس این گزارش 85 درصد تالاب های جهان طی 50 سال اخیر از بین رفته اند همچنین یک پنجم گونه های وحشی به شدت در معرض خطر انقراض هستند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۷:۲۶   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جمشید محبت خانی در خصوص جزئیات این خبر اظهار داشت: علاقه مندان به شغل شریف محیط بانی و پاسداری از ارزش های آب و خاک و طبیعت میهن عزیزمان، تا بیست و نهم شهریور ماه فرصت دارند به سایت سازمان سنجش کشور به آدرس www.sanjesh.org مراجعه و نسبت [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای کرج با شاخص 114 و اهواز 127 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۲۱:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
حمایت از محیط بانان به ویژه خانواده شهدا و جانبازان محیط بانی در اولویت برنامه های سازمان حفاظت محیط زیست است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
شهرام سپهرنیا رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری تسنیم به وضعیت هوای شهرهای کشور طی 24 ساعت گذشته از نظر شاخص آلایندگی اشاره و اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته، هوای شهرهای ساری با شاخص آلایندگی 16، اردبیل 25، گرگان 27، خرم آباد ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
حسینعلی ابراهیمی از ایجاد پایگاه اطفای حریق در پناهگاه حیات وحش میانکاله و مرکز استان مازندران خبر داد و گفت: با مشارکت استانداری مازندران و سازمان حفاظت محیط زیست دو دستگاه لودر برای اطفای حریق به پناهگاه حیات وحش میانکاله اختصاص یافت.
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۹:۰۵    
تهران (پانا) - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه درخواست موتورسیکلت سازان برای شماره گذاری موتورهای کاربراتوری به تصویب نرسید، درباره جایگزینی موتورسیکلت های برقی با سایر موتورسیکلت ها توضیحاتی داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۴:۳۹    
تهران - ایرنا - رییس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای اصفهان با شاخص 101، کرج 116 و اهواز 147 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره اطلاعات و عملیات و یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست به شرح حادثه آتش سوزی منطقه حفاظت شده دنا پرداخت.
آنا / میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۴   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان محیط زیست هر چیزی که در این قانون پیش بینی شده است را به صورت صد در صد انجام می دهد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
منطقه زیست محیطی گرین ، یکی از مناطق حساس زیست محیطی لرستان است که به علت تنوع و تعدد گونه های جانوری به عنوان منطقه شکار و صید ممنوع اعلام شده که احداث پاسگاه محیط بانی، می تواند نقش مهمی در حفاظت بهتر از گونه های جانوری شاخص این منطقه داشته باشد. ...