جمعه ۱۱ فروردینساعت ۱۷:۵۶Mar 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انقراض»

فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
دو توله پلنگ آمور در خطر انقراض که دو هفته پیش در باغ وحش سن دیگو به دنیا آمدند در معرض دید عموم قرار گرفتند. این پلنگ های دوقلو از یک جهت به دلیل بامزگی و از طرفی به این دلیل که پلنگ های آمور یکی از در معرض خطرترین گونه های روی کره زمین هستند موردتوجه قرار گرفته اند ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۵:۰۴    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۲:۳۶    
لاله واژگون یک گونه در خطر انقراض از منحصر به فردترین گونه گیاهان بومی مناطق کوهستانی ایران، که به علت چیدنش از طبیعت، فروش به عنوان گل زینتی، سرازیر شدن گردشگر به دشت لاله در حال انقراضه؛ لطفا گیاهان در خطر انقراض رو نخرید و نچینید و به این چرخه ی آسیب زننده به طبیعت پایان بدید.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: کارشناس حیات وحش گفت: متاسفانه در کشور گونه میش مرغ بیشتر از همه گونه های دیگر حتی یوزپلنگ در معرض خطر قرار دارد و متاسفانه توجهی به آن نمی شود.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۲۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که دانشمندان از آغاز قرن بیست و یکم تعداد بی شماری گونه های جانوری جدید را ثبت کرده اند، در مقابل بسیاری از گونه های دیگر منقرض شده اند. انسان ها علیرغم تلاش های زیادی که در زمینه تحقیقات و حفاظت از حیوانات انجام می دهد، اما متأسفانه خود عاملی فراگیر در انقراض به شمار می رود.
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۱:۴۵   + ۴۰ سایت دیگر  
سمیه رفیعی با انتقاد از وضعیت حفاظت از گونه های حیات وحش کشور تصریح کرد: این وضعیت خصوصا در مورد گونه های در معرض خطر انقراض کشور که کم هم نیستند بسیار نگران کننده است و در صورت تداوم این روند قطعا شاهد انقراض این گونه ها خواهیم بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
یک متخصص حیات وحش گفت: در دهه 80 استان یزد جمعیت مناسبی از یوزها را در خود جای داده بود اما در فاصله 20 سال 8 فرد یوز در جاده یزد به کرمان تلف شدند و اکنون می بینیم که همین تراژدی برای یوزهای سمنان نیز در جاده عباس آباد میامی تکرار شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
تصادفات جاده ای، از تهدیدات اصلی برای گونه در معرض خطر انقراض یوزپلنگ آسیایی است و بقای نسل آن، نیازمند اقدامات لازم برای ایمن سازی محل تردد آن در جاده هاست.
تجارت امروز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۰:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
در سال 1401 از ربات گفتگو محور chat GPT رونمایی شد، که تاثیرات این ربات بسیار فراتر از کامپیوتر است به طوری که در صورت پیشرفت می تواند فرهنگ، علم، سیاست و به خصوص اقتصاد را با یک انقلاب مواجه کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۲:۳۹    
گنجینه گرانبهای گیاهان دارویی کهگیلویه و بویراحمد سالیان متمادی است که به تاراج می رود و زنگ خطر انقراض این گونه های گیاهی ارزشمند به صدا درآمده و بازار حراج آن ها داغ است.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
آخرین گزارش منتشرشده از سوی بنیاد جهانی طبیعت، بزرگ ترین اتحادیه بین المللی در زمینه حفاظت از محیط زیست، نشان می دهد که از سال 1970 تاکنون جمعیت حیات وحش در سطح جهان حدود 70 درصد کاهش یافته است که می توان آن را معادل نابودی تمام افراد ساکن در اروپا، آمریکا، آفریقا، اقیانوسیه و چین دانست.
برترین ها / آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۷:۲۹   + ۱۷ سایت دیگر  
جفری هینتون باور دارد که هوش مصنوعی به سرعت درحال پیشرفت است و احتمال حذف انسان ها توسط این فناوری، یک احتمال محال نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۶:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
تهدیدات بسیاری برای در معرض خطر قرار گرفتن گونه های حیات وحش وجود دارد که تغییر اقلیم و خشکسالی های طولانی مدت، تخریب و تبدیل زیستگاه ها که ما در ایران با آن بسیار دست و پنجه نرم می کنیم، جاده سازی، معدن، دام مازاد بر ظرفیت، خطوط انتقال نیرو ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۱۷    
یک قلاده یوزپلنگ ایرانی که از گونه های نادر در معرض انقراض است، بر اثر تصادف در جاده میامی تلف شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
درحالی که میزان گرمایش جهانی با سرعت بی سابقه ای روبه افزایش است و پیامدهای تغییرات اقلیمی با گذشت هر روز دشوارتر می شود، سازمان ملل متحد در آخرین گزارش خود بار دیگر هشدار داد که در صورت عبور از خطوط قرمز، وضعیت کنونی تغییرات اقلیمی، بشریت را با خطر انقراض روبه رو خواهد کرد.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۰:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
دریاچه خطرناک ناترون محل جفت گیری کلیدی برای فلامینگوهای کمتر در معرض خطر انقراض است، اما این حیوانات اگر جرات نزدیک شدن به سواحل آن را داشته باشند، خطر سنگ شدن برای همیشه در نمک آن را دارند ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به گفته محققان، دانستن دقیق زمان تایید یک انقراض به ترکیبی از کارآگاهی هوشمندانه، ریاضیات و حدس و گمان محدود می شود. به گزارش سیناپرس، به طور رسمی، در 7 سپتامبر 1936، یک تیلاسین (Thylacinus cynocephalus) که در باغ وحش کوچک هوبارت اسیر بود، آخرین ببر تاسمانی بود که دیده شد ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۳:۳۰    
روز یازدهم اردیبهشت سال 1401 خبر تولد سه توله یوز ایرانی، امیدها برای احیای گونه در معرض خطر یوزپلنگ ایرانی را زنده کرد؛ همان یوزپلنگی که در جام جهانی 2014 برای نخستین بار روی پیراهن تیم ملی فوتبال ایران نقش بست و تلاشها برای مقابله با انقراض این گونه ایرانی جدی تر شد.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۹:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
محیط بانان پارک ملی توران در شاهرود موفق شدند در نخستین گشت های خود در سال جدید، یک گله پرجمعیت گورخر ایرانی را مشاهده کنند.
سلام نو / چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
بهرامعلی ظاهری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان، از مشاهده گور خبر ایرانی در منطقه توران خبر داد و گفت: توران یکی از مهمترین زیستگاه های استان و کشور است.
برترین ها / اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
بعد از ده ماه تنها توله یوزپلنگ زنده مانده ایران تلف شد، مرگ پیروز جزو مواردی از مرگ حیوانات بود که حواشی زیادی داشت، در ادامه مروری بر روند تولد و مرگ این یوزپلنگ ایرانی آورده شده است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۲:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
مطالعات و بررسی های زیادی روی تغییرات ژنتیکی که منجر به قرمز یا درکل روشن شدن موها می شود، انجام شده است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
میلیون ها سال از انقراض دایناسورها گذشته و شرایط امروزی کره زمین با دوره حیات دایناسورها کاملا متفاوت است. به همین دلیل تیمی از دانشمندان با انجام شبیه سازی های جدید تلاش می کنند، دریابند کدام یک از انواع دایناسورها قادر بودند در شرایط فعلی زمین دوام بیاورند. ...
وقت صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
کمیاب ترین لاک پشت درخشان اولین بار در تراریوم باغ وحش مسکو نمایان شد. به گزارش وقت صبح به نقل از اسپوتنیک، لاک پشت درخشان اولین بار در تراریوم باغ وحش مسکو متولد شد، به نقل از وب سایت شهردار پایتخت روسیه، نادرترین گونه در آستانه انقراض است. ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
زیستگاه های حیات وحش ارزشمندی در استان اردبیل وجود دارد به طوری که تا قبل از مداخله انسان در آنها، گونه های جانوری موجود در آن نقاط نگرانی بابت ادامه حیات و نیز تامین غذا نداشتند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
14 گونه پرنده درحال انقراض در تالاب بین المللی کانی برازان شهرستان مهاباد مشاهده شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
اصفهان- شکار تصاویر یک قلاده یوزپلنگ پس از 13 سال در پناهگاه حیات وحش عباس آباد توسط دوربین تله ای، بیم و امیدی برای بقا و حفاظت از این گونه در خطر انقراض در کویر شرق اصفهان است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
اتلتیکو مادرید در لالیگا میزبان والنسیا بود: اطلاعات بازی اتلتیکو مادرید و والنسیا تاریخ برگزاری: شنبه، 27 اسفند 1401 (18 مارس 2023) ساعت برگزاری: 23:30 به وقت تهران مکان برگزاری: واندا مترو پولیتانو هفته برگزاری: هفته 26 لالیگا، فصل 23-2022 گلزنان: گریزمان (23)، کاراسکو (49)، لمار (67)
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۳۶   + ۲۲ سایت دیگر  
فروشندگان دوره گرد تهران قدیم همین که فصل زمستان سپری و هوا کمی گرم می شد بستنی ها را در بشکه کوچک روی سر یا گاری می گذاشتند و در شهر دوره می افتادند تا به بزرگ و کوچک ،نوبرانه بهاری بفروشند. هرجا که می رسید صدای هوارشان بلند می شد و می گفتند: نوبر بهاره بستنی، نوبر بهاره بستنی...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
دایناسورها پیش از انقراض به نوعی تکامل رسیده بودند که ممکن بود در صورت ماندن روی زمین، بر آن کاملا مسلط شوند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
بوستان جنگلی سرخه حصار، مجموعه سبز بزرگ و زیبایی است که از دوره تیموری حفاظت شده و سرمایه ای فراملی است و به همراه پارک ملی خجیر از قدیمی ترین مناطق حفاظت شده در جهان به شمار می رود. این پارک یکی از شکارگاه های قدیمی ایران است که حدود 200 سال پیش به پارک تبدیل شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
در سالی که با نام پیروز ، این پوزپلنگ ایرانی و مرگ تراژیک او گره خورده است، واکاوی تاریخ شکار و چگونگی انقراض برخی از موجودات این دیار کهن ضروری به نظر می رسد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
14 گونه پرنده در حال انقراض در تالاب کانی برازان مهاباد مشاهده شد.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از خبرآنلاین، یوزها، آنها را احتمالا می توان سریعترین حیوانات روی زمین دانست. شکارچیانی که به سرعت باد به شکار می رسند. هم خانواده های یوزهای آسیایی در حال انقراض ایران در آفریقا اعدادی از خود به جای گذاشته اند که دانستن شان هوش از سر می پراند ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۳:۴۳    
سلامت نیوز: شکارچیان پلنگ گیلان که با هدف تجارت پوست پلنگ، به شکار این گونه در خطر انقراض مبدرت کرده بودند دستگیر و به مراجع قضایی سپرده شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تا سال های سال یکی از آداب بی تغییر نوروز خانه تکانی بود، اما حالا بسیاری معتقدند این سنت دیرینه حداقل در شهر های بزرگ رو به انقراض است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
ماهیان استخوانی که مهم ترین ذخیره دریایی خزر محسوب می شوند برای تخم ریزی از دریا به رودخانه مهاجرت می کنند که با توجه به تورهای پهن شده در انتظار صید، نسل این گونه در معرض تهدید جدی قرار دارد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۵۸    
انقراض و نوزایی، در سیاره زمین، تحت تاثیر تحولات بزرگ اقلیمی رخ می دهند.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
دامپزشک باغ وحش ارم ضمن ارائه گزارشی از وضعیت مایسا گفت: مایسا رشد مناسبی دارد و جایگاهی جدید با امکانات مناسب و استاندارد جهانی برای او و مادرش ایجاد شده است که در حال حاضر در آن سکونت دارند. ...
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
طبق بررسی های انجام شده، رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برای چیتا تنها 3 ثانیه زمان می برد، در حالی که خودرو پراید برای رسیدن به این شرعت بیش از 14 ثانیه زمان می خواهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۱۴    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: برخی از گونه ها که در طبیعت به طور کامل از بین رفته بودند به واسطه نگهداری و تکثیر در اسارت از انقراض دور شدند در کشور خودمان تجربه گوزن زرد نمونه شاخصی از این اقدام است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۲:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
لاک پشت سبز دریایی Green turtle که به نام های لاک پشت سیاه و لاک پشت سبز اقیانوس آرام نیز شناخته می شود، نوعی لاک پشت از خانواده Cheloniidae با مشخصه وجود لایه ای از چربی سبز رنگ در زیر لاک این حیوان است.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
جزایر اغلب دارای شرایط اکولوژیکی متمایزی هستند که می تواند منجر به مسیرهای تکاملی غیرعادی مانند ماموت های کوتوله و موش های غول پیکر شود. به گزارش سیناپرس، در تحقیقات جدید ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
با خطر در معرض انقراض قرار گرفتن آخرین درنای سیبری که به ایران مهاجرت کرده بود، سازمان محیط زیست تصمیم گرفت جفتی را از یک کشور خارجی وارد ایران کند، به همین علت درنای ماده ای از کشور بلژیک مهمان ایران شد ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۸    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی پلنگ ایرانی که رو به انقراض است در جنگل های سواد کوه مازندران دیده شد. عموماً طول بدن پلنگ ایرانی بین 110 تا 180 سانتی متر و طول دم نیز از 60 تا 100 سانتی متر متغیر است ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۰۶    
چند هفته ای است سریالی با عنوان آخرین بازمانده از ما یا همان The Last of Us مورد توجه مخاطبان تلویزیون در جهان قرار دارد. موضوع و داستان این سریال تلویزیونی درباره قارچی مهاجم است که با مبتلا کردن میلیاردها نفر، بشریت را تا آستانه انقراض پیش می برد ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
لاشه یک توله پلنگ در منطقه گناوه لری گچساران کشف شد. پلنگ ایرانی در حال انقراض است و این مرگ های پی در پی می تواند خطر رسیدن آمار پلنگ ایرانی به فهرست سرخ اتحادیه بین المللی حافظت از طبیعت را افزایش دهد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۲:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به قرار داشتن در ایام پایانی سال و رواج عرضه برخی گونه های حیوانی و گیاهی تحت حفاظت، عرضه و خرید و فروش این گونه ها را ممنوع اعلام کرد و گفت: با عرضه کنندگان و فروشندگان گونه های جانوری و گیاهی غیر مجاز برخورد قانونی خواهد شد.
سلام نو / اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
سرهنگ عباس عرب فرمانده انتظامی شهرستان مهدی شهر، از کشف پوست یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در این شهرستان خبر داد و گفت: یک متهم دستگیر شد.