چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۱:۴۱Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پرندگان»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۹ دقیقه پیش    
دام های زنده گیری پرندگان آبزی در عملیات پایش شبانه در خلیج گرگان جمع آوری شد.
باشگاه خبرنگاران   ۴۹ دقیقه پیش    
رییس اداره حفاظت محیط زیست ترکمن از جمع آوری شبانه دام های هوایی برای زنده گیری پرندگان وحشی در این شهرستان خبر داد.
سلام نو   ۳ ساعت پیش    
ام الگرم یا ام الکرم جزیره ای مرجانی و خالی از سکنه که به وطن پرندگان تبدیل شده است. این جزیره از ماسه های نرم پوشیده شده است.
فرارو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- فروش تخم پرندگانی همچون مرغ، اردک، غاز، بلدرچین، کبک در بازار مسئله ای معمول است. اما مسئله آن زمان نا معمول می شود که بدانید بازار فروش تخم پرندگان زینتی و وحشی حسابی در کشور داغ است. به شکلی که می توان آگهی های متعدد فروش تخم این پرندگان را در سایت های فروش آنلاین و در فضای وب پیدا کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی اصفهان گفت: کانون آلوده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از ابتدای سال جاری تا کنون در این استان شناسایی و گزارش نشده است اما کوچکترین بی توجهی در مرغداری ها می تواند به شیوع این بیماری منجر شود.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: غذا دادن به پرندگان در شیخ نشین دوبی ممنوع و متخلفین به پرداخت بیش از 200 درهم جریمه محکوم خواهند شد. شهرداری دوبی اعلام کرد که اگر فرد یا افرادی به غذا دادن پرندگان در اماکن عمومی اقدام کند به بیش از 200 درهم جریمه نقدی محکوم خواهند شد. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
ویدئویی در شبکه های اجتماعی پربازدید شد که در آن روباهی از سرمای هوا گریخته و مهمان سفره خانواده ای در یکی از روستاهای حومه اردبیل شده بود. در این ویدئو، این خانواده اردبیلی بر خلاف باور رایج به وحشی بودن روباه، به این حیوان و خانواده اش پناه دادند و در حال نگهداری از این حیوانات هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت از دستگیری 2 شکارچی غیرمجاز پرندگان در این شهرستان با 13 لاشه پرنده شکار شده خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۵:۵۶    
دریاچه ارژن یکی از زیستگاه های مهم پرندگان مهاجر در استان فارس قرار دارد و حدود نیمی از سال میزبان هزاران پرنده مهاجر است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۵۷   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هر گونه غذادهی به گونه های جانوری به ویژه گوشتخواران، علفخواران وحشی و پرندگان مهاجر آبزی ممنوع است و فقط در مواقع خاص با هماهنگی ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها و با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی انجام شود.
وانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۵۵    
به گزارش وانانیوز، کاخ دولما باغچه استانبول توسط سلطان عبدالمقید به سبک التقاطی و به سبک اروپایی ساخته شده است. طرح کلی باغ که در چیدمان گلزارها و محل درختان منعکس شده است، کار سرپرست باغبان و نگهبان باغ، کریستین سستر و دستیارانش ونسل، کوخ و مونیکا است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۴۶    
دو بهله پرنده شکاری بالابان از قاچاقچیان پرندگان شکاری در گنبد کاووس کشف و ضبط شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۴۰    
هرمزگان/ قلمنا- سرشماری سالانه پرندگان آبزی وکنار آبزی در استان هرمزگان ،در بازه زمانی یک ماهه از مورخ 19/10/ 1400 تا مورخ 1400/12/9-صورت می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
سرشماری نیمه زمستانه پرندگان آبزی وکنار آبزی در هرمزگان آغاز شد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
غذای گربه نسبت به غذای سگ مقداری ارزان تر است و میانگین 300 تا 400 هزار تومان خرج غذای ماهانه آن می شود. پرندگان نسبت به سگ و گربه خرج ماهانه کمتری دارند و می توان به طور میانگین رقم 100 هزار تومان را برای تغذیه آنها گفت اما به طور دقیق این رقم وابسته به بزرگی و نوع پرنده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: با توجه به مهاجرت پرندگان زمستان گذر به تالاب های استان در سال جاری و پایش های صورت گرفته در منطقه، تاکنون تلفاتی مشاهده نشده است.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تصویری زیبا از آواز خواندن پرندگان در هوای سرد زمستان را مشاهده می کنید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
در آخرین هفته دی ماه فعالان محیط زیست در گیلان به دانه پاشی برای پرندگان در پناهگاه سلکه پرداختند و دوستدارن محیط زیست منطقه بردکوه استان فارس 3000 بذر بلوط در دامنه کوه کاشتند.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رکنا : مهاجرت پرندگان به زیستگاه های طبیعی ایلام را در این فیلم ببینید.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا- تالاب سرخ رود در منطقه وزرامحله استان مازندران واقع شده و هرساله با شروع فصل سرما میزبان قوهای مهاجر از مناطق سردسیر است. این پرندگان با پیمودن کیلومترها در پی گذراندن زمستان به این منطقه وارد می شوند. براساس آخرین سرشماری در سال جاری (1400) تعداد قوهای مهاجر تالاب سرخ رود به 550 بال است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان با اشاره به اینکه دریاچه زریبار بعد از چندین سال یخ بسته است، گفت: مردم باید مراقبت باشند و نزدیک مکان های تجمع پرندگان و دیگر جانداران موجود در این تالاب نشوند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۶:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
تالاب سرخ رود در استان مازندران واقع شده و هر ساله باشروع فصل سرما میزبان قوهای مهاجر از مناطق سردسیر است. این پرندگان با پیمودن کیلومترها در پی گذراندن زمستان به این منطقه وارد می شوند. این قوها از گونه های فریادکش، گنگ و کوچک هستند ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۳:۵۷    
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: با اقدامات انجام شده بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب کویری میقان اراک پس از 50 روز، مهار شد و موردی از شیوع بیماری در واحدهای مرغداری، طیور روستایی و سایر نقاط استان مرکزی گزارش نشده است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۲:۱۰    
مرکزی_ قلمنا_ مدیر مرکز مشاوره فنچ ایران و مربی سازمان فنی و حرفه ای استان مرکزی از تامین 40 درصد آورده نفتی کشور از طریق صادرات پرندگان زینتی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ب اقدامات انجام شده بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان مهار شده و هیچ موردی از شیوع این بیماری در واحد های مرغداری و طیور روستایی استان مرکزی گزارش نشده است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۳۰    
پناهگاه حیات وحش راس الخور در دبی، امارات متحده عربی قرار دارد و 270 گونه جانوری و 47 گونه گیاهی در آن زندگی می کنند. از زمان افتتاح پناهگاه در سال 1985، تغییر قابل توجهی در تعداد فلامینگو های منطقه ایجاد شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۲۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایجرود، از دستگیری فروشنده پرندگان وحشی خبر داد و گفت: فرد فروشنده حین فروش سه قطعه کبک، دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان به تازگی نتایجِ گزارشی ناامیدکننده دربارۀ وضعیت حفاظت از تالاب پانتانال (Pantanal)، در آمریکای جنوبی را منتشر کرده اند. پانتانال بزرگترین تالاب گرمسیری جهان است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان دماوند از دستگیری 14 شکارچی غیرمجاز پرندگان و پستانداران در این شهرستان خبر داد و گفت: آلودگی هوای دماوند تحت تاثیر شهر تهران است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
طاووس پرنده ای با 150 پر نگارنگ و در بیشتر فرهنگ ها با نام زیباترین پرنده و نماد تجلل به شمار رفته است. پرهای رنگین کمانی این پرندگان می توانند تا 2 متر رشد کنند./خبرفوری
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۸:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
پرورش کبوتر در انگلیس تجارت بزرگی است و برخی پرندگان هزاران پوند خرید و فروش می شوند. بزرگ ترین گردهمایی کبوتربازان آخر هفته در منطقه بلکپول واقع در شمال غربی انگلیس برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۴:۰۳    
حضور پرندگان تا اواخر فروردین جاذبه گردشگری این منطقه بوده و شهروندان برای غذا دادن به پرندگان و گذراندن اوقات فراغت خود را به ساحل کارون می رسانند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۱:۴۶    
مردم اهواز جمعه این هفته اول بهمن ماه نیز مانند چند هفته گذشته با حضور در پُل هلالی (سفید) به استقبال پرندگان مهاجر رفتند. قرار بود بنا به درخواست مردم و فعالان اجتماعی، جمعه ها این پل محلی برای پیاده روی شهروندان باشد ولی هنوز این خواسته مردم محقق نشده است.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۷:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه اهواز گفت: سگ گردانی ها مخالف صریح آیات قرآن است، معمولا کسی جرأت نمی کند این حرف ها را بزند ولی انسان هرگز نباید خوف داشته باشد. در روایات ما نگهداری برخی از پرندگان در خانه سفارش شده است و نسبت به اینها نهی شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۱:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
انزلی – ایرنا – شیوع ویروس کرونا و احتمال وجود آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سالهای اخیر موجب شد مسئولان استان گیلان شکار را ممنوع اعلام کنند و به رغم این محدودیت ها و نظارت محیط زیست، از آغاز سال تاکنون، 40 شکارچی غیر مجاز در انزلی توسط محیط بانان دستگیر شده اند.
اینتیتر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۱:۳۹    
کبوتربازان پرندگان ارزشمند خود را در طول مسابقات جهانی در بلکپول به نمایش می گذارند. رسانه خبری اینتیتر منبع: فرارو
ویلکیج   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۰۱:۰۸    
همچنین در چند سال اخیر حیات وحش شهرستان نمین در حال انقراض برخی گونه هاست که میطلبد در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ نگهداری و تحویل حیوانات و پرندگان و همچنین ایجاد بستر آموزش همگانی برای ممنوعیت شکار برنامه هایی تدارک دید که از این فاجعه زیستی جلوگیری شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۲۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
سگ های بدون صاحب بلای جدید پرندگان مهاجر شده اند. یکی از دلایل ازدیاد سگ ها دادن غذا به آنهاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۶:۲۵    
بختِ سفید بهشتِ پرندگان امسال هم در تالاب بین المللی میانکاله سیاهِ می شود؟!
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست دامپزشکی گتوند از گشت فعال و مستمر کارشناسان دامپزشکی و محیط زیست گتوند از محل تجمع پرندگان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
چند وقتی است که سرشماری پرندگان در مکان های مخصوص پرواز و فرود آنها در استان کرمانشاه آغاز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهبندان بیان کرد: در 10 سال اخیر تالاب کجی نمکزار نهبندان برای اولین بار 90 درصد آبگیری شده و این تالاب اکنون میزبان پرندگان آبزی است.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
خلیج فارس: تالاب بین المللی میانکاله در استان مازندران یکی از زیستگاه های مهم و با ارزش پرندگان مهاجر و بومی است، میانکاله به بهشت پرندگان شهرت دارد و 27 دی به عنوان روز میانکاله نامگذاری شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۶:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: هر ساله با فرارسیدن فصول سرد آنفلوانزای پرندگان فراگیر می شود، امسال طی رصدی که از پرندگان موجود در سطح استان به ویژه پرندگان مستقر در ناحیه تالاب ها صورت گرفته، خوشبختانه مشکل خاصی در این زمینه در بین آن ها یافت نشده است.