پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۵:۱۴Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پرندگان»

افکار نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گفت: مراکز نگهداری حیوانات در تهران به صورت هفتگی توسط کارشناسان و مسئولان محیط زیست پایش می شوند.
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
اصلاندوز - فرماندار شهرستان اصلاندوز گفت: براساس برنامه رصد و پایش برنامه ملی کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، این بیماری در پرندگان اصلاندوز شناسایی و عملیات مهار آن در حال انجام است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۰ ساعت پیش    
مدیر کل دامپزشکی همدان: پس از آزمایشهای لازم، هیچ مورد مشکوکی دال بر وجود انفلولانزا در پرندگان مهاجر به استان یافت نشد.
دولت   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: بر اساس برنامه رصد و پایش برنامه ملی کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان سازمان دامپزشکی کشور، این بیماری در حیات وحش منطقه میقان استان مرکزی شناسایی و عملیات مهار و مختومه شدن آن در شعاع های اپیدمیولوژیک در حال اجرا است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۷:۳۲    
رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: موردی از آنفلوانزای فوق حاد پردندگان در زیستگاه های مهاباد مشاهده نشده؛ ولی همچنان خطر شیوع این بیماری جدی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
قزوین – استاندار قزوین گفت: نه تنها هیچ کانونی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان وجود ندارد بلکه آمادگی لازم برای مقابله با این بیماری نیز در استان به طور کامل وجود دارد.
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
محققان استرالیایی از تولید پهپاد کوچک تازه ای با الهام از زنبورهای عسل خبر داده اند که می تواند در بسته ترین محیط ها از لابلای موانع متعدد پرواز کند. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
همدان - رسولی؛ مدیرکل دامپزشکی استان همدان با بیان اینکه همدان از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان پاک است، گفت: احتمال بروز این بیماری وجود دارد و مردم باید موارد مشکوک و تلفات را به دامپزشکی اطلاع دهند تا بررسی ها صورت گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
تالاب میقان که در 8 کیلومتری کلانشهر اراک واقع شده زیستگاه 208 گونه پرنده است و سالانه 90 گونه پرنده مهاجر وارد این تالاب می شود. از هفته گذشته با مشاهده بی حالی پرندگان از نوع غاز خاکستری، پایش ها تشدید شده و نخستین لاشه روز جمعه گذشته مشاهده و تحویل دامپزشکی شد ...
موج   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۴۰    
مدیر منطقه چهار شهرداری قم از طراحی باغ پرندگان قم با رویکرد تندرستی و سلامت خبرداد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
امید یوسفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به وضعیت مناسب تالاب ها و منابع آبی آذربایجان غربی، شمار زیادی از پرندگان آبزی و کنارآبزی در زیستگاه های آبی استان حضور دارند که از مجموع آنها 35 تا 40 درصد پرندگان بومی و مابقی پرندگان مهاجر هستند. وی اضافه کرد: امسال [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - اداره کل دامپزشکی استان اردبیل وجود بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب سد میل مغان را تایید کرد و از ساکنان منطقه خواست تا مراقب شیوع این بیماری از پرندگان مهاجر به طیور و ماکیان خود باشند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- کارشناس مسئول بیماری های حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: تاکنون موردی از مرگ و میر مشکوک به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این استان مشاهده نشده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
تالاب میقان در 5 کیلومتری کلانشهر اراک واقع شده و همواره به عنوان جاذبه طبیعی و گردشگری و قطبی برای پرنده نگری در مرکز کشور مطرح بوده است، اما زمستان ها در کنار مهاجرت پرندگان به این زیستگاه بیم شیوع بیماری هایی ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۰    
مرکزی- تالاب میقان اراک یکی از زیستگاه های مهم پرندگان بین المللی است که هرسال در فصل برگ ریزان درختان، پذیرای شمار زیادی از گونه های مختلف پرندگان به ویژه درناهای خاکستری است که متاسفانه این رو زها حال و روز خوبی ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا- مدیرکل دامپزشکی یزد با بیان اینکه تاکنون موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است از مردم خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را به این نهاد و یا شبکه های دامپزشکی 10 شهرستان گزارش کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۷    
جمع آوری 45 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقان
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - با کشف لاشه های مشکوک از روزهای گذشته در تالاب میقان اراک، زنگ خطر بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این تالاب به صدا درآمده است. بنابر اعلام محیط زیست استان مرکزی تردد در تالاب میقان اراک تا اطلاع ثانوی ممنوع است و تیم های پایش در سطح تالاب مستقر شده اند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنارک گفت : گشت های مشترک محیط زیست و دامپزشکی شهرستان به منظور پیشگیری و پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان آغاز شد .
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۶:۰۷    
قاچاقچیان پس از زنده گیری و قاچاق پرندگان جنوب کشور، حالا به گونه های شمالی هم رحم نکرده اند. این سودجویان از 12 نقطه شمال غرب کشور، پرندگان نایاب را با قیمت های میلیاردی به خارج از کشور قاچاق می کنند. امسال 16 محموله از قاچاق پرندگان نایاب توسط محیط بانی کشف و ضبط شده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۱:۲۹    
مراسم سنتی عفو بوقلمون روز سه شنبه توسط رئیس جمهور آمریکا برگزار شد. از زمانی که انتخابات ریاست جمهوری به نفع جو بایدن اعلام شده، ترامپ حضورهای علنی معدودی داشته است. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
زهرا رفیعی- خبرنگار نشانه های بی حالی در غاز خاکستری مهاجر در تالاب میقان همان کابوسی است که ستادهای پیشگیری و کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سراسر کشور از آن بیمناک بودند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۱:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
ایرنا - اراک - تالاب میقان اراک به دلیل قرار گرفتن در مسیر پرندگان مهاجر هر ساله شاهد حضور هزاران پرنده است و امسال از شهریور ماه به دلیل مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور روسیه و قزاقستان پایش تالاب توسط محیط زیست برای جمع آوری تلفات احتمالی و دفن آنها آغاز شده و صید و شکار ممنوع است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۱:۱۰    
ایرنا - اراک - تالاب میقان اراک به دلیل قرار گرفتن در مسیر پرندگان مهاجر هر ساله شاهد حضور هزاران پرنده است و امسال از شهریور ماه به دلیل مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور روسیه و قزاقستان پایش تالاب توسط محیط زیست برای جمع آوری تلفات احتمالی و دفن آنها آغاز شده و صید و شکار ممنوع است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مسئول اداره حفاظت محیط زیست خواف از دستگیری 15 نفر متخلف غیرمجاز که اقدام به شکار غیرمجاز پرندگان وحشی کرده بودند، خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۳۱    
گروه استان ها-مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با اشاره به تلفات پرندگان در تالاب میقان اراک گفت: نسبت به نمونه برداری های لازم اقدام و نمونه ها در راستای بررسی و تشخیص نهایی به سازمان دامپزشکی کشور ارسال شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تاکنون موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه های آبی استان مشاهده نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: 500 هکتار از تالاب میقان پایش و 45 لاشه درگیر آنفولانزای فوق حاد پرندگان دفن شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
یک پهپاد در جزیره "جیجو"کره جنوبی در حال اسپری مواد ضدعفونی کننده در زیستگاه پرندگان مهاجر برای مقابله با شیوع ویروس آنفلوآنزای پرندگان است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، بر اساس عملیات انجام گرفته رصد و پایش برنامه ملی کنترل، پیشگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، تعداد 3 کانون بیماری در استان های مرکزی، اردبیل و مازندران شناسایی و اقدامات مرتبط با مهار و مختومه کردن آنها در جریان است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: 45 لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهردار مشهد از ساخت و نصب 920 آشیانه ویژه پرندگان به منظور حمایت از تکثیر و حضور آنها در بوستان های شهر مشهد خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستارا از کاهش ورود پرندگان مهاجر به تالاب استیل این شهرستان، به دلیل تغییر زیستگاه ها و شرایط زیست محیطی خبر داد.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل محیط زیست استان مرکزی با تایید خبر شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان گفت: پس از چند گزارش از سطح تالاب و هشدار های قبلی سازمان دامپزشکی مبنی بر شیوع بیماری در کشور های شمالی همسایه ایران، سازمان محیط زیست پایش گسترده ای را در سطح تالاب های کشور آغاز کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
رضا میرزایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با تایید شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان گفت: تاکنون 500 هکتار از تالاب پایش و 45 لاشه پرنده دفن شده است.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
میرزایی مدیرکل محیط زیست استان مرکزی در تشریح آخرین وضعیت انتشار بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک گفت: نگرانی ای نیست و تیم های پایش اداره کل محیط زیست در محل مستقر هستند ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
تالاب بین المللی میانکاله در شرق مازندران دارای 40 هزار هکتار مساحت آبی است که از دهستان میانکاله در شهرستان بهشهر تا آشوراده در استان گلستان گسترده است ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر ، بیماری های طیور هر ساله جان بسیاری از پرندگان را می گیرند و باعث تلف شدن بسیاری از پرندگان می شوند. شرکت های مختلفی در زمینه تولید داروهای دام و طیور فعالیت می کنند که یکی از آن ها در پارک علم وفناوری دانشگاه شهید بهشتی مستقر است که مدتی است پیشگیری و درمان بیماری ها را با ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۵۰    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره مدیریت بهداشت و بیماری های طیور اداره دامپزشکی خراسان رضوی گفت: خوشبختانه استان خراسان رضوی درگیر آنفلوآنزای پرندگان نیست. از سال 97، علیرغم اینکه سایر استان ها درگیری جدی با شیوع این بیماری در بین طیور داشته اند، ما تاکنون درگیر آنفلوآنزای فوق حاد نشده ایم.
اینتیتر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۳:۳۸   + ۱۶ سایت دیگر  
با فروکش کردن تب گرما از اواخر مهرماه، میهمانان خلیج همیشه فارس از راه می رسند و بر پهنه ی این دریای زیبا چشمان بیننده را مجذوب می کنند. شالو همان مرغ دریایی در گویش محلی است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست از آغاز سرشماری پرندگان مهاجر استان تهران در دی ماه خبر داد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۰:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
هرساله با سرد شدن هوا و ورود پرندگان غیربومی به تالاب میقان احتمال انتقال و شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان افزایش می یابد. پایش و کنترل تالاب میقان به عنوان یکی از کانون های شیوع بیماری حائز اهمیت است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست هندیجان گفت: گشت مشترک ادارات حفاظت محیط زیست و دامپزشکی شهرستان به منظور بررسی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان انجام شد.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۳:۳۱    
مهر_مرکزی| هرساله با سرد شدن هوا و ورود پرندگان غیربومی به تالاب میقان اراک احتمال انتقال و شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان افزایش پیدا می کند. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۳:۲۰    
خبرگزاری میزان - یک تحقیق به روزرسانی شده که به تازگی توسط سازمان ایمنی غذایی اروپا منتشر شده، نشان می دهد ویروس آنفولانزای مرغی به سرعت در سراسر قاره اروپا در حال گسترش است و خطر انتقال به کشور های اروپایی که قبلا تحت تأثیر این ویروس نبوده اند، زیاد است. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۲:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
هرساله پرندگان مهاجر در فصل سرما یکی از رودخانه ها یا آبگیرهای مناطق گرمسیر را برای گذران این فصل انتخاب می کنند. رودخانه کارون هم در این فصل سال میزبان انواع کاکائی، حواصیل و باکلان تا اواخر فروردین است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
یکی از شایع ترین این بیماری های ویروسی شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است که در سال 95 بیش از 2400 پرنده را تلف کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۱:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
مشاهده چندین لاشه از پرندگان مهاجر در تالاب میقان نشان می دهد که علیرغم پایش های متوالی، احتمال ابتلا و شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بسیار جدی است.
روزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
آخانی تصریح کرد: هنگامی که صحبت از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به میان می آید، به دلیل جابجایی های که در این حوزه اتفاق می افتد و باعث عدم کنترل بهینه می شود، کنترل این بیماری به مراتب سخت تر است. نکته دیگری که حائز اهمیت است اینکه مراقب باشیم در این منطقه پرنده ای شکار نشده و وارد بازار نشود ...