یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۲۳:۰۹Oct 2020 25

جدیدترین‌های «دامپزشکی»

باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
رییس دامپزشکی اسدآباد از کشف و توقیف بیش از 120 کیلو گوشت فاسد مرغ و دام در این شهرستان خبر داد.
رییس اداره صمت قرچک از کشف 180 تُن مرغ احتکار شده در بازرسی از یک واحد توزیعی در شهر قرچک خبر داد و ارزش ریالی این میزان مرغ را نزدیک به چهار میلیارد تومان برآورد کرد.
بازتاب   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
معاون دادگاه عمومی و جزایی بخش کهریزک شهرستان ری از کشف 30 تن گوشت منجمد برزیلی تاریخ مصرف گذشته در کهریزک خبر داد. محمد ساری گفت: با تحقیقات و پیگیری بازرسان اتاق اصناف شهرستان ری، مرجع انتظامی، اداره دامپزشکی و بخشداری کهریزک ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان یزد بدون هماهنگی قبلی از چند مرکز عرضه فراورده های خام دامی بازدید کرد و کیفیت رعایت مسائل بهداشتی در این مراکز را مورد بررسی قرار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
جابجایی دام و فرآورده های خام دامی بدون مجوز حمل بهداشتی-قرنطینه ای دامپزشکی ممنوع است
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۱۲    
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: خروج هرگونه دام و طیور زنده و فرآورده های گوشتی از استان بدون مجوز این اداره کل ممنوع است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی لارستان گفت: در خصوص پروژه بهسازی کشتارگاه سنتی لارستان از سمت شهرداری تأمین اعتبار شده و امید می رود به زودی شاهد شروع به کار پروژه مذکور در لارستان باشیم.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۳:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: امین بابایی بخشدار کهریزک شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از واحد سردخانه ای نگهداری از گوشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به وظایف حاکمیتی و در راستای بازرسی های سرزده از واحدهای عرضه مرغ و گوشت در بخش کهریزک که با حضور بازرسان اتاق اصناف، حوزه قضایی، بخشداری کهریزک ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
آوات بازیار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق پایش های انجام گرفته که توسط اکیپ های شبکه دامپزشکی و اداره محیط زیست از سد شهید کاظمی انجام گرفت، هیچگونه موارد مرگ و میر مشکوک پرندگان آبزی و کنار آبزی و حتی کاکایی ها مشاهده نشده است ...
هورگان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۱:۴۱    
یک گاو کاردی (که راهی جز ذبح آن وجود نداشت) که در کشتارگاه نی ریز سر بریده شده بود، با حضور و اطلاع عوامل شهرداری پس از نظارت کارشناسان دامپزشکی معدوم شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- مسوول پست دامپزشکی بخش رخ تربت حیدریه گفت: از ابتدای امسال تاکنون 302 هزار و 345 راس دام سبک و سنگین در برابر بیماری شاربن (سیاه زخم) واکسینه شدند که 294 هزار و 730 راس آنها دام سبک بودند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی رباط کریم از صادرات بیش از 3 هزار و 400 تن پا و پنجه مرغ منجمد، تخم مرغ خوراکی و ماهی زینتی به عراق و هنگ کنگ در شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
خروج دام مستلزم گرفتن مجوز ار دامپزشکی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
شهرری ایرنا رییس اداره دامپزشکی شهرستان ری گفت: 6 واحد غیرمجاز عرضه و فروش دام زنده در راستای اجرای ماده 628 قانون تامین بهداشت عمومی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در بخش کهریزک اخطاریه جمع آوری دریافت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: 700 بیماری مشترک بین انسان و دام وجود دارد که با وجود تلاش همکاران در این حوزه هنوز بیش از 50 درصد بیماری های مشترک بین انسان و دام را دامپزشکی مهار یا تلاش در مهار آن را دارد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی در حوزه های علوم پزشکی، ریاضی و فیزیک، علوم دامی، دامپزشکی و شیلات را منتشر کرد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۱۶    
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر علی صفر ماکنعلی رئیس این سازمان در دیدار با جواد حیدری، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در اروگوئه که به زودی عازم این کشور خواهد شد گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل در استان، با وجود شرایط کرونایی دامپزشکان ما به یک هزار و 200 روستا مراجعه کرده و 540 هزار قطعه طیور بومی را علیه این بیماری واکسینه کرده اند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- انتشار خبر فعالیت کشتارگاه های کبوتر در سطح کشور، طی روزهای گذشته واکنش های کاربران فضای مجازی را به همراه داشته است. بخش عمده ای از کاربران با ابراز تاسف از کشتار کبوترها، مخالفت خود را با اضافه شدن جانوران جدید به سبد غذایی مردم ابراز کردند ...
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان گلستان خبر داد: طرح ملی واکسیناسیون رایگان طیور بومی در روستاهای استان گلستان علیه بیماری واگیردار نیوکاسل با همکاری دامپزشکی، و دهیاری ها در سطح روستاهای استان در حال اجراست. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۴۶    
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین صبح امروز سه شنبه مورخ 29 مهرماه نمایندگان استانداری،نیروی انتظامی،پلیس راه، تعزیرات، جهادکشاورزی، اداره کل راهداری ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۴۶    
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان لرستان;دکترمصطفی زبردست مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت:باتوجه به فرارسیدن فصل سرما وشیوع بیماری آنفلوانزا وهمچنین وجود ویروس کرونا درسطح جامعه،باپیگیری های صورت گرفته این اداره کل بامعاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ومعاونت غذاودارو ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۴۶    
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان؛ نشست صمیمانه جمعی از کلینیسین های دامپزشکی استان صبح امروز چهارشنبه 30 مهر ماه با دکتر شهرام موحدی برگزارشد. ...
فودنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی سمنان با بیان اینکه دو هزار و 500 نفر در صنعت مرغداری استان به صورت مستقیم مشغول به کار هستند، گفت: ضریب اشتغال این صنعت بسیار بالا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۴۱    
مدیر کل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: در نیمه نخست امسال بیش از 59 هزار و 441 تُن گوشت سفید و قرمز با نظارت های مستمر بهداشتی دامپزشکی تولید و روانه بازار مصرف شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره مدیریت و بهداشت بیماری های دامی دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: هاری یکی از قدیمی ترین بیماری های عفونی دنیا به شمار می رود که از طریق گزش حیوانات اهلی و وحشی بالاخص سگ های ولگرد، گربه، روباه و شغال به انسان قابل سرایت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۰۲    
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان سربیشه گفت: دامداران و عشایر با توجه به شروع فصل پاییز اماکن دامی را سمپاشی کنند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۵:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، بیل مار : من نمیدانم ترامپ امشب چه آرامش بخشی مصرف کرده است اما دفعه بعدی که به دامپزشکی بروم برای سگم می گیرم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی بوکان با بیان اینکه برخورد با عاملان عرضه غیرمجاز مرغ زنده در سطح این شهرستان همچنان با شدت ادامه دارد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 75 واحد از این مراکز در این شهرستان پلمب شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قم: هرگونه جابه جایی دام بدون گواهی حمل بهداشتی ممنوع است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکترمحمدباقر مقدس مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم این سازمان، در خصوص دلایل تشکیل کارگروه مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با حضور مدیرکل دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا- مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل با اشاره به شیوع بیماری انفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشورهای روسیه و قزاقستان به فعالان صنعت طیور استان هشدار داد که مراقب تهدید این بیماری باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان همدان از ضبط و معدوم سازی 110 تن مواد خام دامی غیر قابل مصرف در همدان خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان استان، برای بحث و تبادل نظر و اتخاذ تمهیدات امنیت زیستی و قرنطینه ای جهت برنامه مراقبت و پیش گیری از بیماری انفلوانزای فوق حاد پرندگان با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در محل اداره کل دامپزشکی استان کرمان برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان یزد، بر لزوم برخورد جدی با فروشندگان دوره گرد طیور زنده در سطح شهر تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی قزوین گفت: هرگونه جابه جایی و حمل و نقل دام در استان و یا انتقال به خارج از استان بدون دریافت مجوز دامپزشکی قاچاق تلقی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره نظارت اداره کل دامپزشکی استان یزد از توقیف محموله غیرمجاز مرغ تخم گذار خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی از ساماندهی تخصیص نهاده به دامداری ها و مرغداری ها در استان مرکزی خبر داد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۲:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
گروه رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام پس از قریب به یک دهه انجام موفق رتبه بندی ملی دانشگاه و پژوهشگاه های کشور و نیز رتبه بندی دانشگاه های جهان و دانشگاه های جهان اسلام، با توجه به تجارب ارزنده در این زمینه و شناخته شدن به عنوان تنها مرجع رتبه بندی در کشور ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: این سازمان یکی از اولویت های خود در سال جهش تولید را حمایت از تولید در راستای منویات رهبر انقلاب می داند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی باوی گفت: نظارت شرعی و بهداشتی بر کشتار 16 هزار راس دام در کشتارگاه های این شهرستان در نیمه نخست امسال انجام شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: یکهزار و 266 تن پای مرغ امسال از مبدا شهرستان کوهدشت به کشورهای آسیایی صادر شده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۱۶    
چرا دامپزشکی در کانادا؟ دامپزشکی یکی از زیر شاخه های پزشکی است که در سراسر کانادا دوره های مختلفی برای آن ارائه می شود و در مراکز مختلف دولتی و خصوصی به فارغ التحصیلان آن نیاز دارند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی تربت حیدریه گفت: هزار و 390 کیلوگرم آلایش خوراکی دام فاقد هویت، توسط بازرسان این اداره کشف و با معدوم سازی از چرخه مصرف خارج شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۲    
مدیر کل دامپزشکی خوزستان از عاری بودن این استان از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان خبر داد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: رییس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: بالارفتن قیمت انواع گوشت قرمز درهفته های اخیر ناپایدار وموقتی است وبا طرف شدن برخی مشکلات و موانع، بهای گوشت قرمز به ثبات نسبی خواهد رسید. ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
از سوی رئیس سازمان دامپزشکی کشور، سیاست های این سازمان در شرایط خاص سال 99 به ویژه تا پایان سال جاری اعلام و تبیین شد. به گزارش جهان اقتصاد، دکتر علی صفر ماکنعلی در ویدیوکنفرانس شورای هماهنگی مدیران ادارات کل دامپزشکی استان ها گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در راستای مقابله با بیماری هاری 2 هزار و 654 قلاده سگ صاحب دار در زنجان واکسینه شدند.