دوشنبه ۰۶ بهمنساعت ۰۵:۰۲Jan 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افغانستان»

ایبنا   ۹ ساعت پیش    
آیین بزرگداشت زنده یاد رهنورد زریاب، نویسنده مطرح افغانستان در فضای وبینار و در موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
درحالی که مذاکرات صلح افغانستان به دلیل نامشخص بودن مواضع دولت جدید آمریکا درباره افغانستان به طور عملی متوقف شده است، به نظر می رسد که سیاست بایدن دستکم در چند ماه نخست در قبال افغانستان مشخص نشود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۷:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور افغانستان از مواضع شورای سراسری علمای شیعه در قبال مسائل مهم این کشور قدردانی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۷:۲۰    
ادامه ترور های هدفمند در افغانستان، فعالیت های رسانه ای خبرنگاران را در افغانستان محدود کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها گذرگاه رسمی با کشور افغانستان گمرک ماهیرود است که باید از این ظرفیت برای توسعه شهرستان های مجاور استفاده شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سفیر سابق ایران در افغانستان اظهار کرد: تلاش های شهدای حرم می توانست به صورت GDP برای ما آورده داشته باشد که متاسفانه به این شکل نبوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
یک روزنامه آمریکایی گزارش داد بسته های واکسن کرونا هفته گذشته به افغانستان فرستاده شد و از روز دوشنبه (فردا) به نظامیان آمریکایی تزریق خواهد شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اشرف غنی در دیدار با اعضای شورای علمای شیعه افغانستان گفت: ما حاضر به تسلیم نیستیم و صلحی می خواهیم که در آن بقا، رفاه و وحدت ملی باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۵    
اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان با اعضای شورای علمای اهل تشیع در ارگ ریاست جمهوری دیدار و گفتگو کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۵    
وزیر اقتصاد افغانستان اعلام کرد که در سال جاری میزان فقر در افغانستان چهار درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده سابق پارلمان افغانستان گفت که بازنگری توافقنامه آمریکا با طالبان به معنای تغییر محتوای آن نیست زیرا شورای امنیت این توافق را تایید کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - وزیر اقتصاد افغانستان با بیان امسال به علت فراگیر بیماری کرونا، فقر در کشور افزایش یافته است گفت:بر اساس آخرین برآوردها نیمی از جمعیت کشور زیر خط فقر قرار دارند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۵:۰۱    
وزارت صحت عامه/ بهداشت افغانستان می گوید که در 24 ساعت گذشته 1593 نمونه ی مشکوک به ویروس کرونا را تست کرده است که نتایج آزمایش 77 نمونه ی آن مثبت تشخیص شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
وزارت خارجه افغانستان در واکنش به اظهارات اخیر شاه محمود قریشی اعلام کرد که پاکستان و شرکای بین المللی دیگر باید طالبان را تشویق کنند تا روابط خود با تروریست ها را قطع کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
درحالیکه یک سال از سقوط هواپیمای سازمان سیا در افغانستان می گذرد و طالبان مدعی هدف قرار دادن آن شده بود، نیروی هوایی امریکا اعلام کرد که این هواپیما به دلیل نقص فنی سقوط کرده بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: هم اکنون بیش از 166 هزار اتباع بیگانه خارجی که بیشتر تبعه کشور افغانستان هستند در این استان سکونت دارند که بیشترین فراوانی سکونت در شهرستان های کرج و ساوجبلاغ است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۷    
ماجرای مسدود شدن کارت بانکی مهاجران افغانستانی هر از گاهی در سرخط اخبار رسانه ها قرار می گیرد، اما گذشت زمان آن را در خود هضم می کند. حالا در روزهایی که کرونا باعث شده آدم از سایه اش بترسد، بازهم مهاجران افغانستان برای حل مشکل شان باید به بانک مراجعه کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه آلمان با تاکید بر حمایت از موضع دولت افغانستان در مذاکرات صلح با طالبان گفت که خروج نیروهای ناتو از افغانستان باید مبتنی بر شرایط باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه افغانستان گفت: کابل توافق روی آتش بس را بهترین گواه برای عدم خشونت طلبی طالبان می داند و این اینکه آنها مسوول سطح فعلی خشونت در کشور نیستند.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
در ایران مسئله مهاجرت با ورود مهاجران از افغانستان شکل گرفته و اگر چه در حوزه عمومی گاهی درباره مشکلات این بخش از جمعیت بحث و گفت وگو می شود اما زنان مهاجر در این بحث ها غایب هستند و کمتر به وضعیت آنها از جمله وضعیت اشتغال شان پرداخته شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
زنان غریب نام مستندی بود که با حضور مینو مرتاضی لنگرودی، فعال حقوق زنان، الهام اقراری، دکترای روانشناسی که با بخشی از زنان ایرانی ساکن افغانستان گفتگو کرده بود و شفیق شرق، وابسته ی فرهنگی سفارت افغانستان در ایران، در دفتر انصاف نیوز رونمایی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد 46 تن از اعضای گروه طالبان طی 24 ساعت گذشته در استان های قندهار و فراه این کشور کشته و شماری دیگر نیز زخمی شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان گفت که برگزاری جلسات شش و نیم در تمام ولایات الزامی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی رهبر طالبان در دیدار با معاون سابق رئیس جمهور اندونزی گفت که برای موفقیت روند صلح افغانستان به همکاری کشورهای مسلمان نیاز است.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۱:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
مردم نیوز : غربی ها در حالیکه حادثه سقوط هواپیما در ایران را بسیار برجسته کرده اند، هرگز سوالی نپرسیدند که بر سر هواپیمای E-11A که در هشتم بهمن ماه 1398 در ولایت غزنی افغانستان به طرز مشکوکی ساقط شد، چه آمده است و حتی سرنشینیان آن چه کسانی بوده اند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۱:۴۵    
ادامه نامنی و ترور؛ ابراز نگرانی به سیاست جدید آمریکا و اظهارات دبیرکل ناتو از مهمترین عناوین روزنامه های امروز های افغانستان بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه افغانستان با تاکید بر پذیرش آتش بس توسط طالبان گفت که مذاکرات به تنهایی برای تامین صلح در این کشور کافی نیست.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز : رژیم صهیونیستی که از مشوقان دونالد ترامپ برای تحریم دیوان کیفری بین المللی و ممانعت از تحقیقات درباره جنایات جنگی واشنگتن در افغانستان و تل آویو علیه فلسطینیان بود، به حمایت های دولت جو بایدن امیدوار است. ...
اقتصاد آنلاین / کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۸:۳۹   + ۲۲ سایت دیگر  
در تازه ترین رتبه بندی جهانی شاخص گذرنامۀ نهاد هِنلی ، پاسپورت ژاپن به عنوان قدرتمندترین سند مسافرتی جهان انتخاب شده است و پس از آن پاسپورت سنگاپور قرار دارد و آلمن و کره جنوبی نیز در رده بعدی هستند. ضعیف ترین پاسپورت مربوط به کشور افغانستان است و ایران هم در رده 101 این رده بندی قرار دارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۵۰    
وزیر داخله افغانستان تاکید کرد که گروه طالبان در روند صلح این کشور وقت کشی می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
وزارت داخله افغانستان، نیروهای پلیس این کشور را از اشتراک گذاری تصاویرشان در فضای مجازی منع کرد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، مولوی عبدالحی مطمئن ، از سخنگویان پیشین گروه طالبان در زمان ملا عمر بود که در اثر بیماری درگذشت. ذبیح الله مجاهد ، سخنگوی طالبان در بیانیه ای خبر مرگ مولوی عبدالحی مطمئن، سخنگوی پیشین گروه طالبان را تأیید کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - وزارت امور خارجه افغانستان در واکنش به اظهارات وزیر خارجه پاکستان روز یکشنبه در اطلاعیه ای از اسلام آباد خواست طالبان را وادار به توقف خشونت و عمل به تعهداتش کند .
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
دولت افغانستان در واکنش به تاکید وزیر خارجه پاکستان بر پایبندی دولت جدید آمریکا به توافق با طالبان، از اسلام آباد خواست تا در روند صلح بطور صادقانه همکاری کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
افغانستان صبح امروز شاهد انفجارهایی در دو ولایت کابل و ننگرهار بود که تاکنون 6 زخمی در پی داشته است.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۵    
ایران پرس- کابل: براثر انفجارهای کابل و ننگرهار افغانستان شش نفر زخمی شدند .
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با جریان مذاکرات صلح میان هیات های دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان تاکید کرد که برای برقراری صلح، باید آتش بس شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نرخ مبادله افغانی در مقابل سایر ارزها بر اساس گزارش بانک مرکزی افغانستان به این شرح اعلام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۱    
یک عضو تیم مذاکره کننده دولت افغانستان اعلام کرد که تعداد زیادی از رهبران و اعضای مذاکره کننده طالبان هنوز در لیست سیاه شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل گفت: ایران می تواند با ترکیه، جمهوری آذربایجان، پاکستان، افغانستان و عراق بلوک مشترکی در زمینه مقابله با بلایا و بحران های طبیعی تشکیل دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
تولید کننده زنجانی با بیان اینکه در بازارهای مختلف با رقبای قدرتمندی دست و پنجه نرم می کنیم، به طور مثال در افغانستان با آمریکا و اروپا و در سلیمانیه و اربیل عراق با ترکیه و اروپا و در بغداد با کشورهای عربی رقابت داریم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۳۱    
رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت: طالبان در دور دوم مذاکرات صلح، حاضر نیستند حتی خشونت ها را کاهش دهند.
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۳۰    
حوالی ساعت 08:12 دقیقه صبح امروز در ناحیه هشتم خیابان سوم شاه شهید کابل، یک خودروی لندکروزر هدف انفجار مین قرار گرفته است.
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، منطقه ویژه اقتصادی دوغارون یکی از مهم ترین معبر ها در مسیر های ترانزیتی مهم جهان از جمله کریدور حمل و نقل اروپا-قفقاز-آسیا، کریدور 16 هزار کیلومتری جاده ابریشم، کریدور ریلی تار و بزرگراه آسیایی به حساب می آید. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، صبح روز یک شنبه، پنجم بهمن در شهر کابل، پایتخت با انفجار مین آغاز شد. طبق اعلام پلیس کابل، در پی انفجاری در ناحیه هشتم شهر کابل سه تن زخمی شدند. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا افغانستان- براساس گزارش ها، لحظاتی قبل صدای یک انفجار از ناحیه هشتم شهر کابل پایتخت افغانستان شنیده شد. به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان، این انفجار در منطقه شاه شهید کابل یک خودروی دولتی را هدف قرار داده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۸:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
بر اثر این انفجار تروریستی در کابل، یک دستگاه خودرو دولتی هدف قرار گرفت و سه نفر زخمی شدند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۷:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
سی ان ان گزارش کرده که زلمی خلیل زاد فرستاده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان با گروه طالبان در دولت جدید امریکا نیز به کارش ادامه خواهد داد، ولی مشاور امنیت ملی امریکا به همتای افغانستانی خود تلفنی گفته که توافق با طالبان را بازبینی خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۵:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
باوجود انکار برخی از مسؤولان در خصوص قاچاق آرد خراسان رضوی به مرزهای استان؛ اما بسیاری از نانوایان ضمن تایید این مسئله از فروش این محصول با حدود 10 برابر قیمت در مرز افغانستان خبر داده اند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۰:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
شماری از مقامات دولتی و آگاهان سیاسی افغانستان طی روزهای اخیر با ناامیدی از کندی روند گفت وگوهای صلح بر این باورند که طالبان اراده ای برای دستیابی به صلح با دولت ندارد. ...