چهارشنبه ۰۵ اردیبهشتساعت ۰۳:۰۲Apr 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افغانستان»

دنیای اقتصاد   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نگاه منعطف دولت نسبت به انتخاب دومین روز تعطیلات علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت گفت: متعاقب بارندگی های اخیر در افغانستان، بخشی از حقابه ایران با پیگیری های دولت طی روزهای اخیر، از سوی افغانستان پرداخت و وارد خاک ایران در منطقه جریکه سیستان شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
تیم فوتسال افغانستان به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا صعود کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
روحینا روایتی از زنی اهل کشور افغانستان است که همسرش به سوریه می رود.
خبرگزاری تابناک   ۴ ساعت پیش    
تصاویری از نمایشگاه فناوری طالبان منتشر شده که در یکی از این غرفه ها بمب کنار جاده ای | Improvised explosive device یا IED به عنوان محصول وطنی عرضه شده است. بمب کنار جاده ای بمبی است که در عراق، افغانستان و سوریه برای انهدام خودروهای نظامی در حال عبور استفاده می شد. این تصاویر عجیب را می بینید.
کیهان   ۴ ساعت پیش    
سرویس خارجی- برنامه جهانی غذا، نهاد وابسته به سازمان ملل اعلام کرده است که از هر 3 شهروند افغانستانی یک نفر با ناامنی حاد غذایی مواجه است و غذایی برای خوردن ندارد. ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان امروز (سه شنبه) در دیدار با معاون سیاسی رییس الوزرای حکومت سرپرست طالبان گفت که مسکو خواستار واگذاری کرسی نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد به این حکومت است.
همشهری   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پرداخت نکردن حقابه ایران از روزدخانه هیرمند توسط افغانستان در حالی است که انتشار تصاویر ماهواره ای از انحراف بخش عمده ای از آب رودخانه مرزی مشترک به سمت شوره زار گودزره در این کشور بار دیگر حاشیه ساز شده است.
بهار نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، در گزارش سالانه از وضعیت حقوق بشر در جهان، گفت ناقضان حقوق بشر در افغانستان از مصئونیت برخوردارند و در کنار نقض گسترده حقوق زنان و دختران، سرکوب اقلیت های قومی و مذهبی، نقض آزادی بیان و سرکوب رسانه ها ...
رئیس مرکز بین المللی مطالعات راهبردی افغانستان در گفت و گو با خبرگزاری تصویری ایران پرس تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که سیلی محکمی به صورت رژیم صهیونیستی زد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرپرست وزارت بهداشت عمومی حکومت سرپرست طالبان امروز (سه شنبه) با مسئول دفتر کمیساریای سازمان ملل متحد و نماینده ویژه سازمان همکاری های اسلامی در افغانستان دیدار کرد و خواستار همکاری این سازمان ها در بخش بهداشت کابل شد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - معاون سیاسی ریاست الوزرای حکومت سرپرست طالبان در دیدار با سفیر افغانستان در چین، روابط این حکومت با پکن را مهم و به نفع هر 2 کشور توصیف کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
درحالی که حکومت طالبان همواره نقض حریم هوایی افغانستان را محکوم می کنند، منابع محلی از ادامه گشت زنی پهپادهای ناشناس در آسمان ولایت های جنوبی افغانستان خبر می دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سفیر چین در کابل در دیدار با وزیر خارجه حکومت طالبان اظهار داشت پکن همکاری با کابل برای گشایش کریدور واخان را بررسی می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سفیر حکومت طالبان با اشاره به سهم چین در منطقه و جهان اظهار داشت مناسبات کابل و پکن بسیار مهم است و دیپلمات های افغان نیز با مقامات چینی روابط خوبی دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
سفیر چین در دیدار با وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان اطمینان داد پروژه مس عینک بدون هرگونه آسیب به آثار باستانی استخراج خواهد شد.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۰۷    
رافایلا ایودیس کاردار نمایندگی اتحادیه اروپا برای افغانستان در گفتگو با طارق علی بخیت، نماینده ویژه سازمان همکاری اسلامی در کابل گفته که صدای زنان باید بخشی از هر تعامل با طالبان باشد.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۰۷    
اعضای کمیسیون جلوگیری از غصب زمین های گروه طالبان ادعا می کنند که این گروه کار های بزرگتر از داوود خان رئیس جمهوری اسبق افغانستان را انجام داده اند.
ورزش 3   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
بازیکنان تیم ملی افغانستان به مرحله حذفی جام ملت های فوتسال آسیا صعود کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی حکومت طالبان در واکنش به گزارش وزارت خارجه آمریکا مبنی بر نقض حقوق بشر در افغانستان تصریح کرد غربی ها فرهنگ خود را به دیگر کشورها تحمیل نکنند.
سلام نو / سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۲:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت آب از افزایش 12 سانتری متری تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: در سامانه بارشی اخیر از سمت افغانستان دوبار رهاسازی آب به سمت ایران صورت گرفت که در مجموع 40 میلیون مترمکعب از حق آبه هیرمند را دریافت کردیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی ریاست الوزراء طالبان با سفیر افغانستان در چین دیدار و گفتگو کرد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سیل عظیم مهاجران در سه سال گذشته از افغانستان به ایران پیامدهای بسیاری داشته است. ازدواج اتباع افغان با دختران ایرانی فقط یکی از این پیامدهاست که حالا تاجایی پیش رفته که واکنش مسئولان را هم به دنبال داشته است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۳۲   + ۱۹ سایت دیگر  
مریدان موسسه مصاف و در راس آنها، علی اکبر رائفی پور، یکی از پرچمداران دشمنی با قالیباف بودند و بخشی از مسوولیت درگیری در فضای مجازی با هواداران قالیباف را برعهده داشتند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۲۲    
منابع محلی در قندهار از گشت زنی دوباره هواپیمای بی سرنشین بر فراز این ولایت خبر می دهند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: متعاقب بارندگی های اخیر در افغانستان، بخشی از حقابه ایران با پیگیری های دولت طی روزهای اخیر، از سوی افغانستان پرداخت و وارد خاک ایران در منطقه جریکه سیستان شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل کنسرسیوم توسعه ریلی گفت: اگر به این بار اجازه انتقال از این مسیر داده نشود تمام این محموله از کریدور لاجورد منتقل و ترانزیت خواهد شد یعنی از مسیر افغانستان- ترکمنستان- دریای خزر به ترکیه می رسد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
تسنیم : وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود اعلام کرد واشنگتن تاکنون تصمیم نگرفته که طالبان یا هر نهاد دیگری را به عنوان دولت افغانستان یا به عنوان بخشی از چنین حکومتی به رسمیت بشناسد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۴۱    
تیم ملی فوتسال افغانستان در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا 2024 به مصاف تیم ملی فوتسال تاجیکستان خواهد رفت.
رجا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۰۸   + ۳۷ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: متعاقب بارندگی های اخیر در افغانستان، بخشی از حقابه ایران با پیگیری های دولت طی روزهای اخیر، از سوی افغانستان پرداخت و وارد خاک ایران در منطقه جریکه سیستان شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
برنامه جهانی غذا اعلام کرد برای تامین کمک های غذایی افغانستان در سال میلادی آینده به 1.98 میلیارد دلار نیاز دارد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
بهادری جهرمی، سخنگوی دولت گفت: دولت از ابتدا پیگیر حقوق ملت ایران و به عنوان نمونه، حقابه رودخانه هیرمند مطابق معاهده هیرمند (1351) بوده و هست و خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-سخنگوی دولت گفت: متعاقب بارندگی های اخیر در افغانستان، بخشی از حقابه ایران با پیگیری های دولت طی روزهای اخیر، از سوی افغانستان پرداخت و وارد خاک ایران در منطقه جریکه سیستان شد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
در عکس های موجود روی وبسایت این موسسه، تصاویری از کیسه های مواد غذایی که احتمالا آرد یا برنج و خرما باشند، منتشر شده و در توضیح آن آمده کمک های مهر مهدوی به مناسبت عید غدیر در یمن .
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، مرتضی جعفری - معاون بهره برداری و بازرگانی راه آهن- در خصوص اخبار منتشرشده پیرامون اعزام قطار ترانزیتی از مبدأ افغانستان به ترکیه گفت ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
یک افغان به نام جاوید که مدعی است متولد ایران است، ویدیویی از جمعیت عظیم افغانی ها را در اینستاگرام منتشر کرده که در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته است. او به زمان و مکان ثبت این ویدیو اشاره نکرده است ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۵    
تیم ملی فوتسال افغانستان در مرحله گروهی جام ملت های آسیا یک باخت، یک مساوی و یک پیروزی به دست آورد.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۷   + ۳۴ سایت دیگر  
سخنگوی دولت توسعه و تقویت همکاری های امنیتی بین ایران و پاکستان را یکی از اهداف سفر رئیس جمهور به این کشور برشمرد و از افزایش حجم تجارت خارجی با پاکستان با اقدامات دولت سیزدهم خبرداد.
عصر توس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
پیرو انتشار خبر ورود قطار ترانزیتی افغانستان-ترکیه، بر طبق اطلاعیه راه آهن جمهوری اسلامی تاکنون این قطار وارد شبکه ریلی راه آهن شرق و در نهایت راه آهن کشور نشده است پیرو انتشار اخباری مبنی بر ورود و توقف اولین قطار ترانزیتی افغانستان- ترکیه در ایران، طبق استعلام و بررسی های صورت گرفته ...
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
تحلیلگران سیاست خارجی در پاکستان علیرغم تنش های مرزی از تعامل مجدد با ایران حمایت کرده اند. پاکستان با هند و افغانستان دارای مرزهای مشکل است. ملیحه لودی، دیپلمات کهنه کار پاکستانی به الجزیره می گوید که داشتن یک رابطه عادی و باثبات با ایران برای پاکستان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و همچنان هست.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
اولین قطار حامل سنگ ترانزیتی از افغانستان به مقصد ترکیه وارد ایستگاه روزنک افغانستان شد.
به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛ معصومه جودکی بیان داشت: از سال2001 تا کنون با تلاش همکاران مراکز بهداشت، پوشش بالای واکسیناسیون جاری و انجام با کیفیت عملیات ایمن سازی تکمیلی سالیانه، وضعیت عاری از فلج اطفال در کشور تداوم داشته است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۰:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
مربی تیم ملی فوتسال کشورمان، نتایج شگفت انگیز تیم هایی چون افغانستان و قرقیزستان را شگفتی جام ملت های فوتسال آسیا توصیف کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۰:۱۰    
کابل- ایرنا- شماری از کارشناسان و آگاهان امور بین الملل افغانستان می گویند که عملیات وعده صادق جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم صهیونیستی، کشورهای باج دهنده به امریکا و اسرائیل را از خواب غفلت بیدار کرد و نشان داد که ایستادگی در برابر قدرت های کاذب نتیجه بخش است.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۹:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: قیمت افغانی افغانستان امروز سه شنبه 4 اردیبهشت 1403 در بازار 903 تومان است که نسبت به روز گذشته 1 تومان (0.11 درصد) افزایش یافته است. هر واحد افغانی افغانستان روز گذشته با قیمت 902 تومان معامله می شد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۹:۴۱   + ۳۰ سایت دیگر  
با توجه به رویکرد توسعه ای راه آهن جمهوری اسلامی ایران در حوزه کریدور های بین المللی ریلی، اقدامات لازم جهت اعزام آزمایشی اولین قطار ترانزیتی از افغانستان به ترکیه انجام گرفت.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، مجموعه برنامه های "خاک ریز" ویژه فرهنگ ایثار و شهادت با رویکردی به مقاومت و ترویج اندیشه های والا و آموزه پرفیض شهادت در صدای خراسان رضوی تولید خواهد شد. ...
صمت   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۸:۴۸    
یک نماینده اسبق مجلس درباره نقش سوءتدبیرها در بحران های فعلی اقتصاد ایران می گوید: کسری بودجه یا پایین آمدن نرخ بهره وری یا حتی واقعی نبودن منابع و مصارف در اسناد مالی دولت، یکسره ناشی از سوءتدبیر داخلی است ...
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۸:۴۱    
وزارت امور داخله گروه طالبان از صادرات افغانستان به ترکیه از طریق خط آهن هرات- خواف آغاز شده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۰۸:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
شاگردان مجید مرتضایی اولین صعود تاریخ افغانستان به جام ملت های فوتسال آسیا را رقم زدند.