دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۰:۲۶Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ترکمنستان»

ایلنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه دراستان گلستان گفت: خوشبختانه مشکل خاصی در مرز گلستان با کشور ترکمنستان وجود ندارد و مرز زمینی و ریلی باز است و تجارت به راحتی انجام می شود.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
نصر: روایت ملانصرالدین در هفدهمین کمیته بین دولت های میراث ناملموس یونسکو به نام جمهوری آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان و ازبکستان ثبت جهانی شد ...
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه قطعا باید برق در اولویت صادرات قرار گیرد، گفت: با کشورهایی مثل روسیه هم یک بار سنکرون شدیم و آنها هم شرایط را برای تبادل دارند، در صورتی که در مرحله اول نیاز داخل را تامین کنیم، حتما قدم هایی برای صادرات نیز برمی داریم .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۹:۴۱    
ناظر گمرک خراسان رضوی گفت: دولت ترکمنستان با افزایش ساعت کاری در گمرکات این کشور در مرز با خراسان رضوی واقع در سرخس و لطف آباد موافقت کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۴۴    
مشهد- باوجود ازسرگیری و افزایش مبادلات تجاری ایران با ترکمنستان اما بازارچه مرزی مشترک باجگیران با ترکمنستان واقع در شهرستان قوچان خراسان رضوی هنوز از برخی محرومیت ها و محدودیت ها رنج می برد.
گلستان ما   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۵:۴۳    
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران از رشد سه ونیم برابری صادرات میگو به کشور روسیه خبر داد و گفت: شهرستان گمیشان می تواند از ظرفیت مرزی بودن استان گلستان با کشور ترکمنستان در زمینه صادرات استفاده کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: گرگان- هنر سوزن دوزی ترکمن (ترکمن دوزی) به عنوان ششمین اثر جهانی گلستان و بیستمین عنصر میراث فرهنگی ناملموس کشورمان مشترک با ترکمنستان به ثبت جهانی رسید.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۷:۰۲   + ۳۵ سایت دیگر  
هنرسوزن دوزی ترکمن به عنوان بیستمین عنصر میراث فرهنگی ناملموس کشورمان در هفدهمین نشست کمیته بین الدولی پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس یونسکو ثبت جهانی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۵:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
پرونده ثبت جهانی هنر سوزن دوزی ترکمن (ترکمن دوزی) با همکاری ایران و ترکمنستان و پرونده نوغان داری با همکاری 7 کشور به ثبت جهانی رسیدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران از رشد سه ونیم برابری صادرات میگو به کشور روسیه خبر داد و گفت: شهرستان گمیشان می تواند از ظرفیت مرزی بودن استان گلستان با کشور ترکمنستان در زمینه صادرات استفاده کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
پرونده چند ملیتی پرورش کرم ابریشم و تولید سنتی ابریشم برای بافندگی به نام ایران، افغانستان، آذربایجان، ترکیه، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان در یونسکو ثبت شد و به این ترتیب، شمار میراث ناملموس ایران در فهرست یونسکو به عدد 21 رسید.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو با سفر به کشور ترکمنستان در راستای تقویت روابط دوجانبه با رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت وگو کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس میراث ناملموس استان گلستان از سوزن دوزی ترکمن (ترکمن دوزی) به عنوان هنری اشاعه پیدا کرده و کاربردی نام برد و نقوش به کار رفته در این هنر را دارای فلسفه ای غنی با داستان هایی نهفته عنوان کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۳:۴۸   + ۲۳ سایت دیگر  
سوزن دوزی ترکمن (ترکمن دوزی) مشترک به نام ایران و ترکمنستان در یونسکو ثبت جهانی شد.
پاون   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۰:۴۰   + ۳۲ سایت دیگر  
وزیر نیرو در ادامه مذاکرات خود با مقامات بلندپایه ترکمنستان، توسعه همکارهای دو کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد و دو طرف بر افزایش ظرفیت مبادلات برق و رفع موانع موجود تاکید کردند.
آنا / وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۲۱:۱۰   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو در دیدار با وزیر امور خارجه ترکمنستان بر تلاش مشترک دو کشور برای افزایش حجم قرارداد مبادله برق در کنار توسعه همکاری ها در حوزه ساخت نیروگاه ها تاکید کرد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۵:۰۶   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر نیرو در جریان سفر خود به عشق آباد، در راستای تقویت روابط دوجانبه در حوزه های آب و انرژی با رئیس جمهور کشور ترکمنستان دیدار و گفت وگو کرد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۸:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر نیرو دقایقی پیش با استقبال مقامات ترکمنی وارد فرودگاه عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان شد.
آنا / برق نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۴:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر نیرو در راستای توسعه و تحکیم روابط دو جانبه در حوزه های مختلف، صبح روز چهارشنبه عازم ترکمنستان شده و با معاون رئیس الوزرا و جمعی از وزرا و مقامات ارشد آن کشور، دیدار می کند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۰:۲۶    
رئیس پایانه مرزی سرخس از انجام نظارت بر روند تردد 10هزار و 100 دستگاه یدک اعم از پر و خالی حامل 121هزار تن کالا و تعداد 665 نفر مسافر خروجی به کشور ترکمنستان در آبان ماه سال جاری خبرداد.
تردد ناوگان زمینی از گمرک مرزی سرخس به ترکمنستان پس از برداشته شدن محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی به حالت عادی برگشت و هم اکنون روزانه به 600 کامیون رسیده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
اخیراً پاکستان به قرارداد گازی با ایران پشت کرد و به تأمین گاز از ترکمنستان روی آورد. اما خروج پاکستان از قرارداد گازی مشمول جرایمی می شود که گویا ایران آن را پیگیری نکرده است.
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی گفت: با رفع محدودیت اعمال شده توسط کشور ترکمنستان در پذیرش و تردد ناوگان به کشور خود و بازگشایی تدریجی مرز در مقاطع مختلف طی سال جاری، تردد از پایانه مرزی لطف آباد طی8 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال 1400 با افزایش 28 درصدی مواجه بوده است.
شمال نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۶:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه های امروز به سخنان رهبر انقلاب در دیدار با بسیجیان و جایگزینی گاز ترکمنستان به جای گاز ایران توسط پاکستان پرداخته اند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
در پی توافقات حاصله بین مقامات گمرک جمهوری اسلامی ایران و کشور ترکمنستان در شهریور ماه سال جاری حجم مبادلات و تردد کامیون ها افزایش بسیار زیادی داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: بعد از اقدام ترکمنستان در حذف عوارض جاده ای برای عبور ناوگان ترانزیتی، تردد ناوگان کشورهای ترکیه و قزاقستان از گذرگاه مرزی لطف آباد شهرستان درگز خراسان رضوی افزایش یافته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۵۱    
قرارداد ایران و روسیه مزایای اقتصادی از جمله کاهش هزینه انتقال گاز از جنوب ایران برای تامین سوخت استان های شمالی و همبستگی سیاسی بین دو کشور و ترکمنستان و آذربایجان را به همراه دارد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: کشورها تصمیم می گیرند خط لوله تاپی را با همکاری ترکمنستان، افغانستان، پاکستان، هند اجرا کنند، یعنی حاضرند چند میلیارد هزینه کرده و خط لوله احداث کنند ولی با ایران تجارت نکنند، در حالی که ما می توانیم از ترکمنستان گاز را دریافت و به آذربایجان منتقل کنیم ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- نایب رییس هیات مدیره انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی گفت: با توجه به ظرفیت مشخص برای تردد از مرز زمینی سرخس این استان در حال حاضر کامیونهای ترانزیتی حدود چهار روز برای ورود به خاک ترکمنستان معطل شده و به اصطلاح پشت این مرز "خواب" دارند.
محدودیت تردد کامیون های ایرانی به مقصد ترکمنستان از مرز زمینی اینچه برون پس از سه سال که به سبب شیوع و همه گیری ویروس کووید 19 و به صورت یکطرفه توسط این کشور همسایه اعمال شده بود، برداشته شد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۹:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
خرید گاز از ایران یک ریسک است و دولت پاکستان ترجیح می دهد با افغانستان صحبت کند تا از آن برای حفاظت از خط لوله تاپی اطمینان حاصل کند
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
وزرای خارجه ترکمنستان و کره جنوبی در تماس تلفنی طیف وسیعی از همکاری های دوجانبه و منطقه ای را مورد بررسی قرار دادند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۸:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
اکسپرس تریبیون در گزارشی به نقل از اظهارات مصدق مسعود ملک وزیر مشاور امور نفت پاکستان نوشت که دولت این کشور برای غلبه بر بحران انرژی کار بر روی خط لوله انتقال گاز ترکمنستان به افغانستان، پاکستان و هند TAPI را ادامه می دهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۵:۱۳    
هشتاد و دومین نشست کمیسیون هماهنگ کننده آب بین ایالتی، با حضور نمایندگانی از صندوق بین المللی نجات دریای آرال در عشق آباد برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۴:۵۲    
معاون وزیر امور خارجه ترکمنستان با نماینده منطقه ای دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان ملل متحد در آسیای مرکزی دیدار و در مورد مبارزه با قاچاق مواد مخدر گفت و گو کردند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- سرپرست فرمانداری سرخس گفت: تردد ناوگان ترانزیتی و تجاری ترکمنستان سه سال پس از آغاز همه گیری ویروس کرونا از مرز زمینی سرخس خراسان رضوی از سرگرفته شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۸:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
محدودیت تردد کامیون های ایرانی به مقصد ترکمنستان از مرز زمینی اینچه برون پس از سه سال که به سبب شیوع و همه گیری ویروس کووید 19 و به صورت یکطرفه توسط این کشور همسایه اعمال شده بود ، برداشته شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: یکی از خواسته های جمهوری اسلامی ایران از کشور ترکمنستان فعالیت مسافری و تجاری در مرز باجگیران است که آمادگی 100 در صد برای گمرک ایران وجود دارد تا اگر این اتفاق رخ دهد خدمات به مسافران و تجار ارائه شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۰:۳۸    
اهمال ترکمنستان و جولان ریزگردها، نوش داروی رستم به نهضت ملی مسکن نرسید، دادگاه ها 100 شکارچی غیرمجاز را تبرئه کردند، مشکلات درمانی بازنشستگان تامین اجتماعی نیازمند حمایت دولت، تورم برای کم درآمد های بالای 50 درصد از عناوین روزنامه هاست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۰:۳۶    
رئیس جمهور ترکمنستان با نخست وزیر و وزیر امور اداری امارات دیدار و در مورد انرژی، حمل و نقل و روابط تجاری گفت وگو کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
ناصر فخر موحدی گفت: با پیگیری های استاندار و سفر هیات اقتصادی استان به ترکمنستان ایجاد گذر مرزی می تواند مسیر توسعه اقتصادی استان را هموارتر کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۱:۱۲    
رئیس جمهور و رئیس مجلس خلق مصلحتی ترکمنستان در پیام های جداگانه پیروزی قاسم ژامرت تاکایف در انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان را تبریک گفتند.
گلستان ما   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
با ورود 23 دستگاه ترانزیت ترکمنستانی به گمرک مرزی اینچه برون در گلستان بارگیری کالا در این مرز شتاب بیشتری گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۸:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس دفتر نمایندگی شمال و شرق وزارت امور خارجه در مشهد گفت: مسوولان کشور ترکمنستان با عرضه تولیدات مواد غذایی کشورمان در بازارچه مرزی باجگیران شهرستان قوچان در خراسان رضوی برای ورود این اقلام به کشورشان موافقت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۶:۳۷    
در دیدار مقامات ارشد ترکمنستان و امارات، اجرای توافقات دوجانبه و تعیین اولویت ها و تقویت و تنوع بخشی به حوزه های همکاری بررسی شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۲:۱۵    
بانک مرکزی: وزارت نفت علاوه بر تسویه بدهی های دولت قبل به ترکمنستان موجب فراهم آمدن زمینه اجرای افزایش حقوق ها در شش ماهه دوم شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۲:۰۸    
روزهای فرهنگی تاجیکستان هفته جاری در شهر های عشق آباد و ماری ترکمنستان برگزار می شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۱:۱۵   + ۶۷ سایت دیگر  
بانک مرکزی: وزارت نفت علاوه بر تسویه بدهی های دولت قبل به ترکمنستان موجب فراهم آمدن زمینه اجرای افزایش حقوق ها در شش ماهه دوم شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
وضعیت فعال ترانزیت کالا میان ایران و همسایه شمالی اش ترکمنستان افق جدیدی را برای همکاری های منطقه ای دو کشور هم در قالب کریدور عشق آباد و هم کریدور شمال – جنوب فراهم می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۹:۰۸    
برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری قزاقستان، اهمیت سفر مقامات اتحادیه اروپا به قزاقستان از منظر تاکایف و سفر رئیس جمهور ترکمنستان به امارات؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.