پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۲۱:۱۷Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ترکمنستان»

روز نو   ۳ ساعت پیش   + ۶۵ سایت دیگر  
رییس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخم گذار میهن اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 85 هزار تن محصول تخم مرغ به ارزش 100 میلیون دلار به کشور های هدف ازجمله عراق، افغانستان، قطر، عمان و ترکمنستان صادر شده است.
آذر قلم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
آذرقلم: شهردار تبریز امروز، 29 شهریور، طی دیدارهای جداگانه با سفیران کشورهای ترکمنستان، تاجیکستان و هند در ایران گفت وگو کرد و طرفین در این دیدارها در خصوص برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری تبریز 2023 تبادل نظر کردند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی سفیر ترکمنستان در ایران گفت: شهر تبریز به عنوان یک قطب صنعتی، ظرفیت بسیار مطلوبی برای توسعه مراودات بین ایران و ترکمنستان دارد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۳۳    
ترکمنستان یکی دیگر از کشورهای همسایه ایران است که یکی از صادرکنندگان بزرگ نفت و گاز در جهان به شمار می آید و از نظر سیستم آموزش عالی و همچنین توسعه علم و فناوری به شدت نوپاست.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه اجتماعی عصر قانون، نشست وزرای کشورهای متعاهد کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر با حضور وزرای کشورهای ایران، روسیه، آذربایجان، ترکمنستان و قزاقستان به مدت دو روز در روزهای 30 و31 شهریورماه برگزار می شود. ...
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - ذخایر عظیم گاز ترکمنستان پس از اعلام عشق آباد در اواخر ژوئیه مبنی بر اینکه این کشور برای توسعه خط لوله ای برای انتقال گاز خود از دریای خزر و به اروپا باز است، علاقه قابل توجهی را از سوی واردکنندگان بالقوه ایجاد کرده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۲    
رئیس بخش پروژه های برق ترانس افغان وزارت انرژی ترکمنستان و سرپرست وزارت انرژی و منابع آب دولت طالبان اجرای پروژه انتقال برق تاپ (ترکمنمستان-افغانستان-پاکستان) را بررسی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۳۷    
شانزدهمین همایش همکاری های آسیای مرکزی و کره جنوبی ماه نوامبر امسال در عشق آباد و به ریاست ترکمنستان برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۹    
رئیس جمهور ترکمنستان در حاشیه هفتاد و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل به طور جداگانه با دبیرکل سازمان ملل و مدیرکل سازمان تجارت جهانی گفت وگو کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مسئول پروژه های بین المللی برق ترکمنستان در دیدار با مقامات کابل گفت ما به گسترش همکاری ها با افغانستان همچنان متعهد هستیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم بجنورد در مجلس با بیان اینکه اگر امروز نسبت به مساله گرد و غبار خراسان شمالی بی توجهی شود به زودی این پدیده دامنگیر اکثر استان های نوار شمالی کشور خواهد شد، گفت: این موضوع باید از طریق دیپلماسی فعال و با حضور سفیر ترکمنستان ...
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۷:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بخش تحقیقات جنگل ها، مراتع و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از غبار وارده به خراسان شمالی منشاء خارج استانی دارد برای کاهش این غبار باید همکاری مشترک با کشور ترکمنستان انجام داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۲:۱۱    
مقامات ترکمنستان و افغانستان پروژه های بین المللی مشترک میان دو کشور را بررسی کردند.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۲    
پانزدهمین نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان از تاریخ 26 لغایت 28 آبان ماه 1402 در عشق آباد ترکمنستان برگزار می گردد. نمایشگاه ایران پروژه یک اقدام بزرگ ملی درجهت معرفی کالا ، محصولات و خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی بطور تخصصی در زمینه های تجهیزات و مشتقات نفت و گاز ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره ترانزیت و حمل و نقل بین المللی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: افزایش سهم حمل یکسره کالا به کشور ترکمنستان تا حد زیادی می تواند عقب ماندگی و کاهش سهم ناوگان ایرانی در حمل و نقل ترانزیتی را جبران کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۹    
سفیر پاکستان در اسلام آباد در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی و صنایع فیصل آباد پاکستان از عرضه گاز طبیعی از طریق جاده به این کشور، خبر داد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۱:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
در حالی که با دوره استقرار طالبان در افغانستان بنا به دلایل امنیتی فعالیت شرکت های بخش خصوصی ایرانی در این کشور همسایه به شدت کاهش یافته است اما طالبان تمایل دارند ایران در پروژه های زیربنایی و عمرانی این کشور نظیر راه سازی ...
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
یازدهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی امروز به ریاست مهدی صفری معاون اقتصادی وزارت امور خارجه، معاونان و مدیران اجرایی عضو ستاد با دستور کار "بررسی سازوکار تجارت تهاتری با کشورهای هدف و انجام هماهنگی های لازم جهت مشارکت در نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان ایران پروژه در ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ترکمنستان از سال 1991 به دلیل رویکرد بین المللی غیرفعال و پایبندی عشق اباد به نوعی بیطرفی، از جهان جدا مانده بود و از جمله در بسیاری از مجمع های چندجانبه شرکت نمی کرد. به این ترتیب ترکمنستان به طور مداوم در بحث های مربوط به آسیای مرکزی نادیده گرفته می شد. اما این روند به سرعت در حال تغییر است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
یازدهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی امروز به ریاست مهدی صفری معاون اقتصادی وزارت امور خارجه، معاونان و مدیران اجرایی عضو ستاد با دستور کار "بررسی سازوکار تجارت تهاتری با کشورهای هدف و انجام هماهنگی های لازم جهت مشارکت در نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان ایران پروژه در ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سفیر ترکمنستان در ایران در راس یک هیات دیپلماتیک و فرهنگی با حضور در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با رئیس انجمن دیدار و گفت و گو کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گفته معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه نمایشگاه اختصاصی کشورمان آبان ماه امسال در عشق آباد ترکمنستان برگزار خواهد شد. تمام گروه های کالایی می توانند در این نمایشگاه حاضر شوند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: تسهیل صدور روادید در حوزه دیپلماسی نتیجه برد-برد به همراه دارد لذا برگزاری اجلاس ایران، ازبکستان و ترکمنستان به منظور تسهیل صدور روادید دارای اهمیت زیادی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا : بایدن قرار است با سران کشورهای تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان و ازبکستان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار و گفت وگویی داشته باشد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۸:۳۸    
حذف ترانشیپمنت و حمل یکسره کالاها به صورت دائمی و همیشگی، هزینه ترانزیت کالا را افزایش داده و راه رقابت ما با دیگر کشورها را مسدود خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل شرکت لجستیک راه آهن روسیه از افزایش حجم حمل ونقل ریلی بین ترکمنستان و این کشور از طریق کریدور بین المللی شمال-جنوب خبر داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۴    
تصویری عجیب از لحظه ورود گوزن های وحشی از مرز ترکمنستان به افغانستان را مشاهده کنید. منبع: خبرفوری
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۱:۳۱    
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با اشاره به شناسایی 200 هزار هکتار عرصه مستعد ریزگرد در حوزه استحفاظی این استان گفت: کانون های گرد و خاک در کشور تاجیکستان و ترکمنستان مهم ترین عامل خارجی بروز عارضه ریزگرد در گلستان است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت: پسروی آب دریای خزر، تغییرات اقلیمی، وجود منابع داخلی ریزگردها در استان و ناتوانی ترکمنستان در مدیریت شرایط محیط زیستی سبب شده که شرایط مازندران از نظر کیفیت هوا در مسیر بحرانی شدن قرار بگیرد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۸:۴۱    
تهران- ایران پرس: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از برگزاری نشستی سه جانبه بین ایران، ازبکستان و ترکمنستان برای ایجاد شبکه گردشگری زمینی ارزان قیمت در تاشکند خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر موقت پاکستان در دیدار با سفیر ترکمنستان در اسلام آباد خواستار تقویت بیشتر مشارکت اقتصادی کشورش با عشق آباد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
در دیدار وزرای خارجه تاجیکستان و ترکمنستان، مشارکت راهبردی دو کشور و نشست مشورتی آتی سران 5 کشور آسیای مرکزی و شورای سران کشور مؤسس صندوق بین المللی نجات دریاچه آرال، بررسی شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- فرماندار سرخس در شرق خراسان رضوی گفت: یک کاروان از زائران ازبکستانی حضرت امام رضا(ع) صبح امروز، چهارشنبه با عبور از کشور ترکمنستان و مرز سرخس در این استان وارد ایران شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان این که منشا عمده ریزگردهای کشور، خارجی است، ترکمنستان را مهمترین کانون انتشار ریزگردهای اخیر دانست.
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
استاندار گلستان با اشاره به رشد عادلانه منابع در ایجاد تحول استان گفت: سهم صادرات استان به ترکمنستان از 9 درصد به 29 درصد رسیده است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۵۴   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، مهندس سیدعزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با عزیز عبدالحکیمف وزیر اکولوژی، حفاظت از محیط زیست و تغییر اقلیم جمهوری ازبکستان در محل وزارتخانه دیدار و گفت وگو کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
دوشنبه میزبان نخستین نشست وزرای حمل و نقل آسیای مرکزی، تقویت همکاری های بین المللی ترکمنستان در مبارزه با تروریسم و صادرات 1.5 میلیارد کیلووات برق قزاقستان به قرقیزستان در ازای آب؛ تنها بخشی از اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
بجنورد_ نمانیده مردم بجنورد در مجلس گفت: آلودگی شهر بجنورد گرد و غبار برخواسته از صحرای قره قوم در کشور ترکمنستان است و لذا پیگیری ها از وزارت محیط زیست ترکمنستان آغاز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکمنستان با فرماندار سن پترزبورگ که در سفری رسمی وارد این کشور شده دیدار و در مورد پروژه های اقتصادی و بشردوستانه گفت وگو کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
آسمان مازندران با گرد و غبار صحرای قره قوم خاکستری شد. مشاهده ریزگردها در آسمان مازندران زنگ خطر جدی برای اقلیم این استان است.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۵۴    
شماری از فعالان حوزه ترانزیت تاکید دارند نیاز است اجرای بخشنامه مرتبط با حمل یکسره کالا به ترکمنستان که قرار است از ابتدی آبان ماه اجرایی شود به تعویق بیفتد.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
گردوخاک گسترده از روز گذشته به استان مازندران نفوذ کرد و دید افقی در برخی مناطق استان را به محدوده 1000 متر کاهش داد. اداره کل هواشناسی مازندران اعلام کرده است که گرد و خاک از صحرای قره قوم ترکمنستان نفوذ کرده و بخش هایی از مناطق شرق تا مرکز استان را تحت تأثیر قرار داده است. [...]
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: خیزش گردوغبار و ریزگردها که روز گذشته شرق مازندران و بعضی شهرهای مرکزی استان با آن مواجه بودند از صحرای قره قوم ترکمنستان است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس دپارتمان هماهنگی های بین المللی محیط زیست در ترکمنستان بر اهمیت اجرای پروژه های مشترک بین المللی برای حفاظت از محیط زیست و مقابله با توفان های گرد و غبار تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
طرح تقویت همکاری های بین المللی ترکمنستان در زمینه مبارزه با تروریسم و بهبود فعالیت در این زمینه برای سال های 2023-2024 تصویب شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۴    
در دیدار معاون وزیر امور خارجه ترکمنستان با معاون آژانس توسعه همکاری های بین المللی چین بر توسعه پویای مشارکت راهبردی همه جانبه دو کشور در تمام زمینه ها تأکید شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- مشاهده ریزگردها در آسمان مازندران زنگ خطر جدی را برای اقلیم این استان به صدا در آورده است. ریزگردهایی که به کمک بادهای شرقی از صحرای قره قوم ترکمنستان مسیری طولانی را طی می کنند و به مازندران می رسند ...