چهارشنبه ۱۷ آذرساعت ۲۱:۲۸Dec 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ترکمنستان»

خبرگزاری فارس   ۶ ساعت پیش    
وزیر امور خارجه ترکمنستان بر ضرورت تلاش های جامعه جهانی در روند صلح افغانستان و ادامه جستجوی راه های قابل قبول برای ایجاد ثبات در این کشور تأکید کرد.
رستم قاسمی افزود: با توجه به موقعیت ژئوپلتیکی ایران حمل و نقل باید 30 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل دهد. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توافقات انجام شده با پاکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۷:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
فرارو: شهر عشق آباد در پایه کوه کوپه داغ در بیابان قره قوم و در نزدیکی مرز این کشور با ایران واقع شده است. در عشق آباد که 26 کیلومتر با مرز ایران فاصله دارد و به شهر عشق نیز معروف است یک میلیون نفر زندگی می کنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش    
ترکمنستان با هدف تقویت زبان ملی این کشور، اقدامات گسترده ای را در دستور کار و اجرا قرار داده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، مجید شاکری، کارشناس مسائل اقتصادی در توییتر نوشت: کسی توجه کرد وزارت نفتی که هفته قبل با ترکمنستان و آذربایجان قرارداد بین المللی رسمی علنی امضا کرد هم تحریم تگ SDGT داشت هم تگ IFRS؟ و هیچ معافیتی هم از جانب خزانه داری برای این قرار داد صادر نشده ولی از اول دی اجرایی می شود. ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
قرارداد سوآپ گازی بین ایران، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان، مورد استقبال اجماع کارشناسان قرار گرفته که آن را هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ اثرگذاری منطقه ای و بین المللی، به سود ایران می دانند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۶:۰۸    
سفیر اتحادیه اروپا در ترکمنستان گفت: عشق آباد تا سال 2050 فرصت عرضه گاز طبیعی به بازار اروپا را دارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
رستم قاسمی با اشاره به توافقات صورت گرفته با کشورهای پاکستان، قرقیزستان. ترکمنستان و آذربایجان بر دیپلماسی حمل ونقل برای توسعه روابط با همسایگان تأکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۱:۵۰    
انتقال گاز ترکمنستان به جمهوری آذربایجان و ایران که حلقه اتصال همکاری های منطقه ای است سوآپی که کارشناسان بیش از آنکه به اهمیت اقتصای آن تاکید کنند از جایگاه ویژه ایران در ژئو اکونومیک و ژئوپلتیک منطقه می گویند .
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۱:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس انعقاد قرارداد گازی ایران با ترکمنستان و آذربایجان را آغاز احیای دیپلماسی انرژی ایران با دیگر کشورها دانست و گفت: این قرارداد پس از 5 سال توقف همکاری با ترکمنستان، نویدبخش احیا و توسعه همکاری اقتصادی با این کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۹:۰۴    
افزایش مبادلات بازرگانی ازبکستان و قزاقستان تا 4 میلیارد دلار، تصویب برنامه ضد بحران برای رونق اقتصادی ترکمنستان در سال 2022 و راه اندازی شبکه رصد فضایی دریاچه سریز تاجیکستان توسط چین؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۸:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
پس از گذشت 5 سال صحبت از احیای سوآپ گاز ایران و ترکمنستان در میان است و حالا قرار دادی سه جانبه برای این کار امضا شده است....
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۸:۰۷    
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکمنستان در رابطه با تأثیر قرارداد سواپ گازی ایران، ترکمنستان و آذربایجان گفت: این قرارداد تأثیرات مثبتی دارد، ارتباطات این چنینی هر چند کوچک، زیربنای توسعه روابط بزرگ تر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۶:۴۳    
طالبان اعلام کرد که گذرگاه مرزی کلفت ، سومین گذرگاه بزرگ میان افغانستان و ترکمنستان به زودی فعال می شود.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مذاکرات و توافقات صورت گرفته با با پاکستان، قرقیزستان. ترکمنستان و آذربایجان بر دیپلماسی حمل ونقل برای توسعه روابط با همسایگان تأکید کرد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۲۲:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
سرویس سیاسی سیاست خارجی پویا و فراگیر دولت، با آثار حائز اهمیت از جمله عضویت در پیمان شانگهای، انعقاد قرارداد سوآپ گازی با ترکمنستان و آذربایجان، صادرات سوخت، اهرم سازی و ترسیم چارچوب منطقی و مقتدرانه برای حریف و زیرپا گذاشتن تحریم های غرب نمایان شده است. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۲۲:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه موضوع رفع و خنثی سازی تحریم ها با قوت دنبال خواهد شد، تصریح کرد: در سفر ترکمنستان هم مسئله ترانزیتی ایران و هم موضوع سوآپ گازی بین ایران،ترکمنستان، آذربایجان برقرار شد که این موضوع می تواند ایران را به عنوان هاب منطقه ای- ترانزیت منطقه ای – مطرح کند.
رییس جمهور تاکید کرد: امنیت کشورهای منطقه بهم گره خورده است و ایران از امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس حمایت می کند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۲۱:۵۱    
برای یادآوری سیدهانی هاشمی با انتشار این تصویر نوشت: شما یادتون نمیاد این اصلاح طلبا که امروز نوسان گیر لحظه به لحظه بازار شدن و گرونی هارو گردن دولت رئیسی می اندازن یه زمان انتهای تحلیلشون از ارزونی و گرونی قیمتها: بایدنی و ترامپی بود! راه بی اثر کردن تحریم ها ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه ترکمنستان با نمایندگان جدید سازمان های ملل متحد، یونیسف و سازمان جهانی بهداشت در عشق آباد دیدار و استوارنامه آنان را پذیرفت.
برترین ها / هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۲:۴۱   + ۲۲ سایت دیگر  
ایرنا: در حاشیه اجلاس سازمان همکاری اکو، قرارداد سه جانبه سوآپ گاز از ترکمنستان به جمهوری آذربایجان از خاک ایران در حضور روسای جمهور ایران و جمهوری آذربایجان به امضا رسید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکمنستان برنامه دولت برای حمایت از اقتصاد ملی در سال 2022 در بحبوحه مشکلات اقتصاد جهانی را تصویب کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۰:۰۹    
گروه استان ها- رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: باید تبادلات مرزی استان خراسان شمالی با ترکمنستان هر چه سریع تر راه اندازی شود.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۹:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر تجاری سازی و امور تشکل ها در وزارت راه و شهرسازی با اشاره به دو مسیر ریلی بین سه کشور مذکور گفت: یک مسیر از سرخس به سمت ترکمنستان و از این کشور به قزاقستان وصل می شود و مسیر دیگر از اینچه برون به بندر آکتائو قزاقستان می رسد که از همین مسیر از حاشیه خزر به طور مستقیم به ترکمنستان متصل می ...
شانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۸:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهوری با بیان اینکه با سفر به کشور ترکمنستان هم ارتباط دو کشور مدنظر قرار گرفت و هم مسئله ترانزیتی ایران و هم موضوع سوآپ گازی بین ایران، ترکمنستان و آذربایجان برقرار شد، گفت: این قرارداد می تواند ایران را به عنوان قطب منطقه ای و ترانزیت منطقه ای مطرح کند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۷:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ علی اکبر فرازی با اشاره به برگزاری حضوری اجلاس اکو در ترکمنستان به عنوان نخستین دورِ این اجلاس در دوران کرونا ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رییسی گفت: ما 5 سال بود که با ترکمنستان مشکل داشتیم اما در سفر اخیر با حسن نیت مشکلات حل شد و قرارداد سوآپِ گازی امضا کردیم. قراردادهایی با رقم سنگین با کشورهای منطقه بسته شده و کاری که شروع می شود برای رونق اقتصادی کشور قابل توجه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۹:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
یک تحلیلگر آمریکایی در زمینه قرارداد گازی تازه ایران، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان نوشت، توافق سوآپ گازی توسط باکو و تهران، دلیلی برغلبه بر بحران سیاسی اخیر دو کشور همسایه است.
شانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران امضای قرارداد سه جانبه سوآپ گاز میان ایران، ترکمنستان و آذربایجان را بازسازی و احیای رابطه ای تخریب شده توصیف کرد و گفت: این ظرفیت وجود دارد که ما این روزنه ایجادشده را عمیق کنیم و گسترش دهیم.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
در برنامه مجله اقتصادی از کانال آذری شبکه سحر، امروز موضوع تاثیر سویه جدید کرونا اومیکرون بر بازارهای جهانی بررسی می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه مجله اقتصادی در دو بخش ایران و جهان برای مخاطبان و بینندگان کانال آذری شبکه سحر پخش می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۴:۱۷    
نخست وزیر هند ضمن دعوت از رئیس جمهور ترکمنستان برای شرکت در سالگرد استقلال این کشور، پیشنهاد برگزاری نشست سران هند و آسیای مرکزی را ارائه کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۲:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- امضای قرارداد سه جانبه سوآپ گاز بین ایران، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان به عنوان نخستین قرارداد دولت سیزدهم در عملی شدن سیاست توسعه روابط با همسایگان، فصل تازه ای در مبادلات انرژی ایران و از دستاوردهای دیپلماسی منطقه ای دولت سیزدهم به شمار می رود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
از جمله برنامه های وزارت نفت افزایش مراودات گازی در منطقه بوده است. ایران تا پایان سال 1397 از ترکمنستان و آذربایجان گاز طبیعی وارد می کرد و به ترکیه، عراق، آذربایجان، نخجوان و ارمنستان گاز صادر می کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۱:۳۰    
سفیر اتحادیه اروپا در ترکمنستان در گفت وگو با رسانه ترکمنی، اولویت های این سازمان را تبیین کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۰:۲۶    
در جریان اجلاس پانزدهم سازمان همکاری اقتصادی (ECO) که در عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار شد، رویداد مهمی رخ داد که کشورهای منطقه خزر را به یکدیگر نزدیک تر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۹:۴۴    
در پنجمین نشست آنلاین کمیسیون دولتی ترکمنستان و قرقیزستان استفاده از بندر دریایی ترکمن باشی مطرح شد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۸:۴۸   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس دفتر رئیس جمهوری قرارداد سه جانبه گازی را یکی از نتایج فعال شدن دیپلماسی اقتصادی آسیامحور دانست و گفت: متأسفانه ما در سال های اخیر کشورهای همسایه را به فراموشی سپرده بودیم، اما امروز مشاهده می کنیم که مسئولان ترکمنستان برای رفع مشکلات گازی تهران-عشق آباد استقبال خوبی نشان می دهند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس گفت: دولت باید در منطقه مرزی و محروم راز و جرگلان، مرز را بازگشایی کند و این مطالبه عموم مردم، علما و مسئولان است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۷:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
همدلی: در روز جهانی یوزپلنگ ها، حال یوزهای ایرانی خوب نیست و جمعیت آنان روزبه روز در حال کاهش است و بیم آن می رود این حیوان زیبا و خاص که ایران تنها زیستگاه آن ها در آسیاست به زودی به جمع جانورهای منقرض شده اضافه شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۵:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نرسی قربان می گوید: قرارداد سه جانبه سوآپ گاز ترکمنستان اتفاق خوبی بود و امکان افزایش نیز دارد؛ شاید ایران بتواند بازارهایی را نیز به واسطه خط لوله و ال ان جی در آینده به بازارهای صادراتی گاز خود اضافه کند اما برای تبدیل ایران به هاب گاز منطقه دیگر دیر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۵:۴۰    
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: طی هفته گذشته قراردادی سه جانبه میان ایران، ترکمنستان و آذربایجان برای سوآپ (جابه جایی) گاز منعقد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۱:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
طلا مظلومی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به قرارداد سه جانبه گازی میان ایران، ترکمنستان و آذربایجان اشاره کرد و گفت: دولت سیزدهم در همکاری با همسایگان موفق عمل کرده است.
رییس دفتر رییس جمهور گفت: متاسفانه ما در سال های اخیر کشورهای همسایه را به فراموشی سپرده بودیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۰:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
فارس : منصور معظمی، معاون اسبق بازرگانی و امور بین الملل وزارت نفت با اشاره به قرارداد سوآپ گازی ایران، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان بیان کرد: قبل از بررسی قرارداد جدید سوآپ گاز، باید تاکید کرد که هر اقدامی که امنیت ملی ایران را افزایش داده و ارتباطات بین المللی ایران را گسترش دهد ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۰:۴۵    
چندی پیش رئیس جمهور با سفر به ترکمنستان در اجلاس اکو شرکت کرد تا از کشورهای عضو این سازمان نهایت استفاده را ببرد.
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۹:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد نوشت: قرارداد سه جانبه سوآپ گاز از ترکمنستان به جمهوری آذربایجان از خاک ایران که یکشنبه امضا شد، اگرچه در نگاه اول، رخدادی مثبت است و از هرگونه تعامل با کشورهای دیگر از جمله همسایگان باید استقبال کرد، اما از منظری دقیق تر و فراتر از بزرگنمایی های معمول ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
برقراری تجارت گازی با کشور ترکمنستان که پنجمین دارنده ذخایر گازی جهان بوده و در همسایگی کشور ما قرار دارد، در راستای تبدیل ایران به هاب گازی منطقه، بسیار مهم و راهبردی است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۲۹    
فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی و جهادی نزاجا از ساخت بیمارستان در روستای راز و جرگنان واقع در خراسان شمالی و در نقطه صفر مرزی با ترکمنستان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
وزارت نفت دولت سیزدهم در سه ماه نخست آغاز به کار خود روزهای پر فراز و نشیبی را از سر گذرانده است؛ از سفرهای استانی جواد اوجی، وزیر نفت به مناطق نفتی و گازی کشور تا وعده های امیدبخش او به مردم این مناطق در حوزه مسئولیت اجتماعی، حل بحران اخلال در سامانه هوشمند سوخت ...