سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۰۲:۱۱Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صادرات محصولات کشاورزی»

تحلیل بازار   ۱ ساعت پیش    
کشاوززی یکی از صنایع بسیار مهم در اقتصاد دنیا است و در سال قبل دولت ترامپ تلاش زیادی کرد تا زمینه را برای رشد صادرات محصولات کشاورزی امریکا به چین را فراهم کند. حال وزارت کشاورزی امریکا پیش بینی کرد در سال 2021 ارزش صادرات محصولات کشاورزی امریکا 5.5 میلیارد دلار بیش از سال 2020 خواهد بود.
گروه استان ها- عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه در دیدار با رئیس قوه قضاییه گفت: فساد و رانت در حوزه واردات و صادرات محصولات کشاورزی کشور سبب به هم ریختگی بازار شده است.
مرزهای مشترک و همجواری ایران با کشورهای عراق، کویت، امارات، قطر و روسیه ظرفیت بسیاری را برای صادرات محصولات کشاورزی ایجاد کرده است؛ فرصتی که تاکنون کشور از آن بهره ای نبرده است
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۰:۵۸    
بی توجهی به برندسازی در صادرات محصولات کشاورزی ایران یکی از دلایل ضعف در توسعه صادرات غیرنفتی است. در حال حاضر ایران بزرگترین تولیدکننده محصولاتی نظیر زعفران ، پسته و عسل در دنیا می باشد، ولی به سبب ضعف در برندسازی، تبلیغات و همچنین بسته بندی این محصولات ...
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در دیدار حمیدی، مدیرکل هواپیمایی هما با عنوان اینکه بسترهای لازم برای حمل و نقل هوایی و صادرات محصولات کشاورزی استان می بایست فراهم گردد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بازاری، مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش صادرات محصولات گل و گیاهان دارویی، خوراکی، تزئینی و صنعتی در هفت ماهه نخست سال 1399 خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران، با تشریح وضعیت عملکرد صادرات محصولات آبزیان طی 7 ماهه سال جاری گفت: میزان صادرات محصولات آبزیان کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 10 درصدی در ارزش و رشد 4 درصدی در وزن را نشان می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۵:۴۴    
گروه استان ها- معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: پروژه ساخت پایانه صادراتی محصولات کشاورزی استان قزوین 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و موافقت اولیه تاسیس این پایانه توسط سازمان توسعه تجارت ایران یک سال تمدید شده است.
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت گفت: صادرات محصولات عمده شیرینی، شکلات و فرآورده های غلات در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی پنج درصد و به لحاظ وزنی 13 درصد افزایش داشته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۶:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: براساس آمارهای عملکرد صادرات 7ماهه منتهی به آبان ماه سال جاری، مجموع صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به لحاظ ارزشی 11 درصد و از نظر وزنی 21 درصد رشد داشته است.
اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: فهرست کالاهای وارداتی ممنوعه به عراق که از سوی دولت این کشور مصوب شده است، از سوی سازمان توسعه تجارت به تولیدکنندگان و صادرکنندگان اطلاع رسانی شده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۴:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
در هفت ماهه اول امسال صادرات محصولات کشاورزی بالغ بر 4.5 میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش بیش از 26 درصدی دارد.
شادا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۰۱   + ۲۱ سایت دیگر  
شهرستان جویباردر استان مازندران به بزرگ ترین مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی در کشورمبدل شده است .این مرکز با حمایت و مشارکت 1020 میلیارد ریالی بانک کشاورزی راه اندازی شده و با ایجاد اشتغال برای 300 نفر به صورت مستقیم و 15000 نفربه صورت غیر مستقیم ...
شاخص نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
شاخص : تولیدکننده برتر کشور در مصاحبه با شاخص با بیان اینکه از مسئولین انتظار داریم اگر کمک نمی کنند حداقل سنگ اندازی هم نکنند، گفت: در شرایط کنونی صادرات محصولات کشاورزی بهترین جایگزین اقتصاد نفتی است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کرج- البرز در حوزه تولید و صادرات محصولات کشاورزی ظرفیت و نقش بسزایی در کشور دارد اما افزایش اجاره بهای اراضی برای کشت پاییزی مانند گندم، جو و کلزا به عنوان یک تهدید به شمار می رود.
اقتصاد آنلاین / ساعت24   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۲:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به چالش صادرات کشاورزی گفت: شاخص ها و ضوابط بسته بندی میوه و تره بار صادراتی برای پنجمین سال متوالی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران ابلاغ شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۹:۴۳    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: در راستای ساماندهی محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان و همچنین عملیاتی کردن برنامه کشاورزی قراردادی این سازمان با یک شرکت هلدینگ، منجر به یک تفاهم نامه همکاری در این خصوص شد.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۱:۴۶    
کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار این فیلم نسبت به صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه اعتراض کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی گفت: باید نوع سیاست گذاری ما در خصوص محصولات کشاورزی و غذایی تغییر اساسی پیدا کند ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
صادرات محصولات کشاورزی همواره پر از مشکل بوده است. یک روز با تصمیمات یک شبه سنگ بر پای کم رمق آن می زند، روز دیگر کیفیت پایین محصول صادراتی و روزهای دیگر ارسال بی قاعده محصول به کشور مقصد! سال هاست به رغم پتاسیل بالای این بخش بازار داخلی و خارجی آن از نا مدیریتی آسیب دیده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۷:۲۹    
گروه استان ها مدیرعامل شهرک های کشاورزی کشور گفت: در حال حاضر امسال برنامه ریزی صورت گرفته در راستای ترویج کشت گلخانه ای و صادرات محصولات کشاورزی 300 هکتار گلخانه در شهرک گلخانه ای مغان در حال احداث است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نگاهی به روند تولید محصولات کشاورزی در چند دهه گذشته، رشد روزافزون تولید به جهت افزایش کارآیی با استفاده از فناوری های نوین، مکانیزاسیون کاشت، داشت و برداشت، اصلاح نژادی و استفاده بهینه از منابع را نشان می دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
صادرات محصولات کشاورزی توسط بخش خصوصی انجام و امر ترویج و آموزش تولید این محصولات نیز توسط مدیریت ترویج با همکاری واحدهای تخصصی سازمان جهادکشاورزی انجام خواهد شد تا محصولات کشاورزی با قابلیت وکیفیت بالای صادراتی در استان تولید شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۳:۴۶    
ایسنا/اصفهان نایب رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان با اشاره به تداوم صادرات برخی محصولات کشاورزی و افزایش قیمت آنها در بازار، گفت: امروز نیازمند کشت گلخانه ای هستیم تا تغییر دما موجب خسارت محصولات کشاورزی نشود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۳:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به ساخت پایانه های صادرات محصولات کشاورزی گفت: تکمیل این پایانه ها نگرانی درباره بازار محصولات را رفع می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۶:۴۵    
وزارت کشاورزی تاجیکستان از افزایش چشمگیر صادرات محصولات کشاورزی در این کشور خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۳:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان تغییرات بی رویه قوانین،مقررات و بخشنامه ها را بزرگ ترین مشکل روز صادر کننده ها می داند؛ همچنین ناهماهنگی و تضاد میان برخی از این بخشنامه ها به ویژه در حوزه صادرات محصولات کشاورزی باعث بروز مشکلات جدی شده است.
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت با اشاره به شرایط خوب صادرات محصولات کشاورزی به عراق، گفت: اعمال برخی محدودیت های صادرات کشاورزی موقتی و حسب شرایط داخلی این کشور تغییر می کند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۶:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
محمود بازاری در گفت وگو با تازه ترین ها به نقل از فارس، در مورد برگشت دادن کامیون های گوجه فرنگی صادراتی به عراق، گفت: دلایل بازگشت گوجه فرنگی صادراتی به عراق برای سازمان توسعه تجارت هنوز مشخص نشده است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
کرمان- فدایی، استاندار کرمان با اشاره به اینکه بسته شدن مرزها، مشکلات بسیاری در زمینه صادرات محصولات کشاورزی جنوب کرمان به وجود آورده است، گفت: این مشکلات در دست بررسی است و به تدریج برطرف خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۷:۴۸    
همدان- محدودیت های صادراتی، تعهد پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان، تحریم ها و شیوع ویروس کرونا از عوامل موثر در کاهش صادرات کالاهای بخش کشاورزی استان همدان است به گونه ای که شاهد کاهش 29.1 درصدی وزن صادرات کالاهای بخش کشاورزی از استان همدان هستیم.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۱۵   + ۱۹ سایت دیگر  
رضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ، با اشاره به دلایل ماجرای برگشت گوجه فرنگی از عراق اظهار کرد: با توجه به ابطال کارت بازرگانی صادرکنندگان واقعی بنا به دلایل مختلف، صادرات محصولات کشاورزی از ریل خارج شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
امروز صادرات محصولات کشاورزی گیلان و آذربایجان غربی با کانتینر یخچالی برای نخستین بار از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا انجام شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: میزان صادرات محصولات کشاورزی از کردستان در نیمه نخست سال جاری با 48 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل خود به 202 میلیون دلار رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۹:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر گفت: صادرات محصولات کشاورزی به وسیله کانتینرهای یخچالی از بندر آستارا آغاز شد و این بندرگاه از این پس به شبکه حمل و نقل کانتینری دریای خزر پیوست.
ندای پیشوا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان از کارخانه بسته بندی و صادرات محصولات کشاورزی این شهرستان بازدید کرد/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حسین عباسی فرماندار شهرستان پیشوا به همراه کردستانی معاون برنامه ریزی و اداری مالی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مدیریت بحران و مخاطرات جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا به بخش کشاورزی به ویژه در حوزه صادرات محصولات کشاورزی استان خسارت وارده شده است گفت: تاکنون 144 فقره پرونده با 517 نیروی کار و تسهیلاتی معادل بر 6 میلیارد و 165 میلیون تومان در استان ثبت شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
فعالان بخش کشاورزی معتقدند صادرات محصولات کشاورزی تنها در شرایطی ارزشمند خواهد بود که مستمر باشد و به دلیل کمبود محصولی در بازار داخل، یک شبه ممنوعیت صادرات اعلام نشود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۳۶   + ۴۲ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا - روابط عمومی بانک کشاورزی استان بوشهر اعلام کرد: در راستای توسعه فعالیت های صادراتی محصولات کشاورزی تسهیلات ویژه 4000 میلیارد ریالی توسط این بانک و صندوق توسعه ملی اختصاص یافته که فعالان اقتصادی استان می توانند از این فرصت استفاده کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش بینی می کنیم روند صادرات محصولات غیرنفتی کشور از هفته های آینده پرشتاب شود اظهار کرد: شرایط برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی و غیرنفتی با مسیر جدیدی که ایجاد کرده ایم، فراهم خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیش بینی می شود دو هزار میلیارد تومان منابع بانکی برای صادرات محصولات کشاورزی با اولویت پسته اختصاص داده شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرات محصولات شیرینی، شکلات و فرآورده های غلات در 6 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ارزشی 12درصدی و افزایش وزنی 18 درصدی داشته است.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
پانا: رئیس اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی می گوید اکنون مطابق با اظهار نظر فائو 30 تا 35 درصد از تولیدات کشاورزی در ایران اتلاف شده و به ضایعات بدل می شود که می تواند سالانه غذای 9 میلیون نفر را تأمین کند و علاوه بر آن جلوگیری از این اتلاف می تواند زمینه ای مناسب برای افزایش صادرات محصولات ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به راه اندازی پایانه صادرات محصولات کشاورزی گیلان گفت: 247 هزار تن محصول کشاورزی امسال به روسیه و آذربایجان صادر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان : پایانه صادرات محصولات کشاورزی به زودی در شهرستان مرزی آستارا راه اندازی می شود .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۵۵    
هند در پنج ماه نخست امسال با بیش از 14 درصد انواع محصولات کشاورزی را صادر کرد.
احمدرضا فرشچیان، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به این که صادرات محصولات کشاورزی در نیمه اول سال متاثر از سیاست های بانک مرکزی در بازگرداند ارز بوده، اکنون در حال بازگشت به ریل رونق است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: بالغ بر 100 شرکت بازرگانی در بخش صادرات محصولات کشاورزی استان وجود دارند که 70 شرکت در سطح استان و 30 شرکت باقی در استان های یزد، خراسان، گیلان و ... فعالیت می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۱۶    
کرج - مدیر جهاد کشاورزی کرج گفت: محصولات ارگانیک حوزه کشاورزی این شهرستان به اروپا صادر می شود.