شنبه ۲۶ خردادساعت ۱۴:۲۸Jun 2024 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صادرات محصولات کشاورزی»

مالدیو، در اقیانوس هند نیز در بین 10 کشور اول قرار دارد. بیشترین صادرات کشاورزی آن نیز ماهی است. جالب توجه است که هواپیما، هلیکوپتر و فضاپیماها به عنوان بزرگترین صادرات کلی مالدیو در سال 2022 (433 میلیون دلار) اعلام شده است.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۰:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
اطلاعات نوشت: وزیر جهاد کشاورزی درجلسه سه شنبه های نظارتی مجلس گزارشی از وضع خرید تضمینی گندم در سال زراعی 1403- 1402، اقدامات حمایتی درباره برنجکاران و صادرات محصولات کشاورزی و تلاش برای رفع مشکل قطعی برق چاه کشاورزی ارائه کردو گفت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : وزیر جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت در جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی، گزارشی درباره وضعیت تولید و صادرات محصولات کشاورزی ارائه کرد.
منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۳:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا ، سرپرست سازمان حفظ نباتات کشور در حاشیه مراسم افتتاح این مجموعه در جمع خبرنگاران با تبریک هفته جهاد کشاورزی به تمام جهادگران عرصه کشاورزی کشور گفت ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
حمیدرضا حاجی بابایی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پس از استماع توضیحات محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی با نمایندگان پیرامون نحوه اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: بحث تعرفه صادرات محصولات کشاورزی از موضوعاتی بود که نمایندگان مطالبه رسیدگی به آن را دارند ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم بناب در مجلس گفت: رفع تعهدات ارزی صادرات محصولات کشاورزی باعث شده کشاورزان و صادرکنندگان نتوانند برنامه ریزی برای محصولات صادراتی کشاورزی داشته باشند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
جیرفت- ایرنا- نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد گفت: از بازار کشورهای همسایه برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی جنوب کرمان استفاده شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۸:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور تاکید کرد: تولیدکنندگان با افزایش آگاهی از شرایط کشور های دیگر و رعایت بهداشت گیاهی، زمینه توسعه صادرات محصولات کشاورزی را فراهم کنند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۲۰:۰۲   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر جهادکشاورزی در جمع جوانان و نخبگان، از تشکیل قرارگاه توسعه صادرات خبر داد و افزایش صادرات در سال گذشته را عامل بهبود تراز تجاری، تامین آرامش بازار و پایداری تولید معرفی کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۶:۴۰    
شهرکرد- ایرنا- وزیر کشور گفت: افزایش صادرات محصولات کشاورزی چهارمحال و بختیاری به کشورهای خارجی در دستور کار قرار گیرد.
نواندیش   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۵:۰۶    
ایران از جمله کشورهایی است که در رتبه اول صادرکنندگان میوه خشک قرار دارد. این کشور در بیشتر نواحی خود، دارای منابع طبیعی غنی از جمله گردو، بادام، پسته، توت و زرشک است که با کاربرد تکنولوژی های روز دنیا، می تواند محصولات با کیفیت و باارزشی تولید کند. نحوه تولید و صادرات میوه خشک ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۴:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد - استاندار لرستان تأکید کرد: زمینه صادرات محصولات کشاورزی این استان با تجاری سازی فراهم شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۴:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
خرم آباد - رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: تجاری سازی و بازرگانی حلقه مفقوده حوزه صادرات محصولات کشاورزی در این استان است.
پایگاه خبری روزنگار البرز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۲۰:۱۷    
به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛ محمد علی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه افتتاح آزمایشگاه مرجع محصولات نانویی و معرفی تولیدات فناورانه مشترک پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و 12 شرکت دانش بنیان در کرج با حضور سید مجتبی خیام نکویی رییس سازمان تات برگزار شد ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۶:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: میزان صادرات محصولات کشاورزی ایران در سال 1402 نسبت به سال ماقبل آن یک میلیارد دلار افزایش یافت.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۰۹:۴۰    
به گفته صادرکننده و کشاورز سیب زمینی کار همدانی تصمیمات محدودکننده در عرصه صادرات محصولات کشاورزی انگیزه تولید را کاهش داده و تهدید جدی برای استمرار حضور محصولات ایرانی در بازارهای جهانی به حساب می آید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۱۴:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: بخشنامه های خلق الساعه وزارت جهاد کشاورزی برای ممنوعیت صادرات و یا تعیین عوارض صادرات محصولات کشاورزی با نص صریح قوانین منافات دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۰۰:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : وزیر جهادکشاورزی در جلسه قرارگاه امنیت غذایی از اختصاص منابع مالی بانک عامل و خط اعتباری برای توسعه صنعت دامپروری کشور خبر داد.به گزارش خبر گزاری مهر، محمدعلی نیکبخت ...
حیات   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۶:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر ترویج تجارت سازمان توسعه تجارت ایران ضمن تصریح ایجاد رابطه تعاملی بین دولت و بخش خصوصی، بر توسعه میزهای صادراتی ایران در حوزه کشاورزی تاکید کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۱:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کل گمرک ایران از رشد 24 درصدی در وزن و 28 درصدی در ارزش دلاری صادرات محصولات کشاورزی در سال جاری خبر داد و اعلام کرد: در دو ماهه نخست امسال یک میلیون و 562 هزار تن محصولات کشاورزی به ارزش 684 میلیون دلار از کشور صادر شده است.
موج   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۰۱:۴۳   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران تأکید کرد: در صورت حل مشکل حمل ونقل ایران به چین و رقابتی شدن هزینه های آن، می توان روی صادرات انواع محصولات کشاورزی، ماهی های قزل آلا و تیلاپیلا، سرمایه گذاری کرد.
مازنی نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
جواد محمودی مدیر جهاد کشاورزی نوشهر گفت: در بخش صادرات محصولات کشاورزی پس از بازدید و صدور گواهی بهداشتی، یک هزار و 844 تن کیوی، 5 تن برنج، 0.57 تن چوب، 1.6 تن لیمو ترش، 40 تن خرما و 554 اصله گل و گیاه زینتی از این بندر به خارج کشور صادر شد. مدیر جهاد [...]
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۷    
تولید سالانه حدود 3 میلیون تن محصولات زراعی و باغی که یک میلیون تن از این رقم به تولید سبزی و صیفی اختصاص دارد نیاز این شهر را به داشتن پایانه ای برای صادرات محصولات کشاورزی این شهرستان چند برابر می کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۰۷:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، دولت سیزدهم مردادماه 1400 آغاز به کار کرد و با گذشت 34 ماه از فعالیت خود در حالی با شهادت رئیس جمهور به روزهای پایانی اش نزدیک می شود که به اذعان کارشناسان و آمارهای ارائه شده توسط وزارت جهادکشاورزی کارنامه قابل قبولی در برخی از بخش های کشاورزی از خود برجای گذاشته که در ...
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۲۰:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
وزارت جهاد کشاورزی، عملکرد شاخص خود در بخش کشاورزی کشور، از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان سال 1402 را ارائه کرد و از افزایش 129 درصدی خرید تضمینی و 22 درصدی صادرات محصولات کشاورزی از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان سال گذشته خبر داد.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۱:۰۸   + ۴۵ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری مهر، از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان سال 1402، میزان خرید تضمینی محصولات کشاورزی با رشد 129 درصدی از 4 میلیون و 540 هزار تن به 10 میلیون و 400 هزار تن افزایش یافت. ...
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۱:۱۱    
محمدعلی رضایی می گوید: چرخه مالی صادرات، ثبات نرخ ارز و تولیدات بر مبنای استانداردهای سلامت محور روز دنیا شروط لازم برای عادی سازی روند صادرات است. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ...
فود پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۲۳:۰۴    
پس از حرف و حدیث های فراوان برای وضع عوارض و جلوگیری از صادرات محصولات کشاورزی و تنظیم بازار داخل به نظر می رسد وزارت جهاد کشاورزی راه حل جدیدی را برای حل این مشکل به کار گرفته است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
تبادلات تجاری ایران و عمان در محصولات مزیت دار پیگیری و پیشنهاد شد به شکل تهاتر نهاده هایی همچون سویا و ذرت به ازای صادرات تخم مرغ و مرغ وارد شود.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبادان گفت: 540 تن محموله کاه حبوبات توسط کارشناس قرنطینه جهاد کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون مورد بررسی و از اروندکنار به کشور کویت صادر شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رایزن بازرگانی ایران در روسیه گفت: در سال گذشته میزان کل صادرات به روسیه 950 میلیون دلار بود که نسبت به سال 1401 رشدی 26 درصدی را نشان می دهد.
هفته نامه نخست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۸:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه از برگزاری همایش شناسنامه دار کردن باغات و صادرات محصولات کشاورزی در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو انجمن علوم خاک گفت:وقتی عملکردها دربخش کشاورزی مرور می شود متوجه می شوم بیشتر به امروزمان فکر کرده ایم.درفضای مدرنیته به یک باره منافع اقتصادی غالب شدوکشت به سوی تهدید زیست بوم پیش رفت.
اقتصاد آنلاین / رکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۲۰:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
بعد از دو سال تلاش بی وقفه و اقدامات موثر وزارت امور خارجه و وزارت جهاد کشاورزی در زمینه صدور پروتکل بهداشتی و دریافت مجوز ثبت جهت شرکت صادرکننده، در نهایت لیمو شیرین ایران وارد چین شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۲۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: هیات عراقی با هدف بازدید از زنجیره سیب و تسهیل صادرات محصولات کشاورزی به این کشور وارد استان شده اند که بازدید از صنایع مختلف در برنامه سفر این هیات است.
به گزارش روابط عمومی سازمان تات؛ شاهرخ رمضان نژاد با تاکید بر افزایش بهره وری در تولید محصولات کشاورزی گفت: تولید دانش بنیان باید مقرون به صرفه بوده و منافع مصرف کننده و صادر کننده را مد نظر داشته باشد. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۷:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
براساس آماری که قائم مقام معاون برنامه ریزی وزارت جهاد به تازگی اعلام کرده صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی در سال گذشته 2/6میلیارد دلار بوده که نسبت به سال1401، یک میلیارد دلار افزایش داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۶:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل توسعه تجارت خارجی وزارت جهاد کشاورزی از رشد 22 درصدی ارزش صادرات محصولات کشاورزی در سال گذشته نسبت به سال 1401 خبر داد و گفت: با وجود تمام مشکلات و معضلات این رشد صادرات نویدبخش افزایش توانمندی های صادراتی ایران است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۲:۱۶    
ترکمنستان با ایران مرز زمینی مشترک یک هزار و 200 کیلومتری ایران دارد که می تواند سهم مهمی در افزایش حجم صادرات مواد غذایی و محصولات کشاورزی و توسعه بازار داشته باشد؛ باید از این ظرفیت برای صادرات حداکثری استفاده کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۵:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: ایران اکسپو فرصتی برای تبیین ظرفیت های سرمایه گذاری و صادرات محصولات کشاورزی به ویژه زنجیره های ارزش راهبردی منتخب خوزستان بود که با استقبال فعالان بخش خصوصی قرار گرفت.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۳:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی، امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به رصد این وزارتخانه روی محصولات اظهار کرد: برنامه تولید و تنظیم را بررسی می کنیم و بر اساس پیش بینی هایی که صورت می گیرد ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۹:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: تامین امنیت غذایی پایدار و رونق صادرات محصولات کشاورزی محور و اولویت نقشه راه تولید در کشور است . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی نیکبخت روز سه شنبه در گردهمایی مدیران بازرسی ...
فودنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
صنعت غذا یکی از حوزه های مهم و استراتژیک است که ارتباط تنگاتنگی با معیشت مردم دارد، اما این در حالی است که وضع قوانین خلق الساعه و سنگ اندازی های بی شمار در مسیر این صنعت باعث شده تا کشورهای دیگر گوی سبقت را در بازارهای جهانی از کشور ما ربوده و بازارهای هدف ما را نشانه بگیرند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۹:۰۵    
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه مناطق وزارت کشور گفت: جهش تولید و صادرات محصولات کشاورزی در استان ها با تقویت و توسعه فرایند زنجیره ارزش شکل گرفته است.
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شرکت راه آهن قزاقستان (KTZ) صادرات کالاهای کشاورزی از طریق ریل به چین را به طور موقت ممنوع کرده است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۰:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
با انتشار گزارش تجارت بخش کشاورزی ایران در سال 1402 از سوی موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی و براساس آمار و اطلاعات منتشره توسط مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهادکشاورزی، جزئیات صادرات 6.2 میلیارد دلاری بخش کشاورزی اعلام شد . ...
وارش   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۲۰:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
پیمان پاک با مقایسه بین سال 1401 و سال 1402 از افزایش 23 درصدی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی به لحاظ ارزشی و رشد 12 درصدی از نظر وزنی در سال گذشته خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۹:۵۵    
پیمان پاک با مقایسه بین سال 1401 و سال 1402 از افزایش 23 درصدی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی به لحاظ ارزشی و رشد 12 درصدی از نظر وزنی در سال گذشته خبر داد.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۸:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش سرویس کشاورزی جهان صنعت نیوز، بر اساس آمار به دست آمده. از موسسه پژوهش های برنامه ریزی اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی. در سال 1402 نسبت به سال 1401 صادرات محصولات کشاورزی افزایش 8.4 درصدی در وزن و افزایش 19.4 درصدی در ارزش داشته است. ...