شنبه ۰۵ فروردینساعت ۰۹:۲۰Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صادرات محصولات کشاورزی»

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور مالزی اظهار کرد: استان اصفهان دارای ظرفیت های بسیار غنی و مناسبی در بخش کشاورزی است و تلاش می کنیم به گزارش روابط عمومی سازمان، جلسه بررسی پتانسیل صادرات محصولات کشاورزی جهت صادرات به کشور مالزی با حضور رئیس و معاونان سازمان ...
با هدف تسهیل در صادرات محصولات کشاورزی در شهرستان خاش پایانه لجستیکی احداث میشود .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی از صادرات 10 تن پرتقال مازندران به کشور چین برای اولین بار خبر داد و گفت: این استان با صادرات محصولات کشاورزی نقش محوری در ارزآوری و رونق اقتصادی دارد.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۰۹   + ۲۴ سایت دیگر  
محمد مهدی برومندی معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، درباره صادرات پرتقال مازندران به چین توضیحاتی داد و گفت: این صادرات برای اولین بار در تاریخ انجام گرفته است.
آبادان خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
217 هزار تن محصولات کشاورزی از خرمشهر به خارج از کشور صادر شده است. آبادان خبر :مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرمشهر با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی تحت نظارت کارشناسان قرنطینه نباتی خرمشهر انجام شده گفت: بیش از 217 هزار تن محصولات کشاورزی از ابتدای سال تاکنون به کشورهای خلیج فارس صادر شده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۷:۱۲    
رئیس گروه پایانه های صادراتی دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد می گوید: یکی از مهمترین عواملی که در افزایش رقابت پذیری صادرکنندگان در بازارهای جهانی نقش دارد توسعه پایانه های صادراتی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد توافق غلات با توجه به تعهدات طرف مقابل برای تسهیل صادرات محصولات کشاورزی روسیه تمدید شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۲۳    
دنیای اقتصاد : در حالی که ایران کشوری چهارفصل است و تولیدکننده انواع محصولات کشاورزی است علاوه بر تولید در حوزه صادراتی نیز صادر کنندگان با چالش ها و موانع بسیاری مواجه هستند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه می گوید این کشور با توجه به تسهیل واقعی صادرات محصولات کشاورزی خود، در آینده نسبت به توافق غلات موضع گیری می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه استاندار مازندران و هیات همراه در آیین آغاز عملیات اجرایی ساخت 2 فروند کشتی چندمنظوره در شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در بهشهر حضور پیدا کرد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مقیسه گفت: ترجیح صادرات سنتی به اصولی، نوسانات ارز و قیمت گذاری دستوری مانع افزایش صادرات محصولات کشاورزی است و باید در قالب نقشه راه جامع توسط اعضای اتاق های بازرگانی طراحی و عملیاتی شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۰:۲۲    
بوشهر- رضایی عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه عوارض صادرات محصولات کشاورزی آب بر نیم درصد شد، به مشکلات ارزی اشاره کرد و خطاب به دولت گفت: تیم اقتصادی دولت دنبال توجیه نباشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۱:۴۸    
بوشهر- خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه تعرفه صادرات محصولات کشاورزی اصلاح می شود از اجرایی شدن صدور مجوز ترانزیت از بنادر دیر و کنگان خبر داد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در نشست با مقامات عالی وزارتی دولت سیزدهم و فعالان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران نسبت به اهمیت حذف تعهدات ارزی و اقدام مشترک دولت و بخش خصوصی در زمینه توسعه هدفمند صادرات محصولات و فرآورده های کشاورزی تاکید کرد.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان با تاکید بر اینکه استانداردهای کشورهای مقصد صادرات محصولات کشاورزی رعایت می شود گفت: کشاورزانی که قصد صادرات محصولات خود را دارند باید بر اساس استانداردها از آفت کش های تطبیقی و مورد تایید کشور مقصد استفاده کنند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۵    
در شرایطی که در بحث صادرات میوه و تره بار وجود بسترها برای انجام صادراتی با کیفیت الزامی است، فَرد از مدیران یک مجموعه پایانه صادراتی معتقد است ارتقای صادرات از مسیر تحول در این زیرساخت ها می گذرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۱:۰۲   + ۲۵ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس با اخذ عوارض نیم درصدی از ارزش صادرات محصولات کشاورزی آب بر موافقت کردند.
هورگان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۹:۲۵    
صادرات محصولات کشاورزی انار و پسته فقط با داشتن کد شناسه QR Code رمزینه ماتریسی امکان پذیر است.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: صادرات محصولات کشاورزی به کشور چین به 350 میلیون دلار رسیده یعنی نسبت به 4 سال قبل، پنج برابر افزایش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۴:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: از ابتدای برداشت محصولات گلخانه ای (آبانماه سال جاری) تاکنون بیش از سه هزار و 850 تُن انواع محصولات کشاورزی از این استان به کشورهای اوراسیا صادر شده است.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۰:۴۵    
مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: تولیدکنندگان محصولات کشاورزی جهت اخذکد QR تا 15 اسفند فرصت دارند
وزیر جهاد کشاورزی با تشریح دستاوردهای سفر رئیس جمهوری به چین در حوزه کشاورزی، گفت: لبنیات و سیب ایرانی به زودی به چین صادر می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
در قراردادی که رییس جمهور ایران با رییس جمهور چین امضا کرد سه سند در بخش کشاورزی امضا شد که دو سند آن درخصوص صادرات محصولات لبنی ایران به چین و یک سند نیز مربوط به صادرات سیب بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۳:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
ساداتی نژاد گفت: در سفر رئیس جمهور به چین دو طرف بر ایجاد کانال سبز برای صادرات محصولات کشاورزی ایران به این کشور تاکید کردند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۷    
گرگان_ یوسفی، نائب رئیس اتاق بازرگانی گرگان گفت: نبود برنامه ای درست و مدون در حوزه صادرات، ارسال تولیدات کشاورزی به سایر کشورها را با مشکل مواجه کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۹:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: تولیدات بخش کشاورزی با نگاه به صادرات محصولات می تواند نقش مهمی در اقتصاد منطقه و ایجاد فرصت های شغلی جدید داشته باشد.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۲:۲۳    
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در برنامه جهان آرا مورخ شنبه 29 بهمن اظهار داشت: در چارچوب طرح جامع، مجوز صادرات محصولات کشاورزی ایران به چین آماده شده و در سفر اخیر رئیس جمهور به این کشور، به امضا رسید ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۲:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه میز اقتصادی شبکه خبر به جزئیات قراردادهای بخش کشاورزی با چین در سفر دو روزه رئیس جمهور به این کشور پرداخت.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مهدی صفری (معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و سفیر اسبق ایران در چین) گفت: در چارچوب طرح جامع، مجوز صادرات محصولات کشاورزی ایران به چین آماده شده و در سفر اخیر رئیس جمهور به این کشور، به امضا رسید. چین دارای فناوری های کشاورزی بالایی است که باید در قالب همین طرح جامع به ایران منتقل شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۴:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس با بیان این که ارس می تواند هاب صادرات محصولات کشاورزی شمال غرب کشور باشد، گفت: علاوه بر هدف گذاری برای افزایش سطح زیرکشت محصولات گلخانه های هیدروپونیک، افزایش سطح گلخانه های مدرن تا دو هزار هکتار تا افق 1408 برنامه ریزی شده است .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: روند ثبت سموم از سوی سازمان حفظ نباتات در سال های اخیر تغییر کرده و به سمت سموم کم خطر رفته است چراکه نیاز اساسی دنیا استفاده از محصولات کم خطر است و این امر الزام برای صادرات محصولات کشاورزی را دوچندان می کند.
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۶:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه باغداران گفت:با توجه به آنکه تولید پیاز در فصل بهار به انبوه می رسد، بنابراین درخصوص واردات باید احتیاط شود تا بازار دچار چالش نشود. ...
بانک صادرات ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۱:۱۲   + ۳۷ سایت دیگر  
سومین نشست دیپلماسی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا با محوریت صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی با مشارکت بانک صادرات ایران و اعلام آمادگی استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های این بانک در ارائه انواع خدمات مالی و ارزی به تجار و بازرگانان در محل همایش های صداو سیما برگزار شد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۷:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
در کمتر از دو روز وزارت جهاد کشاورزی عوارض 70 درصدی صادرات گوجه فرنگی را ابطال کرد و آن را به نیم درصد بازگرداند. این اولین بار نیست که شاهد آشفتگی در سیاستگذاری صادراتی در وزارت جهاد کشاورزی هستیم و تنها در سال جاری دولت در حوزه محصولات سبزی و صیفی بار ها عوارض صادراتی را در بازه های زمانی کوتاه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۶:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: در بحث زمین مطیع کسی نیستیم و در برابر هرگونه زمین خواری مقاومت می کنیم و با تمام توان از زمین های کشاورزی استان دفاع خواهیم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۲۳:۴۵    
یک مقام ارشد روسیه از افزایش صادرات محصولات کشاورزی این کشور به عربستان سعودی خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
سفیر روسیه همچنین با اشاره به اینکه حجم صادرات محصولات کشاورزی از روسیه به عربستان در سال 2022 نزدیک به 50 درصد افزایش یافته است، تاکید کرد: در سال 2022 صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی داخلی از کشور به عربستان سعودی 49 و 9 دهم درصد افزایش یافته است که رقم بی سابقه ای است .
دنیای بانک   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۵:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران،حسن رستگار مقدم گفت: بیش از 740 میلیارد ریال تسهیلات به بخش صنعت و معدن استان خراسان جنوبی پرداخت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۲۲:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران با اشاره به تحریم های کشورهای غربی علیه ایران گفت : امروزه بیش از 80 درصد تولیدات مورد نیاز کشور در حوزه ایجاد امنیت غذایی در کشور توسط کشاورزان و صنعت گران صنایع غذایی تولیدمی شود.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۲۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم شرق هرمزگان از لغو تعرفه عوارض صادرات گوجه فرنگی از سوی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد. به گزارش صبح ساحل، حسین رئیسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اعتراض روزهای گذشته کشاورزان بخش توکهور وهشتبندی میناب اظهار کرد ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۸:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس در آئین کلنگ زنی ساخت دومین پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در مراغه گفت: با ساخت این پایانه، زیرساخت برای فرآوری، بسته بندی، بازاریابی و صادرات محصولات کشاورزی و باغی ایجاد می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۲:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
لزوم تسریع به طرح ساماندهی کارکنان دولت، تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری کارخانجات نساجی و رسیدگی به تعرفه گذاری صادرات محصولات کشاورزی از مهم ترین محورهای نطق میان دستور امروز نمایندگان مجلس بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۳۸    
ایسنا/خراسان شمالی معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: صادرات محصولات کشاورزی از این استان به کشورهای مقصد با مشکل حمل و نقل مواجه است.
موج رسا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
پایانه صادرات محصولات کشاورزی استان زنجان که اثر گذار در بهبود بازار رسانی محصولات، کاهش تورم، کاهش دور ریز میوه و افزایش میزان صادرات خواهد بود همزمان با ایام الله دهه فجر در زنجان افتتاح شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: انتظار داریم افتتاح میدان تره بار و پایانه صادراتی زنجان بر حجم صادراتی و کاهش تورم محصولات کشاورزی به خصوص در بخش میوه تاثیرگذار باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
صادرات محصولات کشاورزی منوط به داشتن شناسه محصول یا کیو آر کد است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۸:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران: برای صادرات محصولات کشاورزی از طریق دریا باید پشتیبانی تجاری و زیرساخت های تولید در استان را تقویت کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۲:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
تعرفه صادرات محصولات کشاورزی باعث ایجاد مشکلاتی برای تولید کنندگان و صادرکنندگان شده و اعمال تعرفه صادرات برای این محصولات ممنوع است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی استان قزوین گفت: در حوزه صادرات محصولات کشاورزی، لازم است برای توسعه صادرات و رفع مشکلات، پیمان ارزی صادرات کشمش و زیتون برداشته شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۳۱    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح کشت، کاهش وابستگی و افزایش صادرات محصولات کشاورزی کشور در سال های گذشته، نشان دهنده قرار گرفتن کشاورزی روی پای خود و حرکت در مسیر فناوری و علم برخواسته از دانش نسل جوان کشور است.