شنبه ۱۲ فروردینساعت ۰۸:۱۷Apr 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیوتکنولوژی»

ورس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که به گفته محققان و صاحب نظران بیوتکنولوژی از قانون فعلی ایمنی زیستی تنها یک بند آن از سوی وزارت جهاد کشاورزی اجرایی شده و مابقی آن به عرصه عملیاتی وارد نشده است، از سوی مرکز پژوهش های مجلس پیش نویس دیگری در این زمینه تدوین شده که بر اساس این پیش نویس ...
فاخته نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۲۶    
مراسم تودیع و معارفه رئیس انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری برگزار گردید. 1402-01-02 11:13 به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۰۰    
غلامرضا صالحی جوزانی میزان اثربخشی اقتصادی دستاورد های پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی که در بیش از 205 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور مورد بهره برداری قرار گرفته را بالغ بر 175 میلیون دلار در سال دانست.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۴۰    
مهران شریعت پناهی عنوان کرد: با اشاره به گردش مالی 550 میلیون دلاری بیوتکنولوژی گفت: باید 1.8 میلیارد دلار از بازار جهانی بیوتکنولوژی کشاورزی را در اختیار داشته باشیم.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
شرکت مشهور داروسازی فایزر در ایالات متحده روز گذشته اعلام کرد:43 میلیارد دلار برای خرید سیگن، یک شرکت بیوتکنولوژی که در حال توسعه خط فناوری مبارزه با سرطان است، هزینه کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
انجمن های ژنتیک بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی دانشگاه شهید چمران اهواز، وب نشست بررسی انواع کم خونی و علل آن را برگزار می کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: ما در حوزه کشاورزی مسائل متعددی داریم که این مسائل ایجاد زمینه اشتغال برای محققان و جوانان با استعداد کشور با استفاده ازتکنولوژی های نوین را فراهم می کند و ما می توانیم مسئله اشتغال را با تکیه بر دانش این عزیزان حل کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
سم آلتمن مدیر عامل شرکت OpenAI که ربات شگفت انگیز ChatGPT را توسعه داده است اکنون 180 میلیون دلار روی یک استارتاپ بیوتکنولوژی سرمایه گذاری کرده تا پیری را معکوس کند و به افرادی مانند جف بزوس، جک دورسی و مارک زاکربرگ پیوسته و به دنبال راه حل هایی برای افزایش طول عمر است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی اعلام کرد: تنها یک بند از قانون ایمنی زیستی فعلی اجرایی شده است و باید بررسی شود که این قانون چه چالش هایی داشته که به طور کامل به مرحله اجرا نرسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
مشاور عالی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: ما نیاز داریم تا در خصوص سهم بیوتکنولوژی از امنیت غذایی بررسی و مطالعه کنیم و نتایج آن برای آیندگان منتشر شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک با اشاره به پیش نویس قانون ایمنی زیستی، گفت: تصور کردیم هر قدر کار علمی انجام دهیم، قدر ما را می دانند، ولی الان انجام همان تحقیقات، جرم انگاری می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس انجمن بیوتکنولوژی ایران با تاکید بر اینکه در پیش نویس قانون ایمنی زیستی جدید با صنعتی مخالفت شده که اجازه پا گرفتن به آن در کشور داده نشده است، گفت: با تصویب پیش نویس جدید ایمنی زیستی، فاتحه بیوتکنولوژی کشور خواندن می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
انجمن ژنتیک بیوتکنولوژی دانشگاه شهید چمران اهواز با همکاری انجمن سلول های بنیادی این دانشگاه، کارگاه سلول های بنیادی را برگزار می کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کاربر فضای مجازی در توئیتر نوشت: چه نهال ها که کاشتی و ما از میوه اش بهره مند شدیم ... صنعت هسته ای موشک های غرورآفرین صنعت پهپادی دانش بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی ساخت ناو، ناوچه و زیردریایی گسترش مرزهای کشور تا مدیترانه ...
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مسمومیت های سریالی دانش آموزان که این روزها اخبارش در رسانه ها دست به دست می شود نگاه بسیاری را به مساله کاربرد بیوتکنولوژی در عرصه تسلیحاتی با اهداف سیاسی و امنیتی دوخته است.
سالم خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
سالم خبر: عضو انجمن بیوتکنولوژی ایران خبر داد: افزون بر 34 هزار خانواده بیش از 2 فرزند معلول دارند که با بهره مندی زوجین در مشاوره ژنتیک قبل از فرزندآوری، می توان نسل سالم را برای جامعه به وجود آورد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا (س)، کارگاه آموزش لینکدین و رزومه نویسی را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه یزد، کارگاه آنلاین طراحی پرایمر را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۳۶    
انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه یزد، کارگاه اصول مقدماتی مهارت های نرم و توسعه فردی از سلسله کارگاه های مهارت های نرم را برگزار می کند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۱۲    
مدیر گروه پژوهشی بیوتکنولوژی گیاهان باغبانی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: با استفاده ازتکنیک کشت بافت و فناورهای ی نوین از جمله مدیریت برنامه های اصلاحی ( مهندسی ژنتیک) سعی در تولید ارقام جدید داریم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
انجمن بیوتکنولوژی دانشگاه یزد با همکاری سایر انجمن های علمی، کارگاه مروری بر ترمیم زخم و روش های نوین درمانی را برگزار می کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۳:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
دکتر حسین مهدوی در گفت وگو با ایران اکونومیست، با بیان این که رشته بیوتکنولوژی از 22 سال پیش به عنوان زیر مجموعه دانشکدگان علوم دانشگاه تهران راه اندازی شد، اظهار کرد: در آن زمان دانشگاه تهران در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترای ناپیوسته دانشجوی بیوتکنولوژی پذیرش می کرد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس پارک علم و فناوری نورا گفت: مهم ترین دستاورد پارک علم و فناوری نورا که برجسته شده، واکسن نورا است. واکسنی که در زمان بسیار کوتاه و در دورانی سخت کرونا، به دست دانشمندان جوان تولید شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۵:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
دومین رویداد از سلسله رویدادهای فناوری های نوین کشاورزی (NAT) به زودی با محوریت صنعت بیوتکنولوژی غذایی و میکروبی کشاورزی برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۲۲:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه تهران، دانشکده تازه تاسیس بیوتکنولوژی را محل مناسبی برای نگهداشت نخبگان و ارتقادهنده سطح کیفیت زندگی مردم دانست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۳:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه تهران با اشاره به کمبود منابع برای تامین تجهیزات دانشگاه و با بیان اینکه تجربه نشان می دهد که در زمینه نگهداشت نخبگان موفق نبوده ایم، گفت: شاهد خروج نخبگان علوم پایه از کشور هستیم و به همین جهت احداث دانشکده بیوتکنولوژی می تواند عاملی برای نگهداشت نخبگان و ایجاد انگیزه در آنها باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۰۰    
پژوهشگران بیوتکنولوژی کشاورزی موفق به تولید فرآورده باکتریایی با قابلیت حفظ کیفیت و افزایش ماندگاری سیلوی علوفه ای شدند که از این محصول با حضور وزیر جهاد کشاورزی رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی موفق به تولید فرآورده باکتریایی با قابلیت حفظ کیفیت و افزایش ماندگاری سیلوی علوفه ای شدند که از این محصول با حضور وزیر جهاد کشاورزی رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی بیوتکنولوژی دانشگاه شهید بهشتی، دوره آموزش مقاله نویسی انگلیسی و فارسی را برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۱:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت با اشاره به صنعتی شدن ایران پس از انقلاب و توجه به صنایع صادرات محور، گفت: پس از انقلاب در برخی صنایع نظیر صنایع غذایی، نانو و بیوتکنولوژی پیشرفت های بزرگی داشته ایم و در دنیا حرف برای گفتن داریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با تاکید بر اهمیت توسعه زیست فناوری کشاورزی به عنوان عامل بقای کشاورزی در آینده، از تجاری سازی دستاورد های پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور خبر داد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
سال 1379 آزمایشگاه مالاریا در بخش بیوتکنولوژی آغاز به کار کرد. آقای دکتر نوید دین پرست و خانم دکتر صدیقه ذاکری از پایه گذاران این بخش بودند. با کارهایی که در سطح ملی و بین المللی انجام شد این آزمایشگاه روز به روز ارتقا پیدا کرد
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه یزد، جامع ترین دوره جامع تئوری تخصصی مهندسی ژنتیک را برگزار می کند.
بیوتکنولوژی ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی ایران کنفرانس بین المللی ارزن 2023: رویکردی فرارشته ای برای تجدید حیات و پایداری آن امروز در بمبئی هند آغاز به کار کرد. دکتر بابک ناخدا پژوهشگر پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی از ایران به عنوان سخنران کلیدی در این کنفرانس بین المللی سخنرانی خواهد کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
انجمن علمی بیوتکنولوژی دانشگاه شهید بهشتی، دوره مطالعه درون دانشکده ای را برگزار می کند.
اول فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
یک کارآفرین 45 ساله با هزینه سالانه 2 میلیون دلار در حال کاهش سن خود است و می خواهد دوباره 18 ساله شود. جانسون نزدیک به یک دهه پیش یک شرکت پرداخت تأسیس کرد و سپس آن را با قیمت 800 میلیون دلار به eBay فروخت. پس از این کار، جانسون تصمیم گرفت روی سلامتی اش تمرکز کند. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه بیوتکنولوژی قارچ های صنعتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: رفع نیازهای جامعه، تولید دانش فنی بومی و گسترش مرزهای دانش، گسترش و اشاعه فرهنگ پژوهش، ارائه دستاوردهای علمی در قالب های کارآمد از مهمترین اهداف این سازمان است.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۸:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
برایان جانسون 45 ساله یک کارآفرین بیوتکنولوژی است که امیدوار است با گذراندن یک برنامه آزمایشی به نام پروژه بلوپرینت روند پیری طبیعی را معکوس کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که قانون ایمنی زیستی مصوب سال 88 اجرایی نشده است، اخیراً از سوی مرکز پژوهش های مجلس پیش نویس جدیدی برای این قانون تهیه شده است که متخصصان بر این باورند این پیش نویس مانع از توسعه تکنولوژی زیستی و فناوری های نوین در کلیه حوزه های علوم زیستی کشور خواهد شد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۸:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
کارگاه سلول درمانی از ایده تا ثروت با هدف بررسی فرصت ها و چالش های حوزه سلول درمانی توسط انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم برگزار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۰:۰۳    
یک بانوی نخبه گفت: فعالیت بیش از 900 شرکت دانش بنیان با مدیریت بانوان در کشور انجام می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
ارتقای گروه بیوتکنولوژی به دانشکده و همچنین شناسایی رشته هایی که دارای ظرفیت ایجاد دکتری پیوسته هستند، در نشست شورای دانشگاه تهران مورد بررسی قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۱۱    
شماره دهم نشریه دانشجویی اومیکس فصلنامه علمی تخصصی انجمن علمی گروه بیوتکنولوژی دانشگاه یزد منتشر شد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
یک تیم تحقیقاتی دریافتند که کیفیت تغذیه ای جلبک اسپیرولینا از نظر پروتئین، اسید های چرب ضروری و آهن نسبت به گوشت گاو برتری دارد و می تواند جایگزینی سالم، ایمن و پایدارتر برای گوشت گاو باشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر مرکز بیوتکنولوژی پزشکی دارویی پارک علم و فناوری خوزستان از طراحی سامانه کنترلی و هشداری چشم پزشکی برای اولین بار در کشور توسط یک شرکت دانش بنیان خوزستانی خبر داد.
بنیاد نخبگان اصفهان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۱:۱۴    
شرکت دانش بنیان پرتیکان بذر گستر در نظر دارد از میان مستعدین برتر در تخصص های اصلاح نباتات و بیوتکنولوژی جذب نیرو نماید.
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از صادرات محصولات این حوزه به 17 کشور خبر داد و گفت: علاوه بر این، نام ایران در سازمان بهداشت جهانی، در صدر لیستی آمد که توانسته 6 فناوری را برای تولید 6 واکسن کرونا به تولید برساند ...
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
مصطفی احمدی روشن در کودکی در مینی بوس پدرش شاگردی می کرد او با تلاش و پشتکاری که داشت توانست مدارج علمی را در مقطع ارشد رشته شیمی و دکترای خود را در رشته نانو بیوتکنولوژی طی کند و با توانمندی خود وارد سازمان انرژی اتمی شود و به همراه چهار دانشمند دیگر به سوخت 20 درصد دست یابند.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۰۴:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری امروز در نشستی خبری گزارشی از فعالیت های این ستاد ارائه کرد. ...