جمعه ۰۹ آبانساعت ۱۷:۵۰Oct 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زیست فناوری»

ایرنا   ۵ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- فعالان زیست دریا (شیلات) در فراخوانی از سوی ستاد توسعه زیست فناوری برای جهش تولید و امنیت غذایی در کشور دعوت شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: فکر می کردیم عصر، عصر فضای مجازی است اما اکنون فضای مجازی نیز تحت سیطره زیست فناوری قرار می گیرد و ما شاهد این خواهیم بود که ویروس ها به ابزار جنگ آورانه با هدف گزاری دقیق تر تبدیل خواهند شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ستاد توسعه زیست فناوری در راستای دستیابی به امنیت غذایی وجهش تولید در بخش کشاورزی، با انتشار دوفراخوان اعلام کرد از طرح های زیست فناوری دام و طیور وطرح های واکسن، دارو و بهداشت دامپزشکی حمایت می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری وزارت جهاد کشاورزی با توجه به اهمیت ارتقای امنیت غذایی کشور با انتشار فراخوانی از شرکت های دانش بنیان و فناور برای ارایه طرح های فناورانه خود در بخش نهال دعوت کرد.
هفته نامه عصر ارتباط   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
ایمپلنت هوشمند پژوهشگران دانشگاه صنعتی سهند تبریز، موفق به ابداع ایمپلنت هوشمند و متدی نوین برای بیماران آلزایمری شدند. به گزارش ایسنا، سید سعید آل هاشمی، پژوهشگر و مخترع حوزه هوش مصنوعی ...
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به این که 70 تا 80 درصد مسیر تولید واکسن آنفلوآنزای ایرانی طی شده است، از بی نیاز شدن ایران از واردات این واکسن در سال آینده خبر داد. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۳:۵۶    
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی قم عنوان کرد: راه اندازی شرکت های دانش بنیان در زمینه زیست فناوری مولکولی و کشاورزی و تولید نانوذرات فلزی باارزش مانند نقره و طلا از دستاوردهای این باشگاه به شمار می رود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کارگروه زیست بانک و ذخایر ژنتیکی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یکی از مهم ترین اقدامات هماهنگ دستگاه ها جمع آوری اطلاعات همه بانک های ژن کشور است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
معاون فناوری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به اقدامات این پژوهشگاه در زمینه شناسایی تغییر جهش های ویروس کرونا، گفت: بر اساس مطالعات انجام شده در ایران حدود 23 جهش ژنوم این ویروس را مشاهده و گزارش کردیم
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
ستاد توسعه زیست فناوری اعلام کرد تا آذر ماه سال جاری بخشی از واکسن آنفولانزا در کشور تولید می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۹    
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری گفت: داروی رمدیسیویر طبق تحقیقات اخیر در نشست وزیر بهداشت از لیست دارویی خارج می شود و فقط داروی ضدالتهاب به عنوان داروی اصلی تلقی خواهد شد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - ایسنا نوشت: محمدعلی ملبوبی در خصوص جهش های ویروس کرونا اظهار کرد: ما برای آنکه جهش های این ویروس را شناسایی کنیم، یک ژنوم آن را مرجع قرار می دهیم و همه ویروس های نوپدید از این ویروس را با ژنوم مرجع مقایسه می کنیم. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۴:۱۹   + ۴۹ سایت دیگر  
معاون فناوری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به اقدامات این پژوهشگاه در زمینه شناسایی تغییر جهش های ویروس کرونا، گفت: بر اساس مطالعات انجام شده در ایران حدود 23 جهش ژنوم این ویروس را مشاهده و گزارش کردیم، ضمن آنکه 4 نوع از جهش های مشاهده شده خاص ایران است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حضور برخی دانش بنیان های زیستی بزرگ و موثر در بورس تقویت می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۳۵    
تهران- ایرنا- رییس گروه زیست بانک و ذخایر ژنتیکی ستاد توسعه زیست فناوری گفت: بهره برداری اقتصادی از 7 نوع ذخایر ژنتیکی کشور شامل گاندو، مرغ بومی، نوغان، اسب کاسپین، کدو آجیلی، بز مرخز و گردو در دستور این ستاد قرارگرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۲۷    
تهران- ایرنا- مدیر گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: 60 پژوهش سرای دانش آموزی به مبلغ 50 میلیارد تومان تجهیز خواهد شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۲۳    
رئیس کارگروه تولید، تجاری سازی و بازار ستاد توسعه زیست فناوری گفت: بنا داریم تا پایان سال چندین پروژه دارویی، واکسن، پروبیوتیک و ... را رونمایی کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
در وبینار زیست فناوری که امروز برگزار شد، برخی انتقادات در خصوص حمایت از محصولات بیوتکنولوژی و فرصت سوزی های انجام شده در حوزه امنیت غذایی ارائه شد که دبیر ستاد توسعه زیست فناوری تاکید کرد تمام بسته های تدوین شده در این حوزه با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۰۵    
یک مقام مسئول در ستاد زیست فناوری بر اجرای برنامه ملی و تحقیق و توسعه در زمینه مرغ لاین در راستای توسعه امنیت غذایی در کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس گروه زیست بانک و ذخایر ژنتیکی ستاد توسعه زیست فناوری اعلام کرد: در راستای حفظ ذخایر ژنتیکی کشور در این کارگروه برنامه ای برای حفظ و اصلاح 7 گونه گیاهی و جانوری را با همکاری بخش خصوصی در دستور کار قرار دادیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس گروه پژوهش، زیرساخت و توسعه فناوری ستاد توسعه زیست فناوری با اشاره به اجرای طرح تقسیم کار ملی زیست فناوری از تعیین 235 طرح اولویت دارد در این حوزه خبر داد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۳۴   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش سپید، یحیی رهنمایی در وبینار زیست فناوری کشور با ارائه گزارش کاری در خصوص برنامه های ستاد زیست فناوری در حوزه تولید و تجاری سازی افزود: در یک سال اخیر سرفصل برنامه های ستاد توسعه زیست فناوری حول حوزه های سلامت، امنیت غذایی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون توسعه فناوری ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اجرای برنامه ملی احیای مرغ لاین برای توسعه امنیت غذایی کشور خبر داد و گفت: مطالعات ما نشان داد که سویه این لاین قابل رقابت و جایگزینی با سویه های وارداتی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۴۹   + ۱۸ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید 27 داروی بیوتکنولوژی، 12 طرح در حوزه واکسن، 90 ماده اولیه دارویی و 55 طرح در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی را در جهت کسب 3 درصد بازار جهانی زیست فناوری دانست و گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ستاد ملی توسعه زیست فناوری از طرح های تحقیقاتی زیست فناوری دانشگاه خلیج فارس حمایت می کند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کلاس های درس خارج اصول، خارج فقه، آیت احکام و خارج فقه السیاسه و فلسفه اصول آیت الله رشاد برگزار می شود. به گزارش ایسنا، درس آیت الله علی اکبر رشاد برای سال تحصیلی1399-1400 روزهای زوج ساعت 7 تا 7:40 صبح برگزار می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع اجرای شهرک زیست فناوری دلوار و طرح جامع دهکده دانایی خلیج فارس گفت: در این راستا طرح ویژه نوآوری ایرانیان در جزیره عباسک بوشهر اجرا می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
با حمایت ستاد زیست فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، استخراج و تجاری سازی فرومون ها در تکثیر و پرورش ماهیان دریایی اجرایی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۱۶    
تهران- ایرنا- ستاد توسعه زیست فناوری در فراخوانی از فعالان این حوزه خواست با شرکت در وبینار برخط گزارش اقدامات و برنامه های این ستاد در سال 99 نظرات خود را برای پیشبرد اهداف توسعه زیست فناوری کشور اعلام کنند.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت استارتاپی زیست فناوری در آینده نزدیک از ربات های بوینده برای تشخیص ابتلا به کرونا استفاده خواهد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
همکاری مشترک ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، دانشگاه خلیج فارس و استانداری بوشهر به منظور مناسب سازی طرح های تحقیقاتی زیستی با نیازهای استان بوشهر کلید خورد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره وضعیت تأمین پلاسما و فرآورده های آن گفت: ما مجبوریم سالانه 400 هزار لیتر پلاسما به آلمان بفرستیم تا فرآورده های پلاسمایی مورد نیاز ما را ارسال کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۰۰    
چهارمین وبینار ملی و سراسری تخصصی از سلسله وبینارهای راهکارهای مبارزه با ویروس کرونا روز 30 مهرماه 1399 در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۴:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ابراز امیدواری از اینکه واکسن آنفلوآنزا در آذرماه جاری به بازار عرضه شود، گفت: پرونده واکسن روتا ویروس (اسهال کودکان) تا پایان سال تحویل سازمان غذا و دارو خواهد شد.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس:محققان پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با بهره گیری از روش سنجش آنتی بادی تولیدشده در بدن، موفق به ساخت کیت شناسایی کرونا جهت تشخیص این بیماری در زمان 15 دقیقه شدند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۷:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
دکتر کامبیز مهدی زاده گفت: با توجه به نگاه دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حمایت از پارک های علم و فناوری، استارتاپ ها، شرکت های دانش بنیان و شتابدهنده ها در طول این سال ها ...
پولی مالی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۱:۴۶   + ۲۹ سایت دیگر  
شرکت دانش بنیان مدوک زیست دارو در حوزه زیست فناوری با حمایت مالی پست بانک مدیریت شعب شرق استان تهران، طی مراسمی به صورت مجازی با حضور حسن روحانی رییس جمهور به بهره برداری رسید.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۱:۱۱   + ۴۱ سایت دیگر  
محققان پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با بهره گیری از روش سنجش آنتی بادی تولیدشده در بدن، موفق به ساخت کیت شناسایی کرونا جهت تشخیص این بیماری در زمان 15 دقیقه و با هزینه ای بسیار کمتر از روش های معمول شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری گفت: ما مشخص کردیم که زیست فناوری در کشور ما می تواند 10 درصد تولید ناخالص ملی را صاحب شود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۲۳:۲۰    
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی: قیمت واکسن ضد سرطان 60 درصد نمونه مشابه خارجی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۲:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سه شرکت دانش بنیان فعال در حوزه زیست فناوری با کمک متخصصان خود توانستند سه محصول شامل فرآورده مشتق از پلاسما (آلبومین و ایمونوگلوبین (IVIG))، واکسن ضد سرطان دهانه رحم و ماده اولیه دارویی سرترالین (داروی ضد افسردگی) را طراحی، تولید و به بازار عرضه کنند.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری گفت: باید ساخت تجهیزات زیستی پیشرفته و نسل جدید را در دستور کار قرار دهیم.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
شرکت زیست فناوری آمریکایی رجنرون نتایج اولیه امیدوارکننده یک داروی ساخت این شرکت برای درمان کرونا را که از آمیزه ای از آنتی بادی ها تشکیل شده است، منتشر کرده است.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۲۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت فناوری تایوانی به نام “تی.سی.آی”(TCI) اظهار کرده موفق به توسعه رباتی شده که قادر به پردازش بیش از 2 هزار آزمایش ویروس کرونا در روز است. به گزارش روزانه نیوز و به نقل از وی.او ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۸:۰۲    
دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: منتظر هستیم تا مشخص شود کدام نوع واکسن بهترین جواب را در دنیا می دهد تا روی تولید آن سرمایه گذاری کنیم.
دولت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
سلول های نوترکیب یا دستکاری ژنتیکی شده سلول هایی هستند که قادرند با ترشحات خود، یک سری از پروتین ها یا فاکتورهایی را که در سلول های بنیادی و فرآیندهای درمانی مورد استفاده قرار می گیرند. ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای حوزه های علمیه تهران با بیان اینکه در روزگار ما نیز بودند و هستند مسئولانی که در مراتب و مناصب مختلف قرار گرفته و به جاهلیت قبل از انقلاب بازگشته اند، گفت: وقتی کسی به قدرت کاذب ظاهری، دسترسی پیدا می کند، به هنجارشکنی دست می زند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۲:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
شرکت زیست فناوری چینی "سینوواک"(Sinovac) روز پنجشنبه گفت واکسن کرونا ویروس آن تا اوایل سال آینده برای جهانیان آماده خواهد شد.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
شرکت زیست فناوری “بهارات”(Bharat Biotech) هند قصد دارد فاز سوم آزمایش واکسن خود موسوم به “کُواکسین”(covaxin) را در ماه اکتبر(مهر) آغاز کند. به گزارش روزانه نیوز و به نقل از تایمزنو، شرکت بهارات قصد دارد در فاز سوم، واکسن مذکور را بر روی حدود 25 هزار الی 30 هزار نفر آزمایش کند. ...