سه شنبه ۳۱ فروردینساعت ۱۲:۰۳Apr 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زیست فناوری»

ایسنا   ۲۹ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
انتشارات زیست فناوری به عنوان تنها ناشر تخصصی کتب علوم زیست فناوری در کشور به سردبیری پروفسور داریوش فرهود (پدر علم ژنتیک) آغاز به کار کرد.
صبحانه انلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۲:۱۵   + ۳۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تولید واکسن های داخلی علیه بیماری کووید 19 از شهریور ماه سال جاری خبر داد و گفت: واکسن شرکت "برکت" نسبت به سایر واکسن های داخلی و واکسن مشترک کوبا و انستیتوپاستور نسبت به سایر واکسن های مشترک زودتر عرضه خواهد شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۱:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ستاد توسعه زیست فناوری اعلام کرد با اجرای 3 برنامه ملی به افزایش سهم فناوری های زیستی از درآمد ناخالص ملی کمک خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- دبیر کارگروه واکسن ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: متخصصان از سابقه های زیرساختی جهت تهیه واکسن استفاده کرده اند تا مخاطرات را به حداقل برسانند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۴۱   + ۲۰ سایت دیگر  
واکسن "اسوید 19" تولید شده در یکی از شتابدهنده های حوزه زیست فناوری تا پایان فصل بهار وارد فاز کارآزمایی های بالینی خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
شرکت داروسازی اسوه با همکاری مشترک با یکی از شتابدهنده های حوزه زیست فناوری و حمایت مالی یکی از بانک ها اقدام به راه اندازی خط ویال تزریقی واکسن کووید 19کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
ستاد توسعه زیست فناوری از اجرای 13پروژه فناورانه در حوزه صنعت آبزیان حمایت کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات و توسعه زیست فناوری دانشگاه تربیت مدرس، با اشاره به فعالیت های تحقیقاتی این مرکز گفت: علاوه بر تشکیل هسته تحقیقاتی مهندسی زیستی(BERC) با همکاری اساتید داخلی و خارجی، اجرای پروژه تولید کیت تشخیص صحرای مبنی بر تکنیک LAMP در دستور کار این مرکز قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۳۸   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای فروش محصولات زیستی کشور در بازارهای جهانی 30 برنامه تدوین کرده تا 450 میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور داشته باشد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۲۰    
رئیس پژوهشکده ژنتیک و زیست فناوری کشاورزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: رقم روشن در کنار رقم شهریار که آن هم هسته ای بوده و به تازگی معرفی شده، می تواند کشور را در زمینه تولید برنج به خودکفایی برساند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۲:۴۵    
نتایج یک کارآزمایی بالینی مرحله نهایی واکسن کووید-19 ساخت شرکت چینی زیست فناوری سینوواک در برزیل نشان داد این واکسن فقط حدود 50 درصد در پیشگیری از بیماری علامت دار کووید-19 اثربخشی دارد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ستاد توسعه زیست فناوری اعلام کرد 5 پروژه ملی احیای باغ ها اجرایی می شوند که عددی حدود 220 میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور خواهند داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۴:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید پنج محصول فناورانه واکسن آبزیان یرسین ، استارتر لبنی ، توکسین بایندر 4جزئی ، پروبیوتیک پیشگیری از سالمونلا و کرم اگزمای پروبیوتیک شدند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین سمنان ؛ سورنا ستاری در سفر به شاهرود گفت : ایران در زمینه های زیست فناوری ، نانو تکنولوژی ، سلول های بنیادی ، هوا فضا و ساخت کیت های تشخیصی کرونا در منطقه رتبه نخست را دارد و امیدواریم صادرات محصولات دانش بنیان از کشورمان امسال به یک میلیارد دلار برسد. ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
خط تولید 5 محصول زیست فناوری توسط حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به بهره برداری رسید.
ریاست جمهوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۰۰   + ۵۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در شصت و یکمین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، طرح تولید واکسن آنفلونزای فصلی(انسانی)، طرح تولید قطار ایرانی هفت واگنه مترویی با رونمایی از اولین قطار تولید شده در تهران، خط تولید موتور سه سیلندر کم مصرف یورو6، آزمایشگاه ملی قوای محرکه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۲:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
ستاد توسعه زیست فناوری برنامه ای منسجم و زمان بندی شده برای ارتقای سفره و تغذیه ایرانیان به واسطه محققان کشور را تعریف کرده است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رادیو گفت وگو، پروفسور قاسم آهنگری، متخصص ایمونولوژیک و استاد تمام دپارتمان ژنتیک پزشکی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با برنامه خیابان فرصت در مورد اکوسیستم علم و فناوری در بیانیه گام دوم، به صورت تلفنی گفت وگو کرد. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۸:۵۶    
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل شهر تهران،پانته آ درّی معاون آموزش متوسطه شهرتهران از برگزاری وبینارهای توجیهی – آموزشی جشنواره علمی –پژوهشی پژوهش سراهای دانش آموزی خبرداد . ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۶:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
شرکت زیست فناوری "بایوکد" روسیه اعلام کرد که تولید واکسن کرونای "اسپوتنیک وی" را در تابستان امسال به 5 تا 6 میلیون دوز در ماه خواهد رساند.
روزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۵:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
عدنان حبیبی، مدیرعامل یکی از شرکت های فعال در حوزه زیست فناوری در گفت وگو با ایسنا تولید جلبک را از محصولات اصلی این شرکت نام برد و گفت: این محصول که از آن با عنوان “طلای سبز” یاد می شود ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۳:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از توسعه خانه های نوآوری در سطح کشور خبر داد و گفت: محور این مراکز انتقال فناوری و همچنین تمرکز بر صادرات به خصوص در کشورهای همسایه است.
الف   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۶:۱۱    
به گزارش الف در فراخوان نشر کتب فاخر حوزه علوم زیست فناوری کشور ،کتاب اصول کاربردی طراحی پرایمر در تولید کیت های تشخیصی به تالیف شرکت نسیم تشخیص آزما nta از میان آثار ارسالی به دبیرخانه انتشارات زیست فناوری موفق به کسب رتبه اول به انتخاب هیئت داوران انتشارات شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مقاله دانشجوی دکتری تخصصی دکتری زیست فناوری پزشکی دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در آخرین شماره مجله Science منتشر شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: فراخوانی برای بکارگیری توانمندی شرکت های فناور داخلی در تامین مواد اولیه پروژه های واکسن کرونا از سوی ستاد توسعه زیست فناوری و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۰:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
فراخوانی برای بکارگیری توانمندی شرکت های فناور داخلی در تامین مواد اولیه پروژه های واکسن کرونا از سوی ستاد توسعه زیست فناوری و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) منتشر شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان زیست فناوری و کامپیوتر آمریکا روبات هایی را از سلول های زنده طراحی کرده اند که خودشان را مونتاژ می کنند، با یکدیگر تعامل دارند و حتی حافظه ای برای ضبط کردن دارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۳:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فراخوان طرح های تولیدی حوزه مواد اولیه واکسن کرونا با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، با حمایت و سرمایه گذاری مشترک ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) کلید خورد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری اعلام کرد: 16 برنامه برای تامین امنیت غذایی در کشور تدوین شده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به ارزیابی 31 پژوهش سرای دانش آموزی استان از سوی وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی 99-98 گفت: شهرستان های فریدونکنار، ساری ناحیه 2 و ساری ناحیه 1 به ترتیب رتبه های اول تا سوم استان را کسب کردند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۰:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیرستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این ستاد به دنبال تامین امنیت غذایی در کشور با تعریف 16 برنامه اصلی است که در صورت تامین منابع مالی مورد نیاز، توانایی افزودن بیش از 23 میلیارد دلار به درآمد ناخالص ملی را دارد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۷:۰۸    
فناوری ها در 50 سال اخیر پیشرفت های بسیاری را تجربه کرده اند و در دوره های زیادی اثرات جدی روی زندگی انسان ها و کسب و کارها گذاشته اند؛ برای نمونه، زیست فناوری یکی از فناوری هایی است که تحولات زیادی در سبک زندگی ایجاد کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
"اوگور شاهین" و "اوزلم تورجی" دو بنیان گذار شرکت زیست فناوری "بیون تک" به پاس ارائه یکی از بزرگترین خدمات به بشر با ساخت واکسن کووید-19 بالاترین نشان لیاقت دولت آلمان را از صدر اعظم و رئیس جمهور این کشور دریافت کردند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۰۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: در دومین نوروز، سفره های هفت سین ایرانی در حالی در کنار ویروس کرونا چیده شد که به گفته دبیر ستاد توسعه زیست فناوری تا خرداد ماه امسال می توانیم سبد واکسن ها را در اختیار داشته باشیم تا بر اساس آن درباره اینکه برای چه گروهی، چه واکسنی تزریق شود ...
سرزمین پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۹:۳۷    
معاون فناوری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به تجمیع جهش ها در ویروس کرونا در اروپا گفت: جهش دوم این ویروس در انگلستان به دلیل تجمیع جهش ها خطرناک تر شده است؛ چرا که قدرت سرایت آن 7 تا 9 برابر افزایش یافته است، ولی به دلیل محدود شدن رفت و آمد به این کشور ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری درباره توقف تزریق واکسن استرازنیکا در تعدادی از کشورها توضیحاتی ارائه کرد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۷:۵۰    
دانشمندان موسسه تراساکی در آمریکا به سرپرستی یک دانشمند ایرانی به نام صمد احدیان روی روش های نوین زیست فناوری برای بهبود سلامتی قلب به ویژه برای کسانی که دچار حملات قلبی شده اند، تحقیق می کنند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان ، به منظور بررسی طرح های پژوهشی، اختراعات و ابتکارات ارسالی به سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان کارگروه های تخصصی در این سازمان تشکیل شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فراخوانی از شرکت ها، محققان و متخصصان فعال در حوزه های مختلف برای ارایه طرح های خود به منظور رفع نیازهای فناورانه صنعت مرغ آرین دعوت کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
آزمایشگاه تشخیص مولکولی فروغ آزما با همکاری شرکت زیست فناوری حکیم و با هدف تشخیص و کنترل کووید-19 در فاز نخست در معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان راه اندازی شد.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۲۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
چین در قالب برنامه ی جدیدش قصد دارد آزمایشگاه راه اندازی کند و برنامه های آموزشی را جدی تر و جامع تر پیش ببرد و فرایند تحقیقات را در حوزه های هوش مصنوعی و زیست فناوری (بیوتکنولوژی) و نیمه هادی ها و رایانش کوانتومی (Quantum Computing) تقویت کند. ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۰:۲۸    
سلامت نیوز :کامران یاراحمدی ریاست مرکز نخبگان برتر پژوهش های زیست فناوری از حضور بانوان کارآفرین در دهمین همایش ملی کارآفرینان برتر زیست فناوری خبر داد. ...
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۰:۴۴   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرآنلاین: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: تا آخر اسفند ماه هم واکسن کرونای میلاد که برای وزارت دفاع است به مرحله ی تست بالینی می رسد. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۱:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا: گروهی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با سنتز RNA دو رشته ای دارویی به صورت اسپری برای پبشگیری و درمان بیماری کووید-19 عرضه کردند که به گفته آنها ماده مؤثره این دارو بعد از وارد شدن به مخاط بینی لایه محافظتی در برابر این ویروس ایجاد خواهد کرد. ...
دولت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سنجش سلامت مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی نیازمند تجهیزات پیشرفته و روش های دقیقی است که توسط یک شرکت دانش بنیان ارائه می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ابرنا - محققان مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران که افق فعالیت خود را توسعه فناورانه و توانمندسازی صنعت زیست فناوری کشور در حوزه های مختلف قرار دادند در چهارچوب همکاری مشترک با دانشگاه صنعتی شریف موفق به توسعه روش و ساخت سکو (پلتفرم) دیسکی اتوماتیک و میکروفلویدیک استخراج DNA از سلول شدند.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
حسن رضایی در زمانه ای که تحولات تکنولوژیک تدریجاً با پشت سرگذاشتن دوره انقلاب دیجیتال، ما را به عصر تسلط اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی، پردازش کوانتومی و زیست فناوری سوق می دهند، عنصر نیروی انسانی همچنان به عنوان یکی از مهم ترین پایه های قدرت و هویت ملی ...
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۱:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری از ورود احتمالی یک محموله واکسن آسترازنکا تا از قبل از عید به کشور خبر داد
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۲   + ۴۳ سایت دیگر  
قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سال آینده انواع مختلفی از واکسن های کرونا که در کشور در حال آزمون و خطا است به بازار می رسد تا بیماران با محصولی بومی درمان شوند.