شنبه ۰۲ تیرساعت ۰۶:۳۶Jun 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پژوهشگاه ملی»

ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۰۷:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اولین دستگاه موج نگار جهتی برای برداشت مشخصات جهتی موج در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی ساخته شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۰۷:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری یک ساختار نانویی هیبریدی ساختند که در محیط کشت سلولی، اثربخشی جالب توجهی روی بیماری پارکینسون دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۲۳:۰۰    
محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری یک ساختار نانویی هیبریدی ساختند که در محیط کشت سلولی، اثربخشی جالب توجهی روی بیماری پارکینسون دارد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۱:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون فناوری پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، از ایجاد ملزومات و زیرساخت های لازم برای آغاز فعالیت مرکز رشد پژوهشگاه در مرکز اقیانوس شناسی خزر (نوشهر) خبر داد و گفت: مجوز موافقت اصولی برای راه اندازی مرکز از معاونت فناوری وزارت علوم صادر شده است.
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۰:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به مناسبت روز جهانی اقیانوس، بر اهمیت روز افزون دریا و اقیانوس به عنوان کلید جهش اقتصادی کشور تأکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۶:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، گفت: دانش بشر حکایت از وضعیت نگران کننده اقیانوس ها و دریاها دارد و با این حال، تلاش های انجام شده برای نجات اقیانوس و زمین همچنان کافی نیست.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۰:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
از سوی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، برنامه های روز جهانی دریاها و اقیانوس ها اعلام شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
دفتر استانداردسازی در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی افتتاح شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۰۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت:اکنون بیماران زیادی برای درمان سرطان با استفاده از سلول درمانی از کشور های مختلف به ایران سفر می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به اعتقاد فناور بیوشیمی آلی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری باید معیارهای منطقی و واضحی را برای این اسم سازی مجدد به زبان پارسی در نظر داشت تا معادل ساخته شده مهجور نماند و واقعا به توسعه زبان پارسی کمک کند و برای آن لازم است فعالیت های ترویجی از صدا و سیما که آینه و بلندگوی جامعه و فرهنگ ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با صدور پیامی گفت: بی شک، فقدان آیت الله سید ابراهیم رئیسی، سید الشهدای خدمت و خادم الرضا (ع) که در قلب مردم جای داشت داغ جانسوز و جبران ناپذیر است.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۸:۱۲    
دکتر عبدالمجید نادری بنی، عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در خصوص بارندگی های بهار سال جاری، گفت: امسال منطقه جنوب غرب آسیا، از جمله ایران، بهار مرطوب تری را تجربه کرده اند. بسیاری از محققان این شرایط را به طور عمده به رویداد ال نینو نسبت می دهند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۶:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
از سوی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی نشست تخصصی و هم اندیشی کمیته متناظر بین المللی سازمان ایزو کیفیت آب ( ISO/TC147 ) با هدف آشنایی با ساختار، برنامه ها و اهداف کمیته برگزار شد.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه جامعه:عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی گفت: در طی سال 2023 دمای سطح آب در اقیانوس اطلس شمالی به طور متوسط بیش از یک درجه سانتی گراد نسبت به متوسط بلندمدت افزایش داشته است و این روند افزایشی همچنان ادامه دارد ...
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۸:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
به اعتقاد محقق پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، کاهش سرعت سامانه غرب وزان عرض های میانی به دلیل گرمایش زمین موجب شده تا این سامانه به عرض های پایین تر نفوذ کند و نه فقط از روی دریای مدیترانه که از روی دریای سرخ نیز عبور کند و رطوبت این دو دریا از طریق عربستان به جنوب ایران برسد.
به اعتقاد محقق پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، کاهش سرعت سامانه غرب وزان عرض های میانی به دلیل گرمایش زمین موجب شده تا این سامانه به عرض های پایین تر نفوذ کند و نه فقط از روی دریای مدیترانه که از روی دریای سرخ نیز عبور کند و رطوبت این دو دریا از طریق عربستان به جنوب ایران برسد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
اخیرا محققان پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با همکاری محققان بین المللی تحقیقاتی در خصوص دیرینه شناسی خلیج فارس انجام دادند که داده های آنها حاکی از طغیان عظیم خلیج فارس است و به گفته آنها این یافته ها می تواند بینش ما را در مورد تاریخ خلیج فارس و راه هایی را که تغییر اقلیم می تواند بر ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری سی امین دوره آموزشی و تخصصی کشت سلول و بافت گیاهی را در بخش وبینار در تاریخ 24 و 25 خرداد و دوره عملی 29 و 30 خرداد برگزار می کند.
انعقاد تفاهم نامه همکاری هلدینگ پتروفرهنگ با پژوهشگاه ملی نفت در همکاری های دوجانبه در جهت توسعه و ترسیم چشم انداز نوین در پتروشیمی ها و همچنین تفاهم نامه پتروشیمی سبلان با دانشگاه خلیج فارس در حوزه فلرینگ و کاهش مصرف انرژی از مهمترین رخدادهای این روز بود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
اخیرا محققان پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با همکاری محققان بین المللی تحقیقاتی در خصوص دیرینه شناسی خلیج فارس انجام دادند که داده های آنها حاکی از طغیان عظیم خلیج فارس است و به گفته آنها این یافته ها می تواند بینش ما را در مورد تاریخ خلیج فارس و راه هایی را که تغییر اقلیم می تواند بر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۶:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری مطرح کرد: همکاری علمی بین ایران و زیمبابوه باعث تقویت روابط دو کشور می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۳:۱۷    
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با تاکید بر ضرورت رقابت پذیر کردن تولیدات علمی با طرح این سؤال که چند درصد از مقالات حوزه دریایی به زبان های عربی، فرانسوی و چینی است، گفت: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در توسعه دریا ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
در نشست شورای عالی اتحادیه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ساحلی، رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی به عنوان رئیس این اتحادیه برای دو سال انتخاب شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۲۰:۱۴    
به گزارش ایران اکونومیست، علم و فناوری ایران و جهان امروز 11 اردیبهشت 1403 آبستن اخبار جذابی بود که در این بسته خبری به مرور آنها می پردازیم. اکتشافات محققان ایرانی در آبهای عمیق دریای عمان/افزایش قدرت چانه زنی ایران در مجامع بین المللی ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
بیست و دومین نشست شورای عالی اتحادیه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی چهارشنبه 12 اردیبهشت 1403در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۵:۴۵    
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت:هدف ما تبدیل پژوهشگاه ژنتیک به قطب بیوتکنولوژی کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۲:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
فراخوان پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی ( ph.D ) پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی به شیوه پژوهش محوری توسط پژوهشگاه برای سال تحصیلی 1404-1403 اعلام شد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی موفق به ساخت دستگاه حفاری تا عمق 3 هزار متری در راستای انجام مأموریت با کاوشگر خلیج فارس شدند.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از ایجاد مرکز ملی فراداده دریایی خبر داد و گفت: بر اساس مجوزی که از وزارت علوم اخذ کردیم، قرار است مرکز رشد حوزه تخصصی دریایی راه اندازی شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های خلیج فارس و دریای عمان برای بهره برداری در حوزه های مختلف، گفت: توسعه جنگل های حرا یکی از این ظرفیت ها است که هیچ سازمانی از توسعه این جنگل ها استقبال نکرد و این در حالی است که کشوری مانند بنگلادش با توسعه این ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با بیان اینکه در گذشته گشت های تحقیقاتی خلیج فارس در قالب توافق نامه کنوانسیون راپمی انجام می شد، گفت: داده های خام این گشت های تحقیقاتی به ایران ارائه نمی شود ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۸:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از کاوش ها و مغزه گیری محققان ایرانی برای نخستین بار در اعماق دریای عمان خبر داد و گفت: مجوز تاسیس اولین مرکز رشد صنایع دریایی برای توسعه این صنایع در راستای سیاست های توسعه دریامحور اخذ شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۰:۵۷    
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری از تحریمهای علمی غرب انتقاد کرد و از آن به اپارتاید علمی نام برد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۲:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک گفت: برای مقابله و عبور از اعمال آپارتاید علمی غربی ها علیه ایران باید ائتلاف علمی با دانشگاه های کشورهای دوست و همسایه تشکیل دهیم.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گفت وگو درباره حیات: گذشته و آینده آن در مجموعه نشست رشدیه با سخنرانی مهدی صادقی، استاد پژوهشگاه ملی ژنتیک و مهندسی زیست فناوری برگزار می شود.
سینا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به شکل گیری زیست بوم نوآوری با برگزاری یکشنبه های پژوهشگاه و صنعت در این پژوهشگاه گفت: ساخت فاز (بخش) دوم مرکز رشد در مساحت پنج هزار متر مربع به زودی آغاز می شود و انتظار داریم تا تابستان پایان یابد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۰۹:۳۱    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری معتقد است که فرآیند ثبت اختراع و حفاظت از مالکیت فکری نیازمند زمان و هزینه است و ممکن است برای پژوهشگران صنعتی مشکلاتی ایجاد کند، به خصوص در صورت وجود رقبایی که تلاش می کنند از ایده های آنها سود ببرند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۶:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه علم و آموزش ایران اکونومیست از روابط عمومی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، شاخص بین المللی سازی در رتبه بندی دانشگاه ها و پژوهشگاه های وزارت علوم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی تحقیقات جنوبگان پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با اشاره به انتشار مقاله در یکی از ژورنال های بین المللی، گفت: در این مقاله توانستیم الگوریتمی برای ردیابی و شناسایی سامانه کم فشار قطبی طراحی کنیم و می توان از این الگوریتم در مدل های عددی استفاده کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از راه اندازی آزمایشگاه ماهواره ای جنوبگان خبر داد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۴:۰۵    
رئیس پژوهشگاه اقیانوس شناسی گفت: تاکنون 45 دستاورد ارزشمند توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی اجرایی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با اشاره به اهمیت مطالعه در حوزه جنوبگان، گفت: وزارت علوم حمایت خود را از تحقیقات دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در این حوزه اعلام کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
دومین نشست علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با موضوع تشریح فعالیت های انجام شده و پیش رو در جنوبگان کلید خورد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
فعالیت های انجام شده و پیش رو در جنوبگان طی نشستی در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی تشریح می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: نباید از اینکه فضای جامعه دانشگاهی را از نظر سیاسی با نشاط کنیم، بترسیم. وقتی این نشاط در استاد و دانشجو ایجاد شود، مشارکت دانشگاهیان افزایش می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
از سوی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، فراخوانی برای حمایت از ایده های فناورانه در حوزه ساخت مبدل کاتالیست های کاهنده آلاینده های جوی منتشر شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سفیر کنیا در ایران ضمن بازدید از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری خواستار همکاری های علمی با ایران، تبادل استاد و دانشجو 2 کشور و بهره مندی از تجربیات محققان ایرانی شد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۲    
نصیرنیوز از سازمان حفاظت محیط زیست، محمد طالبی متین افزود: با توجه به حوزه گسترده فعالیت معاونت محیط زیست دریایی و تالاب ها، مرحله دوم گشت دریایی با هدف پایش مناطق ساحلی دریایی جنوب کشور با به کارگیری شناور اقیانوس پیمای کاوشگر خلیج فارس با مشارکت پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۸:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری از همکاری با یکی از شرکت های فناور برای تولید کیت و واکسن 10 نوع سرطان خبر داد و گفت: این کیت به صورت غیرتهاجمی و از طریق ادرار قادر به تشخیص بیماری سرطان است و واکسن سرطان نیز بر اساس مونوکلونال آنتی بادی به تولید رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۷:۱۶    
تهران- ایرنا- رییس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: یک گروه از محققان مستقر در پژوهشگاه در حال انجام تحقیق روی یک نوع آنتی بادی هستند که تشخیص زودرس و درمان چند نوع سرطان را ممکن می کند و پیش بینی می شود تا تابستان برای دریافت مجوزهای لازم وزارت بهداشت اقدام کنیم.