جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۱:۳۲Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پژوهشگاه ملی»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با بیان اینکه بنابر شواهد آماری سهم اقتصاد دریا کشور در تولید ناخالص ملی حدود دو درصد است، گفت: در کشورهای اروپایی بین 50 تا 60 درصد GNP به این امر اختصاص یافته است و این در حالی است که عامل اصلی تسلط کشورها، اقیانوس ها و آب های آزاد هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری کشور گفت: این پژوهشگاه دارای 25 عضو هیئت علمی و 35 کارشناس زبده پژوهشی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
شصت وچهارمین فراخوان پژوهشی با عنوان نانوداروی درون پوشانی شده پمترکسید با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به پیشنهاد یک گروه پژوهشی از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری منتشر شد.
ارتش جمهوری اسلامی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۴۱    
طی پیامی؛ مرتضی توکلی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی طی پیامی بازگشت افتخارآمیز ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به کشور را تبریک گفت و افزود: ماموریت طولانی مدت این ناوگروه، شعار ما می توانیم را به جهانیان تحقق بخشید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۳۲    
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک گفت: مهندسی ژنتیک ابزاری موثر در حفظ تنوع زیستی است .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
آئین افتتاح سومین سمپوزیوم بین المللی فناوری کریسپر یا ویرایش ژنی، با حضور دانشمندان و محققان ایرانی و بین المللی در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: اگر از توسعه فناوری کریسپر (ویرایش ژنی) عقب بمانیم ، برای آینده کشور خطرناک است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
دکتر مرتضی توکلی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به عنوان رئیس پژوهشگاه برتر کشور انتخاب شد و نشان سرو علوم تحقیقات و فناوری را دریافت کرد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سومین سمپوزیوم بین المللی و پنجمین سمپوزیوم ملی کریسپر (ویرایش ژنی) اول خردادماه امسال به میزبانی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و با مشارکت 1500 دانشمند ایرانی و خارجی برگزار می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: به کمک بخش خصوصی سعی داریم بستر را برای حضور فعال نخبگان و افراد تأثیرگذار در حل مسائل اولویت دار کشور مهیا کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
محقق پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی گفت: نتایج مطالعات ما نشان می دهد تعداد رخدادهای طوفان های حاره ای در دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز از سال 2005 افزایش داشته که این امر به دلیل افزایش دمای سطح آب در اقیانوس هند است.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر با همکاری پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و بنیاد ایران شناسی شعبه بوشهر، با هدف گرامیداشت روز ملی خلیج فارس اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی ویژه کودکان 6 تا 12 ساله کرد.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۸:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به همکاری با انجمن سمپاد برای توانمندسازی و جذب نخبگان این حوزه اظهار داشت: دو ساختمان را که از 27 سال قبل نیمه کاره بود، تکمیل کردیم تا شرکت های دانش بنیان در این بناها مستقر شده و از توانایی نخبگان این حوزه برای حل مشکلات کشور کمک بگیرند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۹:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک با اشاره به تلاش پژوهشگران ایرانی برای درمان مبتلایان هموفیلی با روش ژن درمانی گفت: همکاران ما در مدل حیوانی موفق شدند که موش های هموفیل را تولید کنند و به دنبال این هستند که فاز بالینی مطالعات ژن درمانی را انجام دهند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر مرکز رشد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری از دستیابی محققان کشور به فناوری تولید کیت های نوعی بیماری عضلانی نخاعی با نام SMA خبر دادند که تاکنون به کشور وارد می شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۲:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
به اعتقاد عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی افزایش گرمایش هوا و تبخیر و فعالیت انسانی از دلایل اثرگذار بر کاهش تراز آب دریای خزر است و خشک شدن گمیشان، فریدونکنار، امیر کلا و بوجاق و بخش عمده ای از تالاب انزلی از اثرات کاهش بیشتر تراز آب دریای خزر به شمار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۷:۲۱    
پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در سال گذشته برنامه هایی به صورت حضوری و آنلاین برای توانمندسازی استعدادهای درخشان در حوزه های مرتبط با مهندسی ژنتیک برگزار کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۰:۳۵    
پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در سال گذشته برنامه هایی به صورت حضوری و آنلاین برای توانمندسازی استعداد های درخشان در حوزه های مرتبط با مهندسی ژنتیک برگزار کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۲۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، به نمایندگی از ایران در نشست برنامه جهانی تبادل اطلاعات و داده های دریایی و اقیانوس شناسی بر لزوم توجه به حساسیت های اجتماعی، فرهنگی و ضرورت های سرزمینی ملل مختلف تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۲۳:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
برنامه های توانمند سازی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری استعداد های درخشان کشور در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۹:۰۶    
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: تولید اگر به بخش خصوصی واگذار شود و حمایت های لازم صورت بگیرد می توان به تحقق شعار رشد تولید و مهار تورم امیدوار بود.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۰۵    
پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با حرکت به سمت رفع نیاز های جامعه و اشتغال آفرینی در حوزه دانش بنیان گام موثری در راستای تحقق شعار سال برداشته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در بین 141 عضو هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت در وزارت علوم معرفی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
در راستای ارتقای کیفیت خدمات، بهبود فرایندها و جلب رضایت حداکثری خدمت گیرندگان، پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی گواهینامه نامه استاندارد بین المللی ایزو 9001:2015 دریافت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک در آیین افتتاحیه کنگره بین المللی ژنتیک بر آسیب شناسی کاهش فعالیت های تحقیقاتی در موضوعات زیست فناوری کشاورزی تأکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک با اشاره به پیش نویس قانون ایمنی زیستی، گفت: تصور کردیم هر قدر کار علمی انجام دهیم، قدر ما را می دانند، ولی الان انجام همان تحقیقات، جرم انگاری می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک با اشاره به چالش پیش روی کشور در حوزه آب گفت: با توجه به این چالش و بحران کم آبی در ایران ما نیاز داریم تا از تکنولوژی های نوین برای امنیت غذا استفاده کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
نتایج مطالعات محققان پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی نشان می دهد که انباشت ترکیبات هیدروکربن های آروماتیک معطر در بافت آبزیان می تواند باعث طیف وسیعی از مشکلات سلامتی، از جمله آسیب به سیستم عصبی، سیستم تولید مثل و سیستم ایمنی شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیران امور بین الملل دانشگاه های تهران، فردوسی مشهد، علم و صنعت، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و پارک علم و فناوری خراسان شمالی در چهاردهمین نشست سراسری معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پژوهشی و فناوری تجلیل شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز مطالعات همکاری علمی و بین المللی وزارت علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه های تهران، فردوسی مشهد و علم و صنعت ایران به ترتیب رتبه های اول تا سوم در عرصه تعاملات بین المللی را به دست آوردند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، فقر اکسیژن و پدیده سفیدشدگی مرجان ها در خلیج فارس را از پیامدهای تغییر اقلیم دانست و گفت: افزایش دما موجب فقر اکسیژن در محیط های آبی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۹:۵۰    
محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک موفق شدند، نوعی آنزیم برای خوراک دام و طیور تولید کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با اشاره به برگزاری کارگاه بین المللی در زمینه اثرات تغییر اقلیم بر محیط زیست دریایی اقیانوس هند، از امروز اول اسفندماه، گفت: اقیانوس هند سومین اقیانوس بزرگ جهان است که نقش مهمی در حوزه تمدن و اقتصاد اکوسیستم و آب و هوا در مقیاس محلی تا جهانی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۶:۵۰    
یک شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد پژوهشگاه ملی ژنتیک و زیست فناوری با استفاده از دانش سلول و ژن درمانی راه های درمانی جدیدی برای بیماری های صعب العلاج به کار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۲۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: این پژوهشگاه در چهار سال گذشته بر اساس داده های پایگاه استنادی سایماگو جزو پنج پژوهشگاه برتر خاورمیانه بوده و رتبه اول یا دوم کشور را بر اساس همین نظام رتبه بندی کسب کرده است.
شفاف   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی از رونمایی از اطلس محیط زیست خلیج فارس و دریای عمان حاصل داده برداری و مطالعات زیست محیطی کاوشگر خلیج فارس در آب های خلیج فارس و دریایی عمان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۴:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
برنامه های گرامیداشت دهه مبارک فجر 1401 با محوریت پیشرفت علمی در گام دوم انقلاب اسلامی توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی اعلام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۵:۵۰    
متخصصان پژوهشگاه ملی ژنتیک و زیست فناوری موفق به بومی سازی مواد اولیه مورد نیاز آزمایشگاه ها شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیر مرکز رشد زیست فناوری پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک با بیان اینکه دستگاه اتوسمپلر برای استخراج DNA با همکاری محققان دانشگاه تهران به تولید رسیده است، گفت: با استفاده از این دستگاه برای استخراج DNA، خطای انسانی حذف شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
ازدهمین نشست مجمع پژوهشگاه های ملی کشور با حضور اعضای مجمع، سه شنبه 27 دی 1401 در محل پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به برنامه ریزی این پژوهشگاه برای راه اندازی پردیس فناوری در حوزه های بیوتکنولوژی، گفت: شرکت های مستقر در این پردیس باید توانایی لازم برای رفع نیازهای ملی و کلان کشور در حوزه های مرتبط را داشته باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۵:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
تفاهم نامه ای در راستای اجرای پروژه های نانو و بیو پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک با دانشگاه شهیدبهشتی منعقد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مرکز رشد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک گفت: محصولات این شرکت در حوزه های مختلف زیست فناوری است که از جمله آنها کشت بافت های گیاهی، تولید پروبیوتیک ها، کیت های تشخیص پزشکی، تولید "فرمون" در جلوگیری از شیوع آفات کشاورزی و ... است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز سرپرست پژوهشگاه ملی استاندارد گفت: یکی از پایه های علم و فناوری استاندارد و استانداردسازی است که در توسعه پایدار اجتماعی و اقتصادی نقش بسزایی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر سال 1401 پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
دکتر جواد محمدی رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری مقاله محوری را در مراکز آموزش عالی به ویژه پژوهشگاه ها مهم ترین مشکل پژوهش دانست و گفت: انجام طرح های تحقیقاتی گسترده و بین المللی باید با اولویت رفع مسائل کشور، به فرهنگ تبدیل شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر مرکز رشد پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به محصولات عرضه شده این مرکز در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گفت: محصول جایگزین آنتی بیوتیک محرک رشد دام و طیور، سیمان زیستی و چغندرقند تراریخته آماده تجاری سازی و ورود به بازار هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۱۲:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: ایران بیشترین تنوع محصولات بیوتکنولوژی را در آسیا دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۱:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: درحال حاضر ایران بیشترین تنوع محصولات بیوتکنولوژی را در آسیا دارد.
در پی امضای تفاهمنامه همکاری بین انستیتو پاستور ایران و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در شهریورماه سال جاری، دکتر جواد محمدی رییس پژوهشگاه ژنتیک، معاونین پژوهشی، آموزشی و پشتیبانی پژوهشگاه و مدیران مرتبط بازدیدی در از انستیتو پاستور ایران و بخش های مرتبط داشتند.