جمعه ۱۸ آذرساعت ۰۷:۰۸Dec 2022 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سال تحصیلی»

راه دانا   ۹ ساعت پیش    
قائم مقام دانشگاه شهاب دانش گفت: در سال تحصیلی جدید بیش از هزار و 300 ورودی داشتیم که در مجموع دانشجویان ما را به سه هزار و 800 نفر رساند.
رستم قاسمی درگذشت، توافق نامه تجارت آزاد ایران و اتحادیه اوراسیا به کجا رسید؟ و کاهش میزان مرغ مازاد در بازار از اخبار اقتصادی امروز است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۲۰    
مریم محسنی: کمبود تاکسی ها در اصفهان همزمان با شروع سال تحصیلی جدید و حضوری شدن مدارس شکل واضح تری به خود گرفته است. این وضعیت به این خاطر به وجود آمده که بخشی از ظرفیت تاکسیرانی در پوشش سرویس مدارس صرف شده است و با بازگشایی مدارس شاهد کم شدن تاکسی های اصفهان به خصوص در ابتدای صبح و همچنین ...
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۳:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
گروه اجتماعی-رجانیوز : دی ماه که از راه می رسد، خبر از امتحانات می دهد؛ امتحانات نیم سال تحصیلی و همچنین امتحانات نهایی، در این ماه برگزار می شود. به نوعی می شود گفت که دی ماه مثل خرداد، فصل امتحان است. ...
فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری بوشهر گفت: امکان تحصیل برای تمامی کودکان اتباع خارجی در استان فراهم شده است. به گزارش فکرشهر، راضیه علیپور در گفتگو با صداوسیما با بیان اینکه تمامی کودکان اتباع خارجی در استان بوشهر سرشماری شده و در حال تحصیل هستند ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۸:۳۱    
در سال تحصیلی 2022-2021 میلادی، در مجموع 208 دانشگاه در ترکیه فعالیت دارند که از این تعداد 75 دانشگاه خصوصی، 4 مدرسه عالی خصوصی و 129 دانشگاه دولتی هستند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۷:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
علی رغم فراوانی شیرخام، با گذشت حدود 3 ماه از بازگشایی مدارس هنوز خبری از توزیع شیر در بین دانش آموزان نیست.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
نظام آموزش و پرورش ایران به شدت دچار بحران کمبود معلم است؛ بحرانی که تقریباً از سال تحصیلی 90-89 برای مدیران و مسئولان حوزه آموزشی نمود پیدا کرد و هر چه زمان گذشت حادتر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان لرستان گفت: در نیم سال اول سال تحصیلی امسال 35 میلیارد ریال برای شهریه دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد در لرستان پرداخت شده است.
رسا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۵:۳۶    
نخستین نشست علمی فقهی و اصولی مشکات اندیشه مدرسه فقهی شمس الشموس علیه السلام قم در سال تحصیلی 1401 - 1402 برگزار شد.
آذرمغان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۵:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر؛ گروه سیاست- زینب رجایی: اعتراضات در شهرهای مختلف ایران، بعد از درگذشت مهسا امینی پایان شهریور ماه شروع شد؛ زمانی که سال تحصیلی در دانشگاه های کشور هنوز آغاز نشده بود ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۳:۵۷    
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش کرمانشاه گفت: تا امروز 30 هزار دانش آموز کرمانشاهی از سراسر استان در مسابقات قرآن، عترت و نماز سال تحصیلی 1402-1401 در سطح مدرسه، منطقه و استان ثبت نام کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
آیین تجلیل از همیاران علمی آموزش و پرورش استان کرمان ، معلمان و دانش آموزان برگزیده سال تحصیلی 1401-1400 برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ برنامه امتحانات کتبی سال تحصیلی 1402-1401 سطوح عالی حوزه علمیه قم اعلام شد.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۱:۴۸    
امسال سال تحصیلی دانشگاهی ملتهب و ناآرام آغاز شد؛ برخی دانشگاه ها همسو با اعتراضاتی که پس از فوت مهسا امینی شکل گرفت، فضای ناآرام و متشنجی را تجربه کردند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۰:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مهلت ثبت نام وام های دانشجویی که از روز پنج شنبه 21 مهر ماه آغاز شده، امروز چهارشنبه 16 آذر به پایان می رسد. به گزارش صبح ساحل، وام های دانشجویی به 5 دسته "تحصیلی"، "ودیعه مسکن متاهلی"، "شهریه"، "بند ج تبصره 9 قانون بودجه کل کشور" و "تغذیه" طبقه بندی می شوند ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۰:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در سال تحصیلی جاری حدود 19 هزار دانش آموز استان در هر سه مقطع تحصیلی به کلاس درس بازگشته و از لیست بازماندگان تحصیل استان خارج شده اند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن مجتبی (ع) در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی برای سال تحصیلی 1403-1402 دانشجوی افسری محصل می پذیرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۴:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه تلاش می کنیم همه مناطق آموزشی کشور حداقل یک مرکز ویژه اختلالات یادگیری داشته باشند گفت: در سال تحصیلی گذشته حدود 79 هزار نفر در مدارس استثنایی داشتیم که امسال به 83 هزار نفر رسیده و تقریباً سه درصد به جمعیت دانش آموزان ما در مدارس خاص استثنایی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور به افزایش یک میلیون نفری دانش آموزان در سال تحصیلی جاری اشاره و اظهار کرد: دولت در حد توان خودش کمک می کند اما این یک میلیون دانش آموز به 25 هزار کلاس درس نیاز دارند که اعتباری 25 هزار میلیارد تومانی را طلب می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۰:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از افزایش سه درصدی پوشش تحصیلی دانش آموزان با نیازهای ویژه در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: استحقاق سنجی برای ارائه خدمات حمایتی و درمانی انجام شد تا همه دانش آموزان از این خدمات بهره مند شوند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۰۹:۵۲    
فرآیند نقل و انتقال در دانشگاه جامع علمی کاربردی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401 از امروز سه شنبه 15 آذرماه آغاز می شود.
آنا / سینا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی اعلام کرد: فرآیند نقل و انتقال در دانشگاه جامع علمی کاربردی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401 از امروز سه شنبه 15 آذرماه آغاز می شود.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۰۷:۵۶    
به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر سلیمان عباسی با اعلام این خبر افزود: ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی تا 30 آذرماه ادامه دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۰۷:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی اعلام کرد: فرآیند نقل و انتقال در دانشگاه جامع علمی کاربردی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401 از امروز سه شنبه 15 آذرماه آغاز می شود.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۲۰:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، دستورالعمل اجرایی المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 1402-1401 را به استان ها و مدارس خارج از کشور ابلاغ کرد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت برای دانش آموزان ابتدایی دوبار در طول سال تحصیلی وارنیش فلوراید با رویکرد پیشگیری انجام می شود تا از پوسیدگی دندان آنان جلوگیری شود. ...
پانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - دستورالعمل اجرایی المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 1402-1401 به استان ها و مدارس خارج از کشور به وسیله سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ابلاغ شد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۴:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بنیاد ملی نخبگان به منظور آشناسازی اجتماع نخبگانی با نیاز ها و مسائل کشور و ترغیب ایشان به کار گروهی برای حل این مسائل، طرح توسعه هسته های مسئله محور پژوهشی/ فناورانه را اجرا می کند.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۰:۲۴    
عاطفه جعفری، خبرنگار: مانلی نورایی آشتیانی، دبیر سایت مجلات رشد است. او معتقد است مجلات رشد با شمارگان میلیونی در مدارس عرضه می شود. البته نورایی آشتیانی تاکید کرد این تیراژ میلیونی مجلات رشد برای 113 عنوان ماهنامه ای است که در طول یک سال تحصیلی منتشر می شوند ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۵    
مهدی زواری اعلام کرد که رکورد جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با بیش از 4 هزار ثبت نام در سال تحصیلی جاری شکسته شد.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، مدیر ستاد اقامه نماز استان، صبح یکشنبه، سیزدهم آذرماه، با حضور در شهرستان جعفرآباد، با امام جمعه این شهر دیدار و گفت و گو کرد. ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
اردوی راهیان پیشرفت برای آشنایی هر چه بهتر و بیشتر دانش آموزان با دستاوردهای انقلاب اسلامی و معرفی صنایع و واحدهای تولیدی و نحوه فعالیت آن ها در سال تحصیلی جاری راه اندازی شده است.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزش مدرسه علمیه فاطمیه س خورموج خبر داد: طرح اعتکاف علمی در مدرسه علمیه فاطمیه سلام الله علیها خورموج با هدف تقویت بنیه علمی و ارتقاء سطح علمی طلاب در آستانه امتحانات پایان ترم نخست سال تحصیلی در همه پایه های تحصیلی برگزار شد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
نصر: مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش از رتبه بندی کیفی مدارس خبر داد و گفت: این اقدام در یک طرح مشترک میان شورای عالی، اداره کل ارزیابی عملکرد و سنجش آموزش و پرورش بررسی می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۹:۵۵    
اولین آزمون جامع سال تحصیلی 2-1401 و سی و نهمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی فرهنگ و هنر از 12 تا 21 دی ماه امسال برگزار خواهد شد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
نصر: رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: ساختمان آموزشی و زیرساخت آزمایشگاهی لازم برای دانشکده پزشکی این شهرستان فراهم شد و ظرفیت چهار نفری اعضای هیئت علمی در فراخوان 19 وزارت بهداشت نیز به 14 نفر افزایش یافت تا تحصیل نخستین دانشجویان پزشکی در این شهرستان طی نیمسال دوم سال تحصیلی آغاز شود.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۴:۴۵    
سیدمیرالله حسینی گفت: مجتمع آموزشی و فرهنگی در سه مقطع تحصیلی در حوزه مدارس سمای بابل برای سال تحصیلی آینده راه اندازی می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
200 هزار دانش آموز مدارس حاشیه شهر مشهد، تا پایان سال تحصیلی مهمان یک وعده صبحانه گرم متبرک آستان قدس رضوی خواهند شد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
آمار پایان نامه ها و رساله های ثبت شده با قلمرو جغرافیایی در سال تحصیلی 1400-1401 نشان داد، 11 هزار و 729 پارسا (40/15 درصد) دارای قلمروِ فرامرزی، ملی، استانی، یا شهری بوده اند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۳۰   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر دوره دوم آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: امتحانات دانش آموزان پایه های دهم تا دوازدهم، از سال تحصیلی آینده، به شیوه نهایی برگزار می شود.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۳:۳۱   + ۲۵ سایت دیگر  
تصویری از هزینه های جدید آزادسازی مدرک تحصیلی در شبکه های اجتماعی منتشر شد. ابلاغ و انتشار این هزینه ها واکنش های زیادی از سوی کاربران شبکه های اجتماعی به دنبال داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از راه اندازی رشته دستیاری تخصصی قلب و پذیرش دانشجو از سال تحصیلی جاری در این دانشگاه خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۷:۰۷    
رئیس اداره تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری از برنامه ریزی این نهاد برای برپایی سلسله برنامه های هفتگی محفل قرآنی و جهاد تبیین در مدارس سطح شهرستان در طول سال تحصیلی خبر داد.
آنا / شعار سال   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۱:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: بنا بر ابلاغ معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه ها موظف هستند نسبت به برگزاری کلاس های جبرانی دروسی که در هفته های آغازین سال تحصیلی 1401-1402 تشکیل نشده اند، اقدام کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت : طی سال تحصیلی جاری 11 هزار و 700 نفر در این استان تحت پوشش برنامه های سوادآموزی قرار می گیرند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی برنامه امتحانات نهایی و غیر نهایی دی ماه در سال تحصیلی 1401 اعلام کرد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، بر اساس این بخشنامه ...
اخبار رسمی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۳:۵۳    
چهارشنبه 01/9/09 ، تهران , (اخبار رسمی) : انتخاب کوله پشتی مناسب بسیار مهم است و اگر آن را درست انجام ندهید؛ دانش آموز دچار مشکل می شود. دانش آموز حداقل یک سال تحصیلی از کوله پشتی خود استفاده می کند و کوله پشتی باید در آن سال عملکرد خوبی داشته باشد.
با اجرای طرح کانون-مدرسه کودکان و نوجوانان مشغول به تحصیل در مدارس مناطق محروم و کم برخوردار از فعالیت های فرهنگی هنری و ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در طول سال تحصیلی برخوردار می شوند.