پنجشنبه ۰۸ آبانساعت ۲۳:۴۳Oct 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اوتیسم»

سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز : با گذشت سالها، تعداد کودکان مبتلا به اوتیسم به شدت افزایش یافته است. طبق یک تحقیق شیوع اوتیسم از سال 1980 تاکنون 20 برابر افزایش یافته است ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
پلیس ایالت تنسی آمریکا جوانی 33 ساله را به جرم قتل برادرش دستگیر کرد. گزارش پلیس حاکی از آن است که متهم با همدستی مادر 52 ساله شان قربانی را که مبتلا به اوتیسم بود مورد ضرب و شتم قرار داد به طوری که شدت جراحات وارده منجر به مرگ تلخ پسر بیچاره شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۷:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان رابطه بالقوه ای بین بیماری اوتیسم و تغییر در میکروبیوم روده شناسایی کردند که می تواند در درمان و کنترل اوتیسم موثر باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
دانشجوی کاردرمانی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موفق به ثبت اختراع خود در زمینه ارزیابی سیستم پردازش حسی مبتلایان به اختلالات حسی نظیر اوتیسم شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید که در مجله "Science Advances" منتشر شده است از ارتباط احتمالی بین اوتیسم و اختلالات میکروبیوم روده خبر می دهد. این تحقیق مکانیزمی را نشان می دهد که به وسیله آن تغییر جمعیت باکتری های روده می تواند منجر به سم زدایی غیرطبیعی میکروبی و اختلال در عملکرد میتوکندری شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۰۰    
اوتیسم بیماری روانی است که از ارتباط افراد با دنیای خارج جلوگیری می کند. تحقیقات نشان می دهد قربانیان این بیماری از دنیای واقعی فاصله گرفته و پزشکان را از درک خود ناتوان ساخته اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیرعامل مجمع خیران مدرسه ساز اصفهان از احداث 2 مرکز آموزشی ویژه کودکان اوتیسم در این شهر به همت نیکوکاران خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی محققان دریافتند، کودکان مبتلابه اوتیسم و اختلال توجه در دوران نوزادی بیشتر به پزشک و بیمارستان مراجعه می کنند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۱۵    
جوان مبتلا به بیماری اوتیسم که در جریان آتش سوزی در اردوگاه شهید باهنر دچار سوختگی شده بود پس از 10روز روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد تا شمار قربانیان این حادثه به 2نفر برسد ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۰    
خنده های بی دلیل باید به چه صورتی باشند که بتونن نشونه ای برای اوتیسم به شمار بیان؟
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۶:۲۵    
والدینی که کودک مبتلا به اوتیسم دارند، با وجود عشق عمیق به فرزندشان، ممکن است احساس غم و اندوه، عصبانیت، ترس و استرس را تجربه کنند.
آوای رشت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، با حضور رئیس مجامع امور بین الملل وزارت کشور، مدیر پروژه شهرهای دوستدار کودک کشور، محمد حسن عاقل منش و فاطمه شیرزاد از اعضای شورای اسلامی رشت و جمعی از مدیران شهرداری اولین مرکز کودکان اوتیسم در شمال کشور افتتاح شد .
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
با حضور رئیس مجامع امور بین الملل وزارت کشور و مدیر پروژه شهرهای دوستدار کودک کشور اولین مرکز کودکان اوتیسم در شمال کشور افتتاح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: مصوبه ای را در اختیار شورای شهر قرار می دهیم تا خانواده های افراد نابینا و مبتلا به اوتیسم بتوانند از تخفیف های طرح ترافیک بهره مند شوند.
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
فیس بوک در بیانیه ای اعلام کرد تبلیغات ضدواکسیناسیون را در پلتفرم خود حذف خواهد کرد. به نقل از آسوشیتدپرس، این شرکت فناوری در حال حاضر تبلیغاتی را حذف می کند که اطلاعات گمراه کننده درباره واکسن ها را به اشتراک می گذارند، مانند ایده های نادرستی که واکسیناسیون را با ابتلا به اوتیسم مرتبط می کردند ...
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۳۰    
بر اساس چندین روش ارزیابی شیوع بیماری، شیوع اوتیسم در دهه های گذشته افزایش یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری با دیدن کودکان مبتلا به اوتیسم، موجی از دلسوزی نسبت به آنان را در وجود خود احساس می کنیم، اما تا به حال با خود فکر کرده ایم که یک خانواده با چنین فرزندی با چه مشکلاتی دست وپنجه نرم کرده و چه رنج بی پایانی را متحمل هستند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۰۲    
برخی از عوامل محیطی خطر بروز اوتیسم را افزایش می دهند. این عوامل مربوط به تجارب دوران حاملگی یا نوزادی است که ممکن است روی رشد مغز تاثیر بگذارد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۵۶    
تهران (پانا) - معاون مشارکت های اجتماعی ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران اعلام کرد که با مشارکت سازمان های مردم نهاد توجه به اختلال اوتیسم به عنوان رویکرد اصلی مدیریت شهری در هفته سلامت روان امسال انتخاب شد. ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو شورای شهر تهران گفت مبتلایان به اوتیسم را از جامعه جدا نکنیم و همانگونه که مکان های ویژه معلولین داریم. می توانیم موضوع پارک ویژه اوتیسم را هم مدنظر قرار دهیم، اما اینکه اوتیسمی ها را از دیگران جدا کنیم ممکن است چندان درست نباشد و باید به این موضوع توجه ویژه کنیم. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران از آمادگی برای افزودن شاخص های مرتبط با مناسب سازی برای اوتیسم به ضوابط شهرسازی خبر داد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
اختلالات خوردن در کودکان اوتیسمی به وفور دیده می شود اما اگر برنامه های غذایی صحیحی برای این کودکان اجرا گردد کمک شایانی به جلوگیری از پیشرفت بیماری اوتیسم خواهد کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۵۶    
اعش پنهان، نسل کشی، ترور خاموش، دست کاری در ژنتیک بشر، اوتیسم تزریقی، ریشه تومور های سرطانی و دیگر پیام های هولناک از این دست در اولین نگاه، ذهن انسان را به هر جنایتی خواهند برد، جز اینکه به مخیله آدم برسد منظور این پیام ها و نظرها، جدول واکسیناسیون کودکان از بدو تولد تا شش سالگی است!
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۴    
فرمانده سپاه چالوس پیش از ظهر امروز از اولین مرکز توانبخشی اوتیسم در شهرستان چالوس بازدید کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۰:۱۴    
فهیمه طباطبایی- خبرنگار ظهر پنجشنبه، یکی از خوابگاه های اردوگاه شهید باهنر آتش گرفت و 15فرد دارای بیماری اوتیسم که به همراه مربیان شان برای اردو آنجا دور هم جمع شده بودند، صدمه دیدند. در نهایت یک نفر از آنها فوت کرد و دیگری با 70درصد سوختگی راهی بیمارستان شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۰:۰۵    
برنامه این هفته اپ رو قرار است چند برنامه کاربردی در حوزه بازی کودکان ، درمان بیماران اوتیسم و پرونده های پزشکی که چند تیم جوان تولید کردند به شما معرفی کنند
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۲۸    
آتش سوزی در خوابگاه بیماران اوتیسم، مرگ یک جوان 24 ساله را در پی داشت.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۱۵    
عصر پنجشنبه 17 مهر با وقوع حادثه آتش سوزی در یکی از سوئیت های اردوگاه دانش آموزی شهید باهنر تهران در محدوده تجریش، نیرو های امدادی در محل حاضر شدند. بررسی ها نشان داد که گروهی پانزده نفره از بیماران اوتیسم در کانون حریق که یکی از اتاق ها بود، به همراه مربیانشان حضور داشته اند.
هفته نامه وقایع استان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مهمان ناخوانده درباره اختلالات طیف اوتیسم در کودکان/بخش دوم داود کشوری متخصص اوتیسم و عضو انجمن مشاوره استان مرکزی در ادامه مبحث هفته گذشته، نشانه های اصلی ومشترک و برخی از نشانه های فرعی اختلالات طیف اوتیسم اشاره خواهد شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۲۹    
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ماهشهر گفت: استفاده از کلیه ظرفیت ها و امکانات برای اجرای برنامه های انجمن اوتیسم و خیریه ها لازم است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با اشاره به چالش های خانواده افراد بزرگسال طیف اوتیسم، بر لزوم حمایت از این افراد و خانواده هایشان تاکید کرد و تحقق سه درخواست در این راستا را خواستار شد.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
[سیما فراهانی] آرین ترسیده بود. نمی دانست باید به کجا پناه ببرد. آتش هر لحظه به او نزدیک تر می شد. مغزش فرمانی برای فرار صادر نکرد. آرین به زیر تختش پناه برد و همانجا نفس هایش به شماره افتاد. در آن مهلکه آتش و دود زیر تخت ماند، درنهایت جانش را از دست داد و به تنها قربانی این حادثه تلخ تبدیل شد ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
بهزیستی بحث مجوز نداشتن را پیش کشیده و یکی دیگر، غیر عمدی بودن آتش سوزی را توجیح می کند و هیچ کس به فکر کودکی نیست که با ناتوانی جسمانی و روانی خود، توان فرار نداشت و زنده زنده در آتش اهمال ها و غفلت ها سوخت.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۸:۱۹   + ۲۴ سایت دیگر  
سازمان بهزیستی استان تهران در خصوص آتش سوزی اخیر در اردوگاه شهید باهنر تهران اطلاعیه داد. به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بهزیستی استان تهران ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش به تشریح جزئیات حادثه آتش سوزی اردوگاه شهید باهنر تهران پرداخت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش درباره جزئیات حادثه آتش در اردوگاه شهید باهنر تهران بیان کرد ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۷:۰۵   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: ساعت 15:04 دقیقه امروز حادثه آتش سوزی در یکی از سوییت های اردوگاه شهید باهنر تهران رخ داد. وی ادامه داد: در این سوییت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۶:۳۲   + ۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از فوت یک نفر و مصدومیت یک تن در پی وقوع حریق برای گروه اوتیسم در اردوگاه شهید باهنر خبر داد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۰۹    
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، سید احمد خادم به منظور نظارت بر فعالیت ها و در جریان قرار گرفتن چگونگی ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت در این مراکز حضور یافت و از نزدیک موارد مربوط را مورد بررسی قرار داد. ...
یزد آوا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
دهقان تفتی گفت: متاسفانه حمایت از بیماران اوتیسم در استان یزد بسیار ضعیف است و علاوه بر هزینه های بالای این بیماران حتی پارکی ویژه این کودکان در یزد وجود ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: درمان بیماری اوتیسم و فلج مغزی با سلول های بنیادی خون بندناف آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با انتقاد از نبود مراکز ویژه نگهداری موقت فرزندان اوتیسم گفت: والدین اگر بخواهند فرزند اوتیسم خود را به صورت موقت به مراکز نگهداری بسپارند ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
فاطمه دهقان تفتی مادر فداکاری است که دارای یک فرزند با بیماری اوتیسم است و سختی ها و خاطرات تلخی را که با پسرش داشته را به رشته و زبان طنز درآورده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۰۵    
کلینیک دندانپزشکی "نورین" جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی به دنبال عقد قرارداد با سازمان ها و ارگان های ذیربط خدمات خاص دندانپزشکی را با تخفیف ویژه ارایه می کند.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۵:۲۰    
در بین کودکانی که 8 سال دارند، اوتیسم تقریباً از 1 در 150 به 1 در 68 برای کودکان رسیده است، یعنی دو برابر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۰:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران گفت: با توجه به اینکه بسیاری از افراد دارای اختلال اوتیسم دارای عوارض ثانویه و مشکلات متابولیک هستند نیاز به داروهایی دارند که متاسفانه گران هستند و تحت پوشش بیمه قرار ندارند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس آموزش و پرورش منطقه شهاب قشم گفت: آموزش 57 دانش آموز دارای معلولیت این منطقه از طریق آموزش و توجیه والدین با ارسال درسنامه در حال انجام است به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان و به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه شهاب سیدمسلم دریانورد صبح امروز ...
هفته نامه وقایع استان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۰۱    
مهمان ناخوانده درباره اختلالات طیف اوتیسم در کودکان داود کشوری متخصص اوتیسم و عضو انجمن مشاوره استان مرکزی انسان اصالتا موجودی اجتماعی است و جاذبه اجتماعی رشد کودک پایه و اساس زندگی انسانی او را تشکیل می دهد ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۸:۰۱    
محققان اپلیکیشنی ایجاد کرده اند که می تواند بیماری اوتیسم در کودکان را تشخیص دهد.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه و بررسی جدید که توسط محققان تایوانی انجام شده، نشان می دهد برخی از نوزادان نارسی که بعداً دچار بیماری اوتیسم شدند در دوران نوزادی خود ازمشکل تأخیر در رشد رنج می بردند.