دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۲۳:۰۵Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اوتیسم»

قم فردا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
پلیس سرگرم تحقیقات در مورد مرگ یک نوجوان مبتلا به اوتیسم و نقش والدینش در این باره است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۰:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
محققان دریافته اند که اوتیسم در دختران نسبت به پسران در منطقه متفاوتی از مغز ایجاد می شود و تحقیقات حاکی از آن است که ممکن است یک "ضربه ژنتیکی" بزرگتر به وجود بیاید تا یک دختر اوتیستیک شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
فرشتگان بی دفاعی از جنس کودکان اوتیسم برای زندگی و آینده ای بهتر، احتیاج به حمایت دارند تا از دغدغه ها و نگرانی های خانواده این کودکان کم شود. باید به این کودکان به اصطلاح باید ماهی گیری آموخت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان نتایج یک پژوهش در قالب یک بازی رایانه ای نشان دهنده این است که با کمک بازی های رایانه ای می توان یادگیری مفاهیم آموزش رنگ به کودکان اوتیسم را بهبود بخشید.
میهن نوین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۲۲    
خیره شدن دائم نوزاد به سقف و هر چیز دیگری می تواند نشانه ای از اوتیسم در آنها باشد که قبل از مراجعه به متخصص می توانید راهنکارهایی را استفاده کنید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۲۲:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به گزارش تلویزیونی از زوج ناباروری که چهار فرزند دارای تاخیر حرکتی، اوتیسم و ... را از بهزیستی گرفته بودند، گفت: زمین خاکی با آدم های آسمانی نفس می کشد! قدرشان را بدانیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با بیان اینکه مراکز مراقبتی برای افراد دارای اوتیسم کم است، گفت: متاسفانه در ایران شاهد کمبود مراکز نگهداری مراقبتی و شبانه روزی هستیم.
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۳:۵۶    
زاهدان (پانا) - مدیر کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت پوشش بیمه خدمات توانبخشی بیماران اوتیسم از منابع سازمان بیمه سلامت انجام می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۷:۵۶    
یکی از اختلالات مغزی اوتیسم نام دارد که تاکنون علت ابتلا به آن شناسایی نشده است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
روز جهانی اتیسم یکی از تنها 7 روز رسمی سازمان ملل متحد است که در رابطه با سلامتی رسمیت یافته است.در گفت و گویی که با غلامعلی جعفری معاون توانبخشی بهزیستی خوزستان صورت گرفته است تلاش بر این می باشد در جهت آگاه سازی شهروندان با این بیماری و تعریف و علائم آن و همچنین به لحاظ آماری ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۱۷    
مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: با برخورداری افراد دارای اوتیسم از دفترچه بیمه سلامت افرادی که مبتلا به اوتیسم باشند از خدمات رایگان بیمه بهره مند خواهند شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نتیجه یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می دهد ورزش می تواند به کودکان مبتلا به اوتیسم کمک کند تا مشکلات رفتاری خود را مدیریت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۸:۰۴    
خدمات توانبخشی اوتیسم تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان دبیر هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان گفت: ورزش یکی از بهترین راهکارها برای بهبود وضعیت سلامت کودکان و افراد مبتلا به اوتیسم است، چراکه در جریان فعالیت های ورزشی، فرد از نظر ارتباطی با دیگران و تمرکز داشتن وضعیت خود را ارتقا می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۷:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
مطالعه جدید نشان می دهد اختلال اوتیسم با تغییراتی در میکروبیوم های روده مرتبط است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن خیریه اوتیسم ایران: با همکاری سازمان بیمه سلامت ایران یک بسته خدماتی برای انواع خدمات کاردرمانی، گفتاردرمانی و رفتاردرمانی تعیین کرده ایم که از این پس تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تمام خدمات توانبخشی بیماران اوتیسم از این پس تحت پوشش بیمه سلامت است و اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان امسال برای پوشش این خدمات در نظر گرفته شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه اعتبار 100 میلیاردی را برای پوشش توانبخشی بیش از 1000 بیمار معلول بهزیستی دریافت کردیم، گفت: از وقتی که مباحث تعرفه ها را آغاز کردیم، گفتیم اگر تعرفه ها الکترونیک یا غیرالکترونیک حتی در حوزه غیر اوتیسم هم از افزایش یافت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، از حذف محدودیت سنی خدمات دندانپزشکی تحت بیهوشی افراد اوتیسم خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران گفت: پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی آرزوی دیرینه انجمن اوتیسم ایران بود که در سال 1399 اتفاق افتاد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی برای مبتلایان اوتیسم در سازمان بیمه سلامت برقرار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۲۷    
ایسنا/لرستان مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: 300 کودک اوتیسم در لرستان شناسایی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی اوتیسم درست مانند اسمش عجیب است، اما برای عارفه هرچه که نداشت، از او نقاشی ساخت که همه معلمان مدرسه استثنایی و مربیان نقاشی را متعجب کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- معاون اداره کل بیمه سلامت کردستان گفت: این سازمان در راستای افزایش حمایت و کاهش پرداخت از جیب بیمه شدگان خدمات مربوط به بیماران اوتیسم را تحت پوشش بیمه ای خود قرار داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۳۸    
ایسنا/کردستان دانشیار گروه روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: بیماری اوتیسم نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی بوده که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی قابل شناخت بوده و علائم این اختلال قبل از سه سالگی بروز می کند و علت اصلی آن هنوز ناشناخته مانده است.
همت خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
تاکنون 63 کودک مبتلا به اختلال اوتیسم در پاکدشت شناسایی شده است که از این تعداد 13کودک در مرکز آموزشی حمایتی روزانه و مابقی از طریق حمایتهای مددکاری از خدمات بهزیستی استان بهرمند می شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، نشانه های امیدوارکننده ای مبنی بر ارتباط میان میکروبیوم روده و اختلال اوتیسم یافته اند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۵:۳۰    
فضای شهری باید برای همه افراد آماده شود و نابینایان، ناشنوایان، معلولین جسمی و .... از مردم جدا نیستند. یاسوج با دارا بودن 42 درصد جمعیت استان، مرکز اوتیسم ندارد و درصد بسیار بالایی از کودکان اوتیسم به این دلیل از تحصیل محروم می شوند
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۴۹    
استفان ویلت شایر یک هنرمند انگلیسیِ مبتلا به اوتیسم است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه رسالت نوشت: کودک مبتلا به اوتیسم با آغوش مادرش قهر است. با محیط اطراف قهر است. با بازی های کودکانه قهر است و فرصت زیادی برای آشتی با این همه ندارد و باید تا هفت سالگی با محیط اطراف و آغوش مادرش و جامعه ای که می خواهد در آن بزرگ شود، آشتی کند ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
استفان ویلت شایر یک هنرمند انگلیسیِ مبتلا به اوتیسم است
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۸:۳۸    
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: طرح غربالگری و تشخیص اختلال طیف اوتیسم در چهار مرحله حساس سازی و آگاه سازی خانواده، غربالگری، تشخیص و مداخله (مرکز محور و خانواده محور) در کشور اجرا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۳:۰۸    
اوتیسم را از دریچه و شناختی دیگر ببینید که توانسته است والدین را با کلیدواژه بازی، وارد دنیای کودکان کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۱:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از فعالیت هفت مرکز آموزشی و توانبخشی اوتیسم در استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۸:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی استان کرمان گفت: تعداد افراد مبتلا به اختلال اوتیسم درکرمان رو به افزایش است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: خیران برای ساخت نخستین مدرسه خیرساز اوتیسم 200 میلیارد ریال تقبل کرده اند که عملیات اجرایی آن اکنون در بجنورد مرکز استان آغاز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل بهزیستی استان کرمان درباره علائم اختلال اُتیسم گفت: در این اختلال ارتباط اجتماعی کودکان کم و با دیگران قطع است. یکی دیگر از علائم این است که کودک گفتار طوطی وار دارد و گاهی یک کلمه را زیاد تکرار می کند؛ بعضا رفتارهای یک مرتبه ای نشان می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۸:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: درحال حاضر 3مرکز آموزشی و توانبخشی اتیسم در استان فعال است.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه سلامت: محمدمهدی ناصحی در پیامی نوشت: بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، تقریباً یک درصد از مردم در جهان مبتلا به اختلال اوتیسم هستند بر اساس برآوردها نزدیک به 600 تا 800 هزار نفر در کشور مبتلا به اوتیسم داریم که از این میزان نزدیک به 30 هزار نفر در کشور شناسایی شده و نیمی از این افراد ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
خاله مریم نگران است؛ نگران جامعه ای که هیچ گاه نمی خواهد پذیرای تفاوت ها باشد: متأسفانه خیلی از خانواده های اوتیسم به علت نوع نگاه مردم از حضور در جامعه خودداری می کنند این در حالی است که بچه های اوتیسم بسیار بیش فعال بوده و باید در طول روز خارج از محیط خانه انرژی بسیار خود را تخلیه کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره بهزیستی شهرستان ورامین گفت: مرکز اوتیسم در این شهرستان تنها مرکز در جنوب شرق استان است که به کودکان مبتلا به این بیماری خدمات می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل با اشاره به شناسایی و حمایت از 86 فرد مبتلا به اوتیسم در این شهرستان، گفت: هزینه بالای درمان از مشکلات عمده خانواده ها است هرچند افراد مبتلا به اوتیسم باید حمایت شوند نه ترحم.
اینتیتر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۴:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: عملکرد غیر طبیعی در حداقل یکی از زمینه ها باید تا سن سه سالگی بروز کرده باشد تا فرد واجد ملاک های اتیسم شناخته شود اما در برخی موارد تا سنین بالاتر اختلال شناسایی نشده و در سنین بالاتر قابل تشخیص و شناسایی است. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۳:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه: مدیر کل بهزیستی استان گلستان از شناسایی 154 کودک مبتلا به اوتیسم در این استان خبر داد. ایلنا، سید مهدی حسینی مدیرکل بهزیستی استان گلستان گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون 80 بیمار مرد و زن مبتلا به اوتیسم با رده های سنی مختلف در این استان شناسایی شده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۳:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
شهردار اصفهان از پیوستن شهرداری اصفهان به موج جهانی آگاه سازی جهانی درباره اختلال اوتیسم خبر داد.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بحث بر سر جادوی ورزش است. آن چه دورتر از کلیشه های ذهنی ما اتفاق می افتد. در انسانی ترین لحظات ورزش. وقتی حواس مان نیست، به خودمان می آییم و در می یابیم زندگی ها ساخته شده اند. وقتی ورزش سرنوشت ها را تغییر می دهد. آدم ها را از ناشناخته ترین دنیاها به شناخته ترین میدان ها هدایت می کند ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز :چند سالی هست که دوم آوریل، مصادف با سیزدهم فروردین ماه روز جهانی آگاهی از اوتیسم نام گذاری شده است. سازمان ملل متحد از سال2007 به بعد تصمیم گرفت با اعلام شعارِ سال در این روز ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: 300 فرد دارای اختلال اوتیسم تحت حمایت های مادی و درمانی این نهاد هستند.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها ضمن گرامیداشت روز جهانی اوتیسم گفت: دوم آوریل (سیزدهم فروردین) به منظور افزایش آگاهی عمومی، کمک به افراد مبتلا به اوتیسم و ایجاد انگیزه و استفاده از نهایت توان و قابلیت این افراد، روز جهانی اوتیسم نامگذاری شده است.