جمعه ۱۲ آذرساعت ۰۷:۱۹Dec 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اوتیسم»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره بهزیستی گنبدکاووس گفت که 80 بیمار کمتر از 15 سال مبتلا به اوتیسم در این شهرستان شناسایی شدند که بهزیستی توسط یک مرکز توان بخشی به آنها خدمات کار، گفتار درمانی و آموزش شناختی ارائه می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۸:۳۳    
ایسنا/قزوین معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین گفت: دفاتر توانمندسازی به توانمندسازی فرد معلول در خانه کمک می کند و به هر معلول 10 میلیون تومان پرداخت می شود تا مناسب سازی در منازل صورت بگیرد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۶:۱۲    
بزرگسالانی که اختلال پیش فعالی دارند همیشه نگران برنامه ی زندگیشان هستند درصورتی که باداشتن راهکار هایی در زندگی میتوانند زندگی بهتری برای خود بسازند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۱:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
روان شناسی کودکان استثنایی گفت:کودکان دارای اوتیسم هوش جزیره ای دارند؛ یعنی کارکردهای شناختی این کودکان در بعضی از مسائل و موارد خیلی خوب رشد می کند و بالاتر از حد طبیعی عمل می کند؛ به طوری که درصد خیلی پایینی از افراد دارای اوتیسم نبوغ برجسته دارند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۸    
انتشارات علمی و فرهنگی کتاب کلاه سیاه و جادوی قهرمانان شاهنامه اثر الهام مزارعی نویسنده شیرازی را که روایتی متفاوت و جذاب از جنگ برای کودکان است، راهی بازار نشر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۰:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
یک تیم تحقیقاتی ایرانی با انجام یک مطالعه، قدم های ابتدایی برای یافتن یک نشان گر زیستی برای تشخیص اوتیسم را برداشتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- مرکز اوتیسم میبد، روز شنبه مورد بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی این شهرستان قرار گرفت و مقرر شد امکانات مورد نیاز و فضایی وسیع تر از مکان کنونی این واحد توانبخشی برای خدمت رسانی بهتر به جامعه هدف آن با کمک مسئولان شهری و خیرین فراهم شود.
موج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۳:۵۲    
در آغاز هفته معلولان، شهردار میبد به اتفاق اعضای شورای اسلامی شهر میبد از مرکز اوتیسم رویای زیبا بازدید کردند.
اقتصاد آنلاین / آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۷:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه تهران با تکیه به فناوری های همگرا، موفق به طراحی و تولید اپلیکیشنی شدند که به والدین کمک می کند تا وضعیت رشد مغزی فرزندان خود را رصد کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس ارشد مدیریت توان بخشی گفت:مربیان مهدکودک آرایشگرها و فروشنده ها باید اطلاعات بیشتری از کودکان طیف اوتیسم داشته باشند و بدانند چه رفتارهایی را در هنگام مواجهه، اضطراب، استرس و بهم ریختگی این نوع کودکان انجام دهند.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۵۵    
اوتیسم نوعی بیماری است که در آن رفتار های اجتماعی کودک دچار اختلال می شود. علائم بیماری ممکن است از خفیف تا شدید تظاهر پیدا کند. این کودکان اغلب مقدار خیلی کم و ناچیز غذا می خورند و ارتباط چشمی بسیار ضعیفی با اطرافیان خود دارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۷:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش وپرورش استثنایی با بیان اینکه 60 مدرسه اوتیسم در کشور فعالیت دارند، گفت: براساس آمایش سرزمینی 14 استان کشور فاقد مدرسه مستقل اوتیسم هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۴:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
کارشناس ارشد کودکان استثنایی گفت:مهم ترین و مطمئن ترین منبع اطلاعاتی در رابطه با برخورد با یک فرد داری اختلال اتیسم، اطلاعات مراقب اصلی و همراه اوست.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۱:۵۸   + ۱۷ سایت دیگر  
اوتیسم یک بیماری مادام العمراست که بسیاری از مردم آن را بخش مهمی از هویت فرد مبتلا تلقی می کنند اما برنامه ها و راهبردهای رفتاری برای بیماران اوتیستی وجود دارد که می تواند به یادگیری، رشد و پیشرفت مبتلایان به اوتیسم در روند مدیریت زندگی شان کمک کند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۶    
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، علی غضنفری مقدم، مدیر عامل مجموعه اوتیسم گفت: کتابخانه ی مرکز اتیسم امام علی با هدف افزایش آگاهی مردم و مخصوصا والدین اتیسم و درمانگران کار خورد را از امروز به صورت تخصصی آغاز کرده است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۳    
در رسانه های استان کرمان- به گزارش ایکنا از کرمان امروز چهارشنبه 26 آبان ماه، کتابخانه ویژه کودکان مرکز اوتیسم امام علی(ع) کرمان با حضور مشاور ارشد مدیرکل بهزیستی استان کرمان، رئیس هیئت مدیره خیریه روشنای فردای اوتیسم امام علی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان یک روانشناس، دوران نوزادی را دوران مهمی برای شناسایی کودکان مبتلا به اوتیسم دانست و خاطرنشان کرد: در اختلال اوتیسم تشخیص زودهنگام بسیار است و والدین باید به محض مشاهده علائم غیر طبیعی به درمانگر مراجعه کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۲:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بانک اطلاعاتی اوتیسم با هدف کمک به غربالگری این اختلال، بهبود کارکردهای شناختی و دسترسی آسان والدین به متخصصان در قالب یک اپلیکیشن طراحی و راه اندازی شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان اصفهان، گفت: از مهمترین چالش ها در دوران شیوع کرونا این است که دانش آموزان اوتیسم با فضای مجازی ارتباط خوبی ندارند و خانواده های آنها به دلیل مشغله های زیاد نمی توانند برای آموزش آن ها زمان زیادی بگذارند.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۸:۵۵    
اگر مادر بارداری هستید شاید بخواهید قبل از اینکه این مطلب را بخوانید چند نفس عمیق بکشید. باید بدانید که در دنیای فرضیات علمی هیچ چیز صددرصد نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
رییس شورای اسلامی خوی گفت : مرکز آموزش کودکان اوتیسم در خوی ایجاد می شود.
میگنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۹:۳۳    
روان شناس کودکان، درباره اوتیسم یا درخودماندگی گفت: این بیماری با روش های کمتر شناخته شده، درمان پذیر است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه احداث مدرسه تخصصی دانش آموزان مبتلا به اوتیسم، بین اداره کل آموزش و پرورش، اداره کل نوسازی مدارس و شرکت راهسازی و ساختمانی 115 در اتاق بازرگانی کرمان منعقد شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۷:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی، کتابخانه ویژه کودکان مرکز اوتیسم امام علی(ع) کرمان با هدف افزایش آگاهی مردم و مخصوصاً والدین اتیسم و درمانگران در کرمان افتتاح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
خانواده و آموزش و پرورش دو نهاد دارای نقش اساسی در نظام تعلیم و تربیت هستند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۶:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
نتایج تحقیقی نشان می دهد نوزادانی که بعدها مبتلا به اوتیسم تشخیص داده می شوند، کاهش ارتباطات اجتماعی را قبل از یک سالگی بروز می دهند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۶:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: در هر جای استان خوزستان که نیاز باشد و دانش آموز دچار اختلال اوتیسم تشخیص داده شود، کلاس ویژه اوتیسم راه اندازی خواهد شد.
میگنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
حسین اخلاقی کوهپایه پس از پایان کار دکترا در سال 1370 به تدریس در دانشگاه فردوسی مشهد پرداخت ولی به خواهش و تشویق پدران و مادرانی که فرزندان اوتیست (Autist) داشتند زمان فراغتش را با تشخیص این بیماری در کودکان و درمان آن می گذراند
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
بهزیستی در قالب سازمان معرفی شده است اما حوزه مسئولیت ها و تکالیف آن به اندازه یک وزارتخانه و چه بسا از یک وزارتخانه نیز بیشتر است. معلولان، زنان سرپرست خانوار، فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست یا دارای سرپرست غیرموثر، سالمندان، معتادان، بیماران روان مزمن ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۰۹:۲۵    
با کمک خیران 100 کودک اوتیسم کاشان به زیارت امام رضا (ع) در مشهد مقدس مشرف شدند.
اخبار رسمی   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۶:۴۶    
یک شنبه 00/8/23 ، (اخبار رسمی) : از سوالات مهم خانواده های بچه های اوتیسم این است که آیا اوتیسم درمان دارد یا نه؟ در واقع باید بگوییم درمان اوتسیم نیازمند یک پروسه طولانی مدت است.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۵:۳۱    
چندی پیش گزارشی از گلایه مندی خانواده ی دانش آموزان اوتیسم نسبت به کمبود امکانات و فضای نامناسب مدرسه اوتیسم کرمان منتشر کردیم. حالا قرار است که با یاری خیران این مدرسه ساخته شود و تا سال آینده به بهره برداری رسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۳:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از تحصیل 2 هزار و 800 دانش آموز طیف اوتیسم در 58 مدرسه خاص اوتیسم و 400 کلاس ضمیمه خبر داد و گفت: تعداد این مدارس تا پایان سال به 70 مدرسه خواهد رسید.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۲۱:۱۶    
ابل (Abel) نام پروژه رباتیک آزمایشی است که گروهی از محققان مرکز تحقیقاتی انریکو پیاجو از دانشگاه پیزا با همکاری شرکت بایومیمیک لندن توسعه اش داده اند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
با حضور مدیران کل آموزش و پرورش، نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، تفاهم نامه همکاری برای ساخت مدرسه اوتیسم بین ادارات کل آموزش و پرورش، نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان و شرکت راهسازی و ساختمانی 115 منعقد شد. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۱۰:۳۶    
کتابخانه پلتفرمی دیجیتال کودک و نوجوان (بوم) محصولی فناورانه است که علاوه بر دسترسی راحت برای کودکان سالم در بستر ابری، کودکانی که ناشنوا و نابینا هستند یا از اختلال اوتیسم رنج می برند هم می توانند با استفاده از آن کتاب بخوانند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۴:۵۰    
افراد دچار اوتیسم بی تفاوت به نظر می رسند و به سختی می توانند با دیگران ارتباط عاطفی برقرار کنند. واکنش آن ها به تجربه حسی نیز غیرعادی است. به عنوان مثال حواسشان با صدای چکه کردن شیر آب به شدیدت پرت می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۳:۰۹    
اهواز- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به ساخت 10 مدرسه استثنایی در خوزستان گفت: مدرسه 6 کلاسه ویژه افراد دارای اوتیسم در اهواز به زودی به بهره برداری می رسد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۱:۱۵    
رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی گفت: خون بندناف به عنوان منبع سلول های بنیادی در درمان بیماری هایی نظیر سرطان خون موثر است و دیابت، فلج مغزی اطفال، اوتیسم و آسیب های چشمی و نخاعی با این سلول ها قابلیت درمان دارند و روشی نوین برای درمان بیماری های صعب العلاج است.
نی نی بان   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مهمترین مسئله ای که در درمان لکنت باید به آن توجه کنیم سن درمان میباشد. بدین صورت که هر چه سن شروع درمان ما پایین تر باشد احتمال درمان سریع تر خواهد بود و طبیعتا هرچه سن بیشتر شود و فرصت طلایی از بین برود درمان ما نیز طولانی تر میشود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۰:۴۹    
انجمن علمی دانشجویی رفتار حرکتی دانشگاه الزهرا (س) با همکاری مدیریت همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه الزهرا (س)، وبینار چگونه می توان از فناوری برای بهبود سواد بدنی افراد اوتیسم سود برد؟ را برگزار می کند.
نی نی بان   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۴:۱۰    
اختلال طیف اوتیسم (ASD) یک بیماری پیچیده است که از هر 68 کودک، 1 کودک را مبتلا می کند. اما آیا اوتیسم در بارداری قابل تشخیص است؟ آیا در دوران بارداری قابل پیشگیری است؟
رکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: خانواده دختر بچه ای هشت ساله که همزمان به ای بی و اوتیسم مبتلاست و با مشکلات ناشی از ناشنوایی، عدم تکلم و اختلالات رفتاری دست و پنجه نرم می کند، نیازمند مهربانی مردم برای کاهش بار هزینه های مربوط به نگهداری این کودک است.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
بازگشایی مجموعه مقابر گنبد سبز ، افتتاح مجهزترین مرکز اوتیسم ،رتبه آخر قم در نرخ تورم،راه اندازی خط ویژه سوخت گیری گاز برای تاکسی ها ، احداث480 هزار متر عرصه درختکاری در معابر قم ،95 درصد اماکن قم دارای کد پستی 10 رقمی،قابل توجه بودن ظرفیت های کشاورزی قم برای درآمدزایی ارز ...
هیئت ورزش های جانبازان و معلولین تهران از برگزاری مسابقات قایقرانی ورزشکاران ID استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، با پیگیری های صورت گرفته توسط کمیته ID هیئت تهران و با همکاری فدراسیون قایقرانی، مسابقات قهرمانی این رشته ورزشی برای افراد سندروم داون ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یک هنرمند مبتلا به اوتیسم در آستراخان روسیه از طریق نقاشی های خود پول درمی آورد.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۰:۲۵    
در بیست و سومین جلسه علنی شورا طرح در اختیار گذاشتن یکی از باغات به خانواده های دارای بیماران اوتیسم، مصوب شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۸:۳۱    
مرکز آموزشی توانبخشی ویژه کودکان دارای اختلال اوتیسم در آران وبیدگل تا پایان سال جاری راه اندازی می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۳:۴۶    
جلسه ملاقات مردمی ویژه جامعه هدف اداره بهزیستی شهرستان آران و بیدگل با حضور مدیر کل و معاونین اداره کل بهزیستی استان اصفهان، برگزار شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۳:۰۲    
سید جواد حسینی در ادامه سفر یک روزه خود به سیستان و بلوچستان از پروژه در حال ساخت مدرسه 6 کلاسه اوتیسم و پروژه 10 کلاسه متوسطه حرفه ای استثنایی در زاهدان بازدید کرد. ...