پنجشنبه ۰۸ آبانساعت ۱۴:۱۱Oct 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توانبخشی»

خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش    
بعد از وقوع سکته مغزی، افراد نیاز به توانبخشی اعضای بدن در بیمارستان با دستگاه های گران قیمت دارند. اما یک دستگاه رباتیک خانگی می تواند جایگزین این روش شود.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از 11 آبان آغاز می شود.
جهانسیر گفت:در 6 ماهه نخست امسال 390 میلیون ریال کمک هزینه خرید لوازم کمک توانبخشی به توانخواهان پرداخت شده است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۳۰    
صبح روز هفتم آبان ماه مدیرکل بهزیستی گیلان دکتر حسین نحوی نژاد باتفاق معاون امور توانبخشی دکتر عابدین قاسمیان ، محمد برهود رئیس پذیرش و هماهنگی، مسئول روابط عمومی حجت الاسلام حمید نادم و خانم هاله پتکی نماینده اداره کل بهزیستی گیلان با حضور در دایره سرپرستی در نشستی با دادیار شعبه سرپرستی شهرستان ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۵۲   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین سازمان بیمه سلامت و سازمان بهزیستی، یک میلیون و 16 هزار نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی که دفترچه معتبر بیمه سلامت دارند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۴۷   + ۳۸ سایت دیگر  
رییس سازمان بهزیستی کشور از امضا تفاهم نامه با بیمه سلامت جهت ارائه 8 خدمت ستاره داری که قبلا تحت پوشش بیمه سلامت نبود، برای یک میلیون و 16 نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی خبر داد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به تولید 749 محتوای توانبخشی و 237 محتوای کار درمانی و رشد 75 درصدی اعتبارات خدمات توانبخشی از تخصیص600 هزار تومان هزینه توانبخشی برای هر دانش آموز خبر داد. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به همت توان یابان مؤسسه نیکوکاری رعد الغدیر یک صندوق خیریه راه اندازی و عواید حاصل از آن صرف درمان، آموزش، توانمندسازی و توانبخشی افراد دارای معلولیت خواهد شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
به گفته رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی یکی از مشکلات نیروهای توانبخشی قرار نگرفتن آنان در گروه شغلی معلمان است که امید است با تمهیدات سازمان امور استخدامی این نیروها در رسته معلمان قرارگیرند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی گروه آموزشی کاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: تکنیک های کاردرمانی برای کودکان دچار فلج مغزی CP به تسهیل مراحل رشد حرکتی کودک (مانند نشستن، سینه خیز تا راه رفتن و کسب توانایی استفاده از پله) به عنوان شاخص های اصلی استقلال در عملکرد کودک کمک می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
معاونان جدید تحقیقات و آموزش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی معرفی شدند و با مصوبه هیات رئیسه دانشگاه، ستاد کرونا در این دانشگاه تشکیل می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۳۳    
تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور در پیامی روز جهانی کار درمانی را به کاردرمانگران ، نیرو های توانبخشی و همکاران حوزه آموزش و پرورش استثنائی تبریک گفت. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۳۱    
متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت: عوارض کرونا محدود به دوره بیماری نیست و حدود یک سوم مبتلایان تا مدت ها و گاه تا 6 ماه بعد از بهبودی ظاهری، دچار سندروم خستگی مزمن، اختلال خواب، تغییرات خلقی و کاهش اعتماد به نفس می شوند.
مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به سرپرستی دکتر حسین نجم آبادی ، رییس مرکز تحقیقات و مدیر گروه آموزشی ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، همگام با مراکز علمی بین المللی، ماهیت و ژنتیک دقیق ویروس کووید 19 را شناسایی کرد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۵۵    
توانبخشی یک کوالای بیمار به نام والی توسط آژانس نجات حیوانات انجام می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برنامه های اولویت دار دانشگاه را اعلام کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
دانشجوی کاردرمانی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موفق به ثبت اختراع خود در زمینه ارزیابی سیستم پردازش حسی مبتلایان به اختلالات حسی نظیر اوتیسم شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی بیمارستان شهدای تجریش نقش کاردرمانگران در بازتوانی بیماران مبتلا به کرونا در ایجاد عملکرد مطلوب فردی و اجتماعی و بازگشت آنها به زندگی عادی و مستقل را بسیار موثر توصیف کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۳۳    
احمد محمد زاده رئیس بهزیستی شهرستان فردیس به اتفاق جمعی از همکاران خود در حوزه ی توانبخشی با هدف بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی از بخش های مختلف مراکز مراکز توانبخشی و نگهداری ندای مهر و مهرجویان مطهر دیدار کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۸    
با حضور آرزو منوچهری سرپرست مدیریت، سیده زهرا حسینی معاون، حکیمه تابان کارشناس واحد توانبخشی بهزیستی شهرستان بوشهر و مسعود نوری صادقی رییس هیئت مدیره انجمن معلولین بوشهر مراسم قرعه کشی مسابقه ورزشی مجازی به مناسبت هفته پارالمپیک در دفتر این مدیریت برگزار شد
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین گفت: عقب ماندگی مزمن مالی مراکز توانبخشی باید جبران شود و دنبال این هستیم که یارانه این مراکز در 1400 حداقل 50 درصد رشد داشته باشد.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز :نقش کاردرمانگران در بازتوانی بیماران مبتلا به کرونا ، ایجاد عملکرد مطلوب فردی و اجتماعی و بازگشت آنها به زندگی عادی و مستقل بسیار مهم و موثر است. ...
نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به سرپرستی دکتر حسین نجم آبادی ، رییس مرکز تحقیقات و مدیر گروه آموزشی ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، همگام با مراکز علمی بین المللی، ماهیت و ژنتیک دقیق ویروس کووید 19 را شناسایی کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۳۳   + ۴۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت: عوارض کرونا محدود به دوره بیماری نیست و حدود یک سوم مبتلایان تا مدت ها و گاه تا 6 ماه بعد از بهبودی ظاهری، دچار سندروم خستگی مزمن، اختلال خواب، تغییرات خلقی و کاهش اعتماد به نفس می شوند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور گفت: با انجام واکسیناسیون آنفلوآنزا در مراکز شبانه روزی شرایط پایدارتری برای مواجهه با بیماری کرونا یجاد شده است.
مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به سرپرستی دکتر حسین نجم آبادی ، رییس مرکز تحقیقات و مدیر گروه آموزشی ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، همگام با مراکز علمی بین المللی، ماهیت و ژنتیک دقیق ویروس کووید 19 را شناسایی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۰۵    
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آزادشهر گفت: بزرگترین موقوفه شاخص و ملی کشور به صورت مرکز توانبخشی معلولان امسال در شهرستان آزادشهر به بهره برداری می رسد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۱۱    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس آموزش و پرورش استثنایی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه شرایط هر دانش آموز تعیین کننده دریافت نوع آموزش وی است، گفت: بخش اعظم آموزش دانش آموزان استثنایی که بیماری و یا مشکل حاد نداشته از طریق غیرحضوری است و بخشی که نیازمند کارگاه و امور توانبخشی هستند با مشخص شدن ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۰۶    
تهران (پانا) – معاون برنامه ریزی و توانبخشی سازمان استثنایی با توضیح روش های مختلف تولید محتوا برای دانش آموزان با نیازهای ویژه، از بارگذاری 1100 محتوای آموزشی در شبکه شاد خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
پروژه مجموعه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار اردبیل با پیشرفت فیزیکی 90 درصدی در حال اجراست.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت : در حال حاضر در حال طراحی بسته تحولی خانواده محور هستیم که هفت برنامه ویژه در این بسته برای نقش دهی به نظام خانواده محقق خواهد شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور گفت: مراکز توانبخشی روزانه به دلیل شرایط دشوار اقتصادی در شرف تعطیلی هستند و اگر 10 هزار کارمند این مراکز بیکار شوند، هزینه های این بیکاری بر گردن دولت خواهد بود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۲:۰۴    
جلسه آموزشی تنظیم اسناد مالی حوزه توانبخشی بهزیستی شهرستان قدس برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون توانبخشی بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان اینکه طبق پیش بینی های انجام گرفته در سال 1440 از هر چهار نفر یک نفر سالمند خواهد بود، گفت: 71 درصد سالمندان استان متاهل و 10 درصد آنها تنها زندگی می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- اختراع محققان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با عنوان "روش و سیستمی جهت تنظیم راستای پروتز " پس از ثبت در داخل کشور، در آمریکا نیز به ثبت رسید.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نشست تخصصی معاونت امور توانبخشی با رؤساو کارشناسان ادارات بهزیستی شهرستانهای استان بوشهر روز چهارشنبه 30 مهر ماه به صورت آنلاین برگزار شد
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۸    
"ابوالفضل" و "امیر حسین" دو کودک توان جو هستند که در منزل خود و تحت پوشش مرکز توانبخشی شهرستان مانه و سملقان زندگی می کنند که آرزوی پلیس شدن آنها به حقیقت پیوست.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
یاسر مختاری از زمان شیوع کرونا در کشور برخی از مشاغل وابسته پزشکی و پیراپزشکی نیز دچار بحران شده اند. از جمله این مشاغل مراکز توانبخشی غیر دولتی است که عمدتا با یارانه های دریافتی از سازمان بهزیستی کشور به فعالیت خود ادامه می دهند این یارانه ها با توجه بیماری کرونا و وضعیت اقتصادی کشور از نگاه ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۸    
معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران به همراه مسئول روابط عمومی از اداره بهزیستی قدس و مراکز خصوصی توانبخشی این شهرستان بازدید نمودند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون توانبخشی به همراه مسئول روابط عمومی بهزیستی استان تهران با هدف سنجش میزان تاب آوری مقابل ویروس کرونا از مراکز خصوصی توانبخشی شهرستان قدس بازدید نمودند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۵۸    
آزمایش ژنتیک خانوارهای سه معلول به بالا با همکاری حوزه های تخصصی پیشگیری و توانبخشی و تیم تخصصی ژنتیک شهرستان ری، برای 12 خانوار شهرستان قرچک انجام گرفت.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۰:۴۳    
معاون توانبخشی آسایشگاه کهریزک گفت: با پیگیری های هیات مدیره و تلاش های خیرین ، خط تولید ماسک در آسایشگاه کهریزک راه اندازی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
خط تولید ماسک سه لایه در آسایشگاه خیریه کهریزک، به همت متولیان آسایشگاه و بسیج اصناف کشور راه اندازی شده است. به طور متوسط روزانه 11 هزار ماسک در موسسه کهریزک مصرف می شود که هم اکنون این خط تولید، دو هزار ماسک را به صورت روزانه تامین می کند اما به گفته معاون توانبخشی آسایشگاه ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۵۱    
معاون توانبخشی و رئیس کمیته مقابله با کرونا بهزیستی کشور در این جلسه، با اشاره به قرار گرفتن در پیک سوم همه گیری ویروس کرونا، کار در بهزیستی را سخت توصیف کرد و اظهار داشت: متأسفانه این سختی در شرایطی که کرونا پدید آورده سخت تر هم شده است.
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار اردبیل گفت: این پروژه با هزینه کرد 23 میلیارد تومان در زیر بنای 14300 متر مربع و 5 طبقه بالای 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشورخواستار تامین هزینه های انرژی مراکز توانبخشی از محل هدفمندی یارانه ها شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام هنرمند گفت: با تخصیص اعتبار لازم فاز دوم مجتمع توانبخشی ایثار قم تا اسفند ماه امسال به بهره برداری می رسد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
سالاروند از ارائه خدمات پیشگیری، اجتماعی و توانبخشی به افراد در معرض آسیب و آسیب دیدگان اجتماعی خبر داد.