جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۸:۳۳Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری های واگیر»

روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
جمع تزایدی موارد ثبت شده جذام در کشور تا پایان سال 1401 اعلام شد. بنابر اعلام دفتر مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، تا پایان سال 1401 جمع تزایدی موارد ثبت شده جذام در کشور به 11 هزار و 906 مورد رسید که از آن میان 8986 مورد بهبود یافته، 2503 مورد فوت شده، 411 مورد غایب از درمان ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اعلام رشد چندبرابری بیماری مالاریا در کشور گفت: در مورد نوع کشنده و مقاوم به درمان مالاریا افزایش تعداد مبتلایان امسال نسبت به سال قبل 30 تا 40 برابرشده است.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
اولین مرگ ناشی از تب خونریزی دهنده موسوم به تب کریمه کنگو در عراق ثبت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس گروه مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر ضرورت رعایت اصول بهداشتی از سوی زائران بیت الله الحرام در ایام حج تاکید کرد.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۸:۱۶   + ۲۱ سایت دیگر  
تا پایان سال 1401 جمع تزایدی موارد ثبت شده جذام در کشور به 11 هزار و 906 مورد رسید که از آن میان 8986 مورد بهبود یافته و 2503 مورد فوت شده اند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خوزستان، منوچهر شیخی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اندیمشک با اشاره به برگزاری اردو جهادی دامپزشکی در منطقه جورند گفت: در این اردو جهادی بالغ بر 16 هزار راس دام سبک بر علیه بیماری های واگیر دار دامی و مشترک بین انسان و حیوان واکسینه گردیدند. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
تیم سلامت مراقبت مرزی گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به منظور اعزام کاروان های حج تمتع ضمن حضور در محل فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت ، زائران حج، در راستای حفظ سلامت آنها، خدمات ارائه کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درخصوص آمار منتشر شده از بیماری جذام در ایران و شیوع دوباره آن در کشورمان توضیح داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۸:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر گروه پیشگیری از بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به ابتلای تعدادی از افراد به بیماری مالاریا در آذربایجان شرقی، نسبت به شیوع این بیماری در استان و احتمال ابتلای مردم به آن هشدار داد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
گروه سلامت: یک بیماری پوستی است که اثر آن تا آخر عمر با بیمار می ماند و ناقل آن نیز پشه خاکی است، در تابستان که فصل جولان پشه هاست، شیوع بیشتری پیدا می کند ...
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 11 هزار و 906 بیمار مبتلا به جذام در سال گذشته در کشور شناسایی شدند که 2 هزار و 503 بیمار جان خود را از دست دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
عملیات ایمن سازی و واکسیناسیون بالغ بر 4 هزار راس دام سبک علیه بیماری های واگیر دامی و مشترک در هفتکل انجام شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی دامپزشکی گیلان، دکتر سید مهدی موسوی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بندرانزلی از اجرای اردوی جهادی و ارائه خدمات رایگان دامپزشکی به دامداران کمتر برخوردار مناطق چراغ پشتان و بشمن شهرستان بندرانزلی خبر داد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه امسال تاکنون موردی از تب کریمه کنگو در استان مشاهده نشده است، گفت: بهترین روش جلوگیری از ابتلا به این بیماری این است که حیوانی خارج از کشتارگاه ذبح نشود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، دکتر حمید فیضی رئیس شبکه دامپزشکی سلماس اعلام کرد در راستای اجرای پایش بیماری در شهرستان، از ابتدای سال جاری عملیات خونگیری به تعداد 35 رأس در واحد پرورش اسب در شهرستان سلماس انجام و تحت مراقبت سرمی مشمشه قرار گرفته اند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر گروه پیشگیری از بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به کاربردهای واکسن در کنترل بیماری ها بر اهمیت واکسیناسیون در مراقبت و کنترل بیماری های واگیر تاکید کرد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ علیرغم آنکه در این استراحتگاه ها معمولا مدت زمان توقف حجاج کوتاه و در حد چند دقیقه است، اما درهمین مدت کم، با ازدحام جمعیت، مخصوصا در سرویس های بهداشتی، مواجه هستیم. ...
گفتارنو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۲   + ۴۱ سایت دیگر  
بنابر اعلام مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، در ایران از 50 گونه موجود و شناسایی شده عقرب، 7 گونه حائز اهمیت هستند که سالانه موجب حدود 60 هزار گزش می شوند و کشور را پس از مکزیک و کلمبیا در رتبه سوم عقرب زدگی دنیا قرار داده اند. ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۱:۵۲    
سنجش هراس ناشی از اخبار بیماری های واگیردار و مرگ آور پژوهشی است که در آن تاکید شد، برجسته سازی های رسانه ای می تواند در هراس ناشی از اخبار بیمارهای واگیردار و مرگ آور تعیین کننده باشند ...
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۵۶    
دبیر کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : بیماری تب مالت یکی از مهمترین بیماری های مشترک بین انسان و دام است که جزو اولویت های اصلی بیماری های واگیر در سطح کشور و استان های غربی تحت عنوان قطب دامپروری و کشاورزی مطرح است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : بیماری تب مالت یکی از مهمترین بیماری های مشترک بین انسان و دام است که جزو اولویت های اصلی بیماری های واگیر در سطح کشور و استان های غربی تحت عنوان قطب دامپروری و کشاورزی مطرح است.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون اجرایی مرکز بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: نگاه وزارت بهداشت بر موضوع زیستی عمدتاً بر محور پیشگیری است و این رزمایش می تواند آمادگی ما را برای پاسخ دهی در آینده بالا ببرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۸    
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، در پی توزیع موفقیت آمیز اقلام مورد نیاز جهت تجهیز اتاق های ایزوله برای مقابله با کوید 19 و سایر بیماری های واگیر در 30 مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی واقع در 13 استان کشور با مشارکت حوزه توانبخشی و اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۴۹    
کارگاه کارگاه منطقه ای مدیریت طغیان بیماری های واگیر در اهواز در حال برگزاری است .
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۰    
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر گروه پیشگیری از بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان، گفت: بر اساس بررسی های انجام گرفته، اغلب فوتی های ناشی از کرونا در استان را، افراد بالای 70 سال دارای بیماری های زمینه ای چون دیابت، سرطان و .. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: روند ابتلا به بیماری های قابل انتقال از طریق آب و غذا در 5 سال اخیر 14 درصد افزایش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۵:۳۶   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس اداره کنترل سل و جذام مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اتمام بسیج غربالگری سل در کشور، گفت: در این پویش 13 هزار و 478 نفر دارای علائمی با شک به سل شناسایی شدند که مشخص شد 386 نفر آنها مبتلا به سل ریوی هستند و درمان رایگان آنها نیز آغاز شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۰۲    
کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماریهای واگیردار ویژه مسئولین مراکز و موسسات (مراکز اقامتی، مراکز نگهداری سالمندان و بیماران روانی مزمن، مراکز شبه خانواده، مراکز گذری کاهش آسیب و سرپناه شبانه، مراکز حرفه آموزی معلولین و.. ...
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۰۶   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ دکتر پژمان بختیاری نیا گفت: با هوشیاری حافظان سلامت، موارد بیماری مالاریا وارده به استان خوزستان به سرعت شناسایی شدند و مراقبت ها و مداخله های درمانی به موقع آغاز شد.شناسایی مبتلایان به مالاریا در خوزستان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس گروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: پشه های آئدس حشرات تهاجمی سیاه و سفید هستند که در شهر ها رشد می کنند و در کشور پاکستان شیوع پشه آئدس افزایش پیدا کرده و ممکن است از طریق مرز ها وارد شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۱:۲۰    
مسئول واحد مدیریت بیماری های واگیر مرکز بهداشت دزفول پوشش بیش از 95 درصدی واکسیناسیون کودکان زیر 5 سال سبب کاهش بیماری های واگیردار و مرگ و میر آن ها دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
این کنگره با هدف ارائه جدیدترین دستاورد ها در شناخت، تشخیص و پیشگیری بیماری ها از جمله سرطان ها بیماری های مادرزادی و بیماری های واگیر برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۲:۳۶    
سرپرست گروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: براساس توافق انجام شده با کشور عربستان، تزریق دو واکسن کرونا و مننژیت برای حجاج ایرانی الزامی است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۵۶   + ۱۷ سایت دیگر  
محمد رضا شیرزادی، رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوانات مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: در سال گذشته ده مورد فوت ناشی از بیماری تب کریمه کنگو در کشور گزارش شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۶:۳۵    
مدیر بیماری های واگیر معاونت بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه اگر فرد پس از گازگرفتگی توسط حیوان واکسینه نشود خطر ابتلای وی به هاری وجود دارد، گفت: اگر انسانی به بیماری هاری مبتلا شد، صددرصد خواهد مرد و هیچ راه نجاتی برای وی نیست.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس مسئول بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: در استان بوشهر تاکنون 612 بیمار ایدز شناسایی شده که از این مجموع 27 مورد مربوط به این شهرستان است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی دامپزشکی استان آذربایجان غربی ، با توجه به اهمیت موضوع ساماندهی کشتارگاه های دام استان و ضرورت رعایت بهداشت و سلامت محصولات تولیدی از کشتارگاه ها و پیشگیری از اشاعه احتمالی بیماری های واگیر دام و بیماری های مشترک بین انسان و دام ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۹:۰۹    
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه فعلا طغیانی از بیماری وبا در کشور گزارش نشده است، راه های پیشگیری از این بیمار را تشریح کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۶:۲۱   + ۲۷ سایت دیگر  
دکتر بابک عشرتی در گفت وگو با ایران اکونومیست، درباره وضعیت وبا در کشور، گفت: هر سال با گرم شدن هوا و از اوایل تابستان مواردی از وبا در کشور گزارش می شود. به ویژه در جاهایی که مشکل فاضلاب داریم، این خطر افزایش پیدا می کند. ...
صدای زرند   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۰:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: از دی ماه سال گذشته تاکنون حدود 200 مورد ابتلا به سرخک در کشور شناسایی شده و بسیاری از آن ها در گروه سنی زیر 10 سال قرار دارند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - پس از اعلام پایان وضعیت اضطراری کرونا در دنیا از سوی سازمان جهانی بهداشت و کاهش آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از این بیماری در ایران، بسیاری از افراد تصور کردند کرونا پایان یافته اما معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت می گوید پایان وضعیت اضطرار کووید 19 ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۸:۱۲   + ۲۹ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه پایان وضعیت اضطرار کووید 19، به معنای پایان کرونا نیست، گفت: ممکن است در آینده، جهشی در کرونا اتفاق افتد که هم سرایت پذیری و هم کشندگی اش بالاتر رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرگروه بیماری های واگیر و غیرواگیر مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت : جمعیت شهری استان کرمانشاه به یک میلیون و 360 هزار نفر می رسد که به ازای هر سه هزار نفر یک پزشک خانواده درنظر گرفته خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۴:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به میزان شیوع سل در ایران و کشورهای همسایه، گفت:میزان شیوع سل در جهان در حال حاضر 134 در یکصدهزار نفر است؛ در حالی که در ایران 12 در صد هزار نفر است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۴:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
سرپرست مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با اشاره به نقش مهاجران در وضعیت سل در ایران، میزان شیوع این بیماری در کشورهای همسایه را نگران کننده خواند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه بررسی 10 ساله وضعیت تالاسمی در همدان گویای کاهش شناسایی افراد مبتلا به تالاسمی پس از غربالگری های صورت گرفته است گفت: 223 زوج ناقل و مشکوک پرخطر تالاسمی در این استان تحت مراقبت های بهداشتی هستند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: تب کریمه کنگو از بیماری هایی است که هر سال تعدادی از موارد آن مشاهده می شود و بنابراین باید موازین بهداشتی را جهت پیشگیری از این بیماری رعایت کرد.
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت از تدوین برنامه کاری چهارساله پیشگیری و کنترل بیماری های واگیر کشورهای گروه پنج خبر داد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۳۲   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح علائم ابتلا به تب کریمه کنگو، گفت: تب کریمه کنگو از بیماری هایی است که هر سال تعدادی از موارد آن مشاهده می شود و بنابراین باید موازین بهداشتی را جهت پیشگیری از این بیماری رعایت کرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۲:۳۵    
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت: از قبل هم انتظار افزایش موارد بیماری، پس از تعطیلات نوروز را داشتیم که این اتفاق هم به وقوع پیوست. به دنبال افزایش مبتلایان به بیماری ابتدا تعداد افرادی که در بیمارستان بستری می شوند و سپس تعداد فوتی های ناشی از کرونا افزایش می یابد. ...