دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۲۰:۱۳Oct 2020 26

جدیدترین‌های «بیماری های واگیر»

بهداشت نیوز   ۵ ساعت پیش    
رئیس گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: هپاتیت A یک بیماری بسیار مسری است که توسط گونه ای از ویروس ها ایجاد می شود و هپاتیت عفونی نیز نام دارد.
پایگاه خبری قلم   ۸ ساعت پیش    
ضرورت تامین کالری مورد نیاز بدن با مواد غذایی سالم این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: اگر بدن هر فردی در طول روز به طور استاندارد به دریافت 2000 کالری نیازمند باشد، نحوه تامین این حجم از کالری با مواد غذایی مفید و مغذی و سالم از اهمیت ویژه ای برخوردار است ...
بهار نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه علمی: کارشناسان تغذیه معتقدند استفاده از انواع ویتامین ها در افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها از جمله ویروس کرونا بسیار موثر است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۰۱    
ناهماهنگی کوچ دام از بخش رخ به سایر نقاط، باعث شیوع بیماری های واگیر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
برای جلوگیری از انتشار بیماری های واگیر دار و ویروسی، کودکان مبتلا به بیماری های خاص در بیمارستان اکبر واکسن آنفولانزا دریافت می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۳۳    
تهران- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: جمهوری اسلامی ایران، برنامه حذف هپاتیت های ویروسی را تهیه کرده و عزم جدی برای حذف این بیماری ها را تا سال 1410 دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - کارشناس کنترل واحد بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: 50 بیمار کم بضاعت مبتلا به هپاتیت C در این استان در قالب برنامه حمایتی دانشگاه علوم پزشکی اراک به صورت رایگان درمان شده و بهبود یافتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۲    
کارشناس ارشد مدیریت بیماری های واگیر دار وزارت بهداشت به طور سر زده از بخش اورژانس بیمارستان و مرکز غربالگری بیماران کووید 19 مهاباد بازدید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۷    
مهاباد- ایرنا- دکتر "محمد نصر دادرس" کارشناس ارشد مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد و مرکز 16 ساعته غربالگری بیماری های واگیر این شهرستان بازدید و از نزدیک مشکلات این مراکز درمانی به ویژه در زمینه بیماری کرونا را بررسی کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس کارشناس مسئول بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: برخی افراد در هر اجتماعی به "فوق گسترش دهنده" معروف هستند؛ افرادیکه ناقل سالم بوده و در مورد ویروسی نظیر کووید19، ظرف مدت یک هفته امکان دارد عامل انتقال بیماری به 100 نفر هم بشوند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: به منظور مبارزه با انگل های خارجی دام به عنوان یکی از ناقلین اصلی بیماری های واگیر دامی و قابل انتقال بین انسان و دام، از اقدامات اساسی برای پیشگیری از شیوع این بیماری های خطرناک سم پاشی بدن و محل نگهداری(جایگاه) دام ها است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۰    
گچساران- ایرنا- رئیس اداره دامپزشکی گچساران گفت: 300 هزار راس دام سبک و سنگین از سوی اکیپ های دامپزشکی این شهرستان امسال علیه بیماری های واگیر و غیرواگیر دامی واکسینه شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با بیان اینکه با طولانی شدن همه گیری کرونا که شاید هنوز یک سوم آن هم طی نشده، شاهد پدیده عادی شدن این بیماری هستیم و اهمیت موضوع از چشم مردم افتاده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان با بیان اینکه در شرایط اقلیمی اصفهان شیوع ویروس آنفلوآنزا از حدود آذر ماه خود را نشان می دهد، گفت: هم اکنون توزیع واکسن آنفلوآنزا برای مادران باردار ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۴    
رئیس اداره کنترل سل و جذام مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شباهت های بیماری سل و کرونا، گفت: در شرایطی که همه افکار به سمت کووید19 است، امکان غفلت از تشخیص و درمان سل وجود دارد، اما با ایجاد تمایز میان علائم این دو، می توان بیماریابی فعال سل را ادامه داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران عضوکارگروه اپیدمیولوژی و آمار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه با همکاری واحد بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی بابل موفق به ردیابی تماس بیماران مشکوک به کرونا در این شهرستان شدیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استانها - رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز مواردی از بیماری جذام در شهرستان های نی ریز، مرودشت و سایر شهرستان ها استان فارس ثبت شده که در سال 98 درمان این بیماران به اتمام رسید و مورد جدیدی گزارش نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس گروه بیماری های واگیردار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیماری سل یک بیماری واگیر دار عفونی است که عامل آن یک باکتری از نوع باسیل به نام مایکوباکتریوم توبرکلوزیس می باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر یک کارشناس بیماری سل معتقد است معطوف شدن حداکثر توجه سیستم بهداشتی به کووید 19، اعمال فاصله گذاری فیزیکی، خستگی نیروی انسانی، تشابه علائم تنفسی سل و کرونا ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: فرد مبتلا به سل می تواند سالانه 15 نفر دیگر را آلوده کند؛ بنابراین کنترل سل وقتی میسر است که بتوان بیمار مبتلا به سل را در مراحل اولیه شناسایی کرد و او را تحت درمان کامل شش ماهه قرار داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره کنترل سل و جذام مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شباهت های بیماری سل و کرونا، گفت: در شرایطی که همه افکار به سمت کووید19 است، امکان غفلت از تشخیص و درمان سل وجود دارد، اما با ایجاد تمایز میان علائم این دو، می توان بیماریابی فعال سل را ادامه داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۴۵   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس اداره کنترل سل و جذام مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شباهت های بیماری سل و کرونا، گفت: در شرایطی که همه افکار به سمت کووید19 است، امکان غفلت از تشخیص و درمان سل وجود دارد، اما با ایجاد تمایز میان علائم این دو، می توان بیماریابی فعال سل را ادامه داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۹:۲۱    
این روز ها نبود نظارت در کشتار دم ها واستفاده از روش های سنتی برای توزیع گوشت سلامت مردم را تهدید می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۵:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز کنترل بیماری های واگیر دار در آمریکا در واکنش به گرد همایی های انتخاباتی اخیر دونالد ترامپ گفته اکنون بدترین زمان برای انجام این کار است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر سابق مبارزه با بیماری های واگیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی با اشاره به وضعیت ابتلا به کرونا، گفت: همه افراد مبتلا نیاز به مراجعه به مراکز درمانی ندارند.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۵۰   + ۲۳ سایت دیگر  
جانشین فرماندهی بحران ستاد کرونا آسایشگاه کهریزک با اعلام اینکه موج سوم بیماری کووید 19 به آسایشگاه رسیده گفت: در هفته دوم مهرماه سهمیه واکسن آنفلوآنزای مددجویان کهریزک با همکاری شبکه بهداشت ری و اداره بیماری های واگیر وزارت بهداشت توزیع و برای تمامی مددجویان و همچنین همکارانی که در داخل بخش ها نیز ...
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
جانشین فرماندهی بحران ستاد کرونا آسایشگاه کهریزک اعلام کرد که موج سوم بیماری کووید 19 به آسایشگاه رسیده گفت: در هفته دوم مهرماه سهمیه واکسن آنفلوآنزای مددجویان کهریزک با همکاری شبکه بهداشت ری و اداره بیماری های واگیر وزارت بهداشت توزیع و برای تمامی مددجویان و همچنین همکارانی که در داخل بخش ها نیز ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۱۴    
از سوی رییس کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر سازمان بهزیستی کشور، راهنمای بهداشتی مراکز خدمات بهزیستی(مثبت زندگی) در ایام شیوع بیماری کرونا طی بخشنامه ای به مدیران کل بهزیستی استان ها ابلاغ شده است.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
دکتر آنتونی فائوچی، رییس موسسه ملی بیماری های واگیر و آلرژی آمریکا به سی ان ان گفت: پنج دهه از فعالیتم در امور دولتی می گذرد و هرگز هیچکدام از نامزدهای سیاسی را مورد تایید قرار نداده ام ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۴۲   + ۲۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرگروه بیماری های واگیر مرکز بهداشت آذربایجان شرقی تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا، در شرایط کنونی هر فردی با علایم سرماخوردگی، باید خودش را قرنطینه و در خانه استراحت کرده و مایعات گرم مصرف کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
همدان - رسولی؛ مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: امسال بیش از 37 میلیون نوبت سر دام در استان همدان علیه انواع بیماری های واگیر دامی و قابل انتقال بین حیوان و انسان مایه کوبی شده اند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: دکتر آنتونی فائوچی کارشناس ارشد بهداشت و مدیر مرکز ملی آلرژی و بیماری های واگیر آمریکا اعلام کرد مراسم اعلام نامزدی قاضی ایمی بارت برای قضاوت در دیوان عالی آمریکا که در روز 26 سپتامبر (5 مهر) برگزار شد، باعث اشاعه کرونا در کاخ سفید شده است. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۹:۰۵    
دانشمندان آمریکایی درباره تهدید جهانی جدید ناشی از شیوع سوپر باکتری ها هشدار داده اند.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۰:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس گروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: طیف علایم بیماری آنفولانزا و ویروس کرونا مشابه هستند، اما در بروز بیماری با علایم شدید، تفاوت هایی با هم دارند و احتمال وخامت بیماری و ابتلا به عفونت حاد در کووید-19 نسبت به آنفولانزا بالاتر است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
دکتر علیرضا زالی در نشستی که با هدف بررسی اقدامات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در مقابله با کرونا با حضور اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در فرودگاه مهرآباد برگزار شد، با بیان اینکه کشورهای آسیای شرقی علی رغم مجاورت جغرافیایی با چین ...
اقتصاد آنلاین / نسیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۴۶   + ۲۵ سایت دیگر  
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: تهران تلخ ترین روزهای کرونایی خود را می گذراند.
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اینکه تهران تلخ ترین روزهای کرونایی خود را می گذراند، نگاه مسئولیت پذیرانه مدیران ارشد فرودگاه ها را در کنترل این بیماری بسیار تاثیر گذار توصیف کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
گناوه- ایرنا- کارشناس بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان دیلم استان بوشهر گفت: طرح واکسیناسیون علیه بیماری آنفلوآنزا ویژه گروه های پرخطر در این شهرستان اجر شد.
پایگاه خبری جامعه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۱۰    
به گزارش بخش بین الملل جامعه خبر، براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگری بیماری های واگیر معمولا 4تا5 روز پس از دادن تست کرونا نتیجه آن مشخص می شود و تازه دوره نهفتگی این بیماری هم 14 روز است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هموطنان در دهه پایانی ماه صفر، حد فاصل روز های اربعین حسینی تا شهادت امام رضا (ع) به مشهد سفر نکنند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت اصفهان گفت: وجود لایه ویژه در برخی ماسک ها یک واقعیت است که در داخل کشور هم تولید می شود و استفاده از ان در تولید ماسک کار را ایده آل می کند اما اینگونه نیست که اگر نباشد استفاده از ماسک بی فایده باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به افزایش بیماری های مشترک بین دام و انسان، پیشگیری از شیوع بیماری های واگیر دامی در حیات وحش ضروری است.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۰۷    
مدیر گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشت در گفت وگو با مستندسازان مسیرنمای پیشرفت مدیریت کووید 19 در دانشگاه گفت: کرونا باعث شد شیوه رصد بیماری، بازدیدها، پایش ها و انتقال مطالب را تغییر دهیم ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
موسسه ملی آلرژی و بیماری های واگیر در ماه آپریل در گزارشی اعلام کرد این دارو دوره بستری شدن بیماران را کاهش می دهد، اما هنوز شواهدی دال بر آثار آن بر افزایش نرخ بهبود بیماران ارائه نشده است ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رمضان امیری، مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان در گفت وگو با میزان از مهر تایید مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت بر اقدامات بهداشتی و درمانی زندان کرمان خبر داد و بیان کرد: مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: درحال حاضر با شیوع فصل پاییز داروهای مورد نیاز برای درمان آنفلوانزا در کشور تامین شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی کارشناس بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از نگرانی ها برای هم زمان شدن موج سوم شیوع ویروس کرونا و موج اول بیماری آنفلوآنزا در این استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۴:۳۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از دهلی نو، نتایج سنجش آنتی بادی ساکنان ایالت های مختلف هند نشان می دهد 60 میلیون نفر از مردم این کشور به ویروس کرونا آلوده شده اند. ...
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۸:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
واکسن آنفولانزا به افراد زیر پوشش بهزیستی مازندران رایگان تزریق می شود. دکتر محمدرضا پارسایی مدیرگروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اعلام این خبر گفت: هم چنین در مراکز نگهداری از سالمندان، بیماران عقب مانده ذهنی، معلولین نیز واکسن آنفولانزای رایگان می گیرند. ...