سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۲۲:۳۳Oct 2020 27

جدیدترین‌های «انتقال بیماری»

سینا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
سیناپرس: بررسی و کالبدشکافی اجساد قربانیان مبتلا به کووید 19 مشخص می سازد که مخاط بینی و دهان آنها تا 18 ساعت پس از مرگ نیز حاوی ویروس کرونا است اما پوست آنها هیچ گونه آلودگی ویروسی را نشان نمی دهد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
حسن ذاتی کیخا گفت: گشت های مشترک محیط زیست و دامپزشکی کنارک به منظور پیشگیری و پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان آغاز شد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
اخیراً مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا اعلام کرده که به نظر نمی رسد سطوح، عامل مهمی در انتقال بیماری باشند. با این حال نتایج تحقیقات دیگری در زمینه انتقال ویروس کرونا که در استرالیا انجام شده است نشان می دهد که ویروس می تواند در سطوحی مانند تلفن عینک و یا لباس تا 28 روز زنده بماند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه فرماندار کرمانشاه از تعطیلی یک هفته ای تعدادی از واحدهای صنفی از فردا(پنجم آبان) در شهرستان کرمانشاه برای مقابله با شیوع کرونا و کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری خبر داد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا ، محققان بهداشتی و درمانی در کشور با توجه به شیوع ویروس کرونا بر استفاده از ماسک تاکید دارند ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز : رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: فعلا تا شش ماه آینده دارویی که بتواند کرونا را بهبود بخشد و یا واکسن متوقف کننده انتقال بیماری باشد ، ارائه نمی شود و پیشگیری بهترین درمان است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- فرماندار شوط گفت: طی 24 ساعت گذشته، چهار واحد چای خانه و یک گیم نت به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و قطع زنجیره انتقال بیماری در این شهرستان پلمب شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش حوزه تشکل های دانشگاهی تازه ترین ها، در پی بالا رفتن آمار ابتلا به کرونا و فوتی های این ویروس، انجمن اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران طی نامه ای از حسن روحانی رئیس جمهور خواستند حداقل به مدت دو هفته یا بیشتر ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۰۰    
ایسنا/مازندران کرونا همچنان در مازندران جولان می دهد، به گفته پزشکان با هر تجمعی که صورت گیرد و پروتکل های بهداشتی با قاطعیت اجرا نشود، ریسک انتقال بیماری افزایش خواهد یافت؛ رعایت برخی پروتکل ها مانند زدن ماسک، خطر انتقال را کاهش خواهد داد؛ اما این به معنای به صفر رسیدن خطر نیست ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
افزایش گزیدگی توسط پشه "آئدس ایجیپتی"(Aedes aegypti) که به پرواز کردن و نیش زدن هنگام روز تمایل دارد، نگرانی هایی را در مورد افزایش آلودگی نوری پدید می آورد که می تواند انتقال بیماری هایی مانند تب دنگی، تب زرد، "چیکونگونیا" (chikungunya) و زیکا را تحت تاثیر قرار دهد.
خلخالیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
بخشدار بخش شاهرود خلخال از افزایش محدودیت های اجتماعی ناشی از شیوع کرونا در این بخش برای پیشگیری از افزایش شدت شیوع بیماری خبرداد. به گزارش خلخالیم به نقل از ایرنا ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
اهمیت باز بودن درب ها برای خروج ذرات معلق در هوا و جلوگیری از انتقال بیماری کرونا در این ویدئو بخوبی مشخص می شود.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
پس از شیوع ویروس کرونا تاکنون هنوز درمان قطعی برای بیماری اعلام نشده و تنها استفاده از ماسک به عنوان سلاحی کارساز برای پیشگیری و قطع زنجیره انتقال بیماری ،بارها از جانب متخصصین بهداشت و درمان عنوان شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان سلسله گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان افزایش یافته و تا وقتی که به این باور نرسیم که مردم تعیین کننده زمان قطع انتقال زنجیره این بیماری هستند، همچنان شاهد افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها خواهیم بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس کارشناس مسئول بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: برخی افراد در هر اجتماعی به "فوق گسترش دهنده" معروف هستند؛ افرادیکه ناقل سالم بوده و در مورد ویروسی نظیر کووید19، ظرف مدت یک هفته امکان دارد عامل انتقال بیماری به 100 نفر هم بشوند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ترددها از تهران به مدت 2 هفته ممنوع شود، ادارات تعطیل شوند و پاساژها و پارک ها و ... هم بسته شوند، زنجیره انتقال بیماری کرونا تا حدودی قطع می شود. اما مشکل این است که گوش رئیس جمهور به حرف کسی بدهکار نیست.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
معلم با تاکید بر شکل گیری سبک جدید زندگی در ایام کرونا گفت: برای شکست کرونا و قطع زنجیره انتقال بیماری زندگی ما باید تغییر کند.
سازمان کنترل بیماری های چین اعلام کرد: تماس با مواد غذایی یخ زده آلوده هم می تواند به ابتلای افراد به کرونا منجر شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۰۱    
وقتی این شیلد روی صورت قرار می گیرد، دیگر امکان لمس صورت توسط دست وجود ندارد و در نتیجه از انتقال بیماری ها تا حد زیادی پیشگیری می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ما رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی در قطع زنجیره انتقال بیماری کووید 19 را با رمز یا رسول الله آغاز می کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس هماهنگ کننده سل معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: بیماری سل یک بیماری عفونی واگیر بوده و میکروب ایجاد کننده این بیماری از طریق تنفس از فرد مبتلا به سل به فرد سالمی که در تماس با او قرار گرفته منتقل می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۲۱    
رئیس پلیس راه استان از آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا از ساعت 24 دیشب تا صبح روز یکشنبه 27 مهرماه جاری در کرج خبر داد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۶   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس پلیس راه البرز از آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا از چهارشنبه شب 23 مهرماه تا صبح روز یکشنبه 27 مهر ماه جاری در شهرستان کرج خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون اموربهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 40 درصد از مبتلایان کرونا دارای علائم خفیف و یا بدون علامت هستند که این مهم اهمیت جلوگیری از انتقال بیماری از طریق خودمراقبتی را بیشتر نشان می دهد.
تمدن لر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تمدن لر ، در این اطلاعیه آمده است:" با توجه به فرارسیدن فصل سرما جهت تامین و حفظ سلامت آحاد جامعه بخصوص گروه های پرخطر و آسیب پذیر ابتلا به آنفلوانزای فصلی و ضمن تأکید بر اهمیت رعایت موازین بهداشت فردی و بهداشت تنفسی که تأثیر بسزایی در ابتلا و انتقال بیماری آنفلوانزای فصلی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رییس پلیس راه البرز از آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا از امشب تا صبح روز یکشنبه 27 مهر ماه جاری در شهرستان کرج خبر داد.
برترین ها / تیک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: خبرنگار عراقی شبکه الکاس قطر معتقد است هافبک پرسپولیس تصمیم نهایی اش را برای انتقال به تیم اف سی قطر گرفته است. عمر قحطان، خبرنگار عراقی شبکه الکاس قطر معتقد است بشار رسن هموطنش تصمیم نهایی خود را برای جدایی از پرسپولیس گرفته است. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران در ابلاغیه ای به فرمانداری های سطح استان تهران از اعمال محدودیت های مجدد کرونایی، خبر داد. متن ابلاغیه بدین شرح است. ...
نسیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۵۳   + ۴۲ سایت دیگر  
غلامرضا عباس پاشا در تشریح ابلاغیه جدید استانداری تهران به مدیران دستگاه های اجرایی، فرمانداران و شهرداران استان تهران در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های ناشی از تشدید شیوع کرونا ویروس گفت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران با ارسال بخشنامه ای محدودیت های جدید دستگاه های اجرایی در دوران کرونا را اعلام و تاکید کرد این امر جهت قطع زنجیره انتقال بیماری و ضرورت تشدید نظارت در مدیریت اپیدمی انجام می شود .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- با توجه به مشکلات موجود در درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا، مهمترین راه برای پیگیری از ابتلا به این ویروس استفاده صحیح از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان می شود و شواهد علمی نیز نشان داده که این 2 موضوع تا حد زیادی از انتقال بیماری جلوگیری می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم پرهیز از هر گونه مسافرت غیر ضروری با تشدید شیوع کرونا در کشور گفت: ما از مردم خواهش می کنیم که به مسافرت نروند تا زنجیره انتقال بیماری کرونا قطع شود بعد از آن فرصت برای سفر کردن وجود دارد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
در واقع برخلاق میکروب های سرماخوردگی و آنفولانزا، اکثر ویروس های STD بلافاصله بعد از خروج از بدن می میرند به همین دلیل خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی در خارج از تاق خواب بسیار کم است. اما صفر نیست.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری بیرجند گفت: با توجه به اینکه یکی از عوامل بسیار مهم در انتقال بیماری کرونا و شیوع آن تماس با یکدیگر و وقوع تجمعات در سطح شهرها است، شهرداری بیرجند با همکاری بهداشت شهرستان، طرح آزادسازی معابر توسط اصناف را در دستور کار خود قرار داده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای برنامه های هفته تربیت بدنی و ورزش امسال در این استان برای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا همراه با رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش استان به صورت سرزده از روند بازگشایی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس شهر کرمان بازدید کرد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه علمی: محققان اثبات کرده اند که دستگاه های تهویه هوا در فضاهای بسته می تواند به کاهش انتقال کروناویروس کمک کند. چندین مطالعه قبل نشان داده اند که انتقال کروناویروس از طریق ذرات هوا حامل ویروس، اصلی ترین راه انتقال بیماری کووید 19 است ...
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدت هاست زندگی رنگ کرونا به خود گرفته، رنگی که سیاهی آن همه جا را فرا گرفته اما می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی این سیاهی را کمرنگ کرد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۷:۳۲   + ۲۱ سایت دیگر  
تارنمای خبری هیل گزارش داد : شان کانلی پزشک کاخ سفید بامداد یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا براساس معیارهای مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های این کشور می تواند به صورت امن از قرنطینه خارج شود. ...
استانداری خراسان رضوی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۱۲    
رئیس جمهور سد کردن مسیر انتقال بیماری کرونا را یکی از عوامل مهم در حفظ سلامتی مردم برشمرد و اعلام کرد که ستاد ملی مقابله با کرونا در همین راستا جرائمی را در پنج حوزه برای متخلفانی که در تهران بزرگ، دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، تصویب کرده است.
سالم خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
فرزاد محمدی، پزشک فوق تخصص قرنیه در نشست آنلاین مراقبت های چشمی در دوره همه گیری کرونا درباره انتقال کرونا از طریق ترشحات چشمی گفت: فرد بیمار با ترشحات چشمی می تواند دیگران را نیز بیمار کند اما این موضوع شیوع پایینی دارد و در تعداد کمی از بیماران رخ می دهد هرچند ترس از انتقال بیماری از طریق ترشحات ...
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۵۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرکل شورای فرهنگ عمومی کشور از تدوین و تصویب سند ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری فردی و اجتماعی برای مقابله با ابعاد بیماری کرونا خبر داد. به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۹   + ۳۵ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ رئیس جمهور سد کردن مسیر انتقال بیماری کرونا را یکی از عوامل مهم در حفظ سلامتی مردم برشمرد و اعلام کرد که ستاد ملی مقابله با کرونا در همین راستا جرائمی را در پنج حوزه برای متخلفانی که در تهران بزرگ، دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، تصویب کرده است. ...
برترین ها / میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۱:۴۲   + ۳۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، با بیان اینکه استاد شجریان مورد علاقه همه مردم بود، گفت: در عین حال باید بدانیم که در شرایط شیوع کرونا، برگزاری تجمع به هر دلیلی خطرناک است و نباید اتفاق افتد. ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۲:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
مسافرت بخشی از روش های انتقال بیماری است، تجمعات غیرضرور و حتی ضرور داخل شهری و گشت و گذار در پاساژ و مراکز خرید همه احتمال ابتلا را بالا می برد، در این مورد هم حکومت و هم مردم وظایف خاص خود را دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر با بیان این که هر گونه تجمع، به ویژه در فضای سربسته و حتی با رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند باعث انتقال بیماری شود، افزود: ذکر کلمه "با رعایت پروتکل های بهداشتی" نباید باعث ایجاد اطمینان کاذب در افراد شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۸:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هر فرد آلوده به ویروس کرونا در صورت نداشتن ماسک می تواند زنجیره ای از انتقال بیماری را به راه بیاندازد به طوری که در یک ماه 450 نفر را به این ویروس آلوده می کند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۳۰    
غلامرضا حسن پور در خصوص جلوگیری از ورود ماسک قاچاق بیان کرد: با هماهنگی های صورت گرفته جلوی ورود ماسک های بی کیفیت وارداتی که از کشور های حاشیه خلیج فارس به صورت قاچاق وارد کشور می شود گرفته شود. زیرا این ماسک ها کیفیت لازم را ندارد و باعث انتقال بیماری می شود.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه کیهان: جلسه سران قوا قرار بود دیروز سه شنبه به میزبانی محمدباقر قالیباف در مجلس شورای اسلامی برگزار شود اما به دلیل بازدید سرزده قالیباف از بخش کرونایی بیمارستان امام خمینی(ره) و ادعای احتمال انتقال بیماری به حسن روحانی، این جلسه از سوی رئیس جمهور لغو شد. ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۳۰   + ۵۶ سایت دیگر  
[شهروند ] جلسه سران قوا که قرار بود سه شنبه به میزبانی محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، در مجلس برگزار شود از سوی حسن روحانی رئیس جمهور لغو شد.گفته شده دلیل لغو این جلسه حضور رئیس مجلس در بین بیماران کرونایی و احتمال انتقال بیماری به حسن روحانی بوده است. کرونا با هیچ کس شوخی ندارد ...