سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۳:۴۲Jun 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مالاریا»

زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۶:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مهر نوشت: رییس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، با اعلام اینکه زیست بوم پشه آئدس در کشور از مالاریا بیشتر است، از آمادگی بیمارستان های کشور برای مقابله با تب دنگی خبر داد ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۵:۲۰   + ۳۶ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: این احتمال وجود دارد که برخی بیماران دارای علائم نباشند. من بر این باور هستم بخشی از افرادی که به کشور های خارجی سفر می کنند احتمال دارد به بیماری تب دنگ مبتلا شوند در حالی که هیچ علائمی ندارند. بازهم تاکید می کنم تب دنگ با بیماری مالاریا بسیار تفاوت دارد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۳:۳۳   + ۳۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت با اعلام این که زیست بوم پشه آئدس در کشور از مالاریا بیشتر است، از آمادگی بیمارستان های کشور برای مقابله با تب دنگی خبر داد.
چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۶:۳۸    
☑طبق کتاب رکوردهای جهانی گینس، پشه ها سالانه بین 725000 تا 1000000 انسان را به بیماری مبتلا می کنند. خطرناک ترین این بیماری ها مالاریا است، اما پشه ها ناقل بیماری های کشنده دیگری مانند تب دنگی و تب زرد نیز هستند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۴:۳۳    
شمار بیماران مالاریا در ننگرهار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۳:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم نیشابور از تشخیص یک مورد جدید از بیماری مالاریا در آزمایشگاه مرکز خبر داد.
یک پزشک   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۷:۳۵    
عفونت های انگلی یک مسئله بهداشتی مهم در سطح جهانی است که باعث بیماری های مختلفی می شود و می تواند منجر به عوارض شدید و مرگ و میر شود. در اینجا ده تا از کشنده ترین اگل هایی که انسان را می توانند گرفتار کنند، فهرست می کنیم. 1. پلاسمودیوم فالسیپاروم (مالاریا) ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۲۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
با بیماریابی و درمان به موقع، در طول 12 سال گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از ابتلا به مالاریا در شهر های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان رخ نداده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز: تب دنگی یک بیماری شناخته شده است که اغلب با مالاریا اشتباه گرفته می شود. در چند روز اخیر، 2 مورد فوتی ناشی از این بیماری در شیراز ثبت شده است.
حامیان ولایت   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۲۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
دنیای علم و فناوری در روز جمعه، 18 خرداد شاهد رخدادهای جالبی بود که این گزارش به اختصار به آنها پرداخته است.
پروژه استقرار تله های هوشمند پیشرفته برای شناسایی پشه های حامل انگل مالاریا می تواند به پیشبرد پژوهش ها پیرامون این حوزه کمک کند.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۶:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
البته پشه ها قهرمانان حاکم بر تلفات انسانی هستند. آنها هر ساله بیش از 700,000 نفر را از طریق بسیاری از بیماری های کشنده مانند تب دنگی، تب زرد و مالاریا می کشند.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
فارس_ رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از برگزاری کارگاه بیماری های منتقله از ناقلین با موضوع بیماری های تب دانگ، چیکونگونیا، زیکا، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و مالاریا خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۱۸:۱۰    
تب دنگی یک بیماری شناخته شده است که اغلب با مالاریا اشتباه گرفته می شود؛ در کشور ما از سال 95 تا پایان سال گذشته، حدود 75 مورد ابتلا ثبت شده اما در چند روز اخیر، 8 مورد در لارستان ثبت شده که یک مورد منجر به فوت شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۳:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز: تب دنگی یک بیماری شناخته شده است که اغلب با مالاریا اشتباه گرفته می شود؛ در کشور ما از سال 95 تا پایان سال گذشته، حدود 75 مورد ابتلا ثبت شده اما در چند روز اخیر، 8 مورد در لارستان ثبت شده که یک مورد منجر به فوت شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ساده ترین و مطمئن ترین روش تشخیص قطعی بیماری مالاریا آزمایش خون است که می توان با تهیه گسترش خونی در فاصله زمانی کمتر از نیم ساعت به وجود بیماری پی برد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۸:۵۸    
بارندگی های اخیر و تردد های غیر مجاز مرزی عامل افزایش شمار مبتلایان به بیماری مالاریا در جنوب استان است.
سلام نو / نی نی بان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۲۱:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
در این مطلب به معرفی 8 گیاه برای دفع پشه ها از داخل خانه پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.
زومیت   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
میراث ژنتیکی دنیسوواها که در اهالی امروزی پاپوآ گینه نو یافت می شود، نقش مهمی را در چگونگی بقای بومیان مناطق پست و کوهستانی این کشور بازی می کند. تبلیغات ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس اداره مراقبت از بیماریهای منتقله وزارت بهداشت گفت: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جزو اولین دانشگاه های علوم پزشکی کشور است که در برنامه برنامه ملی حذف مالاریا حضور فعال و درخشانی در سطح کشور داشته است.
یک پزشک   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۸:۳۷    
تحقیقات جدید نشان داده که که جمعیت های بومی پاپوآ گینه نو دارای ژن های Denisovan هستند که ممکن است به آن ها در ایجاد مقاومت در برابر مالاریا کمک کرده باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۹:۱۹    
رئیس بیمارستان بوعلی زاهدان گفت: عدم مراجعه فرد مبتلا به مالاریا جهت درمان، ممکن است باعث بروز حوادث جبران ناپذیر و یا مرگ فرد مبتلا شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۰:۳۳    
مدیر برنامه مبارزه با بیماریهای منتقله از ناقلین وزارت بهداشت در سفر به شهرستان سراوان بر ضرورت تقویت همکاری های موثر بین بخشی برای حذف بیماری مالاریا تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون فنی مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی های اخیر تهدید جدی برای بیماری مالاریا است و به دلیل عدم انجام مراقبت های حشره شناسی و بهداشتی مالاریا در آن سوی مرز، خطر احتمال شیوع بیماری مالاریا را در شهرهای مرزی استان افزایش می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۴:۲۲   + ۲۰ سایت دیگر  
بارندگی های اخیر، گرم شدن هوا و فراوانی پشه در مناطق مرزی استان شرایط تهدید آمیز برای افزایش بیماری مالاریا را در استان سیستان و بلوچستان ایجاد کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
پس از وقوع سیل ، آب های راکد یکی از مکان های مستعد برای تخم ریزی پشه است، مردم جنوب سیستان و بلوچستان، بیش از پیش مراقب سلامت خود باشند.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۹:۲۵    
رئیس اداره کنترل مالاریا وزارت بهداشت با اشاره به قاچاق سوخت در مرزهای جنوب شرقی کشور گفت: حمل سوخت در شهرستان های مرزی سیستان و بلوچستان افزایش یافته و فشار بسیاری به برنامه های سلامت محور ما وارد می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
موردی از ابتلا مستقیم به بیماری مالاریا تا کنون در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشاهده نشده است
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۱:۵۷    
وضعیتی که موجب نگرانی است چون بسیاری از کارشناسان تأکید می کنند که در این روند افزایشی، هم شانس عوارض شدیدتر می شود و هم احتمال مرگ افزایش خواهد یافت؛ ضمن آنکه برنامه ایران در مهار و حذف مالاریا تحت تأثیر قرار می گیرد. عبدالرضا میراولیایی، کارشناس مسئول کنترل بیماری های منتقله از [...]
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۰۶:۰۲    
روند ابتلا به مالاریا در کشور رو به افزایش است و پس از 10 سال کاهش ابتلا، آمار بیماران در سال 1402 نسبت به مدت مشابه گذشته دو برابر شده و از حدود 5 هزار مورد در 1401 به 10 هزار مورد در سال گذشته رسیده است.
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
در تصویر اینفوگرافی زیر به معرفی علائم بیماری مالاریا پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۸:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
در هفته های اخیر، بیماری مالاریا در شرق کشور شیوع پیدا کرده است. نگاهی به عامل و نشانه های آن می اندازیم.
هرمزگان امروز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۰:۱۲    
بسم الله الرحمن الرحیم دهم اردیبهشت ماه یادآور جانفشانی ها، از خودگذشتگی ها و تلاش های بی وقفه گروهی از خادمان نظام سلامت است که سالیان درازی است مسوولانه و صادقانه در راه سلامت تک تک مردمان کشور عزیزمان ایران پای در جبهه سلامت گذاشته و انصافا خوش درخشیدند. ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۶:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست دانشکده علوم پزشکی چابهار از وجود و تکثیر پشه های مالاریا در بلوچستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
خدمات درمانی و بهداشتی از جمله واکسیناسیون سرخک، فلج اطفال و مالاریا به صورت رایگان به اتباع مجاز و غیرمجاز در سیستان و بلوچستان ارائه می شود.
سینا رسانه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت جنوب تهران از بیماریابی مالاریا خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
در پی بارندگی های اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان و احتمال تکثیر پشه ناقل بیماری های خطرناک مالاریا و تب دانگ، عملیات سم پاشی توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان سیب و سوران آغاز شد.
دولت بهار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سردرد، استفراغ، بزرگی طحال، کم خونی و دردهای عضلانی از علائم شایع مالاریاست. این بیماری از طریق نیش پشه آلوده به بدن انسان منتقل می شود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۲:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
بیماری مالاریا در اثر انگلی به نام پلاسمودیوم ایجاد می شود. این انگل از راه گزش پشه های آنوفل که ناقلان مالاریا هستند به بدن انسان سرایت می کند.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۸:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
سال گذشته پرونده موارد مالاریای کشور با حدود ده هزار مورد بیماری بسته شد و این عدد نسبت به مدت مشابه در 1401 دو برابر شده است، اتفاقی نگران کننده که با افزایش موارد بیماری می تواند نظام سلامت را با چالش های متعددی مواجه کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۵:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: از ابتدای سال تاکنون 270 مورد بیمار مبتلا به مالاریا در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر شناسایی شده که 113 مورد آن مربوط به شهرستان راسک بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۷:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ایران را در تشخیص مالاریا در منطقه خاورمیانه پیشتاز توصیف کرد.
رئیس اداره کنترل بیماری های منتقله توسط ناقلین وزارت بهداشت گفت: با وجود عدم گزارش موارد مالاریا طی سال های متمادی، برخی از موارد برای اولین بار ثبت شده که همگی مالاریای وارده و غیربومی بوده اند و همگی مسافرت های مرزی به مناطق شرقی داشته اند.
صراط نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۵:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشکده علوم پزشکی چابهار: اقدامات لازم برای کنترل بیماری مالاریا در پی سیل سیستان و بلوچستان، در نظر گرفته شده است. آب های لوله کشی در حال حاضر در استان سیستان و بلوچستان سالم هستند، اما برای احتیاط کلر برای گندزدایی آب ها بین مردم توزیع می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۱:۱۰    
هیچ موردی از بیماری مالاریا در نواحی تابع دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ثبت نشده است.
تبیان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۰:۳۷    
مالاریا یک بیماری جدی و گاهی کشنده است که از طریق نیش پشه های آلوده منتقل می شود. مالاریا یک بیماری شایع نیست اما اگر به قسمت هایی از دنیا سفر کنید، می توانید به آن مبتلا شوید.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۰:۰۷    
مالاریا یک بیماری جدی و گاهی کشنده است که از طریق نیش پشه های آلوده منتقل می شود. مالاریا یک بیماری شایع نیست اما اگر به قسمت هایی از دنیا سفر کنید، می توانید به آن مبتلا شوید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۹:۵۵    
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: پارسال هیچ مورد مرگ ناشی از بیماری مالاریا در استان و کشور گزارش نشد.