یکشنبه ۰۳ مردادساعت ۱۵:۰۸Jul 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «غربالگری»

ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران درخصوص مهمترین عوامل ایجادکننده سرطان روده بزرگ گفت: بی تحرکی از جمله مهمترین عوامل ایجادکننده سرطان روده به ویژه روده بزرگ است.
رئیس جمعیت هلال احمر ضمن تاکید بر استمرار طرح کنترل و پایش سلامت مسافران در مبادی مرزی کشور، از غربالگری 487 هزار و 329 نفر در قالب این طرح خبر داد و گفت: 193 مسافر مشکوک به بیماری کرونا در مرزها هم قرنطینه شدند.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران -ایرنا- دبیرکل جمعیت هلال احمر ضمن تاکید بر استمرار طرح کنترل و پایش سلامت مسافران در مبادی مرزی کشور، از غربالگری 487 هزار و 329 نفر در قالب این طرح خبر داد و گفت: 193 مسافر مشکوک به بیماری کرونا در مرزها هم قرنطینه شدند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل جمعیت هلال احمر ضمن تأکید بر استمرار طرح کنترل و پایش سلامت مسافران در مبادی مرزی کشور، از غربالگری 481 هزار و 126 نفر در قالب این طرح خبر داد. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
خراسان رضوی- مطابق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا از امروز تا اطلاع ثانوی هیچ رستوران و قهوه خانه ای در مشهد مقدس اجازه پذیرش افراد را در فضای بسته ندارد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۴۳    
فرشته کیانی| بزرگ ترین مطالعه بین المللی درباره افراد درگیر با کووید طولانی بیش از 200 علامت را شناسایی کرده و محققان را به فکر درخواست برای برنامه غربالگری ملی انداخته است. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، علی رئوفی ظهر شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا ، با اشاره به اهمیت طرح شهید سلیمانی، عنوان کرد: با توجه به نقش مهم و بسزایی که طرح شهید سلیمانی در شناسایی افراد مبتلا کرونا و غربالگری دارد این طرح با قوت در هرمزگان با بسیج امکانات تداوم یابد ...
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۸   + ۲۵ سایت دیگر  
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پایش سلامت484 هزار و 76 نفر از مسافران ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا خبر داد. به گزارش پیام فوری مهدی ولیپور در گفت وگو با ایسنا ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۵    
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پایش سلامت484 هزار و 76 نفر از مسافران ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس بیمارستان امید از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به راه اندازی نخستین مرکز غربالگری سرطان در این بیمارستان اظهار کرد: در این مرکز خدماتی همچون آندوسکوپی، کولونوسکوپی، کولپوسکوپی و ماموگرافی به مراجعین ارائه می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پایش سلامت484 هزار و 76 نفر از مسافران ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۴۹    
بندرعباس- ایرنا- مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: با اشاره به خیز پنجم ویروس کرونا در استان باید بیماریابی و غربالگری زندانیان به طور مستمر انجام شود و مددجویان مشکوک به کووید 19 شناسایی، جدا سازی و درمان شوند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
شفقنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در یک هفته گذشته 17 درصد در موارد غربالگری افزایش داشته ایم که افزایش 28 درصدی موارد مثبت قطعی کرونا را به همراه داشته است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۴۵    
مراحل پایانی ساخت مرکز جامع غربالگری سرطان گنبد کاووس به پایان رسیده و روز شنبه به کارشناسان و مهندسین فنی دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده میشود تا در صورت نیاز جهت اسکان و درمان بیماران کرونایی مورد استفاده قرار بگیرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی جمعیت هلال احمر از پایش سلامت 481 هزار و 126 نفر از مسافران ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا خبر داد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ دکتر سید سعید آرام، مدیر بهزیستی شهر تهران در گفتگوی تلفنی با برنامه گفتگوی اجتماعی در مورد بهزیستی و کودکان کار در خیابان گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۵۶   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیرکل جمعیت هلال احمر ضمن تاکید بر استمرار طرح کنترل و پایش سلامت مسافران در مبادی مرزی کشور، از غربالگری 478 هزار و 24 نفر در قالب این طرح خبر داد که در جریان آن 184 مسافر مشکوک به بیماری کرونا نیز قرنطینه شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۹:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس بیماری های متابولیک، ضرورت انجام آزمایش غربالگری نوزاد در سه تا پنج روز اول پس از تولد را مورد تأکید قرار داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
گناباد- ایرنا- رییس بهزیستی شهرستان گناباد گفت: 17 هزار کودک از ابتدای طرح غربالگری شنوایی کودکان از سال 1378 تاکنون در شهرستان گناباد معاینه و 341 کودک دارای انواع آسیبهای شنوایی از قبیل عفونت گوش و یا افت شنوایی در این شهرستان شناسایی شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۰:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- بررسی های آماری نشان می دهد ظاهراً فنر پیک پنجم رها شده و روند روبه رشد شاخص ها سرعت بیشتری به خود گرفته است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۷:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس گروه بیماری های غیرواگیر معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به اهمیت غربالگری نوزادان تاکید کرد: سه تا پنج روز اول پس از تولد، روزهایی طلایی برای شناسایی بیماری های متابولیک و پیشگیری از بروز عقب ماندگی ذهنی در نوزادان است.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۸:۰۴    
ماموگرافی، غربالگری کلسترول و آزمایش پاپ اسمیر فقط چند مورد از آزمایشاتی است که برای سلامتی زن ضروری است. آیا وقت آن رسیده است که یکی از این چکاپ ها را انجام دهید؟
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از ادامه فعالیت ایستگاه های پایش سلامت مسافران ورودی به این استان از طریق مرزهای زمینی خبر داد. تاکنون 29هزار و600 مسافر ورودی به کشور در پایانه های مرزی خوزستان از نظر ابتلا به کرونا پایش شده اند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
از ابتدای شیوع کرونا تاکنون نتیجه آزمایش کرونای حدود 6 هزار و 500 نفر از اتباع خارجی ساکن در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مثبت شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مسئول ثبت و غربالگری سرطانهای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در استان اصفهان سالانه بالغ بر 10 هزار مورد جدید سرطان ثبت می شود و این استان رتبه بالای ابتلا به سرطان درکشور را دارد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه علمی: محققان الگوریتمی ساخته اند که کم خونی را با دقت بالاتر از 70 ٪ پیش بینی می کند.در این روش، تصاویر گوشی های هوشمند از پلک داخلی امکان تخمین غلظت هموگلوبین خون را فراهم می کند ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۱۵   + ۳۰ سایت دیگر  
سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اعلام کرد: مشمولان دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ مرداد ماه سال 1400می بایست در محل و مراکزی که در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعلام شده، حضور یابند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۰۱    
رئیس سازمان بهزیستی کشور از غربالگری شنوایی 2 تا 3 میلیون کودک 3 تا 6 سال خبر داد و گفت: امسال غربالگری شنوایی در مراکز خدمات بهزیستی (مثبت زندگی) در محلات شهری و روستایی انجام خواهد شد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۴۷    
تهران (پانا) - با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و کارشناسان حوزه آموزش و سنجش از چک لیست غربالگری نوآموزان پیش دبستانی در معرض مشکلات ویژه یادگیری رونمایی شد. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
شفقنا- دادستان عمومی و انقلاب قم از صدور دستور آزادی 61 نفر از زندانیان جرائم غیر خشن استان با استفاده از نهادهای ارفاقی همزمان با فرا رسیدن اعیاد سعید قربان و غدیر خبر داد. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۲۲:۰۴    
در کلیپی که معاونت امور پیشگیری مدیریت بهزیستی شهرستان شمیرانات تولید کرده، شرایط خاص شنوایی سنجی و غربالگری نوزادان شرح داده می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۲۱:۴۱    
تست غربالگری تیروئید پس از به دنیا آمدن فرزندان ضروری است انجام شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۴:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر بهاباد گفت: طرح کاروان سلامت با هدف غربالگری و بهداشت خانواده های سالمند در روستاهای بخش آسفیچ شامل کمکوئیه ، حسین آباد، جنت و حاجی آباد این شهرستان توسط داوطلبان خانه هلال روستای ده جمال اجرا شد .
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: در بحث پیشگیری از معلولیت ها، آموزش های مهارت های زندگی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی از بدو تولد، بیماری ها و مراقبت ها و غربالگری ها و دوران سالمندی خدماتی ارائه می شود که به نوعی شامل کل جمعیت استان می شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۸:۱۵   + ۲۴ سایت دیگر  
دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه در افتتاح پایگاه خودرویی واکسیناسیون کرونا در دژبان مرکز ارتش گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا بنا به درخواست ستاد ملی مبارزه با کرونا و تدابیر فرمانده معظم کل قوا همه نیرو های مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۷:۴۶    
کارشناس برنامه بیماری سل در مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین از آغاز غربالگری بیماری سل برای 9 هزار نفر از اتباع افغان ساکن در شهرستان قزوین خبر داد.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۴:۲۴    
مرصاد نیوز: رئیس اداره بهزیسنی هرسین از انجام غربالگری جامع شنوایی در بیش از 234 نوزاد در سطح شهرستان خبر داد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بنایی از تزریق یک هزار و 200 دُوز واکسن ایرانی برکت و سینوفارم به بسیجیان و پاسداران شرکت کننده در طرح عملیاتی حاج قاسم سلیمانی در کرج خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست شبکه بهداشت و درمان درگز اظهار کرد: تمامی مسافران ورودی به گمرک لطف آباد این شهرستان تحت غربالگری کرونا قرار می گیرند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
درحالی روند روبه رشد بیماری در بسیاری از نقاط کشور ادامه دارد اخبار منتشر شده رسمی حکایت از تکمیل ظرفیت برخی مراکز درمانی و فعالیت بیمارستان های صحرایی دارند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۲۲    
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گلستان ازآغاز ارزیابی شایستگی حرکتی در پایگاه های سلامت نوآموزان درمدارس استان خبر داد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، طبرسا معاون تربیت بدنی و سلامت استان گفت : در سال جاری ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۰۶   + ۲۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دبیرکل جمعیت هلال احمر از غربالگری و پایش سلامت 465 هزار و 505 مسافر در مبادی مرزی رسمی کشور به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا طی چهار ماه گذشته خبر داد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۹:۴۸    
مدیرکل بهزیستی گلستان از غربالگری 33 هزار نوزاد در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۷:۲۰    
زاهدان - ایرنا - 13 مرکز غربالگری 16 ساعته کویید 19 در محدوده زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعال است که افراد مشکوک و دارای علائم به این مراکز مراجعه می کنند.
دولت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۵:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از غربالگری و پایش سلامت 461 هزار و 963 مسافر در مبادی مرزی رسمی کشور به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا خبر داد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
همزمان با هفته بهزیستی برنامه پیشگیری از تنبلی چشم و غربالگری شنوایی کودکان 3 تا 5 سال در استان یزد اجرا می شود.
سینا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
چندی پیش مجلس طرح حذف غربالگری جنین را در دستور کار خود قرار داد؛ طرحی که با انتقادهای بسیاری همراه بود. بازخورد این خبر باعث شد رئیس کمیسیون مجلس اعلام کند این طرح جدی نیست و فقط در حد یک پیشنهاد است اما گویا این طرح در مجلس پنهانی تصویب شده و اکنون در انتظار تایید شورای نگهبان است ...
کاشف اسرار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۰۱:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
کاشف اسرار-معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اجرای طرح مانور سلامت در بقاع متبرکه استان گفت: این طرح با هدف ترویج فرهنگ وقف در حوزه سلامت و غربالگری زائران و مجاوران بقاع متبرکه از نظر سلامت جسمانی در دهه ولایت اجرا می شود. ...
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از غربالگری و پایش سلامت 458 هزار و 400 مسافر در مبادی مرزی رسمی کشور به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون اجرایی گروه جهادی شهید محمد زاده گفت: بیش از 10 هزار نفر در ایستگاه های مسافربری، فرودگاه، راه آهن و ترمینال زاهدان از نظر کووید 19 مورد غربالگری قرار گرفتند.