یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۶:۲۹Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «غربالگری»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
طرح غربالگری شنوایی کودکان 3 تا 5 سال در بندر ماهشهر همزمان با سراسر کشور در حال اجرا است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۰:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: این دانشگاه هیچگونه طرحی برای اعطای جایزه به دریافت کنندگان واکسن و یا مراجعان به مراکز غربالگری کرونا ندارد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۹:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
در یک بررسی ای که توسط تیم بسیار قوی و تخصصی انجام دادیم در 31 استان کشور، حدود 12.4 درصد زوجین ما ناباروری اولیه و 16 درصد ناباروی ثانویه داشتند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در بازدید و بررسی وضعیت ستاد متکدیان شهرداری زاهدان با تاکید بر اهمیت غربالگری و ساماندهی آنان بویژه بانوان و کودکان در فصل سرما،اظهار کرد: با توجه به برودت و سرمای هوا ،ضرورت دارد مکان هایی جهت اسکان موقت زنان ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۰:۵۰    
مدیر روابط عمومی فرودگاههای خراسان رضوی گفت : تمهیدات بهداشتی لازم برای غربالگری و تست کرونا از مسافران خارجی در فرودگاه مشهد به منظور ممانعت از ورود بیماران کرونایی و بویژه سویه جدید این ویروس به دقت در حال انجام است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۰۹:۰۶    
اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه اطلاعیه ای را مبنی بر شرکت تمامی دانشجویان ورودی جدید 1401-1400 در طرح ملی غربالگری سلامت روان منتشر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۶:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد در استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 67 هزار و 959 مسافر خارجی و ایرانی وارد شده از افغانستان در گذرگاه زمینی دوغارون این شهرستان غربالگری کرونا شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمیسیون در حال اقدام برای حل مشکلات بیماران SMA در زمینه هزینه های بستری، دارویی، اقلام حمایتی و تست های غربالگری خانواده این بیماران است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سردار حسن زاده اجرای طرح بزرگ غربالگری در کشور توسط بسیج را یک معجزه ای در نظام سلامت برشمرد و گفت: اجرای سامانه سیبر را ظرف مدت کمتر سه ماه به بالای 96 درصد، با کمک ظرفیت بسیج رساندیم و در مقابله با پیک های دوم، سوم و پنجم کرونا ، اقدامات خوبی در اجرای این طرح انجام شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار اصفهان گفت:باید با همکاری بین بخشی و غربالگری صحیح درصدد کاهش تکدیگری در اصفهان باشیم.
عصر خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
.مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، با بیان نحوه ورود شرکت به شعب جدید راستای قرارداد دو جانبه با گمرک ایران و بر اساس طرح اقتصادی و صرفه و صلاح شرکت، افزود: چابک سازی نیروی انسانی از طریق کانون ارزیابی و غربالگری و شناسایی استعدادهای مدیریتی در دستور کار شرکت قرار گرفته اس
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مرکز تحقیقات دیابت استان یزد: پرسنل ادارات یزد با سن بالاتر از 30 سال، به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
در شرایطی که چنارهای کهن اصفهان به دلیل عدم مدیریت در آبیاری در حال خشک شدن است، موضوع قطع کامل این درختان از تنه، به جای غربالگری و قطع شاخه های خشک، مورد شکایت شهروندان بوده است، به نظر می رسد شهرداری اصفهان فضای سبز را به جای درختان پهن برگ 100 ساله، بیشتر در چمن ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با گرامیداشت هفته افراد دارای معلولیت، غربالگری شنوایی نوزادان در باخرز، بصورت رایگان در این شهرستان انجام می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نشست خبری دکتر فرزاد گوهردهی مدیرکل بهزیستی استان مازندران با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته افراد دارای معلولیت برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
گوهردهی ارائه کمک در جهت خرید تجهیزات توان بخشی رااز اقدامات بهزیستی برشمرد و گفت: نزدیک به 20 هزار نفراز جامعه هدف بهزیستی مازندران نیازمند دریافت تجهیزات کمک توان بخشی ازجمله ویلچر، سمعک و... هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۷:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: 225 بیمار مبتلا به ایدز با غربالگری و انجام آزمایش های تخصصی در استان مرکزی شناسایی شدند که 75 درصد از آنان مرد و بقیه زن هستند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۶:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
تعداد مادرانی که نتیجه آزمایشاتشان مثبت گزارش می شود زیاد نیست و با توجه به احتمال خطر بالا برای جنین لازم است مادر حتما ادامه ی آزمایشات را پیگیری کند. اما ...
بازتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۷:۴۸    
بازتاب/معاونت اجتماعی بنیاد 15 خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) کشور گفت: 140 هزار کودک زیر پوشش غربالگری بینایی قرار خواهند گرفت و چنانچه پس از معاینه به عینک و یا جراحی چشم نیاز داشته باشند، به صورت رایگان انجام خواهد شد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۴:۰۲   + ۲۳ سایت دیگر  
انجام غربالگری از طریق آزمایش PSA در سنین بالای 50 سال در تشخیص به موقع این بیماری و درمان موفقیت آمیز آن بسیار حائز اهمیت است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۳:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون اجتماعی بنیاد 15خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) کشور گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که هفته آینده با مشارکت وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت و سازمان بهزیستی کشور هفته آینده منعقد می شود 140هزار کودک زیر پوشش غربالگری بینایی قرار خواهند گرفت.
تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۳:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
تیم آموزشی و غربالگری ایدز با هدف ارائه خدمات پیشگیرانه به مدت سه روز در منطقه 19 مستقر می شوند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۰:۳۱    
موشن گرافی طرح غربالگری شنوایی نوزادان و شیرخواران معاونت امور توسعه پیشگیری بهزیستی کردستان
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۹:۳۸    
ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به طرح "حمایت از خانواده و جوانی جمعیت" و بحث های مربوط به محدود شدن غربالگری در دوران بارداری و سقط درمانی گفت: آن چیزی که در موضوع جوانی جمعیت مد نظر مقام معظم رهبری است ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۵:۲۹    
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سبزوار گفت: به منظور حفظ سلامت نیروهای خدمات شهری، غربالگری پاکبانان سبزواری در برابر بیماری ایدز آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس بهزیستی شهرستان بم گفت: طی اجرای طرح غربالگری بینایی و شنوایی در مجموع 4 هزار و200 کودک در بم، مورد معاینه قرار گرفتند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۲:۰۰    
غربالگری و تست تشخیص ویروس کرونا معتادین متجاهرغرب استان تهران در مرکز طلوع سبز رهایی انجام شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
این موشن گرافیک به ارایه عملکرد معاونت توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی در حوزه افراد دارای معلولیت شنوایی از جمله شناسایی و غربالگری معلولیت شنوایی، عمل کاشت حلزون، ایجاد مراکز کودک و خانواده، پرداخت یارانه و مستمری، کمک هزینه وسایل توانبخشی، راه اندازی سامانه اعزام مترجم و...می پردازد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۸:۵۳    
وزیر بهداشت شنبه شب از نحوه رعایت پروتکل ها و غربالگری مسافران در بدو ورود به کشور در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تهران بازدید کرد و دستوراتی را در راستای تشدید نظارت ها و بهبود فرایندهای غربالگری مسافران در بدو ورود به کشور صادر کرد. ...
فراز نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
فرازنیوز : شهردار منطقه 9 از اجرای برنامه غربالگری عمومی کرونا تحت عنوان "طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" با همکاری مرکز بهداشت غرب، پایگاه بسیج سیدالشهدا و شهرداری منطقه 9 خبر داد.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۵۲    
وزیر بهداشت دیشب، از نحوه رعایت پروتکل ها و غربالگری مسافران در بدو ورود به کشور در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران بازدید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: از نظر ما غربالگری و اقدامات تشخیصی زودرس برای جلوگیری از معلولیت ها لازم است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی کردستان گفت:با هدف پیشگیری از تنبلی چشم غربالگری بینایی 48 هزار و 500 کودک در استان انجام شده است.
اقتصاد آنلاین / سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۱:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
دیابت بارداری عارضه ای است که سطح گلوکز در زنان باردار افزایش پیدا کرده و به طور کلی در ابتدای سه ماهه دوم تشخیص داده می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۹:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) از نحوه رعایت پروتکل ها و غربالگری مسافران در بدو ورود به کشور بازدید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۸:۴۲   + ۵۰ سایت دیگر  
وزیر بهداشت شب گذشته از نحوه رعایت پروتکل ها و غربالگری مسافران در بدو ورود به کشور در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تهران بازدید کرد و دستوراتی را در راستای تشدید نظارت ها و بهبود فرایندهای غربالگری مسافران در بدو ورود به کشور صادر کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۰:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان مرکزی ؛ سرهنگ امینی معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اقدامات مهم این معاونت بیان داشت: تولید ماسک، تامین مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی، انجام تست های کرونا و غربالگری در ابتدای بیماری ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۳:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: وزیر بهداشت از نحوه رعایت پروتکل ها و غربالگری مسافران در بدو ورود به کشور در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران بازدید کرد. تشدید سخت گیری ها در مبادی ورودی کشور با توجه به شناسایی سویه جدید کرونا در جهان در دستور کار قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۵:۲۶    
ایسنا/خراسان رضوی کارشناس مسئول پیشگیری از معلولیت بهزیستی خراسان رضوی از آغاز برنامه غربالگری تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 سال در 195 مرکز مثبت زندگی در سطح استان خبر داد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۳۷    
آئین افتتاحیه ی برنامه غربالگری تنبلی چشم و اختلالات بینایی در اداره بهزیستی شهرستان درگز با حضور فرماندار، شهردار و جمعی از مدیران اجرایی شهرستان برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
دلبری با بیان اینکه اینکه اجرای برنامه غربالگری تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 سال در 195 مرکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی انجام می شود، گفت: این برنامه امسال با محوریت مراکز مثبت زندگی و معاینه با چارت E و دستگاه های پلاس اپتیکز اجرایی می شود.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس آمار سقط جنین های غیرقانونی ایران را بالا و قابل توجه دانست. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۹:۵۸    
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، مجتمع پزشکی مهر واوان، کلینیک آروین و مهد قرآنی اسما شهرک واوان این فعالیت مهم را برعهده دارند.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۹:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده منتخب مامایی در سازمان نظام پزشکی، افزایش جمعیت را به صلاح کشور دانست و با اشاره به تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مجلس گفت: پیشنهاد می شود جهت افزایش عدالت در سلامت و تاکید بر توسعه جمعیت سالم، امکان انجام و آزمایش غربالگری با قیمت ارزان و تحت پوشش بیمه در کشور فراهم شود. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
سید رزاق منافی روز جمعه در گفت و گوبا خبرنگار ایرنا افزود: بیش از 9 هزارو 500 نفر از کودکان 3 تا 6 سال در مناطق شهری و روستایی غربالگری بینایی، حدود یک هزار و 800 کودک زیر یک سال غربالگری شنوایی و 360 خانواده تحت پوشش بهزیستی به صورت رایگان غربالگری ژنتیک شده اند ...
اقتصاد آنلاین / سرخط   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۲۵   + ۱۷۳ سایت دیگر  
رییس جمهور با اشاره به قابل تحمل نبودن پرداخت های نامتعارف در دولت و شرکت های دولتی، از سازمان اداری و استخدامی کشور خواست قبل از نهایی شدن بودجه 1401 نسبت به تدوین یک نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.
پرسش   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۰:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
طرحی که اخیرا تصویب شده اما و اگر های فراوانی دارد؛ از مدت ها قبل زمزمه هایی مبنی بر برداشتن اجبار غربالگری در این طرح، هیاهوی فراوانی را در جامعه ایجاد کرد. هرچند هرگز در ایران غربالگری اجباری نبود، اما زمزمه ها حاکی از آن بود که قرار است حریم خصوصی آدم ها نشانه گرفته شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۱:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه میزان غربالگری شنوایی نوزدان در استان را بیش از 98 درصد کرد.
سیتنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۹   + ۳۹ سایت دیگر  
غربالگری دانش آموزان و کارکنان مدارس در همه گیری کووید 19 از اهمیت ویژه ای برخوردار است که لازم است پیش از بازگشایی مدارس، فعالیت هایی در این راستا انجام شود و آموزش لازم به والدین برای متعهد بودن آن ها در مورد نفرستادن دانش آموز مبتلا یا مشکوک به بیماری واگیر به مدرسه انجام شود و مراقب سلامت مدرسه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
تاکنون چشمان 30 هزار کودک زنجانی در طرح غربالگری چشم ، بینایی سنجی شده است.