پنجشنبه ۱۶ اردیبهشتساعت ۱۸:۲۴May 2021 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «غربالگری»

پانا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل(پانا) - طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم (آمبلیوپی) ویژه کودکان 3 تا 6 سال در استان اردبیل آغاز شد به گزارش اداره کل بهزیستی اردبیل، بهزاد ستاری ،مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به فعالیت 87 پایگاه غربالگری از جمله در مراکز جامع سلامت ...
ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: سال گذشته 14 هزار و 769 نوزاد در استان غربالگری شنوایی شدند که از این تعداد 61 نوزاد مشکوک به اختلالات شنوایی بودند.
ایسکانیوز   ۵ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان امدادونجات هلال احمر از پایش نزدیک به 250 هزار نفر در مبادی مرزی کشور خبر داد.
با غربال گری و مشاوره ژنتیک به 11 هزارو 306 نفر در فارس از تولد494 نوزاد معلول پیشگیری شد.
عصر همدان   ۷ ساعت پیش    
دکتر عاطفه سمایی، معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در گفت وگو با خبرنگار عصر همدان، با بیان اینکه طی چهار سال اخیر و بعد از ادغام برنامه غربالگری در شبکه بهداشت در شهرستان اسدآباد رشد جمعیت سیر کاهشی نگران کننده ای داشته، اظهار کرد: در سال 99 ...
سازمان بهزیستی کشور   ۷ ساعت پیش    
شهرکرد -ایرنا- مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت:اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان پنج تا 6 سال استان با هدف شناسایی زودهنگام اضطراب کودکان، ارجاع زودهنگام برای مداخله تخصصی به مراکز مشاوره و افزایش اطلاعات والدین در خصوص پیشگیری از اضطراب کودکان آغاز شد.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۳:۰۸    
آریا صادقی رئیس جمعیت مامایی ایران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ،به مناسبت روز جهانی مامایی اظهار کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از غربالگری 95 درصد کودکان اردبیل در طرح تنبلی چشم در سال گذشته خبر داد و گفت: این طرح امسال نیز در 87 پایگاه در استان اجرا می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان این که ارائه خدمات امدادی اولویت اول جمعیت هلال احمر استان است، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از 600 هزار نفر در استان یزد توسط هلال احمر استان غربالگری شدند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۳۷    
سلامتی جنین در دوران بارداری، مستقیم برای مادر و غیرمستقیم برای جامعه اهمیت دارد. انجام غربالگری ها در دوران بارداری سلامتی جنین را به شکل چشمگیری تضمین می کند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
حرازی زاده با اشاره به فعالیت های هلال احمر در یک سال اخیر گفت: بیش از 600 هزار نفر توسط نیروهای هلال احمر در یزد غربالگری شدند.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون امورفرهنگی کمیته امداد استان تهران،گفت: در سال گذشته غربالگری سلامت روان 13 هزار مددجو در استان تهران انجام شد و در سال جاری این طرح برای مددجویان جدید تحت حمایت 18 تا 50 سال انجام می شود.
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: تاکنون 247 هزار و 154 مسافر در مرزهای ورودی کشور، مورد کنترل و پایش سلامت قرار گرفتند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: تاکنون 247 هزار و 154 مسافر در مرزهای ورودی کشور، مورد کنترل و پایش سلامت قرار گرفتند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۲۹    
اگر کودک 3 تا 6 سال دارید و تا کنون برای غربال بینایی او اقدام نکرده اید میتوانید با در دست داشتن شناسنامه به پایگاه های غربالگری تحت نظارت بهزیستی مراجعه نمایید
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه اجتماعی: عده ای از همان ابتدای جان گرفتن طرح جوانی جمعیت در مجلس یازدهم با کلیدواژه های نه به فرزندآوری اجباری ، حقوق زنان و حقوق باروری قصد داشتند از موفقیت طرح در مجلس جلوگیری کنند؛ طرحی که به حق به نفع مردم، سلامتی باروری و حفظ بقای نسل ایرانیان است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
از سال گذشته تاکنون 17 هزار و 682 مادر باردار در سامانه سیب توسط ماما های فعال استان از لحاظ کرونا غربالگری شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۵۴    
تالاسمی یکی از شایع ترین اختلال ها و بیماری های خونی است که به صورت ژنتیکی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود، اما با غربالگری هنگام ازدواج می توان از تولد نوزادان مبتلا به تالاسمی پیشگیری کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۱:۰۱    
کارکنان دستگاه های اجرایی و خدماتی با مراجعه به سامانه غربالگری کرونا نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی ملزم می شوند.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۶:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از تعطیلی این اماکن تا غربالگری تمام نیروها و ضدعفونی کامل محیط آنها خبر داد.
صبح کیش   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش صبح کیش،رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از تعطیلی دو واحد صنفی و یک بانک بدلیل مثبت بودن تعدادی از پرسنل آنها به ویروس کرونا در جزیره کیش خبر داد. دکتر رضانیا گفت: بدلیل مثبت شدن تعدادی از پرسنل این مراکز، تا تعیین تکلیف و غربالگری دیگر پرسنل تعطیل شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، با تشریح ابعاد مختلف این طرح، به سوالات منتقدان در حوزه های مختلف بویژه در موضوع غربالگری و سقط جنین پاسخ داد.
نی نی بان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۳۰    
در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می شود که غربالگری بار اول چه زمانی انجام می شود و در آن چه مواردی ارزیابی می شود؟
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان تفت؛ مجید فصاحت عنوان کرد : طرح غربالگری اضطراب کودکان پنج تا شش ساله با هدف شناسایی زودهنگام اضطراب کودکان، ارجاع زودهنگام برای مداخله تخصصی و افزایش اطلاعات والدین در خصوص پیشگیری از اضطراب کودکان از سال های قبل در مهدهای کودک و پیش دبستانی های شهرستان تفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۲:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان از افتتاح دومین مرکز 16 ساعته غربالگری بیماری های تنفسی در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مرضیه حسینی معتقد است: حذف سقط درمانی و غربالگری اجباری یعنی قانونی که درصدد جلوگیری از معلول زایی و حمایت از خانواده ها در برابر هزینه های مادی و معنوی این پدیده بوده، می تواند باعث تولد نوزادان معلول و افزایش جمعیت این گروه شود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۴۷    
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در مورد خبر پیش ثبت نام الکترونیکی کلاس اولی ها با برنامه صبح و گفتگو گفت: مسئولیت ثبت نام بر عهده معاونت آموزش ابتدایی است اما دستورالعمل نهایی را برای ثبت نام از هفته آینده ارسال خواهیم کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان غربالگری جنین و سقط درمانی موضوع پرحاشیه این روزهاست که در قالب طرح جوانی جمعیت و حمایت خانواده، مصوب کمیسیون مشترک جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی مطرح شده و واکنش های بسیاری از سوی جامعه پزشکی به دنبال داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۸:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی شهرستان میبد گفت: طرح غربالگری اضطراب کودکان پنج تا شش ساله در این شهرستان انجام می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۷:۲۸   + ۶۵ سایت دیگر  
مشاور امور زنان و خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشریح برنامه های عملیاتی وزارت کار و رفاه طی یک سال اخیر که با هدف بهبود شاخص های عدالت جنسیتی، صورت پذیرفته، پرداخت.
دولت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۵۱   + ۴۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از کنترل بهداشتی 236 هزار و 151 نفر از مسافران ورودی به کشور در مبادی مرزی رسمی خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از جمعیت هلال احمر؛ مهدی ولی پور ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد تمامی ظرفیت های بسیج برای کمک به واکسیناسیون عمومی در اختیار شبکه بهداشت کشور خواهد بود. به گزارش سپاه نیوز ...
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی گیلان اعلام کرد که این استان با شنوایی سنجی 95 درصد نوزادان، رتبه نخست این امر را در کشور به خود اختصاص داده است. ...
موج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با اشاره به این که کارگران باید از نظر روانشناختی مورد غربالگری قرار بگیرند، اظهار کرد: در حال حاضر ما می توانیم با بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی سواد سلامت روانی کارگران ایرانی را ارتقا دهیم.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مریم صدیقی گفت: متاسفانه هنوز یک مرکز غربالگری مناسب برای بررسی وضعیت کودکانی که جمع آوری شده اند نداریم. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۳۳    
مدیرکل بهزیستی فارس گفت: در سال گذشته، 104 هزار و 434 کودک 3 تا 6 سال غربالگری بینایی شدند که از این تعداد 610 کودک مبتلا به تنبلی چشم بوده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۱۵   + ۳۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه طرح غربالگری بعد طرح شهید سلیمانی ادامه یافت، تاکید کرد: برای کمک به واکسیناسیون عمومی نیز آماده ایم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه طرح غربالگری در ابتدا و بعد طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه یافت و با همکاری با وزارت بهداشت کار جلو رفت، تاکید کرد: وزارت بهداشت همکاری خوبی با ما داشت و تمام چیزهایی که تعهد کرده بودند را انجام دادند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون امور اجتماعی بهزیستی البرز با اشاره به محدودیت فضا برای ساماندهی کودکان کار و خیابان استان افزود: در حال حاضر تنها یک مرکز شبانه روزی با ظرفیت 12 نفر برای ساماندهی این کودکان فعال است و ما هنوز یک مرکز غربالگری مناسب برای بررسی وضعیت کودکانی که جمع آوری شده اند نداریم.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۳۹    
مرصاد نیوز: مدیر امور آبفا شهرستان صحنه گفت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت پرسنل آبفا شهرستان صحنه تست غربالگری کرونا در این امور انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۳۱    
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از کنترل بهداشتی 236 هزار و 151 نفر از مسافران ورودی به کشور در مبادی مرزی رسمی خبر داد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان-رئیس کل دادگستری استان قزوین از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی با محکومین و متهمان زندان های استان ارتباط تصویری برقرار و طی این ارتباط زنده تصویری به تقاضای 9 نفر از مددجویان رسیدگی کردد. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
کشفی نژاد گفت: گفت: در سال 99 تعداد 104 هزار و 434 کودک سه تا 6 سال غربالگری بینایی شدند که از این تعداد 610 کودک مبتلا به تنبلی چشم بوده اند، این غربالگری ها با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۴:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان زنجان از اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان 5 تا 6 سال با هدف کمک به والدین جهت توجه به نشانه های اضطرابی کودکان ...
برترین ها / ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۴:۵۵   + ۳۵ سایت دیگر  
تسنیم: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که اگر قرار باشد بخش خصوصی از سهمیه اختصاص داده شده به کشور ما، واکسن کرونا را وارد کند و آن را نیز با دریافت هزینه و پول به مردم تزریق کنند، تخلف است، گفت: واکسن فایزر در بازار سیاه فروخته می شود! ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۲:۵۱   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از کنترل بهداشتی 231 هزار و 31 نفر از مسافران ورودی به کشور در مبادی مرزی کشور خبر داد.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ملیحه قدس روحانی گفت: چند روش مختلف برای غربالگری وجود دارد که مورد اول استفاده از تست پاپ اسمیر است. این تست سالیان سال استفاده شده و روشی ساده، کم هزینه و مفید است که توصیه می شود خانم ها از سن 21 سالگی این تست را انجام دهند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
مشهد_ ایرنا_ مدیر سلامت جمعیت خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با وجود اتمام مرحله چهارم غربالگری کرونا، مادران باردار و افراد بالای 60 سال همچنان غربالگری می شوند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
دبیر قرارگاه و پشتیبانی طرح قاسم سلیمانی ضمن تکذیب خبر توقف این طرح گفت: چنین مسئله ای صحت ندارد و راهبردهای طرح همه دنبال می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۳۰    
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از کنترل بهداشتی 231 هزار و 31 نفر از مسافران ورودی به کشور در مبادی مرزی کشور خبر داد.