چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۰۸:۰۳Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معلولیت»

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان اردبیل گفت: سالانه بیش از 220 دانش آموز با معلولیت های مختلف وارد مدارس استثنایی می شوند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۳:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
برخی شرکت های بیمه خدمات بیمه تکمیلی برای آزمایش غربالگری جنین را حذف کرده اند. این اتفاق واکنش بسیاری از مشتریان بیمه را به دنبال داشته است. افروز صفاری فرد، مدیر کل پیشگیری از معلولیت های سازمان بهزیستی می گوید این تصمیمات باعث افزایش تولد نوزادان معلول و رهاشدن این کودکان می شود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - طبق اعلام عرشیا ستوده ملی پوش دوازده ساله ی تیم ملی شنای جوانان اظهار داشت: از کودکی در بین تمام رشته های ورزشی، به شنا علاقه زیادی داشتم و از سه سال پیش ورزش را به صورت جدی آغاز کردم ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۲:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روز سه شنبه ایرنا، محمد علی احمدی تنکابنی مدیر روابط عمومی این مرکز گفت: در حال حاضر نزدیک به 3 هزار سالمند و فرد دارای معلولیت تحت پوشش موسسه کهریزک قرار دارند که برای 60 درصد آنها به پوشینه نیاز است. وی با بیان اینکه علاوه بر سالمندان و بزرگسالان دارای معلولیت، [...]
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۱:۳۵    
کارگاه آموزشی دو روزه " ساخت عروسک نمایشی (ماپت) و کاربرد آن در مراکز توانبخشی"در تاریخ های 2/4/ 1400و 1400/4/3ویژه مربیان هنری مراکز روزانه توانبخشی و خانه های کوچک منطقه غرب گیلان از ساعت 8/30 الی 13ظهر در شهرستان انزلی برگزار خواهد شد ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رادیو بهزیستی کاری از افراد دارای معلولیت نابینایی تحت پوشش سازمان بهزیستی است که توسط اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل این سازمان تولید می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت با ارسال نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه، خواهان تعیین اعتبار مطالبات قانون حمایت از حقوق معلولان شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۸:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان از ارائه "اصفهان کارت" رایگان به معلولان این کلانشهر خبر داد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۶:۳۸    
علی حضرتی موسس گروه جهادی شهید رضا نظری، دانشجویی است که معلولیت جسمی او را از تلاش برای رسیدن اهدافش متوقف نکرده است، به طوری که برای رسیدن به آرزوهای خود و دیگران در تلاش است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۱:۵۷    
در حالی که اکثر معلولان از عدم مناسب سازی مبلمان شهری به عنوان یکی از مشکلات اصلی خود نام می برند اما همچنان اشتغال یکی از چالش ها و دغدغه اصلی افراد دارای معلولیت در کشور محسوب می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون پیشگیری از معلولیت های دفتر توسعه پیشگیری بهزیستی کشور، گفت: مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج و قبل از بارداری در پیشگیری از معلولیت ها موثر است.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۹:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
برادرم اول به من و بعد به پسرم حمله کرد و می خواست پسرم را بکشد که تصمیم گرفتم او را بزنم، البته قصدم کشتن او نبود. فقط می خواستم او را از روی پسرم بلند کنم. متهم همچنین از زندگی پرآسیب خانواده اش و علت معلولیت برادرش گفت و توضیح داد چطور زندگی آن ها با این معلولیت دگرگون شد.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۷:۰۴    
معاون پیشگیری از معلولیت های دفتر توسعه پیشگیری بهزیستی کشور گفت: مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج و قبل از بارداری در پیشگیری از معلولیت ها موثر است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
یاسر مختاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با مشخص شدن آیت الله ابراهیم رئیسی، به عنوان رئیس جمهور منتخب به پایان رسید و دولت جدید نیز قرار است از مردادماه کار خود را آغاز کند و برنامه های اعلام شده خود را به فرآیند اجرا بگذارد ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
افراد دارای معلولیت و سالمند خراسان شمالی همچون سایر افراد جامعه با حضور در پای صندوق های رای امید دشمنان اسلام را ناامید کردند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۲۰:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی در نشست مشترک با رضوان حکیم زاده؛ معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش و محمود حبیبی؛ رئیس دفتر فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از سنجش بیش از 600 هزار نوآموز پیش دبستانی در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سال جاری خبر داد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۶:۱۷    
اوضاع معلولان در همه جای جهان یکسان نیست و از همه مهم تر اینکه در تمام کشور های پیشرفته جهان توان یابان حتی بیش از قشر درجه اول تسهیلات و خدمات دریافت می کنند. آلمان از جمله کشور های پیشگام در عرصه خدمت رسانی به توان یابان است ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
صفاری فرد گفت: موسسات و افراد حقیقی که در تهیه دستگاه غربالگری و کمک هزینه ها با ما همکاری کنند مورد حمایت سازمان بهزیستی قرار می گیرند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
کسانی که با معلولیت هراسی مبارزه می کنند معتقدند افراد زیادی در دنیا با تفاوت هایی آشکار در کنار یکدیگر زندگی می کنند. عده ای نمی توانند ببینند یا بشنوند یا نمی توانند راه بروند اما اینها هیچ کدام باعث ناتوانی نیست و آن چه باعث ناتوانی افراد می شود، موضوع آماده نبودن جامعه است ...
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۷:۰۵    
صفاری فرد گفت: موسسات و افراد حقیقی که در تهیه دستگاه غربالگری و کمک هزینه ها با ما همکاری کنند مورد حمایت سازمان بهزیستی قرار می گیرند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۹:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
جمشیدی گفت: شرایط لازم برای شرکت افراد دارای معلولیت حرکتی، بیماران کرونایی، بستری و قرنطینه در انتخابات شهرستان شیراز با درخواست تلفنی فراهم شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- مدیرکل بهزیستی کردستان گفت: در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا و برای نخستین بار در هر شهرستان شعب جداگانه و مناسب سازی شده اخذ رای ویژه افراد دارای معلولیت و سالمندان تعیین شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۵:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - با مناسب سازی 11 شعبه اخذ رای برای افراد دارای معلولیت و سالمندان در شهرستان کرمان پازل حماسه حضور در ملک سلیمانی در ششمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و سیزدهمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا کامل شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۲۳:۱۴    
لیست اسامی و آدرس شعب اخذ رای مناسب سازی شده و دسترس پذیر برای حضور افراد دارای معلولیت (ناتوانی جسمی و حرکتی، سالمندان و جانبازان) در شهرستان های استان مازندران به شرح ذیل اعلام می گردد:
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۲۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی ایلام گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات، شعب اخذ رای مناسب سازی شده برای افراد دارای معلولیت و سالمند در تمامی شهرستان های استان پیش بینی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی ایلام گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات، شعب اخذ رای مناسب سازی شده برای افراد دارای معلولیت و سالمند در تمامی شهرستان های استان پیش بینی شده است.
فرمانداری شاهین شهر و میمه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۹:۵۰    
اطلاعیه به منظور انجام اخذ رأی بصورت موردی از افراد ناتوان ، دارای معلولیت و سالخودگان در انتخابات 1400 امکان استفاده از شعبه سیار تعیین شده توسط هیات اجرایی در مرکز شهرستان پیش بینی گردیده است ، متقاضیان می توانند با شماره تلفن 45227201 جهت هماهنگی لازم با عوامل شعبه مذکور تماس حاصل نمایند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
معلول جسمی حرکتی، معلول قطع نخاعی، نانیسم ها، بیماران مبتلا به ام اس پیشرفته که دچار معلولیت شدند، همه شان حرف برای گفتن دارند و توقع دارند از رئیس جمهور آینده. امیدوارند به تغییر. به اینکه شاید انتخاب درست رئیس جمهور آینده دریچه ای از امید به رویشان بگشاید ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۵:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان علی اکبر ستایی مختاری مدیر بهزیستی شهرستان کرمان گفت: با رایزنی های انجام شده بیش از 11 شعبه اخذ رای در شهر کرمان مناسب سازی شده و جهت اخذ رای افراد دارای معلولیت و سالمندان برنامه ریزی و تجهیز شده اند
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
ایلام _ ایرنا _ مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: با توجه به در پیش بودن انتخابات شعب اخذ رای مناسب سازی شده ویژه افراد دارای معلولیت و سالمند در تمامی شهرستان های استان پیش بینی شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۱:۵۳    
لیست شعب اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا در استان کرمانشاه برای افراد کم توان و دارای معلولیت جسمی حرکتی، سالمندان و جانبازان در استان کرمانشاه منتشر شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۰:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
معاون عمرانی استانداری ایلام گفت:با توجه به تردد زائران از مرز مهران بویژه ایام اربعین حسینی باید با فراهم آوردن امکانات لازم و مناسب سازی فضای عمومی مورد نیاز در این منطقه زمینه سهولت آسان تردد قشر سالمند و افراد دارای معلولیت فراهم شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق معلولان ایران از اعضای منتخب شورای شهر خواست تا در چهار سال آینده برای پروژه های عمرانی که در سطح شهر اجرا می شود پیوست حقوق مربوط به افراد دارای معلولیت را الزام کنند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۰۸:۵۰    
روز جمعه 28خرداد ماه جاری،دو فیلم سینمایی ایرانی و همچنین یک ویژه برنامه انتخاباتی به صورت مناسب سازی شده برای افراد دارای معلولیت شنوایی و با استفاده از رابط ناشنوایان،از شبکه سلامت سیما پخش می شود.
بافق فردا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
“جای خالی پرداختن به موضوعات و دغدغه های معلولان در برنامه کاندیداها و مناظرات ” معلولان 10 تا 15 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند و میبایست کاندیداها در برنامه ریزی های خود به موضوع معلولان هم بپردازند. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور از ابلاغ شیوه نامه حمل و نقل مسافرین دارای معلولیت و توانخواه به انضمام وظایف تفکیکی مدیران فرودگاه ها، شرکت های خدمات فرودگاهی، شرکت های هواپیمایی، دفاتر فروش بلیط هواپیما و وظایف مسافرین دارای معلولیت از سوی سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور لیست مدارس مناسب سازی شده که در آن صندوق اخذ رای برای افراد دارای معلولیت پیش بینی شده است را اعلام کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور لیست مدارس مناسب سازی شده که در آن صندوق اخذ رای برای افراد دارای معلولیت پیش بینی شده است را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: 37 مورد تابلو پارک ویژه معلولین برای رفاه حال افراد دارای معلولیت و جانبازان در سطح شهر تعبیه شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۴:۲۵    
"اقدس شیخی نژاد" معلم فداکار اهری با تدریس خارج از وقت در منزل "ماهان حقی" معلول یازده ساله اهری، برای او یک قهرمان زندگی است که ساعت ها و روزها زمان برای سوادآموزی او صرف کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن حمایت از حقوق معلولان ایران مطالبات جامعه معلولان از دولت سیزدهم را تشریح کرد و گفت: امید است که در برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری حداقل سهم افراد دارای معلولیت نه به صورت کلیشه ای و عاطفی، بلکه به صورت مدون ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۰:۴۲   + ۱۶ سایت دیگر  
کودک اتیسم نیازمند ورود به جامعه و بهره مندی از فضای آموزشی مناسب است. حذف کودک در مرحله سنجش بزرگ ترین جفا به کودکان در مقطع ابتدایی است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
از نگاه تخصصی جامعه شناسی ملاک ارزیابی جوامع پیشرفته و فرهنگی، درک نیاز های اقشار آسیب پذیر و افراد دارای معلولیت است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۹:۲۶    
در رسانه های استان کرمان- به گزارش خبرگزاری یزدان کرمان -شورای مشارکتهای مردمی بهزیستی رفسنجان با موضوع پویش ضیافت همدلی با حضور فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان و اعضا و شرکت های دولتی و غیر دولتی این شهرستان در محل فرمانداری رفسنجان برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۹:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان اولین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان در سال 1400 با حضور اعضا این ستاد در سالن اجتماعات پیامبر اعظم استانداری کرمان بر گزار گردید .