یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۷:۴۴Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تصادفات جاده ای»

تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۵    
هدف نهایی پویش رانندگی ایمن، این است که طی دو دوره هفت ساله بین سال های 1398 تا 1404 به عنوان دوره اول و 1405 تا 1412 به عنوان دوره دوم، آمار کشته های تصادفات جاده ای ایران از حدود 17.800 نفر در سال 1397 به عدد صفر در پایان سال 1412 برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۱    
روند رو به افزایش مرگ ومیر های ناشی از تصادفات جاده ای هند پس از شیوع کرونا کاهشی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۵    
راه ها و جاده ها همواره از مهم ترین مسیرهای مواصلاتی بین شهرها و روستاها بوده و با توجه به آمار بالای تصادفات جاده ای در استان اردبیل در کنار میانگین بسیار پایین بزرگراه در این استان، مساله توسعه جاده ای به یکی از مهم ترین مطالبات مردم تبدیل شده است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۹:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی در کاهش مجموع فوتی ها رتبه دوم کشوری و در کاهش مصدومین تصادفات جاده ای راه های برون شهری و روستایی استان رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس ایمنی با تاکید بر لزوم برگزاری کمپین هایی درباره ایمنی جاده و تصادفات جاده ای گفت: در دنیا مردم نیز برای برگزاری کمپین هایی از این دست تلاش می کنند.
قم نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۴:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
قم نیوز: رئیس کل دادگستری استان قم از کاهش 70 درصدی تصادفات در راه های مواصلاتی قم خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به روزهای پایانی تابستان و افزایش مسافرت شهروندان، سرپرست پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان بر لزوم رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی و توجه به ایمنی خودرو، برای پیشگیری از تصادفات جاده ای تأکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۱۷    
ایسنا/آذربایجان غربی مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی گفت: 95 مورد مجوز سقط جنین در استان صادر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- فرمانده پایگاه هوانیروز کرمانشاه از 2 عملیات امداد و نجات بالگردهای اورژانس هوایی پایگاه یکم رزمی هوانیروز در این استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۲:۵۶    
فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: در پنج ماهه نخست امسال تصادفات جاده ای در محورهای مختلف استان افزایش داشته است.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس، سرهنگ رهام رضایی بیان کرد: با توجه به افزایش وقوع تصادفات جاده ای و برخورد خودرو های عبوری با حیوانات اهلی به ویژه در زمان تاریکی هوا، پلیس راه این شهرستان اقدام به نصب گردنبند شب نما بر بدن شترها ی در حال چرا در حاشیه جاده کرد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
سرهنگ رهام رضایی از نصب گردنبند شب نما بر بدن شتر های حاشیه ای جاده ای به منظور کاهش تصادفات خبر داد و اظهار داشت: با توجه به افزایش وقوع تصادفات جاده ای و برخورد خودرو های عبوری با حیوانات اهلی به خصوص در زمان تاریکی هوا ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۰۳    
بردسکن رویداد ایران علی رضایی - مجتبی صادقی رئیس اداره آتش نشانی بردسکن بااعلام این مطلب گفت: با توجه به برنامه برگزاری متداوم دوره های آموزشی و تخصصی ویژه آتش نشانان استان با توجه به نیاز مبرم آموزشی و همچنین ارتقاء سطح علمی و عملیاتی آتش نشانان توسط مرکز آموزش اداره آتش نشانی بردسکن با حمایت ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: وزارت نیرو باید با استان اصفهان نیز مانند سایر استان ها برخورد کند، بیشترین همکاری را مردم استان اصفهان در کاهش مصرف آب و برق داشته اند و باید متناسب با ظرفیت استان نیروگاه برق و انرژی های نو در استان ایجاد کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: در پنج ماهه نخست سالجاری تصادفات جاده ای در محورهای مختلف استان افزایش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
براساس آمارها، در یک سال گذشته تعداد تصادفات جاده ای در کردستان 7 درصد کاهش یافته است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۵:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
پنج هزار و 633 نفر بر اثر تصادفات در چهار ماه نخست امسال کشورمان، کشته و بیش از 102 هزار نفر نیز مصدوم شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۲:۵۰    
سرپرست پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون، واژگونی خودرو بیشترین نوع تصادفات جاده ای در محور های سیستان و بلوچستان بوده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز :نتایج یک بررسی از کشورهای مختلف نشان می دهد که آلودگی هوا چندین سال از عمر میلیاردها انسان کاسته است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بر اساس نتایج یک گزارش جدید از سوی تیم کارشناسی دانشگاه شیکاگو ...
مدیر اینفو   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
رویداد جایزه سال هوشمندسازی با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری برگزار می شود. 15 شهریورماه آخرین فرصت ارسال ایده ها است. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۳:۲۷    
روباه های بی شماری در جاده بین منطقه راسفند به مرغاب به دلیل گرسنگی و سرگردانی شب ها با هزار امید به جاده می زنند و قربانی تصادفات جاده ای می شوند. قربانیانی که مرگ را بر گرسنگی ترجیح می دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس راه استان همدان گفت: در تعطیلات 6 روزه ستاد ملی کرونا در اواخر مرداد، تعداد تصادفات فوتی و جرحی در استان بیش از 2 برابر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۰۹:۵۵    
بر اساس گزارش پلیس راه خراسان شمالی علت 35 درصد از تصادفات جاده ای عدم توجه به جلو است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: در تردد های جاده ای یکی از اصلی ترین عوامل تصادفات جاده ای، خستگی و خواب آلودگی است که خستگی می تواند موجب تصادفات مرگبار شود، به صورتی که بخش زیادی از تصادفات رانندگی در محورهای مواصلاتی کشور به عامل خستگی و خواب آلودگی راننده بر می گردد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۸ - ۰۸:۵۹    
قزوین - ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین گفت: میزان تصادفات جاده ای استان با خیز پنجم کرونا در مردادماه سال جاری 471 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه قبل روند کاهشی داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۶:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: در چهار ماه و 15 روز ابتدایی امسال 40 نفر در حوادث رانندگی درون شهری کرمانشاه جان خود را از دست دادند و 46 نفر هم مصدوم شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: تصادفات آخر هفته در محورهای مواصلاتی آذربایجان شرقی 4 کشته و 10 مصدوم بر جای گذاشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۰۶:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
شهریاری گفت: ساخت کمربندی غربی شهر زاهدان در آینده نزدیک ضمن کاهش بار ترافیکی از داخل این کلان شهر سبب کاهش تصادفات و تلفات جاده ای می شود.
مدیرکل دفتر ایمنی ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در هفتاد و هفتمین جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان گیلان اظهار داشت: برای کاهش تصادفات جاده ای و آمار فوتی ها برنامه جامع و راهکارهای عملیاتی لازم است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۲۱:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
از چهار مدل خودروی ایمن ایران فقط تولید یک مدل خودرو ادامه دارد. این موضوع در حالی رخ می دهد که ایران یکی از رکودداران تصادفات جاده ای در جهان است و به طور میانگین روزانه چیزی حدود 50 نفر بر اثر تصادفات رانندگی فوت می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۱:۳۷    
یک کارشناس ایمنی با بیان اینکه بستر فضای مجازی برای ارائه آموزش های ایمنی که امکان ارائه به صورت تئوری را دارد بسیار مناسب خواهد بود گفت: سازمان های امدادی و موسسات زیر مجموعه می توانند از این ظرفیت استفاده کنند که در خصوص دانش های خود امدادی در تصادفات جاده ای اطلاعاتی را با شهروندان به اشتراک ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
طبق گفته رئیس سازمان مدیریت بحران کشور؛ با وجود فرهنگ سازی گسترده در سال های اخیر هنوز هم آمار کشته شدگان در تصادفات جاده ای بالاست به طوری که سالانه در جاده های کشور حدود 17 هزار نفر کشته و 250 هزار نفر دچار آسیب می شوند که حداقل 10 درصد آنها دچار معلولیت می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۰۸:۴۵    
رئیس پلیس راه استان اصفهان گفت: تعداد تصادفات با توجه به آمار سال گذشته افزایش چندانی نداشته و می توان گفت که نسبتا به ثبات رسیده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۲:۴۷    
خبر تصادف چند روز گذشته در ایلام و همچنین تصادفات جاده ای نیازمند بررسی هستند تا عواملی مانند خودروهای بی کفیت و جاده غیر استاندارد در کنار فرهنگ رانندگی در برنامه ریزی مسئولین قرار گیرد.
اولین کلاس آموزشی کمک های اولیه و اقدامات میدانی در صحنه تصادفات جاده ای از سوی مدرسان اورژانس استان، برای کارشناسان حوزه حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان برگزار شد.
خودرو تک   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۷:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس گزارش سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه ملی NHTSA هنوز هم در کشورهای توسعه یافته حداقل 10 درصد از سرنشینان کمربند ایمنی را نمی بندند و بر اساس گزارش وال استریت ژورنال در سال گذشته نیمی از مرگ و میرها را سرنشینانی تشکیل داده اند که کمربند نبسته بودند. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۵۷    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی راهکارهای موثر بر کاهش تصادفات جاده ای و بهبود مدیریت ترافیک شهری در کلانشهرها با توجه به رشد تولید خودرو در کشور را مورد ارزیابی قرار داد.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان ، سرهنگ علیرضا رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی در جلسه کارگروه اجرای مداخلات مؤثر به منظور پیشگیری و کاهش تصادفات منتهی به ضرر جانی و مالی که در دادگستری استان برگزار شد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۲:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تصادفات جاده ای در آنی روی می دهد و تلفات و خسارت جانی به جای می گذارد و ضروری است که از زیان دیدگان حمایت شود، حال این سوال به ذهن متبادر می شود که آیا نهاد و دستگاهی برای حمایت از زیان دیدگان فاقد بیمه وجود دارد؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس پلیس راه استان ایلام گفت: در چهار ماهه اول سال جاری میزان جانباختگان تصادفات جاده ای در سطح استان 32 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۰۸   + ۲۳ سایت دیگر  
روسای 65 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور نامه ای را به رئیس و اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا نوشتند و در آن شرایط بحرانی بیماری را مورد اشاره قرار دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان از جان باختن 94 تن در استان بر اثر تصادفات جاده ای در بهار امسال خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
درحالیکه سالیانه حدود 17 هزار نفر براثر تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند، در این میان 250 هزار نفر دچار آسیب می شوند که حداقل 10 درصد آنها دچار معلولیت خواهند شد، این درحالیست که طبق اعلام سازمان بهزیستی فقدان سیستم های محافظتی و ایمنی خودروها ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- فرماندار پیرانشهر گفت: طی 48 ساعت گذشته در 2 فقره تصادف جاده ای در این شهرستان، هفت نفر جان خود را از دست دادند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
طبق آمار پلیس راه بیشترین تصادفات در ایران در 30 کیلومتری ورودی شهرها رخ می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
در 3 ماهه اول سال جاری 78 نفر در استان قزوین بر اثر تصادف جان خود را از دست دادند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۵:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : در سه ماهه نخست سالجاری فوتی های تصادفات جاده ای استان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل 10 درصد کاهش یافته است.