چهارشنبه ۰۹ خردادساعت ۱۳:۱۵May 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معاونت علمی ریاست جمهوری»

ایران اکونومیست   ۱۵ دقیقه پیش   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه علم و آموزش ایران اکونومیست از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، بهروز مینائی یکی از بیشترین توجهات به حوزه هوش مصنوعی در دوره های مختلف ریاست جمهوری در ایران از سوی آیت الله رئیسی بوده است و وی در راستای ...
سینا   ۲ ساعت پیش    
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان گفت: دغدغه بنیاد و معاونت علمی ریاست جمهوری و همچنین شرکت های دانش بنیان این است که ظرفیت شرکت های حوزه فناوری اطلاعات با حضور نخبگان ارتقاء یابد. ...
قم پرس   ۹ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس مراسم رونمایی از سامانه بانک اطلاعاتی مراکز ساخت سریع کشور (کارگاه ها، آزمایشگاه ها و...) عصر امروز با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و وزیر علوم در محل معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار شد. ...
نصر نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۰:۴۲    
نصر: دبیر ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: کاهش صادرات مواد خام و ایجاد حداقل یک حلقه فرآوری در تمام مواد خام معدنی صادراتی کشور، از اهداف کلان ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۷:۲۳   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی رئیس جمهور در نشست راه اندازی 6 فب لب یا آزمایشگاه ساخت سریع، شبکه فبزنت و طرح گرنت همساز که امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار شد ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۵:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- دبیر ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری مهمترین خدمات این ستاد برای شرکت ها بر اساس قانون جهش تولید را اعتبار مالیاتی دانست و گفت: تمام شرکت های دانش بنیان از اعتبار مالیاتی برخوردار می شوند.
سیتنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان اعلام کرد که دغدغه بنیاد و معاونت علمی ریاست جمهوری و همچنین شرکت های دانش بنیان این است که ظرفیت شرکت های حوزه فناوری اطلاعات را با حضور نخبگان ارتقاء دهیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی دبیر ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: کاهش صادرات مواد خام و ایجاد حداقل یک حلقه فرآوری در تمام مواد خام معدنی صادراتی کشور، از اهداف کلان ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۲:۵۹   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان این که آیت الله رئیسی، پرچم دار عملیاتی کردن توسعه اقتصاد دانش بنیان بود، تاکید کرد: در سال های اخیر با توجه بلوغ زیست بوم فناوری و نوآوری و تأکیدات مقام معظم رهبری بر توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان ...
سیتنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۱:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون علمی ریاست جمهوری بر عزم جدی این معاونت در حمایت از تحقیق و توسعه فناوری شرکت های دانش بنیان دارویی با هدف تامین نیاز کشور و ورود به عرصه صادرات تأکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- دبیر ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به ارجاع چالش های صنایع بزرگ کشور به این ستاد، تاکید کرد: صنایع بزرگ کشور نیازمند توسعه فناوری هستند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی دبیر ستاد توسعه ی فناوری های مواد و ساخت پیشرفته ی معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به آغاز تدوین سند ملی توسعه ی فناوری های مواد و ساخت پیشرفته از سال 1396، گفت: این سند از سال 1402 با 9 هدف کلان ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مرکز نوآوری های معدنی با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری از ایده های نوآورانه مواد معدنی پر ارزش حمایت می کند.
دنیای معدن   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۴:۲۹   + ۱۸ سایت دیگر  
دنیای معدن- مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از انعقاد تفاهم نامه مشترک همکاری به منظور ساخت دامپتراک ملی با ظرفیت بار 136 تن، فی مابین شرکت مس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گروه مپنا و با کمک جهاد دانشگاهی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۵:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون توسعه شرکت های دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری از توجه ویژه شخص آیت الله رئیسی به زیست بوم فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش بنیان و رشد فزاینده این شرکت ها با حمایت شخص رئیس جمهور شهید گفت و بر استمرار حرکت ایشان در حمایت از توسعه کمی و کیفی این شرکت ها تأکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
طرح تولید رادیوایزوتوپ مولیبدن- 99 از شکافت اورانیوم- 235 در مقیاس صنعتی برای کاربرد در بخش های تشخیصی با اعتبار معاونت علمی ریاست جمهوری آغاز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی تاکید کرد: تحقق گفتمان علمی و فناوری شهیدجمهور در دستور کار معاونت علمی ریاست جمهوری است.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۸:۲۳    
با گرامیداشت یاد و خاطره تلاش های خستگی ناپذیر رییس جمهور شهید حضرت آیت الله رییسی و خدمتگزاری و مردم مداری ایشان، نشست ارزیابی عملکرد و پاسخگویی برخط معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۰:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش گروه علم و آموزش ایران اکونومیست ، روح الله دهقانی فیروزآبادی که در نشست شورای معاونین معاونت علمی ریاست جمهوری سخن می گفت ضمن تسلیت شهادت آیت الله رئیسی، حسین امیر عبداللهیان، آیت الله آل هاشم و دیگر همراهان در سانحه تلخ سقوط بالگرد به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: با توجه به الزام افزایش مشارکت با بخش های علمی کشور، ارتباط با دانشگاه ها از اهداف مهم بخش های صنعتی کشور است تا صنایع مختلف بتوانند به دلیل نیاز بازار داخل و صادراتی، محصولات تولیدی را به روزرسانی کنند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۵:۴۷   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، روح الله دهقانی فیروزآبادی صبح امروز با حضور در آیین بیست و سومین دوره جامعه پذیری نخبگان وظیفه کشوری که در مرکز آموزشی 01 شهدای وظیفه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار شد ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۵:۵۹    
مسئول ترویج ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: فرهنگ سازی گام اول فریلسنری است، خوشبختانه حرکت آغازین آن شروع شده و در همایش به صورت مفصل به این موضوعات خواهیم پرداخت.
سیتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۵:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون علمی ریاست جمهوری از تعهد و عزم جدی دولت سیزدهم و این معاونت برای توسعه فناوری های رو به آینده و بازار حوزه سلامت خبر داد.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۴:۵۹    
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار معاون علمی رییس جمهور از حرکت ارزشمند معاونت علمی در حمایت از دانشمندان و جوانان متخصص و نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان در مسیر رفع مشکلات کشور ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۳:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
قزوین- استاندار قزوین گفت: در پی سفر معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور به استان قزوین، تفاهم نامه همکاری فی ما بین استانداری قزوین و معاونت علمی ریاست جمهوری منعقد خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین استاندار قزوین گفت: در استان برنامه ریزی خواهیم کرد که شتاب در حمایت از دانش بنیان ها بیش از پیش باشد و منابعی برای این موضوع اختصاص پیدا خواهد کرد و این امر احتمالاً منجر به انعقاد تفاهم نامه ای بین استان و معاونت علمی ریاست جمهوری برای حمایت از فعالان دانش بنیان قزوین خواهد شد.
سیتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۹:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی ریاست جمهوری با اعلام جزییات بسته حمایتی برای فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری، گفت: تسهیلات ارزان قیمت برای بومی سازی شبکه ملی اطلاعات اعطا می شود.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۰:۳۲    
معاون توسعه اقتصاددانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: وزارت نفت با افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان از 150 به حدود 700شرکت، گامی مهم در توسعه این شرکت ها در صنعت نفت برداشته است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۰:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون توسعه اقتصاددانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: وزارت نفت با افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان از 150 به حدود 700شرکت، گامی مهم در توسعه این شرکت ها در صنعت نفت برداشته است ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۶:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش گروه علم و آموزش ایران اکونومیست ، با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور، سید احمد عبودتیان دستیار رییس جمهور در امر مردمی سازی دولت ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور از برنامه های حمایتی این معاونت برای توسعه نوآوری های فراگیر اجتماعی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۵۵   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور با اعلام حمایت از نوآوری های شرکتی در قالب مراکز نوآوری درون سازمانی گفت: هسته ها و ایده های نوآورانه در دل شرکت ها در قالب برنامه نوآفرین این معاونت حمایت می شوند.
با حضور امیر دریادار سیاری صورت گرفت؛ معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور، توافقنامه همکاری مشترک امضاء کردند . ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۱:۳۶   + ۲۲ سایت دیگر  
تفاهم نامه "توسعه اقتصاد دانش بنیان در صنایع پالایشی" بین شرکت نفت سپاهان و معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به امضا رسید.
سیتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۹:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: وزارت نفت با افزایش تعداد همکاری با دانش بنیان ها از 150 به حدود 700 شرکت، گامی مهم در توسعه نقش این شرکت ها در صنعت نفت برداشته است، البته برای تقویت این شرکت ها نیز اقدام های گسترده ای انجام شد.
سیتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۹:۱۲   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر نفت با تقدیر از اقدامات معاونت علمی ریاست جمهوری در فراهم کردن زمینه فعالیت شرکت های دانش بنیان در تامین نیازهای راهبردی صنعت نفت کشور تاکید کرد که در شرایط فعلی که فعال ترین و تاثیر گذارترین دوره این معاونت در توسعه زیست بوم فناوری و شرکت های دانش بنیان است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۵۱    
نماینده معاونت علمی ریاست جمهوری و مجتبی بهنام نماینده سازمان منطقه آزاد قشم و مدیرعامل شرکت توسعه نوآوری عصر نانو در موضوع برنامه ایجاد شهرک های نوآور شیلات و گلخانه ای در دومین روز از نمایشگاه اینوتکس 2024 به سخنرانی پرداختند.
دانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
مجتبی بهنام ، نماینده سازمان منطقه آزاد قشم در موضوع تحقق جزیره نوآور قشم و مدیرعامل شرکت توسعه نوآوری عصر نانو و اصغر محمدزاد، نماینده معاونت علمی ریاست جمهوری در موضوع برنامه ایجاد شهرک های نوآور شیلات و گلخانه ای در دومین روز از نمایشگاه اینوتکس 2024 به سخنرانی پرداختند.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست فراخوان جمع آوری کربن با حضور رضا نوشادی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، شقایق حق جوی، رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری و ساجد کاشفی، مدیر انرژی و کربن شرکت ملی گاز ایران، چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه در حاشیه بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۰۹:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
در حالی که برخی از دستگاه های دولتی مرتبط با هوش مصنوعی دارای سندی در این حوزه فناورانه هستند، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از ساماندهی مراکز هوش مصنوعی در کشور خبر داد و گفت ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سیدمحمد کرباسی دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرگزاری آنا اظهار کرد: حضور پر رنگ فعالان عرصه اتصال پذیری و ارتباطات در نمایشگاه اینوتکس است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۲۳:۱۵    
تفاهم نامه بین عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی ریاست جمهوری درخصوص همکاری متقابل در توسعه اقتصاد دانش بنیان در راستای تحقق جزیره نوآور قشم و ایجاد شهر هوشمند در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس (INOTEX 2024) قشم به امضاء رسید.
تجارت جنوب آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۲۲:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش تجارت جنوب آنلاین ، این تفاهم نامه با رویکرد ارتقای شرکت ها و زیست بوم دانش بنیان، افزایش جذب و اشتغال نیروی انسانی نخبه و تحصیل کرده و حل چالش های قشم با توجه به مزیت ها و ظرفیت های نوآورانه، فناورانه و خلاقانه موجود در سطح ملی و بین المللی به امضاء رسید. ...
آیین نامه حمایتی کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری از شرکت های دانش بنیان و خلاق که توسط سازمان توسعه همکاری های علمی و فناورانه بین المللی معاونت علمی ریاست جمهوری ارائه می شود، منتشر شد.
اتحاد خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اتحادخبر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: استان بوشهر در حوزه توسعه اقتصاد دانش بنیان با یک کار جمعی از رتبه 21 سال 1401 به رتبه سوم کشوری در سال 1402 دست یافته است ...
کیهان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۲۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی ریاست جمهوری از کسب رتبه چهارم جهانی ایران در تولید علم حوزه تولید گیاهان دارویی و طب سنتی خبر داد. ...
آی تی آنالایز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۴:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: هزینه هایی که اپراتورها باید به عنوان مالیات بپردازند، می تواند صرف پروژه های تحقیق و توسعه برون سپاری شده آن شرکت به شرکت های دانش بنیان شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه همکاری های علمی و فناورانه بین المللی معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: نمایشگاه ایران هلث به عنوان بزرگترین رویداد کشور در حوزه تجهیزات پزشکی یکی از محفل های مؤثر برای توسعه همکاری ها و ایجاد تعاملات بین المللی مبتنی بر فناوری های حوزه سلامت است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۲۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزشی پژوهشکده صنایع غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: اگرچه داشتن دانشگاه ها و بخش خصوصی بسیار قوی ارزشمند است، اما این ارتباط بازیگران است که می تواند در نهایت خروجی قابل توجه داشته باشد و در اینجا معاونت علمی ریاست جمهوری و جهاددانشگاهی این نقش واسطه ای را دارند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۲۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: صنعت غذا، صنعتی شاداب با گردش مالی بزرگ است که پتانسیل ایجاد ثروت و اشتغال را به خوبی دارد و بعد از صنعت پتروشیمی دومین صنعت بزرگ ایران است؛ لذا همه ما باید به ارتقای آن توجه کنیم.