دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۲۱:۲۷Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معافیت مالیاتی»

نفت آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۳:۱۱    
این جدول معافیت مالیاتی حقوق در سال 1402 را نشان می دهد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۷:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
نائب رئیس مجلس با بیان اینکه در تبصره 18 بودجه 1402 حدود 200 همت برای تولید و اشتغال در نظر گرفته شد، گفت: براساس لایحه بودجه 1402 معافیت مالیاتی مربوط به حقوق تا 7 میلیون تومان بود که با تصمیم نمایندگان این معافیت به 10 میلیون تومان افزایش یافت.
قابل معامله برای صادرات، تسهیل سرمایه گذاری خارجی، ابزار تهاتر، کشف منصفانه قیمت، امکان تضمین و توثیق، اولویت در تحویل نسبت به خریداران خارج از بورس، شفافیت، معافیت مالیاتی و خرید و فروش برخط، از مزایای گواهی سپرده نفت و میعانات گازی است ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اتحادیه قرآنی استان یزد در اطلاعیه ای خطاب به مدیران مؤسسات قرآنی در خصوص استفاده از معافیت مالیاتی با ذکر نکاتی از اعلام آمادگی این اتحادیه در زمینه مشاوره و راهنمایی مؤسسات خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهشی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد نرخ صفر نتوانسته به عنوان جایگزین معافیت های مالیاتی به خوبی مثمرثمر باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۳۱   + ۲۹ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر ایران گفت: اجرای برنامه ریزی بورس کالا برای عرضه شمش طلا با استفاده از ابزار گواهی سپرده، تعداد متقاضیان سرمایه گذاری در بازار طلا را افزایش خواهد داد؛ همچنین با معافیت مالیاتی گواهی سپرده شمش طلا به نظر می رسد باید منتظر رونق زیاد این معاملات باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهشی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد معافیت مالیاتی نباید به عنوان تنها ابزار مالیاتی برای کمک به اقتصاد کشور در نظر گرفته شود.
سینما پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
سینماپرس: هیئت مدیره کانون تهیه کنندگان رسانه های دیداری نامه سرگشاده به محمد باقر قالیباف رئیس مجلس نوشت که به رویت او رسید.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت گفت: دولت در لایحه بودجه 1402بسیار مبهم و غیر شفاف به افزایش متوسط 20 درصدی حقوق ها اشاره کرده بود و مشخص نبود حقوق چه کسانی را می خواهد به صورت پلکانی افزایش دهد با این حال مجلس با افزایش حداقل حقوق ها و معافیت مالیاتی پیش بینی شده ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
شورای نگهبان به طرح های بانکداری جمهوری اسلامی، شفافیت قوای سه گانه، ساماندهی کارکنان دولت ایراد گرفت / 59 طرح و لایحه، 24 اساس نامه، 162 نامه و 7 استفساریه در 118 جلسه امسال شورای نگهبان بررسی و اعلام نظر شده است
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۳۲    
مدیرمسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی معتقد است، موضوع مؤسسات کنکوری هیچ ارتباطی با ناشران کتاب های آموزشی ندارد و یکسان پنداشتن این دو مقوله که یکی ارائه دهنده خدمات و دیگری تولید کننده است، امری اشتباه و غیرکارشناسی است.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۳۲    
به نمایندگی از مدیران مسئول رسانه های کشور از مجلس محترم و همه کنشگرانی که با درک ضرورت های جریان اطلاع رسانی مستقل ، موجبات معافیت مالیاتی رسانه ها و مطبوعات را فراهم کردند، سپاسگزارم
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: از اول فروردین سال آینده همه شرکت ها را فراخوان می کنیم تا وارد سامانه مودیان شوند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۴۱   + ۵۲ سایت دیگر  
فارس نوشت: ررئیس مجلس گفت: قبول دارم که به مردم فشار اقتصادی وارد شده است اما می شود با سیاست های جبرانی و معافیت مالیاتی این مسئله را جبران کنیم. ورود سران قوا به ساماندهی بازار ارز / قالیباف: وضعیت ارز برای مردم و اقتصاد کشور، قابل قبول نیست / امسال قانون تصویب کردیم اما اجرا نشد ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۳:۳۴    
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، در گفت وگوی ویژۀ خبری: در کشور بخش هایی مانند مؤسسات کمک آموزشی با درآمدهای هنگفت مشمول معافیت مالیاتی بودند. بنابراین مجلس در این معافیت ها تجدید نظر کرد ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: موضوع افزایش سرمایه شرکت ها از محل سودانباشته معاف از مالیات شد که این نیز اثر خوبی دارد.
افق تهران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1402 با اشاره به افزایش معافیت مالیاتی حقوق بگیران دولت از 7 میلیون به 10 میلیون تومان اظهار کرد که این اقدام در راستای حمایت از طبقات پایین حقوق بگیر انجام شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
بشار اسد به آسیب دیدگان زلزله ویرانگر تا پایان سال 2024 از مالیات و عوارض معافیت داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۴۵    
ایسنا/گلستان رئیس ستاد دیه استان گلستان گفت: براساس بخشنامه ماده 172 سازمان امور مالیاتی صاحبان مشاغلی که جزء خیرین ستاد دیه هستند از پرداخت مالیات معاف می شوند.
صنایع   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۱۹   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 1402 جزئیات تصویب لایحه بودجه 1402 در صحن مجلس را تشریح کرد.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه حدود 330، 340 هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی است که ما در سال گذشته اعمال کردیم، گفت: اگر مواردی مانند کسورات بازنشستگی را به عنوان مالیات در نظر بگیریم، نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی برابر 13 درصد است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
قابل معامله برای صادرات بین الملل، تضمین سرمایه گذار خارجی و تسهیل سرمایه گذاری خارجی، ابزار تهاتر، کشف منصفانه قیمت، شفافیت، معافیت مالیاتی و خرید و فروش بر خط، از مزایای گواهی سپرده نفت و میعانات گازی است.
قابل معامله برای صادرات بین الملل، تضمین سرمایه گذار خارجی و تسهیل سرمایه گذاری خارجی، ابزار تهاتر، کشف منصفانه قیمت، امکان تضمین و توثیق، اولویت در تحویل نسبت به خریداران خارج از بورس، شفافیت، معافیت مالیاتی و خرید و فروش بر خط، از مزایای گواهی سپرده نفت و میعانات گازی است.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس در نطق پیش از دستور: تمام تلاش مجلس این بود در حالی که معیشت مردم را مدنظر قرار می دهد، سقف بودجه دستخوش تغییرات زیاد نشود به همین دلیل افزایش سقف بودجه عمومی دولت حدود4درصد بود که با توجه به رویه های گذشته نشانه باور مجلس به مصالح کلان است ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۰۵    
مدیرعامل مؤسسه دانش بنیان مهاد شیراز با طرح این سؤال که چرا مؤسسات فناور قرآنی در نمایشگاه بین المللی حضور ندارند و جشنواره فناوری قرآنی در ایران برگزار نمی شود؟ گفت: هنوز نگاه حاکمیت به این مسئله معطوف نشده است ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۱۷    
امیرعباس اختراعی رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۸:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حمایت مجلس از رسانه ها قطعی است، گفت: در حمایت از مطبوعات و رسانه ها هرچه رقم بیشتری تعیین گردد، مطلوب تر است اما این رقم باید متناسب با منابع و محدودیت ها تعیین شود.
سلام نو / دنیای معدن   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
اصغر آهنی ها نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار، ضمن بیان روند عیین دستمزد کارگران گفت: طبق ماده 41 قانون کار، افزایش حقوق کارگران باید براساس نرخ تورم و سبد معیشت باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۳۰   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیر بازار مالی بورس کالا گفت: سرمایه گذاران در گواهی سپرده شمش طلا علاوه بر تضمین کیفیت و امنیت از معافیت مالیاتی هم برخوردار خواهند شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۰:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: معافیت های مالیاتی باید به مجموعه هایی اختصاص داده شود که ظرفیت زنجیرهای خود را تکمیل کرده باشند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۷:۳۷   + ۲۵ سایت دیگر  
علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندورود و رئیس فراکسیون کارگری مجلس در رشته توییتی به ابهامات درباره افزایش حقوق ها پرداخت.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۵:۴۰   + ۳۸ سایت دیگر  
پیشنهاد افزایش 30 درصدی حقوق کارمندان رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: پیشنهاد بنده آن است که حقوق شاغلان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری برای سال آینده 30 درصد افزایش پیدا کند. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران با ابراز تاسف از خالی بودن "توسعه روحیه کارآفرینی" در دانشگاه ها، گفت: با هدفِ کسب و کار اجتماعی در دانشکده منابع طببعی، کسب و کارهای طبیعت محور را برای فارغ التحصیلان ایجاد خواهیم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان معافیت صادرکنندگان استان زنجان از ماده 141 را از مالیات 400 میلیارد تومان اعلام کرد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون درآمدهای سازمان امور مالیاتی از مشمول معافیت مالیاتی حقوق کارکنان شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رکنا:عضو ائتلاف تحول و شفافیت ششمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی قزوین گفت:از اتاق بازرگانی انتظار می رفت برای حل مشکلاتی مانند معافیت مالیاتی شهرک صنعتی کاسپین و واحدهای مستقر در آن اقدام می کرد و خدماتش را به سمت تولیدکنندگان گسیل می کرد اما چیز مطلوبی ندیدیم لذا رویکرد ما این است این ضعف و غفلت ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، به تشریح جزییات مصوبه مجلس برای معافیت مالیاتی افرادی که شامل قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 29 نمی شوند اما مبالغی را در قالب حق الزحمه از دولت دریافت می کنند، پرداخت.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - قائم مقام سابق مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت درآمدهای حاصل از صادرات مواد و محصولات معدنی و صنایع معدنی فلزی و غیر فلزی از جمله بیلت، بلوم و اسلپ، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی از جمله قیر و متانول، اوره و پلی اتیلن به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۰۶   + ۳۹ سایت دیگر  
پاداش پایان خدمت کارکنان دولت و دستگاههای اجرایی در ازای هر سال خدمت حداکثر تا 30 سال و تا سقف پنج میلیارد و دویست میلیون ریال در بودجه 1402 خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال 1402 کلیه نیروهای ساعتی، دستمزد، قراردادی، حق التحریر، حق التدریس، حق الزحمه، حق نظارت، حق تالیف مشمول ساز و کار معافیت مالیاتی خواهند شد.
کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: وظیفه ذاتی اتاق حل چالش های تولید، صادرات و فعالین اقتصادی است که موضوعاتی مانند معافیت مالیاتی شهرک کاسپین و بیمه و تامین اجتماعی ازجمله آن ها است و با استفاده از ظرفیت فعالین توانمند بخش های مختلف در ائتلاف تحول و شفافیت این موارد پیگیری می شود.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان نقدشوندگی بالا، عدم ریسک نگهداری طلا، کارمزد کم نسبت به بازار فیزیکی و معافیت مالیاتی از جمله مزایای خرید گواهی سپرده شمش طلا است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۱۳   + ۲۴ سایت دیگر  
دبیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 در مجلس، ضمن تشریح مصوبات صحن مجلس تاکید کرد که کارانه پزشکان اعضای هیات علمی بالینی تمام وقت جغرافیایی و پزشکان متخصص درمانی تمام وقت جغرافیایی از مالیات پلکانی حذف شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان نقدشوندگی بالا، عدم ریسک نگهداری طلا، کارمزد کم نسبت به بازار فیزیکی و معافیت مالیاتی از جمله مزایای خرید گواهی سپرده شمش طلا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۰:۴۱   + ۲۰ سایت دیگر  
بر اساس لایحه بودجه 1402، نرخ تعرفه شرکت های معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی توسط شورای اقتصاد تعیین می شود و مالیات کسب وکار های اینترنتی در سکو های داخلی نیز صفر شد.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۰:۴۶   + ۲۵ سایت دیگر  
بر اساس لایحه بودجه 1402، نرخ تعرفه شرکت های معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی توسط شورای اقتصاد تعیین می شود و مالیات کسب وکارهای اینترنتی در پلتفرم های داخلی نیز صفر شد.
هورگان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
سقف معافیت مالیاتی حقوق، 10 میلیون تومان شد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
ت اخذ مالیات از رسانه ها راه نفس جریان مستقل اطلاع رسانی به ویژه مطبوعات را خواهد بست. اهالی رسانه در جریان تصویب بودجه 1402 از مجلس انتظار حمایت دارند.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۰۵   + ۳۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز در راستای حمایت از توسعه اقتصاد دیجیتال و تشویق کسب و کارهای اینترنتی نسبت به معافیت مالیاتی مشروط کسب وکارهای اشخاص حقیقی در پلتفرم های مجاز داخلی اقدام کردند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، از اعمال معافیت مالیاتی برای خیرین مسکن ساز به عنوان گام کمیسیون متبوعش در جهت حمایت از این خیرین برای رفع موانع خدمات رسانی به اقشار آسیب پذیر جامعه یاد کرد.