چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۶:۲۳Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معافیت مالیاتی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
تهیه کننده و کارگردان سینما معتقد است؛ هنرمندان با توجه به نداشتن حمایت مالی در شرایط بیکاری و ازکارافتادگی باید از مالیات معاف شوند و این در حالیست که کارشناس اقتصادی می گوید: معافیت در کل سیستم مالیاتی باید حذف شود و همه اقشار جامعه ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. اتفاق خنده داری که برای یک مدرسه در مشهد افتاد ژست جالب مهران مدیری در 56سالگی خلافکارترین بابابزرگ های دنیا به دام افتادند! شترسواری بابک جهانبخش و همسرش در قشم وایرال شد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۲۰    
امروز 7 اسفندماه 1402 مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی امین با حضور 71.23 درصد سهامداران برگزار شد. گزارش نبض بورس از شفاف سازی مطرح شده در مجمع دامین را بخوانید.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۴۲    
امروز 7 اسفندماه 1402 مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروسازی امین با حضور 71.23 درصد سهامداران برگزار شد. گزارش نبض بورس از شفاف سازی مطرح شده در مجمع دامین را بخوانید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
با توجه به ماده 14 مکرر قانون پایانه های فروشگاهی صورت حساب های نوع سوم که در واقع همان رسید دستگاه پُز است تا سال 1404 معتبر خواهد بود و این به معنای معافیت مودیان با فروش کمتر از سطح قانونی تعیین شده از صدور صورت حساب نوع یک و دو تا پایان1404 است.
طلا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
بانک مرکزی به موجب قانون تسهیل، فاکتورهای دستگاه های کارتخوان و درگاه های پرداخت الکترونیکی را به صورتحساب الکترونیکی تبدیل می کند.
افق تهران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
بانک مرکزی به موجب قانون فاکتورهای دستگاه های کارتخوان و درگاه های پرداخت الکترونیکی را به صورتحساب الکترونیکی تبدیل می کند.
سلام نو / صدای بورس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۵:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
اشکان هراتی، معاون پژوهش سازمان امور مالیاتی کشور شرایط معافیت معالیاتی دستگاه های کارتخوان را تشریح کرد.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۴:۰۰   + ۸۳ سایت دیگر  
معاون پژوهش سازمان امور مالیاتی گفت: برای برخی مودیان تا سال 1404 رسید دستگاه های کارتخوان به عنوان صورتحساب الکترونیکی تلقی می شود.
اشکان هراتی معاون پژوهشی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه طبق قانون از ابتدای دی ماه تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی ملزم به صدور صورت حساب الکترونیکی هستند گفت:، اما تمامی اشخاص حقیقی یا حقوقی ملزم به پرداخت این صورت حساب الکترونیکی نیستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۲۲:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
یزد- وزیر اقتصاد و دارایی با پیشنهاد استاندار یزد برای معافیت سکوهای تنظیم بازار از پرداخت مالیات موافقت کرد.
مازند اصناف   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۲۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بیمه و مالیات اتاق اصناف ایران با اشاره به شرایط تورمی حاکم بر بازار افزایش سقف معافیت مالیاتی اصناف و مشاغل در لایحه 1403 را اقدامی مثبت اما ناکافی دانست و گفت: با توجه به تاثیر تورم بر هزینه های واحدهای صنفی و واقعیت بازار، سقف معافیت مالیاتی اصناف حداقل باید به 200 میلیون تومان برسد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۸:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان زنجان اعلام کرد: بر اساس ماده 42 قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، 100درصد هزینه های افراد حقیقی و حقوقی در جهت احداث، تجهیز ،توسعه و مناسب سازی تمامی مراکز کارآفرینی ...
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
خبرها حاکی از آن است که نحوه مالیات ستانی در بودجه در حال اصلاح است و سازمان امور مالیاتی پیشنهاد داده که سقف معافیت های مالیاتی کارکنان و کارمندان با افزایش 25 درصدی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۱:۱۱   + ۳۸ سایت دیگر  
رییس کل سازمان امور مالیاتی گفت: برخی پیامک ها با محتوای خانه خالی که از طرف وزارت راه و شهرسازی برای مالیات دهندگان ارسال می شود بعضا حاوی اطلاعات دقیقی نیست که در آن صورت افراد می توانند در مراحل دادرسی مالیاتی نسبت به عدم صحت این اطلاعات اعتراض کنند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
سعید محمد، دبیر پیشین شورای عالی مناطق آزاد می گوید: مجلس پایش را روی گردن سرمایه گذاران مناطق آزاد گذاشت و باعث کوچ کردن آنها شد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: هنرمندان حوزه صنایع دستی استان برای برخورداری از معافیت مالیاتی در سامانه جامع تجارت ثبت نام کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: هنرمندان حوزه صنایع دستی استان برای برخورداری از معافیت مالیاتی در سامانه جامع تجارت ثبت نام کنند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۳    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: هنرمندان حوزه صنایع دستی استان برای برخورداری از معافیت مالیاتی در سامانه جامع تجارت ثبت نام کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۲:۴۰    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: هنرمندان حوزه صنایع دستی استان برای برخورداری از معافیت مالیاتی در سامانه جامع تجارت ثبت نام کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۲:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: هنرمندان حوزه صنایع دستی استان برای برخورداری از معافیت مالیاتی در سامانه جامع تجارت ثبت نام کنند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مالیات این شرکت برای سال 1400، 12 میلیارد تومان بوده است که با احتساب سود 622 میلیارد تومانی آن سال نزدیک دو درصد سود است. البته در انتهای گزارش توضیح داده شده که نرخ پایین مالیات به دلیل معافیت مالیاتی شرکت از محل فروش فرش صادراتی و نیز تولید است.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۵:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
آخرین اخبار و جزئیات درباره زمان واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان کشوری و معافیت مالیاتی حقوق در سال آینده اعلام شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مسابقات قهرمانی مچ اندازی شمال غرب کشور در تبریز با قهرمانی آذربایجان غربی به پایان رسید.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۸:۵۰   + ۹۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه باید از کسانی مالیات گرفت که دارای تمکن مالی هستند، گفت: معافیت مالیات حقوق سال آینده به 12 میلیون تومان می رسد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۹:۴۸    
ویدیو/مهمترین اخبار پیشخوان بانک این هفته به ادامه معافیت مالیاتی سپرده های بانکی در سال آینده و برگزاری چهاردهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک های کشور اختصاص یافت.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۹:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
در نشست تخصصی سهم نوآوری و فناوری در پیشران توسعه صنعتی کشور، حرکت به سمت فناوری های نوین یک الزام اجتناب ناپذیر عنوان شد و مدیران عامل شرکت های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس اعلام کردند که این استفاده از شرکت های دانش بنیان و فناوری های نوین باید به یک فرهنگ در شرکت ها تبدیل شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۵:۲۵    
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و پزشکی دقیق معاونت علم و فناوری گفت: اگر شرکتی در مسیر تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کند، تمام مبالغی که هزینه کرده است، تبدیل به معافیت مالیاتی می شود. پذیرنده این معافیت مالیاتی تمام پژوهشگاه ها و شرکت های دانش بنیان هستند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۲۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
امروز سه شنبه 1402/11/24 دانلود کد صوت خبر اول) میرغفاری، نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: اگر تورم 46 درصدی رو، به سبد معیشت نسبت به سال گذشته در نظر بگیریم، با توجه به اینکه سال گذشته سبد معیشت 13 میلیون و 90 هزار تومن تعیین شده بود، عدد سبد معیشت تخمینی امسال ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۵:۳۷    
معافیت مالیاتی 2 دانشگاه برتر آمریکا با تصویب قانون جدید ایالت نیویورک لغو خواهد شد. این قانون در جهت حمایت از دانشگاه های محروم تصویب می شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۲:۴۱   + ۵۴ سایت دیگر  
دولت و مجلس همانند سال جاری در لایحه بودجه سال آینده نیز کسب و کارهای اینترنتی در سکوهای داخلی را از پرداخت مالیات معاف کرده اند.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۴:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش جهان صنعت نیوز ، طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان گفت: معافیت مالیاتی درآمد های کسب و کار های اینترنتی اشخاص حقیقی در سکو های داخلی تایید شد. وی با بیان اینکه 300همت برای تسهیلات ازدواج، فرزند آوری و ودیعه و ساخت مسکن به تایید شورای نگهبان رسید ...
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۳:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: معافیت مالیاتی درآمد های کسب و کار های اینترنتی اشخاص حقیقی در سکو های داخلی تایید شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هادی طحان نظیف با بیان اینکه 300 همت برای تسهیلات ازدواج، فرزند آوری و ودیعه و ساخت مسکن به تایید شورای نگهبان رسید ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۳:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: معافیت مالیاتی درآمدهای کسب و کارهای اینترنتی اشخاص حقیقی در سکوهای داخلی تایید شد. 300همت برای تسهیلات ازدواج، فرزند آوری و ودیعه مسکن به تایید شورای نگهبان رسید.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۴:۵۳    
رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که معافیت مالیاتی سود سپرده های بانکی در سال آینده ادامه خواهد داشت.
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۱:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
معافیت مالیاتی سود سپرده های بانکی اعم از سپرده های اشخاص حقوقی و حقیقی به موجب قانون مالیات های مستقیم مصوب و برقرار شده است و بدون هیچ گونه تغییری در سال آینده ادامه خواهد یافت.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۲:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در صفحه مجازی خود نوشت: معافیت مالیاتی سود سپرده های بانکی اعم از سپرده های اشخاص حقوقی و حقیقی به موجب قانون مالیات های مستقیم مصوب و برقرار شده است و بدون هیچگونه تغییری در سال آینده ادامه خواهد یافت . ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۲:۲۱   + ۲۸ سایت دیگر  
وزارت اقتصاد در واکنش به انتشار مطالبی در انتقاد به مالیات ستانی از درآمدهای حاصل از شبکه های اجتماعی اعلام کرد که هر فرد دارای درآمد تا سقف مقرر در قانون از مالیات معاف و بقیه درآمد بر اساس ماده 101 قانون مالیات که همه مشاغل را در برمی گیرد، باید مالیات پرداخت کند.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۰:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه تیم فعال در کمیسیون اقتصادی مجلس مسئول افزایش گرانی ها در کشور هستند و برخی پیشنهاداتی که ارائه می دهند نه به نفع تولید کننده است و نه به نفع بقیه اقشار جامعه.
رییس سازمان برنامه و بودجه از تداوم معافیت مالیاتی سود سپرده های بانکی در سال آتی خبر داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۶:۵۱   + ۲۷ سایت دیگر  
تیتربرتر، کارگروه بازگشت ارز صادرات ضوابط جدیدی برای برخورداری صادرکنندگان از محل ورود موقت کالا از معافیت های مالیاتی اعلام کرده است. بر این اساس برای عدم قصور صادرکنندگان از محل ورود موقت در ایفای تعهدات ارزی برای بهره مندی از معافیت مالیاتی مقرر شد درخواست متقاضیانی که ظرف مدت دو ماه پس از ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۹:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
تیتربرتر، بی شک بحث مالیات و لایحه دولت در خصوص اصلاح آن در بودجه سال بعد، یکی از مهم ترین خبرهای این روزهاست. هفته پیش بود که سخنگوی کمیسیون کشاورزی در فضای مجازی نوشت: دولت برای اولین بار در لایحه اصلاح مالیات های مستقیم می خواهد برای معافیت مالیاتی کشاورزان نیز سقف تعیین کند ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۵:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
تیتربرتر، منطقه ویژه اقتصادی ارومیه - سرو در 2 زون ، یکی در مرز سرو و دیگری در شهرک صنعتی فاز 3 ارومیه اجرایی خواهد شد. برای راه اندازی این منطقه، 420 هکتار زمین در مرز سرو و 500 هکتار زمین در شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه تدارک دیده شده است. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۸:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان از شناسایی 35 پزشک فراری از مالیات در همدان ظرف ده ماه گذشته خبر داد و گفت: مردم در تماس با 1526 دریافت هزینه به نام غیر پزشکان را گزارش کنند. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس سازمان امور مالیاتی، تعیین سقف معافیت مالیاتی 500 هزار میلیارد تومانی برای شرکت ها را اشتباهی دانست که ممکن است یک یا دو عدد جابجا شود.
سخنگوی دولت یادآور شد: کسری بودجه یکی از عوامل اصلی ایجاد تورم و دیگر مشکلات است و انتظار می رود با همکاری و تعامل و کارشناسی بیشتر این موارد را بهتر بررسی کنیم.