یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۰۷:۱۹Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معافیت مالیاتی»

می متالز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۶:۵۹    
می متالز - صادرات مواد معدنی مشمول مالیات خواهد بود. برابر تبصره 6 قانون بودجه سال 1400 کل کشور، درآمد حاصل از صادرات مواد معدنی فلزی – غیرفلزی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور مشمول مالیات می شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ضمن تشریح بسته سیاست ارز حاصل از صادرات بانک مرکزی، گفت: دارندگان تعهد ارزی سال98 و99 رفع تعهد کنند تا از استرداد مالیات برارزش افزوده و معافیت مالیاتی برخوردار شوند.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۳:۲۱    
رئیس کنفدراسیون صادرات ضمن تشریح بسته سیاست ارز حاصل از صادرات بانک مرکزی، گفت: دارندگان تعهد ارزی سال97 و98 رفع تعهد کنند تا از استرداد مالیات برارزش افزوده و معافیت مالیاتی برخوردار شوند.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۳:۴۹   + ۳۵ سایت دیگر  
مهر: محمد لاهوتی با اشاره به ابلاغیه جدید بانک مرکزی در خصوص روش های بازگشت ارز صادراتی 1400، اظهار داشت: از سال 97 موضوع تعهد ارزی صادرکنندگان به یک چالش جدی بین دولت و فعالان اقتصادی در عرصه صادرات و صادرکنندگان تبدیل شده و چندین و چند بخشنامه پی در پی از سوی بانک مرکزی صادر شد که به دلیل ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۰:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : صادرکنندگان سال 1398 تا پایان تیرماه سال 1400 و صادرکنندگان سال 1399 تا پایان شهریورماه سال جاری مهلت خواهند داشت تا با ایفای تعهدات ارزی خود از معافیت مالیاتی و استرداد مالیات ارزش افزوده صادرات بهره مند شوند ...
اولین قرارداد آتی نقره به مرحله سررسید خود نزدیک می شود و خریدارانی که قصد دریافت فیزیکی این محصول را دارند باید مالیات ارزش افزوده آن را پرداخت کنند.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران از معافیت کارگاه های فرش دستباف، شرکت ها، تعاونی ها و اتحادیه های مربوطه از ثبت نام در سامانه مودیان و اصلاح تبصره 1 ماده 2 قانون حمایت از هنرمندان، صنایع دستی و فرش دستباف خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۹:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز کمیسیون معافیت مالیاتی پرسنل دولتی و خصوصی مناطق آزاد را بررسی کردند.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۰:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی گزارش این کمیسیون درباره شفافیت تراکنش ها در حوزه قوانین مرتبط با حکمرانی ریال در جلسه این کمیسیون خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی استفساریه ماده 13 در مورد معافیت از مالیات مستخدمان مناطق آزاد در کمیته ویژه خبر داد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیر هماهنگی امور نهادهای مالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معتقد است، اخذ مالیات، جذابیت سرمایه گذاری در این مناطق را سلب می کند. *** دو مزیت اصلی معافیت مالیاتی و گمرکی به گزارش خبرگزاری صنایع ، الهام سخایی با بیان اینکه هفت منطقه آزاد در در مجاورت مرز کشور مشخص شده است، اظهار داشت: ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند معافیت مالیاتی در همه کشور ها محدود است، اما در ایران ظاهرا به یک روش مادام العمر تبدیل شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۶:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
سیدجلیل میرمحمدی میبدی گفت: در شرایط کنونی کشور، افزایش 28.5 درصد تعرفه خدمات پزشکی برای اقشار محروم آسیب رسان خواهد بود و به اعتقاد من این عدد باید تعدیل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
واحدهای صنفی دارای پایانه فروشگاهی از مزایا و معافیت های مالیاتی برخوردار می شوند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-راضیه احقاقی : قیمت مقاطع تخت فولادی در بازارهای اروپا و آمریکا در حال رکوردشکنی است و در این شرایط لغو معافیت مالیاتی صادرات این محصولات از سوی چین و اجرای محدودیت های بیشتر زیست محیطی در این کشور که به افت تولید در چین می انجامد، می تواند این روند رو به رشد را تقویت کند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۲۳:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
الگوی مطلوب این است که دولت به عنوان متولی پیشرفت کشور بیاید نیازهایش را در بخش های مختلف اعلام کند و از هر شرکتی که در این حوزه ها کار کند حمایت فنی کند، دانشگاه ها را مأمور همکاری با آنها کند، تسهیلات و معافیت مالیاتی دهد تا به موفقیت برسند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه گفت: با چند رویکرد اشتباه از سال 1345، بسیاری از مناطق مرزی و روستایی استان تخلیه و موجی از حاشیه نشینی و آسیب اجتماعی به راه افتاد اما با کمک قانون معافیت مالیاتی 20 ساله و طرح مهاجرت معکوس دنبال بازگشت رونق به این مناطق هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
باشگاه ماشین سازی تبریز اعلام کرد: محمدرضا زنوزی به احترام استاندار مردمی و ورزش دوست استان، تصمیم به ادامه مالکیت این باشگاه و صرفا تا پایان فصل گرفته شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۰۰:۰۶    
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: مالیات بر خانه ها و خودرو های لوکس حذف رانت ارز 4200 کاهش 30 درصدی سقف حقوق مدیران وضع مالیات 35 درصدی پلکانی بر حقوق مدیران لغو معافیت مالیاتی سلبریتی ها و مافیای کنکور و کلی اصلاحات دیگه تو بودجه1400 ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر محسن زنگنه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درمورد موانع پیش روی اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی با برنامه گفتگوی اقتصادی مصاحبه کرد. ...
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۹:۲۴    
اسماعیل بیژنی، رئیس هیئت امناء ناحیه صنعتی کمشچه از معافیت مالیاتی 13 ساله واحد های تولیدی این ناحیه صنعتی خبرداد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۰:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
علیرضا کلاهی/ نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی تهران سال 99 با همه دشواری هایش رو به پایان است و ما می رویم تا وارد سال 1400 شویم؛ سالی که قرار بود براساس برنامه چشم انداز نقطه عطفی در رشد اقتصادی ایران و جایگاه ما در منطقه باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۵:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
دست برخی تشکل های صنفی هنرمندان در نقد مصوبه مجلس مبنی بر حذف معافیت مالیاتی هنرمندان با درآمد بالاتر از 200 میلیون تومان در سال، آن قدر خالی است که شروع به تهدید مجلس و دولت درباره احتمال از بین رفتن ارتباط جامعه هنری با نظام در صورت اخذ این مالیات کرده اند.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۲۲:۰۰    
از مزایای ورود شرکت ها به بورس می توان به برخورداری شرکت از معافیت مالیاتی اشاره کرد و زمانی که شرکت ها در بورس پذیرفته می شوند حدود 5 تا 10 درصد از معافیت مالیات بر درآمد برخوردار خواهند شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: خلائی که در تامین مالی برخی پروژه های زیربنایی وجود دارد با ایجاد صندوق پروژه ها و نقل وانتقال سهام با افراد و نیز معافیت مالیاتی بر انتقال آورده غیرنفتی جبران خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۳:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
سعید صالح درباره موضوع مالیات موسسات کنکوری اظهار کرد: مراکز آموزشی و مراکز پرورشی که موسسات کنکور هم شامل آن می شوند معافیت مالیاتی ندارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۲۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
چند روز پیش چند تن از نمایندگان مجلس پس از انتقادات شدید خبر معافیت مالیاتی اعضای هیئت علمی و قضات را تکذیب و از مالیات10درصدی این افراد خبر دادند، آن هم در حالی که این رقم کمترین مالیات در نظرگرفته شده توسط مجلس است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۲۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
افزایش بهره مندی از آب شرب پایدار، تحریم ها مانع انتقال ارز از کره جنوبی و معافیت مالیاتی یا نرخ صفر مالیاتی؟ از اخبار اقتصادی امروز است.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سقف افزایش حقوق در سال آینده 2.5میلیون تومان شد که شکاف بین دستمزدهای دولتی را کاهش می دهد و حدود 10هزار میلیون تومان برای دولت صرفه جویی دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
در پی تصویب قانونی توسط نمایندگان مجلس مبنی براجرای معافیت مالیاتی فعالیت های هنری تا درامد سالانه 200 میلیون تومان، کانون کارگردانان و انجمن تهیه کننده - کارگردانان سینما به این مسئله اعتراض و تاکید کردند که نمایندگان باید مشکلات اقتصادی و سال ها بیکاری هزاران سینماگر و هنرمند را ببینید ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۰۹    
در حالی که سازمان های مردم نهاد، ظرفیت های خوبی برای رفع بسیاری از مشکلات جامعه و بازوی توانمند دولت بوده و با فعالیت های موثر خود بخشی از مشکلات دولت را کم می کنند، اما همه سمن ها از درد مشترک مالیاتی می نالند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۱:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص لغو معافیت های برخی مؤسسات، گفت: مؤسسات آموزش زبان خارجی نیز مشمول این قانون می شوند.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۰:۲۳   + ۲۹ سایت دیگر  
برترین ها: رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس در مورد افزایش حقوق ها در سال آینده گفت: با این مصوبه، مدیران پردرآمد بیش از یک سوم حقوق خود را مالیات می دهند و عموم کارگران با دستمزدهای حداقلی از پرداخت مالیات معاف خواهند بود.⁣ ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۲۲:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس مجلس نوشت: معافیت مالیاتی موسسات کنکوری و کمک آموزشی، به تنهایی یکی از علل کم اثرشدن اقدامات فعالان حوزه عدالت آموزشی برای مهارکردن کالایی شدن آموزش و رشد ⁧تجارت آموزشی⁩ بود.
امیر آبادی عضو هیات رییسه مجلس گفت: افزایش حقوق در سال آینده 25 درصد خواهد بود که این افزایش تا 10 میلیون تومان ادامه خواهد داشت و برای حقوق بالاتر افزایش بیش تر از 2.5 میلیون تومان نخواهیم داشت. دریافتی زیر 4 میلیون تومان افراد خرید خدمات، حق التدریس، کارتی و مانند آن از پرداخت مالیات معاف شد ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، با بیان اینکه بعد از این موسسات کنکور موسسه فرهنگی محسوب نمی شوند تاکیدکرد که آنها در سال 1400 باید همچون سایر موسسات اقتصادی و شرکت های فعال در بخش خصوصی مالیات پرداخت کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۷   + ۳۲ سایت دیگر  
پاسخ اداره کل حقوقی قوه قضائیه به سؤالی درباره عطف به ماسبق شدن ابطال مصوبه هیئت وزیران مبنی بر معافیت مسکن مهر از پرداخت مالیات توسط هیئت عمومی دیوان عدالت اداری صادر شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : حقوق بگیران در هر سطح درآمدی، از پرداخت مالیات برای 4 میلیون تومان از حقوق خود معاف هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی همدان: واحدهای جدید صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی، از 7 سال معافیت مالیاتی برخوردار میشوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۹:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
واحد های صنعتی، معدنی و خدماتی شهرستان های سرایان و درمیان به مدت 20 سال از پرداخت مالیات معاف شدند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
مجتبی یوسفی با اشاره به ضرورت مواجهه عادلانه با مقوله دریافت حقوق و پرداخت مالیات در کشور گفت: اینکه فردی در یک وزارتخانه یا ارگان، 5میلیون حقوق بگیرد و 20درصد مالیات بپردازد، اما در همان وزارتخانه، شخص دیگری، 25میلیون تومان حقوق بگیرد، اما از معافیت مالیاتی نیز برخوردار باشد به معنای تبعیض محض است.
دولت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۳:۳۱   + ۲۷ سایت دیگر  
جلسه کمیته حمایت از کسب و کار (موضوع بند ب ماده 12 قانون احکام دائمی توسعه کشور) در محل اتاق بازرگانی ایران در تاریخ 1399/12/11 با ریاست لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور تشکیل و مشکل نحوه اجرای معافیت مالیاتی سود تفاوت نرخ ارز ناشی از تسعیر ارز حاصل از صادرات پس از مدتها بلاتکلیف ماندن به دلیل ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس مجلس شورای اسلامی گفت: هنرمندان تا سقف 200 میلیون تومان درآمد سالانه، معاف از مالیات هستند و مازاد بر آن شامل پرداخت مالیات به صورت پلکانی می شود.
سازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در رابطه با حذف معافیت مالیاتی صادرات قیر، نگرانی هایی را برای فعالان اقتصادی این بخش ایجاد کرده است. آنطور که عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت گاز و پتروشیمی خبر داده ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۴۵    
نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی همچنان پیگیر معافیت مالیاتی کارکنان مناطق آزاد هستند.
اقتصاد آنلاین / دیار جنوب   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس وزارت امور اقتصادی را موظف کردند در راستای هدفمندسازی معافیت های مالیاتی و گمرکی و شفاف سازی حمایت های مالی، سیاست اعتبار مالیاتی و گمرکی با نرخ صفر را جایگزین معافیت های قانونی مالیاتی مطرح در قانون مالیات های مستقیم مصوب 1366/12 ...
اقتصاد آنلاین / نماینده   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۰:۴۴   + ۲۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را از پرداخت هزینه های صدور پروانه ساختمانی، عوارض شهرداری و دهیاری و هزینه های انشعاب آب، فاضالب، برق و گاز برای واحدهای مسکونی معاف کردند.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش نما، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه نشست علنی صبح امروز و در جریان بررسی بخش های هزینه ای لایحه بودجه سال آینده، با بند الحاقی (21) به تبصره (6) ماده واحده لایحه بودجه موافقت کرده و جزئیات مشوق های مالیاتی برای افزایش سرمایه گذاری مردم در پروژه های زیربنایی را مشخص کردند ...
نمایندگان مجلس، معافیت مالیاتی برای نقل و انتقال دارایی ها جهت فراهم ساختن زمینه سرمایه گذاری عموم مردم برای پروژه های زیربنایی و صنعتی تعیین کردند.