یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۱:۱۴Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارز صادراتی»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۷    
دکتر احسان قمری از اوایل سال 1397و با وضع قوانین و مقررات جدید در حوزه ارز صادراتی و ملزم شدن صادر کنندگان به بازگشت ارز حاصل از صادرات، شرایط خاصی در تجارت خارجی کشور حاکم و صادرات به فعالیتی مهم و اثرگذار بر اقتصاد ملی و در نتیجه معیشت و رفاه آحاد مردم تبدیل شد.
اقتصاد آنلاین / مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی مواردی را به عنوان خبرهای خوب برای زعفران کاران بیان کرد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۵    
کارشناس اقتصادی گفت: برگشت ارز صادراتی مهم ترین راهکار دولت است که آن هم باید به تک نرخی شدن ارز بازگردد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۲۲    
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت، از تفویض بررسی پروانه های صادراتی ریالی به سایر کشورها به غیر از عراق و افغانستان در بازه زمانی 24 فروردین 97 لغایت 16 مرداد ماه 97، خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۵:۲۰   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: اگر دولت ارز کالا های اساسی را تامین کند ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه کارخانجات و اقلام ضروری غیر از کالا های اساسی، از محل ارز حاصل از صادرات قابل تامین است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۲:۵۳   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش 65 درصدی ارزش صادرات غیرنفتی در 4 ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: کل مبادلات تجاری کشورمان در این مدت به 29 میلیارد دلار رسیده است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۱:۱۷   + ۲۰ سایت دیگر  
نفر رییس کمیسیون اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه صادرات برای یک کشور ارزش محسوب می شود، خاطرنشان کرد: یکی از موانع تجاری، عرضه ارز حاصل از صادرات به ارزش و قیمتی کمتر از نرخ بازار است که این روند با توجه به مشکلات موجود برای بازگرداندن ارز صادراتی به کشور انگیزه فعالان اقتصادی را برای توسعه سلب ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۸:۱۶   + ۳۲ سایت دیگر  
کارشناس: هماهنگی بیش از پیش بخش های مختلف دستگاه های اجرایی و بدنه تصمیم ساز کشور در رفع موانع توسعه صادرات تآثیر بسزایی خواهد داشت.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۶:۵۷   + ۳۲ سایت دیگر  
در صورتی که مبلغ عدم رفع تعهد ارزی معادل صد میلیارد ریال یا بیش از آن باشد، مرتکب علاوه بر محرومیت از فعالیت بازرگانی از یک تا ده سال، به حبس تعزیری درجه پنج محکوم خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه راه اندازی میز سبزی و صیفی در البرز اقدامی در راستای حمایت قاطع از تولیدکنندگان بخش کشاورزی استان است، گفت: اگر در مسئله بازگشت ارزهای صادراتی برای صادرکنندگان حوزه کشاورزی رفع موانع شود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۰۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
زادبوم، معاون وزیر صمت می گوید که تعهدات ارزی صادرکنندگان از فروردین 97 تا بهمن 99 حدود 63 میلیارد یورو بوده که 48 میلیارد یورو رفع تعهد شده و 15 میلیارد یورو هم هنوز بازنگشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۰۰:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سازمان توسعه تجارت ایران در اطلاعیه ای، مهلت زمانی بازگشت ارز صادراتی برای متعهدان به کشورهایی غیر از عراق و افغانستان را تا پایان تیرماه اعلام کرد ...
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۲:۰۴    
قیمت ارز متاثر از فاکتورهای داخلی و خارجی در چند روز گذشته رشد داشته است به دلیل اختلاف قیمت دلار نیمایی و دلار بازار ازاد و رسیدن موعد بازگرداندن ارز صادراتی شاهد رشد قیمت دلار بوده ایم. ضرورت تک نرخی شدن دلار در بازار فعلی شدیدا احساس می شود
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۱۴:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها بازرس کل استان بوشهر با اشاره به پیگیری رفع تعهدات ارزی و شناسایی 74 میلیون دلار و 38 میلیون یورو ارز صادراتی و بازگشت به چرخه اقتصاد گفت: سال گذشته با پیگیری انجام شده 18 میلیارد تومان فرار مالیاتی در استان بوشهر شناسایی شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۴:۰۴    
مقیمی گفت: همواره بانک ها از صادرکنندگان انتظار دارند که با سرعت نسبت به بازگرداندن ارز صادراتی خود اقدام کنند اما نکته ای که وجود دارد این است که در کشور ما امکانات و سازوکار بانکی برای این مهم وجود ندارد.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۲۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - مدیر عامل فولاد غدیر نیریز گفت: تولیدکنندگان آهن اسفنجی نیز مانند همه واحد های تولیدی کشور برای استمرار فرآیند تولید به قطعات یدکی نیاز دارند ...
صمت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۳:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، از امکان مشاهده اطلاعات میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط صادرکنندگان و از طریق سامانه جامع تجارت خبر داد. حمید زادبوم از امکان مشاهده اطلاعات میزان بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط صادرکنندگان و از طریق سامانه جامع تجارت خبر داد و اظهار داشت ...
سروش نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۸:۵۴   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از امکان مشاهده میزان بازگشت ارز صادرات از طریق سامانه جامع تجارت خبر داد.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۰:۱۵    
پتروشیمی سهم کشور امارات عربی متحده از واردات کالا از ایران در مجموع نزولی اما سهم کشورهای چین و عراق هر دو صعودی بوده اند با این تفاوت که شیب افزایش سهم صادرات ایران به چین تقریبا دو برابر شیب افزایش سهم صادرات به عراق است. ...
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۲:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
دبیر کمیته اقدام ارزی اظهار داشت: بر اساس اخرین آمار ایفای تعهدات ارزی مربوط به صادرات از 22 فروردین 97 تا 30 آذر ماه 99 و همچنین ایفای تعهدات ارزی در بازه زمانی 22 فروردین 97 تا 31 فروردین ماه 1400، صادرکنندگان کشور نسبت به ایفای 72 درصد از تعهدات ارزی خود اقدام کرده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۴:۳۷   + ۱۸ سایت دیگر  
دبیر کمیته اقدام ارزی در سی و سومین جلسه کمیته اقدام ارزی از پیگیری رفع مشکلات صادرکنندگانی که نسبت به دریافت پیش پرداخت ارزی در قبال صادرات آتی اقدام کرده بودند، خبر داد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۵:۲۷   + ۱۰۲ سایت دیگر  
رئیسی با طرح این پرسش که پول قاچاق از کجا می آید، یادآور شد: اگر پولی که صرف قاچاق می شود رهگیری شود، مشخص خواهد شد که بسیاری از منافع قاچاق از محل صادرات کسب می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۲:۵۱   + ۳۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر کمیته اقدام ارزی سازمان توسعه تجارت گفت: ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات در فروردین 1400 یک میلیارد و 400 میلیون یورو بود که رشد 100 درصدی را نسبت به اسفندماه 99 نشان می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۰۹:۲۰   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: تهاتر ارز صادراتی صنایع معدنی با واردات قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع کشور، به تداوم حضور شرکت ها در بازارهای جهانی کمک کرد که این روش، حتی با برداشته شدن تحریم ها ادامه خواهد یافت.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۹:۴۸   + ۱۷ سایت دیگر  
سامانه نیما امروز شاهد عرضه حدود 326 میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۹:۲۴   + ۵۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سامانه نیما امروز شاهد عرضه حدود 326 میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۰۰:۳۴    
فاطمه بهادری : بانک توسعه صادرات در سال گذشته 126 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد که نسبت به سال ماقبل آن (1398) با 40درصد رشد همراه بوده است. حدود 17هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های کوچک و متوسط پرداخت شده که رشد 108درصدی را نسبت به سال 1398 نشان می دهد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
صرافی های بانکی و شرکت های دولتی دارای ارز صادراتی با خوش بینی نسبت به اتفاقات بین المللی در حال فروش ارز خود در بازار هستند اما بازار در مقابل کاهش نرخ مقاومت می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
کارنامه رفع تعهد ارزی 24 هزار صادرکننده در دوره سه ساله منتشر شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
میلیون ها لیتر آب در حمل و نقل وصادرات میوه و سبزیجات هدر می رود در حالی که می توان با ساماندهی آن هم ارز صادراتی بیشتری به کشور بازگردانیم و هم میوه بیشتری به بازار داخلی تزریق کنیم. ...
مدیر کل توسعه و خدمات بازرگانی سازمان توسعه و تجارت گفت: با توجه به در خواست صادر کنندگان و مشکلات در بازگشت ارز و ایفا تعهدات ارزی به وزارت صمت و سازمان توسعه و تجارت اقدام به تشکیل کمیته اقدام ارزی شد که بانک مرکزی آنرا اطلاع رسانی کرد.
چاپ و نشر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۱۷    
با اینکه سفره اقتصادی مردم در اولویت قرار دارد اما هنوز هم توجه به نیازهای بخش فرهنگ از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مثال با نبود کاغذ و کاغذ مطبوعات، بسیاری از فعالیت ها متوقف می شود، سرانه مطالعه کاهش می یابد و دسترسی مردم به کتاب دشوارتر می شود. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی در خصوص بازگشت ارز صادراتی سال 1400، صادرکنندگان می توانند 100 درصد ارز حاصل از صادرات خود را به صورت اسکناس به کشور بازگردانند ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
حذف 11 کالای وارداتی مورد نیاز صنعت چاپ و نشر و بسته بندی از دریافت ارز صادراتی هنگام واردات آسیب های جبران ناپذیری بر قیمت این اقلام در بازار خواهد گذاشت و فعالیت در این حوزه را با مشکل مواجه می کند.
با مصوبه اسفندماه سال گذشته هیات وزیران، پیله وران و شرکت های تعاونی مرزنشین می توانند از محل ارز حاصل از صادرات خود، اقدام به واردات کالاهای اساسی و ضروری کنند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
خشکسالی دامن کشت بهاره را گرفت، ایمنی واکسن ایرانی محرز شد، عذر و بهانه شورا در اداره تهران با 2 برابر بودجه لندن، 72 درصد ارز صادراتی در سال 99 به چرخه اقتصادی کشور بازگشت از عناوین روزنامه هاست.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۶:۳۴   + ۳۶ سایت دیگر  
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: از 21 فروردین ماه تا 30 اسفندماه 1399، حدود 72 درصد تعهدات ارزی صادرکنندگان معادل 43 میلیارد و 500 میلیون یورو به کشور بازگشته است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۱:۰۰    
مهر | رییس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه صادرکنندگانی که در سال 97 کالا صادر کرده و موفق به بازگشت ارز صادراتی خود نشده اند، تا 31 خرداد 1400 فرصت رفع تعهد ارزی دارند، گفت:
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۳:۱۰   + ۴۲ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه صادرکنندگانی که در سال 97 کالا صادر کرده و موفق به بازگشت ارز صادراتی خود نشده اند، تا 31 خرداد 1400 فرصت دارند تا رفع تعهد ارزی کنند، گفت: البته این صادرکنندگان مشمول معافیت مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده نخواهند بود.
معاون وزیر صمت با بیان اینکه 19.2 میلیارد یور ارز صادراتی هنوز بازنگشته است، گفت: صادرکنندگان سال 99 تا پایان شهریور 1400 و صادرکنندگان سال 98 نیز تا پایان تیر 1400 باید ایفای تعهد کنند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بسته سیاستی بازچرخانی ارز صادراتی در سال 1400 ابلاغ شد که براساس شرایط نحوه رفع تعهد ارزی سال های 97 تا 1400 تعیین تکلیف و 5 روش فروش ارز به صورت حواله در سامانه نیما،
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۴:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون فنی گمرک، برای حمایت از فرش دستباف ایران پیشنهاد معافیت این صنعت را از بازگشت ارز صادراتی به وزارت اقتصاد و صمت ارائه کرد.
برترین ها / تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۳:۴۹   + ۳۵ سایت دیگر  
مهر: محمد لاهوتی با اشاره به ابلاغیه جدید بانک مرکزی در خصوص روش های بازگشت ارز صادراتی 1400، اظهار داشت: از سال 97 موضوع تعهد ارزی صادرکنندگان به یک چالش جدی بین دولت و فعالان اقتصادی در عرصه صادرات و صادرکنندگان تبدیل شده و چندین و چند بخشنامه پی در پی از سوی بانک مرکزی صادر شد که به دلیل ...
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۸:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد صادرکنندگان سال 1398 تا پایان تیر و سال 1399 تا پایان شهریور 1400 مهلت دارند با ایفای تعهدات ارزی صادراتی خود از معافیت های مرتبط بهره مند شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۵۶   + ۹۲ سایت دیگر  
بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال های 1400-1397 به تصویب کمیته ماده (2) مصوب شورای عالی هماهنگی اقتصادی رسید.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۴:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
متولی تجارت از تصویب و ابلاغ بسته سیاستی برگشت ارز صادراتی سال های 1397 تا 1400 خبر داد.ب
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۸:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر کل حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق مهمترین اصلاحات قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که دو روز پیش در مجلس تصویب شد را تشریح کرد.
سروش نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۷:۲۲   + ۵۲ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از تصویب و ابلاغ بسته جامع سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال های 1397-1400 خبر داد.