یکشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۲:۲۶Apr 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سود بانکی»

ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
مشهد-ایرنا- رییس انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی گفت: تولید صنعتی با نرخ سود بانکی 31 تا 36 درصدی کنونی به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد و تاثیر مستقیم آن بر روی قیمت کالاها است.
فرصت امروز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۰:۰۳    
اغراق نیست اگر وام قرض الحسنه را دشوارترین تسهیلات در نظام بانکی ایران بدانیم. با وجود تبلیغات زیادی که برای وام قرض الحسنه در تلویزیون و بیلبوردهای سطح شهر و شبکه های اجتماعی می شود، متاسفانه این وام شامل حال خیلی از شهروندان جامعه نمی شود ...
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۲۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
سیاست پولی در سال پیش رو چه تغییراتی خواهد کرد و اثر آن روی نرخ سود بانکی چه خواهد بود؟
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۰۸:۰۷    
صنعت بانکداری در سال 1402 وضعیت مختلفی داشتند ولی در مجموع سالی آرام و بدون تنشی را پشت سرگذاشتند. به گزارش بانکداری ایرانی ، شاید می توان گفت که مهمترین چالش بانک ها در سال گذشته موضوع سود بانکی بود البته دولت با انتشار گواهی سپرده این فضای خاص را ایجاد کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۰۹:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
اگر بحث تحریم ها و سیاست خارجی را کنار بگذاریم، یکی از بزرگ ترین چالش اقتصادی کشور ما در سالی که گذشت به تصمیمات اقتصادی دولت بازمی گردد.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۴:۲۲    
شخصیت سرمایه گذاری هر فرد در مسیر سرمایه گذاری مشخص می کند که چه نوع بازار دارایی یا چه ابزار مالی برای سرمایه گذاری او مناسب است. سرمایه گذارانی هستند که از شخصیت سرمایه گذاری ریسک گریز برخوردار هستند و عده دیگری هم شخصیت سرمایه گذاری ریسک پذیر دارند. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
یاشار فاتح کاراهان (رئیس بانک مرکزی)، عثمان جودت آکچای، الیف هایکر هوبیکوغلو، حتیجه (خدیجه) کاراهان، فاطما اوزکول اعضای کمیته بودند که در بیانیه مطبوعاتی بانک مرکزی ترکیه در مورد نرخ بهره حضور داشتند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۷:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
مجموع سپرده های بانکی در پایان سال 1402 رشد حدودا 19درصدی داشته است. طی سالی که گذشت، موسسه اعتباری ملل بیشترین رشد جذب سپرده را داشته و میزان سپرده های این بانک رشد78 درصدی داشته است.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۰۸:۱۳    
گزیده اخبار و تحولات اقتصادی کلمبیا در هفته دوم فروردین 1403، مندرج در روزنامه ها و سایر رسانه های این کشور به شرح زیر ارائه می گردد. کاهش نرخ سود بانکی در کلمبیا برای سومین بار بانک مرکزی کلمبیا برای سومین بار متوالی نرخ سود بانکی خود را کاهش داد و به 12.25 درصد رسید. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۱:۰۶   + ۲۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی:اجاره بها به طور مستقیم از نرخ تورم، نرخ ارز، بهای مسکن، سود بانکی و ...اثر می پذیرد و با تغییر این عوامل نرخ اجاره هم تغییر می کند یا سهم رقم رهن و اجاره کمتر و بیشتر می شود. به طوریکه با کاهش ارزش پول ملی و افزایش نرخ دلار علاوه بر افزایش سقف اجاره، سهم رهن کاهش و اجاره بالا می رود ...
جهان نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۲۲:۲۱   + ۴۵ سایت دیگر  
بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی، نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به چهارشنبه 8 فروردین به 23.62 درصد رسید.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۲۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
افزایش نرخ سود بانکی می تواند به نفع سپرده گذاران باشد، اما از سوی دیگر می تواند به ضرر تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی باشد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۵:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
میزان پرداخت سود سپرده های بانکی در 11 ماهه نخست سال 1402، 54.5 درصد افزایش یافت. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال 1401، رشدی قابل توجه را نشان می دهد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
در بررسی کارنامه نرخ سود سپرده بانکی به سه سوال کلیدی پاسخ خواهیم داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۲۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
تیتربرتر، نرخ تورم امروز یکی از معضلات اقتصاد کشور بوده که روز به روز سفره خانوار ایرانی را کوچک تر می کند و سطح زندگی را کاهش می دهد. در گفت وگو قبل مهر با امین دلیری یکی از اقتصاددان های کشور، وی نسبت به واقعی شدن نرخ سود بانکی و کاهش تورم نگاه مثبتی داشت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۰۹:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
یک اقتصاددان گفت: واقعی کردن سود بانکی یک امر ضروری است والا با توجه به حجم نقدینگی زیاد در اقتصاد کشور باید همچنان شاهد ماندگاری نرخ تورم بالای 40 درصدی در اقتصاد کشور باشیم.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۶:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
در سال 1402 افزایش نرخ سود از جمله خبرهای پرتکرار بود و سود 31 درصدی سپرده بانکی با ثبت بالاترین بازدهی میان بازارهای مالی، منجر به غافلگیری سرمایه گذاران شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۴:۲۰    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. ماجرای خبرساز ضرب وشتم یک زن در خیابان آداب و رسوم جذاب و خواندنی نوروز در خراسان زنان ایرانی در حمایت از یکتا ناصر شورش کردند خبر فوری وزیر راه برای بازار مسکن قابی از بازیگر پیشکسوت سینما که پُربازدید شد ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۲۱:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری خبر آنلاین نوشت:حداکثر نرخ سود بانکی در سال 1402 هم 22.5 درصد باقی ماند؛ هرچند مقرر شد بانک ها برای تامین سرمایه در گردش طرح های با بازدهی، با انتشار اوراق سپرده گواهی خاص، سودهای 30 درصدی هم ارائه دهند. ...
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۲۰:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
حداکثر نرخ سود بانکی در سال 1402 هم 22.5 درصد بود؛ هرچند مقرر شد بانک ها سودهای 30 درصدی هم ارائه دهند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۱:۲۱   + ۵۳ سایت دیگر  
نرخ سود بانکی در سال 1402 مانند سال 1401 تغییر نکرد و همان 22.5 بوده است.
صدای بورس   ۱۴۰۳/۰۱/۰۲ - ۱۱:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
محاسبات نشان می دهد که سود بانکی سال های اخیر نتوانسته ارزش پول را حفظ نماید. نرخ سود بانکی در بهترین شرایط به طور متوسط روی 25 درصد بوده و این به زبان ساده به این معنی است که سپرده گذاری به میزان یک میلیارد تومان بعد از 4 سال دو برابر می شود در صورتی که با دو برابر شدن قیمت ارز، طلا ...
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۰۸:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
ایستانیوز:در سالی که گذشت بازار پول به رقابت میان شاخص های دارایی بازگشت. در حالی که در سال های پیشین عمدتا شاخص بازدهی بازار های ارز و طلا اختلاف چشمگیری با نرخ سود سپرده های بانکی داشت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۲۰:۳۴    
در بازپرداخت وام های عادی مشکلی نداریم، ارقام معوقه اندک است که آنها هم درنهایت پرداخت می کنند، چون وثیقه کافی دارند. مساله اصلی در وام گیرندگان ویژه است که با سودهای زیر نرخ تورم وام می گیرند و اگر هیچ کاری هم نکنند، سود فراوانی می برند. این رفتار به سود کیست و چه کسانی زیان آن را می دهند؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
بازدهی بازارهای مختلف ایران از ابتدای سال نسبت به سال مالی قبل تفاوت محسوسی داشته اما لزوما بازاری که بیشترین بازدهی را ثبت کرده بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در آینده نیست و بازاری هم که روند نزولی داشته، قرار نیست در آینده همان روند را طی کند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۲۰:۰۲    
ویدیو/ در زمان ایجاد بحران، افزایش سود بانکی خیلی بهتر از ارزپاشی و هدردادن دارایی های ارزی کشور است.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۳:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
بازنشستگان، باید سهام پتروشیمی امیرکبیر را با سود بانکی بخرند. چرا که جمع اقساطی محمد اسدی به آن اشاره کرد به 18 میلیون و 200 هزار تومان می رسد. این یعنی بازنشستگان باید برای خرید سهامی که قیمت آن چهار برابر ارزش فعلی ست سود بانکی بپردازند. سودی که در نهایت در جیب بانک رفاه می رود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۶:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
بیش از یک سال از تصمیم سیاست گذار برای افزایش نرخ سود بانکی می گذرد و حالا خبر ها حاکی است که برخی بانک ها، چراغ خاموش به دنبال افزایش سقف 22.5 درصدی هستند تا منابع ریالی مردم را جذب کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۴:۰۶   + ۱۳۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون نظارت بانک مرکزی از اتمام حجت این بانک با مدیران 6 بانک متخلف در زمینه نقض نرخ سود سپرده های بانکی مصوب شورای پول و اعتبار خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایران جیب   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۰:۰۴   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس شورای فقهی بانک مرکزی در خصوص الزام بانک ها به رعایت نرخ سود سپرده ها مطابق با مصوبه شورای پول و اعتبار نکاتی را بیان کرد.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۲۱:۳۶   + ۶۱ سایت دیگر  
نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به چهارشنبه 2 اسفند به 23.6 درصد کاهش یافت.
قم پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۰۱:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس مهرداد بذرپاش ظهر پنجشنبه در مراسم اهدای زمین در طرح جمعیت و خانواده در نهضت ملی مسکن ایوانکی، با بیان اینکه سرانه های خدماتی در شهرهای جدید بیشتر می شود، بیان کرد: خدمات زیربنایی در شهرهای جدید مانند ایوانکی تقویت می شود. ...
تیتر20   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۸:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
یکی از نکاتی که کمتر مورد توجه کارشناسان قرار می گیرد، اثر منفی نرخ بهره منفی بر تولید است. در شرایطی که سطح تورم بالاست، پایین نگه داشتن نرخ سود بانکی می تواند تقاضای کاذب برای تسهیلات بانکی را تشدید و دسترسی شرکت های تولیدی به تسهیلات را مختل کند.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
گزارش سیاستی هزینهٔ افزایش نرخ سود بانکی بر بخش حقیقی؛ شواهدی از داده های شرکت های تولیدی توسط پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد. به گزارش عصر اقتصاد به نقل از روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، در خلاصه مدیریتی این گزارش آمده است: ...
اخبار بانک   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
برخی از بانک های خصوصی پس از عرضه اوراق گواهی با نرخ 30 درصد، نرخ سود سپرده بانکی را نیز در همین حد نگه داشته اند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۸:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
گزارش تازه بازوی پژوهشی بانک مرکزی شواهدی از میزان تأثیرگذاری افزایش نرخ های سود بر تولید را نشان می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۰۹:۳۷   + ۱۹ سایت دیگر  
بانک های پاکستان در بحبوحه بحران اقتصادی، بیشترین سود را در سال 2023 ثبت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۰۹:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی روسیه اظهار کرد که انتظار می رود، سود بانک های روسیه در سال 2024 به 30 میلیارد دلار برسد.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۰۸:۱۲    
گزیدۀ اخبار و تحولات اقتصادی مجارستان در هفتۀ دوم اسفند 1402 مندرج در رسانه های این کشور به شرح زیر ارائه می گردد. کاهش ارزش فورینت ارزش فورینت در مقابل ارزهای خارجی به ویژه یورو، در روز 28 فوریه به پایین ترین حد خود (1 یورو برابر با 391 فورینت) در سه ماه گذشته رسید ...
روز نو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۵:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
تغییرات نرخ سود بانکی یکی از موضوعات مهم بانکی است که این روزها گفته ها حاکی از افزایش این نرخ سود است و به اعتقاد کارشناسان با توجه به روند صعودی نرخ تورم و ارز در اقتصاد ایران، نرخ سود بانکی در شبکه بانکی نیز باید متناسب با آن ها افزایش یابد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۰۹:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
سود خالص بخش بانکی ترکیه در سال 2023 به میزان 20.6 میلیارد دلار اعلام شد.
اخبار بانک   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۸:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت ضمن اعلام رشد دو برابری اقتصادی در سال جاری، از واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا 25 اسفند، ثابت ماندن نرخ بهره بانکی، اجرا نشدن مزد منطقه ای در سال آینده و انتشار صورت مالی هزار شرکت دیگر تا پایان سال خبر داد.
نواندیش   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۷:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
سمیه متقی- هم میهن: به نظر حضرت امام(ره) عنوان مفسد فی الارض به خودی خود، عنوان مجرمانه ای که مستحق اعدام باشد، نیست(اسفند 92) ، ازدواج دوم برای همسر اول مصداق شکنجه است و شبهه شرعی هم دارد(اردیبهشت 93) ، سود بانکی متناسب با تورم ربا نیست(خرداد 93) ، آن چه در نهج البلاغه است ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۴۴   + ۶۳ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه امسال از تنخواه گردان بودجه استفاده نکردیم، گفت: تا پایان بهمن ماه یک هزار و 579 هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت محقق شده که بیانگر رشد 37 درصدی است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت: مجوز انتشار سپرده 30درصدی با هدف کنترل نوسانات بازار ارز صادر شد و در این زمینه موفقیت آمیز بود.
صمت   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
خبرها حاکی از کاهش نرخ سود بانکی (از 21 به 18 درصد) در بخش تسهیلات حوزه مسکن است و اعلام شده که این تصمیم بخش مهمی از مشکلات حوزه مسکن را حل وفصل می کند ...
شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین امیری طیبی در بررسی شبهات اقتصادی در جمهوری اسلامی ایران تحول و عوض کردن نرم افزار بانکداری کشور را اصلی مهم در حل مشکلات اقتصادی مردم عنوان کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۲۵   + ۲۵ سایت دیگر  
دبیرکل خانه کارگر گفت: مردم در شرایط خیلی سختی قرار دارند. با فرصتی که دولت برای ثروتمندان فراهم کرد و با این گواهی امضای بانکی و سود 35 درصدی، من ناچار شدم نامه تندی بنویسم. چون با این روند به شکل فاحشی تورم افزایش پیدا می کند ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
آیت الله سیدمحمد موسوی بجنوردی :مشخصا طی سال های مختلف همت خود را صرف تحقیق و اعلام و اثبات نگاه متفاوت به دو مقولۀ ربا و بهره و مشخصاً ضرورت تطبیق نرخ های بانکی با تورم برای جبران قدرت خرید از دست رفته پول کرد ...