جمعه ۰۴ تیرساعت ۰۴:۵۵Jun 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ربا»

حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۳:۰۷    
حوزه/ جعاله یکی از راه های معامله در فقه اسلامی است که اصطلاحا به معنی صیغه ای است که طبق آن فردی ملتزم میشود به پرداخت اجرت(عوض) در مقابل انجام دادن کار مورد نظرتوسط فرد یا افرادی ...
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
کسانی که می گویند: نهاد بانک قابل اسلامی شدن نیست، استدلالشان این است که بانکها براساس اصول اقتصادی لیبرالیسم حرکت می کنند و این نهاد متناسب با لیبرالیسم اقتصادی است، یعنی سیستم آزادی اقتصادی، رقابت بی حد و حصر، رقابت داروینیستی.
یک پزشک   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۰۸:۳۵    
عکس های منظره یا خبری خوب گاهی اوقات حاصل کار فتوژورنالیست های خبره است که با برنامه قبلی و با استفاده از تجهیزات کامل در زمان مناسب در منطقه ای حاضر می شوند و یک عکس هوش ربا ثبت می کنند. ...
اقتصاد آنلاین / پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۰۸:۲۸   + ۳۳ سایت دیگر  
هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران نرخ حق الوکاله به کارگیری سپرده های سرمایه گذاری برای سال مالی 1400 را معادل 3 درصد مصوب کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۳:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، علی نیکزاد در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی که ریاست بخشی از جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به اظهارات یکی از نمایندگان مبنی بر اینکه وظیفه دولت آینده، اصلاح بانک ها و مبارزه با ربا در ساختار بانکی کشور است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۳:۲۴   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس از رییس جمهور منتخب خواست که در برنامه های خود با دو موضوع رشوه و ربا مبارزه کند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان پتانسیل لازم را برای سرمایه گذاری خطرپذیر دارد و می تواند با اقدامات خوب تبدیل به آهن ربا شود و کار آفرینان مختلف را به سمت خود جذب کند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۸:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
مهم ترین شرط صحت خرید دین آن است که دین و بدهی، صوری و به منظور فرار از ربا نبوده و واقعی و نتیجه فعالیت اقتصادی باشد.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۶:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
نقدینه - طبق آخرین داده های بانک مرکزی سال گذشته بانک ها و موسسات اعتباری در مجموع 375 هزار و 600 میلیارد تومان نزد بانک مرکزی سپرده داشتند. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۲۲:۳۴    
دریافت سود سرمایه س) من می خواهم سرمایه ای را به شخصی بدهم تا با آن کار کند و یک مبلغ ثابت ماهانه سود بدهد، آیا دریافت سود، حکم ربا را دارد؟ ج) اگر به عنوان قرض باشد و شرط کنید که قرض گیرنده هر ماه مقداری سود به شما بپردازد، قرض ربوی و حرام است و اگر به عنوان وکالت باشد ...
خبرگزاری پلیس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد از عملیات نجات یک کودک 4 ساله که بوسیله 2 آدم ربا ربوده و به یکی از شهرهای مرزی منتقل شده بود، خبر داد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
این گروگانگیر رباینده کودک 10 ساله در کرج است با شناسایی این آدم ربا خانواده این کودک را از نگرانی نجات دهید.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
لطف الله سیاهکلی گفت: بانک های ما می خواهند از پول، پول در بیاورند که این مسیراشتباه است و خود اسلام هم این موضوع را قبول ندارد و از آن به عنوان ربا یاد می کند، چون باید خدماتی داده شود و از آن خدمات پول حاصل شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۴:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سرهنگ پور امینایی با اشاره به اینکه 2 آدم ربا با هدف باج خواهی10 میلیون تومانی یک مرد را ربوده بودند، گفت :فرد ربوده شده پس از 24 ساعت آزاد شد.
کمیته ملی المپیک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۷:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از روابط عمومی فدراسیون و سایت جهانی فدراسیون کبدی، دکتر عباس اورسجی در رای گیری که با حضور نواب رئیس جهانی و روسای قاره ها به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد به اتفاق آرا به عنوان سرپرست فدراسیون جهانی کبدی انتخاب شد. ...
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش نما ، روز های پایانی هفته گذشته مردی که تاجر فرش بود به شعبه چهارم دادیاری دادسرای ناحیه 34 تهران رفت و از دختر و پسر سارق آدم ربا شکایت کرد. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۱:۵۹    
حوزه/مؤسس و رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادر ایران گفت: علی رغم همه تلاش های مجلس شورای اسلامی در دوره نهم و دهم و تلاش نمایندگان کمیسیون های مربوط دولت ها تمایل چندانی به تصویب و اجرای قوانین اصلاح بانکداری بدون ربا نبودند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۶:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
اگر شما هم این روزها با شایعه آهن ربا شدن بدن بعد از تزریق واکسن کرونا یا عواقب دیگری مثل دیوانه شدن و آلزایمر گرفتن و ... کم مانده شاخ روی سرتان سبز شود و این شایعات کلافه تان کرده این گزارش را بخوانید.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم، 17 خرداد سالروز ملی شدن بانک ها در سال 1358 بوده است؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی بانک های خصوصی در ایران بر اساس اصل 44 قانون اساسی، دولتی اعلام شدند ...
زومیت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۰    
این روزها شبکه های اجتماعی از ویدئو ی کاربرانی پر شده است که با چسباندن اجسام فلزی به بدن خود، ادعا می کنند واکسن کرونا به آن ها خاصیت مغناطیسی داده است. در این مقاله درستی این ادعا را بررسی می کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۰:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه چند روزی است کلیپ های مختلفی در فضای مجازی منتشر می شود که در آنها افراد پس از تزریق واکسن کرونا تبدیل به آهن ربا شده و بدن آنها انواع شی های فلزی را به خود جذب می کند. موضوعی که کارشناسان و متخصصان آن را بی اساس و شایعه ای برای اختلال در روند واکسیناسیون می دانند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۸:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
در یکی از پروازهای خطوط هوایی آمریکا هواپیما ربایی صورت گرفت، که با دخالت مامور امنیتی پرواز هواپیما ربا بازداشت شد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۶:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس اعلام کارشناسان، در واکسن های کرونا که توسط وزارت بهداشت تایید شده نه آهن، نه آهن ربا و... وجود ندارد؛ و دلیل انتشار این شایعات برخی افراد هستند که با نفس واکسیناسیون مردم مخالف هستند و با ایجاد شایعات عوام فریبانه به دنبال دلسرد کردن مردم از دریافت واکسن ها خارجی و ایرانی هستند. ...
اقتصاد آنلاین / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۳:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا می گوید: ماجرای تزریق واکسن کرونا و ایجاد حالت آهن ربایی در بدن که فضای مجازی را آلوده کرده، پایه علمی ندارد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۲:۰۷    
شفقنا زندگی- برخی از افراد در شبکه های اجتماعی ادعا می کنند که پس از تزریق واکسن Covid-19، آهن ربا به بازوی شما می چسبد. ادعا این است که واکسیناسیون فلز به بازوی شما تزریق می کند و باعث می شود که آهنربا به بازوی شما بچسبد. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
همچنین از مجموع فلزات مقدار بسیار بسیار ناچیزی از ترکیبات آلومینیوم در برخی واکسن ها وجود دارد که آن هم به هر مقدار جذب آهن ربا نمی شود.
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و متخصص بیماری های عفونی گفت: در همه جای دنیا بعد از تزریق واکسن فلزات روی بدن انسان مثلآهن ربا عمل می کند و ربطی به واکسن های ایرانی و خارجی ندارد.
برنا نوشت: معاون کل وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: ایجاد حالت مغناطیسی در بدن پس از تزریق واکسن کرونا مبنای علمی ندارد. ایرج حریرچی روز پنجشنبه در یک برنامه تلویزیونی با توضیحاتی درباره شایعات عوارض واکسن کرونا در فضای مجازی این مطلب را عنوان و افزود ...
طلا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۴:۴۷    
واکسن کرونا و مزایا و عوارض جانبی آن تبدیل به یکی از مهم ترین موضوعات این روز ها تبدیل شده است و چه در فضای مجازی و چه فضای واقعی، بحث های بسیاری حول آن شکل گرفته است.
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۱:۳۸    
زالی گفت: بطور کلی بعد از تزریق برخی واکسن ها غدد لنفاوی تحریک می شود و نکته مهم این است که اینگونه مسایل نشان دهنده بروز عارضه جدی نیست.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
برخی از افراد در شبکه های اجتماعی ادعا می کنند که پس از تزریق واکسن کووید-19 بر روی بازوی آن ها، به ناحیه تزریق واکسن آهن ربا می چسبد. آن ها باور دارند که داخل ترکیبات واکسن کووید-19 مواد فلزی وجود دارد و این مواد باعث چسبیده شده آهن ربا به بدن می شود.
اقتصاد آنلاین / خبر روز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۰:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
ماجرای آهنربا شدن بدن پس از تزریق واکسن کرونا نیز مانند دیگر ادهایی که در فضای مجازی مطرح می شود تنها یک ماجرای کذب بوده و واقعیت ندارد چراکه علم آن را نمی پذیرد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۰۸:۰۲   + ۴۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - حمید سوری، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است به شبهه افکنی پیرامون وجود فلزات در واکسن کرونا پاسخ داده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۲۱:۰۷   + ۲۲ سایت دیگر  
زالی گفت: بطور کلی بعد از تزریق برخی واکسن ها غدد لنفاوی تحریک می شود و نکته مهم این است که اینگونه مسایل نشان دهنده بروز عارضه جدی نیست.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۲۰:۵۵    
رکنا: در ابتدا سیر بیماری ناشناخته بود، در حال حاضر در دنیا و ایران به دستاوردهایی از شناخت بیماری رسیده ایم و می دانیم چه عوارضی دارد و سیر بیماری به چه صورت است و چه اتفاقاتی می تواند رخ دهد که حتی مرگ ایجاد می کند.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۰۹:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
نقدینه - یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه برای تدوین قانون جدید بانک مرکزی باید از دیدگاه نخبگان بانکی استفاده می شد، گفت: این طرحی که کلیات آن به تصویب رسیده است وضعیت موجود را هم آشفته تر می کند. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مرحوم آیت الله معرفت، معتقد نبود که بهره همان ربا است، مثلا در امور دولتی، اصلا ربا نمی دانست. یا حتی از مستثنیات ربا استفاده می کرد و معتقد بود که برخی از این رباها، رباهای مجاز هستند، مثل اینکه دولت را در حکم پدر حساب می کرد و جامعه را در حکم فرزند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اگر بحث حذف ربا از بانکداری کشور در دستور کار قرار می گرفت عملا شاکله طرح مجلس، به هم می ریخت و ادامه بررسی آن محلی از اعراب نداشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۰:۴۲    
اکبر کشاورزیان : همه اندیشمندان اقتصادی به اهمیت نظام بانکی به دلیل بر دوش کشیدن بخش اعظم نظام تامین مالی و سرمایه گذاری کشور و اثرگذاری بر مهم ترین متغیرهای اقتصاد کلان نظیر تولید ناخالص داخلی، نقدینگی، تورم، بیکاری، نابرابری و... اتفاق نظر دارند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
یک اقتصاددان ضمن نقد روش شناسی طرح قانون بانک مرکزی، این طرح را برای مدیریت نظام بانکداری ربوی مناسب دانست و تاکید کرد هیچگاه قانون فعلی بانکداری بدون ربا به مرحله اجرا درنیامد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
با مساعدت فرمانده و بسیجیان حوزه خواهران شهید مطهری بستان آباد و حمایت های مالی صندوق قرض الحسنه کوثر و اسرا، حوزه سابق خواهران به کارگاه خیاطی تبدیل شده و برای 30 نفر از بانوان اشتغال ایجاد شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: با حذف ربا می توان زمینه های اشتغال را ایجاد کرد؛ آنچه به نام ربا مطرح است، همان کارکرد را امروز بانک ها با عنوان بهره دارند و هر جا صحبت از سود در بانکداری می شود همان بهره است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
ویدئویی که مبارزه جانانه دختر 11 ساله با یک کودک ربا را نشان می دهد به ویدئویی داغ در فضای مجازی تبدیل شده است. این ویدئو که توسط دوربین مدار بسته تهیه شده نشان می دهد که کودک ربا پس از پیاده شدن از خودروی شاسی بلند سفید رنگ در حالی که یک چاقو در دست دارد به سمت این کودک دویده و با گرفتن این کودک ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۲۱:۵۳   + ۱۹ سایت دیگر  
یافته های ستاره شناسان، ایده اینکه FRB ها از انفجار مغناطیس های جوان نوعی ستاره نوترونی با میدان های مغناطیسی قدرتمند ایجاد می شوند را تایید می کنند. دانشمندان آن ها را قوی ترین آهن ربا ها در جهان می نامند (10 تریلیون برابر قدرت بیشتر از آهنربا درب یخچال).
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۱:۳۸    
اوّلین وظیفه این است که اقتصاد سالم داشته باشیم؛ اقتصاد ویلچری هرگز مشکلات کشور را حل نمی کند، با سفارش هم حل نمی شود بلکه بواسطه سیاست گذاری صحیح و ایجاد امنیت اقتصادی و نفی هرگونه رابطه و رانت های اشخاص حقیقی وحقوقی این سرمایه و اموال فراوان بیفتد در تولید و در مقابل عزیزانی که کارهای تولیدی می ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۹:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
با توجه به گذشت چندین دهه از تصویب قوانین پولی و بانکی سال 51 و قانون عملیات بانکی بدون ربا در سال 62 و تغییرات بسیار چشمگیر در حوزه عملیات و کارکردهای بانک ها و تحولات بانکداری نوین همچنین تغییر فضای اقتصادی نیاز به اصلاح قوانین موجود و کارآمد کردن و روزآمد کردن آن غیر قابل انکار است ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
داغ دل ربا ، روایتی است از تشییع شهید سردار قاسم سلیمانی در شهرهای مختلف کشور. میثم امیری با قلمی روان سعی کرده تا مخاطبان را در این سفرها با پیکر همراه کند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۸:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- حلقه بانکداری مرکز اقتصاد مقاومتی حوزه علمیه با صدور بیانیه 15 صفحه ای نسبت به مصوبه مجلس واکنش نشان داد. به گزارش شفقنا، در بیانیه این حلقه حوزوی که در اختیار شفقنا قرار گرفته، آمده است: این طرح نخست با عنوان طرح بانکداری بدون ربا با امضای 12 نفر و با 67 ماده ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۷    
اولویت اول کشور را توسعه اقتصادی و یکی از اقدامات فوری برای تحقق این هدف را تحقق اقتصاد بدون ربا عنوان می کند. برای همین در روز ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری روی این شعار تأکید کرد ...
شهروند البرز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۰۹:۲۴   + ۱۶ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان البرز گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ، دو نفر که در پی اختلافات شخصی اقدام به ربودن یک جوان 22 ساله کرده بودند، در کمتر از 12 ساعت دستگیر شدند.