پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۵:۳۹Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ثبت ملی»

بسیج   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۸:۳۲    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با تاکید بر لزوم ثبت ملی آثار و یادمان های دفاع مقدس، گفت: در سال جاری 6 اثر در این حوزه ثبت ملی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۵   + ۳۶ سایت دیگر  
جسد سالم زن 65 ساله ای در موزه تاریخ پزشکی تهران ثبت ملی شد اما این زن کیست که به حالت طبیعی مومیایی شده و از 20 سال پیش در محفظه شیشه ای نگهداری می شود؟
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر کل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زیارتی استانداری فارس از ابلاغ ثبت ملی 9 خانه تاریخی در شیراز خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی وطبیعی کشور گفت: در هفت سال گذشته با تصویب شورای ملی ثبت آثار، پنج هزار و 353 اثر فرهنگی تاریخی ملموس و ناملموس در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
دولت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار گلستان، مراتب ثبت 10 اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت میراث فرهنگی،در یکی از نامه های دکتر علی اصغر مونسان خطاب به هادی حق شناس آمده است: ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار گلستان، مراتب ثبت 10 اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
مصوب نشدن طرح حمایت از آثار تاریخی و بی توجهی به اجرای قوانین موجود تا جایی پیش رفته که آذربایجان شرقی تبدیل به یکی از استان های رکورد دار خروج آثار تاریخی از فهرست ثبت ملی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان خانۀ ثبت ملی شدۀ چهار ضلعی، بدون رضایت مالک آن، سه ضلع شده، چون یک خیریه در پلاک مجاور آن ساخت و ساز کرده و وقتی مالک از خارج از کشور برگشته و به معاون میراث فرهنگی اصفهان در خصوص نقض عرصه و حریم خانه صمدیه لباف اظهار گلایه کرده، پاسخ شنیده: برو هر کاری می خواهی بکن!
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - نیوساید یکی از مناطق قدیمی اهواز که به ثبت ملی فهرست آثار میراث فرهنگی نیز رسیده است ، به تازگی با ساخت و ساز از سوی برخی مالکان در این منطقه، روبه رو شده و به نظر می رسد آپارتمان سازی در کمین این خانه های تاریخی نشسته است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۰:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
شهردار منطقه 11 تهران گفت: عمارت تاریخی مهمانسرای 90ساله دانشگاه امام علی(ع)، در محدوده حصار ناصری، پس از پایان مرمت برای ارتقای منظر شهری شبانه از سوی اداره زیباسازی نورپردازی شد ...
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، فرشته فهمیده در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیش از 40 درصد شهدای دانش آموز استان البرز در این واحد آموزشی مشق ایثار و شهادت را تجربه کرده اند. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۸:۵۲    
بعد از انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بخشداری جواد آباد و اداره میراث فرهنگی شهرستان ورامین که آن را در بوق و کرنا کردند و در مراسمی با حضور دهیاران آن را علنی کردند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- لطفعلی صورتگر شیرازی که از صاحب سبکان گل و مرغ در شیراز به شمار می رود، از نقاشان صاحب سبک دوره قاجار است که 16 اثر از او به تازگی به ثبت ملی رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان از ثبت ملی 2 اثر وقفی استان خبر داد و گفت: 2 نسخه شاخص از نهج البلاغه و قانون ابن سینا متعلق به عصر ایلخانی و صفویه در فهرست آثار ملی کشورمان جای گرفت.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۲۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اگر امروز هم فرصت مرور اخبار را نداشتید بسته خبری 2020 برای شماست. در بسته خبری امشب از ثبت ملی 10 اثر تاریخیِ کرمان تا امیدواری سرمربی مس به بازی های لیگ یک برای شما خبر داریم. اخبار شبانگاهی کرمان نو را ساعت 20:20 دقیقه هر شب در شناسه های ما در شبکه های اجتماعی تماشا کنید.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی از ثبت ملی جسد مومیایی به دست آمده در شهر یزد خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۲:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: دو پیکرک گلی انسانی دوره نوسنگی حاصل از کاوش های باستان شناسی جیرفت در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفتند.
آبادان نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری خرمشهر به همراه ریاست اداره میراث فرهنگی و گردشگری خرمشهر از ساختمان تاریخی و ثبت ملی هلال احمر بازدید کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی گفت: در جلسه شورای ملی ثبت آثار 64 اثر منقول تاریخی فرهنگی از استان های آذربایجان شرقی، کرمان، ایلام، مازندران، همدان و تهران واجد ارزش ثبت در فهرست آثار ملی تشخیص داده شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۰۲    
برگی از مرقع مطلای خواجه اختیار منشی گنابادی با هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد و همکاری موزه دانشگاه فردوسی و اداره کل میراث ثبت ملی گردید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر میراث فرهنگی شهرستان بندر ماهشهر از ابلاغ ثبت ملی اسکله بندر صادراتی مجیدیه به عنوان اولین اسکله صادرات نفت خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۰:۱۰    
فرماندارشهرستان شبستر گفت:تاکنون 41 اثر تاریخی وملی این شهرستان در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
اهواز- منازل ثبت ملی شده نیوسایت اهواز که اخیراً به یک شخص فروخته شد، مورد تعرض و تخریب قرار گرفتند و این رویه باعث ایجاد نگرانی بین دوستداران میراث فرهنگی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای مراتب ثبت 11 اثر منقول فرهنگی تاریخی به استاندار کردستان را ابلاغ کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۹:۱۳    
نانی دوست داشتنی وبا کیفیت با قدمت چند صد سال که به ثبت ملی رسیده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۴۰    
یکی از فعالان میراث فرهنگی استان کرمان گفت: ساخت و ساز در مقابل سردر دانشکده فنی ظاهرا بدون استعلام از میراث فرهنگی و در نظر گرفتن تاریخی بودن این بنا و توجه به ثبت ملی آن بود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۴:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
در نامه ای از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مراتب ثبت 11 اثر منقول فرهنگی تاریخی به استاندار استاندار کردستان ابلاغ شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای به استاندار کردستان، مراتب ثبت 11 اثر منقول فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با بیان این که دزفول همه شاخص های تبدیل شدن به شهر جهانی صنایع دستی را دارا است، گفت: با ایجاد دبیرخانه شهرملی کپوبافی در دزفول، زمینه تکمیل پرونده ثبت جهانی این شهر در حوزه صنایع صنایع دستی ایجاد خواهد شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان گفت: امید داریم پیرو تلاش های صورت گرفته در سطح استان این روز ثبت ملی شود، همچنین امید داریم شورای اسلامی شهر نیز این موضوع را مطالبه کنند، این مطالبه از طریق نمایندگان نیز مطرح خواهد شد و مطالبه مردم و جامعه ایثارگری نیز هست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۴۹    
مشهد مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ثبت خانه تاریخی فرشادنیا در روستای قوژد شهرستان گناباد در فهرست آثار ملی ایران خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
مکرمی فر با بیان اینکه خانه تاریخی فرشادنیا که به شماره 33009 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، به استانداری ابلاغ شد، گفت: این اثر تاریخی در خراسان رضوی، شهر گناباد، بخش مرکزی قسمت جنوبی بافت تاریخی روستای قوژد، خیابان شهید زمانیان قرار دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- کتاب رقص روی یک پا شامل خاطرات شفاهی اسماعیل یکتایی، آزاده و جانباز 70 درصدی گیلانی دوران دفاع مقدس ثبت ملی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
سنندج- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با تاکید بر لزوم ثبت ملی آثار و یادمان های دفاع مقدس، احداث باغ موزه در این بخش را ضروری برشمرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۷:۰۹    
بیرجند - ایرنا - حدود 16 ماه از ثبت ملی خوسف به عنوان شهر ملی پارچه بافی سنتی مَله می گذرد؛ هنر صنعت قدیمی که راه پر فراز و نشیب را برای احیا و رونق تولید طی کرده و همچنان نیازمند توجه است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
در نشست شورای حفاظت از منابع آب بهمئی آخرین وضعیت تعیین حریم تالاب برم الوان تشریح شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۴۳    
نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با برنامه ریزی های انجام شده قلعه اولتان پارس آباد مغان کاوش و مقدمه ثبت پایگاه ملی آن آغاز شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با برنامه ریزی های انجام شده قلعه اولتان پارس آباد مغان کاوش و مقدمات ثبت پایگاه ملی آن آغاز شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ثبت ملی 14 اثر تاریخی و صنعتی گیلان خبر داد و گفت: ثبت جهانی ماسوله نیاز به مشارکت همه دستگاه های اجرایی استان دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۸:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
رشت- ایرنا- بنای تاریخی اداره هواشناسی بندرانزلی با بیش از 100 سال قدمت در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۱:۳۲    
به بهانه روز ملی نان، سری زدیم به چند واحد نانوایی در شهر کمشچه، قطب تولید نان در کشور که از 25 نوع نان، 13 نوع آن را به ثبت ملی رسانده است. حدود 90 درصد مردم شهر کمشچه مشغول نانوایی هستند و 250 نانوایی سنتی، صنعتی و نیمه صنعتی در این شهر فعال است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۵:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
در مراسمی باحضور مسئولان استانی و شهرستانی از لوح ثبت ملی دزفول به عنوان شهر کپوبافی رونمایی و میدان کپو کلنگ زنی شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۹:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان ، اسحق زارعی مدیر دبستان سما با اعلام این خبر به خبرنگار ما اظهارداشت: دانش آموزان مستعد و توانا؛ سپهر دهقانی و محمدرهام زارعی پایه پنجم دبستان پسرانه غیر دولتی سما (شعبه یک) ناحیه یک و عضو فعال پژوهشسرای دانش آموزی شهید اصغر قاسمی این ناحیه ناحیه یک پادری ...
رویش زاگرس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تیشه به ریشه تاریخ و فرهنگ مسجدسلیمان نزنید/ باشگاه تاریخی کاوه را به سرنوشت ورک شاپ و دیگر ساختمان های ارتش دچار نکنید/واگذاری بخشی از باشگاه تاریخی کاوه که در حال ثبت ملی ست به قالیشویی یک فاجعه است! ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
چغازنبیل، مابین دو شهر باستانی شوش و شوشتر قرار دارد و بزرگ ترین اثر بر جای مانده از تمدن عیلامیان است. ثبت ملی این اثر در سال 1348 در ایران صورت گرفته و اولین اثر ثبت شده جهانی ایران در لیست یونسکو است.
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در 11 نامه جداگانه مراتب ثبت ملی 11 میراث طبیعی را به استاندار قم ابلاغ کرد.
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: هر شرکتی که متقاضی بهره برداری از مجتمع لاله الموت است باید تشریفات قانونی را طی کند و شایعه واگذاری این پروژه به من واقعیت ندارد و سهامدار هیچ شرکتی نیستم.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
تبریز(پانا) - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از قرارگیری ثبت مزار و گلزارهای شهدای استان در دستور کار میراث فرهنگی خبر داد. ...
رشت 20   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۴:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 به نقل از صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت : در نامه دکتر علی اصغر مونسان به استاندار گیلان ، مسجد آقا سید ابراهیم اردبیلیان در رشت و بقعه آقا سید احمد سیاهکل در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفت.