پنجشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۱:۲۹Apr 2021 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ثبت ملی»

آفتاب ایلام   ۲ ساعت پیش    
آفتاب ایلام؛ عبدالمالک شنبه زاده گفت: در سال گذشته تعداد 9 اثر ناملموس استان در جلسه شورای سیاست گذاری ثبت آثار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در فهرست آثار ملی ناملموس قرار گرفتند. ...
رئیس اداره میراث فرهنگی داراب گفت: دومین اثر ناملموس شهرستان داراب تحت عنوان مجموعه نان های سنتی تابه ای به ثبت ملی رسید.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۲۶    
پرونده 30 اثر تاریخی استان مرکزی برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور تهیه و آماده سازی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۲۵    
غذا یادآور فرهنگ و آداب و رسوم هر منطقه است، به همین علت برای معرفی هر منطقه و رونق گردشگری ثبت ملی غذا های بومی انجام می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: در سال گذشته تعداد 9 اثر ناملموس استان در فهرست آثار ملی ناملموس قرار گرفتند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: به منظور حفاظت و نگهداری از آثار ارزشمند تاریخی – فرهنگی، طی سال گذشته 28 پروژه ساماندهی و مرمت بناهای تاریخی استان از سوی این اداره کل و یا در قالب پروژه مشارکتی به اجرا در آمد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه تا کنون 38هزار و 711 اثر در قالب آثار منقول، غیرمنقول، طبیعی و ناملموس در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، گفت: از این تعداد هزار و 822 اثر در دولت یازدهم و 4هزار و 504 اثر در دولت دوازدهم ثبت شده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون میراث فرهنگی استان کرمانشاه از ثبت ملی شدن 9 اثر فرهنگی تاریخی استان خبر داد. کیومرث اعظمی در گفت و گو با ما بااشاره به ابلاغ ثبت ملی 9 اثر فرهنگی تاریخی استان، اظهار کرد: چندی پیش در شورای ثبت ملی آثار کشور پرونده 9 اثر فرهنگی تاریخی استان مورد داوری قرار گرفت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۱۱    
350 سکه تاریخی و میراث فرهنگی دراستان چهارمحال و بختیاری مرمت و ثبت ملی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در 9 نامه جداگانه به استاندار کرمانشاه، مراتب ثبت ملی 5 اثر فرهنگی تاریخی و ثبت چهار اثر میراث دفاع مقدس در فهرست واجد ارزش تاریخی فرهنگی را ابلاغ کرد.
صبح فومن   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۳۱    
از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی صورت گرفت:مجسمه اناهیتا فومن به ثبت ملی رسید به گزارش صبح فومن علی اصغر مونسان مراتب ثبت اثر تاریخی مجسمه اناهیتا را به ارسلان زارع استاندار گیلان ابلاغ کرد. ...
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها - با همکاری سازمان میراث فرهنگی و شهرداری منطقه یک والک پلو به عنوان اولین غذای ملی شمیران با همکاری سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان تهران و شهرداری منطقه یک، ثبت ملی میراث فرهنگی ناملموس شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراتب ثبت 6 اثر در فهرست میراث طبیعی ملی را به استاندار کرمان ابلاغ کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مراتب ثبت شش اثر در فهرست میراث طبیعی ملی از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استاندار کرمان ابلاغ شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مراتب ثبت 13 اثر در فهرست میراث طبیعی ملی از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استاندار فارس ابلاغ شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراتب ثبت ملی 13 اثر در فهرست میراث طبیعی را به استاندار فارس ابلاغ کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
شیراز- مراتب ثبت 13 اثر در فهرست میراث طبیعی ملی از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استاندار فارس ابلاغ شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۴۵    
ایسنا/کرمان پژوهشگر حوزه آب گفت: تمدن آبی شهربابک باید احیاء و صنعت گردشگری قنات رونق بگیرد و با توجه به ثبت جهانی میند، این مهم(ثبت ملی تمدن قناتی) نیز باید دنبال شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۷:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای مراتب ثبت 8 اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار سیستان و بلوچستان ابلاغ کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - منطقه تینا در شهرستان اندیکا یکی از مناطق بکر و دیدنی است که جلوه های بهاری طبیعت آن در نیمه نخست فروردین به اوج زیبایی می رسد ، شاخص ترین اثر تاریخی این منطقه نقش برجسته های سوز تینا مربوط به الیمایی است که به ثبت ملی رسیده است . عکس : ایمان صادقی حسن وند
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: 32 اثر تاریخی، معنوی و طبیعی استان خراسان جنوبی سال 99 در فهرست میراث ملی ثبت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۹:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سه نامه جداگانه مراتب ثبت 12 اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار زنجان ابلاغ کرد.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۲۱:۵۲    
✍️رضا قاسم پور چهارشنبه 18 فروردین در معیت دکتر مهراب رجبی رییس بنیاد البرز شناسی و مهدی توسلی مدیر شبانه شهیدستان برای تبریک سال نو در دفتر دکتر فردی معاون سیاسی امنیتی استانداری البرز حاضر می شویم. ...
صدای لنجان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۸:۰۲    
به گزارش صدای لنجان ؛ لنجان در کنار تمام آوازه ای که به خود اختصاص داده دارای آثار فرهنگی غنی و فاخری است که ریشه در قدمت این شهرستان کهن دارد.باغبهادران یکی از شهرهای شهرستان لنجان است که که در بین شهرهای 9گانه شهرستان لنجان سابقه سکونت بیشتری به خود اختصاص داده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۲۶    
صدراعظم اتریش با انتقاد از دخالت مسائل ژئوپلیتیکی در واکسیناسیون و سلامت شهروندان اتحادیه اروپا، گفت: ثبت ملی واکسن "اسپوتنیک-وی" در این کشور، به زمان تأخیر در تأیید این واکسن روسی توسط آژانس دارویی اروپا بستگی دارد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فاروج گفت: از 290 اثر شناسایی شده، 31 اثر تاریخی در شهرستان در بخش های مختلف به ثبت ملی رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی لارستان با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 40 خانه ارزشمند تاریخی شناسایی شده که مالکین آنها تمایلی به ثبت منزل خود در فهرست آثار ملی ندارند، گفت: مالکین این خانه های تاریخی بر این باور هستند که حق مالکیت از آنها سلب می شود ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزدگفت: بافت تاریخی شهر شاهدیه از توابع مرکز این استان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید. سیدمصطفی فاطمی افزود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۷:۲۰    
عصارخانه اخلاقی نجف آباد بزرگ ترین عصارخانه کشور است که به ثبت ملی رسیده، اما با وجود موقعیت مکانی تجاری آن، تعطیل است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در 9 نامه جداگانه به استاندار کردستان، مراتب ثبت ملی 3 اثر فرهنگی تاریخی و ثبت 6 اثر میراث دفاع مقدس در فهرست واجد ارزش تاریخی فرهنگی را ابلاغ کرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
پس از انتشار گزارشی با عنوان دودخانه ای به قدمت 200سال/ 3نسل در کنارهم برای تولید ماهی دودی در خبرگزاری شبستان، معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ثبت ملی این بنای ارزشمند خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
بافت قدیمی آلاشت از توابع سوادکوه مازندران سال 1348 به ثبت ملی رسید و سال 1388 نیز 57 هکتار از بافت تاریخی این شهر به عنوان بافت ارزشمند به وزارت کشور ابلاغ شد. اما طی یک دهه اخیر به دلیل کم توجهی به ضوابط ساخت وساز در بافت تاریخی آلاشت، سیمای این بافت باارزش تخریب شده است. (عکاس: اشکان جهان آرای)
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
لباس های ابریشمی خراسان جنوبی در فهرست میراث ملی غیر منقول ثبت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۶:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای مراتب ثبت اثر میراث فرهنگی ناملموس باعنوان طنزخوانی با موسیقی اصیل ایرانی و نقش اجتماعی آن را به 31 استاندار ابلاغ کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۳:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از ثبت ملی بافت تاریخی شهر شاهدیه خبر داد و گفت: بافت تاریخی شهر شاهدیه از بافت های متفاوت کشور به شمار می رود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
دویچه وله: تهران دارای قنادی های قدیمی بسیاری است و حتی قنادی مینیون 90 سال از عمر آن می گذرد، ثبت ملی شده است. دست چینی از قدیمی ترین شیرینی فروشی های تهران را در این مطلب آورده ایم. قنادی بهار ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مسجد جامع ایور با شماره ثبت ملی 17384 یکی از آثار مهم مذهبی-تاریخی شهرستان گرمه است که بر اساس کتیبۀ داخل بنا در سال 1171 هجری ساخته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۵:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
مراتب ثبت 17 میراث ناملموس از جمله آبگوشت یخنی بادمجان تا بازی الک و دولک به استاندار قم ابلاغ شد.
رشت 20   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اختصاصی/به گزارش رشت20، در پی انتشار گزارشی از سوی خبرنگار پایگاه اطلاع رسانه شلتوک در خصوص قطع تعدادی از درختان ثبت ملی شده سفید پلت، حساسیت عمومی نسبت به این اقدام شهرداری کیاشهر ایجاد شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۵:۱۱    
استاندار گیلان : به رغم شیوع کرونا ، روند تکمیل زیرساخت ها ، ثبت ملی و جهانی آثار تاریخی استان در حال انجام است.
استانداری گیلان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط استاندار گیلان با اشاره به تداوم فعالیت های توسعه ای در حوزه گردشگری علیرغم شیوع ویروس کرونا در استان و اقدامات انجام شده در این بخش، گفت: تکمیل زیرساخت ها و سرمایه های موجود در استان ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - استان یزد 2 هزار و 270 هکتار بافت تاریخی و 6 هزار و 500 اثر تاریخی دارد که از این تعداد تاکنون، یکهزار و 720 اثر به ثبت ملی و پنج اثر هم در فهرست میرات جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۰۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رشت _ ایرنا- رئیس میراث فرهنگی شهرستان صومعه سرا از ثبت حلوای ضیابری در فهرست میراث ناملموس کشور خبر داد و گفت : با پیگیری های انجام شده توانستیم حلوای ضیابری را به نام سوغات این شهرستان ثبت ملی کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۸:۵۲    
جغور بغور ، غذایی که به نام زنجانی ها به ثبت ملی رسیده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۰:۵۰    
مدیر عامل انجمن حافظان میراث لنجان گفت: جوانان و علاقه مندان به حفاظت از میراث کهن شهرستان لنجان به دنبال آن هستند تا آداب، رسوم و آئین های کهن این شهرستان را در قالب تاریخ شفاهی جمع آوری کرده و با تکیه بر آن در مسیر ثبت این آئین ها در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور گام بردارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۰:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان معاون صنایع دستی اداره کل صنایع دستی، میراث فرهنگی و صنایع دستی کردستان گفت: تا کنون 24 مورد از 45 رشته صنایع دستی فعال استان کردستان ثبت ملی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۲۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - صفه باستانی سرمسجد یکی ازمهم ترین جاذبه های تاریخی و فرهنگی در مسجدسلیمان محسوب می شود که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است . عکس : ایمان صادقی حسن وند
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۰۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
شهرری ایرنا شهرستان ری با 198 مرکز تاریخی شناسایی شده و 41 اثر ثبت ملی شده به عنوان مادر کلان شهر تهران و وارث تاریخ و تمدنی ایران است، این شهرستان با آثار فراوان تاریخی و امکانات خوب گردشگری می تواند یکی از اهداف مسافران در نوروز باشد.