سه شنبه ۰۵ بهمنساعت ۰۹:۲۵Jan 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ثبت ملی»

سه پرونده میراث ناملموس و هشت پرونده میراث ملموس از شوشتر ثبت ملی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار کرمان مراتب ثبت ملی 6 اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در سومین جلسه پنجمین شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع دستی پرونده 2 شهر و یک روستا از استان های یزد و کرمانشاه بررسی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۰۲    
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طی نامه ای به استاندار کرمان، مراتب ثبت ملی هفت اثر فرهنگی تاریخی در فهرست آثار ملی را به ابلاغ کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
3 پرونده میراث ناملموس شهرستان لالی در حوزه فرهنگی بختیاری ثبت ملی شدند .
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه سرپرست میراث فرهنگی استان کرمانشاه از ثبت ملی شدن هفت اثر تاریخی استان خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز اعلام کرد:در طول 3سال گذشته تعداد 212 ادعای اختراع مربوط به اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه شیراز از سوی دفتر مالکیت فکری دانشگاه شیراز داوری و برای ثبت به اداره ثبت اختراعات کشور ارسال شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - شهردار اروندکنار گفت:13 نهر سنتی منشعب از اروندرود در حوزه شهری به عنوان میراث فرهنگی و گردشگری ثبت ملی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
شوشتر- رئیس میراث فرهنگی شوشتر گفت: سه اثر ناملموس و هشت اثر ملموس شوشتر ثبت ملی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: هفت اثر میراث فرهنگی ناملموس از این استان در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت ملی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۱۷    
اردبیل - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از ثبت ملی میراث طبیعی جنگل حتم مشه سی شهرستان مشگین شهر به عنوان ذخیره گیاه ژنتیکی در حافظه ملی ایران خبرداد.
دولت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی مراتب ثبت ملی پنج میراث ناملموس را به استاندار ایلام ابلاغ کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۸:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ثبت ملی پنج اثر میراث فرهنگی ناملموس را به استاندار ایلام ابلاغ کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه 500 هزار تن سیب در سردخانه های آذربایجان غربی انباشته شده است، از سازمان برنامه و بودجه خواست نسبت به پرداخت یارانه حمل و نقل هوایی محصولات کشاورزی برای جلوگیری از خسارت به کشاورزان و باغداران اقدام کند.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
جهانی از تصویب 13 اثر میراث ناملموس گیلان در شورای ثبت ملی میراث کشور خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۴۳    
گروه استانها_درحالی خراسان جنوبی 789 آثار تاریخی ثبت ملی دارد که هرکدام از این آثار گنجینه ای از فرهنگ وهنر قدیمیان اند اما با بارشهای رگباری باران در برخی نقاط مردم از تخریب وفرریختن بخشهایی از این آثار تاریخی در خراسان جنوبی می گویند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - پرونده ثبت میراث طبیعی رویشگاه بنه روستای منامین شهرستان خلخال استان اردبیل به فهرست آثار ملی ایران راه یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پرونده 16 اثر از میراث معنوی مردم استان شامل غذاهای محلی، بازی ها، ابراز زندگی و صنایع دستی برای ثبت در فهرست آثار ملی تشکیل شد.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۴:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: درخت چنار روستای داس سال از درختان کهنسال شهرستان زبرخان نیشابور با شماره 915 مورخ 18/8/1400 در فهرست میراث طبیعی ملی ایران ثبت شد.
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
2 بهمن یادآور قیام تاریخی مردم ارومیه و آغاز مبارزات مسلحانه مردمی علیه رژیم شاهنشاهی و طاغوتی است و این روز کلید این مبارازات را زد و سرآغازی شد تا در سطح کشور تسری یابد، در واقع 2 بهمن؛ سرآغاز مبارزه مسلحانه ملت با رژیم پهلوی است و باید ثبت ملی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان غربی برلزوم زنده نگه داشتن و ثبت ملی حماسه دوم بهمن 57 مردم ارومیه تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه – دوم بهمن سرآغاز جنگ مسلحانه علیه رژیم پهلوی است روزی که مردم ارومیه با روحیه انقلابی علیه رژیم پهلوی به پا خواسته و فریاد خود را علیه استبداد سر دادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی گفت: حماسه 2 بهمن سالروز آغاز قیام مسلحانه مردم ارومیه به رهبری مجاهد نستوه حجت الاسلام غلامرضا حسنی بوده و باید تلاش شود این روز در سطح ملی ثبت شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مسؤول انجمن دوستداران میراث فرهنگی دزفول گفت: با این که آسیاب های دزفول به ثبت ملی رسیده اند اما هنوز اقدامی برای ثبت جهانی این موزه آب صورت نگرفته است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر ویست با اشاره به پیگیری برای ثبت این شهر به عنوان شهر مرواربافی کشور، گفت: در کارگاه های تولیدی سبدبافی و مرواربافی شهر ویست 200 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۳:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
پرونده ارسالی ثبت تمبوره تالش در جلسه مورخ 21 دی ماه 1400 بررسی و با اتفاق آرا در فهرست میراث ناملموس قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۲:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - قائم مقام وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای به استاندار خراسان شمالی، مراتب ثبت ملی پنج اثر میراث فرهنگی ناملموس را ابلاغ کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از ثبت قرابیه تبریز و 11 اثر ناملموس دیگر استان در شورای ملی ثبت خبر داد.
دراین مراسم رئیس انجمن خیرین کتابساز سبزوار با اشاره به اینکه ماحصل ده سال بزرگداشت شخصیت ابوالفضل بیهقی ، ثبت ملی بزرگداشت او در تاریخ رسمی کشور و هم اینک رونمایی از کتاب بیهق اثرابوالحسن بیهقی از مهم ترین اثرات توجه به مقوله فرهنگی شهرستان است گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۸:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فرش سیستان از قدمتی طولانی و منحصر به فردی برخوردار بوده و یکی از اصیل ترین قالی های سنتی کشورمان است گفت: باید تلاش کرد اقتصاد فرش سیستان پایدار شود زیرا این فرش ثبت ملی و تبدیل به یک برند شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۵:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: رویشگاه طبیعی دره ارغوان طرقبه در شهرستان بینالود به شماره 902 در فهرست میراث طبیعی ملی ثبت و به استان ابلاغ شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار مازندران مراتب ثبت ملی هفت اثر فرهنگی تاریخی ابلاغ کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه 17 آذر ماه امسال در نشستی که به منظور پیگیری ثبت ملی خانه مرحوم آیت الله نجومی در استانداری کرمانشاه برگزار شد، مسئولین میراث فرهنگی وعده دادند که این خانه را در کمتر از یک ماه به ثبت ملی برسانند، اما اکنون علیرغم گذشت بیش از یک ماه، هنوز این وعده محقق نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کوثر گفت: ظرف سفالی با عنوان "بارداق سنتی خاله خورشید" اثر تولیدی بانوی هنرمند اهل شهرستان کوثر ثبت ملی شد.
گیلانستان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به ثبت ملی “کلوچه فومن” گفت: تاکنون 5 هزار و 200 اثر تاریخی در استان گیلان شناسایی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
لارستان- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گراش فارس گفت: بارش های سیل آسای روزهای اخیر به 2 اثر تاریخی و ثبت ملی شده این شهرستان از جمله برکه حاج اسدالله دهباشی و همچنین خانه شهیدان عظیمی گراش آسیب رساند.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۷:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
جلیل جباری، با اشاره به مصوبات شورای برنامه ریزی که با حضور استاندار در سردشت برگزار شد، به هه وال موکریان ، اظهار کرد: همچنین استاندار در این جلسه بر لزوم اجرای پروژه موزه صلح و لزوم تامین اعتبار از محل اعتبارات ملی تاکید کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۵۵   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه ای به استاندار لرستان مراتب ثبت ملی 9 اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مسئول کمیته پاراگلایدر هیات انجمن های ورزشی بافق گفت: ثبت ملی سایت ارم این شهرستان، شرایط برگزاری مسابقات و حضور خلبان های مطرح کشور را فراهم می کند.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۹:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت میراث فرهنگی خراسان شمالی از تکمیل نهایی 3 پرونده آثار طبیعی استان به منظور ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۶:۵۳    
بافت تاریخی شهرستان خوسف در استان خراسان جنوبی، یکی از بافت های با ارزش شهری است که چند سال قبل ثبت ملی شده است. شهر خوسف 97 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی دارد و به شهر مله بافی نیز مشهور است. در این ویدئو با این منطقه و آثار و ویژگی های آن آشنا خواهید شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهاباد گفت: مراسم آیینی و سنتی "کوسه به داس" در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۰:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - مشهد : رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: 17 اثر از مجموعه آثاری که در موزه های آستان قدس رضوی نگهداری می شود، در فهرست آثار تاریخی- فرهنگی ملی به ثبت رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۷:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مسئول ثبت آثار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: 11 اثر غیرمنقول استان بوشهر پس از پژوهش و پرونده سازی، و دفاع در کمیته کشوری به ثبت ملی رسیدند.
رکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
رکنا : باغ پهلوان پور در یزد پیشینه بزرگی دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار گیلان مراتب ثبت ملی 9 اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۰    
روستای داماش عمارلو در گیلان زیستگاه اصلی گل سوسن چلچراغ یا سوسن سفید است که هرساله برای مشاهده این گل زیبا گردشگران زیادی به این روستای توریستی سفر می کنند ...
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۸:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار آذربایجان شرقی مراتب ثبت ملی 12 اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۷:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 23 اثر تاریخی این استان ثبت ملی شده و مجموع آثار خراسان جنوبی در فهرست میراث ملی به 955 اثر رسیده است.