چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۸:۲۰Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ثبت ملی»

پانا   ۶ ساعت پیش    
کرج (پانا) - از جاذبه های دیدنی استان البرز حمام مصباح است. این حمام مربوط به اواسط دوره قاجار و در محله قدیمی مصباح کرج واقع شده است. حمام مصباح با وجود تعمیرات و الحاقات در دوران اخیر، همچنان فضاهای اصلی یک حمام سنتی را دارد ...
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی اظهار کرد: در شهرستان درمیان 300 اثر تاریخی وجود دارد که از این تعداد، 101 اثر آن ثبت ملی شده است. ی
ایمنا   ۹ ساعت پیش    
دو هزار اثر میراث فرهنگی و گردشگری در استان زنجان شناسایی شده که تاکنون هزار مورد از این آثار ثبت ملی شده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۲:۰۵    
رودهن (پانا) - دانش آموز مدرسه حضرت خدیجه(س) رودهن و خبرنگار پانا بوستان چهارچنار با درختان چنار هزار ساله در روستای مهرآباد رودهن که در آستانه ثبت ملی هستند را معرفی کرد. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۶:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهواز از نورپردازی اثر ثبت ملی سرای معین التجار در آستانه تحویل سال نو خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۶:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: هزار و یک اثر تاریخی و گردشگری استان ثبت ملی و جهانی شده است.
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار ویژه ورامین گفت: شهرستان ورامین با 75 اثر تاریخی ثبت ملی شده مقصد خوبی برای گردشگران و مسافران نوروزی خواهد بود و همچنین تمهیدات لازم برای پذیرایی مسافران نوروزی اندیشیده شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: جشن ثبت ملی یوزپلنگ ایرانی که امیدها به احیای آن افزایش یافته است، برگزار می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۴۶    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهواز گفت: در آستانه نوروز 1402 و فصل خانه تکانی، آیین پاک سازی محوطه های تاریخی در پارک کوهساران اهواز برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهرود گفت: جشن ثبت ملی آیین سنتی شالی نو مالی نو برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهرود گفت: جشن ثبت ملی آیین سنتی شالی نو مالی نو برگزار شد.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
این قبرستان سال 1855 میلادی (1233خورشیدی) به دنبال دفن دکتر کلوکه، پزشک فرانسوی محمدشاه و ناصرالدین شاه قاجار، در محله دولاب ساخته شد. از سال 1375 خورشیدی دیگر اجازه دفن در این آرامگاه صادر نشد و سال 1379 آرامگاه ثبت ملی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی در پاسخ به نامه پیگیری معاون شهرسازی درباره بافت تاریخی شیراز از ملاحظات این وزارتخانه خبر داد و نوشت: لازم است کلیه بناهای ثبت ملی و واجد ارزش تملک و احیا شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مراسم جشن سالروز ثبت ملی قله شاهوار شاهرود به عنوان مهمترین کانون آب ساز استان سمنان و ذخیره گاه غنی حیات وحش البرز شرقی، با حضور مسئولان ملی و استانی در محل سالن همایش های دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار و از خبرگزاری مهر و همچنین افراد مؤثر در حفظ شاهوار در برابر تخریب های معدن بوکسیت تقدیر به عمل ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۶:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
کوچک ترین قهوه خانه دنیا در قلب بازار که با ترمه و شیشه های رنگی و منبت پوشیده شده، در سال 1297 توسط پدر حاج کاظم، حاج علی مبهوتیان، تاسیس و در نیمه دوم سال 95 ثبت ملی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
شاهرود- با اهدای لوح تقدیر سرپرست و خبرنگاران خبرگزاری مهر استان سمنان در جشن سالروز ثبت ملی شاهوار، مورد تقدیر قرار گرفتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۰:۳۴    
می توانید مهمترین اخبار امروز البرز را در این خبر از نظر بگذرانید و از وقایع آن اطلاع پیدا کنید.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۰:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: مهارت بافت کهنه گلیم در البرز ثبت ملی شد.
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۹:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
خانه تدین قرار بود در پی تخریب تعمدی محوطه داخلی آن در خرداد 95 به طور اضطراری! ثبت ملی شود که با گذشت 6سال، دیشب به طور کامل تخریب شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت بی نظیر گردشگری در استان، گفت: پیگیر ثبت ملی روز کرمانشاه در تقویم کشوری هستیم.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۶:۲۰    
گردشگران اصفهان می توانند حمام ایرانی را در بنای ثبت ملی شده 370ساله گرمابه قاضی تجربه کنند؛ اولین حمام تاریخی بازسازی شده ایران که نه سفره خانه است و نه موزه، بلکه با دو پکیج عزیزالسلطنه و انیس الدوله و ارائه خدمات دلاکی، ماساژ، نقش حنا و پذیرایی، میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان سال که نو می شود همه چیز باید احسن الحال باشد و ایرانیان سفر را برای خوش کردن حالشان، انتخاب می کنند و یکی از بهترین گزینه ها برای مقصد گردشگری، استان کرمان است زیرا در کنار جاذبه های طبیعی که هر طبیعت گردی را حیرت زده می کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۵۴    
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: اجازه هیچگونه تخریبی را نسبت به ابنیه هایی که ثبت ملی شده و یا محوطه ها و بافت های تاریخی نمی دهیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: مراتب ثبت ملی 6 اثر منقول فرهنگی تاریخی به استاندار خراسان شمالی ابلاغ شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۰:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: به تازگی 200 اثر جدید اعم از محوطه و بنای تاریخی در استان شناسایی شدند که برای ثبت ملی شدن در حال طی مراحل قانونی هستند و احیای مسجد جامع ارومیه از اولویت ها است که 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اندیمشک با تأکید بر لزوم اختصاص اعتبار و انجام مطالعات روی پل صیحه این شهرستان گفت: دهانه هایی از این پل زیر خروارها خاک مدفون شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مهارت پخت شیرینی مِشاش به عنوان سوغات تیران و کرون اصفهان به ثبت ملی رسید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی گفت: یکی از اهداف ما در برپایی لیگ های بازی های محلی، ثبت ملی و بین المللی این رشته های ورزشی در جهت حفظ آثار معنوی این رشته ها است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۷:۴۷    
مهارت پخت مِشاش شیرینی سنتی شهر تیران در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس به ثبت رسید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۶:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از ثبت پنج اثر غیرمنقول در فهرست آثار ملی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۲:۰۰    
هنر-صنعت عبابافی شهرستان دشتی بوشهر پس از ثبت ملی در مسیر ثبت جهانی است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۷:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل در محوطه اثر ثبت ملی بقعه شیخ کلخوران و با کاشت نهال همزمان با نیمه شعبان و روز درختکاری پروژه احیای باغ تاریخی این مجموعه آغاز شد.
روزنامه سراج   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۲:۱۵    
25 رویداد فرهنگی شهرستان کاشان به عنوان میراث فرهنگی ناملموس ثبت ملی شده که از این میان، دو رویداد فرهنگی شامل مهارت بافت فرش و آیین سنتی مذهبی قالیشویان اهالی فین در خطه مشهد اردهال کاشان در فهرست ناملموس یونسکو به ثبت رسیده است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
11 بنای تاریخی در محوطه پادگان 07 خرم آباد ثبت میراث ملی شدند.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۱۲    
مسئول ثبت آثار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: 10 اثر منقول در لرستان ثبت ملی شده که در حال حاضر تعداد آثار منقولی که ثبت ملی شده اند به 40 اثر افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس گفت: در بیستمین دوره کتاب سال دفاع مقدس به غیر از این جنس کتاب ها، از برخی مدیران کتابخانه ها، کتابدارها، خادمان نشر، مدیران نشر و فعالان فرهنگی نیز در مراسم اختتامیه تجلیل خواهند شد.
همگردی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۳۱    
ایرنا/ بدنبال آخرین خبرهای منتشر شده، این پرسش مطرح می گردد که واکنشها به پیشنهاد ثبت ملی بافت تاریخی شیراز چه بود؟ بافت تاریخی شیراز پتانسیل و ظرفیت بالایی در جذب طیف وسیعی از گردشگران دارد ...
صدای زرند   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سالهاست که روستای احمد آباد دیلمقانی به عنوان یک روستای گردشگری خود را مطرح کرده، از برگزاری جشنواره های نوروزگاهی تا جشنواره ثبت ملی سوهان زرندی گرفته تا ثبت ملی حمام تاریخی دیلمقانی ...
نگاه جنوب ایران نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۲:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
ثبت ملی بافت تاریخی شیراز یکی از پیشنهادهایی است که اخیرا برای حفظ و احیای این محوطه تاریخی مطرح شده؛ رویکردی که تاکنون با واکنش ها و اظهارنظرهای مختلفی همراه بوده است.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
خانه تدین خانه ای تاریخی بازمانده از دوره قاجار در پی بی تدبیری نهادهای مربوطه به طور کامل تخریب شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
آتشکده ساسانی در کازرون که ثبت ملی شده از سوی برخی کشاورزان و سازمان ها مورد تعرض و تجاوز قرار گرفته است.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۲۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: برای ثبت شناسه ملی سمن ها که یکی از دغدغه های این سازمان ها بود با رئیس سازمان ثبت و املاک تفاهم نامه ای انجام شده و بزودی سمن ها بصورت شرکت غیر تجاری ثبت ملی و از وزارت کشور خارج خواهند شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
ممنوعیت آوازخوانی در پل خواجو، ماجرای آوردن نام کوروش در زبان وزیر، درخواست ثبت ملی بافت تاریخی شیراز و عدم افزایش نرخ هتل ها از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تعدادی از هنرمندان معمار پس از اتفاقات متعدد طی سال های اخیر از متولیان در وزارت میراث فرهنگی خواستند تا بافت تاریخی شیراز ثبت ملی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد: مقدمات کار فراهم شده تا یکسال آینده ژئوپارک بهاباد ثبت ملی و سه سال دیگر ثبت جهانی می شود.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به ظرفیتهای بالای شهرستان بهاباد در حوزه گردشگری، اعلام کرد: ژئوپارک بهاباد سال آینده ثبت ملی و سه سال دیگر ثبت جهانی می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۸:۳۴    
وجود دو هزار دانه ارزشمند و تاریخی، چهارصد و سی خانه ثبت شده در فهرست ملی و نوع منحصربه فرد معماری هم نتوانسته بافت تاریخی شیراز را از گزند تخریب ها نجات دهد، بافتی که وسعتش 360 هکتار است و در دل شهر شیراز جای گرفته اما همچنان مورد بی مهری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
بهاباد-مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به اینکه شهرستان بهاباد ظرفیتهای خوبی در حوزه گردشگری دارد، ازثبت ملی و جهانی ژئوپارک بهاباد خبرداد.
همگردی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۹:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
ایلنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی کشور، ثبت ملی بافت تاریخی شیراز دستوری و فرمایشی و بخشنامه ای نیست. عزت الله ضرغامی در حاشیه بیستمین همایش سالانه باستان شناسی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا این وزارتخانه قصد دارد بافت تاریخی شیراز را ثبت اضطراری کند ...