یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۱:۵۱Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ثبت ملی»

تمدن لر   ۸ ساعت پیش    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از ثبت ملی 7 اثر ناملموس در شهرستان بروجرد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تمدن لر، سیدامین قاسمی امروز شنبه سوم مهرماه 1400 ضمن بیان خبر فوق ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: 31 آیین عاشورایی در خراسان رضوی به ثبت ملی رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- معاون میراث فرهنگی خوزستان گفت: منظر فرهنگی رودخانه دز پس از تهیه پرونده و مستندات لازم در فهرست آثار ملی قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر فرهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس گفت: فلکه گاز شیراز، در فهرست آثار واجد ارزش تاریخی- فرهنگی کشور به ثبت رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
صحبت از غذایی است که هر آشپز برای خود دستور تهیه و پخت مخصوصی دارد و در فهرست آثار ناملموس ثبت ملی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان نه سرستون های قاجاری، نه حوض خانۀ کمیاب، نه همسایگی با خانه های ثبت ملی شدۀ پرورش و جمالیان و نه حتی نزدیکی به حریم مسجد جامع جهانی عتیق، هیچ یک از این ها نمی تواند دلیل محکمی برای نجات فوری خانۀ تاریخی ناجی باشد؟
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۳    
قاسم پور در یادداشتی آورده است: دبیرستانی که بیش از 200 شهید دانش آموز تقدیم این کهن مرز و بوم کرده است و ما امروز تصاویر 156 شهید این مدرسه افسانه ای را از غبار زمان پس گرفته و بر پیشانی آن قاب عشق گرفته ایم.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۹:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
موسیقی سنتی اصفهان موضوعی است که رادیو فرهنگ برای برنامه هفت اورنگ چهارشنبه 31 شهریور درنظر گرفته است. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه هفت اورنگ که به معرفی ثبت ملی و جهانی میراث ناملموس ایران زمین اختصاص دارد، امروز ثبت ملی موسیقی سنتی اصفهان بررسی می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
برخی از بناهایی که دارای ارزشهای تاریخی و هنری هستند، پس از ثبت ملی به حال خود رها می شوند و اراده ای برای حفظ و مرمت آنها نیست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
عریضاوی ثبت ملی دیوار نوشته جئنا لنبقی را از برنامه های هفته دفاع مقدس در موزه خرمشهر اعلام کرد و گفت: نمایشگاه عکس و دستاوردهای دفاع مقدس در سطح ادارات به این مناسبت برپا می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ظرفیت های طبیعی و تاریخی این جزیره زیبا که ژئوپارک آن ثبت جهانی شده و بسیاری دیگر از پتانسیل های آن هم به ثبت ملی رسیده، به برند سازی حوزه بین الملل نیاز دارد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۷:۰۴    
جولایی از اجرای 600 برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در دزفول خبر داد و گفت: 16 اثر دفاع مقدس شهرستان دزفول برای ثبت ملی در دست اقدام است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از ثبت 120 اموال موزه ای شیلات کیاشهر در سامانه جام خبر داد و گفت: مجموعه هشت هکتاری شیلات بندر کیاشهر با بیش از 150 سال سابقه به مجموعه شیلات ایران تعلق داشته که در آن 24 بنا تاریخی وجود دارد که از این تعداد 14 بنا ثبت ملی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رویشگاه گل سوسن چلچراغ در املش پس از تایید در فهرست آثار ملی ثبت خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اژدهاگولی منطقه بکر گردشگری و مصون از هر دست کاری در اطراف شهر نیر است که با توجه به ظرفیت های آن امسال به ثبت ملی رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امیدیه گفت: ثبت ملی آثار و ارزش های دفاع مقدس این شهرستان به منظور انتقال به نسل سوم ثبت ملی می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شوشتر گفت: کاروانسرای افضل یکی از آثار تاریخی و ثبت ملی این شهرستان در مسیر ثبت در فهرست میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) قرار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۰:۱۳    
شاهرود- نماینده شاهرود و میامی در مجلس با تاکید بر اینکه شاهوار ثبت ملی شده و این امر برای مسئولان فصل الخطاب است، گفت: فعالیت در معدن بوکسیت تاش ممنوع است و برداشت ازشاهوار انجام نخواهد شد.
اهل کاشانم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۷:۵۳    
به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، به مناسبت فرارسیدن نودمین سالگرد ثبت ملی تپه های باستانی سیلک طی مراسمی از “سیدجواد حسین زاده” مدیر پایگاه پژوهشی سیلک و “عباس اعتماد فینی” مرمت گر باتجربه این اثر ملی تجلیل شد. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
تونل تاریخی روستای گلسرک با 16برج نگهبانی و یک رشته تونل زیرزمینی ثبت ملی شد. ولی اداره راه و ترابری گیلان بر تعریض پیچ خطرناک جاده اصرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۹:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر مسئول ثبت آثار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر از تکمیل پرونده 7 میراث فرهنگی ناملموس استان، برای ثبت در فهرست آثار ملی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۶:۴۸    
رشت - ایرنا - رئیس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی گیلان گفت: 6 بازی بومی محلی استان در شرف ثبت ملی قرار دارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- تنها بادگیر چپقی کشور در شهر سیرجان استان کرمان که سال 81 به ثبت ملی نیز رسیده این روزها به خرابه و پاتوق یا بهتر است بگوییم به چپق گاه معتادان تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۱    
سیرجان- ایرنا- بادگیر چپقی سیرجان یکی از منحصربه فردترین بادگیرهای ایران و جهان مربوط به دوره پهلوی اگرچه به ثبت ملی رسیده اما اکنون به دلیل بی توجهی به پاتوق معتادان و خرابه تبدیل شده و درحال تخریب است. عکس ها از: داود میاندهی
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
پدر و پسر اقلیدی، اثر فاخر شاهنامه خوانی با گویش لری را ثبت ملی کرده اند اما به دنبال ثبت این اثر بزرگ در یونسکو هستند و نیازمند حمایت جدی مسئولان فرهنگ و هنر استان فارس هستند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا: تخریب دو مقبره تاریخی طی سال های دور در ابرکوه این شبهه را به وجود آورده که دو شخصیت تاریخی با عنوان طاووس در ابرکوه وجود داشته است. در سال های نه چندان دور دو بنای تاریخی در شهر ابرکوه که یکی از آن ها به ثبت ملی نیز رسیده بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- آیین عزاداری "عجم" و "شاخسی" (شاه حسین گویان) به عنوان آیین عاشورایی تبریز در آیین اختتامیه هجدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی تبریز ثبت ملی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس میراث فرهنگی املش از تشکیل پرونده قرارگیری رویشگاه گونه نادر سوسن چلچراغ این شهرستان در فهرست آثار ملی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- نماینده مردم شهرستان های جهرم و خفر استان فارس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ثبت ملی خرمای شاهانی جهرم، ابراز امیدواری کرد که این رقم خرما به ثبت جهانی نیز برسد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۰۶    
اژدهاگولی منطقه بکر گردشگری و مصون از هر دست کاری در اطراف شهر نیر است که با توجه به ظرفیت های آن امسال به ثبت ملی رسید.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۸:۲۴    
در آستانه نودمین سال ثبت ملی تپه های تاریخی سیلک کاشان و در آستانه ثبت جهانی، مدیر پژوهشی این پایگاه از تجاوز به حریم این محوطه هشت هزارساله سخن می گوید.
عصر شرق   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۸:۰۶    
آیین گرامیداشت نودمین سالروز ثبت ملی شهر دماوند با رونمایی کتاب دماوند در اذهان گذشتگان برگزار شد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۳۳    
معاون مدیرکل و رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان از شروع مراحل آماده سازی پرونده محوطه باستانی سیلک برای ثبت جهانی آن هم زمان با سال روز نودمین سال ثبت ملی این اثر باستانی خبر داد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
برنامه هفت اورنگ رادیو فرهنگ، چهارشنبه 24 شهریور در ادامه معرفی و بررسی میراث ناملموس در استان همدان، به ثبت ملی مراسم عید قربان روستای خورونده اختصاص دارد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه هفت اورنگ امروز ثبت ملی مراسم عید قربان روستای خورونده شهرستان رزن استان همدان بررسی می شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۱۷    
سمنان- ایرنا- محوطه تاریخی با عنوان تپه کهنه قلعه مربوط به دوره میانه اسلامی واقع در روستای قلعه نوخرقان در 18 کیلومتری بخش بسطام شهرستان شاهرود واقع است و در تاریخ 2 اسفند 1386 با شماره 22165 ثبت ملی شده است. این تپه تاریخی در ضلع شرقی آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - سرپرست فرمانداری عنبرآباد از ثبت ملی 14 اثر تاریخی قلعه سموران، تم عباس آباد، تم عنبرآباد، تم مختارآباد، مقبره سالاررضا، تپه خضرآباد، قلعه ملک آباد زاغ، تپه تل شیراز، قنات حجت آباد، تپه میثم آباد، قلعه طبق، تپه حسن آباد، تپه خانوم و تپه پاتلی در این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۰:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
گورستان های تاریخی و خانه های قدیمی که قدمت زیادی دارند، یکی دیگر از میراث فرهنگی کشور هستند که باید به ثبت ملی برسند و در حفظ و مرمت آن ها توجه بیشتری شود. در سال های گذشته به این آثار تاریخی بی مهری و بی توجهی زیادی شده است. حال این پرسش مطرح است که وزیر جدید میراث فرهنگی، گردشگری ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس ثبت آثار غیر منقول میراث فرهنگی کرمانشاه گفت : امسال پرونده 5 اثر تاریخی و فرهنگی استان برای ثبت در فهرست آثار ملی به شورای ملی ثبت آثار وزارت میراث فرهنگی ارسال شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۲:۰۴    
ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از ثبت ملی 9 اثر منقول در بروجرد خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۱:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه استان ها - مدیرکل صداوسیمای آذربایجان شرقی از آغاز اجلاس هجدهم پیرغلامان حسینی از فردا در تبریزخبر داد و گفت: آیین عزاداری "عجم" و "شاخسی" تبریز ثبت ملی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۷:۴۷    
5اثر تاریخی در شهرستان عنبرآباد ثبت ملی شد.
تمدن لر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۵:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از ثبت ملی 9 اثر منقول در شهرستان بروجرد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تمدن لر، سیدامین قاسمی امروز دوشنبه 22 شهریورماه 1400 ضمن بیان خبر فوق، اظهار کرد: در جلسه شورای ثبت آثار منقول استان لرستان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۳۱    
در کارگاه های شیشه و بلور ورامین حرارت و گرمای تولید آن را به ثبت ملی رسانده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی کشور در نامه هایی به استاندار فارس مراتب ثبت اثر 18 اثر فرهنگی تاریخی در این استان را ابلاغ کرد.
اروم نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
با حضور مسئول ثبت رکوردهای ملی ایران و جمعی از مدیران شهرستانی 2 رکورد جهانی در این شهرستان بری کوتاه قدترین بسیجی ایران در بوکان به ثبت ملی رسید.
میلاد لارستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۲:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی کشور مراتب ثبت 18 اثر را در فهرست آثار واجد ارزش فرهنگی تاریخی استان فارس را ابلاغ کرد که در این میان نام بیمارستان امام سجاد(ع) لار نیز دیده...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۰:۱۰    
فعالی گفت: 5 اثر تاریخی شهرستان عنبرآباد شامل قلعه طبق در روستای کویز، تپه میثم آباد، تپه پاتلی، تپه خانوم و تپه حسن آباد ثبت ملی شدند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
صندوق چوبی بقعه سلیمانداراب رشت در فهرست آثار ملی ثبت شده است. اما نه از کتیبه های خراطی شده آن خبری است و نه از معماری بومی بقعه.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۴:۵۸    
اصفهان- ایرنا-گلپایگان شهری تاریخی با جاذبه های گردشگری در 200 کیلومتری اصفهان قرار دارد. مسجد جامع، مناره آجری سلجوقی، ارگ گوگد و حمام تاریخی از بناهای دیدنی این خطه محسول می شود. شهر گلپایگان، "مهد کباب ایران" است که به ثبت ملی هم رسیده است.