شنبه ۰۸ آذرساعت ۱۲:۳۰Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اثر تاریخی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۵۸ دقیقه پیش    
پل قدیم دزفول یا پل ساسانی مهم ترین اثر تاریخی شهر دزفول است که بیش از هفده قرن قدمت دارد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۳:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، گفت: با ثبت 6 خانه تاریخی در بافت تاریخی شیراز تعداد آثار ثبتی استان فارس به 3036 اثر در فهرست آثار ملی ایران رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از تعیین حریم و ضوابط حفاظتی 4 اثر تاریخی شاخص استان مرکزی از ابتدای سال جاری در عملیات ثبت آثار تاریخی استان مرکزی خبر داد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اعلام کرد: خانه زند نوابی با رای دیوان عدالت اداری از فهرست آثار ملی خارج و مالک آن تخریب این بنا را آغاز کرده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از ثبت گرمابه تاریخی باغشجرد اسفراین و خانه معین شیروان در فهرست آثار ملی واجد ارزش های تاریخی و فرهنگی خبر داد.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
منصفی تصریح کرد: لنگرود دیگر نه خانه منجم باشی دارد و نه خانه دریا بیگی فقط یک پل خشتی دارد که شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود برای حفظ و احیای این اثر تاریخی که هویت شهر بشمار میرود ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
محمد رضا بهادری بیان کرد: سازه این اثر تاریخی به شکلی طراحی شده که ورود آب به مجموعه آبشارها و بند گرگر را کنترل کند . وی افزود: وقتی این اثر زیر آب می رود در واقع کارکرد هیدرولیکی خود را انجام می دهد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه تاریخی طاق بستان رطوبت و نم زدگی ناشی از نفوذ آب های سطحی را از چالش های پیش روی حفاظت از میراث تاریخی تاق بستان دانست .
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مرتضی ادیب زاده گفت: دبیرستان البرز، کلیسای سرکیس، مدرسه انوشیروان و کاروانسرای گمرک از جمله مهم ترین بناهایی هستند که حریم آن ها تعیین شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - افزایش دبی رودخانه کارون موجب شد تا اثر تاریخی و ثبت جهانی "بند میزان" در شهرستان شوشتر زیر آب برود.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۲۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه کاروانسرا های تاریخی میاندشت در استان سمنان، در شمال مسیر مشهد-تهران و در 45 کیلومتری شرق میامی قرار دارد. این اثر تاریخی با 22500 متر مربع عرصه و 10520 متر مربع اعیان بزرگترین کاروانسرای ایران است.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه کاروانسرا های تاریخی میاندشت در استان سمنان، در شمال مسیر مشهد-تهران و در 45 کیلومتری شرق میامی قرار دارد. این اثر تاریخی با 22500 متر مربع عرصه و 10520 متر مربع اعیان بزرگترین کاروانسرای ایران است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۰:۱۰    
فرماندارشهرستان شبستر گفت:تاکنون 41 اثر تاریخی وملی این شهرستان در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش جماران، ایرنا نوشت: آبان ماه سال گذشته بود که گنبد شیخ لطف الله به سرخط خبرهای میراث فرهنگی تبدیل شد و نحوه مرمت این اثر تاریخی همچنان با کش و قوس هایی ادامه دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۵:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: 1500 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی در استان شناسایی شده که از این تعداد 780 اثر تاریخی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
عمارت نواب یکی از آثار تاریخی مربوط به اواخر دوران قاجار و اوایل دوران پهلوی است که در حد فاصل میادین امام علی (ع) و امام حسین(ع) قرار گرفته و از میراث تاریخی واقع در جوار یکی از معابر پرتردد شهر یزد یعنی بلوار کوثر به شمار می رود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: اطلاعات 600 اثر تاریخی این استان در سامانه میراث بان ثبت شده و دسترسی به این داده ها روان سازی شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
مکرمی فر با بیان اینکه خانه تاریخی فرشادنیا که به شماره 33009 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، به استانداری ابلاغ شد، گفت: این اثر تاریخی در خراسان رضوی، شهر گناباد، بخش مرکزی قسمت جنوبی بافت تاریخی روستای قوژد، خیابان شهید زمانیان قرار دارد.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: لوح سنگی مکشوفه متعلق به دوران معاصر و تقلبی بود که سازندگان آن با تقلید از نقوش و خطوط دوره هخامنشی، احتمالاً قصد سوءاستفاده و فروش آن به عنوان یک اثر تاریخی را داشتند. ...
اهل کاشانم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۱:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
دادستان کاشان ضمن بازدید از پروژه در حال احداث مجاور خانه بروجردی اذعان داشتند:خانه بروجردی میراث ملی کشور است و رسالت همه ارگان ها، تلاش در جهت حفظ این اثر بی نظیر است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار رشت با با بیان اینکه شهرستان رشت دارای 111 اثر تاریخی و آئینی است، تاکید کرد: باید از این ظرفیت های گردشگری در راستای توسعه اشتغال و رونق درآمد شهرستان به درستی بهره بگیریم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رشت - ایرنا- فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر ضرورت توجه به حفظ بافت های تاریخی گفت: هم اکنون 111 اثر تاریخی در این شهرستان داریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ثبت ملی 14 اثر تاریخی و صنعتی گیلان خبر داد و گفت: ثبت جهانی ماسوله نیاز به مشارکت همه دستگاه های اجرایی استان دارد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
محمدرضا دشتی اردکانی در خصوص ثبت جهانی شدن آثار باستانی کشور گفت: کشور ما با ثبت حدود 24 اثر تاریخی و طبیعی در یونسکو متاسفانه هنوز نتوانسته ضوابط جهانی و کنوانسیون های بین المللی در راستای حفظ و نگهداری این آثار رعایت کند، بر همین اساس در حفظ و نگهداری آنها چندان موفق عمل نکرده است ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
در پی ابراز نگرانی جمعی از دوستداران میراث فرهنگی از مسدود شدن دید منظری خانه تاریخی بروجردی ها از داخل خیابان علوی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان از برگزاری جلسه مشترکی با حضور فرمانداری، اداره راه و شهرسازی، شهرداری کاشان، شورای اسلامی شهر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حسینیه اعظم در بالا محله برغان اثر تاریخی ارزشمندی است که قدمت آن بر اساس نوشته کتیبه سنگی سردر به بیش از 5 قرن می رسد.
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: هر شرکتی که متقاضی بهره برداری از مجتمع لاله الموت است باید تشریفات قانونی را طی کند و شایعه واگذاری این پروژه به من واقعیت ندارد و سهامدار هیچ شرکتی نیستم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از پایان مرمت و ساماندهی مقبره آقا محمد مومن تفرش خبر داد و گفت: این عملیات با هدف جلوگیری از خسارت به این اثر تاریخی انجام شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۳:۲۹    
بجنورد- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شیروان گفت: با اجرای مرحله دیگری از عملیات مرمت حمام تاریخی خزینه روستای پیرشهید این شهرستان، این اثر تاریخی از حالت مخروبه و زباله دانی خارج شده و سامان گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
یک مسجد و یک بقعه در رشت و سیاهکل در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابرکوه گفت: طی شش ماهه ابتدای امسال تعداد 31 بنا و اثر تاریخی با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال، مورد مرمت و اقدامات حفاظتی قرار گرفته که بعضاً نیز اضطراری بوده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
تبریز- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از واگذاری بهره برداری 3 اثر تاریخی و گردشگری استان به بخش خصوصی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۹:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
اجرای سیل بند در حریم اثر تاریخی کتیبه هخامنشی جزیره خارگ به عنوان بخشی از اقدامات حفاظتی برای این کتیبه آغاز شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۹:۳۵    
مسئول هسته مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی قم گفت: بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی قم در مهرماه سال 99 با ورود به موضوع گردشگری با یک اثرتاریخی به نام گنبد نمکی مواجه و متوجه مغفول ماندن این اثر تاریخی شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۰:۱۲    
طرح احداث تله کابین در طاق بستان کرمانشاه، حالا تبدیل به صفحه دیگری از کتاب تعرض به عرصه و حریم این میراث دوره ساسانی ایران شده است. با این طرح برگ دیگری در کتاب ایجاد مانع در مسیر ثبت جهانی یک اثر تاریخی ایران ورق خورده است. ...
امید لرستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۲۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
23 سال از عمر پروژه هتل صخره ای خرم آباد می گذرد، پروژه ای که مردم از آن به عنوان یک اثر تاریخی یاد می کنند و دستور استاندار لرستان برای تعیین تکلیفش همچنان روی زمین مانده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از استاندار خوزستان خواست که جلوی ساخت و ساز در حریم پایگاه تاریخی و جهانی چغازنبیل را بگیرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۷:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: کمیته تشخیص نفایس ملی بسیار اهمیت دارد زیرا در این کمیته در خصوص نفیس بودن یک اثر تاریخی با حضور کارشناسان به دقت تصمیم گیری می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جغتای گفت: یک اثر تاریخی در شهر ریواده و یک اثر تاریخی در روستای خداشاه مرمت و بازسازی می شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۲:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: با توجه به اینکه مسجد جامع سمنان در فهرست ملی به ثبت رسیده است، این اداره کل هیچ گونه مجوزی برای ورود به عرصه و حریم این اثر تاریخی ارائه نمی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۷:۴۰    
از زمانی که شهر تاریخی یزد با بافت زنده به عنوان نخستین شهر ایران و بیست و دومین اثر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده تنها 3 سال و 3 ماه گذشته ولی این رویای زیبا در حال مرگ ناگهانی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
اگر از تغییر کاربری زمین جنب عمارت نورمهال و احداث سازه های مسکونی در حریم این اثر تاریخی بگذریم؛ با ساخت برجی 33 طبقه در این نقطه از شهر که علاوه بر اختلال بر اقلیم همدان، ساختار معماری و شهرسازی را دچار هرج و مرج می کند چه کنیم؟
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
استان یزد با بیش از 6 هزار و 500 اثر تاریخی که تاکنون یکهزار و 720 مورد آن ثبت ملی و پنج اثر نیز در یونسکو به ثبت جهانی رسیده و همچنین با حدود 2 هزار و 270 هکتار بافت تاریخی در گرم و خشک ترین اقلیم در مرکز ایران ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۸:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
عمارت امیراقتدار و سینما صحرا (ریولی سابق) همراه با چهار بنای تاریخی دیگر در تهران، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند. به گزارش ایسنا، با برگزاری جلسه شورای ملی ثبت آثار تاریخی در 12 آبان، 10 بنای تاریخی از استان تهران در این جلسه بررسی شدند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: کلیسای مسروپ مقدس اراک با هدف جلوگیری از تخریب و استحکام بخشی این اثر تاریخی مرمت شد.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۵:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
این نیایشگاه باستانی حدود 1250 پیش از میلاد در تمدن عیلام ساخته شد و در سال 1979 میلادی به عنوان اولین اثر تاریخی از ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۳:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
در جلسه شورای ملی ثبت آثار تاریخی و فرهنگی غیرمنقول، 10 اثر از استان های تهران، یزد و مازندران واجد ارزش ثبت تشخیص داده شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
ترمیم اثر تاریخی چارتاقی نیاسر در حال اجراست.
گلستان 24   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی گنبد کاووس با اشاره به آنکه رطوبت و گلسنگ ازجمله عوامل تیرگی میراث جهانی گنبد کاووس هستند، از شناسایی نانو متریال مورد استفاده برای این اثر تاریخی خبر داد.