شنبه ۱۶ اسفندساعت ۰۶:۰۰Mar 2021 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اثر تاریخی»

ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی 111 اثر تاریخی و فرهنگی غیرمنقول از خراسان رضوی با نظر اعضای شورای شهر مشهد واجد ثبت ملی تشخیص داده شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۱:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید اعلام کرد که طرح حفاظت و مرمت اثر تاریخی "ایوان قدمگاه" که به "چاشتخوار" هم معروف است، مراحل پایانی را طی می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
مراسم بازدید از مراحل بازسازی پل تاریخی کن و حمام تاریخی اسماعیلیون صبح چهارشنبه با حضور خبرنگاران برگزار شد. در حاشیه این تور عکاسی ویژه برنامه کاشت نهال در آستانه روز درختکاری توسط خبرنگاران و عکاسان برگزار شد..
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۲۲    
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تویسرکان گفت: از ابتدای سال تاکنون 18 اثر فرهنگی و تاریخی این شهرستان در فهرست آثار ملی ثبت شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۵۷    
قزوین – اثر تاریخی خانه مومنان این روزها در سایه غفلت و دور از نظارت مسئولان تخریب شده و میراث مسئولیت این تخریب را بر عهده شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی می داند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
استون هنج را می توان به عنوان یکی از معروف ترین و مشهورترین بنا های تاریخی جهان نام برد. این مکان در ویلتشر انگلیس و در ماقبل تاریخ بنا گذاشته شد و انگلیس به کمک همین اثر تاریخی، هر ساله حداقل 1 میلیون گردشگر از سراسر دنیا جذب می کند. ...
عصر همدان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ؛ شنیده ها حکایت از بررسی واگذاری یک مکان ثابت به دفتر نمایندگی یونسکو در همدان با پوشش گردشگری فرهنگی! در روزهای آتی در شورای شهر با دامنه فعالیت در غرب کشوردارد این موضوع در حالی دنبال می شود که در همدان حتی یک اثر تاریخی ثبت شده یونسکو هم وجود ندارد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری از شناسایی بیش از چهار هزار اثر تاریخی و فرهنگی در این استان خبر داد.
خبرگزاری فارس: رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم افتتاح موزه سردار آسمانی و هنر ایران با اشاره به جمع آوری چندین هزار اثر تاریخی و هنری از منازل خاندان سلطنتی پهلوی و منسوبین آن ها پس از انقلاب گفت ...
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
قلعه خاندان بهادری استان مرکزی مرمت شد در ادامه به معرفی این اثر تاریخی می پردازیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۲    
شهرکرد-ایرنا- افزون بر 4 هزار اثر تاریخی از جمله بنا، تپه، محوطه و گورستان در چهارمحال و بختیاری شناسایی و 630 اثر به ثبت ملی رسیده است. در این استان 12 روستا با هدف گردشگری شناسایی شده است که عبارت اند از: هوره، شیخ علیخان، ده چشمه، دیمه، یاسه چای، دزک، سوادجان، آورگان، سرآقاسید، چلوان، آتشگاه ...
دیدشهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۲:۰۸    
نقوش صخره ای شیخ مدی یکی از آثار باستانی شهرستان مشگین شهر است. به گزارش دیدشهر ؛ مشگین شهر از شهرهای تاریخی استان اردبیل است. در این شهر بیش از 600 اثر تاریخی از دوران های مختلف به ثبت رسیده است. یکی از این اثار سنگ نگار یا نقوش صخره ای شیخ مدی است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۲:۲۱    
یک حمام متعلق به دوره اسلامی با قدمتی 800 ساله در جنوب اسپانیا کشف شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۳۱    
معبد داش کسن که از آن به عنوان معبد اژدها نیز یاد می شود در شهرستان سلطانیه استان زنجان واقع شده است. این معبد یکی از بی نظیرترین معابد سنگی ایران است؛ معبدی با طرح اژدها که وقتی گردشگران آن را می بینند تصور می کنند با معبدی چینی روبرو هستند (چین ایران) ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
به گفته رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قائنات دو اثر تاریخی شامل مسجد جامع سده و آب انبار روستای بسکاباد قائن مرمت شد.
خلخالیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال از ثبت 2 اثر آئینی مذهبی "قارقارا" و مراسم آئینی سنتی "خیدیرنبی" در جمع میراث فرهنگی ناملموس ملی کشور خبرداد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۶:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: سند مالکیت قلعه فلک الافلاک خرم آباد به نام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صادر شد تا گام مهمی در راستای آزادسازی حریم و ثبت جهانی این اثر تاریخی برداشته شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار سرپل ذهاب گفت : نظارت بر بازار و واحد های صنفی این شهرستان تشدید می شود و با متخلفان برخورد خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلانغرب گفت: تخریب اثر تاریخی نجار گلین از توابع این شهرستان که به تازگی در شبکه های اجتماعی با عنوان حفاری غیرمجاز انتشار یافته مربوط به سال های گذشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
تبریز - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت : در پی جلسات اخیر کمیته ثبت آثار غیرمنقول کشور، 5 اثر تاریخی در شهرستان تبریز در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، از ثبت 11 اثر تاریخی غیرمنقول استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از کتیبه ها و دیوارهای این بنا آسیب دیده اند و محافظت درستی از آن صورت نمی گیرد. سقف گذر این بنای تاریخی نیز در حال فروریختن است که مدتی است که صرفاً با چند ستون چوبی و کمی گچ نگهداری شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
گناباد- ایرنا- خواف یکی از شهرستانهای جنوبی استان خراسان رضوی با برخورداری از جاذبه های گردشگری متعدد شامل 450 اثر تاریخی و سیاحتی از توان و ظرفیت بسیار گردشگری برخوردار و "مسجد گنبد سنگان" یکی از همین آثار است.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
در حالیکه هفته گذشته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی پیگیر توقف مزایده بنای تاریخی مدرسه هدایت ارومیه، توسط اداره کل راه و شهرسازی استان بود ...
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۳    
سیستم آبی تاریخی شوشتر که به نام "سازه های آبی تاریخی شوشتر" نیز نامیده می شود، مجموعه ای به هم پیوسته از 13 اثر تاریخی شامل پلها، بندها، آسیاب ها، آبشارها، کانال های دست کند و تونل های عظیم هدایت آب هستند که در ارتباط با یکدیگر کار می کنند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۹:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
پس از 86 سال از زمان ساخت پل فیروزآباد بخش کوثر، فرایند ثبت این اثر تاریخی در فهرست آثار ملی کشور تکمیل شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
باستان شناسان با کاوش در یک محوطه تاریخی در انگلستان به شواهدی از وجود یک سکونتگاه عصر آهن و چندین اثر تاریخی دست یافتند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
قاسمی، از پایان عملیات مرمت خانه حاتمی بروجرد خبر داد و گفت: مرمت این اثر تاریخی در بخش های تیر ریزی، مرمت بخش جنوبی، مرمت و بازسازی طاق نماهای بخش جنوبی بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
پرونده 5 اثر تاریخی تمدنی کشور با هدف معرفی این آثار به دنیای اسلام برای ثبت در فهرست میراث جهانی اسلامی آیسسکو به این سازمان ارسال خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد- 23 سال از عمر پروژه هتل صخره ای خرم آباد می گذرد، پروژه ای که مردم از آن به عنوان یک اثر تاریخی یاد می کنند و در انتظار تحقق وعده های سرمایه گذار و مسئولان برای تکمیل مانده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- سرپرست کارگاه حفاظت اضطراری و ساماندهی ایوان قدمگاه از آغاز پروژه حفاظت اضطراری این اثر تاریخی خبر داد.
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
آفتاب یزد - گروه شبکه: بعد از تخت جمشید، پارکورکاران به سراغ سی و سه پل اصفهان رفته و بر روی آن حرکات نمایشی انجام داده اند بدون آنکه بدانند بهای دیده شدنشان به قیمت تخریب یک اثر تاریخی تمام می شود. شاید هم می دانند اما تب دیده شدن مانع از آن می شود که دست به هر اقدامی نزنند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۲:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
با موافقت شورای ثبت وزارت میراث فرهنگی، چهار اثر تاریخی غیرمنقول این استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۱۲    
سیستم آبی تاریخی شوشتر که به نام "سازه های آبی تاریخی شوشتر" نیز نامیده می شود، مجموعه ای به هم پیوسته از 13 اثر تاریخی شامل پلها، بندها، آسیاب ها، آبشارها، کانال های دست کند و تونل های عظیم هدایت آب هستند که در ارتباط با یکدیگر کار می کنند.
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رشت (پانا) - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد بیش از 400 اثر تاریخی در منطقه دیلمان شناسایی شده که 50 اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۸:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: پنج اثر تاریخی منقول این استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۸:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صداوسیما : در دوران هخامنشیان تا ساسانیان جهت بهره گیری بیشتر از آب ساخته شده اند. در سفرنامه مادام ژان دیولافوآ، باستان شناس نامدار فرانسوی از این محوطه به عنوان بزرگ ترین مجموعهصنعتی پیش از انقلاب صنعتی یاد شده است ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۵:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
قاسمی، گفت: سه اثر تاریخی تپه برهمای شهرستان دلفان، تپه کنی جونی کوهدشت و باغ فلاحت در شهرستان خرم آباد تعیین حریم شدند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ارسال پرونده 15 اثر تاریخی و معنوی کرمانشاه به وزارت میراث فرهنگی برای قرار گرفتن در فهرست آثار ملی خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۲۱    
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس با بیان اینکه استان لرستان ظرفیت ثبت بین المللی صدها اثر تاریخی را دارد، گفت: این استان دارای 5 هزار اثر تاریخی شده که حداقل 2 هزار و 500 مورد آن در حد آثار ملی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۲۱:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
در بسته خبری هفتگی، خبرهایی همچون کاهش 63 درصدی استفاده از ماسک در ایلام ، رفع تصرف اراضی ملی به ارزش 70 میلیارد ریال در ایلام ، هشت اثر تاریخی ایلام در فهرست آثار ملی ثبت شد ، مشعل گاز در 19 روستای چرداول و آبدانان روشن شد و... منتشر شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۲:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون میراث فرهنگی گیلان از شناسایی و مستندسازی بیش از 400 اثر تاریخی منطقه دیلمان طی سال های اخیر خبر داد و گفت: قدیمی ترین اثر شناسایی شده در ناحیه دیلمان غار یرشلمان بوده که قدمت آن به دوره اشولین و حدود 100 هزار سال پیش باز می گردد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۸:۲۱    
گنجینه طلایی باختر یکی از پنج گنجینه ی برتر جهان و میراث باشکوه و باعظمت افغانستان است که به لحاظ تاریخی، به دوران یونان باختری می رسد. این گنجینه شامل 231 اثر تاریخی است که از ساحات باستانی طلا تپه، تپه ی فلول، آی خانم، بگرام و تپه ی زرگران کشف شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابرکوه گفت: 52 اثر تاریخی این شهرستان در سال 1399 با حدود 6 میلیارد ریال بودجه استانی مرمت و بازسازی شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۷:۱۵    
با وجود ابلاغ نقشه محدوده، عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری باغ فین کاشان و آثار پیرامون از سوی وزارت خانه میراث فرهنگی، در روز های اخیر پروژه های عمرانی شهرداری کاشان در حریم درجه یک این اثر تاریخی جهانی درحال اجراست تا این سئوال پیش آید که آیا ستعلام از اداره میراث کاشان برای اجرای این پروژه ها ...
عصر تبریز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۹:۰۶    
سخنگوی شورای اسلامی شهرستان تبریز می گوید: ای کاش دست و دل بازی دولت نه صرف چاپ عکس مقبره الشعرا بلکه در نهایت به تامین اعتبار این اثر تاریخی و فرهنگی آذربایجان می انجامید.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شهردار گلپایگان گفت: بازسازی و مرمت ضلع شرقی مسجد جامع و دو اثر تاریخی حمام بهشت و آحسین با هزینه بیش از سه میلیارد تومان به اتمام رسید.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
حدود دو سال پیش یعنی همزمان با برگزاری رویداد بین المللی گردشگری همدان 2018، موضوع ثبت جهانی یکی از هزار و هشتصد اثر تاریخی استان همدان که تاکنون هزار و 60 اثر آن ثبت ملی شده، مطرح شد و مسئولان وقت استان همدان قول پیگیری این موضوع را به شهروندان همدانی دادند.
دیدشهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کوثر از ثبت ملی 70 اثر تاریخی منطقه خبر داد و گفت: در راستای حفاظت و حراست از میراث فرهنگی و آثار باستانی شهرستان، این آثار شناسایی و ثبت می شوند. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۲۰:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
پنج اثر تاریخی منطقه شمال استان اصفهان شامل حسینیه وزیر آران و بیدگل، خانه کلاه مال و کاروانسرای میرزا همایون زواره اردستان، خانه حسینیان کاشان و محوطه قلعه وشاق نطنز در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد. ...