دوشنبه ۲۸ خردادساعت ۱۸:۲۶Jun 2024 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اثر تاریخی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۷:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردستان ضمن اشاره به پیگیری ثبت ملی 11 اثر گفت: موضوع ثبت جهانی مساجد جمعه اردستان و زواره پیگیری شده تا مراحل کار زودتر انجام شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۰۲:۲۹   + ۱۶ سایت دیگر  
اعتماد : رییس اسبق پژوهشگاه میراث فرهنگی می گوید که به نظر میرسد انفعال و کوتاهی مسوولان و متولیان حفاظت از میراث ملی ایران باعث میشود که هر از گاه برای تخریب یک اثر تاریخی سوگوار شویم .
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۸:۲۱    
دانشگاه کمبریج انگلستان 39 اثر تاریخی را به اوگاندا بازگردانده است که این اقدام با استقبال مقامات این کشور آفریقایی روبرو شده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۱:۵۲    
همزمان با خاکبرداری و بتن ریزی به منظور پیاده راه سازی در خیابان باباطاهر در میدان مرکزی شهر همدان، قسمتی از یک اثر تاریخی دوره اسلامی در این محدوده نمایان شد . ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۰۸:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
نمایشگاه شکوه ایران باستان با نمایش 280 اثر تاریخی ایران در شانگهای آغاز شد. بیشتر این آثار که حدود 6 ماه قبل به چین منتقل شده اند تا حدود 4 ماه دیگر در شانگهای خواهند ماند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۲۰:۱۰    
ایسنا/خراسان رضوی فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی از دستگیری 4 نفر و توقیف یک دستگاه لودر و دو دستگاه کامیون برای تجاوز به حریم اثر تاریخی خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۲:۵۸   + ۱۷ سایت دیگر  
هنگام خاکبرداری به منظور پیاده راه سازی خیابان باباطاهر همدان قسمتی از یک اثر تاریخی در این محدوده نمایان شد
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۹:۳۷    
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و قائم مقام ستاد خدمات سفر سازمان منطقه آزاد ارس ضمن اشاره به ثبت جهانی چهار اثر تاریخی و طبیعی در این منطقه، اولویت سازمان منطقه آزاد ارس را افزایش زیرساخت های گردشگری در طی سال جاری عنوان کرد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۶:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
آب انبار ابوالفتح خوانی بستک که در فاصله نزدیک از کاروانسرایی با همین نام قرار گرفته است به دلیل تعریض جاده توسط مسئولین شهری تخریب شد. مردم محلی می گویند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۷:۰۰    
درباره یک اثر تاریخی دوران صفویه که بیخ گوش مشهد و در نزدیکی روستای خلج است. یک بنای تاریخی که امروزه ویرانه ای بیش نیست.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۹:۴۵    
55 اثر تاریخی که به گفته مقامات کشور ترکیه، اصالت ایرانی دارند طی عملیاتی کشف و شناسایی و به مقامات کنسولگری ایران در ترکیه تحویل شد تا به ایران بازگردانده شوند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۹:۰۴    
بجنورد-ایرنا- مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمه خراسان شمالی گفت: آزادسازی عرصه و حریم اثر تاریخی باغ مزار در این شهرستان نیازمند تامین 16 میلیارد ریال اعتبار است.
دیار آفتاب   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۹:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: با کمک خیرین روستای بیجگان جاسب و تأمین 10 میلیارد ریال مرمت مسجد جامع این روستا که از مساجد تاریخی و ثبتی استان است شروع می شود.
جماران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۱:۵۱    
یک منتقد سینما گفت: ساخت فیلم تاریخی، سازنده کار کشته می خواهد زیرا اثر تاریخی به یادگار میماند وآیندگان در مورد آن نظر خواهند داد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
*اشاره: استان پهناور فارس با یکصد و بیست و دو هزار کیلومتر مربع وسعت و برخورداری از 37 درصد آثار تاریخی ایران و ثبت بیش از سه هزار اثر تاریخی در فهرست آثار ملی رتبه نخست کشور در تعداد آثار ثبتی استانهای ایران را به خود اختصاص داده است ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
یاسوج_ ایرنا_در قلب زاگرس، گنجینه های پنهان تاریخ سرزمین ایران بار دیگر آشکار شدند. کاوش های باستان شناسی در شهرستان بویراحمد، استان کهگیلویه و بویراحمد، منجر به شناسایی 80 اثر تاریخی ارزشمند از دوران پیش از تاریخ تا دوره های اسلامی شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سمنان - ایرنا - دستگیری قاتل فراری، تاکید استاندار سمنان بر مشارکت پرشور انتخاباتی بر پایه سرمایه اجتماعی و رضایتمندی مردم، زلزله چهار و نیم ریشتریِ بدون خسارت در بسطام، ایجاد تاغزار و طرح مالچ ریگی برای مقابله با بیابان در گرمسار، و ثبت 9 اثر تاریخی شاهرود در فهرست میراث ملی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
یک منتقد سینما گفت: ساخت فیلم تاریخی، سازنده کار کشته می خواهد زیرا اثر تاریخی به یادگار میماند وآیندگان در مورد آن نظر خواهند داد.
مقامات وزارت میراث فرهنگی اعلام کردند کرد که 55 اثر تاریخی به مقامات کنسولگری ایران در ترکیه تحویل شد .
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل ونقل شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: عمارت باغ زرشک به عنوان یک اثر تاریخی می تواند محل خوبی برای عرضه و انتقال حافظه تاریخی شهرداری اصفهان باشد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۲۲:۰۰    
55 اثر تاریخی کشف شده در ترکیه برای بازگشت به کشورمان به سرکنسولگری ایران در ارزروم تحویل داده شد./صداوسیما
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
55 اثر تاریخی کشف شده در ترکیه برای بازگشت به کشورمان به سرکنسولگری ایران در ارزروم تحویل داده شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
55 اثر تاریخی کشف شده در ترکیه برای بازگشت به کشورمان به سرکنسولگری ایران در ارزروم تحویل داده شد.
کرد پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۶:۱۶    
سرویس ترکیه - آثار تاریخی متعلق به ایران که توسط نیروهای پلیس در ارزروم و ارزنجان کشف و ضبط شده بود، در مراسمی به مقامات ایرانی تحویل داده شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۵:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی با اشاره به خدمات دولت سیزدهم در حوزه گردشگری گفت: ثبت 66 اثر استان در فهرست میراث ملی کشور و 4 اثر در فهرست میراث جهانی و یک پرونده در شرف ثبت جهانی از اقدامات این دوره است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۷:۱۳   + ۱۶ سایت دیگر  
55 اثر تاریخی که به گفته مقامات کشور ترکیه، اصالت ایرانی دارند طی عملیاتی کشف و شناسایی و به مقامات کنسولگری ایران در ترکیه تحویل شد تا به ایران بازگردانده شوند.
پایگاه خبری سیاست شرق   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۴:۵۰   + ۵۱ سایت دیگر  
سیاست شرق _ بر اساس توافقنامه ممنوعیت و جلوگیری از واردات و صادرات غیرقانونی، ترانزیت و انتقال مالکیت اموال فرهنگی که بین ترکیه و ایران امضا شد، 55 اثر تاریخی متعلق به ایران بازگردانده شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بویراحمد گفت: 80 اثر تاریخی این شهرستان با مشارکت باستان شناسان میراث فرهنگی کاوش و شناسایی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۱:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از اهدای 6 قطعه شیء تاریخی به پایگاه های حفاظتی شهرستان های بافت و ارزوئیه خبر داد.
تقریب   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۷:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
بیش از 6000 شیء تاریخی که پس از سال 2014 از عراق به خارج از مرزهای این کشور قاچاق شده بودند، پیدا شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۷:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بویراحمد گفت: 80 اثر تاریخی این شهرستان که تاکنون مورد غفلت قرارگرفته بود امسال با مشارکت باستان شناسان میراث فرهنگی کاوش و شناسایی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه امروز پنجشنبه در خصوص تخریب اثر تاریخی بیمارستان مسیح و اشیای دزدیده شده از تکیه بیگلربیگی این شهر توضیحاتی ارائه داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
مقام های ایالات متحده آمریکا صدها اثر تاریخی مسروقه به ارزش ده ها میلیون دلار را به ایتالیا تحویل دادند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گفته خبرنگاران آمریکایی، اف بی ای در حال بررسی فروش صدها گنج از موزه بریتانیا به خریداران آمریکایی است. آژانس مجری قانون ایالات متحده به برگرداندن 268 مورد از این گنج ها به موزه بریتانیا کمک کرده است، این تعداد اثر تاریخی به یک مجموعه دار در واشنگتن دی سی فروخته شده بود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۹:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سرپرست اداره میراث فرهنگی گردشگری مسجدسلیمان گفت: تعیین عرصه و حریم نیایشگاه بَردنِشاندِه با هدف حفظ هر چه بیش تر این اثر تاریخی در دستور کار قرار گرفت.
خرداد نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اگر از آثار و بناهای تاریخی و باستانی حتی برای یکبار هم دیدن کرده باشید قطعا با یادگاری ها و تاریخ های متفاوت مواجه شده اید. به تازگی تصویر غم انگیزی از یادگاری نویسی روی یک اثر تاریخی در کرمانشاه وایرال شده است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۲۰:۱۲    
اگر از آثار و بناهای تاریخی و باستانی حتی برای یکبار هم دیدن کرده باشید قطعا با یادگاری ها و تاریخ های متفاوت مواجه شده اید. به تازگی تصویر غم انگیزی از یادگاری نویسی روی یک اثر تاریخی در کرمانشاه وایرال شده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به اتمام مرمت اثر تاریخی حمام نیلوفر که مربوط به دوران صفوی است این اثر تاریخی برای بهره برداری به بخش خصوصی برای ایجاد سفره خانه سنتی واگذار می شود.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
شهرداری اصفهان با تخریب سریالی بناهای تاریخی در این شهر تیشه به ریشه تاریخ می زند. اصفهان با بیش از 2 هزار بنای تاریخی یکی از مهم ترین شهرهای باستانی جهان است، ثبت جهانی چندین اثر تاریخی و ثبت ملی هزاران اثر تاریخی بیانگر اهمیت بناهای تاریخی در این شهر است. پروژه های عمرانی در زیر و روی [...]
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۲۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه در پی تخریب بیمارستان تاریخی مسیح کرمانشاه، معاون شهرداری منطقه چهار کرمانشاه گفت که این بیمارستان سه سال پیش از فهرست آثار ملی خارج شده بود. او همچنین عنوان کرد که مسئولین میراث فرهنگی استان هیچ اقدامی برای حفظ این اثر تاریخی نکردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۲۱:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهاباد گفت: 10 اثر تاریخی این شهرستان برای قرار گرفتن در فهرست آثار ملی ثبت می شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - معاون شهرسازی شهرداری منطقه چهار کرمانشاه با ارائه توضیحاتی در خصوص تخریب اثر تاریخی بیمارستان مسیح ضمن تصریح بر اینکه در این خصوص مجوزی صادر نکرده است؛ اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه را متهم به کوتاهی در خصوص صیانت از آثار و بناهای تاریخی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۲۰:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
کنگاور - ایرنا - در پی تخریب بیمارستان قدیمی مسیح مرادیان کرمانشاه با مجوز شهرداری این شهر؛ اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ضمن ورود به موضوع طرح شکایت از عوامل تخریب این اثر تاریخی را در دستور کار قرار داد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۱:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری رویداد هفتم نیمرخ گفت: در این رویداد درهای کارخانه تاریخی ریسباف به روی شهروندان باز می شود تا از این اثر تاریخی دیدن کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۵    
مستند بولینگ برای کلمباین | Bowling for Columbine اثر مایکل مور برنده جایزه اسکار، روایتی تکان دهنده از ماجرای کشتار دبیرستان کلمباین است و نگاهی انتقادی به قانون حمل اسلحه در ایالات متحده آمریکا است ...
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
سعیده مرادی: قدمت یخچال قدیمی یبر به دوره قاجار می رسد و در کنار باغی اربابی قرار دارد. این اثر تاریخی به شماره 1967 در سال 1367 ثبت ملی شده است. یخچال قدیمی یبر داغلان در دوران قاجار توسط خانمی به اسم گلین به نیت یاری رساندن به مردم ساکن در منطقه پاکدشت برای تأمین آب سالم و خنک ساخته شده است ...
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
احمد مرادپور – اقتصاد آینده – آذربایجان شرقی ) : شهردار تبریز از مرمت و احیای حمام نوبر و تبدیل آن به یکی از فرهنگسراهای شهرداری تاریخی و فرهنگی تبریز خبر داد. ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از ثبت 38 اثر تاریخی استان ایلام طی 2 سال گذشته خبر داد.
هانا خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۸:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
به مناسبت روز جهانی موزه ها و آغار هفته میراث فرهنگی، در مراسمی با حضور قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور، از 6 اثر تاریخی زرین و سیمین کردستان به صورت برخط در موزه سنندج رونمایی شد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۵:۳۸    
هیچ با خود اندیشیده اید که وقتی یک اثر تاریخی را در موزه ها می بینیم و از تماشای آن لذت می بریم چه تلاش و اقداماتی برای حفظ و نگهداری آن صورت می گیرد؟ برنامه تور گردشگری بازدید از نادیده های موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با هدف معرفی این تلاش ها و اقدامات برگزار شد.