سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۱۶:۴۲Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تخت جمشید»

میدان ملل در محور ورودی تخت جمشید به دلیل اهمیت ویژه ای که می تواند در صنعت گردشگری داشته باشد به صورت فراخوان عمومی محدود توسط معماران برجسته طراحی و اجرا می شود.
لحظه آخر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۲۰:۲۸    
4 اسفند 99 در 70 کیلومتری شمال مرودشت استان فارس، شیراز، کاخ آپادانا به عنوان یکی از مهم ترین کاخ های تخت جمشید قرار دارد، بین سال های 1931 تا 1939 توسط باستان شناس آلمانی ارنست هرتسفلد و دستیارانش، آپادانا یعنی بزرگترین کاخ در تخت جمشید کاوش شد ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۰۶    
سابقه درون گرایی در ایران به پیش از اسلام برمی گردد؛ چنان که در تخت جمشید مربوط به دوره هخامنشیان حدود پنج قرن پیش از میلاد، درون گرایی کاملاً ملاحظه می شود ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۳۹    
پس از نمایش جنجال برانگیز یکی از معروف ترین پارکورکاران در مجموعه تاریخی قلعه سریزد، چند روز پیش نیز ویدئویی دیگر از پرش یک نوجوان پارکورکار از روی ابنیه تاریخی مجموعه جهانی تخت جمشید در فضای مجازی منتشر شد؛ اتفاقی که وقتی قرار شد مسببان آن شناسایی و معرفی شوند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- تمدن های باستانی، سابقه ای دیرینه در طول تاریخ دارند؛ بین النهرین، مصر، چین، یونان، روم و دیگر تمدن ها به ویژه ایران که هر یک شکلی از توسعه جوامع انسانی را در این کره خاکی، یادآور و معرفی می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۶    
گروه استانها - شهر استخر از شهرهای مهم باستانی و تاریخی ایران که در 5 کیلومتری شمال تخت جمشید شهری قرار دارد و امروز به ویرانه ای تبدیل شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید با اشاره به آغاز کار پروژه مرمتی و حفاظتی در محوطه تاریخی شهر استخر، ابراز امیدواری کرد که این محوطه نیز در آینده به یک پایگاه پژوهشی و حفاظتی دائمی تبدیل شود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۱۴   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رضا بابک با تاکید بر اینکه محوطه تئاتر شهر باید سرو سامانی پیدا کند، می گوید: از هیچ کمک و حمایتی برای بسامان شدن وضعیت پیرامون این بنای فرهنگی هنری دریغ نخواهد کرد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بسته ویدیویی تابناک مجموعه ای از ویدیو ها عمدتاً متکی بر گزارش ها و تحلیل ها و ویدیویی هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می توان فرا گرفت.
پیام خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۳:۲۹    
آیین تجلیل از بازنشستگان و مرمتگران مجموعه جهانی تخت جمشید به مناسبت بزرگداشت روز مرد در ولادت حضرت علی (ع) با حضور مهمانان ویژه و کارکنان این مجموعه جهانی برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت مرکز آموزش بازرگانی وزارت صمت با اشاره به اهمیت فرش و لزوم تلاش همگانی برای پیشرفت آن، اظهار کرد: در سطح سیاست کلان نیاز به حمایت جدی وزارتخانه های مختلف مرتبط با فرش دستباف داریم. در این حوزه یک عزم ملی لازم بوده و فراتر از یک ارگان است ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۴۴    
خواجه نصیرالدین طوسی، دانشمندی بزرگ و متبحر در علوم مختلف از جمله معماری و علم مهندسی بوده و آثار و تألیفات متعددی در عناوین گوناگون داشته که با نظری پویا، قلمی شیوا و زبانی گویا در عرصه های مختلف پیشتاز بوده است که 5 اسفندماه را به نام این شخصیت برجسته ایرانی نام گذاری کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۹    
آثار تاریخی در شهرستان خفر مربوط به دوران قبل و بعد از اسلام حاکی از تاریخ و هویت اصیل این شهرستان است تا جایی که در برخی منابع گفته می شود نام خفر در الواح گلی تخت جمشید نیز آمده است.
پیام خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
تخت جمشید و منظر فرهنگی طبیعی آن، پایلوت طرح های فرهنگی گردشگری استان فارس شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تفاهم نامه میراث جهانی تخت جمشید و آموزش و پرورش استان فارس با هدف ارتقاء و بهره برداری بهینه فرهنگی و نهادینه سازی فرهنگ و هویت اصیل ایرانی و اسلامی با برنامه ریزی مشترک و تعامل سازنده منعقد خواهد شد. ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
شیراز (پانا) - فرمانده انتظامی استان فارس از کشف 371 کیلو حشیش و 28 کیلو گرم تریاک و دستگیری 3 سوداگر مرگ در فارس خبر داد. به گزارش روابط عمومی پلیس فارس، سردار رهام بخش حبیبی ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، از آغاز پروژه اجرایی ساماندهی پردیس جهانی تخت جمشید و پهنه سبز این محوطه جهانی نظیر منطقه چاه جنگل از دفع آفات و همچنین پاکنی درختان نسبت به علف های هرز خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۱۸    
اقتصاد ایران: شیراز- فعال مطرح محیط زیست و کویرشناس از ادامه عنوان مقام اولی فارس در جهان در زمینه فرونشست زمین خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
شیراز- فعال مطرح محیط زیست و کویرشناس از ادامه عنوان مقام اولی فارس در جهان در زمینه فرونشست زمین خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- کتابخانه تخصصی تخت جمشید چهار هزار جلد کتاب و مجله در حوزه های باستان شناسی، تاریخ، حفاظت، مرمت، هنر و معماری با تمرکز بر دوره های هخامنشیان، ساسانی و اسلامی دارد و در دسترس است.
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۴:۳۰    
سلبریتی: عکسی که شبنم قلی خانی با همسرش از سفرشان به شیراز و تخت جمشید در صفحه رسمی اینستاگرامش منتشر کرده است. شبنم قلی خانی در 19 آبان 1356 در تهران متولد شد.او دارای دیپلم ریاضی فیزیک است و در دانشگاه در رشتهٔ تئاتر قبول شد و گرایش طراحی صحنه را برگزید ...
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
عکسی که شبنم قلی خانی با همسرش از سفرشان به شیراز در صفحه رسمی اینستاگرامش منتشر کرده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۱    
کاپیتان جای مربی را در آخرین گام نیم فصل جام تخت جمشید 54 گرفت.
ورزش 3   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
جام تخت جمشید مسابقاتی که از سال 1352 تا 1356 در فوتبال ایران برگزار شد در موزه باشگاه پاس تهران نگهداری می شود.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۱    
حوادث رکنا: درگیری بین چند جوان در منطقه باستانی تخت جمشید منجر به یک حادثه تلخ شد.
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۶:۰۳    
برترین ها: این مطلب گزیده ای ست از رفتار سلبریتی های ایرانی در اینستاگرام، طی یک هفته گذشته. جنجالی هفته... پست جنجالی مطلب امروزمان از یک ماه پیش نشات می گیرد. اوایل مرداد ماه بود که با انتشار فهرست مجوز های صادرشده توسط شورای پروانه ساخت، نام محمدامین کریم پور مطرح شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
انفجار در گمرک اسلام قلعه در مرز افغانستان با ایران، تشییع شهدا در اصفهان و واکنش ها به انجام حرکات پارکور در تخت جمشید ازجمله رویدادها و اخبار سراسر کشور در هفته جاری است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
شیراز - مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: بخشی از یگان حفاظت تحت عنوان گشت موتوری متولی صیانت و حراست از محدوده حرایم تخت جمشید است.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
از شکوه تخت جمشید تا زیبایی باغ ارم، از فال حافظ گرفتن در حافظیه تا سعدی خواندن در مقبره سعدی، از بوی خوش بهار نارنج تا مردمان خون گرم و مهمان نواز، از بازار وکیل تا ارگ کریم خان و همچنین از خوردن کلم پلو تا فالوده شیراز ی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۱۶    
گروه استان ها - ایوان قدمگاه در 50 کیلومتری شرق تخت جمشید و نقش رستم و در منتهی الیه کوه رحمت یا مهر قرار دارد اما سال ها بدون حفاظت و مرمت رها شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
همه تقصیرها به گردن کرونا افتاد؛ کرونا باعث شد نیروهای حفاظتی مجموعه جهانی تخت جمشید کم شوند پارکورکار از روی ستون های تاریخی بپرد. در نهایت هم او عذرخواهی کرد نه مدیریت تخت جمشید!
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
چطور یک پارکورکار می تواند از درِ شیشه ای سایت تخت جمشید و از جلوی نگهبان بگذرد و از در و دیوار آثار بالا برود؟ دوربین های مداربسته تخت جمشید چه زمانی کنترل می شوند که یگان حفاظت همزمان متوجه حضور یک نوجوان پاکورکار نمی شود؟
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
عصر ایران: یک پارکورکار جوان از پل صفوی سی وسه پل بالا رفت و فیلم آن را در صفحه خود در اینستاگرام منتشر کرد. میراث فرهنگی می گوید پل های تاریخی اصفهان معبر شهری هستند پس نظارت با شهرداری است. شهرداری هم می گوید پل ها آثار تاریخی ست و مسئولیت با میراث فرهنگی. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. روز ولنتاین؛ بانوی اول جیل بایدن و کاخ سفید جشن تولد شیک و زیبای خانم بازیگر+عکس ارتفاع باورنکردنی برف در مسکو+عکس جوان پارکورکار از اقدام خود در تخت جمشید عذرخواهی کرد کشف عتیقه های 3هزار ساله در سقز ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۷:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- نوجوانی پارکورباز روزی در تابستان کرونایی محوطه تخت جمشید را خلوت می یابد، از نبود نیروهای یگان حفاظت این مجموعه و ضعف سیستم های نظارتی استفاده می کند و روی آثار باستانی به ثبت جهانی رسیده، جست وخیز کرده، چند ماه بعد هم کلیپش را در فضای مجازی نشر می دهد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۷:۰۳    
حرکات نمایشی یک پارکور کار جوان در تخت جمشید با واکنش های انتقادی کاربران همراه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
در پی انتشار کلیپی از نمایش یک نوجوان پارکورباز در تخت جمشید که موجبات ناراحتی مردم و دوست داران میراث فرهنگی را فراهم آورد، این پارکورباز که به دلیل عدم آگاهی اقدام به انجام حرکات نمایشی در بناهای تخت جمشید کرده بود از مردم عذرخواهی کرد.
سلام مرودشت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۲۱    
به گزارش سلام مرودشت،مجموعه های تاریخی فرهنگی یکی از ظرفیت ها و بسترهای تعریف شده مرتبط با صنعت گردشگری محسوب می شود که بسته به نوع و شرایط آن مقصد گردشگری، پذیرای گردشگران ورودی و خروجی در طول سال خواهند بود؛ متاسفانه در روزهای اخیر با انتشار کلیپی در فضای مجازی در رابطه با اجرای [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- جوان پارکورکاری که انتشار فیلم جست و خیزش در تختگاه تخت جمشید، انتقاداتی درباره حراست و حفاظت از میراث باستانی همراه داشت، از این اقدام خود عذرخواهی و اظهار پشیمانی کرد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نوجوان پارکورباز زرقانی که فیلم حرکات نمایشی او در تخت جمشید خبرساز شد، از این اقدام خود ابراز ندامت و عذرخواهی کرد. یزدان قشقایی، پارکوباز نوجوانی که اقدام به انجام حرکات نمایشی در تخت جمشید کرده بود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از پیگیری دقیق موضوع اجرای حرکات نمایشی پارکور توسط یک جوان در این پایگاه و ابعاد آن خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- ویدیویی در فضای مجازی منتشر شده که جوانی پارکورکار را در حال جست وخیز در محوطه تخت گاه تخت جمشید نشان می دهد، این فیلم که نشان دهند خلاء حفاظتی در تخت جمشید است، واکنش هایی را به همراه داشته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۶:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ویدئویی از پارکور نوجوانی در تخت جمشید در فضای مجازی منتشر شده که مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید در واکنش به آن گفته است: این ویدئو متعلق به تابستان است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
به تازگی فیلمی از پرش یکی از نوجوانان پارکور کار در فضای مجازی پخش شده که نشان می دهد این فرد بدون ممانعت درحال پریدن از روی ابنیه تاریخی مجموعه جهانی تخت جمشید است.
برترین ها / پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از شناسایی پارکورکار ناقض حریم تخت جمشید و پیگیری قضائی موضوع خبر داد. حمید فدایی در پی انتشار ویدئویی در فضای مجازی که جوان پارکورکاری را در حال جست و خیر روی سازه های تخت جمشید نشان می دهد توضیح داد که این ویدئو متعلق به تابستان است و مشخص نیست ...
جویا خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید در خصوص فیلم منتشر شده از یک جوان در حال انجام حرکات نمایشی در این محوطه تاریخی، این موضوع را مربوط به تابستان امسال و دلیل عمده آن را وضعیت ناشی از شیوع کرونا و کاهش نیروهای یگان حفاظتی این مجموعه میراثی و نوعی ناآگاهی فرهنگی نسبت به ارزش های چنین آثاری دانست و از ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۰۱    
در روزهای اخیر ویدیویی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن یک پارکورکار نوجوان با وجود فضای امنیتی و دوربین های مداربسته ای که در مجموعه جهانی تخت جمشید وجود دارد، در حال انجام حرکات نمایشی در بخش های مختلف این بنای تاریخی است. دانلود ...
کرج رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا به نقل از مهر، در روزهای اخیر و در دورانی که مجموعه جهانی تخت جمشید کمتر گردشگری به دلیل کرونا به خود می دید، با وجود فضای امنیتی و دوربین های مداربسته ای که در این محوطه جهانی وجود دارد ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۱۹   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از شناسایی پارکورکار ناقض حریم تخت جمشید و پیگیری قضائی موضوع خبر داد. حمید فدایی در پی انتشار ویدئویی در فضای مجازی که جوان پارکورکاری را در حال جست و خیر روی سازه های تخت جمشید نشان می دهد توضیح داد که این ویدئو متعلق به تابستان است و مشخص نیست ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۰۸    
فارس-مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید در خصوص فیلم منتشر شده از یک جوان در حال انجام حرکات نمایشی درمحوطه تاریخی تخت جمشید گفت: این موضوع مربوط به تابستان امسال و دلیل عمده آن وضعیت ناشی از شیوع کرونا و کاهش نیروهای یگان حفاظتی این مجموعه میراثی و نوعی ناآگاهی فرهنگی است.