یکشنبه ۰۳ مردادساعت ۱۱:۱۳Jul 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میراث فرهنگی»

ایسنا   ۵۸ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرکل میراث فرهنگی کردستان گفت: ثبت جهانی هورامان راه را برای حضور گردشگران کشورهای دیگر "بیش از 190 کشور خارجی" در این منطقه را فراهم خواهد ساخت.
رکنا   ۵۹ دقیقه پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
عملیات گمانه زنی به منظور تعیین عرصه و پیشنهاد حریم محوطه خلیل آباد شوط در استان آذربایجان غربی که با مجوز پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در حال انجام است به کشف تبردستی شاخص دوره پارینه سنگی منجر شد.
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره میراث فرهنگی فرهنگی شهرستان پاوه مهمترین برند گردشگری منطقه اورامانات را طبیعت بکر زیبا، معماری اصیل تاریخی و سنتی و فرهنگ مردمان این منطقه دانست.
روزنامه همدان پیام   ۲ ساعت پیش    
معماری و شهرسازی به عنوان یکی از پیچیده ترین و در عین حال ملموس ترین و ضروری ترین علوم انسانی از دیرباز مورد توجه متخصصان و طراحان در سراسر جهان بوده است ...
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 34 میلیارد ریال اعتبار به تکمیل اردوگاه های گردشگری بی بی حکیمه،آبشار کمر دوغ، موگرمون و تنگ ماغر اختصاص یافته است.
سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گرمه بر استفاده از ظرفیت های فرابخشی برای حفاظت از میراث فرهنگی و توسعه گردشگری گرمه تأکید کرد.
ایمنا   ۳ ساعت پیش    
یک دکترای طراحی شهری گفت: یکی از مسائلی که در انتخاب شهردار باید مورد توجه باشد، فقدان مدیریت یکپارچه در شهرها است؛ در چنین شرایطی فردی باید به عنوان شهردار انتخاب شود که بتواند با سازمان ها، ارگان ها و نهادهای مختلف شهری مثل میراث فرهنگی یا راه و شهرسازی تعامل داشته باشد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، برنامه گفتگوی فرهنگی که با هدف طرح موضوعات و مباحث فرهنگی روز جامعه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 20:00 تقدیم مخاطبان می شود، سوم مرداد به بررسی موضوع چالش های پیش روی وزیر میراث فرهنگی دولت سیزدهم می پردازد. ...
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ سرپرست حفاری گروه حفاری تپه ارگ نادری شیروان گفت: فصل سوم کاوش ارگ نادری با همکاری دانشگاه زابل و میراث فرهنگی خراسان شمالی با پیش بینی اعتبار 15 میلیارد ریال از سر گرفته شد. ...
تا چند هفته دیگر متولی میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در دولت منتخب تعیین می شود. این در حالی است که گفت وگو درباره اینکه چه کسی سکان این وزارتخانه را در اختیار خواهد گرفت همچنان ادامه دارد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گرمه بر استفاده از ظرفیت های فرابخشی برای حفاظت از میراث فرهنگی و توسعه گردشگری شهرستان تأکید کرد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۰:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار فارس مراتب ثبت ملی شش اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد. به گزارش میراث آریا ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۰:۰۱    
مدیرکل میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص اعتبار 700 میلیون تومانی برای توسعه گردشگری کمردوغ خبر داد.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس خبر داد: اشیای تاریخی در شهرستان نی ریز کشف و ضبط شد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی به عنوان متولی اصلی این حوزه اساس اقدامات خود را بر تدوین و انتشار آمارهای مختلف متمرکز کرده و به جای بررسی واقعگرایانه مشکلات صنایع دستی، در تلاش است تا با انتشار آمارهای مختلف و تکرار مداوم آنها از زبان مدیران این وزارتخانه ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: پرونده ثبت جهانی "منظر تاریخی هگمتانه تا همدان" تکمیل و در وزارت میراث فرهنگی در حال ویرایش نهایی است و پس از این مرحله ترجمه و به یونسکو ارسال می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
دکترقدرت اله نوروزی با اشاره به ایفای تعهد مدیریت شهری کنونی مبنی بر صیانت و حمایت از میراث پرافتخار گذشتگان گفت: در اولین فرصت و با قید فوریت برای رفع نگرانی های موجود در خصوص ساختمان اطراف پل خواجو، تمهیداتی اندیشیده شود تا هرگز وقایعی اینچنین در ارتباط با آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهر تکرار نشود
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان گرمی گفت: تاکنون 182 اثر تاریخی این شهرستان در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر گفت: چندین سنگ افراشته در روستای احمدآباد شهرستان مشگین شهر شناسایی و کشف شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگر صنایع دستی درباره اظهارات اخیر وزیر میراث فرهنگی و اجرای عدالت در حق هنرمندان صنایع دستی می پرسد آیا عدالتی که مصداق واقعی برای لمس آن وجود ندارد، چیزی جز عملکردسازی نیست؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی قزوین از آغاز پروژه خواناسازی و مرمت یکی از دیوارهای دفاعی ضلع شمالی دژ تاریخی شهر سمیران خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی برای مناسب سازی هتل های مشهد با کمک انجمن جانبازان نخاعی ایران اعلام آمادگی کرد و گفت: کمیته ای مشترک با انجمن جانبازان قطع نخاعی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۱۰    
اراک - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت:حریم و ضوابط حفاظتی و معماری و نقشه محدوده عرصه 10 اثر ملی فرهنگی این استان در نامه ای از سوی وزیر میراث فرهنگی به استاندار مرکزی ابلاغ شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از کسب رتبه نخست روابط عمومی اداره کل استان در بین روابط عمومی های وزارت مربوطه در ارزیابی سال 99 خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مراغه گفت:مرحله نهایی از مرمت کلیسای هوانس با سه میلیارد ریال اعتبار آغاز شد و امیدواریم عملیات اجرایی آن با همین اعتبار تکمیل شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس از کشف و ضبط اشیای تاریخی در شهرستان نی ریز خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان از واگذاری کاروانسرای تاریخی دامغان با هدف احیاء، مرمت و بهره برداری به سرمایه گذار بخش خصوصی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از خسارت 20میلیارد ریالی بارندگی های چندروز گذشته به تأسیسات گردشگری منطقه طسوج چرام خبر داد.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
مراتب ثبت ملی شش اثر در فهرست میراث فرهنگی -تاریخی از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استاندار خراسان شمالی ابلاغ شد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رشت (پانا) - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان اعلام کرد اقامت در پارک ها و تفرجگاه های گیلان ممنوع است. به گزارش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان هرسین گفت: طی سالهای گذشته اقدامات خوبی برای تبدیل گلیم به عنوان برند شهر هرسین انجام شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان، از اجرای 971 بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری این استان توسط کارشناسان گردشگری و سرمایه گذاری در سه ماه نخست امسال خبر داد.
دولت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۳:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: باید بر روی موضوع شهر گردشگر کار جدی انجام شود تا تمام مردم کشور حداقل از مراکز استان ها و درجه شهرهای گردشگر آگاهی پیدا کنند، اگر این موضوع عملیاتی شود، تحول عظیمی در حوزه گردشگری کشور اتفاق می افتد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۸:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از دستگیری 13 حفار غیرمجاز و 2 سارق میراث فرهنگی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان : اقامت در پارک ها و تفرجگاه های گیلان ممنوع است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۴:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
مراتب ثبت ملی شش اثر در فهرست میراث فرهنگی تاریخی از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استاندار خراسان شمالی ابلاغ شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی خوزستان از دستگیری هشت سوداگر اشیاء تاریخی در منطقه آرپناه شهرستان لالی خبر داد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - گروهی از کارشناسان موسسه آرشیو تاریخی کلن برای بررسی میزان خسارت هایی که در سیل اخیر به آثار و اسناد ارزشمند موزه اشتولبرگ وارد آمده، به این شهر آلمان اعزام شدند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی خلخال گفت: دهیاری به عنوان متولی تفرجگاه و منطقه نمونه گردشگری اندبیل نگهداری امکانات رفاهی و تفریحی این محل را بر عهده گرفت.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۶:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، در نامه علی اصغر مونسان خطاب به سیدعلی آقازاده آمده است: در اجرای بند 12 از ماده 3 قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب 1367 و مواد مربوطه از قانون راجع به حفظ آثار ملی مصوب سال 1309 و نظام نامه اجرایی آن، نقشه محدوده عرصه ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۵۶    
تهران(پانا)- داور رشته نقالی و شاهنامه خوانی جشنواره فرهنگی، هنری فردا گفت شاهنامه هویت ملی ایرانی هاست و این مسئله که هنر نقالی و بازخوانی شاهنامه یکی از میراث فرهنگی ناملموس ایرانیان است بر همگان ثابت شده و لازم است که مربیان با تشویق دانش آموزان عرصه ورود به حوزه های هنری را برای آنها فراهم ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۵۷    
در کارزاری فعالان هنری و میراث فرهنگی خواستار رسیدگی به وضعیت مقبره خوشنویسان نامی کشور شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی از آغاز مرمت گذر چهار سوق و سرای نقشینه بازار تاریخی اراک خبر داد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
بررسی حضور ایران در اکسپوی دوبی،بهره گیری از فرصت رویداد قطر، ارزیابی دو پرونده راه آهن و اورامانات در یونسکو و هجوم مسافران به جاده ها از جمله خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۲۳    
گروه استانها- یکی از مهمترین بخش هایی که در استان ایلام از ابتدای شیوع کرونا به سرعت تحت تاثیر قرار گرفت، حوزه گردشگری بود که خسارت های زیادی را در زمینه کسب و کار صنایع دستی میراث فرهنگی و... متحمل شد.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: از سوی وزارت میراث فرهنگی ثبت ملی 11 اثر میراث فرهنگی ناملموس و یک اثر در خطر به این استان ابلاغ شد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان از دستگیری 19 نفر در جرایم مرتبط با میراث فرهنگی استان در سه ماه نخست سال جاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی کشور گفت: در راستای اجرای ماده 5 آیین نامه اجرایی تبصره ماده 2 قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، "دستورالعمل اجرایی حفاظت و بهره برداری پایدار میراث طبیعی" از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابلاغ شد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
طبق تفاهم نامه امضا شده میان اداره کل میراث فرهنگی گیلان و مدیریت شهری قرار بود عمارت بلدیه رشت با اعتبار هر دو ارگان مرمت و به عنوان موزه تغییرکاربری یابد، اما، حالا خبر رسیده اعتبار آن برگشت خورده است.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۳:۵۵    
دومین نشست تخصصی کارگروه گردشگری به صورت حضوری در محل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برگزار گردید.