دوشنبه ۰۷ آذرساعت ۰۵:۲۹Nov 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میراث فرهنگی»

ایسنا   ۵ ساعت پیش    
ایسنا/خوزستان مرمت تزیینات معماری مسجد رنگونی ها و رطوبت زدایی به شیوه مشارکتی و با همکاری اداره میراث فرهنگی آبادان و مدیریت منطقه آزاد اروند در دستور کار قرار گرفته و اعتبار لازم برای مرمت تامین شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: با تاکید استاندار و مطالبه مردم منطقه ، طرح ساماندهی گردشگری روستای زیارت در دستور کار قرار گرفت.
تیتر برتر   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۳ سایت دیگر  
روزگذشته حسن میرزایی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یک وزیری داریم مانند وزیر میراث فرهنگی به جای اینکه وزارتخانه خود را اداره کند و مشکلات و چالش های وزارتخانه اش را حل کند گویی مسئولیت خود را این می داند که در همه امور کشور مربوط و نامربوط اظهارنظر کند و حرف هایی را هم بزند که یک وقت هایی هم حرف ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۷:۵۴    
مدیر پایگاه میراث جهانی قنات زارچ گفت: سازمان یونسکو، جایزه جهانی سالانه حفاظت از میراث فرهنگی یونسکو (آسیا_اقیانوسیه) با عنوان ممتاز به اثر ثبت جهانی قنات زارچ اهدا کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند-مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: فردا هفتم آذرماه نمایشگاه سراسری صنایع دستی با حضور هنرمندان 27 استان در بیرجند افتتاح می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی از ثبت هزارمین اثر استان خراسان جنوبی در فهرست میراث ملی کشور خبر داد.
سلامت نیوز / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۰   + ۳۰ سایت دیگر  
نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت دارو در کشور گفت: چه کسی باید مشکل گرانی و کمبود دارو را مدیریت کند؟ احساس می کنم وزیر بهداشت جای دیگری زندگی می کند یا اینکه افرادی او را در پشت صحنه مدیریت می کنند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۲۰    
با حکم مصیب امیری رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، غلامرضا رحمانی به عنوان سرپرست معاونت فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه معرفی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رشتخوار گفت: از معاونت میراث فرهنگی و گردشگری استان درخواست کرده ایم تا محوطه تاریخی جیزد در اختیار دانشجویان باستان شناسی قرار گیرد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۱:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
خانه تاریخی صدوقی و قنات زارچ به عنوان یکی از قنات های ثبت جهانی شده در استان یزد برنده بخش جوایز حفاظت از میراث فرهنگی یونسکو در سال 2022 شدند.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۱    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام گفت: در حوزه گردشگری 30 پروژه با اشتغالزایی برای 420 نفر در نظر گرفته شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۱:۱۳    
ایسنا/خوزستان مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آبادان با اشاره به تلاش میراث فرهنگی برای برگزاری دوره های آموزش رایگان صنایع دستی گفت: هدف از برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی و هنرهای سنتی توسعه، ترویج و احیای رشته های منسوخ شده است.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر از عرضه صنایع دستی استان بوشهر در قطر خبر داد. به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، اسماعیل سجادی منش صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۱:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه از رییس جمهور می خواهیم که مشکل حریم راه آهن را برطرف کند، گفت: بسیاری از مردم درباره حریم میراث فرهنگی در تهران نگرانی هایی دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۴۷    
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد ایجاد کمپ های گردشگری را عامل توسعه اقتصادی و حفظ مواریث فرهنگی نیاکان ایرانی دانست.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی گفت: بیمه زیلوبافان شهرستان میبد در اولویت کاری وزارتخانه قرار دارد و سعی بر این است بیمه این افراد در دو تا سه مرحله ظرف چندماه آینده حل شود.
عزت الله ضرغامی در جریان سالروز ثبت جهانی زیلو دست به دوربین شد تا با گوشی تلفن همراهش بخشی از مراسم را ثبت کند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۴۰    
سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از مرمت کاروانسرای شوریاب شهرستان فیروزه خبر داد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۳۰    
حوزه/ نشست تخصصی الگوی مفهومی اخلاق ورزش با رویکرد تقنینی از سوی کارگروه ورزش، اوقات فراغت، گردشگری و میراث فرهنگی مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث فرهنگی بندیان درگز گفت: نقوش گچبری های مجموعه تاریخی دوره ساسانی بندیان درگز با روش فتوگرامتری و به صورت سه بعدی مستند سازی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۹:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
یزد- وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بیمه زیلوبافان در دستور کار وزارت میراث فرهنگی قرار گرفته و این موضوع را با جدیت دنبال می کنیم.
افق تهران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با دکتر عیسی فرهادی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار کرده و در خصوص گسترش همکاری های دو نهاد به تبادل نظر پرداختن
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۷:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نخستین برنامه سفر یک روزه خود به استان یزد، طرح توسعه مجموعه گردشگری باغ موقوفه علی نقی خان تفت را افتتاح کرد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۷:۱۳   + ۲۱ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور از بررسی شش پرونده در هفدهمین نشست کمیته بین الدولی پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس یونسکو خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
با حکم مصیب امیری رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری طیبه عزت اللهی نژاد به عنوان سرپرست گروه پژوهشی هنرهای ملی(سنتی) این مرکز معرفی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان استاندار همدان با بیان تأکید بر اینکه مجموعه امور اقتصادی استانداری باید توجه ویژه ای بر بحث تولید داشته باشد، گفت: بخش های اقتصادی استان به ویژه تولید دانش بنیان، کشاورزی، صنعت و معدن، خدمات و میراث فرهنگی با رویکردی که در استان شکل گرفته، باید تقویت شود.
بانی فیلم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
کاوش های باستان شناسی هیات مشترک ایران و فرانسه به سرپرستی میثم لباف خانیکی و روکو رانته در محوطۀ ویرانشهر واقع در 10کیلومتری شمال شهر فاروج استان خراسان شمالی از سر گرفته شد. ...
همگردی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا/ براساس گفته های یک کارشناس معماری و فعال میراث فرهنگی در اصفهان، فقر معماری متعهدانه موجب دهن کجی به هویت شهر اصفهان شده است. محمدرضا قانعی افزود ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: خانه صدوقی، جایزه جهانی حفاظت از میراث فرهنگی یونسکو را دریافت کرد.
یزد فردا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
یزدفردا: رئیس کمیسیون گردشگری میراث فرهنگی فرهنگی، صنایع دستی و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر یزد در جلسه بررسی روند خواهرخواندگی ها گفت: بررسی پیش نویس آیین نامه و دستورالعمل مدیریت یکپارچه خواهر خوانده های شهر یزد با حضور نمایندگان دانشگاه یزد و اتاق بازرگانی برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۰۲    
مهندس ضرغامی در بازدید از مجتمع بین راهی سومیا از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این پروژه قرار گرفت.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
لباف خانیکی با بیان این که در نتیجۀ کاوش فصل چهارم، ساختار دروازه، شامل معبر ورودی و برج های مکعب مستطیل شکل جانبی مورد شناسایی قرار گرفت، اظهار کرد: کاوش باستان شناسی در تپۀ جنوبی نشان داد که در این بخش از محوطه ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی استان زنجان از اتمام مرمت و سامان دهی سردر ورودی جنوب غربی سرای ناصری خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی به علاقه مندی جمعیت علویان منطقه آناتولی برای سفر به اردبیل اشاره کرد و گفت: سالانه میزبان حجم کثیری از علاقمندان به شیخ صفی الدین اردبیلی هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۶   + ۴۵ سایت دیگر  
یزد- وزیر میراث فرهنگی با اشاره به علاقه توریست های خارجی به فرهنگ و تمدن ایرانی گفت: در بطن فرهنگ و تمدن و معماری یزدی ها، رعایت حقوق زنان به وضوح قابل مشاهده است.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
بهترین آموزشگاه آشپزی در ایران سالانه توسط دو سازمان " وزارت میراث فرهنگی و گردشگری" و "سازمان آموزش های فنی و حرفه ای" معرفی می شود. در مهر ماه سال 1401، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، آموزشگاه آشپزی آرسِس شف را بهترین آموزشگاه آشپزی ایران معرفی کرد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۰    
به مناسبت بزرگداشت پنجاهمین سال کنوانسیون حفاظت از میراث جهانی فرهنگی و طبیعی، نشست میراث جهانی؛ ظرفیت ها و فرصت ها برای جامعه محلی با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی، فرهیختگان، نماینده پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری رویکرد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را ایجاد وفاق و اتحاد بین تشکل های بخش خصوصی در راستای توسعه صنعت گردشگری کشور عنوان کرد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۴۹   + ۱۸ سایت دیگر  
نقدینه - شرکت توسعه گردشگری شهرآئین با انتشار فراخوانی از صاحبان ایده، کارآفرینان، شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های فعال برای ارسال طرح و پیشنهادهای تجاری دعوت به همکاری کرد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از مجتمع گردشگری آریا در باغ آقا هاشم تفت بازدید کرد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۷    
میراث ملی نشان دهنده هویت یک تمدن است و اگر این تمدن حاصل تاریخ چند هزار ساله یک ملت باشد اهمیت آن چندین برابر خواهد، بنابراین مسئولان باید راهکاری بیندیشند تا بهره برداری لازم از میراث فرهنگی و گردشگری کشور صورت بگیرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از برگزاری نخستین جشنواره ملی صنایع دستی بسیج با عنوان دست آفرین های هنر ایرانی در استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان از برگزاری جشنواره صنایع دستی بسیج از 7 آذر برای نخستین بار و همزمان با سراسر کشور در رشت خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کوچه باغ های تاریخی تفت بازدید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه ترمیم کابینه آغاز شده است، گفت: گاهی اوقات با جوسازی های رسانه ای، فردی را که خوب دارد کار می کند بد جلوه می دهند یا وزیری که عملکرد مطلوب ندارد را حمایت می کنند و خوب جلو می دهند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- طرح توسعه مجموعه گردشگری باغ "علی نقی خان" شهر تفت استان یزد روز شنبه در مراسمی با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به بهره برداری رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
یزد- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور بازدید از چند طرح گردشگری وارد استان یزد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۰:۴۱    
ایسنا/البرز اخیراً خبری درباره کشت کاهو و کلم در بخشی از اراضی کاخ مروارید کرج که پیش تر به عنوان زمین گلف استفاده می شده، در فضای مجازی دست به دست شد. رئیس هیئت گلف استان البرز و همچین مدیرکل میراث فرهنگی البرز در این خصوص توضیحاتی دادند.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی ایلام بیان داشت : تقویت زیرساخت های گردشگری آبدانان در دستور کار میراث فرهنگی قرار دارد .