جمعه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۹:۵۳Apr 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فردوسی»

ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رضاخان برخی قسمت های فیلم فردوسی سپنتا را نپسندید و اثر توقیف شد. انگار در زندگی مشترک این دو حکیم، همذات پنداری غریبی صورت گرفته بود. ظاهراً جان نثاران پادشاه به او رسانده بودند که چرا در فیلم، شاعر به شاه غزنوی تعظیم نمی کند؟!
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۲:۵۱    
انجمن علی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه فردوسی مشهد سلسله جلساتی با عنوان متمم با هدف معرفی تمامی گرایش های مهندسی مواد و متالورژی برگزار می کند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۲:۲۵    
علی اصغر دادبه، استاد فلسفه و ادبیات عرفانی دانشگاه علامه طباطبایی عنوان کرد: زبان سعدی زبان امروز ماست و او با عنوان فردوسی ثانی زبان را به کمالی رساند که ماندگار شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: یکی از مهم ترین پروژه های منطقه تعریض پل فردوسی است که با مشارکت مناطق یک و شش در دست طراحی و اقدام بوده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۱:۱۷    
حجت الاسلام محمدرضا جواهری - عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم از رفع تعارضات تقاطع شهدای روحانیت خبر داد و گفت: این تقاطع غیر هم سطح، بلوار یادگار امام در منطقه دو را به بلوار شهدای روحانیت متصل می کند و تکمیل کننده رینگ ترافیکی بلوار فردوسی است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۳:۲۶    
مسابقات قرآنی خضراء ویژه دانشجویان، اساتید، کارکنان و خانواده های ایشان در سراسر کشور از سوی واحد قرآن و عترت دانشگاه فردوسی برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دبیر انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی گفت: باید برای پیشرفت و موفقیت دانشجویان شبکه سازی قوی میان آنها و ارگان های مختلف صورت گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۱:۳۶    
انجمن علمی دانشجویی فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد جلسات هفتگی با عنوان "بی داد" برگزار می کند.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۱:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار گروه اقتصادی ایرنا، با توجه به تحولات سیاست خارجی و افزایش امیدواری به موفقیت مذاکرات وین، آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در سایر کشورها و کاهش سفته بازی در بازار ارز، قیمت انواع ارز در روزهای اخیر روند کاهشی داشته است. ...
عطنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
عطنا | سعدی شاعر و سخنور مسلط بر ادب پارسی، به ما پارسی زبانان زندگی آموخت. به گزارش سایت خبری تحلیلی دانشگاه علامه طباطبائی ( عطنا )، امروز بزرگداشت شیخ اجل، استاد سخن سعدی (رحمه اله) است. به راستی اگرچه زبان فارسی با فردوسی از گزند و حذف دور ماند اما سعدی با نغز و سخن سنجی، آن را به اوج رساند ...
شعر فارسی یکی از بزرگ ترین و تعجب انگیزترین شعرهای جهان است... ما امروز سخت ترین ظلم ها را از آمریکا می بینیم، اما با او مبارزه می کنیم و این به خاطر غیرتی است که به فردوسی به ما داده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۹:۲۲    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه جغرافیای دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی گفت: نتایج و خروجی مهاجرت در روستاها نشان می دهد که این مهاجرت ها به نفع ساختار تولید و ساختار اجتماعی و اقتصادی روستاها نیست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۸:۲۶    
انجمن های علمی دانشجویی علوم شناختی دانشگاه فردوسی و مغز و شناخت دانشگاه مازندران کارگاه آموزشی مقاله نویسی، روش تحقیق و پروپوزال را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۸:۰۰    
انجمن های علمی دانشجویی و گروه نوآوری دانشگاه فردوسی مشهد جلسه ای با موضوع MVP یا حداقل محصول پذیرفتنی برگزار می کنند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR ، حضرت آیت الله خامنه ای 25 شهریور 1387 در دیدار شاعران بیاناتی ایراد فرمودند که به مناسبت روز بزرگذاشت سعدی بازخوانی می شود. بسم اللَّه الرّحمن الرّحیم ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۵:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در یادداشت روزنامه ایران آمده است: سعدی زبان فارسی را به اوج کمال خود رساند؛ آن طور نیست که بگوییم او زبان فارسی را نجات داده، این کاری است که پیش تر و از سوی بزرگانی همچون فردوسی انجام شده بود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۷:۴۷    
طرح مجیر از سوی کانون قرآن و عترت دانشگاه فردوسی در ماه رمضان ویژه دانشجویان برگزار می شود.
مشهد فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۶:۳۲    
احسان قبول، رئیس مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه فردوسی مشهد در گفت وگو با مشهد فوری: دانشجویان عموما پس از فارغ التحصیلی مهاجرت می کنند، یکی از عوامل مهاجرت این است که مدرک دانشگاه فردوسی را بتوانند کسب کنند. مهم ترین دلیل آن کار و اشتغال در کشور است چون شغل مناسبی را پیدا نمی کنند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۵:۵۶    
تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه فردوسی مشهد و موسسه فناوری رورکی هند به منظور گسترش همکاری های بین المللی در زمینه آموزش، پژوهش و فناوری به امضا رسید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۳:۴۱    
ایسنا/خراسان رضوی استادیار الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی با اشاره به جایگاه صلاة در دوران جاهلیت، گفت: واژه صلاة قبل از اسلام نیز معنای دینی داشته و این گونه نبوده است که واژه پیش از اسلام فقط معنای لغوی داشته باشد و پس از اسلام معنای دینی و شرعی پیدا کرده باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۳:۱۹    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه فردوسی گفت: دانشگاه آی آی تی رورکی هند با توجه به تجربیات زیادی که در حوزه مدیریت منابع آب و حوزه هیدرولوژیک دارد، از لحاظ سطح علمی در دنیا مطرح است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر غلامرضا حسنی عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد و رئیس اندیشکده مطالعات جمعیت بسیج اساتید خراسان رضوی درمورد راهکارهای مدیریت شده و هدفمند به منظور افزایش جمعیت با برنامه نوای جوانی گفتگوی تلفنی کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۱:۵۷    
ایسنا/خراسان رضوی دانش آموخته دکتری آموزش زبان انگلیسی دانشگاه فردوسی گفت: اگر محتوای زبان انگلیسی عمومی کاربردی و جذاب باشد، قطعا جایگاه خود را میان دانشجویان به دست می آورد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: هم ایران هم طرفین برجام خواستار احیای آن هستند و به احتمال زیاد مذاکرات وین باعث احیای برجام خواهد شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۸:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
آیین گرامیداشت علامه میرزا محمد بن عبدالوهاب قزوینی در برنامه رادیویی فرزانگان فرهنگ با حضور شاگردان علامه قزوینی برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه بافرزانگان فرهنگ سه شنبه 31 فروردین، دکتر محمدجعفر یاحقی، قطب علمی دانشگاه فردوسی مشهد، درباره علامه قزوینی، زندگی ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
پس از این که ایده برگزاری سوپر لیگ فوتبال اروپا جنجال و سر و صدای زیادی در دنیا به پا کرد، اکثر چهره های مطرح دنیای فوتبال نیز به این اتفاق واکنش منفی نشان دادند.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۸:۰۰    
عادل فردوسی پورمعتقد است سوپرلیگ لذت فوتبال را از بین می برد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۸:۰۰   + ۱۸ سایت دیگر  
مجری برنامه های ورزشی به حاشیه های اخیر سوپرلیگ اروپا و سرنوشت 12تیم شرکت کننده آن واکنش نشان داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۷:۴۳    
انجمن علمی دانشجویی انرژی دانشگاه فردوسی مشهد اولین جلسه از سلسله جلسات هفتگی گفت وگو درباره انرژی (Discussion on Energy) را به زبان انگلیسی برگزار می کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ویدیویی دیده نشده از عادل فردوسی پور در مسابقه "دانش فوتبال" که نوروز 1379 با تهیه کنندگی و اجرای او پخش می شد و درباره اطلاعات فوتبالی بود را ببینید./خبرفوری
فرادید   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۲۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ویدیوها و گزارش های میدانی رسانه ها از میدان فردوسی نشان از آن دارد که صفوف طولانی روز های اخیر در مقابل صرافی ها برای کسب سود 600 تا دو میلیون تومانی تشکیل شده است. کارشناسان اقتصادی درباره علت شکل گیری این صفوف می گویند که اختلاف قیمتی مردم را به بازار ارز کشیده است ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۶:۱۱    
جلد اول ترجمه آذری کتاب شاهنامه فردوسی به همت رایزنی فرهنگی ایران در باکو و با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجدید چاپ شد.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
عادل فردوسی پور تصویر زیر را در صفحه رسمی خود منتشر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی بر اساس آخرین رتبه بندی اعلام شده موسسه یو. اس نیوز، دانشگاه فردوسی با کسب نمره 37.4 در جایگاه 941 دانشگاه برتر جهان، رتبه 229 آسیا و رتبه 13 دانشگاه های کشور قرار گرفته است.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۲:۰۸    
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه یک مشهد گفت: در ماه مبارک رمضان با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد پویش ختم قرآن کریم برای دانشجویان شاهد و ایثارگر به صورت مجازی برگزار می شود.
صراط نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۳:۴۶    
عادل فردوسی پور تصویر زیر را در صفحه رسمی خود منتشر کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۰:۰۵   + ۲۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : کمترین ارزش دلار در سال 1400 به ثبت رسید. روز یک شنبه، اسکناس آمریکایی 340 تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 24 هزار و 500 تومان رسید. در تمام طول سال 1400، دلار هرگز در چنین سطح قیمتی به کار خود پایان نداده بود و شکست این سطح حتی می تواند منجر به افت شدیدتر شود ...
طلا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۵:۳۷    
نرخ ارز در صرافی ملی امروز یکشنبه اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ روز گذشته 113 تومان و قیمت یورو 226 تومان کاهش یافت.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- با شدت گرفتن شیب کاهش قیمت دلار، صفوف فروش این ارز در بازار تشکیل شده است. نرخ ارز از روز گذشته با کاهش 110 تومانی به 23 هزار و881 تومان رسیده است ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۴:۵۶   + ۳۸ سایت دیگر  
با شدت گرفتن شیب کاهش قیمت دلار، صفوف فروش این ارز در بازار تشکیل شده است.
برترین ها / پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تسنیم: با شدت گرفتن شیب کاهش قیمت دلار، صفوف فروش این ارز در بازار تشکیل شده است. نرخ ارز از روز گذشته با کاهش 110 تومانی به 23 هزار و 881 تومان رسیده است. قیمت طلا، سکه، دلار در بازار امروز ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۴:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرورزشی: در سال های اخیر درباره موضوع مشارکت برخی فوتبالیستها و یا همسرانشان با شبکه های شرط بندی و سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند موارد زیادی را شنیده یا حتی بعضاً در برنامه هایی مانند نود (در دورانی که عادل فردوسی پور تهیه کننده و مجری اش بود) دیده بودیم ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۴:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
به همت رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان در جمهوری آذربایجان، جلد اول ترجمه کتاب شاهنامه فردوسی به زبان آذری در 900 صفحه در شهر باکو تجدید چاپ شد. به گزارش ایسنا، این کتاب که توسط مرحوم پروفسور علیزاده از شرق شناسان مشهور این کشور در مدت 30 سال با زبان نظم به زبان آذری برگردانده شده بود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۵۹    
با ادامه کاهش قیمت دلار در بازار ، صف های فروش در مقابل صرافی های میدان فردوسی تشکیل شده است.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
گزارش ها از بازار ارز نشان می دهد صفوف فروش دلار در این بازار به درازا کشیده شده است و در این شرایط مردم به علت اینکه احتمال کاهش نرخ دلار را می دهند به سمت صرافی ها برای فروش ارز رفته اند. ...