شنبه ۲۰ خردادساعت ۰۱:۲۳Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تاریخ معاصر»

نشست نقد و بررسی کتاب حاج آقا روح الله: بررسی دوران استادی امام خمینی در بستر تاریخ با حضور حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا باقری، نویسنده اثر و مصطفی عیدی، پژوهشگر تاریخ معاصر برگزار شد.
نشست نقد و بررسی کتاب حاج آقا روح الله: بررسی دوران استادی امام خمینی در بستر تاریخ با حضور حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا باقری، نویسنده اثر و مصطفی عیدی، پژوهشگر تاریخ معاصر برگزار شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۳:۵۱    
پخش تلویزیونی سریال جدید شبکه یک با نگاهی به وقایع تاریخ معاصر در کردستان، از چهارشنبه شب آغاز شد و به همین بهانه نگاهی به دو قسمت ابتدایی این سریال داشته ایم؛ سوران چگونه سریالی است؟
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
پخش تلویزیونی سریال جدید شبکه یک با نگاهی به وقایع تاریخ معاصر در کردستان، از چهارشنبه شب آغاز شد و به همین بهانه نگاهی به دو قسمت ابتدایی این سریال داشته ایم؛ سوران چگونه سریالی است؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۱۸    
معاون امور استان های رسانه ملی به همراه مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی، از روند تصویربرداری سریال آژیر در ارومیه بازدید کردند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ نشست نقد و بررسی کتاب حاج آقا روح الله، بررسی دوران استادی امام خمینی در بستر تاریخ با حضور حجت الاسلام حمیدرضا باقری، نویسنده اثر و مصطفی عیدی، پژوهشگر تاریخ معاصر برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگر تاریخ معاصر ایران گفت: چرا باید آرزوها را امری منفی بدانیم در حالیکه داشتن آرزو برای فرد و ملت موتور محرک است و هرچه آرزوی ملت ها بلند باشد، تلاش و تحرک آنها بیشتر خواهد بود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۲:۴۷    
به گزارش مشرق، علی نادری، مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در واکنش به رونمایی از موشک هایپرسونیک با نام " فتاح" در توئیتی نوشت: یادگاری های تاریخ معاصر را باید بارها و بارها مرور کرد. همین تفاوت ها سرنوشت ملت ها را تغییر داده است. ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۵:۱۵    
بابیگری آغازگر ترورهای سیاسی در تاریخ معاصر ایران بود و ترور، آنچنان با بابیگری پیوند خورد که در اواخر دوران قاجار، نام بابی و تروریست با همدیگر مترادف بود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۵۳    
حوزه/ امیرة برغل بانوی پژوهشگر و فرهیخته لبنانی گفت: می توانیم بگوییم که امام خمینی(ره) یکی از شخصیت های خاصی بودند که شخصیت و حقوق زنان را در تاریخ معاصر اسلام دوباره احیا کردند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
انقلاب 57، از مهمترین رویدادهای تاریخ معاصر جهان، رسانه های بزرگ را بر آن داشت تا عکاسان خود را برای ثبت آن به ایران اعزام کنند؛ این مجموعه به عکس های امام خمینی (ره) اختصاص دارد که از سوی عکاسان خارجی ثبت شده و در رسانه های داخلی منتشر نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
اراک-قیام 15 خرداد یکی از رویدادهای برجسته تاریخ انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر ایران است که مطالعه و تحلیل آن حتی برای شرایط امروز کشور ارزشمند و ضروری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۴:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
امام خمینی (ره) یکی از بزرگ ترین شخصیت های تاریخ معاصر است که مستند سازهای بسیاری ابعاد زندگی ایشان را به تصویر کشیده اند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۳:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
انقلاب 57، از مهمترین رویدادهای تاریخ معاصر جهان، رسانه های بزرگ را بر آن داشت تا عکاسان خود را برای ثبت آن به ایران اعزام کنند؛ این مجموعه عکس از امام خمینی (ره) توسط عکاسان خارجی ثبت شده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۱:۵۰    
در تظاهراتی که در 15 خرداد در تهران برپا شد، زنان نقش بسزایی ایفا کردند و با توجه به اسناد بسیار اندکی که از حضور زنان در این نهضت حکایت دارد تعدادی از شهدا و مجروحان این دو روز را زنان تشکیل می دادند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۱:۲۸    
پژوهشگر ارشد تاریخ معاصر گفت: انتقال مدیریت مبارزه و تحولات جامعه از شخصیت ها و احزاب سکولار به یک مرجع دینی از مهمترین پیامد های قیام 15 خرداد بود که موجب دگرگونی اساسی در روند تحولات بعدی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۱:۲۶    
قیام 15 خرداد سال 42 مردم قم واقعه ای مهم در تاریخ معاصر کشورمان است که به گفته بسیاری از مورخان و کارشناسان سیاسی می توان آن را مبدا انقلاب اسلامی ملت ایران عنوان کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
در طول تاریخ معاصر کشورمان حجاب، به عنوان یک مسئله مهم و حساس در جامعه، همواره مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. به طور کلی، دو دیدگاه در مورد حجاب وجود دارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده تاریخ معاصر گفت: حرکتی را که حضرت امام در سال 42 آغاز کرد،برای صیانت از کشور و استقلال ایران بود زیرا بعد از تصویب کاپیتولاسیون، آمریکایی ها در ایران دست به هر جنایتی می زدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
قیام 15خرداد 1342، نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران و نقطه آغازین روند پیروزی انقلاب اسلامی ایران در برابر دستورات ضداسلامی حکومت پهلوی و قوانین مخالف شریعت بود. این نهضت که با الهام از فرهنگ غنی عاشورایی شکل گرفت، توانست اثر عمیقی در تاریخ معاصر ایران به جای بگذارد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری صدای افغان در یادداشتی به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی نوشت: در طول تاریخ بشریت، شخصیت هایی پا به عرصه ی وجود نهاده اند که فراتر از تاریخ پیش رفته و تاریخ ساز شده اند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
سردار موحد با صدور پیامی عنوان کرد: قیام تاریخی و جریان ساز 15 خرداد، سرآغاز نهضت اسلامی بود که بزرگ ترین و مردمی ترین انقلاب تاریخ معاصر جهان را رقم زد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
تجلیل و تمجید غالب رسانه های کشورهای مختلف از ابرمرد تاریخ معاصر دنیا و بت شکن قرن به روشنی نشانگر تأثیرگذاری شخصیت بی نظیر و پرفروغ آن مفسر کبیر قرآن در جهان است.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۵:۳۷    
امام جمعه ابهر با بیان اینکه امام عزیز و بزرگوار ما واقعا انسان جامع الاطراف و کاملی بودند، گفت: امام خمینی(ره) شخصیت بی نظیر تاریخ معاصر است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگر تاریخ معاصر گفت: 15 خرداد یک نقطه عطف در تاریخ مبارزه با پهلوی است. این که می گویم نقطه عطف نه تنها در نظر مذهبیون که حتی چپ ها و لیبرال ها هم 15 خرداد را یک نقطه خاص در تاریخ می دانستند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۴:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
حوزه/به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی(ره)، نشست نقد و بررسی کتاب حاج آقا روح الله: بررسی دوران استادی امام خمینی در بستر تاریخ با حضور حجت الاسلام حمیدرضا باقری، نویسنده اثر و مصطفی عیدی، پژوهشگر تاریخ معاصر برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۴:۲۲    
بیت تاریخی امام راحل در قم، حدود یکصد سال پیش بنا شده و توسط شخص امام خریداری شده بود؛ این خانه بدون تجملات در حقیقت آئینه و گواه ساده زیستی ابرمرد تاریخ معاصر است که توانست با تکیه بر خدا و همراهی مردم ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۴:۱۴    
سرهنگ فولادی در پیامی به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد تأکید کرد: نام امام (ره) زینت بخش بزرگترین انقلاب تاریخ معاصر است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۲۹    
یک پژوهشگر تاریخ معاصر درباره رمز و راز محبوبیت امام خمینی(ره) به مواردی اشاره کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۱۴    
امام خمینی(ره)، بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، یکی از تاثیرگذارترین چهره های تاریخ معاصر و از شاگردان بزرگ مکتب حضرت امام حسین(ع) بودند که یاد و خاطره ایشان هرگز از حافظه ی ملت شریف ایران پاک نخواهد شد ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۰۱    
انقلاب امام روح الله خمینی (قدس سره) یک ویژگی متمایز نسبت به دیگر انقلاب های تاریخ معاصر دارد و آن ویژگی این است که خواستار وحدت اسلامی و همزیستی با تمام کشورهای اسلامی شده و دست صلح و دوستی به سمت آنها دراز می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان گفت: امام خمینی(ره) بزرگترین انقلاب تاریخ معاصر جهان را رقم زدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
یک پژوهشگر و محقق تاریخ معاصر گفت:مشکل غربی ها و غرب زدگان این است که امام را با نگاه ماتریالیستی و دنیوی مشاهده می کنند، در حالی که امام یک جریان معنوی و اسلامی الهام بخش از وحی است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۲۴    
زائر حاضر در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) گفت: بی شک امام خمینی (ره) یکی از تأثیرگذارترین شخصیت های سیاسی و مذهبی در تاریخ معاصر کشورمان و چه بسا سراسر دنیا بوده و هستند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۴:۱۶    
مردمی که برای امام و پیشوای خود، جان نثاری می کنند و نمایی امروزی از شیعه گری و پیروی ایمانی خود را به نمایش الهی می رسانند، عید و اعیادی را برای عصر خود و همه اعصار رقم می زنند که در تاریخ فراموش نشدنی خواهند بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۲:۲۸    
تاریخ معاصر ایران، نقاط عطف و حساس بسیاری را پشت سر نهاده است که قیام 15 خرداد 1342، یکی از مهم ترین آنهاست.به اعتقاد بیشتر محققان تاریخ معاصر ایران، وقوع انقلاب اسلامی در سال 1357 که خود از مهم ترین و حساس ترین این نقاط عطف است، برآیند این تحولات عمده بوده است.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام علی درویشی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره)، اظهار داشت: امام خمینی (ره) بدون شک احیاگر دین و شریعت در تاریخ معاصر ما هستند. امام راحل احیاگر دین و شریعت در تاریخ معاصر است وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) این احیاگری دین و [...]
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۰:۳۲    
میرزایی گفت: رهبر کبیر انقلاب اسلامیِ امام خمینی (ره) بی شک یکی از تأثیرگذارترین شخصیت های سیاسی و مذهبی در تاریخ معاصر کشور ایران و حتی سراسر دنیا بوده و هستند
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت سالروز ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی(ره) پای صحبت های پژوهشگر نام آشنا و روایتگر تاریخ معاصر ایران، خسرو معتضد نشسته ایم.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۶:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی گفت: امام خمینی رضوان الله تعالی علیه توانستند تاریخ معاصر را به تاریخ انبیای الهی پیوند بزنند که این کار بسیار بزرگی بود.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
چهاردهم و پانزدهم خرداد ، در تاریخ ملت بزرگ ایران ، با نام و یاد حضرت امام خمینی رحمةالله علیه عجین است به همین بهانه تورقی کوتاه در تاریخ زده می شود.
شیخ محمد کوزه گر امام جمعه موقت روستای تمبک: ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از حوادث مهم تاریخ معاصر ایران است مقام معظم رهبری در سالگرد این روز سخنان مهمی ایراد می کنند
شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت بندر سیراف: حضرت امام خمینی(ره) بی شک یکی از تأثیرگذارترین شخصیت های سیاسی و دینی در تاریخ معاصر است نقش ایشان در هدایت نهضت انقلاب اسلامی ایران و تشکیل حکومت اسلامی را هرگز نمی توان نادیده گرفت.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
محور گفتگوی برنامه این هفته، بررسی دو مقوله جمهوریت و اسلامیت در اندیشه امام (ره) است. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،نیمه خرداد ماه یادآور آغاز و فرجام حرکت بزرگ مرد تاریخ معاصر ایران حضرت امام خمینی (ره) است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۵۱   + ۲۲ سایت دیگر  
شبکه مستند در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) با پخش مستندهای بانو قدس ایران ، تشییع بزرگ و امتحان ضمن پرداختن به ابعاد شخصیتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی فصلهای مهمی از تاریخ معاصر ایران را بازخوانی می کند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۲:۳۹    
حسین اصغری/ پژوهشگر تاریخ معاصر
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۹:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار قم پرس ؛آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های نمازجمعه 12 خرداد 1402 در مصلی قدس قم، بیان کرد: از جمله اصول مهم در رشد و شکوفایی یک ملت به ویژه در نسل جوان، توجه به گذشته تاریخی اسلام، انقلاب اسلامی و مواریث تاریخی است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۵:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه گرگان گفت: امام خمینی (ره) به دلیل بهره مندی کامل از آموزه های اسلامی و عمل به آن، تاثیر عمیقی در دنیای معاصر گذاشت و شخصیت بی نظیر و ممتاز این دوران است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۵:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سیدمحمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با بیان اینکه روزهای چهاردهم و پانزدهم خرداد ماه در تاریخ معاصر ایران پرنقش و تاثیر گذاراست، گفت: جهاد تبیین درباب تفکر الهی امام راحل (ره) برای پیشگیری از انحرافات فکری در جامعه اسلامی ضروری است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: امام خمینی(ره) از شخصیت های بزرگی است که دنیای اسلام به آن معترف بوده و می توان از ایشان به عنوان تأثیرگذارترین شخصیت های تاریخ معاصر کشور و حتی سراسر دنیا نام برد.