چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۰۳:۴۶Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یهودی»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۰:۰۹    
در 9مرداد 1331 بانک شاهنشاهی که متعلق به انگلیس ها بود، پس از انقضای مدت 60ساله قرارداد برچیده شد. بانک شاهنشاهی به موجب امتیازنامه 1267 خورشیدی، تاسیس و اداره آن به مدت 60سال به بارون جولیوس رویتر، یهودی آلمانی تباری که تابعیت انگلیس و دین مسیحیت را پذیرفته بود، واگذار شد ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در آخرین سخنرانی خود در دولت دوازدهم تایید کرده است که آرشیو هسته ای ایران توسط اسرائیلی ها سرقت شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۷:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تأکید کرد که مقاومت اجازه نخواهد داد رژیم صهیونیستی طرح یهودی سازی قدس را اجرایی کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
یک نویسنده صهیونیستی فاش کرد که گروههای یهودی در بریتانیا سخت تلاش می کنند تا بر محتوای کتاب های درسی مربوط به تاریخ خاورمیانه و مسئله فلسطین تأثیر بگذارند، به همین خاطر دو کتاب به دلیل "سوگیری خطرناک گمراه کننده" علیه رژیم صهیونیستی کنار گذاشته شده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۴۱    
پژوهش یک مرکز رژیم صهیونیستی حاکی است که با وجود اینکه بخش قدیمی قدس از سال 1967 در کنترل این رژیم است، 77 درصد جمعیت آن همچنان مسلمان و تنها 10 درصد یهودی هستند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۳:۲۲    
شفقنا- پلیس لندن اعلام کرد که میزان حملات یهودی ستیزانه در طی دوره جنگ اخیر اسرائیل و گروههای فلسطینی در غزه در مقایسه با 3 سال قبل به میزان 4 برابر افزایش داشته است. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۱۱    
نفتالی بنت در 25 مارس 1972 در خانواده ای یهودی که از آمریکا به سرزمین های اشغالی مهاجرت کرده بودند، متولد شد. وی متولد و بزرگ شده حیفا است. بنت به لحاظ مذهبی در خانواده ای با گرایش یهودیت ارتدکس رشد یافته به طوری که از جهت مادربزرگ مادری از منتسبین به خاخام راپاپورت و راشی، مفسر کتاب مقدس است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۴۱    
پروژه پرهزینه و مدرن فرهنگی یهودیان در شهر لیون بطور رسمی افتتاح شد. مدیر این موسسه می گوید که ضرورت دارد که از هویت یهودی تقدس زدایی شود.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۱۱    
شفقنا- امام علی علیه السلام رسیدگی به محرومان را تنها با دستورالعمل و فرمان انجام نمی داد، بلکه شخصاً به رفع مشکلات مردم می پرداخت. به گزارش شفقنا حضرت علی (ع) نان و خرما را درون زنبیل می گذاشت و با دوش مبارک حمل می کرد و به فقراء می رساند. اصحاب و یاران می گفتند: ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۲:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
جوانی نوشت: اگر از پای یک زن یهودی خلخال به ظلم و جنایت در بیاورند، انسان خوب است تا از این غصه بمیرد. این سخن امام علی(ع) بیان کننده آن است که عدالت ، شعار اصلی در یک حکومت دینی و الهی است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۲:۴۶    
شورای اوقاف، امور اسلامی و اماکن مقدس در بیت المقدس با رد طرح جدید رژیم صهیونیستی موسوم به طرح ساختاری محلی برای مرکز شهر قدس ، آن را پوششی برای یهودی سازی قدس شریف توصیف کرد و خواهان لغو آن شد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۴۷    
الله اکبری گفت: یهودیان بسیار مغرور و متکبراند یعنی تمام انسان های غیر یهودی دیگر را خادم و نوکر خود می خوانند گویا تمام انسان ها برای خدمت به یهودیان خلق شده اند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۵۲   + ۱۹ سایت دیگر  
رادیو ارتش اسرائیل گزارش داد که این فرد تحت محاکمه، یک مرد 20 ساله یهودی است که برای اهدافی ماجرا جویانه به ایران سفر کرده بود.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۴:۴۰    
حوزه/ مجمع کلیساهای آمریکا موسوم به "کلیسای مسیح" اسرائیل را یک رژیم نژاد پرست نامید و با این اقدام به لابی یهودی در آمریکا ضربه جدیدی وارد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اسحاق هرتزوگ، رئیس جدید اسرائیل برخلاف مواضع رهبران سابق و کنونی حزب کارگر در برخورد با تمام آنچه مربوط به شهرک های یهودی نشین می شود، تصمیم گرفت وضعیت سیاسی را به وضعیت امنیتی تبدیل کند و تحریم شهرک سازی در کرانه باختری توسط شرکت بن و جری را اقدامی برای "حمایت از تروریسم" بداند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۲۵    
کتاب فرقه ها، عرفان واره ها و مکاتب صهیونیستی شامل سه فصل با عنوان های فرقه های صهیونیستی، مکاتب یهودی صهیونیستی و عرفان واره های صهیونیستی است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مرحوم فرج نژاد درباره جریان زرسالار جهانی یهودی و رسانه های این جریان دغدغه جدی داشت و در این زمینه کار علمی کرده و آثار فاخری همچون دین در سینمای شرق و غرب و اسطوره های صهیونیستی سینما تحلیل نفوذ فرهنگ کابالیستی (عرفان یهودی) در سینما سینما و فلسفه شک گرایی و صهیون و.. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۵۸    
شفقنا- لابی یهودی در آمریکا متحمل ضربه جدیدی شد به طوری که مجمع عمومی کلیساهای این کشور موسوم به کلیسای مسیح ، اسرائیل را در رده رژیم های آپارتاید قرار داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از القدس العربی، این مجمع کلیسایی اعلام کرد که رژیم آپارتاید اسرائیل را به هیچ عنوان نمی پذیرد. ...
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۳۳   + ۱۷ سایت دیگر  
مرحوم فرج نژاد درباره جریان زرسالار جهانی یهودی و رسانه های این جریان دغدغه جدی داشت و دراین زمینه کار علمی کرده و بسیار مسلط بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۴:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
ران درمر که از سال 2013 تا همین هفته های قبل سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن بود، به یک اندیشکده یهودی مخالف ایران در واشنگتن ملحق شد.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ابتدا کمتر کسی به محاکمه ولو غیر منصفانه سروان یهودی ارتش اهمیت می داد و حوادث در تاریکی - چنان که مطلوب اتهام زنان بودند - پیش می رفت. اما دخالت زولا و انتشار نامه من متهم می کنم!
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا : اتحادیه اروپا در واکنش به رویدادهای امروز، یکشنبه در قدس شرقی و یورش شهرک نشینان یهودی به مسجدالاقصی طرفین را به خویشتنداری فرا خواند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۹:۱۰    
اتحادیه اروپا در واکنش به رویدادهای امروز، یکشنبه در قدس شرقی و یورش شهرک نشینان یهودی به مسجدالاقصی طرفین را به خویشتنداری فرا خواند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۹:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که رژیم صهیونیستی از عادی سازی روابط کشورهای عربی برای اجرای سیاست یهودی سازی قدس و نابودی آرمان فلسطین استفاده می کند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۲۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
نظامیان صهیونیستی امروز به تظاهرات فلسطینیان علیه ساخت شهرک های یهودی نشین در شمال کرانه باختری یورش بردند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۴:۲۶    
یک استاد حوزه علمیه گفت: آثاری که برخی از بانوان مسیحی و یهودی درباره عفاف و حجاب نوشته اند، حاصل عقلی است که کارکرد آن فارغ از هر دین و مذهب، یکی است و از این رو، عفاف یک گفتمان جهانی است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
حسن غفاری فر گفت: در همه ادیان حجاب و پوشش وجود دارد به عنوان مثال زنان یهودی واقعی کاملا محجبه هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس جدیدترین نظرسنجی انجام شده بدست یک موسسه یهودی آمریکایی مشخص شد برخلاف انتظار همه یهودیان آمریکا از رژیم صهیونیستی پشتیبانی نمی کنند.
ماهنامه فیلم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۷:۰۲    
در فیلم درس های فارسی کارگردان اوکراینی وادیم پرلمن (که خانه ی شن و مه را هم کارگردانی کرد) داستان پسر جوان یهودی به نام ژیل را تعریف می کند که نازی ها دستگیرش کردند و همراه عده ای دیگر به مقصدی نامعلوم برده می شود ...
ابنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۹:۳۳    
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا ده ها یهودی ضد صهیونیست در نیویورک مقابل محل اقامت تیم ملی بیس بال اسرائیل تجمع کردند. آنان پرچم فلسطین و بنرهایی با مضمون "حمایت از اسرائیل، حمایت از یهود محسوب نمی شود"، "خاخام های اصیل همیشه مخالف صهیونیست ها و دولت اسرائیل هستند" ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۹:۱۲    
تندروهای یهودی با سنگ شیشه های مسجد تاریخی حسن بک را شکستند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
گروهک ها و سازمان های یهودی خود را برای تعرض گسترده و دسته جمعی به مسجد الاقصی در تاریخ 18 جولای و در سالروز آنچه تخریب هیکل می نامند، آماده می کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۰۲:۱۱    
اگر این نیز انسان است شرح حالی از پریمو لِوی، نویسندهٔ ایتالیایی یهودی است که نخستین بار سال 1947 منتشر شد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۰۸:۱۴    
درست به یاد نمی آورم که در چه روزی به این نتیجه رسیدم که کنراد باید دوست من باشد ، اما شک نداشتم که چنین خواهد شد... دوستی که حاضر باشم جانم را فدایش کنم. فرد اولمن در دوستِ بازیافته از رفاقت دو نوجوان در زمانه رایش سوم می نویسد که یکی یهودی و دیگری نجیب زاده ای آلمانی است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۰:۵۰    
شفقنا- روزنامه آساهی ژاپن در نوشتاری به ادامه اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی در ساخت شهرک های یهودی نشین در اراضی فلسطینی پرداخته و آن را ناقض قوانین بین المللی خوانده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۰۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
جنبش حماس اعلام کرد: حضور برخی کشور های عربی و اسلامی در رزمایش ناتو به فرماندهی آمریکا و با حضور رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطین اشغالی را محکوم می کنیم.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۰۰:۰۰    
خاطرات آیت الله هاشمی: آقای [محمدرضا]نوری [شاهرودی]، سفیرمان در عربستان سعودی خواست که با ولیعهد عربستان که عمل جراحی داشته، تلفنی صحبت و احوال پرسی کنم ...
یک پزشک   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۰۹:۳۹    
فرانتس کافکا سوم ژوییه 1883 در پراگ در دامان خانواده ای یهودی به دنیا آمد، چهل سال و یازده ماه زندگی کرد، شانزده سال و شش ماه از زندگی خود را صرف درس و مدرسه کرد (دریافت دکترای حقوق در سال 1906) و چهارده سال و هشت ماه سرگرم کار اداری بود. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۰۳:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از آناتولی، نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی روز جمعه با یورش به سمت معترضان فلسطینی در کرانه باختری اشغالی، به پرتاب گاز اشک آور و شلیک گلوله پلاستیکی اقدام کردند. برخی گزارش ها حاکی از آن است که در اثر این یورش، 87 فلسطینی زخمی شدند. ...
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۲۲:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
داستان فیلم حول کوه اللوز در منطقه تبوک می چرخد، کوهی که بسیاری از یهودی ها، آن را کوه سینای واقعی می دانند. موضوعی که شک و تردید ها در خصوص اهداف پشت پرده این همکاری سینمایی را برانگیخته است.
فاخته نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۱۲:۳۴    
دیوان دادگستری اروپا: منع ذبح شرعی بدون بیهوشی تعادل بین آزادی مذهب و حقوق حیوانات است دیوان دادگستری اتحادیه اروپا روز پنجشنبه با صدور حکمی از قانون بلژیک برای ممنوعیت ذیح شرعی حیوانات بدون بیهوشی آنها دفاع کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۵:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
جنبش حماس ضمن انتقاد از تجاوزات صهیونیست ها تأکید کرد که رژیم صهیونیستی در پی یهودی کردن قدس است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۳:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
امی گوتمن پژوهشگر علوم سیاسی و رئیس دانشگاه پنسیلوانیا است. یک شهروند یهودی که جان خود را مدیون مهاجرت پدرش به هند است. جو بایدن این زن برجسته محقق و کارشناس علوم سیاسی را به عنوان سفیر آمریکا در برلین تعیین کرده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۰:۳۰    
رژیم صهیونیستی برای رسیدن به اهداف خود پروژه یهودی سازی را در مناطق اطراف الاقصی انجام می دهد، شهرک سلوان از مهم ترین مکان هایی است که پروژه یهودی سازی در آن اجرا می شود.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خاطرات آیت الله هاشمی: تشکیل جلسه شورای امنیت [سازمان ملل]، برای رسیدگی به شکایت اتحادیه عرب در خصوص برنامه گسترش بخش یهودی نشین بیت المقدس شرقی و مخالفت آمریکا، مسأله مهم روز است
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۳:۵۴    
زنبورک یکی از قدیمی ترین و کهنه ترین سازهای جهان است که به آن هارپ یهودی jew ‘s harp هم گفته می شود که قدمت آن به قرن چهارم میلادی بر می گردد هرچند کشور و خواستگاه آن مشخص نیست اما آن را به کشورهای چین و مغلوستان نسبت داده اند.
الف   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۲۱:۵۷    
درآمد : عبدالله شهبازی مورخ و مبارز پیش از انقلاب است . وی از اوائل دهه 1360 در عرصه تحقیقات مردم شناختی، تاریخی و سیاسی فعال بود . دو کتاب ظهور و سقوط سلطنت پهلوی و خاطرات نورالدین کیانوری از جمله آثار اوست ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۸:۲۲    
قدس – ایرنا – ناصر الهدمی رئیس موسسه بیت المقدسِ مخالف یهودی سازی گفت: رژیم صهیونیستی در صدد جدا کردن بخشی از مسجد الاقصی است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۱:۴۴    
شفقنا- حضرت آیت الله مظاهری می گوید: ما مسلمانیم، اما این فساد اخلاقی در خیابان ها و عروسی ها و جلسات خصوصی را هم داریم! یعنی عملمان، عمل یهودی ها و صهیونیست ها و غربی هاست، اما گفتارمان أشهد أنّ علیاً ولی الله است. یعنی از نظر عمل لنگیم. این خیلی مصیبت است و اگر انسان برایش خون گریه کند، جا دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۷:۴۱    
یک رادیوی اسرائیلی امروز (یکشنبه) از تلاش حزب لیکود برای تدوین پیش نویس قانونی برای یهودی سازی شهرهای مختلط جهت ارائه به کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) خبر داد.