شنبه ۱۰ آبانساعت ۲۲:۵۶Oct 2020 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یهودیان»

مردم نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : لهستان از کشورهایی است که بیشترین صدمه را در طول جنگ جهانی دوم، از سیاست های سلطه جویانه آلمان نازی دیدند. یهودیان این کشور هم در نسل کشی نازی ها، بیشترین تلفات و صدمه را بین یهودیان اروپا، متحمل شدند ...
آزادی اندیشه الزاما با محدودیت هایی روبه روست و هیچ کس منکر ان نیست که روزنامه ها نه می توانند به طور نامشروع حیثیت اشخاص را لکه دار کنند و نه می توانند اسراری را که از دفاع ملی قابل تفکیک نیستند، منتشر کنند ...
تقریب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۲۰:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
نشست خبری مشترک سران اقلیت های دینی آشوریان، ارامنه، یهودیان و زرتشتی ها در محکومیت توهین رسانه های غربی به ساحت پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) عصر امروز جمعه نهم آبان ماه در کلیسای شرق آشوری تهران برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۶:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه قزوین گفت: در واژه های دینی کلمه ای به اسم "ادیان" نداریم، بلکه همه آنچه از طرف خدای متعال آمده یک دین است و تمام پیامبران از حضرت آدم(ع) تا زمان پیامبر اسلام (ص) بر یک دین و وحی و کلام الهی بودند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۰:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تل آویو موضع رئیس جمهور ترکیه در خصوص یکسان دانستن اسلام هراسی کنونی در اروپا با آزار و قتل عام یهودیان در جنگ جهانی دوم را تهوع آور نامید و از رئیس جمهوری ترکیه به شدت انتقاد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مبلغان مسیحی به بازگشت یهودیان به بیت المقدس اعتقاد دارند و همچنین معتقدند هرچه تعداد یهودیان در اسرائیل بیشتر باشد مسیح زودتر ظهور خواهد کرد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۴۳    
بر اساس تحقیق جدید مرکز تحقیقات سیاست یهود در لندن، تعداد یهودیان اروپا به کمترین میزان خود در هزار سال گذشته رسیده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۶:۳۶    
استاد سطح عالی حوزه علمیه با تأکید بر لزوم تحریم همه جانبه فرانسه، گفت: باید پیروان همه ادیان الهی اعم از مسیحیان و یهودیان و مسلمین در برابر اهانت به انبیاء بایستند، چرا که وقتی اهانت به یک انسان معمولی در فرانسه جرم است، چرا نباید اهانت به پیامبر میلیاردها انسان جرم باشد؟
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
یک روزنامه آلمانی معتقد است که رای یهودیان در سبد بایدن است نه ترامپ.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
وقتی در مورد سرزمین یهودیان در میان شبکه جهانی صهیونیسم صحبت می شود، ابتدا درباره نقاطی از آمریکای لاتین بحث می شود، ولی بعد مساله به سمت فلسطین بر می گردد چون آنها می خواهند در قلب جهان اسلام پایگاهی برای نفوذ داشته باشند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۰۷    
به گفته یک گروه ضد اشغال ، اسرائیل برای اولین بار از سال 2002 ساخت واحدهای مسکونی برای یهودیان را در شهر الخلیل در کرانه باختری تصویب کرده است.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۳:۲۵    
اکثر یهودیان آمریکا به طور سنتی به حزب دموکرات گرایش دارند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۰۸    
رئیس فدراسیون یهودیان مراکش در فرانسه از نشست دیپلمات های آمریکایی، اسرائیلی و مراکشی در نیویورک برای عادی سازی روابط بین رباط و تل آویو خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۴۰    
سردار کوثری هتک حرمت به پیامبر اسلام (ص) توطئه ای حساب شده برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان است گفت: مسئولان ادیان دیگر از جمله مسیحیان و یهودیان اگر به معنای واقعی موحد باشند باید نسبت به هتک حرمت به رسول گرامی اسلام (ص) واکنش نشان دهند .
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۴۲    
مکی درباره اظهارات رییس جامعه یهودیان بر علیه ایران گفت: در آلمان جامعه یهودیان همواره به دلیل جنایاتی که نازی ها در خلال جنگ دوم جهانی با یهودیان داشتند طلبکار دولت آلمان بودند و همواره سعی کرده اند این کشور را تحت فشار و نفوذ خود قرار بدهند و در این مورد نیز طبیعتا در صدد کاستن از روابط بین آلمان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
راننده کاروان یهودیان طرفدار ترامپ در نیویورک با یک زن طرفدار بایدن در انتخابات آمریکا به زد و خورد پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۳:۳۳    
سال 1917 میلادی بود که نامه ای از طرف دولت انگلستان به مشهورترین فرد جامعه یهودیان بریتانیا نوشته شد؛ نامه ای که منشأ شکل گیری دولت مستقل یهود به حساب می آید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اس وی نیوز از حمایت 13 خاخام برجسته جامعه یهودیان ارتدکس آمریکا از ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی این کشور خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۶:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
فرماندار ایالت نیویورک هشدار داد در صورتیکه یهودیان ارتدوکس از محدودیت های جدید مرتبط با کرونا سرپیچی کنند، از دریافت بودجه عمومی محروم می شوند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
این رستوران تحت نظارت "لیفی وای دوچمان" خاخام جامعه یهودیان در امارات فعالیت می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۰۲    
حضرت زکریا یکی از پیامبران خداوند و از نوادگان حضرت موسی (ع) می باشد. مسلمانان و مسیحیان به پیامبری او معتقدند، امّا یهودیان پیامبری او را انکار می کنند.
یکی از مشاوران نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته او در صورت پیروزی در انتخابات با متحدان آمریکا درباره برنامه موشکی ایران رایزنی خواهد کرد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
یکی از موضوعات مورد توجه در انتخابات آمریکا رای دادن اقلیت هاست. یکی از اقلیت های مورد توجه در ایالات متحده یهودی ها هستند. یهودی هایی که با داشتن چندین لابی مشهور و حضور پررنگ ثروتمندان این اقلیت در کمک های انتخاباتی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نتایج نظرسنجی که به سفارش پایگاه خبری کمیته یهودیان آمریکا ( ای جی سی) انجام شده است، نشان می دهد اگر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همین امروز برگزار شود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
نتایج یک نظرسنجی جدید در میان جامعه یهودیان آمریکا نشان می دهد که گزینه اصلی آنها در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده جوزف بایدن است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
برنامه این هفته داخل اسرائیل شبکه پرس تی وی تبعیض های صورت گرفته علیه یهودیان موسوم به سفاردی و مزراحی در مقایسه با یهودیان اشکنازی می پردازد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
آیا خدمات ترامپ به اسرائیل او را بین یهودیان آمریکا محبوب تر کرده؟
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۵    
بیژن خاکشور، کارشناس فرهنگ و دین یهود، با اشاره به اینکه یهودیان ایران از گذشته در کمک به برگزاری مراسم ویژه عزاداری امام حسین (ع) پیش قدم بوده اند، گفت: دو ماه محرم و صفر و به خصوص مراسم اربعین، درک متقابل ادیان از یکدیگر و وحدت ادیان در برگزاری یک مراسم دینی و قومی را به نمایش می گذارد .
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۲۹    
باری گوین ترجمه: محمد حسین باقی کیسینجر و برادرش از مزیت انعطاف پذیری و سرسختی برای محافظت از خود برخوردار بودند اما این به آن معنا نیست که آنها محرومیت و تحقیر را در زندگانی دوران جوانی خود تجربه نکرده اند. دوستانِ آن دوران می گویند تلاش های کیسینجر برای به حداقل رساندن درد نوعی خودفریبی است ...
یک پزشک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۴۵    
رمان تعمیرکار نوشته برنارد مالامود است. این رمان درباره یک فرد یهودی ساده است که در اواخر دوران روسیه تزاری برای یافتن کار به شهر می آید اما به او تهمت خون زده می شود. اما معنای تهمت خون چیست؟! ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کتاب عرفان در میان یهودیان در عالم اسلام به قلم سارا سویری به نگارش درآمده و به همت انتشارات حکمت و عرفان منتشر شده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
رهبر انصار الله یمن ضمن انتقاد از سیاست برخی کشورهای غربی، تصریح کرد که در کشورهای غربی، اهانت به اسلام مجاز است؛ اما دشمنی با یهودیان صهیونیست ممنوع.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۳۶    
رهبر انصار الله یمن ضمن انتقاد سیاست های برخی کشورهای غربی، تصریح کرد که در کشورهای غربی، اهانت به اسلام مجاز است، اما دشمنی با یهودیان صهیونیست ممنوع است.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
الحوثی خاطر نشان کرد که فرانسه و غرب در حالی به اسلام و پیامبر گرامی آن حضرت محمد (ص) توهین می کنند که مانع هر نوع توهین به یهودیان صهیونیست می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رهبر انصار الله یمن ضمن انتقاد از سیاست برخی کشورهای غربی، تصریح کرد که در کشورهای غربی، اهانت به اسلام مجاز است؛ اما دشمنی با یهودیان صهیونیست ممنوع.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۴۰    
یک وبگاه آلمانی در مورد تلاش برخی سیاستمداران آلمانی و گروه های تندروی یهودی برای ضربه زدن و یا تعطیلی مرکز اسلامی هامبورگ گزارشی منتشر کرده است. حتی قرار است رمکو لمیس، مدیر شورای یهودیان آمریکا روز پنجشنبه به هامبورگ بیاید تا علیه این مرکز شیعی سخنرانی کند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
حوزه / مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: خداوند در قرآن می فرماید نام پیامبر اسلام(ص) در انجیل آمده است، البته ممکن است برخی از مسیحیان و یهودیان این حقیقت را نپذیرند، چون در انجیل هایی که اکنون در جوامع مختلف موجود است به دلیل تحریف هایی که صورت گرفته، نام پیامبر اسلام(ص) دیده نمی شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
یک نظرسنجی جدید نشان داده است که 54 درصد از ساکنان سرزمین های اشغالی خواستار کناره گیری و اخراج بنیامین نتانیاهو از سیاست هستند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۱۰    
مجید نخعی در گفت وگو با خبرگزاری میزان پیرامون اهمیت شهر مکه برای توسعه و گسترش دین اسلام گفت: رسول اکرم (ص) برای تبلیغ و گسترش اسلام نیازمند زیر ساخت هایی بودند که این موارد تنها در شهر ام القرا مکه فراهم بود، خداوند نیز به رسول اکرم (ص) ابلاغ کرده بود که مرکز تبلیغ خود را در شهر مکه مستقر کند ...
خبرگزاری فارس: اظهارات دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا درباره توافق با ایران در تجمع انتخاباتی او در شهر گرینویل ایالت کارولینای شمالی هم ادامه یافت و او بار دیگر مدعی شد که نخستین تماس تلفنی او بعد از پیروزی در انتخابات از سوی ایران خواهد بود. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۱:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
آپارتاید حاکم بر جامعه صهیونیستی به جایی رسیده که هر از چند گاهی شهر های مختلف فلسطین اشغالی شاهد اعتراض یهودیان مهاجر به این تبعیض نژادی رژیم صهیونیستی است و اعتراضات گسترده خیابانی طی ماه های اخیر، علاوه بر انگیزه های معیشتی ناظر به ناکارآمدی دولت، به شدت تحت تاثیر انگیزه های نژادی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شبکه المیادین گزارش داد: شیوع ویروس کرونا باعث تعمیق اختلاف بین یهودیان متدین و سکولار شد.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۲:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
فارس: یک مقام امنیتی در امارات متحده عربی روز جمعه مدعی شد توافق سازش میان این کشور و رژیم صهیونیستی یک پیروزی در زمینه مبارزه علیه افراط گرایی در غرب آسیا محسوب می شود. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
یک گروه آمریکایی طرفدار رژیم صهیونیستی نسبت به پایان یافتن تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران ابراز نگرانی کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از یاهونیوز، کمیته یهودیان آمریکا ضمن ابراز نگرانی از اتمام تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران در 18 اکتبر ...