سه شنبه ۱۹ اسفندساعت ۰۷:۲۵Mar 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم تسلیحاتی»

افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران اسلامی همیشه برای صلح و ثبات در جهان قدم برداشته است و هیچگاه تهدیدی برای هیچ کشوری بشمار نمی رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۵۰    
دو سناتور جمهوری خواه از دولت آمریکا خواستند تا تحریم های تسلیحاتی جدیدی را علیه ایران وضع کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
دو سناتور جمهوری خواه آمریکا در ادامه سیاست های دولت دونالد ترامپ ، با ارسال نامه ای به وزیر خارجه آمریکا، خواستار وضع تحریم های تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۲:۴۵   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه سابق آمریکا تصمیم دولت جدید این کشور درباره انصارالله و عقب نشینی از تمدید تحریمهای تسلیحاتی ایران را مقدمه ای برای بازگشت بایدن به برجام خواند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نزدیک به 140 نهاد غیردولتی از 31 کشور جهان یک نامه سرگشاده را امضا کرده و از شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا پس از کودتای اول فوریه ارتش میانمار، فورا تحریم تسلیحاتی را علیه این کشور اعمال کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس گزارش سازمان ملل، بنیانگذار شرکت امنیتی بلک واتر آمریکا که از دوستان نزدیک ترامپ به شمار می رود با اعزام مزدور و سلاح به لیبی تحریم های شورای امنیت در خصوص ممنوعیت ارسال سلاح به این کشور را نقض کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – بازرسان سازمان ملل در گزارشی محرمانه دریافتند که اریک پرینس همپیمان و حامی مالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا تحریم تسلیحاتی این سازمان علیه لیبی را نقض کرده است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۵۶    
شفقنا- سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد یکی از نزدیکان رییس جمهور پیشین آمریکا تحریم های لیبی را نقض کرده بود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ اریک پرینس دوست نزدیک دونالد ترامپ و موسس شرکت بدنام بلک واتر بارها تحریم تسلیحاتی لیبی را نقض کرده بود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اریک پرینس، رئیس سابق شرکت پیمانکار بلک واتر، با نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل، برای یکی از رهبران شبه نظامی لیبی سلاح فرستاده است.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۴۳   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: یک بار در شورای امنیت سازمان ملل در سال 97 که خود ترامپ هم شرکت می کرد همه علیه او به نفع برجام و ایران صحبت کردند. در سال 98 در شورای امنیت خواست کاری کند که بخشی از قطعنامه 2231 اجرا نشود و تحریم تسلیحاتی ما که بنا بود پایان پذیرد به پایان نرسد که موفق نشد و خودش ماند و یک جزیره ...
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۸:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
دستیار ارشد وزیر خارجه ایران به خبرگزاری روسی اسپوتنیک گفت که با توجه به لغو تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل و با هدف صیانت از امنیت منطقه، ایران امیدوار به خرید تسلیحات از روسیه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
کمیته نظامی مشترک لیبی (5+5) امروز (شنبه) از کشورهای شرکت کننده در کنفرانس برلین خواست تا تعهدات خود در قبال بحران لیبی که شامل خارج کردن شبه نظامیان خارجی به کشورهایشان می شود، اجرا کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۱:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به ‫رزمایش‬⁩ موشکی و پهپادی پیامبر اعظم 15 ⁧‫سپاه‬⁩ پاسداران انقلاب اسلامی گفت:‫ ‬ما توسط کشورهایی که امروز ⁧‫قدرت موشکی‬⁩ و ⁧‫توان بازدارندگی‬⁩ ایرانمان را تهدید می نامند، تحریم تسلیحاتی بودیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۱:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
برخی کارشناسان دلیل چرایی رای ممتنع آمریکا به طرح تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را توضیح دادند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۴:۳۴    
ایرنا : دولت آمریکا پس از شکست در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل، در آخرین تلاش برای مقابله با ایران به کمیته پنجم مجمع عمومی سازمان ملل متحد که وظیفه تصویب بودجه این سازمان را دارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۴:۲۱    
دولت آمریکا پس از شکست در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل، در آخرین تلاش برای مقابله با ایران به کمیته پنجم مجمع عمومی سازمان ملل متحد که وظیفه تصویب بودجه این سازمان را دارد، پیشنهاد کرد برای اجرای مکانیسم ماشه بودجه در نظر گرفته شود که با مخالفت اکثریت کشورها روبرو شد و رأی نیاورد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۲۲:۲۵    
از 152 کشور حاضر در خصوص رای گیری برای تحریم تسلیحاتی ایران، 120 کشور مخالف، 10 کشور موافق و 32 کشور ممتنع بودند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۰۱:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
دبیر کل سازمان ملل با تاکید بر تشکیل کمیته نظارت بر آتش بس لیبی، خواستار رعایت محدودیت و تحریم تسلیحاتی لیبی شد.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۱:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش نباء خبر،هر چه به پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ نزدیک می شویم، همصدایی جهانی برای پایبندی به برجام بلندتر از قبل به گوش می رسد به طوری که دبیرکل سازمان ملل متحد به تازگی، صراحتا در چارچوب قطعنامه 2231 شورای امنیت خواستار برقراری روابط تجاری کشورها با ایران شده است. ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۲۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
ساعت 24 - هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان با اعمال تحریم های تسلیحاتی علیه ترکیه مخالفت کرد. او گفت کشورش تحریم تسلیحاتی یک کشورعضو پیمان آتلانتیک شمالی ناتو را درست نمی داند. قرار است آلمان به ترکیه زیردریایی بفروشد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۴:۲۶    
وزیر خارجه آلمان گفت که این کشور مخالف درخواست یونان مبتنی بر اعمال تحریم تسلیحاتی علیه ترکیه است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۳:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
وزیر خارجه آلمان با رد درخواست یونان برای اعمال تحریم تسلیحاتی اتحادیه اروپا علیه ترکیه، ابراز امیدواری کرد که بتوانند تنش ها در شرق دریای مدیترانه را از طریق دیپلماسی حل کنند.
برترین ها / جماران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۹:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
جماران: به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز سه شنبه به شدت به روسیه حمله کرد و گفت: روسیه ثبات منطقه دریای مدیترانه را با انتشار اطلاعات گمراه کننده و تضعیف حاکمیت و اشاعه هرج و مرج تهدید می کند . ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۴:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
به دنبال تلاش یونان برای اعمال تحریم تسلیحاتی علیه آنکارا، صدراعظم آلمان اعلام کرد، رهبران اتحادیه اروپا قصد دارند با متحدان ناتو و واشنگتن درخصوص صادرات تسلیحاتی به ترکیه مذاکره کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
تجربه سال های دفاع مقدس و تحریم تسلیحاتی ایران در هنگامه نبرد علیه نیروهای عراق نشان داد که کشور فارغ از ایدئولوژی برای مقابله با استکبار جهانی نیاز به تسلیحات پیشرفته هم دارد.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
منابع آگاه از تصمیم آلمان برای تمدید تحریم تسلیحاتی عربستان سعودی به مدت یک سال خبر دادند.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۶:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: منابع آگاه به خبرگزاری آلمان (DPA) گفته اند که برلین قصد دارد تحریم تسلیحاتی عربستان سعودی را تا پایان سال میلادی 2021 تمدید کند. همچنین این خبرگزاری اعلام کرد که آلمان از این هم پیشتر رفته و قرار است مجوزهایی که موقتاً تعلیق شده بود را به طور کامل ابطال کند حال آنکه تسلیحاتی که در ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – دولت آلمان ممنوعیت صادرات اسلحه به عربستان را یک سال دیگر تمدید و موارد محدودیتی را تشدید کرد. به گزارش دی پی اِی ، سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد ممنوعیت صادرات اسلحه از آلمان به عربستان که از سال 2018 اعمال شده و قبلا چند بار تمدید شده بود، مجددا تا پایان سال 2021 تمدید شد. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا ، رسانه های آلمان گزارش دادند که دولت این کشور تحریم تسلیحاتی عربستان سعودی را برای یک سال دیگر تمدید کرد. به رغم تحرکات سعودی ها برای پایان تحریم تسلیحاتی این کشور از سوی آلمان، تصمیم برلین برای تمدید تحریم تسلیحاتی عربستان قطعی بود. ...
به رغم تحرکات سعودی ها برای پایان تحریم تسلیحاتی این کشور از سوی آلمان، رسانه های آلمانی از تصمیم برلین برای تمدید یک ساله تحریم تسلیحاتی ریاض خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۴:۴۰    
به رغم تحرکات سعودی ها برای پایان تحریم تسلیحاتی این کشور از سوی آلمان، رسانه های آلمانی از تصمیم برلین برای تمدید یک ساله تحریم تسلیحاتی ریاض خبر دادند.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۷:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: فرستاده ویژه سازمان ملل متحد می گوید حدود 20 هزار جنگجو و مزدور خارجی در جنگ داخلی لیبی فعال هستند. او حضور این نیروها را نقض شدید حاکمیت مستقل لیبی دانست. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
کمیته کارشناسان سازمان ملل در زمینه نظارت بر تحریم ها علیه سودان جنوبی در گزارشی به شورای امنیت خواهان ابقای تحریم تسلیحاتی إعمال شده علیه این کشور شرق آفریقا شد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
سیدعلی آقازاده دافساری، با اشاره به نگاه جمهوری اسلامی ایران به موضوع لغو تحریم های تسلیحاتی، گفت: برابر برخی مفاد برجام، زمانی در رابطه با تحریم تسلیحاتی تعیین شد. این تحریم برابر توافق هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال و اوایل مهرماه سال جاری لغو شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۹:۴۵    
وزیر دفاع ترکیه در پی توقیف جنجالی کشتی متعلق به این کشور در مجاورت با لیبی، گفت که عملیات ایرینی اتحادیه اروپا فاقد پایه در قوانین بین المللی است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : دو سازمان حقوق بشری از دولت انگلیس خواستند تا فروش سلاح به دولت سعودی و امارات را به دلیل جنگ یمن متوقف کند.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۲:۵۸    
ایران پرس: سامانه موشکی پدافند هوایی باور373 محصول خلاقیت و اتکا بر توانمندی های داخلی در زمینه طراحی، توسعه و استقرار یک سامانه موشکی راهبردی است؛ در واقع توسعه این سامانه واکنشی به تحریم تسلیحاتی ایران از جمله در زمینه سامانه های پدافند هوایی است.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۸:۲۲    
آرمان ملی: وزرای امور خارجه آلمان و فرانسه در صحبت هایی درباره سیاست های آتی کشورهای اروپایی درباره مسائل مختلف از جمله توافق هسته ای ایران با وجود روی کار آمدن دولت جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در ژانویه 2021 مدعی شدند که ما به عنوان اروپایی ها می خواهیم به رویکردی مشترک برای اطمینان حاصل کردن ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگو و رئیس هیئت مذاکره کننده جنبش انصارالله یمن اقدام کشورهای غربی در تحریم تسلیحاتی عربستان سعودی را ستود.
برترین ها / صبا ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا به نقل از روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان گفت: اقدام آلمان درباره توقف فروش سلاح به عربستان به دلیل جنگ یمن اشتباه و غیرمنطقی است. ما به تجهیزات نظامی آلمان نیاز نداریم ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس هیأت ملی مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن و سخنگوی انصارالله از قصد آلمان برای تمدید تحریم تسلیحاتی ریاض استقبال کرد و خواستار اتخاذ موضعی مشابه توسط دیگر کشورها شد.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۸:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیأت مذاکره کننده یمن از کشورهایی که در مسیر توقف فروش سلاح به رژیم آل سعود گام بر می دارند قدردانی کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۱:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
در ملاقات کاظم جلالی سفیر کشورمان با نیکولای نوزدریف مدیر کل دپارتمان سوم آسیای وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه ،همکاری های دوجانبه ایران با روسیه و همچنین همکاری های مسکو با برخی کشورهای آسیایی مورد تبادل نظر قرار گرفت . ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۰:۰۰   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – سرتیپ سمیر زکی حسین فرمانده هوانیروز ارتش عراق عصر امروز یکشنبه در دیدار با سرتیپ یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سفر گذشته خود به ایران و بازدید از توانمندی های دفاعی کشورمان اظهار کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۹:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون فراکسیون پارلمانی حزب سوسیال دموکرات آلمان گفت: در صورتی که عربستان به رویکرد کنونی خود در قبال یمن ادامه دهد، تحریم تسلیحاتی این کشور همچنان به قوت خود باقی خواهدماند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
وزیر مشاور دولت عربستان سعودی در امور خارجه، تصمیم دولت آلمان برای قطع فروش تسلیحات به ریاض را غیرمنطقی و اشتباه دانست.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
شاید مهم ترین و پرآوازه ترین تسلیحات نظامی ایران را به توان موشک های بالستیک دانست. در این گزارش به موشک های بالستیکی می پردازیم که در دوران تحریم تسلیحاتی توسط ایران تولید، رونمایی و عملیاتی شده اند. منبع: خبرگزاری دانشجو 266 262
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۳    
همزمان با تحرکات دیپلماتیک مقامات کشورمان برای گسترش همکاری های دوجانبه با کشورهای مختلف در جهان پساترامپ، تهران روز گذشته میزبان وزیر دفاع عراق بود؛ اقدامی که تحلیلگران آن را مهم و نقطه عطفی در تقویت گفتمان مستمر میان دو کشور ارزیابی کرده اند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۱:۳۵    
حسن دانایی فر در گفت وگو با میزان، در خصوص حضور باقیمانده تروریست ها در عراق و انجام برخی اقدامات تروریستی در این کشور اظهار داشت: پرونده عراق را باید از جمله پرونده ها سیال برشمرد ...
برترین ها / گذار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۲۰:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایرنا: اتحادیه اروپا روز پنجشنبه تحریم های خود علیه ونزوئلا را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد. به نقل از آسوشیتدپرس، با این اقدام تحریم دارایی ها و سفر 36 مقام ونزوئلایی به اتحادیه اروپا تا 14 نوامبر سال 2021 برقرار خواهد بود. ...