جمعه ۰۸ بهمنساعت ۰۳:۴۵Jan 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تجهیزات نظامی»

درپی تشدید تنش های روسیه و غرب برسر اوکراین، آمریکا تجهیزات نظامی به اوکراین و در نزدیکی مرزهای روسیه منتقل کرده است.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
خودرو های مین کوب از دستاورد های مهم صنایع دفاعی کشورمان به شمار می روند. مین ها از انواع تجهیزات نظامی هستند که برای ایجاد خطوط دفاعی در مرز ها استفاده می شوند. البته در نبرد های نظامی پس از تصرف یک منطقه مهم برای حفاظت از آن نیز راهبرد کاشتن مین در اطراف همان منطقه اجرایی می شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۰:۲۸    
دنیای اقتصاد : در حالی که روسیه نیروها و تجهیزات نظامی خود را به صورت گسترده در مرز اوکراین جمع کرده، در بازارهای انرژی جهان نیز تنش های موازی ایجاد شده است ...
هاژه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۲:۰۷    
متحدان ناتو که از تهاجم احتمالی روسیه هراس دارند، با اعزام نیروها و تجهیزات نظامی به اوکراین، حمایت از کیف را افزایش داده اند. ناتو می گوید این اقدام در پاسخ به تداوم تجهیز نظامی روسیه در امتداد مرز اوکراین صورت گرفته است. ...
گلستان ما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده نیروی انتظامی گلستان با بیان اینکه قدرت نظامی رژیم پهلوی پوشالی بود؛ گفت: در زمان این رژیم، کشور در حوزه تجهیزات نظامی به غرب وابسته بود.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
طبق اعلام پنتاگون، وزارت خارجه آمریکا با فروش تجهیزات نظامی و جنگنده به مصر به ارزش 2.5 میلیارد دلار موافقت کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۴:۵۹    
وزارت امور خارجه آمریکا فروش برخی تجهیزات نظامی عمده از جمله هواپیماهای ترابری نظامی و سیستم های راداری به قاهره را تأیید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۲    
تهران – ایرنا – پایگاه های نظامی روسیه در تاجیکستان و قرقیزستان در سال جاری به سلاح و تجهیزات نظامی مجهز می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
مقام های دولت آمریکا گفتند که رئیس جمهور این کشور در حال بررسی استقرار هزاران نظامی آمریکایی و تجهیزات نظامی سنگین در اروپای شرقی و منطقه بالتیک است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
در پی قطع صادرات گاز ایران به ترکیه در روز های گذشته، برخی شرکت های صنعتی این کشور تولید خود را متوقف کرده اند. به گزارش خبرگزاری رویترز شرکت تولید قطعات خودرو صنعت اژه ، شرکت تولید مقوا کارتونسان و شرکت تولید قطعات تجهیزات نظامی و خودرو کاتمرجیلر تولید خود را موقتا متوقف کرده اند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۵:۵۰    
یوسف پیرزاده تاجر ایرانی که سال 84 به اتهام جاسوسی و خرید تجهیزات نظامی برای ایران توسط دولت آلمان بازداشت شده بود و پس از تحمل 18 ماه زندان تبرئه شد و به کشور بازگشت، در گفت وگو با خبرگزاری برنا گفت: مسئولان دیپلماسی بگویند چرا از حقوق من که در راستای منافع ملی بود ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۵:۲۵    
ناتو از آمادگی کشورهای عضو و ارسال کشتی ها و جنگنده ها برای تقویت بنیه دفاعی خود در شرق اروپا خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۵۷    
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که که نیروهای ناحیه نظامی شرقی این کشور به همراه تسلیحات و تجهیزات نظامی خود همچنان در حال انتقال به خاک بلاروس به منظور برگزاری مانور نظامی مشترک هستند.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در حال حاضر تجهیزات نظامی فوق پیشرفته عربستان سعودی و امارات متحده عربی که نتیجه سا ل ها مبادله پترو دلار ها با تسلیحات غربی است، در برابر پنجاه هزار حوثی فلج مانده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۸:۴۰    
مجری شبکه لندنی الحوار در قسمتی از برنامه این شبکه تجهیزات نظامی امارات را زیر سوال برد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- سازمان حشد الشعبی امروز(یکشنبه) از آغاز عملیات گسترده پاکسازی منطقه از تروریستهای داعش در استان دیالی عراق خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ طالب الموسوی از فرماندهان حشد الشعبی در دیالی اعلام کرد که این عملیات با انتقال تجهیزات نظامی گسترده به منطقه عملیاتی و شراکت تیپ سوم، چهارم ...
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در گفتگو با فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان وعده داد همچنان تجهیزات نظامی در اختیار شرکای واشنگتن در خلیج فارس قرار دهد.
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
در پی بالا گرفتن تنش میان اوکراین و روسیه، پس از موافقت آمریکا با ارسال 200 میلیون دلار تسلیحات نظامی به این کشور، اولین محموله به فرودگاه کی یف رسید.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
طبق گفته دولت خودخوانده دونتسک، سه ماه از استقرار 120 هزار نظامی اوکراینی در خط تماس بین دو طرف می گذرد و آنها هر روز تجهیزات نظامی بیشتری دریافت می کنند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
کریستینه لامبرشت ، وزیر دفاع آلمان می گوید این کشور قصد ندارد به اوکراین تسلیحات ارسال کند. اظهارات وزیر دفاع آلمان بعد از آن منتشر می شود که چندین کشور اروپایی، از جمله بریتانیا پیشتر به صورت رسمی تایید کردند که به کی یف برای مقابله با تهدید روسیه کمک می کنند و تجهیزات نظامی به این کشور می فرستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۸:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
سفارت مسکو در تهران با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک نظامی ایران، روسیه و چین در خلیج عمان، نام برخی از تجهیزاتی که روسیه با آن در این مانور شرکت کرده است را اعلام کرد .
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مسکو – ایرنا – رسانه های روس از ورود نخستین محموله کمک های تجهیزات نظامی و تسلیحاتی آمریکا به کی یف پایتخت اوکراین خبر دادند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۰:۰۰    
خاطرات جان کری: پس از تغییر رژیم در ایران و رخداد تسخیر سفارت آمریکا و حوادث پیامد آن، دیگر روشن بود که آمریکا این تجهیزات نظامی را به ایران تحویل نخواهد داد اما این مشکل وجود داشت که ایران بخشی از هزینه ی آن را پرداخته و این پول در حسابی در خزانه داری آمریکا ماند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اطلاعات ارتش اوکراین در حالی از ارسال تجهیزات نظامی و نیروهای وابسته به روسیه به شرق اوکراین خبر داد که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اعلام کرد مسکو قصد حمله به همسایه شمالی خود را ندارد.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
هواناو یا هاورکرافت یکی از تجهیزات نظامی و غیرنظامی است. وظیفه اصلی این وسیله حضور به عنوان یک وسیله ترابری است. وسیله ای که به گواه کارشناسان و فرماندهان نظامی کاربرد های متفاوتی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کاخ کرملین گفت: گمانه زنی ها در مورد تجاوز روسیه به اوکراین بهانه ای برای تجمع نیروها و تجهیزات نظامی ناتو در مرز های روسیه است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۴:۴۶    
سفیر اوکراین در برلین، آلمان را فاقد اراده سیاسی در زمینه ارائه تجهیزات نظامی به کشورش توصیف کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
به گفته تلویزیون ملی فنلاند، ناتو ناو هلندی "روتردام" را به دریای بالتیک فرستاده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری بلاروس گفت، کشورهای غربی حدود 30 هزار نیروی نظامی، تجهیزات و تسلیحات را در مرزهای غربی این کشور مستقر کرده اند، اما به رزمایش ها مشترک بلاروس با همسایه خود، یعنی روسیه خرده می گیرند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۲۳:۲۰    
بلاروس از حضور نیروها و تجهیزات نظامی روسیه به این کشور برای آغاز مانورهای نظامی مشترک خبر داد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- نیروهای آمریکایی که بر میدان نفتی شمال شرق سوریه مسلط هستند، تانکرهای دیگری از نفت این کشور را سرقت به پایگاه خود در شمال عراق منتقل کردند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ...
کیهان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام علی شیرازی روزنامه هرالدتریبون در تاریخ 4 آذر 1357 به نقل از ریچارد دساوین؛ فروشنده رسمی تجهیزات نظامی انگلیس ، درباره شکنجه در زندان های محمدرضا پهلوی می نویسد: از جمله این شکنجه ها وارد کردن شوک الکتریکی به شقیقه ها و آلت تناسلی و گذاشتن سوزن های داغ قرمز شده زیر انگشت ها بود ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی، قزاقستان را ترک کردند. به گزارش شفقنا از فارس، نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی از کشورهای تاجیکستان، ارمنستان و قرقیزستان پس از پایان ماموریت قزاقستان را ترک کردند. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
شورای امنیت سازمان ملل متحد در تداوم رفتارهای دوگانه خود، خواستار آزادی کشتی اماراتی حامل سلاح و تجهیزات نظامی شد که بدون مجوز وارد آب های سرزمینی یمن و توقیف شده است
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۶:۵۵    
حجت الاسلام شمس الدین گفت: امروز نگران آنچه که در خارج از کشور نسبت به جمهوری اسلامی می گذرد نیستیم چون در بعد توان دفاعی و تجهیزات نظامی دارای بازدارندگی و دست برتر هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۱:۴۱    
اعتراضات مردم فاریاب علیه طالبان امروز جمعه نیز ادامه یافته و گزارش شده است که نیروهای طالبان با تجهیزات نظامی بیشتر وارد این منطقه شده اند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۰۹:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه که سرپرستی هیات مذاکره کننده روسیه با مقامات آمریکا در ژنو را برعهده داشت تاکید کرد که اعزام نیرو و تجهیزات نظامی به کوبا و ونزوئلا را تائید نمی کند اما آن را منتفی نیز نمی داند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۲۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه همزمان با رویارویی کشورش با غرب بر سر اوکراین هشدار داد که احتمال اعزام نظامیان روس به کوبا و ونزوئلا در صورت افزایش تنش با آمریکا منتفی نیست. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۲۳:۴۳    
همزمان با تشدید حملات علیه محل استقرار نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه، یک منبع امنیتی خبر داد که چند کاروان نظامی آمریکایی که با خود تجهیزات نظامی حمل می کردند، وارد پایگاه هوایی عین الاسد شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۷:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
همزمان با تشدید حملات علیه محل استقرار نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه، یک منبع امنیتی خبر داد که چند کاروان نظامی آمریکایی که با خود تجهیزات نظامی حمل می کردند، وارد پایگاه هوایی عین الاسد شده اند.
هفته نامه شما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
کاری که انصارالله یمن در گرفتن این کشتی انجام داد نشان داد عربستان و امارات نه تنها در ادعای خود صادق نیستند بلکه با محموله های حامل سلاح و تجهیزات نظامی یکی از عناصر اصلی ایجاد ناآرامی در یمن و حتی منطقه هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۵۹    
تهران-ایرنا- سفیر روسیه در آمریکا از واشنگتن خواست که لفاظی های خصمانه را کنار بگذارد و تجهیزات نظامی خود را از مرزهای روسیه خارج کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۹:۵۵    
سفیر روسیه در آمریکا، از واشنگتن خواست دست از لفاظی های تهاجمی توسعه طلبانه بردارد و نیرو ها و تجهیزات نظامی خود را از مرز های روسیه برچیند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۹:۳۷    
طبق اطلاعات ناحیه نظامی غربی روسیه، در 4 منطقه از نواحی غربی در مجاورت مرزهای اوکراین، مانورهای نظامی با مشارکت 3 هزار نیرو و 300 واحد تجهیزات نظامی آغاز شده که تکیه اصلی آن بر تسلط نیروها در استفاده از تسلیحات سبک است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۲۳:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که حدود 3000 سرباز را برای شرکت در رزمایش نظامی به چهار منطقه در مرکز و جنوب غربی این کشور اعزام کرده است. به گزارش ایسنا، در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده که حدود 300 قطعه تجهیزات نظامی از جمله تانک های T-72B3 ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۲۰:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با بیان اینکه دولت سیزدهم بیش از قبل به مسأله فلسطین توجه دارد، گفت: رژیم اشغالگر قدس با تمام ترفندها و امکانات در مقابل مردم فلسطین عاجز مانده و امروز حرکت مردم فلسطین از سنگ و چوب به موشک و تجهیزات نظامی جدید رسیده است.
الف   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۲:۱۵    
توقیف کشتی اماراتی حامل تجهیزات نظامی در دریای سرخ توسط جنبش انصارالله بیانگر ایجاد معادلات جدید در جنگ یمن علیه ائتلاف متجاوز عربی است.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
روسیه اعلام کرده آماده است گروهی از نظامیان این کشور را به همراه برخی تجهیزات نظامی به منظور کمک به دولت قزاقستان به این کشور اعزام کند.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۸:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
توپخانه های خودکششی بومی نقش موثری در ارتقای قدرت بازدارندگی ایران اسلامی در میدان های نبرد دارند.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۹:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری پلیس سرهنگ محمد نادربیگی در تشریح این خبر بیان داشت: درپی وقوع چندفقره سرقت تحت عنوان مامور در سطح شهر کرج، موضوع به صورت ویژه در دستور کارپلیس آگاهی استان قرار گرفت. ...