چهارشنبه ۲۸ مهرساعت ۲۳:۱۹Oct 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عملیات مرصاد»

مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، انقلاب که شد، انقلابی بود و جنگ که شد مرد جنگ بود؛ همرزم شهید باکری و شهید برونسی بود و 7 بار مجروح شد. در عملیات مرصاد هم فرمانده بود و در تماس مرحوم حاج سید احمد خمینی با وی و ابلاغ گزارش پیشرفت عملیات توسط آن مرحوم به امام خمینی (ره) ...
ایثار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کدخبر:1062483 || تاریخ: 26 مهر 1400 روزنامه قدس خراسان : در طول سالهای جنگ ایران و عراق شوشتری اغلب در جبهٔه خوزستان بود و در عملیاتهای سپاه در جنوب حضور فعال داشت. وی در عملیات مرصاد نقش فرماندهی برعهده داشت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
پیکر امیر زمان زاده از شهدای دفاع مقدس سال 1367 در عملیات مرصاد و در منطقه زبیدات به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود پس از 33 سال به آغوش خانواده اش بازگشت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سردار جورکش گفت: پس از پذیرش قطعنامه و همزمان با پیشروی دیوانه وار دشمن، فقط 30 گردان از کمیته های انقلاب در قالب یک سازمان جدید سازماندهی شده و خود را به کرمانشاه رساندند تا رزم نمایان گردان های پیاده کمیته در عملیات مرصاد یکی از گواه های صادق تاریخ از نقش آفرینی مؤثر رزمندگان این رده باشد.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
امیر زمان زاده که یکی از شهدای دفاع مقدس است، در سال 1367 در عملیات مرصاد و در منطقه زبیدات به درجه رفیع شهادت نائل آمد.حال بعد از 13 سال با انجام آزمایشات DNA پیکر او شناسایی و فراق 33 ساله مادر به پایان رسید. امروز مسوولان استان تهران و شهرستان پردیس با مادر این شهید والامقام دیدار کردند.
موج   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۵۱    
یک جانباز و رزمنده ارتشی پیشکسوت که در زمان حمله عراق به ایران فرماندهی گردانی در خوزستان را برعهده داشت، خاطره حضور 121 ماه اش در دفاع مقدس از آغاز جنگ تحمیلی تا پایان عملیات مرصاد را بیان کرد.
میلاد لارستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
یادواره شهدای اهل سنت شهرستان اوز و بزرگداشت شهید شاخص استان فارس ، شهید بهرام مبارکی طی مراسمی با حضور آیت ا... دژکام نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس، احمدی...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۲۲:۳۱    
مرصاد آخرین عملیات دفاع مقدس بود. در این عملیات از نقش هوانیروز و دیگر یگان های ارتش و سپاه بسیار شنیده ایم، اما یگان توپخانه نیز در عملیات مرصاد نقش مؤثری ایفا کرده است. خاطره زیر را از زبان یکی از رزمندگان ارتش می خوانیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۴۴   + ۱۸ سایت دیگر  
اینجانب، صحنه های فلاکت منافقین در عملیات مرصاد را از نزدیک مشاهده کردم و فرماندهی قاطع و هوشمندانه آقای هاشمی رفسنجانی را در آن عملیات پیروزمندانه هرگز فراموش نمی کنم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
یکی از رزمندگان همدانی گفت:در عملیات مرصاد معجزه های زیادی را به چشم دیدیم و توانستیم طی 48 ساعت در مقابل لشکر دشمن ایستادگی کنیم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۹:۴۷    
شهید حمیدرضا ابراهیمی در سال 1344 در کوهدشت به دنیا آمد. در دوران دفاع مقدس بیش از شش سال مخلصانه جنگید و به قلب دشمن یورش می برد و سرانجام در تاریخ سوم مرداد ماه 1367 در عملیات مرصاد به شهادت رسید.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۰۳    
: برون رفت مقتدرانه ایران از معرکه هشت سال جنگ تحمیلی و بالاخص تجربه شکست رژیم بعث عراق آن هم با وجود برخورداری از حمایت های مادی و معنوی گسترده و همه جانبه و در نهایت رسوایی مفتضحانه نظام سلطه در فرایند عملیات مرصاد موجب شد تا گزینه جنگ سخت برای همیشه کارکرد خود را برای دشمنی دشمنان از دست بدهد و ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۵۱    
یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت: از بازجویی اسراء منافقین مشخص شد که آنان در خیال خود قصد داشتند با تصرف پایگاه هلیکوپتری ارتش، سوار بر هلیکوپترها به تهران پرواز و با هجوم به زندان اوین، منافقین زندانی را آزاد نمایند و پس ازآن با حمله به جماران، امام را شهید و کار جمهوری اسلامی را یکسره کنند
بسیج   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود_مسابقات پومسه گرامیداشت شهدای عملیات مرصاد به همت بسیج کارگران استان سمنان، به مناسبت هفته دولت در بخش آقایان بصورت مجازی در شاهرود برگزار شد.
خبر دیشموک   ۱۴۰۰/۰۵/۲۸ - ۰۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
-شهید نعمت الله بنیاسی در سال 1341 در روستای بیاج اسدآباد متولد شد و در 5 مرداد ماه سال 1367 در عملیات مرصاد به فیض شهادت نائل آمد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بخش نخست گفت وگو با سرتیپ پاسدار اسدالله ناصح، فرمانده ی لشکر 10 سیدالشهداء با موضوع عملیات مرصاد را در ادامه مشاهده می کنید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۰۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
امیر سرتیپ نصیرزاده با اشاره به نقش نیروی هوایی در عملیات مرصاد گفت: تمامی پایگاه های هوایی نهاجا در این عملیات نقش آفرینی کردند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۲۳:۵۴    
مسابقات بومی محلی بسیجیان پایگاه های مقاومت شهرستان کرمانشاه به مناسبت عملیات مرصاد برگزار گردید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده سپاه تویسرکان با بیان اینکه خبرنگاران نقش بی بدیلی در ثبت شکوه و جوانمردی رزمندگان دفاع مقدس داشتند، از آنها خواست دستاوردهای انقلاب را برای نسل جوان بازگو کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۶:۰۷    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در توئیتی به عملیات مرصاد و مقاومت سپاه و ارتش اشاره کرد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۰۸:۴۷    
مسابقات تیراندازی باتفنگ وتپانچه بادی در شهرستان اسلام آبادغرب به مناسبت گرامیداشت عملیات مرصاد برگزار گردید.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۰۸:۴۷    
مسابقات تیراندازی بسیجیان خواهر شهرستان سنقر به مناسبت گرامیداشت عملیات مرصاد برگزار گردید.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۰۸:۴۷    
مسابقات ورزشی مسجد محور به مناسبت عملیات مرصاد در شهرستان کرمانشاه برگزار گردید.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
منافقین و عقبه باقی مانده از آنان که هرچند دیگر به تعدادی افراد سالخورده تبدیل شده اند که از این کشور به آن کشور آواره اند اما همچنان ابزار و آلت دست بیگانگان از جمله دشمنان جمهوری اسلامی هستند. ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۱:۲۲    
مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری سمنان در فعالیت های عمومی به معرفی مجازی عملیات مرصاد پرداختند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۰:۳۶    
مسابقات فوتسال بسیجیان شهرستان جوانرود بمناسبت گرامیداشت عملیات مرصاد برگزار گردید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
شهید اسماعیل خوش سیر که نامش را به دلیل همزمانی به دنیا آمدنش با عید قربان اسماعیل گذاشته بودند در آخرین روز های جنگ و همزمان با عید قربان در عملیات مرصاد به شهادت رسید.
رسا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
لشکر انصارالحسین(ع) همدان نقش مهمی در عملیات مرصاد ایفا کرد و رزمندگان لشکر، اولین نیرو هایی بودند که مقابل نفوذ منافقین ایستادند و اجازه پیشروی به آن ها ندادند. ایستادگی و مقاومت نیرو های همدانی، سد محکمی مقابل منافقین شد و راه را بر آن ها بست.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۵۶    
شاهرود_مراسم تجلیل از ورزشکاران برتر مسابقات تکواندو باشگاه هانمادانگ شاهرود به مناسبت دهه ولایت و یادبود شهدای عملیات مرصاد برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - شاید بارها برای افراد سوال شده باشد چرا عراق با آن همه تجهیزات به روز نظامی و لشکریان فراوان در طول هشت سال جنگ تحمیلی نتوانست بیش از چند کیلومتر از مرزهای کشور ما را تصرف کند، اما منافقین با تعداد بسیار کم، ظرف یک روز تا عمق 100 کیلومتر و تصرف شهر اسلام آبادغرب پیشروی کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۸:۳۱    
مستند بر فراز چهارزبر روایت عملکرد شجاعانه نیروی هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس، به ویژه در زمین گیر کردن منافقین در عملیات مرصاد است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۰:۳۲    
مصادف شدن سالگرد حماسه تاریخی مردم ایران در عملیات مرصاد که به شکست سنگین جبهه مشترک منافقین و صدام و امریکایی ها انجامید، با حوادث روز های اخیر در ماجرای تنش آبی در خوزستان که ناشی از خشکسالی و ضعف مدیریت میدانی آب در استان بود ودشمنان سعی کردند که از آن علیه نظام فتنه ای بسازند، اما شکست خوردند ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۱:۰۵    
کمالی پور گفت: وجود عملیات مرصاد و دیگر عملیات ها وجود معجزه از جانب خداوند را می رساند زیرا رزمندگان با استعانت، توسل، توکل و تلاش باعث و بانی این چنین امر بزرگی شدند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۵:۰۲    
اعضاء دبیرخانه جشنواره ملی تئاتر مرصاد با حضور در یادمان شهدای عملیات مرصاد به مقام شهدای این عملیات ادای احترام کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۶:۰۷    
فرمانده تیپ 75 ظفر گفت: هنوز جنگ تمام نشده بود. زمزمه هایی از آتش بس می آمد، بعثی ها در این زمان با کمک سازمان مجاهدین خلق به طرح ریزی حملات جدید پرداختند، اما در نهایت با ضربه شصت رزمندگان ایران مواجه شدند.
حیات   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۲۹    
حیات - با گذشت چند روز از امضای قطعنامۀ 598 در جریان عملیات مرصاد و بمباران سایت راداری سوباشی در همدان، 19 نفر از کارکنان و متخصصان این رادار به شهادت رسیدند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
در پس غبار روایتی داستانی از درون سازمان مجاهدین خلق است که همزمان با ایام عملیات مرصاد توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۵۴    
شاهرود_یادواره سردار شهید حاج عبدالله عرب نجفی و شهدای عملیلات مرصاد در گلزار شهدای شهر کلاته خیج شهرستان شاهرود برگزار شد.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۵۸    
به مناست عید غدیر از شهدای سادات و شهدای عملیات مرصاد شهرستان کنگاور تجلیل شد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۳۶    
مسابقات تیراندازی باتفنگ وتپانچه بادی بسیجیان به مناسبت گرامیداشت عیدغدیر و عملیات مرصاد درمحل سالن تیراندازی مجموعه ورزشی بعثت باحضورتعداد44نفربرگزارگردید.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
سردار اسدی درباره یکی از شب های عملیات مرصاد چنین روایت می کند: آن شب عراقی ها خسته بودند و ما هم خسته شده بودیم تا دیر زمانی می جنگیدیم و درگیر بودیم و شب به این منطقه آمدیم و از هوش رفته بودیم. صبح دیدیم بعثی ها کل شب را کنار بوده اند. ...
ایثار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۵۵    
عملیات مرصاد فصل درخشانی از 8 سال حماسه و ایثار بود؛ حماسه ای که با ایستادگی سروقامتانی از تبار الوند رقم خورد و هرچند نقش افراد اطلاعات و شناسایی در آنها بی بدیل بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سلامی گفت: عملیات مرصاد تداعی ارزشها و ایثارگری ملت ایران بود، یکی از موفقترین عملیاتهای دوران دفاع مقدس که با الطاف خاصه خداوندی نابودی سازمان نظامی منافقین را به همراه داشت و پرونده هشت سال دفاع مقدس در بعد سختافزاری آن را با شکست منافقان بست.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۴۰    
عباس حیدری رئیس بنیاد فامنین با حضور در منزل مادر شهید محمد ربانی از شهدای گرانقدر عملیات مرصاد در این شهرستان دیدار و از ایشان تجلیل نمود.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۲۵    
به مناسبت پنجم مردادماه سالروز عملیات مرصاد از والدین معظم شهدای عملیات مرصاد شهرستان تویسرکان با حضور مرتضی موحدی امام جمعه و محمد داوری ریاست بنیاد تجلیل به عمل آمد.
شاهین پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
جانشین سازمان حفظ و نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس آجا گفت: بعد از اینکه پادگان شهید نوژه همدان توسط نیروی هوایی رژیم بعث عراق به شدت آسیب دید و نیروهای ما پشتیبانی هوایی نداشتند در این زمان درایت و هدایت فرمانده شاخص عملیات مرصاد امیر صیاد شیرازی طومار منافقین را به کمک همه نیروها در هم پیچید.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۲۳:۴۶    
اسدآباد-به همت تربیت بدنی سپاه اسدآباد مسابقات ناحیه ای ویژه گروه های رزمی ذوالفقار به مناسبت عملیات مرصاد وگرامیداشت سرداران، امیران، فرماندهان و 8000شهید استان همدان در رشته های مختلف باحضور 110نفر برگزار شد.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران پاکدشت گفت: مردم شهید پرور شهرستان پاکدشت در عملیات مرصاد که با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با پشتیبانی هوا نیروز ارتش انجام شد، با تقدیم 17 شهید نقش محوری و راهبردی در موفقیت ایران در عملیات مرصاد داشتند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۶:۵۱    
رزن-مراسم ادای احترام به شهدا و غبار روبی مزار مطهر شهدای شهر رزن توسط بسیجیان سپاه ناحیه رزن به مناسبت بزرگداشت عملیات مرصاد برگزار شد.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۴:۰۱    
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان گفت: شجاعت رزمندگان در عملیات مرصاد سبب شد رؤیای منافقان ابلیس سیرت به انتها برسد و این کوردلان را به انزوا بکشاند.