چهارشنبه ۲۸ مهرساعت ۲۳:۲۱Oct 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رزمنده»

ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
احمد شاکری در بخشی از یادداشت نقادانه خود بر رمان اثریا نوشت: اثریا، پشتوانه تاریخی و سنتی ندارد. نه در آن دفاع مقدس و شخصیت های آن الگوی مبارزه اند و نه ارجاعی به تاریخ می شود و نه حتی اصراری بر مناسک دینی به عنوان پیوند دهنده رزمنده با معتقدات در آن دیده می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
ایران صدا کتاب گویای زندگینامه و خاطرات جوان ترین رزمنده دفاع مقدس را منتشر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۶    
استان کهگیلویه و بویراحمد در 8 سال دفاع مقدس از حیث تعداد اعزام به جبهه و همچنین تعداد شهدا به نسبت جمعیت رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده استانی که هیچ خانوار و خانواده ای از آن بدون ایثارگر و رزمنده و شهید و جانباز نیست استانی که وجب به وجب مناطق آن از جمله چین و لوداب مزین به نام شهیدی است از ...
هفته نامه شما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۵    
در دوران نهضت امام خمینی (ره)، جوانی خویش را صرف مبارزه با رژیم طاغوت کرد. در دوران انقلاب اسلامی همواره در خدمت به امام و امت بود. در دوران دفاع مقدس نیز لباس رزم بر تن کرد و همراه رفقای رزمنده خویش در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشت.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مدافعین حرم اهل افغانستان از حاج قاسم سلیمانی می خواهد چند بیت شعر بخواند؛ حاج قاسم به ایشان می گوید درباره من نخوانی و این رزمنده قول می دهد اما شعرخوانی اش را با مدح حاج قاسم سلیمانی به نحو احسن به پایان می رساند.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۸:۲۰    
کیهان: حزب الله 100 هزار رزمنده آماده دارد، سرجایتان بنشینید، وطن امروز: هدفمندی دلار 4200 تومانی، ایران ورزشی: استقلال، چشم انتظارهوادار، برخی از تیتر های نخست روزنامه های امروز است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
انتشارات مرز و بوم در مطلبی به انتشار خاطرات رزمنده دفاع مقدس از فجایع ضد انقلاب در بیمارستان پاوه پرداخت.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
حزب الله 100 هزار رزمنده آماده دارد، سرجایتان بنشینید/ پروانه وکالت روی لبه تیغ/ هدفمندی دلار 4200 تومانی، برخی از عناوین روزنامه های امروز است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۱:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
برای کار از ایران به ترکیه رفت، اما با شنیدن خبر شهادت یکی از بستگانش در سوریه، دیگر نتوانست در ترکیه بماند. دوباره راهی ایران شد تا مادرش را راضی کند که او هم مدافع حرم شود.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
حزب الله 100 هزار رزمنده آماده دارد، سرجایتان بنشینید/ پروانه وکالت روی لبه تیغ/ هدفمندی دلار 4200 تومانی
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل جنبش حزب الله لبنان با اشاره به سردمداران فتنه بیروت و خطاب به این مزدوران رژیم آپارتایدِ اسرائیل برای نخستین بار فاش کرد که 100 هزار رزمنده آماده نبرد دارد آماده که آماده اند نه با دستور که، با یک اشاره از ملت لبنان دفاع کنند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا با حضور در روستای گرجی محله شهرستان بهشهر با جانباز سرافراز دفاع مقدس محمدصادق الیاسی دیدار کرد و از فداکاری ها و ایثارگری های این رزمنده سال های جهاد و شهادت در طول انقلاب اسلامی، تقدیر و تجلیل به عمل آورد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۳۵    
حجت از برگزاری نشست نقد کتاب حسرت آن روزها روایت خاطرات رزمنده حسن کریمی در یزد خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۰۰    
رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: خانواده ام به شدت مخالف رفتن من به جبهه بودند اما فرمان امام برایمان برتری داشت.نسل الآن شاید معانی ولایتمداری را متوجه نباشد و ما تبعیت از فرمان امام را وظیفه خود می دانستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۳۸    
توانایی سید قاسم یاحسینی در گفت و گو و بعد هم در تدوین این کتاب جالب است. از همان ابتدا خواننده کتاب متوجه می شود قصه یک هم وطن جنوبی را قرار است بخواند آن هم با تاریخ دقیق در روزگاری مشخص.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۴:۰۲   + ۳۱ سایت دیگر  
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: به حزب القوات اللبنانیه و رئیس آن توصیه می کنم که از ذهنیت جنگ داخلی خارج شود. محاسبات این حزب غلط است. شاکله نظامی حزب الله به تنهایی 100 هزار رزمنده است. ما این رزمندگان را برای جنگ داخلی تجهیز نکرده ایم بلکه برای حمایت از کشور در برابر دشمنان تجهیز کرده ایم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
یک رزمنده روایتی را از نحوه شهادت شیخ شریف قنوتی و گفت وگویی که بین او و بعثی ها شده بود را در کتاب جای امن گلوله ها روایت کرده است.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سید حسن نصرالله می گوید ساختار نظامی حزب الله به تنهایی دارای صد هزار جنگجو است؛ ما بالاتر از قانون اساسی به ولایت فقیه اعتقاد داریم.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۳:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری دانشجو: سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص آخرین تحولات لبنان گفت: برای اولین بار اعلام می کنم حزب الله بدون حامیانش به تنهایی بیش از صدهزار رزمنده مسلح دارد که می تواند کوه ها را جابجا کند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۲:۳۶    
برای بسیاری از رزمندگان دوران دفاع مقدس فرقی نمی کرد در چه جبهه ای با دشمن مقابله کنند، اکثر آن ها بنا به صلاحدید و دستور فرماندهان خود به مناطق مختلف اعزام می شدند تا تعادل قوا در آن بخش ها به نفع نیرو های خودی رقم بخورد و این یکی از رموز موفقیت رزمندگان اسلام در طول هشت سال دوران دفاع مقدس و حتی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۷:۳۱    
در مراسمی از کتاب زخمهای نشمرده روایت خاطرات مرحوم جعفر عباس نژاد رزمنده و آزاده دوران دفاع مقدس در ارومیه رونمایی شد.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: نامگذاری حجره های حوزه های علمیه به نام شهدا، تهیه جهیزیه، تامین بسته های معیشتی، تجلیل از 783 نفر، مصاحبه با روحانیون رزمنده که آماده شده و بیش از 2 هزار سند دفاع مقدس از روحانیون شهید و ایثارگر در راستای فعالیت های فرهنگی ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
من الان یکسری رزمنده ها را می بینم که با همان لباس و پوتین برمی گردند. به من می گفت طاهره! این لباس حُرمت دارد که من بخواهم اینجا باهاش ادا در بیاورم، این لباس را فقط می توانم لحظه جهادم بپوشم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۰۶    
در دوران دفاع مقدس بیش از 43 هزار رزمنده از استان البرز به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدند که از این تعداد حدود 5 هزار و 250 شهید به فیض شهادت نائل آمدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
جهانبخش مختاری، جانباز دوران دفاع مقدس، در این سال های اخیر به حوزه اشتغالزایی و تولید وارد شده و با پرورش 8 هزار قطعه بوقلمون و 600 هزار قطعه بچه ماهی در هر سال باعث رونق دامپروری و شیلات در منطقه شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۲:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
شهید نورمحمد مهدیی رزمنده بسیجی لشکر 17 گردان کربلا سال 62 در عملیات والفجر 4 در منطقه پنجوین عراق به شهادت نایل آمد.
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۱۹    
فاش نیوز - گویا آرامش و متانت جزء شاخص شخصیت اوست... این را می شد از همان صبوری ها و کم حرفی اش در سفر پر فراز و نشیب اربعین فهمید... آن هم نه به عنوان یک زائر عادی و معمولی!... زائری که قرار بود چشمان یک جانباز بصیر باشد... ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- کتاب مقر گردویی خاطرات رزمنده علی کریمی سال 1400 از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان سمنان و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رزمنده 8 سال دفاع مقدس گفت: کدام آسیب شناسی تا با حال در دیشموک انجام شده که به رفع مشکل بینجامد 80 در صد خانوارهای این منطقه در فقر مطلق به سر می برند چرا آسیب شناسی نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
در عملیات فتح المبین یکی از رزمنده ها، هر بار می رفت و دو سه عراقی مجروح را می آورد تا تحت درمان قرار بگیرد. یک نوبت رفت تا چند نفر از آنها را بیاورد. یکی از این آن ها اسلحه پیدا کرد و رزمنده ایرانی را از پشت هدف قرار داد و به شهادت رساند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۲:۱۶    
کتاب جریان آفتاب روایت ده رزمنده نیروگاه سیکل ترکیبی یزد در دفاع مقدس است که توسط انتشارات خط شکنان وابسته به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد منشر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۲    
مراسم بزرگداشت چهلم سردار حاج عباس سرخیلی با حضور سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: از هفته گذشته به شرکت پشتیبانی امور دام اجازه دادیم صادرات دام را به صورت محدود انجام دهد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۴۳    
آقازاده گفت: ابوالفضل فخرالاسلام معلمی فداکار و رزمنده دفاع مقدس که درعرصه های مختلف کشور ازجمله تدریس در دانشگاه و فعالیت های انقلابی و جهادی پیشتاز بودند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام فاطمی نسب گفت: امروز بیش از گذشته جامعه ما به رزمنده هایی چون رزمندگان دوران دفاع مقدس نیاز دارد که آرمان های انقلاب و نظام اسلامی را با روحیه جهادی حفظ کرده، توسعه بدهند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۵۱    
شهید ذبیح الله عاصی زاده رزمنده ای مطیع بود و در عین حال نسبت به نیروهای تحت امرش متعهد بود.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۳    
در پی درگذشت رزمنده هشت سال دفاع مقدس، استاد بسیجی حاج ابوالفضل فخرالاسلام ؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی پیام تسلیتی صادر کرد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در پی درگذشت رزمنده هشت سال دفاع مقدس، استاد بسیجی حاج ابوالفضل فخرالاسلام پیام تسلیتی صادر کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۲:۵۷    
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم در پیامی، درگذشت حجت الاسلام طاهری روحانی وارسته و رزمنده دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
مدافع حرم لشکر فاطمیون قبل از شهادتش گفته است: تکفیری ها رحم ندارند؛ اگر کسی را به اسارت بگیرند با شکنجه های وحشتناک او را می کشند. من هم موقع خواب، نارنجک را زیر بالشم می گذارم
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نمایش شب طولانی یلدا، امشب به یادبود خبرنگاران شهید برگزار و به همه راویان هشت سال دفاع مقدس تقدیم شد. نمایش شب طولانی یلدا که درباره همسر یک رزمنده و خاطراتی است که بین او و همسرش اتفاق می افتد، همه روزه به جز شنبه ها ساعت 18:30 با حضور علی یعقوب زاده ...
شهر بیست   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۲۲:۰۴    
پیکر مرحوم محمود مدنی هنرمند پیشکسوت نقاشی و خوش نویسی قم و رزمنده دوران دفاع مقدس در صحن آستان مقدس امامزاده علی بن جعفر(ع) به خاک سپرده شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۲۱:۱۰    
پیکر مرحوم محمود مدنی رزمنده هنرمند دوران دفاع مقدس، عصر امروز با حضور جمعی از رزمندگان لشکر 17، هنرمندان استان، کانون بازنشستگان آموزش و پرورش و نمایندگان گروه های جهادی، در صحن آستان مقدس امامزادع علی بن جعفر (ع) به خاک سپرده شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۹:۴۴    
قلم | qalamna.ir : در یک اقدام خودجوش جمعی از خادمیاران رضوی شهر اسیر از توابع شهرستان مُهر استان فارس به نمایندگی از کانون خادمیاران بخش اسیر از رزمنده بسیجی، جانباز هشت سال دفاع مقدس، حاجی امیری عیادت کردند. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۹:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
شهید حسن باقری در عملیات رمضان با اشاره به اینکه رزمندگان پس از حضور در جبهه تاب شهر را ندارند، گفت: کسی که اینجا می آید و این حال و هوا را می بیند، دیگر برگشتی نیست و وقتی هم برمی گردد، اصلاً در حال و هوای دیگری است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۸:۱۸    
مستند در جستجوی یک سرباز روایت گمنامی رزمنده شهید دفاع مقدس است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
هزاران رزمنده نیروی انتظامی در طول هشت سال دفاع مقدس در جبهه ها حضور یافتند که از میان این نیرو ها تعدادی شهید، جانباز و آزاده تقدیم شد .به جرات می توان گفت نیروی انتظامی هزاران شهید دفاع مقدس دارد که بر تارک این نیرو می درخشند. اینان شاهدان حضور و نقش آفرینی نیروی انتظامی در دفاع مقدس هستند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۲:۵۳    
رحیم مخدومی معتقد است که دفاع مقدس معدنی است که تمام نشدنی است. او می گوید: هر شهید، جانباز یا رزمنده حرف هایی برای گفتن دارد. شاید کتاب های منتشرشده از شهدا حدود یک دهم تعداد واقعی باشد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - جنگ ها روایتگر بخشی از تاریخ ملت ها هستند که نوع متفاوتی از زندگی در آن دوران شکل می گیرد. در 8 سال دفاع مقدس نقش فعالیت های فرهنگی و معنوی در ارتقای روحیه و انگیزه رزمندگان و مقابله با عملیات روانی دشمن بسیار مهم بود. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کهنه سربازی از خطه کرمانشاه که معتقد است باید جنگ اقتصادی دشمن را خنثی کرد.