یکشنبه ۱۳ آذرساعت ۱۱:۵۱Dec 2022 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «والفجر»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۷:۳۲   + ۱۹ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فقط شیطان بدنبال تفرقه است و اگر امروز از حلقوم کسی صدای تفرقه برخیزد، به مسلمان بودن آنان باید شک کرد. هرمز علاوه بر نماد وحدت، نماد استقامت هم هست. از فتح المبین تا والفجر 8 از این جزیره شهید و رزمنده داریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مسوول مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز از صدور کارت واکسن بین الملل برای افرادی که قصد عزیمت به خارج از کشور را دارند، خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی در حکمی وحید کماسی را به سمت سرپرست پایگاه مقاومت بسیج شهدای والفجر این سازمان منصوب کرد.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۲:۳۶   + ۲۳ سایت دیگر  
پیکر مطهر شهید سیدعلی میری پس از گذشت 39 سال با تلاش گروه های تفحص شهدا، کشف و از طریق آزمایش DNA شناسایی شد. پس از گذشت 39 سال با شناسایی پیکر مطهر شهید میری خانواده وی از چشم انتظاری درآمدند. ...
راهیان نور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۳:۵۱    
کاروان دانش آموزی راهیان نور از شهرستان خرموج استان بوشهر در یادمان شهدای عملیات والفجر 8 حضور یافتند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
نویسنده کتاب راز مروارید گفت: افراد زیادی برای روایت عملیاتی چون والفجر هشت و کمک به نویسنده معرفی می شوند اما درباره عملیات های نیروی دریایی این اتفاق نیفتاده است.
راهیان نور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۹:۵۷    
کاروان های راهیان نور دانش آموزی از یادمان شهدای عملیات والفجر 8 بازدید کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس کارشناس مبارزه با بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز در گفت وگویی به ارائه روش های پیشرفته و نوین مورد استفاده در کلینیک های درمانی ویژه بیماری دیابت پرداخت.
سلام نو / تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۵:۳۹   + ۲۳ سایت دیگر  
وی در مجلس هفتم به عنوان عضوی از کمیسیون انرژی مجلس فعالیت کرد و پس از پایان دوران نمایندگی، به شغل وکالت روی آورد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
قانع گفت: مجموعه رفاهی آموزشی ویژه پرسنل و خانواده آتش نشانی شیراز در سایت آموزش تخصصی سازمان آتش نشانی در شهرک والفجر شیراز احداث خواهد شد.
راهیان نور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۳:۴۸    
کاروان راهیان نور دانش آموزی از شهر دلوار استان بوشهر ضمن حضور و بازدید در یادمان عملیات والفجر 8 با شهدای این یادمان تجدید بیعت کردند.
راهیان نور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۴۸    
خادمین شهدای یادمان علملیات والفجر 8 با فضاسازی این یادمان آماده اسقبال از زائرین راهیان نور دانش آموزی هستند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۲۰:۲۵    
شهید علی ماهانی، از شهدای دوران دفاع مقدس است که روایت های زیادی در مورد از خودگذشتگی، ایثار و شجاعت او وجود دارد. شهید ماهانی در عملیات والفجر 3 در سال 1362 به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر این سردار عارف بعد از گذشت 15 سال به کرمان بازگردانده شد ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۵:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه پاسداران گفت: بنده اصطلاحی به عنوان میز کالبدشکافی دارم و به این معنی است که می شود از یک جوان 18 ساله که جنگ هم نرفته ظرف سه سال نه رزمنده بلکه ژنرال قوی بسازیم ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۴:۲۰   + ۴۲ سایت دیگر  
محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه پاسداران گفت: بنده اصطلاحی به عنوان میز کالبدشکافی دارم و به این معنی است که می شود از یک جوان 18 ساله که جنگ هم نرفته ظرف سه سال نه رزمنده بلکه ژنرال قوی بسازیم ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
منطقه عمومی حاج عمران از زمان عملیات والفجر 2 و تصرف ارتفاعات حساس منطقه توسط یگان های ارتش جمهوری اسلامی ایران همیشه مورد توجه بعثی ها بود و هر چند وقت یک بار عملیاتی برای اشغال این ارتفاعات طراحی و اجرا می شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۱:۲۹   + ۳۷ سایت دیگر  
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: فناوری هایی در حوزه نظامی داریم که هیچکسی از آن ها خبر ندارد و آمریکایی ها زمانی متوجه آن می شوند که ما آن ها را به کار ببریم.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۹:۴۱   + ۲۹ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان شیراز جزئیات فوت یک شهروند در محدوده قبرستان کشن را تشریح کرد.
شیرازه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۳:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
امروز شنبه 28 آبانماه در جریان تجمع اغتشاشگران در منطقه والفجر و کمربندی شهر شیراز ماموران امنیتی سپاه فجر استان فارس موفق به دستگیری 2 نفر از اغتشاشگران با سلاح گرم شدند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۲:۴۶    
بخشی از پل بعثت با عرض 12 متر و طول 35 متر توسط جمعی از پیشکسوتان جهاد سازندگی بر روی اروندرود بازسازی شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
پل خضر از جمله ابتکارات مهندسی رزمی بود که پیش از عملیات والفجر 8 بر روی پل اروند نصب شد.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۳:۰۵    
مراسم تشییع مرحوم زلفعلی آقایی پدر شهیدان محمد و سلیمان آقایی از شهرک ولیعصر خیابان طالقانی تهران تشییع و برای خاکسپاری به قطعه 55 بهشت زهرا منتقل شد. سلیمان آقایی 21 بهمن 64 در عملیات والفجر 8 در منطقه فاو شهید و مفقودالاثر شد و برادرش محمد، فروردین 1367 در دربندی خان عراق به شهادت رسید.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۵:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
جعفر شیرعلی نیا، پژوهشگر تاریخ جنگ، در یادداشتی تلگرامی با عنوان خوش به حالتان سردار نوشت: دیروز خبرگزاری ها از قول سرلشکر رحیم صفوی نوشته اند: ای کاش آقایان سیاسی بعد از عملیات های والفجر 8 و کربلای 5 با فرماندهان هماهنگ می شدند و به جنگ پایان می دادند. ...
ایثار   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۷:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عصر روز سه شنبه 17 آبان ماه در دیدار با جمعی از فرزندان فرماندهان شهدای عملیات والفجر 4 در سالن جلسات حوزه ریاست بنیاد گفت: مسئولان بنیاد در طرح سپاس موظف هستند در طول سال با همه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران دیدار کنند.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مجید امینی علویجه در 13 آبان 1362 در مرحله سوم عملیات والفجر 4 در حالی که به عنوان بیسیم چی در میدان جنگ حضور داشت، با اصابت ترکش خمپاره به شکمش به شهادت رسید.
ایثار   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۷:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
یادواره شهدای عملیات والفجر 4 با حضور مسئولان، مردم شهیدپرور و جامعه معظم ایثارگری استان برگزار شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۲۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
شهید علی اکبر حاجی پور یکی از فرماندهان شجاع، خوشنام و مظلوم لشکر 27 محمدرسول الله (ص) است که در جریان ناآرامی های کردستان در غرب کشور حضور پیدا کرد و پس از شروع دفاع مقدس نیز جبهه را تا روز شهادتش که در 14 آبان 1362 در جریان عملیات والفجر 4 رقم خورد، ترک نکرد
دیده بان البرز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۰۳:۵۴    
شهید نورمراد نادری در 17 فروردین 1339 در شهرستان نهاوند استان همدان به دنیا آمد و در 22 فروردین 1362 در عملیات والفجر یک به شهادت رسید.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حماسه چزابه عنوان کتابی است که به مرور خاطراتی از رزمندگان لشکر 57 حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در عملیات والفجر 6 پرداخته است.
دیده بان البرز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۰۲:۵۴    
شهید قربانعلی مردانی در پنجم مهر 1342 در کرج به دنیا آمد و در سال 1362 در عملیات والفجر 4 در جبهه شمالی سلیمانیه، قطع نخاع شد و به شهادت رسید.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۹:۳۰    
سعید رضایی برگه های مرخصی بچه های گردان را امضا کرد، خستگی یک نبرد سهمگین پس از عملیات والفجر 8 از سر و روی بچه ها می بارید. یکی از برادران سرآسیمه وارد سنگر شد و به غلامرضا خبر داد: منطقه ابوقریب محاصره شده است . غلامرضا ننشسته، ایستاد! چشمانش پر از اشک شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۲۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
حاج حسین یکتا راوی و جانباز دفاع مقدس در پشتِ صحنه سینمایش 410 از ماجرای نذر صد هزار صلوات و مرور عملیات والفجر 8 به وصیتنامه حاج قاسم سلیمانی رسید.
راهیان نور   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۱:۱۸    
خادمین شهدای یادمان دوکوهه، هویزه، فکه، والفجر 8 و شهید حسن باقری از قاب دوربین، "غروب دلتنگی" این یادمان ها را روایت کردند.
شهر فردا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۷:۰۲    
لیگ بازی های افراد دارای معلولیت در همه بخش ها، شامل معلولین حسی (نظیر ناشنوا و نابینا)، جسمی و ذهنی در سوله ورزشی والفجر منطقه شش برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به سرباز گفتم: بیا برویم. گفت: کشته می شویم، من الان نمی آیم صبح می آیم. من آمدم بیرون و رفتم در یکی از خانه های مردم عادی، خیلی هم از من استقبال کردند و گفتند که از آنها و کومله ها متنفر هستند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۰۱:۳۲    
شهید مهدی باکری در جریان یک سخنرانی با بیان دشواری های موجود در عملیات والفجر 4 عنوان کرده است: این ها همه اش امداد غیبی است، امداد غیبی آن است که خارج از ادراک انسان باشد و من این طور تصور می کنم و گمان نمی کنم که برادران بیایند و ببینند و غیر از این تصور کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۰۰:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
عملیات والفجر 4 20 روز بعد از عملیات والفجر 3 یعنی 28 مهر سال 1362، با هدف کلی تصرف منطقه شیلر و کوتاه کردن فاصله بین نیروهای خودی در 2 محور بانه و مریوان و ایجاد یک سد دفاعی قوی مقابل تهاجم ارتش بعث عراق به جبهه های شمالی و میانی کشور و همچنین زمینه سازی برای نبردهای بعدی در خاک عراق آغاز شد.
اول فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۸ - ۱۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
تخم مرغ یکی از معدود غذا های کامل طبیعی است که نیاز های بدن را به طور متعادل تامین می کند. به گزارش اول فارس ، زهرا میرزائی کارشناس ارشد تغذیه مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز می گوید: عمده ترین ویژگی تخم مرغ و وجه تمایز آن با سایر مواد غذایی ...
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۴:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
جانباز سرافراز 70 درصد منوچهر بیگی یادگار عرصه هشت سال دفاع مقدس و اسطوره استقامت از استان چهارمحال و بختیاری به هم رزمان شهیدش پیوست. جانباز 70 درصد منوچهر بیگی پس از تحمل رنج و سختی ناشی از جراحات دوران جنگ، به خیل شهدا پیوست. ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۰۸:۰۳    
اجرای عملیات والفجر 4 نشان می داد که بیشتر از قبل روی جبهه شمال غرب متمرکز شده ایم و تصمیم داریم در این جبهه نیز با دشمن روبه رو شویم. اما این عملیات ویژگی های متفاوت دیگری هم داشت. ویژگی های که هم در صحنه های نظامی و هم در عرصه دیپلماسی خودشان را نشان دادند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۰۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
طی دو مرحله عملیات والفجر 4، تعداد زیادی از بچه های واحد هم مجروح شده بودند. همیشه جنگ سخت است؛ اما نه به این سختی. برای رزمندگان واحد اطلاعات – عملیات لشکر 27، سال 1362، سخت ترین و تلخ ترین سال جنگ بود؛ البته تا آن زمان.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت والفجر شیراز گفت: "وبا" یک بیماری واگیر حاد عفونی است که به دنبال مصرف آب و موادغذایی آلوده بروز می کند و موجب دفع شدید آب و املاح بیمار شده و اگر درمان نشود، مرگ را به دنبال دارد.
آنا / خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۰:۴۵   + ۶۸ سایت دیگر  
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در عین حال اعلام کرد: 22 کشور درخواست خرید پهپاد های ایرانی را دارند.
راهیان نور   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۳    
گزارش تصویری از مسئولین و خادمین شهدای یادمان فکه و والفجر 8 که در حال فضاسازی و بهبود وضعیت رفاهی این یادمان ها هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
انتشارات بعثت چهارمین جلد از کارنامه عملیاتی لشکر 27 بعثت را با عنوان زمین های مسلح نوشته گلعلی بابایی را منتشر و روانه بازار نشر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۰۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
کتاب زمین های مسلح شامل کارنامه عملیاتی لشکر 27 محمدرسول الله (ص) در عملیات های والفجر مقدماتی و والفجر-1 با پژوهش و نگارش گلعلی بابایی توسط نشر 27 منتشر و راهی بازار نشر شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۰۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مشاور فرمانده کل ارتش در تبیین اقدامات پدافندی در دوران دفاع مقدس گفت: در عملیات والفجر 8 تجهیزات ما فرسوده تر و دشمن به مراتب از گذشته قوی تر شده بود، اما توانستیم 72 فروند هواپیمای مدرن دشمن را نابود کنیم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۰۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به اینکه بزرگترین موزه دفاع مقدس کشور در استان مازندران در مساحت 60 هکتار در حال تکمیل است، افزود: در این مرکز فرهنگی عملیات موفق و غرورآفرین والفجر هشت پیاده سازی شده است.