پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۲:۵۹Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کربلای پنج»

نجف آباد نگار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
جانباز 70 درصد اصفهانی به یاران شهیدش پیوست به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، مرتضی عطایی جانباز 70 درصدی است که در عملیات کربلای پنج مجروح شده است و شب گذشته به یاران شهیدش پیوست. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
شهید یوسف حقایی هنگام آغاز دفاع مقدس در قامت لباس مقدس سربازی به جبهه های حق علیه باطل اعزام شده و پس از چندی مجاهدت در راه اسلام، نهایتا در عملیات کربلای پنج به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۳:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت محمد محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی را تسلیت گفت. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۴۲   + ۳۲ سایت دیگر  
محمدپور از حدود یک هفته قبل مبتلا به کرونا بود، دیشب به بخش وِزه بیماران کرونایی منتقل شد و صبح امروز چهره از این جهان خاکی بر کشید. محمدپور متولد 1347 در شهرستان سلماس و در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته و در عملیات کربلای پنج به درجه رفیع جانبازی نائل آمده بود. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
جلد اول روزشمار چهل و ششم از مجموعه بزرگ روزشمار جنگ ایران و عراق با عنوان کربلای پنج توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر و وارد بازار نشر شد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۲۳    
از راست: 1٫ شهید احمدرضا عراقی، شهادت عملیات کربلای 8 2٫شهید ناصر دوّاری، مجروحیت در عملیات کربلای 2 شهادت حدود یک ماه بعد 3٫ شهید مهدی خسرونژاد شهادت در عملیات کربلای پنج 3٫ شهید عیسی کره ای شهادت در عملیات کربلای چهار 4٫ شهید غلامرضا کیانپور شهادت در عملیات کربلای پنج ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
شهید هادی رحیمی تنها نوجوانی از خیل شهدای دانش آموز استان قم است که عشق به آزمایشگاه های علمی او را به واحد تخریب لشکر رساند و در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۸:۱۹    
سردار باقری: ما یک دهم عراق هزینه جنگ می کردیم. گفتیم اگر در کربلای پنج یک ماه به جنگ ادامه بدهیم حتما پیروز جنگ هستیم اما دولت وقت می گفت توان ما همین است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۰:۱۰    
ماهر عبدالرشید از 1360 تا 1368 فرمانده سپاه سوم عراق بود که لشکرهای اصلی عراق در جبهه جنوب زیر مجموعه آن بودند. نام ماهر عبدالرشید با جنگ آزادی خرمشهر در 1361 وعملیات والفجر 8 و فتح فاو در 1364 و نبرد کربلای پنج در 1365 در هم آمیخته است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۰:۱۰    
حوزه/ تصور می کنم روز سوم عملیات بود، یکی از فرماندهان آمد و چند نفر در گوشه ای دور او جمع شدیم. ایشان نقطه ای را به ما نشان داد تا چند نفر با اختیار خودشان، برای گرفتن آن منطقه حساس، اعلام آمادگی کنند. اعلام داشت کمتر از ده نفر نیاز هست ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مؤسسه حکمت و فلسفه با اشاره به خاطره حضور خود در عملیات کربلای پنج، چند نمونه از امدادهای الهی در جریان انجام این عملیات را بیان کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس البرز گفت: رزمندگان البرزی در پیروزی عملیات کربلای پنج نقش اساسی داشتند و شاید اگر حضور و مشارکت آنها نبود این عملیات به سرنوشت کربلای چهار دچار می شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۳۵    
در عملیات کربلای پنج، که 19 دی ماه 1365 آغاز شد رزمندگان ایرانی از موانع دشمن در شرق بصره عبور کردند و با تهدید تنها بندر عراق در حاشیه خلیج فارس یک موفقیت استراتژیک نظامی و سیاسی در جنگ برای جمهوری اسلامی به دست آمد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۶:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل در افتتاح نمایشگاه رزمی فرهنگی عملیات کربلای پنج : کلمه جنگ مورد پسند هیچ ملتی نیست ولی ما در طول جنگ تحمیلی استقلال و روی پای خود ایستادن را فرا گرفتیم و تحولات علمی امروز را مرهون همان جنگ تحمیلی هستیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل همزمان با اولین روز هفته دفاع مقدس نمایشگاه رزمی – فرهنگی با محوریت عملیات کربلای پنج در منطقه شورابیل اردبیل گشایش یافت.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
در ادامه بخشی از زندگی شهید از زبان و قلم خودش شرح داده می شود: اینجانب جعفر خواجه حسینی، بنده حقیر و کوچک و خطاکار خدا در اواخر ماه خرداد سال 1342 پا به عرصه وجود گذاشتم ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۶    
شهید علی دهقان منشادی بیست و یکم دی سال 1365 در عملیات کربلای پنج منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سر و دست و پا به شهادت رسید.
حیات   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
16:11:0 1399/06/22 این تصویر یکی از معروف ترین تصاویر به جای مانده از عملیات کربلای پنج است. احمد دهقان، نویسنده و از هم رزمان این شهید، شهریورماه 1390 در ماهنامه ی داستان در یادداشتی با عنوان یک صبح تا ظهر جنگ برای نخستین بار درباره ی عکس دو نفر از هم رزمانش که پس از شهادت با دوربین یکی از ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۸:۴۷    
طلبه شهید عباس برزگری در تاریخ 49/2/1 در روستای بنادکوک دیزه از توابع بخش پشتکوه شهرستان تفت چشم به جهان گشود و سرانجام در تاریخ 1365/10/19 در عملیات کربلای پنج در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.
ایثار   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۰:۵۷    
طلبه شهید محسن صاحب الزمانی چهارم آبان 1346 چشم به عرصه گیتی گشود و در 23 دی 1365 در عملیات کربلای پنج در شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۲۳:۱۷    
سردار مهدی فرهنگ دوست گفت: رزمندگان در عملیات کربلای پنج همه توان خود را به کار گرفتند و در آن هنگام بود که سرنوشت جنگ تغییر کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۲۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معلم شهید قاسم حمیدی از شهدای عملیان کربلای پنج است که در وصیتنامه اش تاکید می کند اسلحه بر زمین افتاده اش را بردارند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
محمد زارع در 19 آذر سال 1343 در تهران دیده به جهان گشود و سرانجام در 12 اسفند سال 1365 در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید و در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۳:۴۵    
خبرگزاری میزان- ذبیح الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با جانباز گرانقدر غلامرضا فرحزادی جانباز عملیات کربلای پنج دیدار کرد. تاریخ انتشار: 13:43 - 05 تیر 1399 - کد خبر: 632137
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۱:۳۰    
شهید حاج علی بیطرفان از شهدای آموزش و پرورش قم است که در حین مسئولیت ریاست اداره به جبهه شتافت و با خون خویش، پیام آور مسئولیت امروز آحاد مردم نسبت به ارزش های اسلامی شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۵:۲۰    
سردار علی اکبر انگورج تقوی فرزند حسن در تاریخ هفتم تیر 1341 در شهرستان چالوس به دنیا آمد و در تاریخ سوم بهمن 1365 در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
روایت حزن آلود حاج رحیم نوعی اقدم از شهادت برادرانش در عملیات کربلای پنج را می بینید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حاج رحیم نوعی اقدم شهادت برادرانش در عملیات کربلای پنج را روایت می کند.
پایگاه خبری تحلیلی گرو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۹ - ۱۵:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گرو ، شهید حسین خرازی به سال 1336 ه.ش. در یکی از محله های اصفهان به دنیا آمد. این سردار بزرگ در روز هشتم اسفند ماه 1365 در عملیات کربلای پنج در جوار قرب الهی ماوا گزید.
تلنگر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۰:۳۴    
عبدالله فرزند شهید است و پدرش معلم بود و بسیجی داوطلب که در بهمن 65 در کربلای پنج شملچه به شهادت رسید. در آن زمان روا یازده ماهه بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
فیلم سینمایی سجاده آتش به کارگردانی احمد مرادپور محصول سال 1372 است. به هنگام عملیات کربلای پنج رزمندگان دو گردان مالک و حبیب با ماشین نظامی دشمن درگیر می شوند. لحظاتی درونی و عمیق، با نبردی پرحجم و سنگین آمیخته می شود ...
عصر ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۰:۲۹    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی بیشتر بخوانید:
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ماجرای نجات حاج قاسم از محاصره در عملیات کربلای پنج از زبان سردار اسدی.
ایثار   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۴:۲۷    
مراسم یادواره شهدای عملیات کربلای پنج و شهید محمدرضا حسینیان مقدم همراه با گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بیت شهید حسینیان مقدم برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
یادواره 73 شهید عملیات غرور آفرین کربلای پنج استان در مسجد لطفعلی خان ارومیه برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۷:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
آیین یادواره شهدای عملیات کربلای پنج وتاکید بر بصیرت افزایی و شناخت دشمن و توطئه های آنان شهید حاج علی اصغر حسینی محراب فرمانده تیپ انصارالرضا(ع) در مسجد جامع رضوی مشهد برگزار شد.
ایثار   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۰۳    
شهید حاج احمد کریمی فرمانده شهید گردان حضرت معصومه(س) از لشکر 17 در عملیات کربلای پنج است که همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) بر اثر اصابت گلوله توپ، پیکر مطهرش قطعه قطعه شد.
عصر خاطره وقت دیدار در روستای قراخیل شهرستان قائمشهر برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۵:۱۳    
چند روز بعد از رسانه ای شدن سخنرانی و خاطره گویی خانم معصومه آباد نویسنده کتاب "من زنده ام" در بیست و هشتمین یادواره شهدای کربلای پنج که در 26 دی ماه سال 1393 برگزار شد، "حاج قاسم" یادداشتی نوشتند که پاسخ خانم معصومه آباد را در پی داشت.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۳:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیةالله (عج) سپاه پاسداران در مراسم بزرگداشت سی وسومین یادواره شهدای کربلای پنج که در مسجد پنبه چی تهران برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به زوایای این عملیات، گفت: عملیات کربلای 5 به قول رهبر انقلاب شبهای قدر انقلاب است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
آیین بزرگداشت سالگرد شهادت رزمنده دلیر دانشجوی شهید محمود طیبی از شهدای عملیات کربلای پنج در اهواز برگزار شد.
آنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۰۱:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
مراسم سی و سومین یادواره شهدای عملیات کربلای پنج با سخنرانی سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیة الله(عج)، شعرخوانی احمد علوی، مداحی محمدحسین پویانفر شامگاه پنجشنبه در مسجد پنبه چی تهران برگزار شد.
عقیق   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۰۰:۴۲    
سی و سومین مراسم یادواره شهدای عملیات کربلای پنج با سخنرانی سرلشکر محمد علی جعفری ، شعر خوانی احمد علوی ، اجرا و نمایش علی سلیمانی و مداحی کربلایی محمد حسین پویانفر در مسجد پنبه چی تهران برگزار شد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۲۰:۱۱    
26 دی ، روزی تاریخی برای مردم شهرستان سربیشه است ، روزی که پیکر 20 شهید عملیات کربلای پنج در این شهرستان تشییع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مراسم یادواره شهدای عملیات کربلای پنج ،بیت المقدس دو وشهدای محور مقاومت در شهرری برگزار شد .
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۳:۲۹    
شهرری ایرنا یادواره شهدای عملیات کربلای پنج، بیت المقدس 2 و شهدای مقاومت امروز پنجشنبه با حضور خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و جمعی از مردم ولایت مدار شهرستان ری در سپاه سیدالشهدا (ع) برگزار شد.