شنبه ۰۵ اسفندساعت ۱۲:۱۱Feb 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کربلای 5»

فاش نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۴۵    
فاش نیوز - گفت و گو با سردار محمد مطهری درباره حادثه 30 بهمن 81 و شهادت 270 پاسدار کرمانی بعد از اتمام دفاع مقدس، این تعداد شهید بی سابقه بود. زمان جنگ و در عملیات های بزرگ مثل کربلای 5 تعداد زیادی از بچه های لشکر ما به شهادت رسیدند، اما از سال 67 که جنگ تمام شد و تا سال 81 که 14 سالی می گذشت ...
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۴۰    
فاش نیوز - گزارش جوان از حضور در منزل مادر شهید ایرج خرم جاه از شهدای عملیات کربلای 5 که سال ها مفقودالاثر بود وقتی به دیدار ایرج رفتم همه ذهنم کنار مزار شهیدی بود که سال ها نام پسر شهیدم را با خود داشت. من 27 سال پای مزار شهیدی که از پوست و خون من نبود، می رفتم ...
گلستان ما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سردار ملک شاهکوهی، فرمانده سپاه نینوا گلستان، با حضور در یادمان عملیات کربلای 5 در شلمچه، با آرمان های شهدای گمنام آرمیده در این یادمان تجدید میثاق کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
شهید سید مهدی تقوی ماجرای حضورش در عملیات کربلای 5 و جانفشانی تخریبچی ها در این عملیات را روایت کرده است.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۱:۵۳    
فرمانده سپاه نینوا گلستان با حضور در منطقه شلمچه ؛ یادمان عملیات کربلای 5 با آرمان های شهدای گمنام آرمیده در این یادمان تجدید میثاق کرد
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - در طول سال های دفاع مقدس مداحان اهل بیت (ع) با نوای گرم خود به مجالس و محافل رزمندگان را شور و حال خاصی می دادند. آن ها در مناسبت های مختلف با مرثیه خوانی و نوحه خوانی فضای جبهه را آکنده از نام اهل بیت (ع) می کردند. کد خبر: 652010 ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۲:۴۱    
شهید مرتضی فانی در آستانه رزمی سلحشورانه قرار گرفت و لباس سربازی به تن کرد و به میدان مبارزه شتافت. او پاسدار وظیفه ای بود که راه و رسمش، کار مردان خدا بود. به لشکر 27 سپاه اعزام شد و سرانجام در تاریخ شانزدهم بهمن ماه 1365، در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سردار احمد غلامپور گفت: موفقیت عملیات کربلای 5 هم در تحمیل خواسته ما به دشمن برای گنجاندن بند های مدنظرمان کمک کرد؛ اما واقعیت این بود که عملیات والفجر 8 از این نظر نقطه عطف بود که نگاه جهانی، به خصوص نگاه دو ابرقدرت را به جنگ و ما تغییر داد.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۷    
فاش نیوز - احمد نقابی به عنوان کمک خمپاره چی همراه گردان عمل کننده در عملیات کربلای 5 حضور پیدا کرد و در حالی که گلوله در خمپاره انداز قبضه 60 میلیمتری می انداخت و نیرو های دشمن را زیر آتش خمپاره گرفته بود در اثر اصابت ترکش گلوله ای که از طرف دشمن شلیک شده بود به فیض شهادت نائل آمد. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
احمد نقابی به عنوان کمک خمپاره چی همراه گردان عمل کننده در عملیات کربلای 5 حضور پیدا کرد و در حالی که گلوله در خمپاره انداز قبضه 60 میلیمتری می انداخت و نیرو های دشمن را زیر آتش خمپاره گرفته بود در اثر اصابت ترکش گلوله ای که از طرف دشمن شلیک شده بود به فیض شهادت نائل آمد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۷:۵۸    
سردار شهید محمدحسن غفاری جانشین معاونت اطلاعات عملیات لشکر 25 کربلا ، در عملیات کربلای 5 به تاریخ سی ام دی ماه 1365 به درجه رفیع شهادت نائل گردید و آرامگاه ایشان در امام زاده عبدالله گرگان می باشد. ...
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۹:۲۲    
سرهنگ پاسدار مجید زمانی گفت: شهدا مظهر ولایت مداری ، عزت، بصیرت و غیرت هستند.شهدا به ما درس ایستادگی و مقاومت و نترسیدن از استکبار و دشمن دادند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۵:۱۵    
رزمنده دفاع مقدس می گوید: انگار ناامیدی جلسات فرماندهی مثل ویروس بین بچه ها سرایت کرده بود، صبح بچه ها را به خط و شروع به صحبت کردم، همه گریه می کردند برگه های مرخصی را از جیب هایشان بیرون آورند و پاره کردند، 30 نفر از همین بچه ها در عملیات کربلای 5 شهید شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۵:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
بی سیم چی لشکر 17 درباره یکی از عکس هایش می گوید: عراقی ها در شلمچه سنگرهای بتونی و مستحکم ساخته بودند که در جریان عملیات کربلای 5 به تصرف نیروهای لشکر درآمد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۹    
هاشمی گفت: در شب عملیات کربلای 5؛ ضمن شناسایی منطقه، معبر را مشخص و موانع را منهدم کردیم تا اینکه نهایتاً فردا صبح نیرو های رزمنده از آن مسیر عبور کردند ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
، گروه فرهنگ و ادب _ صادق وفایی: سیدجعفر حسینی ودیق از غواصان دو عملیات کربلای 4 و 5 است که در کربلای 5 به شدت مجروح شده و به مقام جانبازی رسید. او خاطرات خود را در کتاب میهمانان ام الرصاص مکتوب و ثبت کرده که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۲:۳۱    
یکی از رزمندگان عملیات کربلای 5 می گوید: در این عملیات مجروح شدم. به همراه 40 30 نفر از مجروحان با اتوبوس به اراک برمی گشتیم که در جاده خرم آباد هواپیما های عراقی سر رسیدند و شروع به بمباران کردند.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۵:۴۱   + ۳۵ سایت دیگر  
شاه حسینی گفت: به نظر من اگر کسی می خواهد درباره عملیات کربلای 5 فیلم بسازد اول باید شعرهای سهراب سپهری را بخواند.
موج رسا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا دینیان بعد از حضور پررنگ خود در جبهه حق علیه باطل عاقبت در عملیات پرفتوح کربلای 5 به تاریخ 20 دی ماه 1365 به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکرش را در گلزار شهدا زنجان به خاک سپردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رزمندگان آستارایی که در دوران دفاع مقدس در عملیات کربلای 5 حضور داشتند و علیه رژیم بعث صدام جنگیده بودند ظهر چهارشنبه، 11 بهمن ماه در محل سپاه ناحیه آستارا گردهم آمده و یاد شهدای کربلای 5 را گرامی داشتند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۰۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
بسیجی رمضان صفرخان موذن از شهدای استان گلستان است که سال 1315 در روستای برفتان به دنیا آمد و پس از مدت ها مجاهدت در منطقه شلمچه - عملیات کربلای 5 به شهادت رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۰:۱۴    
اولین یادواره شهدای عملیات کربلای 5 و گردان امام حسن مجتبی (ع) شهرستان علی آباد کتول با رویکرد جهاد تبیین در مصلای امام رضا علیه السلام شهر علی آباد کتول برگزار شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۸:۳۴    
در گفت وگویی که با امیر حسن پور همرزم و حسین منصوری خواهرزاده شهید مسعود آخوندی داشتیم، به خاطرات و برگ هایی از زندگی این شهید بزرگوار پرداختیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
جواد شاعری، 19 دی ماه سال 1365 در شلمچه و در مرحله اول عملیات کربلای 5 به شهادت رسید و حالا بعد از 37 سال، علیرضا ذاکری، نقاش و طراح پیشکسوت از تصویر باقی مانده شهید، طرح های متعددی زده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۲۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
شهروندخبرنگار ما تصاویری از مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کربلا در شهرستان علی آباد کتول را به اشتراک گذاشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۸:۲۸    
جواد شاعری، شهید غواص کربلای پنج، شلمچه. وی در 24 مردادماه سال 1341 در محله امامزاده حسن تهران به دنیا آمد. او پس از سالها جهاد و حضور در عملیات های متعدد و جانبازی سرانجام در روز 19 دی ماه سال 1365 در شلمچه در مرحله اول عملیات کربلای 5 به شهادت رسید. ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شیروان ( پانا) - یادواره 31 شهید عملیات کربلای 5 در محل مصلی امام خامنه ای و با حضور آحاد مردم شیروان برگزار شد . خبرنگار : تکتم خیرآور
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۵:۳۹    
شهید عبدالله مداح در جلسات آموزش قرآن مرحومین ابراهیم پورفرزیب و بیوک اصل محمدی شاگردی می کرد. 22ساله بود که در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۴:۰۰    
درباره شهید مرتضی جاویدی، فرمانده گردان فجر در دوران جنگ تحمیلی که حین رشادت در عملیات کربلای 5 به کاروان نور پیوست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۰۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
سردار حاج یعقوب صمدلویی گفت: من فکر می کنم عدم الفتح و ناامیدی ها در کربلای 4 باعث شد که ما دوباره دنبال معنویت برویم و همین معنویت باعث پیروزی در عملیات کربلای 5 شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۱:۰۰    
یادواره شهدای عملیات غرورآفرین کربلای 5 و گردان امام حسن مجتبی (ع) علی آباد کتول برگزار خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
یک رزمنده به بیان برخی از خاطرات خود از عملیات کربلای 5 پرداخته که به مناسبت ایام این عملیات ظفرمند منتشر می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۲۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
80 رزم آور شیروانی، همگام با دیگر رزمندگان ایران، در عملیات کربلای 5 حماسه آفرینی کردند و با تقدیم خون پاکشان، نهال انقلاب را آبیاری کردند که در 2 بهمن 1365 هم زمان 31 شهید این عملیات، در این شهرستان تشییع شدند.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
فاش نیوز - شهید حسین اسدی در وصیت نامه اش آورده است: وصال معبود دل بریدن از دنیا می خواهد. کد خبر: 646032 تاریخ انتشار: 02 بهمن 1402 - 03:36 - 22January 2024 ...
ایثار   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان،مراسم یادواره ی شهدای عملیات کربلای 5، با حضور مردم و خانواده های معظم شهدا در گلزار شهدای رشت برگزار شد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
مسجد پنبه چی تهران میزبان برگزاری مراسم یادواره شهدای عملیات کربلای 5 است، رویدادی که در روز پنجشنبه برگزار می شود.
هورگان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۰:۰۵    
قبل از عملیات کربلای 5 - سال 1365
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
یادواره شهدای عملیات کربلای 5 و شهدای حادثه تروریستی کرمان با حضور مردم، خانواده معظم شهدا و مسئولان استانی و کشوری در یاسوج برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
یادواره شهدای مسجد پنبه چی پاسداشت شهدای عملیات کربلای پنج شامگاه امروز پنج شنبه 28 دی ماه 1402 ماه باحضور سردار کوثری، سید محمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور و مداحی علی پورکاوه در مسجد پنبه چی برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۰۹:۳۷    
یادواره شهدای عملیات کربلای 5 و شهدای مسجد پنبه چی با حضور پیکر یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس برگزار شد.
بشار نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۰۸:۰۴    
مراسم یادواره شهدای عملیات کربلای پنج و شهدای جنایت تروریستی کرمان با حضور مردم، خانواده معظم شهدا، پیشکسوتان دفاع مقدس، مسئولان استانی و کشوری در سالن اجتماعات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۰۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
در عملیات کربلای 5 وقتی تانک های عراقی به طرف نیرو های ایرانی حمله کردند، حسین بالای یک خاکریز رفت و آر. پی. جی را به طرف تانک شلیک کرد. از روی خاکریز که پایین آمد خیلی خونسرد و مطمئن بدون اینکه به سوی تانک نگاه کند گفت: لوله اش را زدم.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۰۰:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
محمداسماعیل کوثری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در سی و هفتمین یادواره شهدای عملیات کربلای پنج که شب گذشته (28 دی ماه) در مسجد پنبه چی تهران برگزار شد، با بیان خاطراتی از عملیات های والفجر 8 ...
بسیج   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۰۰:۰۴    
آئین بزرگداشت شهدای شیمیایی شهرستان بهبهان عملیات کربلای 5 در مسجد امام علی(ع) روستای قنبری بهبهان برگزار شد.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۲۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روبط عمومی معاونت امور استان ها، یاد و خاطره 20 لاله گلگون کفن عملیات کربلای 5 شهرستان سربیشه که در چنین روزی پیکر مطهرشان به خانه بازگشت، گرامی داشته شد و این مراسم به صورت زنده از شبکه خاوران پخش شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۱:۵۱   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون پارلمانی رئیس جمهور در یادواره شهدای عملیات کربلای 5 گفت: این عملیات حامیان صدام را به این نتیجه رساند که نمی توانند نتیجه مورد نظر خود را از این جنگ بدست آورند و ادامه این تهاجمات سقوط صدام را قطعی می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۱:۴۰    
تشییع 45 شهید والا مقام عملیات کربلای 5 در 29 دی سال 1365 بر روی دستان مردم شهرستان لنجان دلیل انتخاب این روز به عنوان روز حماسه و ایثار در این شهرستان است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تاکید بر اینکه در زمینه انتخابات باید نگاه مجاهدانه مانند عملیات کربلای 5 وجود داشته باشد، گفت: امروز همه وظیفه دارند در خانواده ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: نگاه مجاهدانه در کربلای 5 را امروز باید در عرصه انتخابات داشته باشیم.