یکشنبه ۲۳ خردادساعت ۱۹:۰۱Jun 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فتح المبین»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۳:۴۷    
حسین افشار سال 1343 در شهر تهران دیده به جهان گشود و چندی بعد به همراه خانواده به کرج نقل مکان کردند و در تاریخ 30 فروردین سال 1361 در عملیات فتح المبین به شهادت رسید.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۷:۵۶    
خاش-به همت پایگاه شهید زادسر حوزه فتح المبین شهرستان تفتان نهضت روشنگری باموضوع انتخابات 28 خرداد برگزارشد.
جماران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۰:۱۸    
پایگاه خبری جماران: قبل از عملیات فتح المبین روانه جنوب شدم. با خود عهدم کردم که تا پیروزی کامل و آزادی خاک وطن در جنوب کشور بمانم و به عهد خود ماندم و بدون حتی یک روز مرخصی تا آزادی خرمشهر در جبهه حضور داشتم. خرمشهر آزاد شد . ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۲:۵۱    
خاش-به همت حوزه فتح المبین شهرستان تفتان نهضت روشنگری با موضوع انتخابات و انتخاب فرد اصلح برگزارشد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شهید حاج محمود شهبازی، در دی 1360 به عنوان قائم مقام تیپ 27 محمد رسول الله (ص) منصوب شد و در دو عملیات بزرگ فتح المبین و بیت المقدس جانشین حاج احمد متوسلیان بود. شهید شهبازی، با حضوری مستمر در این دو عملیات نقش بسیار مؤثری در موفقیت رزمندگان داشت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۲۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
دزفول-ایرنا-رییس پارک ملی کرخه گفت: وقوع 2 فقره آتش سوزی در این پارک ملی در محدوده بخش فتح المبین شهرستان شوش موجب وارد شدن خسارت به 27 هکتار از محدوده پارک شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۲۰:۰۷    
می دانیم در تاریخ دفاع مقدس، دو عملیات بزرگ به نام های فتح المبین و الی بیت المقدس، توسط رزمندگان علیه متجاوزان بعثی انجام گرفت که این دو عملیات گسترده و سرنوشت ساز ورق جنگ و تاریخ دفاع مقدس را به نفع ایران اسلامی برگرداند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
106 شعبه از این تعداد، ثابت و 23 شعبه سیار هستند که در شهر شوش و 2 بخش شاوور و فتح المبین مستقر می شوند.
روزانه نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۰۰:۰۱   + ۸۹ سایت دیگر  
رئیس قوه قضاییه تقارن روز مقاومت و ایثار و پیروزی ملت ایران با پیروزی مردم شجاع فلسطین و ایستادگی مردم منطقه را نویدبخش فتوحات آینده دانست و گفت: فتح المبین حقیقی در آینده ای بسیار نزدیک با آزادی قدس شریف نصیب امت اسلام خواهد شد. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۲۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
محمدعلی سخاوت می دانیم که در تاریخ جنگ دو عملیات بزرگ و سرنوشت ساز توسط رزمندگان اسلام علیه متجاوزین بعثی انجام گرفت به نام های فتح المبین و الی بیت المقدس، بدون تردید این دو عملیات گسترده و سرنوشت ساز ورق جنگ و تاریخ دفاع مقدس را به نفع ایران اسلامی برگرداند. ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، امیر سرتیپ فولادی رئیس باغ موزه دفاع مقدس در گفتگوی تلفنی با برنامه رواق تماشا ، خرمشهر را نماد پیروزی، مقاومت و وحدت ملی دانست و ضمن اشاره به 34 روز طلایی که فرصتی برای ساماندهی نیروهای نظامی بود گفت ...
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
عملیات خرمشهر از این جهت ارزش تاریخی دارد که مبدا ظهور ستارگان است. ستارگانی که در عملیات فتح المبین و طریق القدس با رشادت های فراوان سلسله مراتب فرماندهی را از یک نیروی تکاور تا فرمانده یک تیپ عملیاتی ظرف چند ماه طی کردند و در قامت شجاع ترین ژنرال های جنگی در برابر کارکشته ترین ژنرال های صدام قرار ...
ایثار   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۰:۴۶    
سردار شهید علی اصغر صاحب الزمانی در 14 اسفند 1312 در شهرستان قوچان دیده به عرصه گیتی گشود و در 15 اسفند 1360 در حالیکه فرماندهی تنگه چزابه را عهده دار بود در عملیات فتح المبین در تنگه چزابه بر اثر اصابت ترکش به سر و صورت به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه شهرستان قدس گفت: انتخابات میدان عملیات فتح المبین و بیت المقدس است و باید جهاد تبیین، روشنگری و امیدآفرینی برای دلگرم کردن مردم و خنثی سازی توطئه های دشمن راه اندازی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه ای تاکید کرد: فتح خرمشهر، فتح المبین ایرانی اسلامی بود و مقابله 11 روزه مردم فلسطین، فتح المبین منتهی به فروپاشی رژیم غاصب صهیونیستی خواهد شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۲۱:۰۷    
عملیات بزرگ و موفقیت آمیزالی بیت المقدس جنبه های پنهان و ناگفته زیادی دارد و هنوز بررسی و موشکافی این عملیات اطلاعات جالبی به ما می دهد. یکی از بخش های کمتر صحبت شده در مورد عملیات الی بیت المقدس، به اقدامات و کارهای نیروهای جهاد برمی گردد ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۲۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
سردار ظفری گفت: تغییر استراتژی ما از دفاع به تهاجم سبب پیروزی در عملیات الی بیت المقدس شد، این عملیات پس از عملیات فتح المبین و طریق القدس انجام شده و در فتح خرمشهر به نقطه اوج خود رسید.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۸:۴۰    
امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: مقدمه بیت المقدس فتح المبین ها بود، امروز هم همین طور است اگر می خواهیم در عرصه های سیاسی و فرهنگی خرمشهر ها را آزاد کنیم باید فتح المبین های انتخاباتی انجام دهیم.
ندای پیشوا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۶:۱۹    
امام جمعه پیشوا گفت: قبل از حماسه آزادسازی خرمشهر عملیات فتح المبین را داشتیم در حال حاضر برای حماسه اقتصادی عملیات فتح المبین ما انتخابات است./ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حجت الاسلام ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شهرستان رستم گفت: راه رسیدن به بیت المقدس اقتصادی و اقتصاد سالم، درست طی کردن فتح المبین انتخابات و انتخاب سالم است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۴:۳۷    
امام جمعه فیروزکوه گفت: بیت المقدس مقدمه اش فتح المبین بود و امروز هم اگر ما بخواهیم قله های اقتصادی و سیاسی را فتح کنیم باید در فتح المبین انتخاباتی حضور داشته باشیم و همه ما نسبت به این موضوع وظیفه داریم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۵:۳۲    
سرتیپ دوم پاسدار کوهکن گفت: 3 خرداد و روز مقاومت دزفول فرصت مناسبی برای تجلیل از ایثارگران و رزمندگان و خانواده های معظم شهدای عملیات بیت المقدس و فتح المبین است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۲۲:۳۵    
عکسی از حضور رزمندگان مازندرانی در منطقه عملیاتی فتح المبین منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۵:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: 1400 برنامه های در روزهای سوم و چهارم خرداد ماه پیش بینی شده است. این برنامه ها از دوم فروردین با عملیات فتح المبین آغاز و تا 28 اسفند 1400 ادامه دارد. در طول سال شش هزار و 580 برنامه پیش بینی شده که به 10 هزار برنامه هم خواهد رسید.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
سیدصادق حسینی خاطره ای از دلاوری اکبر ترکان در عملیات فتح المبین دفاع مقدس را روایت کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۲۲    
حجت الاسلام سیدعباس موسوی قوچانی سال 1324 در روستای کلیدر از بخش سرولایت شهرستان قوچان متولد شد و سرانجام در 6 فروردین 1361 در عملیات فتح المبین در منطقه رقابیه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
دزفول-ایرنا- فرماندار شوش گفت: نتایج اعتراض داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای شوش، فتح المبین وحر شهرستان شوش به 81 نفر اعلام شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۷    
500 پرس غذای گرم با کمک خیرین و مشارکت مرکز مثبت زندگی، بین مددجویان تحت پوشش بهزیستی در بخش فتح المبین شهرستان شوش توزیع شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
حسین پایندان سال 1339 در بهشهر به دنیا آمد و در سوم فروردین 1361 در عملیات فتح المبین به شهادت رسید. جسم پاکش پس از تشییع در گلزار بهشت فاطمه به خاک سپرده شد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۲۳:۲۳    
خاش-نشست بصیرتی سیاسی به همت حوزه فتح المبین شهرستان تفتان برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
می توان اذعان کرد که از ویژگیهای این عملیات، سرعت یگان ها در امر باز سازی نیروها و آماده کردن برای نبردی سهمگین بوده آنهم بعد از عملیات فتح المبین (که فاصله بین دو عملیات یک ماه بود) در این مدت دشمن بیش از یکسال ونیم در منطقه مستقر بوده و تدابیر دفاعی خود را در فرصت کافی تقویت کرده بود در این فاصله ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
حوزه / رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: سردار سلیمانی کربلای 5 را به پیروزی رساند، فاو و فتح المبین را به نتیجه رساند، سوریه را از زیر چکمه های مستکبران نجات داد، عراق را از خطر داعش و بعثی ها نجات داد، حزب الله لبنان را به قدرت منطقه تبدیل کرد، غزه را نجات داد ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۰۵:۴۵    
حسن فیوجی از فرماندهان گردان تیپ 21 امام رضا (ع) در یکم فروردین 1337 در نیشابور متولد شد و سرانجام در سوم فروردین 1361 در عملیات فتح المبین در منطقه عین خوش به فیض شهادت نائل آمد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سردار شهید قاسم سلیمانی خاطره ای از حضورش در عملیات فتح المبین و ماجرای انفجار خودرویی که با آن در تعقیب دشمن بود را روایت کرد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه ایثار وشهادت ایرنا ، سردار شهید حسن شفیع زاده پس از عملیات طریق القدس و شکست حصر آبادان، به فرماندهی ستاد تیپ کربلا منصوب شد و در عملیات فتح المبین نیز در قامت معاون تیپ المهدی(عج) به ایفای نقش پرداخت. راه اندازی توپخانه سپاه خود افتخار دیگری است که در دفترچه اعمال [...]
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۱:۵۰    
امیر سرتیپ پوردستان ضمن بررسی ابعاد شخصیتی سپهبد شهید قاسم سلیمانی به عنوان پرچمدار جبهه مقاومت، نحوه ورود تکاوران نیروی زمینی ارتش به این جبهه، تشکیل تیپ مالک اشتر در سوریه و حماسه آفرینی های این تیپ در مقابله با تروریست ها را تشریح کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: حاج احمد متوسلیان در عملیات فتح المبین گفت: ثابت کردیم که بسیج مردم، اتکاء به مردم و توکل به خدا فقط تنها راهگشای کارهاست و بس.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۵:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برای اولین بار صوت ماندگار جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان، فرمانده لشکر 27 محمد رسول الله (ص)، را که در عملیات فتح المبین در روز ششم فروردین ماه سال 61 سخنرانی کرده است، منتشر می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۱:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
حاج احمدمتوسلیان در بحبوحه عملیات فتح المبین در سال 61 گفت: ثابت کردیم که بسیج مردم، اتکاء به مردم و توکل به خدا فقط تنها راهگشای کارهاست و بس .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سیلوی ذخیره سازی گندم با ظرفیت 30 هزار تن در بخش فتح المبین شهرستان شوش به بهره برداری رسید.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ابوالفضل در عملیات های بسیاری از جمله طریق القدس، فتح بستان، فتح المبین و شوش شرکت کرد و در پاکسازی منطقه شوش از ناحیه ریه و کتف هم مجروح شد. در نهایت درحالی که روزه بود، در عملیات رمضان تیپ حضرت رسول و گردان حمزه، شرکت کرد و در تیرماه سال 61 به درجه رفیع شهادت نائل آمد ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
به مناسبت سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی به گزارش پایگاه خبری حامیان ولایت شهید سپهبد "علی صیاد شیرازی" در روز چهارم خرداد 1323 در شهرستان "درگز" از توابع استان خراسان به دنیا آمد. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۳۱    
مراسم شبی با فاتحان فتح المبین با روایتگری محمد رضا افخمی رزمنده عملیات فتح المبین چهارشنبه 18 فروردین در شهرستان اردکان برگزار می شود.
هرمز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۹:۲۰    
شهید مسعود رهگشا در تاریخ 17 فروردین سال 1340 در جغین رودان به دنیا آمد و سرانجام در تاریخ دوم فروردین ماه سال 1361 در عملیات فتح المبین (کرخه نور) بر اثر اصابت تیر به سینه اش و یکی از پاهایش به شهادت رسید.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۳:۱۵    
کد محتوا: 322220 || تاریخ: 16 فروردین 1400 شهرآرا: سرگرد جانباز سیداحمد شهمیری که در عملیات فتح المبین همراه با گردان291 تانک لشکر77 در خوزستان حضور داشته است، در خاطرات خود می گوید: 7فروردین1361 هنگام آغاز مرحله دوم عملیات فتح المبین ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۰۹:۴۸    
عملیات کربلای 2 تنها 5 روز طول کشید و 2500 کیلومتر مربع از خاک میهن اسلامی آزاد شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۴۰    
حسین دلیر اکبری بازیکن ملی پوش رشته بسکتبال با اینکه تنها 15 سال داشت، جانانه با بعثی ها جنگید و مدال قهرمانی ملی جهاد فی سبیل الله را در تاریخ ایران و نظام هستی بر گردن ظلم ستیز خود افکند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
سرویس ایثار و مقاومت جوان آنلاین: عملیات فتح المبین در ابتدای سال 1361، زمانی انجام گرفت که نوار پیروزی های ایران در پی عملیات ثامن الائمه (ع) کلید خورده بود. بعد از دو عملیات ثامن الائمه و طریق القدس، نوبت به اخراج دشمن از مناطق وسیعی در شمال خوزستان رسیده بود ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
با شروع عملیات، گردان ما به فرماندهی شهید اسودی به حرکت درآمد. در طول مسیر دشمن مرتب منور می زد و باعث می شد حرکت ما کند شود. برای مدتی گردان ما در منطقه زمین گیر شد. به طوری که یکی از نیرو ها به خواب رفته بود. پس از اینکه از خواب بیدار شد، فهمید هیچ نیرویی جلوی او قرار ندارد
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۳:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
پیروزی ایران در عملیات فتح المبین، تعادل روحی نیرو های عراقی را از بین برد و برتری سیاسی نظامی ایران را بر عراق و حامیانش تحمیل و تثبیت کرد.