دوشنبه ۰۸ خردادساعت ۱۶:۴۰May 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بهمن 57»

تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: به هم ریختن کانون خانواده، یعنی نابودی غیرت و مقاومت در برابر دشمن و در نهایت رفتن زیر سلطه بیگانگان. این زندانی که در بهمن 57 از محبس نظام سلطه فرار کرد نباید برای آزادی خواهان و حق طلبان جهان الگو شود و این مهم ترین هدفی است که استکبار دنبال می کند اما به ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
سفر پرنس چارلز ولیعهد وقت بریتانیا و کشور های مشترک المنافع در 20 بهمن 1382 به ایران انجام شد. پرنس چارلز که با درگذشت ملکه الیزابت دوم از هفدهم شهریور 1401 پادشاه بریتانیا و کشور های مشترک المنافع شد، تنها عضو خاندان سلطنتی بریتانیا است که پس از انقلاب بهمن 57 به ایران سفر کرده است. ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۲۳:۳۳    
محمدجواد خضرابی، پژوهشگرعلوم اجتماعی:22 بهمن 57 و در لحظه ای که انقلاب مردم ایران به ثمر نشست، بر وِرد زبان هایشان و روی پلاکاردهایشان شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی حک شده بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن 57 به پیروزی رسید و امام خمینی (ره) در همان آغازین روز های پیروزی انقلاب دولت موقت را موظف به برگزاری همه پرسی کردند.
شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت: بذر آزادی ملت غیور ایران در 22 بهمن 57 کاشته شد و در روز 12 فروردین ماه 58 ریشه دوانید در 12 فروردین 58 ملت غیور ایران با انتخاب بزرگ و تاریخی خود ساختار سیاسی ایران را از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی تغییر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۶:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس فرهنگسرای اندیشه می گوید 12 فروردین مُهر مُشکینی بر انقلاب بهمن 57 و ضرب المثل یک زبانی یک ملت برای انتخاب جمهوری اسلامی است.
صبح خرد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۴:۰۴    
انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام خمینی (ره)، تلاش ها ومجاهدت مردم در بهمن 57 درمقابل استبداد واستکبار به پیروزی رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
12 فروردین ماه 1358 ملت ایران پس از سال ها طعم برگزاری یک انتخابات را چشید؛ از 22 بهمن 57 تا روز برگزاری رفراندوم سخنان زیادی درباره حکومت آینده ایران مطرح شد.
خبر دیشموک   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛ هنوز 2 ماه از آن روز تاریخی نگذشته اما انگار میان روزهای پیش از 12 بهمن 57 و این روزها یعنی فروردین 58 سال ها فاصله وجود دارد ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۷:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین علیه السلام ایلام بیان داشت : 12 فروردین در واقع تثبیت کننده حرکت ملت ایران در 22 بهمن 57 بود که مردم را از ظلم ، سیاهی و تباهی به سوی نور و روشنایی هدایت کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۱:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
در اسناد منتشرشده از لانه جاسوسی آمریکا در حدفاصل 15 بهمن 57 الی 12 فروردین 58 گزارشات مختلفی درباره رفراندوم انتخاب نوع حکومت آمده است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۲:۱۸    
زاهدی با تأکید بر اهمیت امام شناسی انقلاب اسلامی که در اوج طوفان ها ایستاد؛ گفت: تاریخ سیاسی کشور به ویژه در 50 سال اخیر و به خصوص از بهمن 57 تا بهمن 58 به خوبی برای نسل جوان تشریح نشده است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۱۲   + ۳۴ سایت دیگر  
محسن رفقیدوست تاکید دارد که باید از حوادث شش ماه گذشته درس بگیریم. او همچنین تاکید می کند که اجرای برخی احکام با زور واکنش منفی به همراه دارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۶:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
امام جمعه یزد گفت: رمز پیروزی ملت ایران در بهمن 57 و جنگ تحمیلی، اتحاد و همدلی مردم بود و همین امر در حفظ و ماندگاری انقلاب مؤثر است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۴:۰۵    
امام در دیدار با روشنفکران و نویسندگان به سیاست قدم به قدم مهندس بازرگان پاسخ جالبی دادند. از دیگر رویداد تاثیر گذار 29 بهمن 57 تاسیس حزب جمهوری اسلامی بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۲۲:۰۲    
شهید سید کمال قریشی در انقلاب اسلامی نقش موثری داشت و در نهایت به دست منافقین به شهادت رسید و فرزندش سید احمد پس از شهادت ابوحامد به فرماندهی فاطمیون منصوب شد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۲۰:۱۱   + ۵۷ سایت دیگر  
سردار سلامی فرمانده کل سپاه با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن و حضور چشمگیر مردم در جشن 44 سالگی انقلاب اسلامی بیان تاکید کرد: راهپیمایی 22 بهمن با شکوه، تعیین کننده و سرنوشت ساز بود و در این مقطع حیاتی و خطیر تاریخ اسلامی و انقلاب اسلامی این حضور را به همه شما تبریک عرض می کنیم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
از شنود تماس های رئیس ساواک تا گریه های قصاب اصفهان؛ آنچه در جلسه محاکمه سران رژیم پهلوی در دادگاه های انقلاب، 26 بهمن 57 اتفاق افتاد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
روایت مشهور و تاریخی از تسخیر سفارت آمریکا در 13 آبان 1358 توسط دانشجویان خط امام در حالی است که قبل از آن یک بار دیگر سفارت امریکا تسخیره شده، اما کمتر به آن پرداخته شده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۸:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دومین یادوراه شهدای 23 بهمن 57 قروه با حضور حجت الاسلام احمد پناهیان از اساتید حوزه های علمیه کشور امروز، 24 بهمن در شهرستان قروه برگزار شد.
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خانه ملت،احمد نادری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم و عضو هیأت رئیسه مجلس در توئیتی نوشت: نهاجا فخر ایران است، پشتوانه ای که قدرتش در عملیات هایی همچون کمان 99 و بینش، درایت و عمق افکارشان در همین روز 19 بهمن 57 با پیوستن به مردم و حضور درمحضر رهبر
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گزارش خبرآنلاین درباره آخرین جلسه مجلس شورای ملی رژیم شاه که پنج روز قبل از انقلاب، تشکیل جلسه داده و تلاش کردند با اصلاحات ساختاری در ساواک و قوه قضاییه، به خواسته های مردمی را که برای تغییر رژیم، مقابل گلوله ایستاده بودند، توجه کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۲۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
در روز 23 بهمن 1357 آیت الله مسایلی به ارتش و شهربانی پیغام فرستاد که به انقلاب بپیوندند. ارتش تمکین کرد لیکن شهربانی مقاومت نمود و در ادامه روز خونین انقلاب اسلامی اردبیل رقم خورد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۵:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: علیرضا بروجردی در واکنش به نامه علی مطهری به جبلی درباره جعلی بودن واقعه شامگاه بیست و یکم بهمن 57 و تصمیم تاریخ ساز امام خمینی درباره لغو حکومت نظامی، توضیحاتی ارائه کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
سرویس شبکه های اجتماعی جوان آنلاین: کمیل خجسته در کانال تلگرامی خود نوشت: 1. امام دوازده بهمن 57 وارد ایران شد. دقیقا دو ماه بعد در دوازده فروردین رفراندوم برگزار کرد و نظریه حکومتش را به رای مردم گذاشت. در حالیکه شمال کشور و سمت ترکمن، مرز های غربی و شرقی همه در آتش تجزیه طلبی می سوخت ...
598   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
قیام مردم ایران به مرحله حساس خود نزدیک می شد، که ایادی رژیم منحوس پهلوی برای خاموش کردن آتش خشم مردم در جای جای ایران عزیز دست به هر جنایتی می زدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
یک بار دیگر برگشتیم به بهمن 1357 و روزها و شب های پرنور فجر انقلاب را با نشانه ها و پرچم های خاطره ساز آن زمان باهم تجربه کردیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۸:۵۲    
پارس آباد - مردم مرزدار شهرستان پارس آباد با حضور پرشکوه خود در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و چهل و چهارمین فجر پیروزی، با نشان دادن وحدت ملی و وفاداری خود به آرمان های انقلاب حماسه آفریدند.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۴:۴۶    
دکتر مسعود اسفندیار در این پیام افزوده است: انقلاب شکوهمند اسلامی که با مشارکت و همراهی مردم غیور و مومن ایران در 22 بهمن 57 به پیروزی رسید، خط پایانی بر جریان کفر و استبداد بود.
شهدای ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۴:۱۳   + ۱۹ سایت دیگر  
شهدای ایران :سرویس سیاسی/رئیس جمهور با بیان اینکه امروز یک 22 بهمن دیگر در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی است، گفت: 22 بهمن روز پایان سلطه سلطه گران بر ایران است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه تاریخ در برابر 22 بهمن 57 تمام قد ایستاده است، گفت: از این نقطه مسیر تاریخ عوض و معبری برای عصر ظهور گشوده شد ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۲:۳۵   + ۹۷ سایت دیگر  
رئیس جمهوری گفت: ما امروز فقط برای گرامیداشت 22 بهمن 57 جمع نشدیم. آن حرکت عظیم همواره قابل تکریم است، اما امروز آمده ایم بگوییم 22 بهمن 1401 با حضور مردم و شکست دشمنان انقلاب یک بار دیگر رقم خورده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۰۹:۳۴    
شاهی سورگی گفت: به همراه برادرم به یک خرابه ای در میدان شهدا رفتیم که آنجا ما را دستگیر کردند و همانطور که ما را کشان کشان می بردند می گفتند شعارهای علیه امام بدهید ولی من و برادرم شعار مرگ بر شاه سر دادیم که نظامیان با قنداق اسلحه ما را زدند و یکی از مأموران از پشت به سمت برادرم تیراندازی کرد و وی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۰۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
سرانجام در روز 22 بهمن، رژیم 2500 ساله شاهنشاهی سقوط کرد. در این روز تاریخی، مردم سراسر ایران به شکرانه این پیروزی بزرگ و بی نظیر، به خیابان ها ریختند و به جشن و شادی پرداختند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۰۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
خبر خوب تویی انقلاب عزیز من! خبر خوب، خبر تولد توست! تو زنده ای و نه یک بار در بهمن 57 که بارها و بارها از نو متولد شدهای. خبر خوب، ولوله ایست که تو در جان ما انداخته ای. احساس غرور و عزتیست که تو به ما داده ای. حال خوشیست که وقتی نام ایران را می بریم، در بند بند وجودمان جاری می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه یزد گفت: انقلاب اسلامی در امتداد مبارزات ائمه اطهار(ع) و نهضت عاشورا در 22 بهمن 57 به پیروزی رسید و قومی که در ظلمات طاغوت غرق بود، ظرف چند روز به دست خدا آزاد شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۵:۳۴   + ۴۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی از همهٔ دلسوزان ایران برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد. متن پیام به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم ...
صبح خرد   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۴:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش “صبح خرد “، سرهنگ سید حمزه محقق زاده، فرمانده سپاه ناحیه گچساران در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه گچساران با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر فرصتی مغتنم است برای بیان پیشرفت های نظام جمهوری اسلامی ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۴:۲۹    
خوشحال، حماسه خلق شده در بهمن ماه سال 57 را تجسم اراده یک ملت در حفظ و اعتلای انقلابی الهی دانست و گفت: بار دیگر با حضور گسترده و حماسی خویش در راهپیمایی 22بهمن، ایرانی قوی و مقتدر را برای جهانیان به نمایش میگذاریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۰۸:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
تظاهرات مردم تهران به هواداری از همافران، در زندان اوین باز شد، درگیری مسلحانه و نقشه ای برای کودتا، برخی از عناوین اتفاقات مهم در 21 بهمن 1357 بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۵:۱۰    
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: 20 بهمن ماه یادآور بصیرت به موقع و حضور عشایر غیور در صحنه با وجود تمام مشکلات است و باید این روز در تاریخ این کشور و ملت ثبت شود.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با طلیعه آغازین چهل و چهارمین بهار انقلاب اسلامی ساکنان دیار کهگیلویه و بویراحمد، شکوه سازندگی پس از انقلاب بهمن 57 که ثمره اقدامات زیربنایی دولت های خدمتگزار بویژه دولت جهادی و انقلابی سیزدهم می باشد را به تماشا نشسته و احساس می کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۳:۳۶    
از ماه ها قبل از بهمن 57 و به خصوص بعد از واقعه 17 شهریور خونین تهران، تعداد زیادی از سربازان از پادگان ها فرار کرده بودند و همچنین بنا به اسناد موجود خود فرماندهان ارشد ارتش هم اذعان داشتند که تزلزل و تردید برای مقابله با مردم به افسران هم رسیده بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
روز جمعه بیستم بهمن، تلویزیون سراسری اعلام کرد که فیلم بازگشت امام خمینی(ره) را (9 شب) پخش خواهد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
20 بهمن 13حوادث و رخداد های بسیاری داشته است که درگیری مهدی بازرگان و شاپور بختیار و نبرد خیابانی ارتش نیروی هوایی و گارد جاویدان، از مهم ترین اتفاقات این روز بوده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
دریادار کمال حبیب اللهی آخرین فرمانده نیروی دریایی رژیم پهلوی در خاطرات خود درباره علت ناکامی طرح کودتا در بهمن 57 توضیحاتی داده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رهبر انقلاب: ارتش بهمن 57 بنا بود کنار مردم بایستد و ایستاد و انقلابی ماند. امروز ارتش ما به مراتب از آن روزها انقلابی تر و آماده تر است. #چند_ثانیه
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۰:۱۸    
گوشه ای از تاریخ انقلاب اسلامی را امروز از زبان رضا استاد آقا ببینید و بشنوید؛ زندانی سیاسی زندان قصر.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۷:۱۸    
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: 19 بهمن ماه 57 یک روز شگفت انگیز، تاریخ ساز و تحول ساز برای ملت ایران بود.