سه شنبه ۰۱ فروردینساعت ۰۵:۲۱Mar 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رژیم پهلوی»

قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۷:۵۱    
به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان قم، جمعی از مدیران، روسای واحدها و کارکنان شرکت گاز استان قم به مناسبت هفته بزرگداشت سربازان گمنام امام زمان(عج)، پیش از ظهر امروز از نمایشگاه عبرت بازدید کردند. ...
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
علینقی عالیخانی وزیر اقتصاد رژیم پهلوی گفت: علت انقلاب این بود که ایران دارای جامعه ای پیشرفته از لحاظ اجتماعی بود اما با یک سیستم سیاسی، روز به روز عقب افتاده تر می شد.
آوای رشت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۸:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
رشت – امام جمعه رشت با بیان اینکه خانواده های مذهبی و مسلمان به مسئله کشف حجاب واکنش نشان می دهند، گفت: روسیاهی برای کسانی می ماند که غیرت را در مقابل دختران و زنانشان نادیده می گیرند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی در نماز جمعه این هفته رشت با اشاره به سالروز حمله رژیم پهلوی [...] ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
بخشی از کتاب زندان در زندان مربوط به نوجوانی روانی کتاب است، روزگاری که به نقد علنی و صریح رژیم پهلوی روی آورده بود و در کانون توجه ساواک بوده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۳:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
حسن غفوری فرد، استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصولگرا پس از تحمل بیش از یک سال بیماری و چند روز بستری شدن در بیمارستان (پنجشنبه - 18 اسفند) در 79 سالگی درگذشت. گداخت انرژی کیهان ، استلاراتور ، مقدمه ای بر مهندسی سیستم های نوری و... برخی از کتاب های وی را شامل می شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۴۸   + ۲۶ سایت دیگر  
سردار شریف با بیان اینکه طبق آمار جمهوری اسلامی 64 درصد بیش از رژیم پهلوی و کشور های همسایه به زنان و دختران توجه کرده و می کند، گفت: این موضوع نقطه قوتی برای ماست اما دشمن تلاش می کنند آن را به نقطه ضعف تبدیل کند.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انقلاب اسلامی به ابوذر های زیادی نیاز دارد؛ زیرا امروز جنگ رسانه ای بزرگ و همه جانبه ای را شاهد هستیم.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه ، حمله صدام حسین به ایران در حالی انجام شد که تعدادی از وابستگان رژیم پهلوی در پشت حمله عراق به ایران قرار داشتند. یکی از این افراد، شاپور بختیار، نخست وزیر شاه بود که به صدام توصیه هایی کرده بود ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۰:۳۱    
کتاب سیاست و حکمت: خاطرات آیت الله احمد بهشتی توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد. کتاب مذکور دربردارنده خاطرات تلخ و شیرین آیت الله احمد بهشتی از دوران مبارزه علیه رژیم پهلوی است که پس از حدود شصت جلسه، روایت خاطرات او در مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در 6 فصل تدوین شده است ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۶:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رادیو فرانسه، بخش هایی از تحلیل وزیر اطلاعات رژیم پهلوی درباره عوامل متعدد سقوط این رژیم را منتشر کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۹:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
ششمین نشست نیاوران با عنوان ساواک از آغاز تا پایان در سالن کنفرانس مجموعه نیاوران برگزار شد.
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۸:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
مقامات بلندپایه رژیم پهلوی صریحاً می گویند که از سال 1353 رفتاری با مردم شد که گاهی از رفتار مغول نیز بدتر بود. این دوره زمانی مصادف با حکمرانی امنیتی پرویز ثابتی در ایران است.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۰۱:۳۰    
روایت کارگزاران اقتصادی رژیم پهلوی از عملکرد شاه و دخالت های او حاوی نکات حائز اهمیتی است
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
پرویز ثابتی مدیرکل اداره سوم (امنیت داخلی) سازمان اطلاعات و امنیت کشور یا همان ساواک، یکی از عناصر مهم امنیتی رژیم پهلوی محسوب می شد. آن طور که اسناد و شواهد گویاست بسیاری از تبعیدها، دستگیری ها و شکنجه ها تحت نظر و به دستور او صورت یافته است.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۸:۴۵    
حکایت این کودتا، بیانگر اعتیاد خاندان پهلوی به مداخله خارجی در کشور است، اعتیادی که در سال 1332 نیز یکبار دیگر تکرار شد و حالا این خاندان در خیال خام بازگشت به قدرت با توسل به همان شیوه هاست. ...
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۹:۵۲    
ساواک انواع روش ها را برای شکنجه زندانیان به کار می برد. برخی از وسایل و ابزار مورد استفاده اعمال شکنجه عبارتند از: آب، انبر، بطری، پنبه، تخم مرغ، دمپایی، سوزن، سیگار، سیم برق، اطو، سیم خاردار، شلاق، شمع، فندک، موی اسب، ناخن گیر، مته و...
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۸:۱۲    
خاندان پهلوی به جای مبارزه با مفاسد اجتماعی خود در اشاعه و ترویج آن پیشرو بوده و هر عضو با اتکاء بر پایگاه سیاسیشان از هیچگونه مفسدهای روگردان نبودهاند؛ مصرف و قاچاق مواد مخدر یکی از زمینه های فساد آنان بود.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
متیو کی شانن در کتاب شکست نشان می دهد که چکونه روابط آموزشی میان آمریکا و ایران در زمان پهلوی دوم و فراهم آمدن امکان تحصیل ایرانیان در آمریکا در آن دوران، به رغم هدف دو دولت از برقراری چنین رابطه ای به سلاحی علیه دولت آمریکا و رژیم پهلوی تبدیل شد و در براندازی جکومت پهلوی نقش ایفا کرد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۲۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
هر چند دستگاه امنیتی رژیم پهلوی بر روی فعالیت گروه های انقلابی و اسلامی استمرار داشت، اما برخی چهره ها بیش از سایرین مورد رصد اطلاعاتی ساواک قرار داشتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
خشونت در رژیم پهلوی به انداره ای بوده که مقامات آمریکایی که حامی این رژیم بودند آن را از خشن ترین رژیم های تاریخ بشریت می خواندند.
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رژیم پهلوی به جای دست گیری از زنان آسیب دیده به آنها کارت و مجوز قانونی تن فروشی و روسپی گری داد!
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۸:۰۷    
روزنامه جوان در گفتگویی با دکتر محمود بازرگانی، استاد و مدرس دانشگاه و پژوهشگر تاریخ به بررسی زمینه های تاسیس و انحلال سازمان اطلاعات و امنیت کشور موسوم به ساواک به عنوان موثرترین ابزار رژیم شاه برای ایجاد اختناق در کشور پرداخته است. محمود بازرگانی به لحاظ سنی کوچک ترین زندانی رژیم پهلوی بوده است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۳:۰۷    
هر ساله در دو ماه پایانی سال، روز های تأسیس و انحلال سازمان اطلاعات و امنیت کشور موسوم به ساواک، به عنوان مؤثرترین ابزار رژیم شاه برای ایجاد اختناق در کشور، در جهت محافظت از رژیم پهلوی و تأمین منافع بیگانگان تداعی می شود؛ سازمانی که تحت حمایت شبکه های اطلاعاتی امریکا ...
برترین ها / جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۷:۱۵   + ۲۷ سایت دیگر  
یک عضو شورای نگهبان گفت: دعوت از وابستگان رژیم سابق توسط مقامات آلمان در کنفرانس امنیتی مونیخ، مصداق بارز دخالت آشکار در امور داخلی کشورها است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بنابر اسناد و مدارک موجود، گروه انقلابی ابوذر از جوانانی تشکیل شد که میانگین سنی آن ها در حدود 20 سال بود و اهدافی انقلابی داشتند که در میانه مبارزات توسط ساواک دستگیر و برخی از آنان به اعدام محکوم شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۱:۱۱    
همدان_ شهید جمشید شرفخانی از جمله بازاریان همدان بود که در اعتراضات علیه رژیم پهلوی در سال 1357 به شهادت رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۰:۴۸    
بر اساس آمارهای موجود از دوران رژیم پهلوی و دوران کنونی پس از انقلاب، مقایسه ای در زمینه وضعیت بهداشت، سلامت و توزیع خدمات و تجهیزات بهداشتی و پزشکی در سطح استان بوشهر انجام شده است که می تواند تفاوت ها و تغییراتی که در این زمینه در طول 44 سال عمر پربرکت انقلاب شکوهمند اسلامی روی داده را مشاهده کرد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۴۵   + ۶۳ سایت دیگر  
احمد وحیدی وزیر کشور، در مورد پی گیری حقوقی برای محاکمه کسانی که در دستگاه سرکوب رژیم پهلوی بودند و این اواخر هم در تجمعات ضدانقلاب...
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۰:۲۱    
کارشناس مسائل سیاسی گفت: قیام 29 بهمن تبریز اولین حلقۀ زنجیره ای بود که قیام 19دی قم را به قیام های پی درپی ایران زمین متصل کرد و این قیام باعث شد شعله انقلاب بر افروخته تر شود و همین امر باعث شد تا کمر رژیم پهلوی شکسته شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۰۹:۳۰    
قیام مردم تبریز در 29 بهمن 1356 خورشیدی علیه محمدرضا پهلوی یکی از وقایع مهم تاریخ معاصر ایران به شمار می رود که اعتراضات پی درپی مردمی در سراسر ایران را به دنبال داشت و باعث زیادتر شدن شعله انقلاب و شکننده ترشدن رژیم پهلوی شد.
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۰۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر قیام مردم تبریز نبود شاید پیروزی انقلاب در سال 57 اتفاق نمی افتاد و چند سالی به تعویق می افتاد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
قیام 29 بهمن مردم تبریز سرمنشأ الگوی جدیدی در اعتراضات مردم بود که منجر به سرنگونی رژیم پهلوی شد، رهبر انقلاب توصیف دقیقی از این قیام می کنند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: پرویز ثابتی، که در زمان پهلوی ریاست اداره کل سوم ساواک و رئیس ساواک تهران را در اختیار داشت از خشن ترین عوامل رژیم پهلوی به شمار می رفت.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حضور ثابتی در یک برنامه تلویزیونی با صلاحدید شخص شاه، و نامی که برای اشاره به او استفاده شد( مقام امنیتی ) در افکار عمومی ایرانی ها ماندگار شد و خیلی زود نام او به مظهر رعب و سرکوب رژیم شاه بدل گشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
پرویز ثابتی، که در زمان پهلوی ریاست اداره کل سوم ساواک و رئیس ساواک تهران را در اختیار داشت از خشن ترین عوامل رژیم پهلوی به شمار می رفت.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۰۸:۰۴    
فرصت شناسی و شیوه مبارزاتی مقام معظم رهبری در دوران سخت مبارزه و تبلیغ علیه رژیم ستمشاهی یکی از موضوعات مورد توجه دستگاه امنیتی رژیم پهلوی بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال قیام گسترده مردمی 29 بهمن 1356 در تبریز در چهلم شهدای قم، رژیم پهلوی در اقدامی این قیام را به غیر ایرانیان نسبت داد، سفارت آمریکا مایل بود دلایل کافی و مستند رژیم را درباره دخالت خارجیان در وقایع تبریز بپذیرد. اما رژیم هیچ مدرکی برای ارائه نداشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۰:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اسناد علوی تحویل شده به مردم گفت: این اسناد زمین هایی بوده اند که پهلوی به زور از مردم غصب کرده و آنها را به نام خود زده بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام بنابی می گوید: رژیم مستبد پهلوی دست به توطئه های بسیاری زد که قیام تبریز را لوث کند؛ از جمله ارتشبد شفقت را به عنوان استاندار آذربایجان تعیین کرد تا بدین وسیله، زمینه آشتی کردن مردم با شاه فراهم شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
از شنود تماس های رئیس ساواک تا گریه های قصاب اصفهان؛ آنچه در جلسه محاکمه سران رژیم پهلوی در دادگاه های انقلاب، 26 بهمن 57 اتفاق افتاد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کاربران فضای مجازی با انتشار عکس ها و جنایت های سازمان ساواک در زمان رژیم پهلوی و زدن هشتگ های متناسب با این موضوع پاسخ کسانی که به دنبال تطهیر این سازمان هستند را دادند.
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۸:۲۲    
امام جمعه شهرستان پاکدشت با بیان اینکه برگزاری مراسم چهلم مقدمه ای بر خیرش انقلابی علیه رژیم پهلوی شد، گفت: قیام مردم تبریز تأثیر بسیاری بر پیروزی نهایی انقلاب اسلامی داشت.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۶:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
به بهانه حضور پرویز ثابتی نفر دوم اداره ساواک در تجمع 22 بهمن لس آنجلس، روش های شکنجه توسط ساواک مروری شود تا نتوانند جنایات رژیم پهلوی را از حافظه تاریخی مردم پاک کنند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۶:۰۳    
حجت الاسلام حاج شیخ غلامرضا اسدی، مجاهد صادقی که از روز اول نهضت اسلامی همراه با امام راحل و در کنار رهبر معظم انقلاب بود؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با همه وجود به نظام خدمت کردند و بصیرت و پیروی و دفاع از ولایت فقیه را سر لوحه کار خود داشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۲:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
همزمان با راهیپمایی 22 بهمن در ایران جمعی از طرفداران رژیم پهلوی در میتینگی دور هم جمع شدند تا مخالفت شان را به جمهوری اسلامی نشان دهند. جمعی که گویا این جرات را به ثابتی داد تا بعد از 44 سال عکسی از چهره اش منتشر کند. اما ثابتی چه کسی بود؟
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۱:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
در آغاز این نشست، سمیه انصاری، مجری کارشناس، ضمن تاکید بر ضرورت پرداختن به روایت های داستانی از دل تاریخ در جهت حفظ هویت تاریخی، به اهمیت این رمان و آثاری از این دست در ترسیم صحیح حقایق تاریخی برای نسل امروز اشاره کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۶:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
بدون تعارف با یکی از معروف ترین مبارزان و زندانیان رژیم پهلوی را در این فیلم مشاهده می کنید.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دبیر ستاد مرکزی راهیان نور یادواره شهدا کوی امامیه منطقه رجایی شهر، گفت: امروز ایران قدرت بی نظیری دارد که در طول تاریخ برای بعضی از کشورها به خصوص کشورهای صنعتی داشتن قدرت اینچنینی یک رویا است.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران برف و کولاکهای بسیاری را در طی سالها تجربه کرده است اما سال 50 و مدیریت بحران رژیم پهلوی باعث یک فاجعه در تاریخ معاصر ایران با 4 هزار قربانی شد.
آوای رشت   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
پرویز ثابتی که در راهپیمایی 22 بهمن ضدانقلاب در لس آنجلس آفتابی شد، در آخرین روزهای حکومت پهلوی توسط همین رژیم تحت تعقیب قرار گرفته بود و جرائمی مثل جنایت، خیانت و سرقت بودجه سری عملیاتی داشت، اما با مدارک جعلی از ایران فرار کرد. خبرگزاری فارس گروه تاریخ: پرویز ثابتی که از او به عنوان [...] ...