چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۱۵:۵۹Oct 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جنگ جهانی دوم»

فردا نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خرچنگ آب شیرین مرمری به صورت غیرجنسی تولید مثل می کند و 25 سال پیش تکامل یافته و توسط تاجران آلمانی به این منطقه آورده شد. این خرچنگ مهاجم اکوسیستم آب شیرین تلقی شده و اکنون به قبرستان Schoonselhof در بلژیک، محل 1500 سرباز انگلیسی جنگ جهانی دوم حمله کرده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
یک تحلیلگر مسائل آمریکا درباره شکست ترامپ در انتخابات گفت: فرید زکریا یک ژورنالیست لیبرال است که به شدت ضد ترامپ است و احتمالا خواسته از این طریق بر نتیجه انتخابات، تاثیر بگذارد.
عبور از سیاست های دستوری، حتی در یک شب می تواند مختصات اقتصاد یک کشور را دگرگون کند؛ این شب در اقتصاد آلمان با اقدام جسورانه لودویگ ارهارد در تبدیل یک تهدید به فرصت، شکل گرفت.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ویرانه ای که از آلمان پس از جنگ جهانی دوم باقی مانده بود، از دو سمت توسط نیروهای شوروی و آمریکایی ها اشغال شد. قسمت شرقی تحت عنوان آلمان شرقی تا زمان برداشته شدن دیوار برلین توسط کمونیست های وابسته به شوروی اداره شد و آلمان غربی هم چند سالی تحت سلطه آمریکایی ها بود تا اینکه در شبی از ماه ژوئن ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۰:۰۲    
نازی آباد یکی از محله های جنوب شهر تهران است که بعد از پیروزی انقلاب، پایتخت سیاسی تهران خوانده شد؛ چراکه یکی از مؤثرترین محله ها در تمامی حوادث تاریخی تهران است. این محله که در دهه 30 بنا شده، بیش از 70میدان دارد. یکی از مرفه ترین محله های جنوب تهران است که در منطقه 16 قرار دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۰:۵۰    
رئیس دفتر سابق جو بایدن گفت میزان تلفات کرونا در حال حاضر به اندازه آمریکایی هایی است که در جنگ جهانی دوم در سال 1944 از دست دادیم.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
این روزها برخی وضعیت ایران را با شرایط آلمان پس از جنگ جهانی دوم مقایسه می کنند و بر این باورند که نظام اقتصادی و اجتماعی ما وضعیتی مشابه آلمان پس از جنگ جهانی دوم را تجربه می کند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
این خرچنگ مهاجم اکوسیستم آب شیرین تلقی شده و اکنون به قبرستان Schoonselhof در بلژیک، محل 1500 سرباز انگلیسی جنگ جهانی دوم حمله کرده اند. خرچنگ آب شیرین مرمری به صورت غیرجنسی تولید مثل می کند و 25 سال پیش تکامل یافته و توسط تاجران آلمانی به این منطقه آورده شد. منبع: توئیت پرس 264 256
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۰۵    
سگ عجیب استرالیایی در جنگ جهانی دوم حملات دشمن را در 20 دقیقه قبل تشخیص می داد وحتی تفاوت صدای تانکها و هواپیما دشمن از خودتی را تشخیص می داد
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
جوان هوکارد پیرترین شهروند انگلیس که در سال 1908 در زمان سلطنت ادوارد هفتم، پدرجد ملکه انگلیس به دنیا آمده بود، در سن 112 سالگی در آسایشگاهی در استان دورست انگلیس درگذشت.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۱۵    
ماشین رمزنگاری انیگما M4 یکی از ماشین های رمزنگاری کمیاب و پیچیده ی جنگ جهانی دوم بود که نیروهای متفقین یک سال برای شکستن آن تلاش کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
در گزارش زیر می خواهیم 8 مورد از بی رحمانه ترین، سهمگین ترین و پرتلفات ترین نبرد های جنگ جهانی دوم را به شما معرفی کنیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۵۷    
در طول دهه 1950 اجساد نهنگ ها در سراسر اروپا گردانده می شد تا صنعت شکار نهنگ را که در طول جنگ جهانی دوم افول کرده بود، دوباره رونق بخشند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۵۰    
شاید یک سال قبل کمتر کسی فکرش را می کرد که در قرن 21، ویروسی کوچک به کشندگی ویروس آنفولانزا (البته مسری تر) بتواند چنین بحرانی را در جهان ایجاد کند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران روز ملی اتریش را تبریک گفت. وزارت خارجه کشورمان با انتشار تصویری در صفحه توئیتر نوشت: روز ملی اتریش را به دولت و ملت این کشور تبریک می گوییم. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۳۲    
آمریکا به شدت تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و دچار بدترین رکود اقتصادی از زمان جنگ جهانی دوم شده است و بر همین اساس بلومبرگ ادعا کرده که احتمالا رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه سوم سال جاری، 30درصد رشد را تجربه کرده است.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۳۳    
بیش از 80 سال از آغاز جنگ جهانی دوم با حمله ی آلمان به لهستان می گذرد، اما هنوز تمام حقایق در خصوص این منازعه ی جهانی بر همگان آشکار نشده است. متفقین و بالاخص، شوروی سابق، آمریکا و بریتانیا پس از شکست آلمان ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۵۲    
24 اکتبر سال 1945 میلادی کشورهای جهان جمع شدند و یک سازمان برای تصمیم گیری جمعی تأسیس کردند. اما کشورهای پیروز جنگ جهانی دوم حق رأی برابر با دیگران را نپذیرفتند و برای خود حق وتو را اختراع کردند!
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۰۰    
ایل بختیاری در سال های بعد از مشروطه که با شکل گیری نظام پهلوی و سیاست های آن در قبال عشایر همانند دیگر جوامع عشایری ایران اهمیت تعیین کننده خود را در عرصه سیاسی کشور از دست داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
24 اکتبر سال 1945 میلادی کشورهای جهان جمع شدند و یک سازمان برای تصمیم گیری جمعی تأسیس کردند. اما کشورهای پیروز جنگ جهانی دوم حق رأی برابر با دیگران را نپذیرفتند و برای خود حق وتو را اختراع کردند!
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۱:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا ، یک جزوه از یادداشت های دست نویس سخنرانی آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی، روز جمعه 23 اکتبر (2 آبان) در حراجی در مونیخ به فروش رفت. این دست نوشته ها که 9 صفحه و متعلق به دوران قبل از شروع جنگ جهانی دوم بودند، به مبلغ 34 هزار یورو به خریداران ناشناس فروخته شدند. ...
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۸:۲۷   + ۳۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نوام چامسکی، فیلسوف آمریکایی اقدام نامشروع آمریکا در ترور حاج قاسم سلیمانی را به ترور مایک پمپئو توسط ایران تشبیه کرد. به نقل از خبرگزاری اسپتونیک، نوام چامسکی، فیلسوف، زبان شناس و نظریه پرداز آمریکایی اقدام دولت ترامپ در ترور سردار سپهبد سلیمانی را اقدامی "بسیار خطرناک" خواند ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۲:۳۱    
در زمان جنگ جهانی دوم، از این دوربین ژاپنی که طراحی شبیه مسلسل دارد، در تمرین های نظامی و در میدان های جنگ استفاده می شد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
پوتین امروز پنجشنبه گفت: کسی که بخواهد روسیه را به عنوان یک کشور بزرگ دفن کند، ما برای او مراسم تشییع جنازه برگزار خواهیم کرد . او که در نشست بین المللی والدای سخنرانی می کرد، گفت که دنیا و نظام جهانی از زمان پاپان جنگ جهانی دوم که در آن، اتحاد جماهیر شوروی ...
زومیت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
آزمایش فیلادلفیا یکی از عجیب ترین، مرموزترین و باورنکردنی ترین نظریه های توطئه به جامانده از دوران جنگ جهانی دوم است که همچنان بر قوت خود باقی مانده.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۱۳    
پیشینه پیاده راه ها در ایران و جهان گرچه تاریخچه پیاده راه به قرن نوزده در آمریکا گره خورده، ولی جدی ترین پیاده راه ها محصول بازسازی اروپای مخروبه از جنگ جهانی دوم است. امروزه شهرهای کپنهاک، ژنو و آمستردام در ساخت پیاده راه و مسیر دوچرخه در صدر قرار دارند. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
آغوا: نیروی دریایی ترکیه یک زیردریایی متعلق به جنگ جهانی دوم را که در دریای سیاه غرق شده بود، کشف کرد. گفته شده است که زیردریایی یو-23 در ژرفای 40متری و در حدود 4کیلومتری ساحل تفرجگاه آغوا نزدیک استانبول کشف شده است ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۱:۱۰    
در این مقاله می خواهیم نگاهی به عجایب جنگ جهانی دوم ازجمله اختراعات، سلاح های عجیب و ناگفته های تاریخی داشته باشیم؛ جنگی که سرنوشت بشر را تغییر داد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۶    
در این مقاله می خواهیم نگاهی به عجایب جنگ جهانی دوم ازجمله اختراعات، سلاح های عجیب و ناگفته های تاریخی داشته باشیم؛ جنگی که سرنوشت بشر را تغییر داد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۲    
در این مقاله می خواهیم نگاهی به عجایب جنگ جهانی دوم ازجمله اختراعات، سلاح های عجیب و ناگفته های تاریخی داشته باشیم؛ جنگی که سرنوشت بشر را تغییر داد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۸    
بعد از جنگ جهانی دوم ایده ایجاد مناطق آزاد تجاری با هدف رسیدن به اقتصاد آزاد و گسترش صادرات در میان کشورهای جهان شکل گرفت.تاسیس مناطق آزاد تجاری در ایران نیز با هدف کمک به توسعه صادرات و ارز آوری و اشتغال آفرینی و گسترش فعالیت های اقتصادی با کشورهای منطقه ایجادشد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
جنگ جهانی دوم زمینه را برای حضور آمریکایی ها در مناطق مختلف جهان فراهم کرده بود. سال 1337، قرارداد دفاعی میان ایران و آمریکا بسته شد و آمریکا، مسئله وضعیت حقوقی نیروهای خود را مطرح کرد.
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
روزی روزگاری غرب و اتحاد جماهیر شوروی در جنگ جهانی دوم متحد بودند، اما مدت کوتاهی پس از آن در جنگ سرد به دشمنان سرسخت یکدیگر تبدیل شدند. این دوره از تضاد نظامی از سال 1947 شروع شد و تا اوایل دهه 1990 ادامه داشت، مدت کوتاهی پس از فروپاشی دیوار برلین و تجزیه اتحاد جماهیر شوروی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مبارزات انتخاباتی برای ابقاء دونالد ترامپ، بزرگترین تهدید برای دموکراسی آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم است.
روزنامه آمریکایی در گزارش مفصل که آن را به شکل یک پرونده علیه رئیس جمهور آمریکا تنظیم کرده، وی را بزرگترین تهدید برای دموکراسی این کشور از زمان جنگ جهانی دوم خوانده که باید با رای مردم آمریکا برکنار شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
چند واقعیت درباره جنگ جهانی دوم که کمتر کسی تاکنون به آن اشاره کرده است را مشاهده می کنید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
جنگ جهانی دوم از سال 1939 تا 1949 طول کشید و عواقبی را در پی داشت که همچنان تاثیرات آن در دنیای کنونی احساس می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۸:۱۰    
یک ساعت خاص و قدیمی مربوط به دوران جنگ جهانی دوم به دست یک ساعت ساز حرفه ای تعمیر و بازسازی شده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها، پروفسور جیمز دی گارتنی استاد اقتصاد و علوم سیاسی در دانشگاه ایالتی فلوریدا در مقاله ای برای مؤسسه تحقیقات اقتصادی آمریکا درباره اقتصاد پسا کرونا نوشته است. متن این مقاله به این شرح است: ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۳:۰۰    
ویروس کرونا تمام جهان را دربرگرفته و طبق اعلام یونسکو بیش از 90 درصد دانش آموزان دنیا تحت تاثیر قرار گرفته و آموزش های رسمی آنها تعطیل شده است. این شرایط به گونه ای است که از جنگ جهانی دوم به این سو، نظیر چنین حادثه ای را نداشته ایم و تاثیر آن در کشورهای مختلف ...
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد اخیرا 75 ساله شد، اما نظمی که بعد از پایان جنگ جهانی دوم بر دنیا حاکم شد و سازمان ملل از دل آن بیرون آمد حالا به لرزه افتاده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۰۱    
قرار داد آغاز به کار نخستین اسکادران مشترک پس از جنگ جهانی دوم میان انگلیس و قطر در پایگاه هوایی کونینگزبی واقع در شرق میانی انگلیس امضا شد.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: اکنون تخصیص بودجه از قله به ذیل نیست که تنها شاهد توسعه یافتگی در تهران باشیم، بلکه بودجه رسانی را به طور متوازن در کشور تقسیم شده است. ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۳۵    
قصه کم مایه پشت خط: فرار به دانکرک، حول محور گروهی از سربازان متفقین در خلال جنگ جهانی دوم می چرخد که در چنگال نازی ها اسیر می شوند. در میان آنها سربازی بریتانیایی به نام دنی فینگان (سم گیتینس) حضور دارد که گویا پیش از جنگ، بوکسور معروفی بوده و در جهان اسم و رسمی داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تصاویری از لحظه انفجار بزرگترین بمب به جا مانده از جنگ جهانی دوم در لهستان در شبکه های اینترنتی تماشایی شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
یک بمب ساخت انگلیس باقی مانده از جنگ جهانی دوم روز سه شنبه 13 اکتبر توسط متخصصان گروه تخریب نیروی دریایی ارتش لهستان در شمال غربی این کشور و در زیر آب منفجر شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
یک بمب 5.4 تنی و 6 متری، بازمانده از جنگ جهانی دوم طی عملیات خنثی سازی در دریای بالتیک منفجر شد. در این انفجار به هیچکس آسیبی نرسید. این بمب در بمباران سال 1945 برای غرق کردن کشتی جنگی آلمان نزدیک شهر ساحلی لهستان به دریا افتاده بود.