دوشنبه ۰۷ آذرساعت ۰۳:۵۴Nov 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رودخانه»

وزارت نیرو   ۱۰ ساعت پیش   + ۳۲ سایت دیگر  
وزیر نیرو ضمن پیشنهاد ارائه برنامه مشترک ساماندهی و لایروبی رودخانه ها به دولت با همکاری وزارت نیرو و سازمان مدیریت بحران، لایروبی رودخانه ها و ساماندهی سازه های تقاطعی بر پهنه سیلاب را دوعامل مهم پیشگیری از افزایش خسارات ناشی از وقوع سیل عنوان کرد و گفت ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۶:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: سد چمشیر زمینه ارتقای کیفیت آب رودخانه شور زهره را مهیا می کند، زیرا به واسطه برنامه منابع و مصارف و رهاسازی آب منطبق بر نیاز محیط زیستی از شوری آب این رودخانه در بازه های زمانی از سال به میزان 50 درصد کاسته می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
همزمان با آب گیری سد چمشیر، رودخانه شور زهره با ارتقای کیفیت آب مواجه شده و اجرای برنامه دقیق منابع و مصارف با رعایت الزامات محیط زیستی، حیات پایین دست رودخانه را احیا می کند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۸    
ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه ها یکی از چالش های جدی حقوقی وزارت نیرو است. به رغم اینکه قانون حدود بستر و حریم رودخانه ها را مشخص کرده است باز هم این تخلف در کشور تکرار می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
شهرستان سامان به دلیل مجاورت با رودخانه زاینده رود از طبیعتی بی نظیر برخوردار است.
سلامت نیوز / اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
جنوب غربی کشور بار دیگر در انتظار یک ماجرای آبی است. این بار هم احداث یک سد که نام آن در کنار سد دیگری که زمانی در این بخش از کشور خبرساز شد، آورده می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شهرستان گنبد کاووس از آزادسازی بیش از 9 هزار و 232 متر مربع از حریم و بستررودخانه ها در این شهرستان خبر داد.
سینا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
تالاب میل مغان همه ساله در فصل پاییز پذیرای هزاران پرنده مهاجر است. به گزارش سیناپرس اردبیل، تالاب میل مغان از مستعدترین تالاب های شمالغرب کشور برای راه اندازی سایت پرنده نگری محسوب می شود. ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۸:۳۱    
در سه سال اخیر برای بیش از 11 هزار و 755 هکتار از اراضی بستر رودخانه ها، مسیل ها و تالاب های آذربایجان شرقی سند رسمی مالکیت اخذ شده است.
وب سرویس پایش پهنه های آبی با استفاده از تصاویر ماهواره ای اطلاعات به روزی را از دریاچه ها، سدها، ذخائر آب رودخانه ها، تالاب ها و سایر پهنه های آبی در اختیار کاربران قرار می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۷:۳۹    
یاسوج - ایرنا- چند سالی است که طرح انتقال آب از رودخانه زهره به دهستان امامزاده جعفر به عنوان گرم ترین دشت کهگیلویه و بویراحمد بهره برداری شده اما به دلیل خسارت سیلاب به پمپاژهای این سازه مهم، کشاورزی پایدار همچنان برای مردم این منطقه رویایی دست نیافتنی است.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۲۱:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
پل نیشکر، تنها پل ساخته شده از سوی شرکت توسعه نیشکر نیست و این صنعت در سال های گذشته، در راستای مسئولیت های اجتماعی چندین پل روگذر و رودخانه ای احداث کرده است.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۲۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه نظام های فنی شرکت مدیریت منابع آب از آزاد سازی 30 هزار هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه ها با همکاری قوه قضائیه خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- معاون عمرانی استاندار کرمانشاه با اشاره به ضرورت جلوگیری از حوادث ناگوار، گفت: ساخت و ساز در بستر رودخانه های کرمانشاه تخلف است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۷:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، برخی رسانه ها اخیر درباره اثرگذاری طرح بزرگ آبرسانی غدیر واکنش هایی نشان دادند. شرکت مدیریت منابع آب ایران در این باره توضیحاتی را ارائه کرده است. ...
سلامت نیوز / رکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۱:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
از سیل نوروز 98 که شادی عید را برای 25 استان به بحران تبدیل کرد و 86 نفر را به کام مرگ فرستاد، این روزها بین فعالان محیط زیست زیاد یاد می شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: معاون رئیس جمهور گفت: مجوز سد تنگ سرخ صادر شده است. سدها را با رعایت تعهدات برای توسعه کشور ایجاد می کنند و از نظر زیست محیطی هیچ مشکلی ندارند. .
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۲۴    
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز از وزیر نیرو خواست به سرعت به اصفهان سفر کند و گفت: این سفر برای تنظیم و برنامه ریزی اجرای طرح ها ضروری است زیرا پشت اتاق های دربسته نمی توان برای رودخانه زاینده رود اصفهان تصمیم گرفت بلکه مسئولان ملی و محلی باید در میدان حضور داشته باشند. ...
تیک   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: رئیس اداره احیای تالاب های اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به خشک شدن 60 درصد از مساحت تالاب های کشور، گفت: تقریبا تمام تالاب ها در پایین دست منابع تغذیه کننده آن ها یعنی رودخانه ها قرار دارند بنابراین حق آبه تالاب ها در بالادست رودخانه ...
سینا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۶:۰۱    
به گزارش سیناپرس، باستان شناسی زیر آب یکی از شاخه های جدید علم باستان شناسی است که عمدتا با کشتی های غرق شده قدیمی و مناطقی سر و کار دارد که در طول تاریخ به زیر آب فرو رفته اند. در این میان عملیات انتقال این آثار به خشکی، یکی از چالش های جدی محسوب می شود. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۵:۰۹    
نشست علمی "بررسی چالش های آب در ایران معاصر با تکیه بر رودخانه های مرزی برگزار شد و در آن بر اهمیت مدیریت منابع داخل و احقاق حق آبه های بین مرزی تاکید شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۳:۲۲    
شهرری - ایرنا - سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس اعلام کرد: سند مالکیت برای بیش از 26 هکتار از زمین های حریم و بستر رودخانه های استان تهران به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سو استفاده طی روزهای اخیر صادر شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۲۴    
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان خوسف دکتر وحید شریفی مسئول شبکه گفت:کارشناسان شبکه دامپزشکی خوسف از حاشیه رودخانه شاهرود بازدید نمودند وی با اشاره به رهاسازی پسآب فاضلاب شهرستان بیرجند در بستر رودخانه شاهرود گفت ...
آنا / وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۳:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه نظام های فنی، بهره برداری و دیسپاچینگ برق آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: با همکاری مناسب قوه قضاییه، 30 هزار هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه ها بعد از طی مراحل قانونی آزاد شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس اداره احیای تالاب های اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به خشک شدن 60 درصد از مساحت تالاب های کشور، گفت: تقریبا تمام تالاب ها در پایین دست منابع تغذیه کننده آن ها یعنی رودخانه ها قرار دارند بنابراین حق آبه تالاب ها در بالادست رودخانه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۸:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل هواشناسی گلستان از ورود سامانه بارشی از روز یکشنبه به استان خبرداد و گفت: با توجه به نوع فعالیت این سامانه احتمال آبگرفتگی برخی معابر و طغیان رودخانه ها وجود دارد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان که روزگاری با وجود زاینده رود باغ شهر بوده است، به دلیل مدیریت نادرست منابع آبی امروزه با مشکلات متعددی دست وپنجه نرم می کند؛ از جاری نبودن بزرگ ترین رودخانه فلات مرکزی ایران تا فرونشستی که همچون زلزله خاموش، تهدیدی خفته بر پیکر نصف جهان است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال بالا آمدن موقت سطح آب رودخانه های پایتخت هشدار داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۴:۲۴   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به احتمال بالا آمدن موقت سطح آب رودخانه های پایتخت هشدار داد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
به جرات به شما می گویم که کوچه های شماره بالای کرناچی یکی از محروم ترین مناطق کلانشهر کرمانشاه است، کوچه های شماره بالا یعنی هرچقدر به انتهای شهرک و رودخانه نزدیک تر می شویم و کوچه ها به 119 و 120 تا 124 می رسد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۳:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: طبق نقشه های پیش یابی با فعال شدن سامانه بارشی در این استان از روز جمعه، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها وجود دارد.
سلام نو / تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۱:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
منابع خبری از جان باختن دو نفر برااثر بارندگی شدید و سیل در عربستان سعودی خبر دادند.
وقت صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۸:۴۴    
رودخانه ای اعجاب انگیز در جنوب کشور عزیزمان وجود دارد که هواداران زیادی دارد. به گزارش وقت صبح ، این رودخانه که در جزیره هرمز قرار دارد، به رنگ طلایی است و از این نظر در جهان نمونه است. ...
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
نخستین گفت: شهید چمران در منطقه کوهه ، به دلیل کمبود نیرو می خواست با آب جلوی بعثی ها را بگیرد؛ بنابراین روی رودخانه کرخه کور یک سد احداث و سپس آب را پمپاژ کرد که تعدادی از تانک های بعثی ها غرق شدند؛ لذا آن ها حدوداً یک کیلومتر عقب نشینی کردند.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۶:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان آتش نشانی دزفول گفت: یک دختر 16 ساله روز چهارشنبه از پل جدید دزفول به بخش تخت سنگی بستر رودخانه سقوط کرد.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۵:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی همچنین از شهروندان خواست به هنگام عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره و درختان فرسوده و کهنسال احتیاط کرده و از پارک خودرو در کنار سازه های غیر مطمئن خوداری کنند.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۲:۱۲   + ۳۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا از معاونت سیما؛ فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن عقاب ها، تا مرز دیدار، خانه ای کنار ابرها، چاه دیو، سایه های سبز، تا مدار 10 درجه، سرپرست بچه ها، بند باز، شیار 143، کوچولوی خیال پرداز، لوراکس، مجنون، رودخانه وحشی، نجات مزرعه، حلقه های ازدواج، برانیگان، خبرچین ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۱:۳۵    
برای حفظ ذخایر ژنتیک آبزیان رودخانه ارس 400 هزار قطعه بچه ماهی در دریاچه سد خداآفرین رهاسازی شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۰:۳۱    
گنبدکاووس- ایرنا- فرماندار کلاله گفت: تکمیل 10 کیلومتر از ادامه لایروبی رودخانه آق سو تا محل اتصال به رودخانه دوغ در این شهرستان نیازمند تخصیص 25 میلیارد ریال اعتبار است.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۹:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
نامی گفت: اصلاح مسیر رودخانه های لرستان در نقاط بحرانی اقدامی اساسی در پیشگیری از وقوع سیل است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
ارس رودخانه ای بسیار پراهمیت وخروشان که درامتداد مرز کشورهای ایران ارمنستان آذربایجان وترکیه قرار گرفته است.این رودخانه ازمرز ترکیه نخجوان جلفاو ارمنستان وارد مرزایران می شود وبه رودخانه کورا می ریزد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۹:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
علیرغم آن که گردشگران برای تماشای این مسجد هجوم می آورند ظهور مجدد آن از درون آب روستا های اطراف را به یاد آوارگی و بحران فزاینده آب می اندازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۷:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
تلویزیون امروز فیلم هایی مانند سلام بر ابراهیم، خبرچین و رودخانه وحشی را روانه آنتن شبکه های سیما می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۳:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
پروژه عظیم انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه پس ازخلف وعده های مکرر مسئولان به ایستگاه پایانی رسیده وبا بهره برداری آن در اسفندماه امسال، قرار است دریاچه جانی دوباره بگیرد.
استانداری ایلام   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
بخش اول : معاون هماهنگی امور عمرانی استانداردر جلسه عصر امروز : خواستار تسریع در اجرای عملیات بهسازی و ایمن سازی حوضه آبریزپایین دست پل و دیواره سیل بند رودخانه ضلع جنوبی شهر چوار شد ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۱:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
با گذشت بیش از دو هفته که نیروهای روسی مجبور به عقب نشینی از شهر خرسون شدند، نیروهای ویژه اوکراین اکنون در حال نبرد با روس ها در جزایر و باتلاق های جنوب غربی هستند و سعی می کنند آنها را از یک شبه جزیره استراتژیک حیاتی در دهانه رودخانه دنیپرو بیرون برانند. اینجا جایی است که به دریای سیاه می رسد. ...
تبریزمن   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۰:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر HSE یک شرکت پتروشیمی از احداث پروژه بزرگ آب شیرین کن صنعتی در جنوب کشور خبر داد و گفت: این مسئله در جلوگیری از برداشت آب از رودخانه کارون بسیار دارای اهمیت است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
به دلیل وجود نداشتن ظرفیت لازم تصفیه خانه کرمانشاه برای انجام عملیات تصفیه، بخشی از فاضلاب این شهر وارد رودخانه قره سو می شود که برای رفع این معضل باید هر چه سریع تر تصفیه فاضلاب شهری در دستور کار قرار بگیرد.
سفیر لرستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۲:۰۱    
معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران گفت: اصلاح مسیر رودخانه کشکان پلدختر با بریدبندی با کمک وزارت نیرو و جهاد کشاورزی انجام می شود. محمد حسن نادمی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از ایستگاه پمپاژآبرسانی واشیان در گفت و گو با پایگاه خبری سفیرلرستان برید بندی رودخانه ها را از ضروریات دانست و ...
برترین ها / مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۰:۱۱   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس سازمان آتش نشانی دزفول گفت: یک دختر 16 ساله روز چهارشنبه از پل جدید دزفول به بخش تخت سنگی بستر رودخانه سقوط کرد.