سه شنبه ۲۹ مهرساعت ۱۷:۱۳Oct 2020 20

جدیدترین‌های «رودخانه»

شعار سال   ۱۲ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
تالاب گاوخونی که با وسعتی حدود 476 کیلومترمربع، در استان اصفهان قرار دارد و تأمین کننده اصلی آن رودخانه زاینده رود است، چندین سال است که تقریباً خشک شده؛ به طوری که بعد از بارش های سال گذشته، حدود یک ماه پیش مسئولان خبر از مرطوب شدن تنها 24درصد سطح این تالاب دادند.
وزیر بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت مقابله با کرونا در کشور و ایثارگری کادر بهداشت و درمان در این دوران، از برخی ناهماهنگی ها و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی انتقاد کرد و گفت: اگر این بال شکسته ما را ترمیم نکنند، اپیدمی در این مملکت جمع نمی شود و ما ته رودخانه باید جنازه جمع کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
خسارات ناشی از باران های سیل آسا، سیلاب و طغیان رودخانه ها در منطقه آلپ ماریتیم فرانسه بالغ بر 210 میلیون یورو برآورد شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: 8 هزار کیلومتر از رودخانه های استان از مناطق جمعیت شهری و روستایی عبور می کند در اولویت ساماندهی و لایروبی قرار دارند.
همشهری   ۲ ساعت پیش    
وزیر بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا در کشور و ایثارگری کادر بهداشت و درمان در این دوران از برخی ناهماهنگی ها و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی گلایه کرد.
دومین رهاسازی سال 1399 بچه ماهیان آزاد دریای خزر مرکز بازسازی و حفاظت ذخایر ژنتیکی آزاد ماهیان شهید دکتر باهنر کلاردشت در رودخانه چشمه کیله تنکابن
برترین ها   ۴ ساعت پیش   + ۷۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: وزیر بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت مقابله با کرونا در کشور و ایثارگری کادر بهداشت و درمان در این دوران، از برخی ناهماهنگی ها و عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی گلایه کرد. ...
سبلانه   ۴ ساعت پیش    
سرپرست حفاظت محیط زیست شهرستان گرمی گفت: با پیگیری های صورت گرفته، عملیات لایروبی رودخانه گرمی چای آغاز شد.
صبح الوند   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب مرکزی استان همدان گفت: برابر قانون اساسی بستر و حریم رودخانه ها جز اموال و انفال عمومی محسوب می شود و کسی حق تصرف آنها را ندارد.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان درباره آزادسازی حریم رودخانه گنجنامه، گفت: به دنبال آزادسازی سراسری رودخانه گنجنامه هستیم که برای این کار منتظر ارائه نتیجه مطالعات از سوی مشاور هستیم.
تحلیل بازار   ۶ ساعت پیش    
کرمان- مدیرکل ستاد بحران کرمان در خصوص آغاز عملیاتی لایروبی گسترده رودخانه های استان قبل از شروع بارش ها توضیحاتی ارائه داد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- ساماندهی کَت ها(حفره ها و غارهای حاشیه رودخانه دز) از جاذبه های گردشگری شهرستان دزفول به منظور حفظ حریم رودخانه و استفاده بهتر گردشگران ضروری است.
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان دادستان عمومی و انقلاب استان همدان گفت: شرکت آب منطقه ای استان هر چه سریع تر اقدامات لازم درباره آزادسازی حریم رودخانه گنجنامه را آغاز کند.
ندای گیلان   ۸ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
استاندار گیلان خواستار تعیین تکلیف تعداد 69 واحد صنعتی استان که در سال های گذشته به تملک شبکه بانکی درآمده ، شد.
مشرق نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
بر اثر بارش شدید باران و طغیان آب رودخانه ها و جاری شدن سیل در مناطقی از ویتنام، مناطق مسکونی تا حدود زیادی زیر آب رفته و زندگی مردم مختل شده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
هفت حوض در نزدیکی روستای پیرجد از توابع شهرستان خرم آباد است که منطقه ای زیبا و شامل صخره های مخملی و صیقلی است. در مسیر رودخانه این منطقه حوضچه های زیادی وجود دارد که به هفت حوض معروف شده است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
ماموران امنیتی که در اطراف پل در حال گشت زنی بودند تلاش بسیاری کردند که پسر 5 ساله و دختر 2 ساله این مادر بی رحم را نجات دهند اما موفق نشدند و پس از چند ساعت جستجو پیکر بی جان این دو کودک از آب گرفته شد. منبع: ایران تایمز
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استانها-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: با توجه به اینکه احتمال سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد لذا مردم از تردد در مسیر رودخانه ها خودداری کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۳    
اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از تعیین حد بستر و حریم 230 کیلومتر از رودخانه های این استان با هدف حفظ مسیر و سطح مقطع لازم برای جریان آب و سیلاب و جلوگیری از دخل و تصرفات غیرمجاز به این حریم و بستر در سال جاری خبرداد.
رشت 20   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۱۵    
به گزارش رشت20 به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، به همت سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت، پاکسازی حاشیه رودخانه های رشت انجام شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با صدور هشدارزردرنگ آورده است: بارش باران همراه با کاهش دما و وزش باد ازبعدازظهر فردا (29 مهرماه) تا اواخر وقت چهارشنبه (30 مهرماه) برای استان های گیلان، مازندران و اردبیل پیش بینی می شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
داربست ها 20 روزی است بر جداره پل تاریخی چشم انتظارِ مرمت گرانند. گویا آستینی برای ساماندهی و مرمتِ پل تاریخی کن بالا رفته و نشانی از آجرهای فروریخته در مسیر رودخانه نیست ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۲:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از اجرای 13 پروژه برای ایمن سازی رودخانه کن و شن چاله ها خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
38 هکتار از اراضی بستر رودخانه دز شاخه شوهان از دست متصرفان آزاد شد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در دیدار مردم و مسئولین که با حضور نماینده مردم علی آباد کتول از روستای رحمت آباد انجام شد، احداث سد کوچک مخزنی که از تقاضاهای مردم این روستا بود، را مورد تاکید قرار داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش پنج تا 9 درجه ای میانگین دمای هوا طی این مدت خبر داد و گفت: احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد. همچنین مردم مراقب اصابت صاعقه باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت:حد بستر و حریم 230 کیلومتر از رودخانه های استان اردبیل امسال تعیین و در سامانه حدنگار ملی جانمایی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۲۵    
ایسنا/همدان کروکودیل بزرگترین دوزیست خزنده روی کره زمین و از نظر علمی زیرمجموعه ای از تمساح سانان است. این خزندگان در مدخل رودخانه ها، آب های راکد، آب های نسبتاً شور و نیز آب های شیرین زندگی می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از جان باختن 25 نفر در آبها و رودخانه های استان در نیمه ابتدای امسال خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
یکی از شورترین رودخانه های طبیعی ایران که در فهرست آثار ناملموس کشور به ثبت رسیده و دارای خواص درمانی نیز هست، خوالین نام دارد که در صورت استفاده درست از ظرفیت های این رودخانه می تواند فرصت اقتصادی را برای استان ایلام فراهم آورد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران مازندران با بیان اینکه طول رودخانه های سطح استان در مناطق مسکونی 500 کیلومتر است که بیشترین خسارت را در این مناطق شاهد هستیم، گفت: طول رودخانه های مازندران 7 هزار کیلومتر است بنابراین انجام لایروبی در مدت کوتاه مقدور نیست.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رها کردن زباله و فاضلاب های خانگی در رودخانه کبودوال شهر علی آبادکتول مشکلات زیادی برای ساکنان حاشیه رودخانه به وجود آورده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۳۴    
گچساران - ایرنا - نیمدور یکی از پرجمعیت ترین روستاهای کهگیلویه وبویراحمد معروف به سرزمین سنگ ها و چشمه ها سال ها به دلیل بن بست ارتباطی از قافله توسعه بازماند اما با احداث یک حلقه پل دسترسی بر روی رودخانه شاه بهرام در مسیر بازگشت به روزهای طلایی قرار گرفته است.
تلنگر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۱:۰۹   + ۲۰ سایت دیگر  
یک کودک هفت ساله در خور لوران شهرستان جاسک غرق شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شمیرانات از رفع تصرف حدود 55 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جاجرود در منطقه گرمابدر،بخش رودبار قصران خبر داد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۵۹    
اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اسلامشهر در سال جاری با تمرکز بر موضوع جمع آوری پسماند تخلیه شده در حدود بستر و حریم رودخانه های این شهرستان برگزار شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - همدان- مجید ملکیان : شهرداری منطقه یک همدان سال گذشته برای جلوگیری از ایجاد بحران، هزار متر از قنات ها و رودخانه های سطح این منطقه را لایروبی و مرمت کرد که خوشبختانه به رغم بارش های سال گذشته شاهد مشکلی در این زمینه نبودیم ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
[فاطمه عسگری نیا ] پنج سالی از عمر صفحه اینستاگرام فرشته های روستا می گذرد. این صفحه قصه مهربانی های زوج آموزگاری را روایت می کند که در کنار تدریس در مدرسه، درس زندگی و مهربانی هم به بچه های مدرسه می دهند. قصه، قصه زندگی سعیده دلمرادی و سیدمحمد موسوی است ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست شاهین دژ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان حین انجام گشت و کنترل رودخانه زرینه در نزدیکی روستای “قازانلوی” به 2 نفر صیاد غیرمجاز برخورد کردند که با استفاده از تور ماهگیری اقدام به صید غیرمجاز می کردند ...
گیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان از دستور قضایی برای جلوگیری از برداشت های غیرقانونی سنگ از بستر رودخانه سپید رود در رودبار خبر داد.
تابناک خوزستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
این روزها مناطق جنگی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه "قره باغ" زیر آتش توپخانه ای نیروهای نظامی دو کشور قرار دارد. جنگ و درگیری در قره باغ با چشم غیر مسلح در این سوی رودخانه ارس در خاک ایران قابل مشاهده است ...
زنگ خطر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۱۸    
پایگاه خبری زنگ خطر / مسئول روابط عمومی اورژانس چهارمحال وبختیاری از غرق شدن دو جوان 23 و 33 ساله در رودخانه ارمند شهرستان لردگان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۳۱    
رودخانه فصلی کبودوال که به طول دو کیلومتر از دل شهر علی آباد می گذرد حال و روز خوبی ندارد .
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۱۶    
حسن اسحاقی از کاهش صید ماهی در دریای خزر طی سال جاری خبر داد و گفت: عوامل زیست محیطی، فاضلاب های صنعتی و خانگی و لایروبی ها موجب شده است تا تولید مثل ماهی ها در رودخانه ها، مطابق روال مطلوب انجام نگیرد و زاد و ولد به سختی انجام گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
در جلسه کارگروه ساماندهی رودخانه ها و مقابله با سیل بر رهاسازی مسیر سیلابها و رودخانه ها تاکید شد.
الف   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
این روزها مناطق جنگی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه "قره باغ" به شدت در زیر آتش توپخانه ای نیروهای نظامی دو کشور قرار دارد. بخش هایی از این منطقه با ایران هم مرز است. جنگ دو کشور با استفاده از تانک، توپ، بالگرد، پهباد و سایر ادوات جنگی از 6 مهرماه آغاز و همچنان تداوم دارد ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش منجیل خبر به نقل از ایسنا فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: همه رودخانه های گیلان مورد تهدید برداشت کنندگان غیر اصولی شن و ماسه هستند و بیشترین تخلف در سفیدرود انجام می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون شهردار مشهد گفت:قرارداد مشاور مادرِ ساماندهی رودخانه کشف رود در آبانماه امضا میشود.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۴۳    
مدیر کل شیلات مازندران از کاهش صید ماهی در دریای خزر طی سال جاری خبر داد و گفت: عوامل زیست محیطی، فاضلاب های صنعتی و خانگی و لایروبی ها موجب شده است تا تولید مثل ماهی ها در رودخانه ها، مطابق روال مطلوب انجام نگیرد و زاد و ولد به سختی انجام گیرد.